SÊb I I'M 111 GARENS, BAND, SAIJETTEN, WOLLEN enz. EilTI PERU GUANO, 2 a 3 MEISJES, EENPAARDS DORSCHMACHUVES flE2=' De ondergeteekende bericht haren begunstigers, dat zij den WINKEL in voor eigen rekening blijft voortzetten, hopende op het zelfde vertrouwen van vroeger, en beveelt zich op nieuw minzaam aan. Dam B 86. Wed. J. VOORBEITÉL—PHAFF. In eon der voornaamste hotels te Berljjn ia dezer dagen op zekere plaats een pakje bankbiljetten gevonden ter waarde van 20,000 thaler. Niettegenstaande alle aangewende pogingen heeft men te vergeefs getracht den eigenaar op te sporen. Te Autwerpen bad men sinds ruim vier weken een zekeren P. J. van der Veken, decoratieschilder van beroep, niet meer gezien, Zyn huisbaas, ongerust geworden over zijn wegblijven, ging eindelijk op inlichtingen uit. Hij vond het zolderkamertje, door Van dei Veken bewoond, gesloten, zoodat bij de hulp der politie heeft ingeroepen, die de deur door een smid liet openen. Bij 't binnentreden ontwaarde men in het vertrek een droe- vig tooneel. Van der Veken lag onbeweeglijk en gevoelloos op zijn bed; mager en uitgemergeld, had zijn ligchaam veel gelijkenis met een geraamte; een nkelige doodskleur lag over zijn wezen, en de wijd opengespalkte oogen mistten alle ait- drukking en bleven strak en onveranderlijk op één punt ge vestigd. Iedereen dacht, dat de man dood was, doch weldra overtuigde men zich dat de ademhaling nog niet geheel had opgehouden. Onmiddelijk werd een geneesheer ontboden, en nadat deze den zieke do eerste zorgen had toegediend, werd hy naar het gasthuis gebragt. In een emmer heeft men bloed gevonden, wat doet onderetellen dat de ongelukkige door een bloedspuwing is overvallen, dat hij te bed is gegaan en daarna de magt niet heeft gehad om hulp te roepen, nog minder om zijn deur te openen. Dewijl het somtijds gebeurde, dat Van der Veken buiten de stad werkzaam was en dan wel eens gemimed tijd niet in de bunrt gezien werd, sloegen de buron weinig acht op hem, en verkeerden dezen in het geloof, dat hij ergens buiten de stad zijne bezigheden had. Ofschoon de man tot het niterste uitgeteerd en uitgehongerd is, denkt men dat hy nog gered zal kunnen worden. Amsterdam15 Aug. Een verschrikkelijk on geluk beeft gisteren avond tusschen Warmond en Piet- Gjjzenbrug op do Hollandsche spoor plaats gegrepen. De sneltrein die des avonds te 9,53 van den Haag vertrekt, ontmoette als naar gewoonte te Leiden den treindie om 9 uur uit Amsterdam gaatwaar de machinist vernam dat hy nog een andoren trein moest passerennl. den trein die des morgens een groot aantal militairen naar den Helder had vervoerd en nu do ledige wagens van den Centraal- of Rbijnspoorweg- maatschappy naar den Haag terug moest brengen. In gewone tyden kan daaruit nooit gevaar ontstaan omdat langs den gebeelen weg dubbel spoor ismaar dezer dagen zjjn juist een paar bruggen tusschen War mond en Piet-Gyzenbrug in reparatieen dientengevolge één spoor óver een klein gedeelte van den weg opge broken en voor dat gedeelte wisselsporen naar het andere gelegd. Toen nu de sneltrein even Warmond was voorbjj gestoomdontdekte de machinist circa 1000 meters van de plaatswaar het ongeluk heeft plaats gehadeen signaal van onveiligheid. Terstond werd last gegeven om te remmen maar helaashet was te laat. Juist op het einde van het tweede wis selspoor een minuut later en alles was goed ge gaan vlogen beide treinen in volle vaart tegen elkaar in. De schok was verechrikkelyk. De wagens schoven letterlijk geheel in elkaar. De beide locomo tieven zijn gedeeïtelyk verbryzeldbenevens 8 wa gons. Op het eerste oogenblik dacht men niet anders of er zouden minstens 20 dooden onder de stukken worden weggehaald. De algemoene ontsteltenis was zoo grootdat niemand een woord kon spreken. Gelukkig bleek het by onderzoek dat velen als door een wonder behouden waren. Twee personen waren echter zoodanig gekwetstdat zij reeds spoedig den geest gaven. Een van de oogelukkigen is een conducteur die zich in den voorsten bagagewagen bevond en by het voelen van den schok met zyn hoofd tegen een ruit van een ven ster voor in den wagon werd geslingerdmet het verschrikkelijk gevolg dat zyn hoofd grootendeels van den romp werd gescheiden. De anderedie by dit oogeluk den dood vond is een koetsierdie zich met zyn vrouw en kleindochter in een der wagons het digst by de locomotief bevond en letterlyk verpletterd werd tusschen de banken. Ook zijn vrouw is zwaar gewond o. a. heeft zy een rib gebroken. De dochter is gekwetst aan baar voetdie eerst geheel omgedraaid was, maar toch gelukkig by onderzoek niet gebroken bleek te zyn. Behalve de genoemden waren nog 12 andere passagiers van den sneltrein meer of minder zwaar gekwetst. Gelukkig waren er onder de passagiers twee doctorendio niet tot de gewonden bebooren en dus onmiddelijk goede diensten konden bewyzen. Ook waren scbielyk twee andere doctoren op de plaats des onheils aanwezig. De zwaar gekwetsten werden terstond in de buurt liefderyk verpleegd. Het ongeval, dat naar alle waarscbijnlykheid nog aan veel meer personen het leven zou hebben gekost indien niet toevallig de meeste passagiers in de midden wagons hadden plaats genomen bragt natuurlyk een groote vertraging teweeg. Een locomotief uit Haarlem heeft de reizigers afgehaalddie van nacht tusschen 2 en 3 uur te Amsterdam aankwamen. Enkele vao,de zwaar gekwetsten zyn op de plaats des onheils achter gebleven. Op de plaats des onheilswaarheen wy ons heden begavenzagen wy nog de beide locomotievende Flora en de Plotoals twee bokken in elkander ver ward. De aanblik va» de beide treinendie als bet ware een lange ruïne vormden moest elk toeschouwer wel met ontzetting vervullen. Op het verlengde perfon zag men nog overal sporen van bloed van de onge lukkige slachtoffers. Een ooggetuige verhaalde ons o. a, nog dat de kleindochter van den omgekomen koetsier naar men zegt Kleine gebeeten en te Haarlem in dien9tzoodanig tnaschen de beschotten was beklemd geraaktdat men circa een uur noodig bad om baar uit haar vorschrikkelyken kerker te bevrydendoor een deel van den wagen uit te zagen. Toch was o won der de wond niet gevaarlyk. De hoofdconductenr van trein 32die verbryzeld word was genaamd Hedik- hnyzen en laat een weduwe met kinderen na. Hij heeft nog eenige oogenblikken geleefd, doch is spoedig aan bloedverlies gestorven. De beide machinisten en stokers zyn er in geslaagd om zich te redden door nog bylijds van de locomotief af te springen. Vanwege bet Roomsch-Katholiek Seminarium te War mond werd spoedig bystand verleend. Ouder de gekwetsten die te Warmond zijn achter gebleven, bevindt zich bebalve de familie van den koetsier een heer uit Amsterdam met zyn dochter, een jong meisje. Deze beer had naar men zegt, een paar ribben gebroken, en wordt verpleegd in het logement »de stad Rome." Het meisje, dat zich met hem in de coupée bevond, wa9 gelukkig ongedeerd gebleven Do schade wordt begroot op 80,000 gulden. De Raad van Toezicht op de spoorwegen was ook reeds heden op de plaats des onheils aangekomen. Vanwege de Justitie, de directie der Maatschappij en den Raad van Toezicht wordt een onderzoek ingesteld. 16 Aug. Thans blykt dat by het bovenvermelde spoorwegongeluk eon-en-dertig personen gekwetst zijn waaronder zes zwaar gewondtwee dienstboden zyn met gebroken sleutelbeen en gebroken ribben in het gasthuis alhier gebragt. Het tooneel van verwarring op de plaats des onheils gaat alle beschrijving te boven. De locomotieven waren met vreesselyk gekraak tegen elkander opgevlogen en werden door den schok oen eindweegs omhoog geheven. Op dat oogenblik gingen eensklaps alle lichten in den trein uit, waardoor dé aDgst en ontsteltenis onder de passagiers niet weinig vermeerderde. De ongelukkige hoofd-conducteur stak een paar se conden vóór de ramp het hoofd buiten het raam en het gevaar ziende waarin men verkeerde riep by »Remmenremmenanders heeft ons laatste uurtje geslagen." Naauwelyks heeft by het laatste woord gesprokenof de noodlottige schok heeft plaats en snydt hem het hoofd van het ligchaam. Op de wagonwaarin do ongelukkige had gezeten volgden twee 3de klasse wagonsdie letterlyk aan splinters zyn geslagen en zoo op elkander gedrongen, dat het byna niet mogelyk is te bepalen waar de een begint en de andere eindigt. Het was in een dior wagons dat de bovengenoemde koetsier zyn dood vond. Hy zat daarin met zyne vrouw en kleindochter. Hem werden, toen de trein ineendrong, het onderlyf en de borstkast verpletterd; zyn kleindochter werd derwyze tusschen den versplinterden wagon geklemd dat het een uur tyds kostte om het 20jarige meisje uit de ruïne al zagende te voorschyn te brengen. Zij is vry wel onge deerd gebleven. Men zegt dat de vrouw van schrik krankzinnig is geworden. Ook de volgende wagon is geheel vernieldenkele der zwaarst gewonden kwamen uit dien wagon. De ledige trein heeft het zwaarst geleden de loco motief een daarop volgende lste en 2de klasse en de twee 3de klasse wagons zyn van de rails geworpou en letterlyk tot splinters geslagen terwyl de volgende wagons erg beschadigd zijn. De juiste oorzaak van het ongeluk is nog niet op te geven. Men zegt evenwel dat op den maohinist van den Rotterdamschen trein de verdenking van achteloos heid rust. De vrouw van den wisselwachter te War mond moet nog door gebaren en luide kreten den machinist kennis hebben willen geven van het dreigende gevaar, doch het was toen te laat. De trein spoorde door en het onheil volgde. Mi<l«I^ll>urg 9 14 Aug. In de heden namiddag door de vrijzinnige kiesvereeniging ïde Grondwet" al hier gehouden vergaderingis tot candidaat voor het lidmaatschap van den gemeenteraadin de plaats van wjjlen jhr. W. H. de Jonge van Kampens Nieuwland gekozen de heer mr. P. Poeiert Tak Ez.substituut- griffier by de arrondissements-regtbank alhier. Dreischor, 17 Aug. Gisteren voormiddag om streeks half elf ure brak op de hofstede van den heer P. Goemans Jz in deze gemeente een hevige brand uit, waardoor eenige stapels booi en veldvruchten een prooi der vlammen zijn geworden. Gelukkig mogt men er in slagen de gebouwen te bewaren. De oorzaak van den brand is onbekend. Zierikzee17 Aug. Is de toestand van den handwerks- en arbeidersstand in deze gemeente dit jaar allertrenrigst door het volslagen gebrek aan werk en dat in het hartje van don zomer, in Amsterdam echynt dit niet minder het geval te zyn. Althans men meldt van daar, dat reeds sedert het Krooningsfeest aldaar meer dan 3000 personen uit den minderen Btand zonder werk loopen. De vooruitzigten by den naderenden winter zyn allerbedroevendst en de gevolgen niet te berekenen. Een verblijdend verschijnsel mag de daling der graan prijzen genoemd worden. Heden was de tarwe op de markt te Rotterdam ƒ1,25 per mud lager, zoodat te verwachten is dat de prjjzen van het brood, die te dezer 8tede nog zeer hoog mogen genoemd worden spoedig aanmerkelyk zullen dalen. Z. M. heeft benoemd tot djjkgraaf van den polder Ooster- en Sirjanslaud A. v. d. Have en tot gezworen J. Flóhtl, Jztot lid van het bestuur der water- keering van hel cal. waterschap Burgh en Westland W. Beijetot lid van het bestuur der waterkeering van het cal. waterschap Stavenisse, A. v. d. Slikke; tot gezworen van het waterschap Oud-Vossemeer, W. H. v. Gorseltot gezworen van het waterschap St.-AnnalandH. PoldermanNz.tot gezworen van den polder Borrenbrood A. Boogerden tot lid van het bestuur der waterkeering van den cal. polder VlieteJ. L. Kluijt. Z.M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aau Mr. J. C. E. baron van Lijnden, als majoor-kommand, van het 2de batt. rust. schutterij in Zeeland en als zoodanig benoemd Mr. J. M. I. Moensthans kapt.- lromm. der dd. schutterij te Zierikzeemet bepaling dat hy laatstgemolde betrekking fevena zal blyven waarnemen. Krachtens besluit van Z. M. den Koning van 21 July jl., no. 18, is den lOden dezer door den Minister van Financiën gearresteerd het plan van de 286ste staatslotery. Zooals vroeger werd berigt, bestaat deze loterij uit 21,000 loten en 10,500 prjjzen en 2 premiën. Dus 1000 loten en 500 prjjzen meer dan de voorgaande. Het getal hoogste prjjzen in do vyfde klasse dezer loterij is nu gebragt op 65, als: 1 van ƒ100,000; 1 van ƒ50,000; 1 van ƒ25,000; 1'van 15,0001 van ƒ10,000 1 van ƒ5000 1 van ƒ2000 3 van ƒ1500; 55 van ƒ1000; een premie van ƒ30,000 en een van ƒ3000. De collecte wordt geopend Maandag 28 Sept. en gesloten op Zaturdag 13 October. De trekking van de eerste klasse vangt aan op 26 October 1874, ter- wjjl de laatste 100 nommers op Zaturdag 16 January 1875 worden getrokken. De Staats-Courant bevat het volgende Verslag van de verwachtingen omtrent den oogst in de provincie Zeeland. De tarwe staat over het algemeen schoon te velde en men verwacht eene mime opbrengst. De gerst belooft mede een ruimen oogsthoewel de heete weers gesteldheid in het rjjp wordenvooral aan de zomer- gerstnadeel schynt te hebben toegobragt. De rogge en de boekweit doen een voordeeligen oogst verwachten. De haver schynt meestal te vroeg gerjjpt te zyn waardoor deze vrucht slechts een middelmatige uitkomst zal geven. Van de peulvruchten hebben de paarden- boonen en de erwten geen gunstige ontwikkeling ver kregen. De witte en bruine boonen zijn voordeelig ontwikkeld, doch men vreest, dat de heerschende hitte en droogte van zeer Bchadelyken invloed zullen zyn. Het koolzaad schynt do verwachting min of meer te leur te stellen. Hot reeds gedorschte is door de droogte klein van korrel en levert slechts een matig beschot. Van het vlas schynt de uitkomst over het algemeen bevredigend te zullen zjjn. Moekrapde twee- en drie jarige plant 1b uitmuntend gegroeid. De jonge plant leed nog al door nachtvorsten en droogte. De aard appelen gaven tot dusverre een ruime opbrengst van goede hoedanigheid. De suikerbiet geeft tot dusver geen ongunstige vooruitzigten. De voedergewassen gaven goede uitkomsten. De wortelgewassen hadden op menige plaats eene slechte opkomstmaar schynen de heer schende droogte tot dusver zeer goed te doorstaan. De graslanden vertoonden een schoonen groeitotdat de hitte der maand July daarin stilstand bragt, waardoor op sommige plaatsen reeds gebrek aan veevoeder bestaat. De hooioogst leverde eeno matige opbrengst van uit muntende hoedanigheid. Kex*linieu\vs. Bedankt voor het beroep naar Stellendam door Ds. P. Huet, pred. te Dirksland. Beroepen bij de Chr. Geref. gem. te Heinkenszand de Cand. I. Contant. Ds. H. A. Jonkman, pred. bjj de Chr. Geref. gem. te Kruiningen, is beroepen te Westbroek. De bloei van het Nederlandsch By belgenootschap vermindert. In de laatste elf jaren verloor het zestien honderd leden. Gemengrte berigten. Vraag: Welk punt van overeenkomst bestaBt er tusschen een princesscnboontje en eene oude jufvrouw uit Lutjebroek die voor het eerst van haar leven naar Flakkee komt logeren Antwoord: Beiden moeten afgehaald worden. Naar meu zegt zal op de Onde Tongeche kermis een Lnplandscbe zende ling, te zien zijn, dio z66 verbazend lang is, dat by op eene stoel of stoof moet klimmen om zijn neus te kunnen snuiten. Het is echter maar een „men zegt." B. te M. moest zich maar leuk houden en denken: Het fijn de slechtste vruchten niet Waaraan men wespen knagen ziet. „Och Aeisjezei een arme duivel, die dezer dagen aan een boerensteê kwam bedelen, „och meisje, vraag ereis en zeit an de vrouw, of ze me wat te drinken wil geven want ik hoa zoo'n hongerdat ik nie eens. weet waer ik van nacht slapen kan, De stoomboot van den Bommel komt weder spoedig in de vaart. Zoo ziet men dat de spreuk: „Een ezel stoot zich geen tweemaal aan denzelfden steen" niet altijd opgaat. In Amsterdam adverteert een braaf vader, dat 'tden Heer be haagd heeft zijn ljarig kind zraet de tanden" tot zich te nemen. Een bakkers-knecht te Zaamslag heeft na een paar jaren verkeerd te hebben zijn meisje de bons gegeven omdat zij geen geld heeft. Daar hij toch groote zin heeft om baas te worden, zal hij toch zien een meisje te krijgen met geld. Men zal dau wel goedkoop brood krijgen. Twee dameseen onder Poortvliet en een te Sint-Annaiand, hebben met hunne lange tongenveel kwaad gesticht in twee huwelijken maar beiden zijn in donzelfden kuil gevallen. Een boeren-knecht onder Onde-lande wordt verzocht zich niet te bemoeyen met Dina, want als Keetje er achter komt, dan zal het verkeerd nitkomen. Dus Jan, gebruikt toch uw verstand, Nu gij wilt trouwen gaan, Want men ,zegt reeds in het land Dat het nog raakt gedaan. Te Yerseke wordt de dochter van een schaapherder aan geraden, zoo hoogmoedig niet te zijn, want zij heeft maar een schippera-knecht en nog geen schip, Twee dametjes te Yerseke moesten zich niet uitgeven voor meisjes met geld, om verpast te raken, maar het is maar blijf, waar niet veel mede te vangen is. Te Utrecht is een kalf geslagt dat over de 400 ponden woog, en over de 200 gulden heeft gekost. Van een dametje te Weetkapelle wordt nog al gesproken over haar reisje, want zij heeft maar dadelijk een vrijer opgedaan, hoewel zij er een had in hare eigene gemeente. Maar dat is toch geeu fatsoen Met een vrijer zoo te doen Doch uw vrijer is niet zot Die nu met uw gekheid spot. Alle jongens zijn content Dat zy krygt een vreemde vent, Maar zij zal het wel beklagen Nn of wel in later dagen. Te Onde Tonge wordt eeoe schippers-dochler aangeraden baar babbeltong wat in toom te houden eo van ieder zoo geen kwaad te spreken als zij op een gezelschap ia; maar: Gedenk toch wat gij was en zijt, In al nw doen en laten, Doe alles met een goed beleid. En wil toch niemand haten. ÜHettentié'n, Voorspoedig bevallen van een' Zoon, M. KWAAK—Elenbaas. Noordwelle, 14 Augustus 1874. Heden overleed in den leeftyd van 35 jaren myne geliefde eebtgenoote PIETERNELLA van der VATE, nalatende vier kinderen, die allen te jong zyn om hun onherstelbaar verlies te beseffen. zonnemaire, JASPER van der MEERE. 14 Augustus 1874. Dienende deze tot algemeene en bijzondere kennisgeving. Heden overleed' in den gezogenden ouderdom van 84 jaren eu byna 7 maanden, myn behuwd-moeder MAATJE KIK, weduwo Joh. Gast. Kerkwerve, Namens kleinkinderen en behuwd- 16 Augustus 1874. kleinkinderen G. van der CINGEL. Algemeene kennisgeving. Allen die iets te -v or «leren hebben van - of tei^schuldigd zjjn aan den boedel van wijlen Mej. de Wed. R. GAANDERSE gelieven hiervan opgave of betaling te doen vóór op uiterlyk 1 September a. s., by I. GAAN DERSE, te Nieuwerkerk in Duiveland. ZONDAGSCOLLECTE. DIAKENEN der HERVORMDE GEMEENTE te Zierikzeede ervaring hebbende opgedaandat de personen, belast met het houden der ZONBA.GS- COLLECTE langs de huizenniet in allen deele hun pligt doen, noodigen by deze de Gemeente leden beleefdelyk uit om, zoo de collectanten zich niet of niet geregeld by hen mogten aanmelden daarvan kennis te geven aan een der Diakenen. mannenkoor „LUCTOR ET EMERGO." De LEDEN worden <1 ringden <1 verzocht de oefeningen eiken Woensdag avond ¥yl2 «re, in de Societeitszaal »Sint Sebastiaan by te wonen. De Secretaris L. KARREMAN. De ondergeteekende recommandeert zich aan zjjue geëerde Stad- en Landgeuooten tot liet stemmen -van Piano's en Pianino's, (by en zonder abonnement)op billijke voorwaarden. Hy neemt de vryheid vooral zyne geëerde Stadgenooten te wyzen op het voordeel dat zy bij eventuële ontstemmingen of springen van snaren enz., ten allen tijde onmiddelijk zonder verhooging van conditie, daarvoor zyne hulp kunnen inroepen en belooft eene solide bediening. Zierikzee, 3 Augustus 1874. D. Hf. EZERMAN, Muziekmeester en Pianostemmer. De Deurwaarder W. van de LINDEzal op Donderdag SO Augustus 1874, des namiddags om 1 ure, aan de woning van M. de VOS te Zonnemaire, publiek verkoopeu: P. m. 60 Roeden AARDAPPELS te velde, 1 vet "VARKENKABINET, TAFELS. STOE LEN SPIEGELSSCHILDERIJEN BUFFETTOON BANK. KARAFFEN, GLASWERK, HANGLAMPEN, KAGCOEL, een stel tinnen MATEN, BIERKRUIKEN, KOPER-, TIN-, IJZER-, BLIK- en AARDEWERK enz. 140 bossen lang llaverstroo TE ROOF, by L. PRIEMUS te Ellemeet. te koop: EEN GOED ONDERHOUDEN GEHEEL EIKEN HOUTEN BOOGVORMIG I i i I I I f Te bevragen by de Uitgevers dezes; brieven franco. Een groote drooge KELDER TE HCTJTJR-, gelegen aan hot Havenplein; te bevragen bij den Boekhandelaar van DISHOECK. VERLOTING. WOERDEN. Op onderstaande nos. zyn'o. a. PRIJZEN gevallen: 65110, 65864, 66366, 67176, 68535, 68726, 69349, 69691, 70381, 70818, 71292,72054,72513,73019, 73349, 73616, 74344, 74632,75321. De TREKKINGLIJST ligt ter inzage by S. OCHTMAN Jz. bib riiviis in diverse kwaliteiten voorhanden. Wed. RORIJN. EMU ZAAI-TARWE. Orders op bovenstaand artikel worden ingewacht door MULO CIA HOUWER, Poststraat. VISCHWAREN. Fas ontvangen Nieuwe Hollandschen Haring, niet zout, eerste kwaliteit, DROOGE en ZOUTEVISCH, nieuwe CITROENEN. VETWAREN. ^10, Dik droog SPEK, REUZEL, en RUNDVET, alles zeer civiel. P. C. van der VALK Hz., Poststraat. HH. Landbouwers, welke zich voor den aanstaanden zaaityd, door tusschenkomst van den ondergeteekende, van ECHTE PERU GUANO wenechen te voorzien, worden beleefd verzocht hunne orderB tydig in te zenden. I>. Q. MULO CIA HOUWER. Met NO V E M B E R een aankomende Broodbakkers-Knecht benoodigd, bij J. CRUCQ te Arnemuiden. Brieven franco. By eene fatsoenlijke BURGER-WEDUWE bestaat er gelegenheid tot plaatsing van welke hier de scholen wenschen te bezoeken. Adres by de Uitgevers dezer courant. Met NOVEMBER eene KEUKENMEID benoodigd, by Mevrouw van der LEK de CLERCQ— schüurbeque boeije. Mevrouw SCHORER-van der LEK de CLERCQ vraagt met NOVEMBER eene KEUKENMEID, die genegen is ook huiswerk te verrigten. Tegen NOVEMBER eene KEUKENMEID benoodigd, by Mevrouw van der VLIET. TERSTOND eene Bóeren-Dienstmeid benoodigd, by J. van der VELDE te Dreischor. Snelpersdrukkery van OCHTMANPIETERSE VAN DISHOECKMeelstraat, B, 65. Voorspoedig bevallen van een' welgeschapen Zoon, JACOMINA MOL, geliefde eebtgenoote van Tholen, W. L. LINDHOUT. 15 Augustus 1874. Bevallen van een' Zoon, P. A. HOGERLAND, Jeb Steur. Noordwelle, 16 Augustus 1874. Heden behaagde het den Heer van leven en doodna eene ziekte van slechts drie dagen tot Zich te nemenonzen geliefden vader en behuwd-vader C. van der SCHOOR, in den ouderdom van 59 jaren en 4 maanden. Die Godwiens doen majesteit en heerlijkheid issterke ons in deze zware beproeving ten einde Hem te zwijgen. Grand-Rapids {N.-Amerika) den 29 July 1874. Mede namens kinderen en behuwd-kinderen, C. van der SCHOOR. N.B. Vrienden en bekenden gelieven dit als byzon- dere kenniegeving aan te nemen. t Heden ontving ik de droevige tjjding dat myn geliefde echtgenoot WILLEM MANSbootsman aan boord van het Barkschip »Grondwet," den 27 Mei jl. in den ouderdom van 48 jaren is overleden. Zierikzee, J. MANS—Deurloo. 15 Augustus 1874. Verbeterd fabrikaat en ligt werken. BEHALVE DE GEWONE HANDDORSCHMACHINES HEBBEN WIJ VOORRADIG: HANDDORSCHMACHINES in omvang en grootte gelijk aan de bovengenoemde doch van Engelscli fabrikaatwaarvan de assen in metalen bussen loopen en die over het alge meen genomen, veel solieder afgewerkt zyn, en waar van do prys niet hooger is, en welke ligter werken. OOK VOORRADIG voor tx*ee- en rosmolen, die direct op den as werken, of met dryfriem op den as der trommel. Wed. J. C. Massee Zoon. Lekker Beijersch BIER SO cent de beele en ÏO cent de halve flescb te bekomen in de BIERBOTTELARIJ van hertstein C°.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 2