en dat in afwachting van misschien later in te komen betere aanbiedingen, Burgemeester en Wethouders het wen- schelijk achten te beproeven of het terrein niet zou kunnen worden verpacht, waarom zij voorstellen dat de Raad hen zal magtigen het terrein in het openbaar te verpachten voor bouwland of moesland voor 7 jaren. Mr. Moens verklaart met het voorstel ingenomen te zijn. Hij maakt voorts eene opmerking over de te doene af hei ning en het onderhouden der bij het terrein aanwezige be- schoeijing, waarop de Voorzitter antwoordt, dat Burgemeester en W.ethouders hieraan de noodige aandacht hopen te wijden. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. Namens Burgemeester en Wethouders brengt de Voorzitter ter tafel een voorstel 'tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1874, met eene nota tot toelichting. De Raad stelt deze stukken tot onderzoek en verslag in handen eener commissie, bestaande uit de HH. Houwer, Labrijn en Mr. Bolle. De stukken zullen voor een ieder ter visie worden gelegd en in afdruk verkrijgbaar worden gesteld. Bij monde van den heer Labrijn wordt namens de daartoe benoemde commissie verslag uitgebragt omtrent de in hare handen gestelde rekeningen over 1873 van: 1°. het pensioen- en weduwenfonds der gemeente-beambten bedragende in ontvang, waaronder eene bijdrage uit de ge meentekas ad ƒ35,985 f 533,63 in uitgaaf- 533,63 saldoNihil. 2°. het Harmoniegezelschap //Kunst en Eer," bedragende in ontvang410,13 in uitgaaf- 419,71 sluitende met een nadeelig saldo van 9,58 3°. den straatweg tusschen Zierikzee en Brouwershaven, bedragende in ontvangf 2245,75® in uitgaaf- 2287,22® met een goed slot vanf 158,53 Het advies strekt tot goedkeuring dier rekeningen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Jhr. Mr. Schorer heeft zich bij de behandeling van de sub 2° genoemde rekening, als rendant van medestemmen onthouden. Bij de hierop volgende omvraag vraagt de heer Zuurdeeg of er geen maatregelen kunnen genomen wordendat de Raad in zijne vergaderingen minder last heeft van het geraas op de straat, want dat men dikwijls niet goed kan verstaan wat er gesproken wordt. De Voorzitter antwoordt, dat Burgemeester en Wethouders hierin gaarne zooveel mogelijk zullen voorzien en sluit daarop de vergadering. Uitgevers: de LOOZE WA ALE. Drukkerij: OCBTMAN, PIETERS E VAN DISHOECK Meelstraat, B, 65.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 4