B IJ VOEGSEL Zierikzeesclien Nieuwsbode van Dingsdag 4 Augustus 1874. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den TE ZIERIKZEE, gehouden den 30 Julij 10*74. Voorzitter Mr. C. J. Fokker, "Wethouder. De Voorzitter deelt mede dat de heer Burgemeester wegens familieomstandigheden, de heer Jhr. de Jonge wegens uit- landigheid, Mr. Moolenburgh wegens ongesteldheid en de heer van der Grijp wegens beroepsbezigheden verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Afwezig is voorts de heer Kooie. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter stelt aan de orde het voorstel van den heer van der Vliet om aan W. Koole geheele kwijtschelding te verleenen van op hem toegepaste boete wegens te late opleve ring van werkwaarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. De heer Labrijn zegt, dat hijzoo hij in de vorige ver gadering tegenwoordig geweest was, stellig voor het voorstel van den heer van der Vliet zou hebben gestemd. Hij gaat daarop na hoe de toedragt der zaak is en komt tot het resultaat, dat de vertraging buiten de schuld van den aan nemer is ontstaan en de gemeente daardoor geene schade heeft beloopen, waarom het billijk is de boete kwijt te schelden. Voorts zegt spreker het te betreuren dat in de vorige vergadering argumenten schijnen te zijn gebezigd, kwetsend voor zekeren stand. De Voorzitter verdedigt het voorstel van de commissie van fabricage en Burgemeester en Wethouders, brengt de gronden die hij in de vorige vergadering daarvoor heeft aangevoerd nog kortelijk onder de aandacht en -antwoordt daarna op hetgeen de heer Labrijn heeft gezegd. Nadat nog eenige beraadslaging had plaats gehad tussehen den heer Labrijn en den Voorzitter en de heer van der Vliet zijn voorstel nader had toegelicht en Jhr. Mr. Schorer dit nog had ondersteund, wordt het voorstel van den heer van dei- Vliet in stemming gebragt en aangenomen met 5 stemmen tegen 3. Tegen stemden de Hïï. Mr. Bolle, Mr. Moens en de Voorzitter. Naar aanleiding van dit besluit wordt tot teruggave dei- toegepaste boete beschikt over den post voor Onvoorziene Uitgaven, begrooting 1874, tot een bedrag van 162. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen 1.° van de commissie voor de Provinciale bibliotheek een present-exemplaar van den inventaris van het oud Archief der provincie Zeeland, deel 1. Ter visie gelegd voor de leden om later in de boekerij te worden geplaatst. Zullende den gevers worden dank gezegd; 2.° de jaarverslagen over 1873, der gemeenten Leiden, Amsterdam en Leeuwarden. Ter inzage van de leden neder- gelegd ter Secretarie, om later in de boekerij geplaatst te worden 3.° een brief van den Commissaris des Konings, houdende berigt van de benoeming van den heer Mr. J. W. A. Schneiders van Greijffenswerth tot schoolopziener in het 2de school district van Zeeland. Voor kennisgeving aangenomen; 4.° een brief houdende mededeeling, dat zich alhier ge vestigd heeft eene afdeeling van de vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, een genootschap dat geene vaste bedeeling verleentmaar zich voornamelijk ten doel stelt het bezoeken van arme huisgezinnenofschoon geen liefdewerk geacht moet worden haar vreemd te zijn. De Voorzitter deelt mede dat deze instelling op verzoek van haar bestuur is opgenomen op de vroeger aan den Raad medegedeelde lijst der instellingen van weldadigheid, bedoeld bij art. 3 der wet tot regeling van het armbestuur van den 28 Junij 1854 (Staatsblad no. 100). Voor kennisgeving aangenomen. Op de voordragt voor twee leden in het collegie van zetters voor 's Rijks directe belastingen ter voorziening in de vaca tures tengevolge der periodieke aftreding op 31 Deö. a. s. te ontstaanworden geplaatst de HH. J. van der Linden en C. van der Vliet, Dz. (aftredende leden) en de HH. P. Geradts en P. LabrijnDz. In beschikking op verzoekschriften om remissie van hoof- delijken omslag over 1874, wegens vertrek uit de gemeente, wordt remissie verleend: aan J. J. Kelk, tot een bedrag van ƒ4,87.; J. K. van de Kruijsse Pilaar, ƒ29,01; C. C. A. L. John, ƒ7,42»; W. J. S. J. Blom, ƒ55,70; J. M. Schellekens, ƒ1,625, en J. D. Zantvoortf 15,315. De Voorzitter deelt mede: 1.° dat de tienden der gemeente over den oogst van dit jaar met inbegrip van blokgeld en rantsoenpenningen hebben opgebragt ƒ5145,60. 2.° dat op den 25 Julij 11. heeft plaats gehad de opneming der kas en boeken van den gemeente-ontvanger en dat ge bleken is dat over de dienstjaren 1873 en 1874 is ont vangen 145039,23® en uitgegeven- 135008,75 Alzoo meer ontvangen10030,48° Waarbij komt het goed slot der rekening over 1872 ad- 5784,11 Er was dus in kas15814,59» Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De Raad besluit a. af te schrijven van H. IX art. 1 (Onvoorziene Uitgaven) begrooting 1874 en over te. schrijven op 11. IV afd. 2 art. 1 (Grondbelasting der gemeente eigendommen) 8,82 op H. VIII afd. 4 art. 3 (kleeding en wapening van dienaars van politie en nachtwachts) ƒ3,10; b. te beschikken over den post voor Onvoorziene Uitgaven begrooting 1874 tot een bedrag van ƒ20,62, ter vergoeding van de door den concierge van het Raadhuis te betalen personele belasting van 1°. Mei tot 31 Decemher 1874, welke vergoeding de Raad hem vroeger heeft toegezegd. Namens Burgemeester en Wethouders legt de Voorzitter aan den Raad over, de rekening wegens de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1873. Zij bedraagt in ontvangf 113270,68 in uitgaaf- 97938,23 en sluit met een goed slot van15332,45 Uit de overgelegde stukken blijkt, dat dit groote saldo is ontstaan doordien Burgemeester en Wethouders eene som van ruim ƒ12000 niet hebben gekapitaliseerd. Zij hebben dit nagelaten omdat zij binnenkort verpligt zullen zijn aan merkelijke sommen voor buitengewone zaken aan te. vragen, hetzij bij te wijzigen begrooting voor 1874, hetzij bij de begrooting voor 1875, te vinden bij prelevement op het goed slot van dezen dienst. De Raad stelt deze rekening in handen van de HH. Koole, van der Grijp en Mr. Moolenburgh, tot onderzoek en verslag. Zij zal worden ter visie gelegd en in afdruk verkrijgbaar worden gesteld volgens de wet. De Voorzitter stelt voor de behandeling van het verslag van de commissie voor de verordeningen tegen de overtre ding waarvan straf is bedreigd, omtrent de in hare handen gestelde verzoekschriften van landbouwers om de onlangs vastgestelde verordening op de mestvaalten en het houden van varkens te wijzigen, aan te houden tot eene meer vol tallige vergadering. Alzoo besloten. De Voorzitter brengt in herinnering dat de Raad onlangs heeft aangehouden de beschikking op een verzoek van L. van der Ploeg Joliz. om het terrein der voormalige scheeps timmerwerf //de goede Intentie" van de gemeente voor een gedeelte te koopen, en toen besloten heeft bij advertentie in de dagbladen de aandacht op dat terrein te vestigen. Hij deelt mede, dat oproepingen in verschillende dagbladen zijn geplaatst, doch dat zich daarop slechts één aanbieding heeft opgedaan en wel van genoemden van der Ploeg; dat deze aanbieding echter niet gunstig voor de gemeente is

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 3