ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5597. Donderdag 11 Junij 1874. 50steJaarg. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post ƒ1,60. ADVERTENTIÊN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Oproeping Verlofgangers. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Gelet op eene kennisgeving van den heer Comrnis Baris des Konings in deze provincie van 6 dezer maand, ANo. 2558/23de afdeelingbrengt ter kennis van de Milicien-Verlofgangers PIETER DALEBOUT, JOHANNES ELSCOT, JACOBUS CORBEEL, MA- R1NUS BEIJETHEUNIS BOS, WILLEM SIMOM BESUÏJEN, JAN JACOBUS van den HOUTEN, PIETER HERMANS, CHRISTIANUS TROCH, FRAN- CISCUS van NIEUWLAND, HENDRIK OLDERIKS GERARD van den BERGEMARINUS van den ENDEJOHANNES van der SCHELDE en FRANS ANTOON BERWALD, behoorende tot do ligting dezer gemeente van 1871, ingelyfd bij het 3de Regiment Infanterie, dat zij zijn opgeroepen tot do werkelyke dienst en op Zaturdag den SO Jun^j e. k., des namiddags vóór 4 ure, bij hun corps tegenwoordig moeten zijn, voorzien van al de voorwerpen van klee ding en uitrusting, door hen bij kuu vertrek met groot verlof medegenomen terwyl bun ouder het oog wordt gebragt, dat zij in gebreke blijvende op den bepaalden tijd onder de wapenen te komeD, bij hunne latere op komst zooveel langer in dieuct zulleu worden gehouden en zij voorts worden gewezen op Art. 145 der Militie- Wet, volgens hetwelk de Verlofganger die niet aan de oproeping voldoet, als deserteur zal worden behandeld. Zierikzee, 9 Junij 1874. De Burgemeester v. CITTERS. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend, dat bij de verkiezing voor een Lid van den Raad dezer gemeenteop den 9 dezer gehoudenniemand de volstrekte meerderheid van stemmen heeft verkregen hebbende de meeste stemmen op zich vereenigd de Heeren: D. Q. MULOCK HOUWERen Mr. J. W. A. SCHNEIDERS van GREIJFFENSWERTH» uit welke twee personen eene keuze behoort te worden gedaanzullende de verkiezing daarvoor gehouden worden op Vrijdag den 19 Junij e. k.van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 uurop het Raadhuis dezer Ge meente waartoe een gesloten brief van oproepiug met ingesloten stembriefje aan de Kiezers zal worden te huis bezorgd. Zierikzee, 10 Junij 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. E R M E RIN S. Algemeen Overzicht. Wjj zyn weder in den tijd dat ieder naar Frank rijk, immers naar Parys gaat, want de groote wereld stad behoudt onder alle wisseling der tyden hare aan- treklijkheid en hoe zou meu in oiize samenleving kunnen medespreken, als men de groote hoofdstad niet gezien heeft. Geen wooder dan ook, dat men de politieke gebeurtenissen daar te laude met meer aandacht gade slaat, dan die elders voorvallen. En het is bijna instinct matig dat de meeste overzichten met het land der revolutie begiunen, schoon er gelukkig niet altyd van nieuwe beroeringen sprake is. Rustig is het er niet maar het is een onbloedige stryd die gestreden wordt. Het parlement is thans weder de strijdplaatsmaar daar laat men zich ook gelden. De kieswet is aan de orde en schoon deze met talent en succes door manneu als Ledru RollinLouis Blanc en Gambetta bestreden werd, heeft de kamer met meerderheid besloten tot eene tweede behandeling over te gaan. Wat er eindelyk van worden zal is nog zeer onzeker, daar men vrij algemeen in die wet eene vermiuking ziet van het algemeen stemrecht. En iedere partij zou daarvan gaarne voor zyn doel gebruik maken. Nu zoeken deze zich wel zooveel mogelyk onderling te verstaan op dit punt doch het is niet waarschijnlijk dat hier aan eene duur zame vereenigiDgzoo die al tot stand kwamkan gedacht worden. Inmiddels heeft de kamer zich weder met een paar andere zaken bezig gehouden. De tegenwoordige minis ter van oorlog heeft eene wet voorgedragen tot ver sterking der vestingen aan de oostelijke grenzen die met luide toejuichingen ontvangen is en eenige afge vaardigden hebben een ontwerp voorgedragen tot op richting van een aantal geneeskundige scholen. Ofschoon velen dat denkbeeld afkeurden om de groote uitbreiding, die dan aan het onderwyzend personeel zal gegeven wordenheeft de kamer toch tot de tweede lezing besloten. Het is een gelukkig verscbynsel, dat men ook aan zulke onderwerpen nog de aandacht wjjden wil waar schier alle anderen slechts hartstochten in bewe ging brengen en geen blijvend nut kunnen stichten. Het parlement in IBng^elaiicl heeft nog altyd eene wet in behandeling, die met den vrede en oorlog in de maatschappij in zeer nauw verband staat. Het is de wet op de tapperyen. Men is het eenB geworden omtrent het uur, waarop deze scholen vau twist en stryd moeten gesloten worden en heeft het zeer toe gejuicht dat de tjjd daarvoor op het platteland op 10 uur is bepaald. In sommige graafschappen waar de strijd der pachters met de arbeiders een meer ernstig karakter gekregen heefthebben de eersten besloten uitgebreide vereenigingen op te richten ten einde zich tegen de eischen der laatsten te verzotten. Het is jammer dat in Engeland even als overal elders de werkgevers steeds geaarzeld hebben aan de billijke klachten der arbeiders te voldoen. Zij hebben daardoor een stryd uitgelokt, die nu tot buitensporigheid voert, terwyl zjj de macht verloren hebben om zich nu daartegen te laten gelden. Het is dan ook te verwachten dat de zaak niet zoo spoedig in orde komen zal en als tegen over de coalitie der pachters zich vereenigingen van arbeiders constitueeren dan zal het te bezien staan wie zich het langst kan staande houden. Als curiositeit, schoon dan ook niet uitlokkend, deelen de Engalsche bladen mede dat dezor dagen door een der voornaamste theehandelaren in Londen verklaard i8dat jaarljjka meer dan 2 millioen ponden uitgetrokken thee worden ingevoerd, waarvan de Cbineezen eerst het beste genoten hebben, en die, na gedroogd en verzonden te zijn, door de Europesche theehandelaren met zeer schadelijke zelfstandigheden wordon vermengd. Daarmede worden groote winsten behaald, maar het theedrinkend publiek mag leeren op zyne hoede te zyn. 't Is in X>uit!5clila.Bifl thans bizonder kalm. Als vreesde men de duizenden, die in dit saizoen de onder scheidene Duitsche lustoorden bezoeken, af te schrikken, houdt alles jeich stil en scbynt als in eene volmaakte wereld te zyn. Kleine vonkjes vliegen nu en dan op, ten bewyze dat het vuur niet geheel uitgedoofd is en dat de oude en bekende twistpunten nog voortleven in de harten. Zoo werd dezer dagen te Berlijn een congres gehouden van orthodox-Evangelische predikanten, waar een treurige klaagzang werd aangeheven over de nieuwe kerkelyke wetteD. Men meende dat alleen de ultramon- taansche party zich daarover beklagen zou, maar het blykt op nieuw, dat er in den boezem der protestantsche kerk ook ultramoutanen zijn, die zich ongaarne in hun alvermogen zien beperken en die onder den scbiju van de geestelyke dingen boven alles te stellen, het wereld lijk gezag zoo verwerpelijk niet achten en boven alles, hoe anti-vleeschelijk zij ook schjjuen mogen, het finan- tieele punt in het oog houden. Het is echter zeker dat ook deze klachten weinig ingang zullen vinden. Bis marck zal zijn eenmnart gekozen weg voor geene partij verlaten en de publieke meening en het gezond verstand zyn in deze zjjne invloedrijke bondgenooten. De berichten uit Italië omtrent den gezondheids toestand van den Paus zyn niet gelijkluidend. De een maakt hem beter, de ander erger, de meeste gelooven dat zijne ongesteldheid van ernstigen aard is. Reeds verdiept men zich in gissingen omtrent den loop der zaken bij zijn mogelijk overljjden, maar in het buiten land wordt daaraan meer beteekenis gehecht dan in Italië zelf. De Italiaansche kamer is op reyss gescheiden, nadat zy eerst hare toestemming gegeven had tot den wensch van den president-minister die voor alles de financiën regelen wil. Enkelen hadden eerst over ves tingwetten en dergelijke willen beraadslagen, maar de kamer is verstandig genoeg geweest om de voorkeur te geven aan de geldquacstie, wel overtuigd, dat alle andere zaken van deze afhankelijk zya en dat zij daarom moet voorgaan. De Carlistische bewegingen blyven Spanje beroe ren, al schryft men ook dat in de laatste dagen weinig bizonderB voorgevallen is. Zij hebben het nu op een klein stadju Hernam gemuut en zoudeu dat waarschyn- Ijjk in hun bezit gekregen hebben, indien zij niet om elders hulp te gaan bieden, hadden moeten terugtrekken. Een aantal officieren by het Noorderleger hebben huu ontslag gevraagd, omdat zy teleurgesteld waren in hunne verwachting dat Concha de zaak van Alfoasus zou voorstaan en tot herstel der mouarchie medewerken. Over het algemeen gaat de Carlistische zaak niet vooruit, al lezen wij nu eu dan hoogklinkende tijdingen omtrent hun succes en omtrent hunnen moed. Ook in Beljsyie is het tijdelijk wat rustiger. De stryd echter, onlangs ia de kamer tegen het ministerie gevoerd, is niet geëindigd en wordt nu in de dagbladen voortgezet. Vrij algemeen beschuldigt men den minister Malou, dat hij, door den toestand van 's lands fioancien te gunstig af te schilderen, pressie wil uitoefenen op de aanstaande verkiezingen. Het la it zich begrjjpen dat de tegenstanders niet nalaten daarop te wyzen, terwyl zij met cijfers zoeken aan te toonen, dat de schatkist in plaats van gunstig gesteld te zjjn, in vrij benarden toestand verkeert. Te Leuven is men in zekere opwin ding over de nagedachtenis van den bekenden Sylsain van de Weijer, den man van de Belgische revolutie, te eeren. Er is sprake van eeu standbeeld, maar al aan stonds is besloten een gedenksteen te plaatsen in den gevel van bet huis, waarin van de Weijer in zyne jeugd heeft gewoond en aan eene der Btraten van de stad zyn en naam te geven. Zwittserla.ilcl zet den oorlog tegen de geeste lijkheid voort. Aan de regeeriDg is nu do bevoegdheid verleend om alle geestelykendie zich niet aan de wetten des lands houden, af te zetten en de groote raad van St. Gallen besloot, een jongens-seminarium, dat voor het jezuïeten stelsel ingericht is, op te heffen. Ten bewijze dat overal gelijksoortige klachten ver nomen worden vermelden wy nog dat de koning der Saudwiehs eilanden in de openingsrede voor de wetgevende kamer bitter geklaagd heeft over de groote regeeringskostendie voor een groot deel veroorzaakt waren door de begrafenissen der beide vorige souve- reinen en de verkiezing van hunae opvolgerB. Als de vorsten zelve gaan inzien dat zy hun land wel op wat te groote kosten jagen, mag men van hen een initiatief tot verbetering wachten, dat wij echter nog meer ver wachten van eene onkostbare levenswyze dan van eene goedkoope begrafenis. Nieuwstijdingen. Ëlmevt&a. De Yereenigde Staten krygen van een der dagbladen, the Nation, den verstandigen raad, dat zjj den 1009ten verjaardag der Republiek niet beter nocb op waardiger wijze kunnen vieren dan door de betaling in klinkende munt weer algemeeu te maken. Men weet, dat in Amerika bijna alleen papieren munt in omloop is. Ia een Amerikaansch blad lezen we de volgende advertentie »Mejufvr. Anna Schield, met een goed uiterlyk, in nemende manieren, gezond gestel, oud 17 jaren, wees van vader en moeder, zoekt in kennis te komen met twee hoogbejaarde en vermogende lieden, die genegen zouden zyn haar als kind aan te nemen." ©itgelauft, Een jongske van 15 jaar heeft den 1 dezer te Londen te regt gestaan, beschuldigd van een ander, 10 jaar oud, niet wien hij in geschil geraakt wa9 over eene nietige som gelds, te hebben doorstoken. Parijs, 8 Junij. De overeenkomst betreffende de nieuwe Turkache leening is gisteren geteekend. De contractanten te Parys zyn de Banque Impériale Otto- mane, het Comptoir d'Escompte, de Banque de Paris, de Société générale en het bankiershuis Fould; voorts: het bankiershuis Cahen te Antwerpen, de heeren Ca- mondo, Heutsch, Lutscher, Samuel Habel en Hirsch. De leening is 19 millioen pond st. effectief. De con tractanten verstrekken dadelijk een voorschot van 6 millioen tegen eene rente van 12 pCt. Het voorschot kan vermeerderd worden tot 10 millioen, als eenige crediet- en bankinstellingen te Londen, Weeuen, Berlyn en elders, die de contractanten zich kunnen toevoegen, er aan deelnemen. löhutsdilaufr. Laatstleden Donderdag had een vreesaelijk ODgeluk op den Rijn plaats. Yan de locaalboot Lessing, welke van Biebrich kwam, stortten niet ver van daar drie personen, een meisje en twee mannen, in het water en vonden hun dood in de golven. De ougelukkigen leunden tegen de verschansingdeze bezweekzij vielen voor over en verdwenen onder de raderkasten. Wel stopte de boot terstond en was men met haken by de band om hulp te verleenen, maar de verongelukten kwamen niet meer boven. Later"is de raantille en de hoed van het meisje opgevischt. Niemand op de boot kende het drietal, dat op zulk eene plotselinge wijze den dood vond. Een der mannen moet een inwoner van Nieder- selter8 zijn. De Berlijnscbe vereeniging ter bevordering van het verbranden van lijken heeft bekend gemaaktdat de eerste proefneming met den toestel van prof. Reclam en den ingenieur Siemeos op 3 dezer ia geslaagd. Eenige lyken van dieren te zamen twee centners wegende waren binnen anderhalf uur verteerd tot witto asch zonder dat de verbranding eenige onaangename lucht veroorzaakte en zonder dat men iets er vau kon hooreD. De onkosten bedroegen nog niet ten volle eeu thaler. Zwolle, 7 Juny. Omtrent het onderzoek naar den dood van schipper Kisjes uit Zwartsluis wordt ons nog medegedeeld, dat de knecht by den loods aan het Zwolsche diep en ook te Genmuiden een verhaal moet hebben gedaan, hetwelk niet in alle opzigten met zijn latere verklaringen overeenkomt. Men wil zelfs beweren, dat bij den scbyn gaf van niet wel in 't hoofd te zyn. Hij heeft eene wonde aan zyn achterhoofd, die by, volgens zyn verklaring, heefc gekregen door een stoot tegen de fok, tjjdeus zijn worsteling met den razenden schipper. Het schip kwam van Texel met een lading schelpen. Ofschoon men deze in een paar dagen had kunnen opnemen, hebben Kisjes en zyn knecht zich drie weken te Texel opgehouden, en daar een vrolijk leven geleid. Opmerkeljjk is het dat zij bij Schokland hebbeD ge ankerd, daar het in den nacht van 31 Mei stil en helder weêr was, en men de kribben gemakkelijk kon binnen zeilen. Roelof Koppers en Harmpje Nijenhuiste Giethoorn vierden dezer dagen hunue G0-jarige echtvereenigiug. Koppers heeft onder Napoleon gediend en is, na 'i doorslaan vaii vele gevaren, uit Fraukrijk gevlucht en in 't Vaderland terugge komen. Hij leest en scheert nog zonder bril cu geniet met zijn vrouw een vrij goede gezondheid. Amsterdam, 7 Juny. Eenige jaren geleden werden bij annonce in de dagbladen de nabestaanden opgeroepen van iemanddie in langen tijd niets van zich had doen hooren. Deze nabestaandenalthanB personen van deuzelfden naam bleken te zyn leden van een arbeiders-gezin gevestigd in een der dorpen van Zuid-Holland. Zy zeiven hadden niets van de an nonce vernomen, maar deze werd onder hunne aandacht gebragt door een der groote grondeigenaars op het dorp. By onderzoek bleekdat de advertentie was ingezonden door den broeder van de moeder vau het gezin die buitenslands eenig vermogen had verworven. Er verliepen weder eenige jaren en inmiddels vestig den bedoelde personen zich in Amsterdamwaar zy in zeer nederige omstandigheden bleven verkeeren. Eergisteren echter ontvingen zy het berigtdat de bloedverwant in Engeland was overleden en hun niet, gelyk zjj dachteneen klein vermogenmaar eenige millioenen heeft nagelaten. Als eene bijzonderheid verdient vermelding dat jl. Zondag namiddag in de Nieuwe Kerkte Amster dam door Da. van Ronkelaan niet minder dan 66 kinderen den doop is toegediend. Goes8 Juny. Ons gasthuisbestuur heeft in de vorige week de benoeming gedaan van vader en moeder ter vervanging van de eerstdaags vertrekkende titula rissen. De gelukkigen zyn een echtpaar uit Sneekdat zich daar geoefend heeft aan het hoofd van het Weeshuis. De betrekking hier scheen nog al begeerlijk te zyn daar anderhalf honderd sollicitanten zich aangemeld haddeu. De benoeming wekt, zooals doorgaans, onte vredenheid by vele ingezetenen, die öf zelve gesollici teerd hadden of sollicitanten ouder hunne betrekkingen telden. Zeker was dat moeilyk te ontgaanmaar weder driugt zich de opmerking aan ons op, dat by derge lijke gelegenheden de menschen meer te rade gaan met hun veriaogen om een of ander baantje te hebben dan met hunne al of niet geschiktheid voor de betrek king waarnaar zy staan. Het wordt tijd dat ook onze gestichten bij dergelijke benoemingen uitsluitend de geschiktheid op den voorgrond stellen, daar werkeljjk die betrekkingen van meer gewicht zyn, dan menigeen denkt. Eo het publiek moest hun dat gemaklyk maken door niet te dwiogen dat men dezeu of dien benoeme omdat by een stadgenoot isof eeu goed mensch allerminst omdat hy het wel noodig heeftwant menigmalen zyn de klachten over de zorgde tucht de administratie enz., in dergelijke inrichtingen alleen daaraan toe te schrjjven geweest dat men had misge tast by de aanstelling der verantwoordelijke personen. Met zekerheid kunnen wij mededeelen dat het Zuider Zendingsfeest definitief is vastgesteld op Maan dag den 15 July a. s. Burg-I*, 10 Juny. Gisteren werd alhier aanbesteed: het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1875, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooying- werken aan den polder Burgh en Westland. Yeertieu inschrijvingsbiljetten waren ingeleverd; het hoogste was van den heer G. Bolier te Scherpenisae voor ƒ12300, het minste van den beer J. van der Linden te Zierikzee voor ƒ10989. Ouwerkerk8 Juny. Naar wij met genoegen vernemen zal door onzen burgemeester, de heer B. G. v. d. Havemet medewerking van eenige dames eene net bewerkte banier worden aangeboden aan de ruiters die bij den optogt, op 24 dezer te Zierikzee te houden, dezo gemeente zullen vertegenwoordigen. Zierikzee10 Juny. By de gisteren alhier plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid in den Ge meenteraad zijn uitgebragt 233 stemmenwaarvan 4 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren D. Q. Mu- lock Houwer 82 Mr. Schneiders van Greijffenswerth 57 A. Gil/am 53 en Mr. Rethaan Macaré 32 stemmende overige waren op verschillende personen verdeeld. Tu8schen beide eerstgenoemde heeren zal alzoo eene herstemming plaats hebben. Gisteren morgen had hier een noodlottig ongeval plaats. Een timmermans-gezel, J. de Keizer, eerst on langs als milicien uit dienst gekomen werd by het af breken van een gevel door een raamkozijn dermate getroffen, dat een zijner beenen op twee plaatsen gebro ken werd. Op de voordragt voor een lid der arrond.-regtbank te Amersfoort komt voor Mr. J. G. H. B. Ketj'en, subst.- officier by de arrond.-regtb. te Zierikzee. Het barkschip Haamstede is gisteren te Rotterdam verkocht voor ƒ32,300. De geschenken van de provincie Zeeland, het groot hertogdom Luxemburg, de officieren der schutterij en van de maatschappij: »Arti et Amicitiae," zyn thans op het paleis het Loo aanwezig. De drie eerstgemeldo prjjkten op den koninklijken disch op 25 Mei 11. Het volgend voorval levert weêr eenbewys, hoe gevaarlijk bet is het vleesch van zieke runderen te eten. Vóór eenige dagen werd te Waspik by den land bouwer H. Smits eene koe afgemaaktlijdende aan het miltvuur of eeae andere ziekte. G. Lips de nachtwaker, ontdeed het beest van de huid en at van het vleesch. Spoedig gevoelde by zich ongesteld en thans is hy reeds overleden, Verscheidene andere personen die ook van het vleesch gegeten hebben kregen brakingen en diarrhee; gelukkig beeft het bij hen tot heden geen verdere gevolgen gehad. De politievan het voorge vallene onderrigtdoet Btreng onderzoek. Kerknieuws. Beroepen bij de Cbr. Geref. gem. te BruinisseDs. W. Groeneoeld te Woerden. Ds. A. Brink, pred. by de Chr. Geref. gem. te Neuzen, heeft bedankt voor de beroepen naar Rhoon on Ambt Volienhovo. Bedankt voor het beroep naar Wemeldinge' door Ds. JJ. Richard, pred. te Vliseingen en voor dat naar Ylissingen door Ds. James te Heerde. Genirngrte berigten. Eene vrouw te Heiokeuszaud wordt aaDgeradeö, zich met de kermi9 wat fatsoenlijker te gedragen als zij gewoon is, en vooral geen manuen om den hals le vliegen, zooals zij gedaan heeft met het koningsfeest. De vrouwen hebben dan ook be sloten met hunne mannen mede te gaan om zulke schandalen te voorkomen. Te Heiukeo9zand moest eene weduwenaar zulke verre reizen niet doen met eene zekere dame, zoo als hij gedaan heeft op deo tweeden pinksterdag. Hij heeft het nog al naar ziju zin gehad, al is hij nog niet goed uitgerust. Een smid te Colijnsplaat wordt verzocht, niet meer in den Patrijs te komen, daar de keuken-prioces niets van hem waten wil. Te Knijpe heeft men om deo daar pas naogekomen nieuwen rijksontvanger te verwelkomen, diens tuin totaal verwoest èn eenige glazen stuk geslagen. In Amerika heeft eeu regtbank in een proces wegens laster uitgemaakt, dat eene ongehuwde dame vóór haar 35ate jaar geen oude vrijster is. Zij hoopt nu wel spoedig aan deo maD le komen. Voor het provinciaal gerehtshof iu Overijssel werd tegen 2 Junij gedag vaard, KlaBsje Pit te Oldewack, wegens het wegnemen vau twee broodjes. Het meosch verscheen niet, en rekende bij ver stek veroordeeld te worden. Maar mis, het hof heeft een bevel uitgevaardigd tot gevangenneming eo medebrengiog. Dit zuilen dus dure broodjes zijn. Ia Amerika wordt eeo schip ge bouwd dat 10,000 passagiers kaa bevatteo. Er zal een spoor weg op zijn, een schouwburg, een paardenspel, een renbaan alle mogelijke vermaken meer. Dit monsterschip zal vier malen grooter zijn dan de Great Eastern. Te Heinken9zand is een ambachtsman op het koningsfeest op eens verliefd ge raakt op eene weduwe; maar het gekste was dat eeu snoeijer er ook aan wilde knippen. Gelukkig i9 alles goed afgeloopea. Een boer te Oude. wordt aangeraden zoo niet naar Saartje te loopea, want het begint in het oog te loopen. De jongelui zullen hem nog bij zijn haar krijgen al is het wat korten dat zal eeae vreugde wezeu zoo groot of het koningsfeest was. „Wij gaan ook hot land uit," zcide eene pas getrouwde vrouw tegen haren echtvriend iu het laud van Tholen; wij gaan oom bezoeken in het land van Goesdan zulleu wij wel een plaatsje in zijn testament krijgenen dan krijg ik ook eene erfenis zooals gij hebt gehad, die zal dan wel te pas komen." Te Oudelande zouden de bruiloftsgasten nog eens verzocht worden, omdat er op het feestmaal bij Kees en Maria niet te veel was, maar er zal niet veel van komen. Men zag het dan ook dat waar de varkens veel zijn de spoeling dun is. Henri Rochefort heeft een brief openbaargemaakt waarin hij de Parijsche commune verdedigt, zijne goedkeuring hecht aao de brandstichtingen te Parijs en aan het vermoor den der gijzelaars. Verder hangt hij een tafereel op van al het lijden, dat de commune-mannen op hun reis naar en ge durende hun verblijf in Nieuw Caledonie hebben geleden. Ingexondeu stukken. BRIEFSTIJL van een VEEL BELOVEND REDERIJKER TE MIDDELBURG toegezonden aan de vereeniging bij hel bedanken voor zijn lidmaatschap, (letterlyk overgenomen). Mijnen Heeren I Naar aanleiding door den ondergeteekenden of ray vernomen ik my ontslag niet aanvragende als werkend lid dat my zal gegeven wordenzoo verzoek ik mijn ontslagdaar de leden op my niets tegen hebben zoo zullen zij op mijn vervalle contrubutie ook wel iets tegen zyu ik bon dus niet van plan die te voldoen. Zoo noem ik mij dewd, R. v. D. K. STOOMBOOTDIENST tusschen Zierikzee en Rotterdam en tusschen gelegen plaatsen. Afvaarturen ïn Juny 1874. Van ZIERIKZEE: Zondag 14'smorg. 11,— u. WoenBd.17 's nam. 1,— Vrijdag 19 2. Zondag 21 's morg. 5,30 Woensd.24 7,30 Zaturd. 27 6,— Zondag 28 10,30 Van ROTTERDAM: Dingsd. 16 's morg. 8,15 u. Dond. 18 9,30 Zaturd. 20 9,30 Dingsd. 23 10,15 Dond. 25 10,15 Zaturd. 27's nam. 2,30 Dingsd. 30'a morg. 8,15 STOOMBOOTDIENST van Middelburg op Rotterdam. Junij Van MIDDELBURG. Vrydag 12'smorg. Zondag 14 Maand. 15 Dingsd. 16 Woen8d. 17 Dond. 18 Vrydag 19 Zondag 21 Maand. 22 11,— 11,— 11,— 11,- 6, 6,- 5, 5,- Vau ROTTERDAM. Vrydag 12 's midd. 12,— u. Zaturd. 13 12, Maand. 15 's midd. 12,— Dingsd. 16'smorg. 10, Woensd. 17 10,— Dond. 18 10,— Vrydag 19 10,— Zaturd. 20 10,— Maand. 22 's midd. 12, DIRECT CORRESPONDERENDE WAGENDIENST Van ZierikzeeHotel van OPPEN, afrid 1 '/4 uur na af vaart van Middelburg en 2 uur na afvaart van Rotterdam, Hbbettcntiën, p 40jari«je Eclitvereeniging van HUBRËCHT van de VATE g WILLEMINA BAKKER. H Brouwershaven, den 11 Juni 1874. gj) P Hunne dankbare kinderen. r 30jarïye Echtvereenïging' rj IJ van II WILLEM RIJNBERG, Wz. MARIA JOHANNA SEIJS, Md. St.-Maartensdijk den 10 Juay 1874. Hunne dankbare kinderen en behuwd-kinderen. Heden overleed na een langdurig lijden van 9 maanden, ANTHONIE NETTEN, in den ouderdom van 54 jaren en 9 maanden. Zierikzee, M, LOKKER. 8 Juny 1874. Strekkende deze tot kennisgeving aan vrienden en bekenden zoowel binnen als buiten deze stad. Heden overleed na een smartelyk doch geduldig lijden van slechts eenige weken, onze jongste lieveling CORNELIA CATHARINAin den jeugdigen leeftjjd van nog geen vyf jaren. Brouwershaven, L. van 'tHOF. 10 Jury 1874. M. A. van 't HOF, Tholens,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1