ZIEBIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5595. Zaturdag 7 Junij 1874. 50ste«Jaarg. N ieu wstij dingen. SdcWrlanb. A T C H I N. Hbbcftcnticn. KERKELIJK KOOR. Mr. P. J. F. Rethaan Macaré, A. GILJAM, A. GILJAM. Mr. SCHNEIDERS VAN GREIFFENSWERTH. Mr. P. J. F. Rethaan Macaré. D.Q. MULOCK HOUWER. Verschijnt DINGSD AG, DONDERDAG en ZATTJRDAG. De prijs per 8 maanden is 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kannen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 nre bezorgd worden. Aan het BUREAU van POLITIE te Zie- rikzee is als gevouden gedeponeerd Een DAMES PORTEMONNAIE waarin eenig zilver geld, een koperen HOROLOGIEKETTING, een MEIS- JESSCHORT, een gouden MEDAILLON, een gewone PORTEMONNAIE waarin eenige centen, een LUCIFER DOOSJE, een PET en een LEESBOEK. Regthebbenden vervoegen zich by den Commissaris van Politie te Zierikzee. PATENTEN. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee brengt ter kennis van belanghebbendendat de PATENTBLADEN over het «lienst- jaar 18'3/H, (4de kwartaal), ter Secretarie ingevuld gereed liggen, en tot den 13den Junij a. s.aldaar door belanghebbenden in persoon kunnen worden afgehaald. De onafgehaalde patentbladen zullen daarna aan de buizen der belanghebbenden door den Deurwaarder der Directe Bolastingen worden rondgebragtwelke be ambte voor elk patentblad 10 ceut mag vorderen ingevolge de wet. Zierikzee, den 5 Junij 1874. v. CITTERS. Loting voor de Schutterij. PUBLICATIE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Zierikzee maken bij deze aan de belanghebbenden bekenddat de alphabeliscbe naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schut terij ter inzage vsn een iegelijk zullen liggen op het Raadhuis dezer gemeente, van Vrijdag den 5 Junij tot Vrijdag den 19 Junij daaraanvolgende, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogten bekend zijn die op dezelve nog zouden behooren te worden nangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, zulks aan het Bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de Schutterij tu9scheo de ingeschrevenen van dezen jare klasse 1874 zal plaats hebben onder toezigt eener commissie nit het Be3tunr ten Raadhuize dezer gemeente op Vrijdag den 19 Junij e. k.des namiddags ten 7 ure precies wordende de belanghebbenden bij deze gelastzich ter plaatse en op dato vermeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te lotenof zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekendegemagtigden te laten doen zullende voor hen, die persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen door een der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschreven wijze enne naloting zal plaats hebbenten behoeve van diegenen welke tot de loting verpligt zijnde, buiten hun toedoen niet ooder dezelve mogten zijn begrepen geworden, alsmede ten behoeve dergenenwelkeofschoon in andere gemeenten reed9 geloot hebbende sedert de laatstvoorgaande inschrijving, in de gemeen ten zijn komen iowonen en der vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen om als ingezetenen te worden aangemerkt. Eo dat eindelijk de belanghebbende personen bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld om de redeuen van vrijstel ling waarop sommigen aanspraak zouden mogen makenter kennis9e van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. Eo opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zouden kannen voorwendenzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 5 Junij 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ER MER, INS. Den 16den Mei had in Massachusetts een ontzettend on heil plaats. Honderd Engelsche mijlen ten westen van Boston ligt een dal van de Mill River. Deze stroom, die ten noorden van Springfield in de Connecticut rivier valtgeeft in de vallei de beweegkracht aan een groot aantal fabrieken in de vijf dorpen Haydeuville, Leeds, Williamsburg, Shionerville en Northampton, waarvan de beide uitersten een goede twee uur gaans van elkander af liggen. Deze lange reeks fabriek- plaatseo wordt door ongeveer 3000 menschen bewoond, terwijl de naburige bergen door 5000 zielen bewoond worden. Ten einde den watertoevoer voor de machioerie der fabrieken te regelen en binnen het bedwang der fabriekanten te brengetr zyn drie reusachtige reservoirs gemaakt op de plaats waar ia het gebergte de twee stroomeo sameuloopendie de Mill- River vormen. Uit deze kunstmatige meren wordt door sluizen de toevoer van het water geregeld zoodat de rivier niet den eenen dag te veel den anderen dag te weinig water aanvoert. De reservoirs zijn gemaakt door het sluiten met dijken van drie onder elkander gelegen hoogdalenwaardoor de rivier loopt. In die dijken zijn de sluizen gemaakt. De dijken waren eenige jaren geleden aangelegd en zeer onlangs versterktzoo dat men dachtdat ze zoo veilig mogelijk waren. Deze meeoing is helaas ongegrond gcblekeD. Den léden Mei brak de af sluitdijk van het tweede en grootste meer door, des morgens te 8 uur. De ontzettende watermassa wierp zich op het derde reservoir. De dijken bprstten uiteen als waren ze van papier gemaakt en met een donderend geluid tftortte dezer water- lawine zich nu in het veroordeelde dal. Een der geredden uit het eerste dorp meldt, dat hij, by het hooren van verschrik kelijk donderend gerommel in de verteuit zijn huis snelde doch geen water zag. Een muur van opeengestapelde boom stammen, aarde, steenen enz., dertig voet hoog en vele hon- derde voeten breed, rolde en tnimelde krakend en met onweer staanbaar geweld, met een snelheid van twintig mijlen in het unr, op de dorpen af. Van Haydenville af tot nau de Con- necticut-rivier toe, werd alles weggevaagd van de aarde. Er was naauwelijks tijd in de verstverwijderde dorpen om slecht9 het leven te redden want behalve het loeijend geluid en de luchtstroom, welke het water voorafgingwas er niets dBt waarschuwde. In enkele dorpen was de helft der hnizen op de berghelling gebouwd en deze huizen bleven boven den vloed. Doch alle bruggenboomen fabrieken en gebouwen in het dal zelve werden letterlijk weggemaaid. In het dorpje Shinner- ville werden 15 bruggen, 12 fabrieken en 75 woouhuizen weg gevoerd door den stroom. Tweehonderd mensehen verloren het leven. Geheele huisgezinnen kwamen om eu eenige tooneelen waren hartverscheurend. Een ooggetuige geeft de volgende beschrijving van het stor ten van den hoogen waterrauur op Williamsbury. „In het kleine dorp in het dal was het dagwerk begonnen. De fabrieken waren gevuld met werklieden en het eentonig gesnor der raderen verkondigde overal dat in deze menschelijke bijenkorf weder ongeveer 2500 menschen bezig waren. Plotseling wordt het donderend geluid vernomen. Men stroomt op straat en ziet den hoogen watermour naderen, die, dertig voet hoog, hout, aarde en steen voor zich nit s'ootle en schuim en waterdroppelen als rook omhoog wierp. Het was een oogen- blik van onbeschrijfelijken doodsangst. Geen redding was mogelijk. Naar de zijde der heuvelen o zoo verre weg! zag men met Wuuhoop uit. De naderende watermassa sneed den weg naar de bergen uf. Het snelste paard zeifs kon den stroom niet ontloopen. Van alle zijden ingesloten hieven de honderden de doodsbleeke gezigten omhoog, om met opgeheven handen aan God9 genade hun lot toe te vertrouwen. Daar stortte het water zich van dc hoogte op het dorp. De spookachtige ont zetting van dien wreeden morgen moet onbeschreven blijven. Het gillen van vrouwen en kinderen klonk door alles heen. In stomme, hulpelooze wanhoop zagen sterke mannen den ondergang; ze konden hnnne geliefden niet redden. Weldra was er niets te hooren dan het donderend geloei van het alles verbrijzelende water. Huizen kraakten, plompten in den stroom en verdwenen; de slachtoffers werden in de draaikolken getrokken, weder naar boven geworpen rondgezwaaid en ge zwierd, voor goed bedolvenof op hooger gelegen plaatsen ge worpen als strootjes voor den wind. Niemand kon natuurlijk zelfs denken aan zwemmen. Als men niet te pletter werd geslagen tegen huis of boom, of oomiddelijk verdronk, had men do kao9 om links of regts weggeworpen te worden nit den hoogen watervloed, doch geen menach was in staat zelf iets tot die redding bij te dragen. De reusachtige rotsblokken van den afsluitdijk en de grondslagen der huizen werden, als schelpjes door de zee^ heen en weder geslingerd. De stroom greep diepgewortelde eiken, rukte ze uit den grond eo wierp ze verre weg, gelijk een man een stuk onkruid zon wegwerpen. Tegen zware muren beukte de stroom, de nedervallende stukken opnemende en regt9 en Iink9 slingerende. Hij wierp zich op de fabrieken en greep de zware stoomketels, die door magtige werktuigen waren vastgeschroefd en geklonken en blies ze als veertjes voor zich uit. Gebouwen werden opgeligt van hun grondslagen en in een oogwenk vernield, ijzer en steen werden tegen elkander vergruizeld en alles in een onherken bare massa dooreengesmeten. Groote steenen bruggen werden op genomen, en eer ze nog gebroken zijn, in hun geheel op volgende neergeworpen. Al het hout, ijzer eo steen werden voortgestuwd; het water krulde er over en gebrnikte huizen en bruggen als stormrammen, om alles te vernielen, en zij, die op hoogen grond in veiligheid waren, zagen deze stroom der verschrikking met een gerommel als van eene aardbeving en een donderend ratelend geluid ah van honderd donderslagen, het vruchtbare nijvere dal in een woestijn veranderen, links eo regts gebroken hout en lijken nederwerpende. Groote opschudding heerschte 11. Vrjjdag voor een der Londensche hospitalen, waarin achttien kinderen, als vergiftigd waren ingebragt. Voor eenige maanden was een suikerbakkerij afgebrandbij het wegruimen van het puin vond een knaap een aantal zoetsmakende stukjes, die hij voor suikergebak hield. Hij verkocht het gevondeneen, toen er geen koopers zich opdeden, gaf bij het weg. Achttien kinderen werden gevaarljjk ziek; gelukkig was er een gasthuis in de nabijheid en aan tijdige geneeskundige hulp is het te danken dat de kinderen in het leven zijn gebleven. Het gedrang van ouders en bloedverwanten der kleine lijdersdie allen iets omtrent hen vernemen wilden, was zoo groot, dat de politie voor het gebouw moest post vatten. De Madridsche correspondent van het Journal des Débats gelooft thans niet meer, dat er ernstig sprake is geweest van eene nieuwe candidatuur Hohenzollern voor den Spaanschen troon. Maar hij houdt zich over tuigd dat tusschen Spanje en Duitscbland of liever Pruissen iets hangende is. De nieuw benoemde Duitsche Gezant, Graaf Hatzfeld zou met eeno geheime zending naar Madrid zjjn vertrokken. Deze zending zou ten doel hebben het sluiten eener Spaansch-Duitsche alliantie, natuurlijk tegen Frankrjjk. De correspondent acht dit zeer waarschijnlijk en meent verder dat de Duitsche Regering het oogenblik juist heeft gekozen aangezien in den laatsten tijd onder het Spaansche volk groote verbittering heerscht tegen Frankrijk, 't welk de Car- listen met zooveel égards behandelt. Madrid, 2 Junjj. De Imparcial deelt thans aan gaande de begrooting mede, dat de Minister Camacbo rekent de inkomsten tot een bedrag van by de 2000 millioenen realen te zullen brengen, de interest" der binnenlandsche schuld te verminderen tot de helft en een zelfde schikking voor te stellen aan de houders der buitenlandsche schuld wanneer deze wordt aangeno men zal "hij de overeenkomst betreffende de vervallen coupons ten uitvoer leggen, de octroojjen en het tabaks monopolie herstelion en een belasting op het zout in voeren. INieiiwegliep 3 Junij. Aan boord van Zr. Ms. instructievaartuig Propatria heeft Zondag-namiddag een treurig ongeluk plaats gehad. De wimpel op genoemd vaartuig onklaar waajjende, ging een milicien naar boven om die to klareDhjj keerde echter onverrigte zaken terug en beschouwde het werk voor te gevaarlijk. Een matroos 2de klasse genaamd Kauwenberghoewel door anderen afgeraden, meende het wel ten uitvoer te kunnen brengen. Hjj ging naar boven, maar, nog voor zijn doel bereikt te hebben geraakte hjj in zoodanige moeyelyke positie dat bij uitriep: »ik kan niet meer," waarop zich on- middeljjk twee miliciens in het want begaven om hem te helpen, doch helaas, voor dat zjj hem bereikt hadden, viel de ongelukkige op het dek neder, waar by nog teekenen van leven gaf, doch slechts voor weinige oogenblikken. Onder het vervoeren naar 's Rjjks hos pitaal, dat kort daarop geschiedde, gaf hjj reeds den geest. Naar wjj vernemen, zullen hier en te Hellevoet- sluis eenige voor den dienst ongeschikte oorlogschepen gesloopt worden. Daaronder behoort het alhier liggende oorlogschip Holland, dat nooit in dienst is geweest en sedert jaren ligt te vervuren. Aan 's Rijkswerf te Hellevoetsluis zouden er 10, aan die te Willemsoord 3 voor de bjjl bestemd zyn. Tiel, 2 Junij. De alhier bestaande garancine- en meekrap-fabriek, die in 1853 eerst nieuw gebouwd werd, ia voor slechts 19,000 ingezet. De meekrap industrie ljjdt zeer onder de kunstmatige fabricage van aniline-kleurstoffen, die vooral in Duitscbland zoodanige uitbreiding verkrjjgt, dat ze die industrie in ons land mat ondergang bedreigt. Het aantal alizarine-fabrieken is daar reeds tot twaalf gestegen en neemt voortdu rend toe. ZieiriUzee, 4 Junij. Heden had op de Nieuwe Haven alhier het volgende ODgeluk plaats. Bij het lossen eener lading vitriool voor de garancine-fabriek sprong een der daarmede gevulde flesschen, waardoor aan drie arbeiders hevige brandwonden in de onder- beenen toegebragt werd. Z. M. heeft benoemd tot griffier by het kanton- geregt te Enkhuizen Mr. 'C. A. Cauadv. alhier. Benoemd tot stationschef te 's Heer-Arendskerke de heer D. Klein van Willigen, thans 2de klerk, station Mallegat, ter vervanging van den heer Useuerbe noemd stationschef te Zwjjndrecht. Door de commissie van beoordeeling by den in April gehouden wedstrijd van Zaaimachines in den Haarlemmerpolder is de tweede prjjs toegekend aan de Wed. J. C Massee en Zoon te Goes. Z. M. de Koning heeft by gelegenheid van bet kroningsfeest ongeveer 2000 telegrammen van geluk- wensching ontvangen. Het eerste dat aankwam was van den Sultan van Turkye, Uit 's Gravenhage wordt gemeld dat Z. M. de Ko ning voornemens is den 20sten Junij eene buitenlandsche reis te aanvaarden. Aan den brief van een jong machinist van de Neder- landsche marine, uit het hospitaal Padang, dd. 2 Maart, ontleenen wij het volgende: U kunt begrypen, dat ik van hier weinig nieuws kan mededeelen; daarom zal ik u maar een paar staaltjes vertellen van 't geen ik in het Kamp en op de Kalie van Atchin gezien heb. Het was den 6den December, den dag der bestorming van de Missigit. Ik lag met de stoombarkas op de rivier bij het Kamp, en reeds om drie uren des morgens, begonnen wy met vlotten en sloepen de soldaten naar den linkeroever over te brengen; daarna stoomden wy hooger de rivier op tot by de versterkingen, die de Atchineezen voor de Missigit hadden opgeworpen; er stond op den regter kalie-oever eene battery achter laders, die alreeds granaten in deze versterkmg wierp. "Toen de soldaten opeen honderd pas van de versterkingen af waren, begon de vijand te vuren, en wel zoo goed gerigt en zoo snel, dat or in den tjjd van twee uren, 212 dooden en gekwetsten vielen. De kogels vlogen overal rond en vielen in de Kalie als of het hagelde; één man werd bij my in de barkas gekwetst; 't was een matroos, die juist met een tabakzakje in zyn hand klaar stond om een pruimtje te nemen, toen een kogel hem in zjjn arm raakte en hjj ajjn tabak vallen liet, en met een hartelijk woordje uitriep, die Atchi neezen gunnen een mensch niet eens een pruimpje tabak!" Weldra werd het vuur minder en het gevecht van kris en klewang tegen sabel en bajonet begon; telkens hoorden wjj een luidhoerah!waaruit op te maken was, dat er weder een benting genomen werd. Omstreeks 10 uren hoorden we nog maar enkele schoten, en de Missigit was genomen!Ik ging daarop met den adelborsthet Kamp in en overal zagen wjj lange sleepen tandoes (overdekte draagstoelen) waarmede de gekwetsten en gesneuvelden naar de ambulance werden gebragt; maar ook verscheidene soldaten liepèn lagehend en pratende bjj elkaar, met den arm op het hoofd in een doek, of steunende op hun geweer. Wjj kwamen een soldaat tegen met twee kogels in zjjn arm, en op mijne vraag: of hjj wat rum uit mjjn veldflesch wilde, gaf hij ten antwoord »Dank u, maar ik rammel van den honger, en vóór ik naar den dokter ga, zal 'k eerst eens in de keuken zien, of er niet een pannetje rats voor me is." Daarna gingen we naar het hospitaaldaar lag het vol met gewonden, maar men hoorde niet, zooals ik mij had voorgesteld, kreten van pjjo en woede integen deel, 't was er stil en bjjna alle gewonden lagen rustig op hun krib. Er was daareven een sergeant binnen gedragen, die in zjjn liuker kuit was geschoten. Toen men zyn broek had losgesneden, zat er even beneden de knie nog eed kogel, waarop de man zeer bedaard zeide: »Sny hem nog maar wat verder open, misschien zitten er nog wel meer in." Hetgeen ik tot nog toe van de Indische troepen heb gezien, is wel in staat om hen als flinke en onversaagde soldaten te doen respecteeren. Gemengde berigten. Te W. is de verloting van de jngt goed afgeloopen, al was er eeo muilezel in 'fcspel die de jacht pachte voor eeo bastaard ezel. Zijn muil krulde langzaam en zeker en werd niet toornig want hij was maar even te zien. Een bakker te Z. heeft het kuipen willen leereD, doch bet is hem tegengevallen, want toen er iemand kwam is hij op de vlugt gegaan. Dus bakker ziet, gij zyt bedrogen Omdat gij slecht zaagt uit uw oogen, Daarom wordt gij nu reeds bespot, Want gij geleek wel stapel zot. „Ik wou dat ik ook maar te Cortgeen woondezegt de dochter van een timmerman te Cats tegen hare moeder, „want mijn nicht heeft daar met do Pinksteren wel twee jongens kannen krijgen, en naar mij heeft niemand hier omgezien." Maar moeder geeft haar troost en zegt: Heb maar geduld, mijn lieve meid, Het is voor u nog al den tijd, Gij zijt nog jong van jaren; Zoo'n flinke meid van lijf en leên En mooi als gij, is er maar één, Das gij zult spoedig paren. Een lid van den gemeeDte-raad te S. en zijne vrouw en zoon, worden verzocht geen straatrumoer meer te maken, daar het dorp zoo nog geheel iu opschuddiog zou raken en de policie er niets aan zou durven doen. Beter ware het dat hij zijne arbeiders beter loon gaf en ben zoo niet afjakte. De zwarte slaven hebben het beter als de blanke slaven bij een boer. De meid van „Wei, te Vreden" te Kloetingeu moest zoo niet zitten pinkeloogen in de kerk op een jongmensch die reeds verpast is, want dat past volstrekt niet in de kerk. Een gebreveteerd man te Y. heeft niet heel slim ge handeld met het krooningsfeeat. Nu hij is er dom genoeg voor om zoo te doen. Een bediende van den ambtenaar van den Burgerlijke stand moet te N. zoo'n hoogen toon niet meer aannemen als er getrouwd wordt. Wel man houd toch je mond 't Is onzin maarwat je verkondt En zeg voortaan niets meer, Dan doe je niemand zeer. Een arbeiders-vrouw onder Meliskerke wordt aangeraden haar babbeltong wat in toom te houdeD, van een ongehuwden arbeider, waar niets van te zeggen valt. Eenige lasteraars te Oude Tonge worden verzocht, zooveel onwaarheden niet te verspreiden van eene boeren-dochter en zooveel misbaar niet te maken over het voorgevallene op het kouingsfecst. Er 9teekt immers zooveel kwaad niet in om met een vriend, in tegen woordigheid van zijne vrouw en familie eens te drinken en vrolijk te zijn als er zulk een feest gevierd wordt. STOOMBOOTDIEN ST Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE VAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. «Tiinü 1874. Van MIDDELBURG: Zaturd. 6'amor.ll,u. Zondag 7 7, Maand. 8 7,— 8 's nam. 3,45 Dingsd. 9 3,45 Woensd.lO'smor.ll,— Dond. 11 6, 11 's nam. 5,45 Vrydag 12 5,45 Van ZIERIKZEE: Zaturd. Zondag Maand. 6 'smorg. 7,u 6's nam. 3, 7 5,30 i 8'smor.ll, Dingsd. 9 7, Woensd.10 7, 10 's nam. 3,30 Dond. 11 2, Vrydag 12'smorg. 5,30 Ondertrouwd LEENDERT BOLLE, 2de Luitenant bjh 3de Regiment Hussaren te Haarlem, en ADRIANA JOBINA HOOGENBOOM. Renesse, 3 Junjj 1874, en aldaar receptie den 14 Juny a. s. ten 12 ure. Voorspoedig bevallen van eene Docht©**, CORNELIA SLAGER, echtgenoot van ouwerkerk, J. van de SANDE. den 3 Juni 1874. Voorspoedig bevallen van eenen Zoon, P. J. BOUMAN—Gerritsen. Zierikzee, 4 Junij 1874. Heden overleedzacht en kalmten huize zjjner Grootouders, onze jongste lieveling ADRTAAN, in den jeugdigen leeftijd van ruim vjjf jaar. H. B. VOLLENHOVEN van DAALEN. L. W. J. VOLLENHOVEN van DAALEN, Maassluis, 30 Mei 1874. Den 25sten Mei overleed te Arnhemin den jeugdigen leeftijd van 27 jarenmjjn veelbelovende kleinzoon J. M. de WINTER, na een langdurig ljjden vau 6 maanden. Haamstede. J. J. VERSEPUT. Heden ontvingen wy het treurig berigtdut onze waarde Moeder, J. AMELUNXEN, geb. Boer, van Zonnemaire, op den 5den Mei jl. te Hartfort in Noord-Amerika, in den leeftyd van 59 jaar en 8 maan den, is overleden. Ellemeet, L. van ALMKERK. 2 Junij 1874. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als elders ondervonden, by het overlyden van mijnen geliefden Neef, den WelEd.Gestr. Heer J. C. de BORST VERDOORNin leven Luitenant t/z. betuig ik mjjnen hartelyken dank. J. W. F. G. de BORST VERDOORN. Oosterland, 4 Junjj 1874. ZONDAG a. s. geen repetitie, MAANDAG repetitie voor Koor A. De Secretaris, J. H. LETZER. OUD-VOSSEMEER. Bjj de aanstaande verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad wenschen VELE KIEZERS hun stem uit te brengen op SAMUËL VATST DAMME, een onafhankelijk burger. De landbouwerstand wordt in den Raad door 4 van de 7 Leden vertegenwoordigd; het i9 dus billijk dat de kleinere helft der Leden den burgerstand vertegen- woordige. Bjj de aanstaande verkiezing van één Jid -voor den Gemeenteraad wordt ten zeerste aanbevolen de Heer A. GILJAM, Oud-Wethouder der Gemeente Ouwerkerk. Eenige kiezers. Ijj de aanstaande verkiezing van één lid voor den Gemeenteraad wordt den Kiezers ten zeerste aanbevolen de Heer Rechter in het Arrondissement Zierikzee. Eenige kiezen. MEDEKIEZERS! Met genoegen hebben wjj de advertentie gelezen voorkomende in de Nieuiosbode van Dinsdag 2 Juni waarin als lid voor den Gemeenteraad, bjj do verkiezing op Dinsdag 9 Juni a. e.wordt aanbevolen de Heer Oud-Wethouder der gemeente Ouwerkerk. Met die keuze volkomen instemmende, noodigen wjj onze medekiezers uit, met ons, hunne stem uit te brengen op den Heer Eenige kiezers. Bij de verkiezing op 9 Juny a. s. voor een lid van den. gemeente raad wordt aanbevolen EENIGE KIEZERS. Prjjzen der Boter en Ejjeren. Zierikzee, 4 Junjj 1874. Boter laagste koers 0,56 en hoogste koers ƒ0,61 per 5 hectogrammen. Kip-Ejjeren laagste koers ƒ0,80 en hoogste koers ƒ0,876 per 25 stuks. Met genoegen lazen eenige Kiezers in de Zierikzeesche Courant eene aanbeveling van den Heer Mr. P. J. F- RETHAAN MACARÉ, tot LID van den GEMEENTERAAD. Deze Heer, bekend zjjnde als iemand van algemeene kennis en met opregt liberale beginselen zou voor zeker in dit College eene waardige plaats bekleeden. Zjj noodigen daarom hunne Medekiezers uit, hunne stem uit te brengen op den Heer EENIGE KIEZERS zich volkomen kunnende vereenigen met de aanbeveling van den Heer Mr. P. J. F. Rethaan Macaré, noodigen hunne MedekiezerB uithunne stem op dien Heer, bjj de aanstaande verkiezing voor een Lid van den Gemeenteraad uit te brengen. Bjj de aanstaande verkiezing van een Lid in den Gemeenteraad zullen vele kiezers die de voorkeur geven aan een ingezeten dezer gemeente boven een ambtenaar die verplaatst kan worden, hunne stemmen uitbrengen op den heer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1