ZIEMKZËESCHE NIEUWSBODE. No. 5592. Zaturdag 50 Mei 1874. 50sleJaarg. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per ADYERTENTIËN 10 Cts. per regelkunnen uiterlijk tot des Maandags, maanden is ƒ1,30, franco per post ƒ1,60. Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. BEKEND MAKING. Aanbesteding. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzee zullen op Woensdag den 3 «Timij e.le., des namiddags to half twee uurten Raadhuize AANBESTEDEN: Het inrigten van de zoogenaamde oude Kazerne, tot lokaal ter verpleging van laders aan be smettelijke ziekten. De lokale aanwijzing zal geschieden Zaturdag den 30 Mei e. k., des voormiddags 10 '/2 uur, terwijl inmid dels inlichtingen zijn te bekomen by den Gemeente- bouwmeester. Bestekken zijn verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie, tegen betaling van Cent. Zierikzee, den 22 Mei 1874. De Burgemeester en Wethouders, v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Bekendmaking. VERKIEZING VAN EEN LID IN DEN RAAD DER GEMEENTE. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat tengevolge van bet ontslag, genoruen door den Heer IF. J. S. J. BLOMals lid van den Raad dezer gemeente de verkiezing? van een lid zal plaats hebben op Dingsdag den 9 Jung van des morgens 9 tot des namiddags 5 uur, in de bovenzaal op het Raadhuis dezer gemeente waartoe een oproepings brief met ingesloten stembiljet aan de kiezers zal worden te huis bezorgd. Zierikzee den 27 Mei 1874. De Burgemeester voornoemd, v. CITTERS. Afkondiging. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekenddat het kohier van het Patentregt van deze gemeente dienstjaar 1873/74 4de kwartaal No. 9 den 26 dezer maand door den heer Provincialen In specteur der Directo Belastingen te Middelburg execu toir verklaardop beden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier wordt ter hand gesteld ter invorderingen dot ieder verpligt is zjjn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 29 Mei 1874. v. CITTERS. Nieuwstijdingen. @ng«l®nb. T .onden25 Mei. De werkstaking ouder de ar beiders in de ijzermijnen van Cleveland duurt voort. Er bestaat weinig vooruitzigt op een spoedige schik king. In vele hoogovens is alle arbeid gestaakt. Ook by de Bteenkolenwerkers in Zuid-Staffordshire ziet men aan de werkstaking nog geen einde; integendeel de werklieden bljjven vaster dan ooit bij bun eisch, dat de vermindering van loon zal worden ingetrokkenof dat de kwestie aan eene scheidsregtelyke uitspraak zal onderworpen worden. Een slim middel om eene aardige som te verdienen wordt door de Edinburgh Courant medegedeeldkooper en verkooper hebben er beiden voordeel by. De kooper krijgt voor 30 cents vier en twintig vellen postpapier, op de buitenzijde waarvan een postzegel is gehecht. De verkooper trekt zjjn voordeel op de volgende wyze. Hy vult de beide binnenzijden met 60 advertenties, waarvoor hy ƒ12 per stuk vraagt. De voorste bladzijde is voor de correspondentie; de achterste voor bet adres. Daar bet papier niet zwaar is, kan men er nog een velletje wit papier insluiten. De ontwerper van het plan verbindt zich tegenover hem, die adverteert, diens advertentie in 5000 brieven te drukken. Alzoo ontvangt hy voor de 60 advertentiën j 720. 5000 postzegels kosten hem 2,50. Wanneer de 5000 vellen papier hem nu kosten ƒ50, wat het geval wel niet wezen zal, verdient hy op elke oplaag 400. De uitvinder heeft octrooi gevraagd en heeft voor een jaar het monopolie. üpanjj*. Door de douanen te La Percbe zijn 8000 kapotjassen in beslag genomen, bestemd voor de Carlisten. Ook worden er in Frankrijk talrijke aankoopen van paarden voor rekening van Don Carlos gedaan, en wel door Franschen, vooral gegoede ingezetenen van Perbignan. Die paarden zjjn bestemd voor de kavalerie, die de pretendent in Navarra organiseert. JFuttniKijfe. Een nieuwe dievenindustrio is dezer dagen te Parys in praktjjk gebragt. Op klaarlichten dag beklom men twee personen met zeldzame stoutmoedigheid het dak der kerk Saint-Philippe du Roule en verwijderden van daar ongeveer 3000 kilogram lood, dat zij naar beneden wierpen waarna het door hen en hunne mede- plïgtigen per as werd vervoerd. Daar dat gebouw juist een paar dagen te voren eenige herstellingen had onder gaan en de dieven de kleeding van werklieden droegen, wekte hunne handelwijze niet de minste achterdocht. Aan het Théatre du Chatelet en aan woonhuizen in de rue de Charonne hebben dergelyke ontvreemdingen plaats gehad die meestal aan het licht kwamen wan neer de regen door de openingen overal binnendrong. Maasbommel. In den namiddag van Zaturdag jl. eu in den voormiddag van den eersten Pinksterdag ontlastten zich over Maas en^ Waal zulke hevige on- wedersals men om dezen tjjd des jaars maar zeld zaam aantreft. Felle bliksemstralen onmiddelijk opge volgd door knetterende donderslagendeden ieder oogenblik 't ergste vreezen. Vier personen voor 't on- weder in een open schuurtje te Altforst schuilende, waren bijna het slagtoffer hunner onvoorzichtigheid, naardien de bliksem in den boom sloeg, die vlak voor 't schuurtje stond, en dien verbrjjzelde; zy bleven echter ongedeerd en kwamen alzoo met den schrik vry. Onder de gemeente Wychen sloeg de bliksem-door den schoorsteen in eene woning vernielde in de woon kamer al het huisraad ligtte den zolder opsloeg een binnenmuur uiteen en baande zich een uitweg door een raamdat hy almede in stukken sloegzonder echter brand te veroorzakengelukkig waren de bewoners allen byeen in een afgelegen vertrek. To Almkerk werd eene merrie met haar veulen te Aalst twee koeyenen te Zuilichem eene koe dood geslagen. Te Herwynen sloeg het onweder ia een boom, te Wadenoijen in den watermolendie afbrandde. In de omstreken van Varik is de regen zoo menigvuldig gevallen dat het land den volgenden dag nog een waterplas geleek. Neuzen, 27 Mei. Als een bewijs boe soms kleine zaken op jeugdigen leeftijd wedervarennog tot in hoogen ouderdom bjj iemand in het geheugen blyven wordt ons medegedeeld dafcin de vorige week bij de afbreking va# het voorhuis van den broodbakker P. Moens alhier, door de 85jarige weduwe F. Kaan, in dat huis geboren en mede alhier nog woonachtig werd verzocht bij de wegbreking van een der raam kozijnen de aandacht eens te willen vestigen op eene zich daar bevindende spleet in de ondermuurwaariu haar, 14 jaren oud zijnde, een zilveren reignaald was ontvallen welke zy nimmer had kunnen magtig worden. By de wegruiming dier muur werd dezelve dan ook gevonden en door den eigenaar van het huis het nu ruim 70 jaren vermiste voorwerp aan de genoemde weduwe teruggegeven. Hansweert27 Mei. Wie in den morgen van don 25 dezer onze gemeente bezochtgeraakte weldrtf> in eené feestelijke stemming. Van alle zijden ontwaarde men versieringen en van alle masten stengen en huizen wapperden vrolijk de vlaggen en wimpels. Hansweert vierde op den tweeden Pinksterdag het krooningBfeest en dat wel op eene luisterjjke wyze. Vóór eenige dagen was eene commissie benoemd om de feesten te regelen bestaande uit de heeren F. V. de Groofvoorzitter, F. Versloot, secretaris en J. Kleinman J. Kraaijeveld Brinkerink LuykLooije en W. K. A. Neurdenburgals commissarissen welker oproeping tot de ingezetenen om geldelijke bydragen met den besten uitslag werd bekroond. De bewoners van Hansweert sloegen de handen in een (één enkele uitgezonderd) en ziedaar een feest dat boven alle ver wachting is geslaagd. Des morgens kondigden 21 kanonschoten den feestdag aan. Het feestterrein was net versierd en prijkte met eene prachtige en rijk versierde muzijktent, waarin een muzijkcorps uit Bergen-op-Zoom zich deedhooren. Ten 2 ure had eene fraaije en goed georganiseerde optogt plaats daarna volksspelen waarbjj eene menigte prijzen waren uitgeloofd en ten slotte vuurwerk en illuminatie. Door het heerlykste weder begunstigd elaagdo ook dit laatste uitmuntendterwyl het vuur werk zeer aan de verwachting beantwoordde. De Bocieteitszaal in het paviljoen van den heer L. Luyk was ryk 'gedecoreerd en verlicht en bood een verrassend gezigt aan. De eivolle zaal met enkel blijde en van vreugde stralende gezigten bood een schoon schouwspel aan. Jammer evenwel dat een der commis sarissen door droevige familie-omstandigheden daarin niet kon deelen. De feestvreugde duurde tot laat in den nacht; orde en eensgezindheid waren de hoofdtrekken van dit scboone feestdat nog lang in ieders aandenken zal blijven. ColUnsplaat, 27 Mei. In den nacht van Zatur dag op Zondag 11. werd een begin van brand ontdekt op de eerste verdieping van het woonhuis van C. H. Eekman, broodbakker alhier, welke tevens handel dryft in buskruid en andere gevaarlijke stoffen. De brand was ontstaan door zelfontbranding van Bengaalsch vuur doch gelukkig Rpoedig ontdekt door den bewoner, welke (een hartstogtelyk visscher zijnde) pas te huis gekomen was; door zijne groote tegenwoordigheid van geest en met behulp van enkele toegesnelde personen mogt men er spoedig in slagen den brand te blusschen. De ge volgen waren evenwel niet te berekenen geweest wanneer men in aanmerking neemt dat op dezelfde verdieping, in een toegemetselden schoorsteen, eene groote hoeveel heid (men spreekt van ruim 20 Ned. pd.) buskruid ge borgen was; indien de brand alzoo tot dit kruid had doorgedrongen, zou zeker dat huis en de daarnevens staande gebouwen, waaronder dat van den Notaris, een prooi der vlammen zijn geworden. Onverantwoordelijk is het te noemen dat aan een bakker, die steeds met vuur en licht omgaat, vergun ning verleend wordt om zulke gevaarlijke stoffen als buskruid enz. te verkoopen, en alzoo om hem eene kleine winst te verschaffen het leven en de bezittingen zijner medeburgers in groot gevaar wordt gesteld. Men neme toch in aanmerking dat wanneer er brand ont staat in een gebouwwaarin buskruid geborgen is de meeste lieden der brandweer weinig lust hebben zich daarin te wagen; en ten andere dat Bengaalsch vuur eene groote hoeveelheid vergif bevathetwelk indien het, zooals bier het geval is, by een bakker wordt verkocht, zeer ligt met het brood in aanraking kan komen. Zierilczee, 29 Mei. In de algemeene vergadering van ingelanden van den polder Gooikens Nieuwland is herbenoemd als dykgraaf de heer J. de Vlieger Jz. en benoemd tot plaatsverv. dykgraaf de heer C. de Vlieger en tot ontv.- griffier de heer C. J. Kijn. In de Staats-Courant leest men »De Koning heeft den ondergeteekende gelastom door middel van de Staats-Courant aan autoriteiten, collegiën en particu lieren die aan Zyne Majesteit adressen van hulde hebben aangeboden ter gelegenheid van de herinnering vijf-en-twintigjarige regeringZjjner Majesteits hartelijken dank te betuigen en daarbjj de verzekering te voegen van Zjjner Majesteits diepge voelde erkentelijkheid voor de daarin uitgedrukte ge voelens. De Directeur van het Kabinet des Konings, Heeckeren van Kell." Naar men verneemt heeft Z. M. de Keizer van Rusland eene aanzienlijke som geld geschonken voor de compagniën van het legerdie als eerewacht waren opgesteld bjj de verschillende stations hier te lande. Ingevolge de bepalingen van den Minister van Oorlog is voor dit jaar aan de milicien-verlofgangers der ligtingen van 1870,1871 en 1873, behoorende tot het regiment grenadiers en jagers en tot het le, 2e, 3e, 5e, 6e en 8e regiment infanterie, ontheffing verleend van het onderzoek voor de verlofgangers, te houden in de maand Junjj a. s. Van wege de Maatschappij voor Landontginning, te Apeldoorn gevestigd, zal in het laatst van dit jaar weder een trekking der loterij-negotiatie plaats hebben, waarbjj de hoofdprjjs bestaat in vast goedter waarde van 25,000. Gedurende de beide Pinksterdagen zijn langs den Rhijnspoorweg 32000 reizigers in verschillende rigtingen vervoerd. De Zio. Ct. berigt dat de Heer Louis Wolf, te Parijs, door bemiddeling van onzen consul aldaar, ver leden Zaturdag tegen eene borgstelling van 10,000 jelen is francs op vrjje voel De bekoeling der belangstelling in het Nederlandsch onderwijzersgenootschap bjj de Zeeuwsche onderwijzers heeft het hoofdbestuur dezer dagen doen besluiten eene ciculaire toe te zenden aan de onderwyzers in de pro vincie Zeelandwaarin gewezen wordt op »deu on- loochenbaren teruggangdie sedert den aanvang van dit jaar verontrustende afmetingen genomen heeft"; de redenen, die tot dien treurigen toestand aanleiding geven, worden opgespoord en weêrlegd, de zegeningen opgesomd, die het genootschap ook voor Zeeland met milde hand wil uitstrooijen, en op harteljjke toon aan gedrongen op vernieuwden ijver, op meer deelname. ^Zoolang de Zeeuwen van heden", aldus eindigt de circulaire, »niet de bastaarden worden van hun edel voorgeslacht, zoolang het Luctor et emergo hun uit het hart gesproken bljjft, zullen wij u, onze standgenooten in Zeeland, toeroepen: Blijft bij ons, komt tot ons, verlaat uw isolement; helpt ons met uwe kracht en uw licht; wij kunnen, wy willen u niet missen in onze gelederen!" A T C H I N. Aan een particulier schrijven van een officier der Atchineesche expeditie ontleeuen wy het volgende Bivouak Penajong, den 19den April. Dit zal dus de laatste brief zijn dien ik van hier verzend. De schepen voor ons transport bestemd, liggen reeds op de reedeen over eenige dagen gaan wij aan boord. Al heeft het allo kans dat wij over eenige maanden zullen terugkeeren zoo moet ik eerljjk bekennen, dat ik blij zal zjjn Atchin den rug gekeerd te hebben. Het is hier een duffe boel. In het begin ging het goedmaar toen kwam de politiek alles be derven. De generaal dacht dat de lesjes voldoende geweest waren om op onderwerping te kunnen rekenen; maar het was eene rekening buiten den waard. De BoDiëzen gingen den eersten dag al op den loop en de Balinezen waren even bang om ons te Klongkong te zien aankomen, als wjj om derwaarts te gaanmaar de Atchinezen zijn heel andere vijanden die aan geen vrede denken zoolang zy nog weêrstand kunnen bieden. Van den tijd die hun gegeven werd om zich te onder werpen maakten zij gebruik om zich te versterken en nu blijkt het bij slot van rekeningdat de drie laatste maanden met parlementeren totaal zjjn verloren. Uit het vertrek van een -gedeelte der expeditie zult gjj natuurlyk opmakendat de magt der Atchinezen gebroken is. Het heeft er echter niets van. Om onze stellingen heen heeft de vyand een kring van verster kingen aangelegd die ons beletten den Deus uit den kraton te stekenop risico van hem te verliezen. Zóó strijdlustig is die zoogenaamd overslagen" vyand, dat hij op den llden dezer nog met 400 man op een afstand van 300 passen van ons bivouak post vatte met het plan in ons kampement te dringen. Dit gelukte hem wel nietdoch eerst na eene hardnekkige ver dediging begonnen zij te wjjken. Volgens later ingewonnen berigtenmoeten er dien dag ruim drie duizend Atchinezen op verschillende plaatsen op de been zijn geweest. De 2de expeditie eindigt dus als de eerstemet een échecwant wij hooren niets van eenig plan om revanche te nemen. Met 9000 man is de kraton genomen maar dat is ook al. De lucht begint meer en meer te betrekken, zoodat de regens wel spoedig zullen beginnen Batavia 15 April. Aan een schrijven uit Atchin dd. 30 Maart aan den Java Bode is het navolgende ontleendDe cholera onder de troepen is nog niet geheel geweken. Op den 25sten dezer heeft het stoomschip Deli de kampong van toeankoe Nanta gebombardeerd, hetwelk als bestraffing moest dienen voor het zenden van een beleedigenden brief aan generaal van Swieten. Deze kampong is ten naastenbij noord-west binnen waarts gelegen; de Deli ging daarom digt aan strand en werd, daar geankerd zjjnde, beschoten uit twee steenen bentings, opgetrokken naar Portugesche vesting- bouwkunde, welke bentings tijdenB de eerste expeditie in ons bezit geweest zijn. Drie van de schoten ver oorzaakten eenige schade aan het want. Daar het avond was, ligtte de Deli het anker en den volgenden morgen bombardeerde zy de benting op een veiligen afstand. Op dieDzelfden dag wierpen de kanonnen van den Kraton granaten op eene te groote verzameling van inboor lingen in de rigting van Panglima Polims verbljjfplaats. Kerknieuws. Ds. A. Brink, pred. bij de Chr. Geref. gem. te Neuzen, is beroepen te Rhoon. Bedankt voor het beroep naar Krabbendyke door Ds. J. II. C. Wagenerpred. te Maria Hoorebeke (Belgie). De Cand. H.A.J. Liltge, die 18 dezer te Nieuw- en St.-Joostland beroepen werdhad daags te voren reeds het beroep aangenomen naar Nederhorst den Berg. Beroepen bjj de Herv. gem. te Wissenkerke Ds. I. Montagne, pred. te 's Graveland, Gemengde lberigten. Grielje Ha. met haar knappe mond wordt verzocht op de Schouwsche botermarkt haar oude meid zoo niet te beleedigen er mankeert aan haar ook genoeg, dat zal de nieuwe meid wel spoedig ondervinden. Die hoog vliegen wil, ziet toe dat hij niet laag valt. De dochter van den amid te 'a Graven polder verkeerd in een treurigen toestand, door het verplaatsen van den kasteleins-zoon, daar zij bepaald op hem gerekend had. Eene boerenmeid te Rilland wordt gewaarschuwd, om toch vooral geen bijzonderheden van haar kameraad aan den een of anderen jongen meer te verpraten, daar zij dan veel kans zal hebben dat zij zelf zich dat zal te beklagen hebben, en dan zal het te Iaat zijn, Op het koningsfeest te O. heeft eene boeren-dochter zich vrij gemeen gedragen; zjj had een vrijer en ging met een getrouwden boer aan den draai, en liet Joris goedzak maar staan. Te Yerscke wordt eene dame verzocht haar lange tong wat in toom te houden van menschen waar zij niets mede te maken heeft, want zij zal toch znlke strikken niet kunnen spannen dat zij den bedoelden vogel zal kunnen vangen. Op het achtste beroep te Wemeldinge, ie door dominé Simons, nadat hij de gemeente met een be zoek had vereerd, toch een sbedankjo" gevolgd, doch daar over schijnt niemand zich te bekommeren, want men denkt wel een predikant te zullen vinden die de gezangen in de kerk niet laat zingen; terwyl zeven achtste der bevolking de hoop bljjft voeden, dat er toch wel eens een herder zal komen, die liever zelf oefening wenscht te houden, dan zulks aan zijne kudde over te laten, om zoo de schapen van de bokken te scheiden, In eene vergadering te Wemeldiuge verleden week door kerkoraad en kiescollegio gehouden, die slechts door drie vierde dor leden werd bijgewoond, zijn tot afgevaardigden naar Vlissingen, twee neven vnn don eersteD wethouder gestemd, om ook een pleizierreisjo mede to maken zonder dat het hen geld kost. Ook is het een diaken vergund om ook mede te gaan, zoodat hij als noodhulp zal uitgediend hebben. Men denkt echter dat het gaan zal als met een ezel die naar Parjjs gestuurd werd, die even wijs terug kwam als toen hij heen ging. De meid van den bakker te Womoldingc moe9t niet loopen vertellen dat eca jongen op haar verliefd i9, want daar ziet zjj er niet naar uit. Dus Meisjewil dat praten laten Anders raakt het met u mis Niemand zal u toch' niet baten AI gelijkt gij op een visch. Eene vrouw op den kwaadsprekers-Singel te Goes wordt verzocht, zich beter op de hoogte te laten brengen, door haar compagnon, eer zij aan het kwaadspreken gaat; doch in zulke omstandigheden waarin zjj thans verkeerd, heeft zjj slechts twee gebreken: lasteren en vingergaanw, zooals in vroegor tijd ook bet geval is geweest. Ingezonden stukken. Éére die éére toekomt zegt W. te Hoedekenskerke aan die persoon die zich dezer dagen geïntroduceerd heeft op de annonce van 21 Mei jl. en zich onder- teekende M. B. in de Goessche Courant. De ondergeteekende betuigt hem langs dezen weg zyn welgemeenden dank, voor de daarin vervatte op geving, welker omgeving zoo als die door hem is daargeslold, niets anders is dan wind, zoo als er meer in de gemeente zijn van datzelfde karakter; doch ondergeteekende neemt het hem niet kwalijk, en waarom niet? Omdat de man toch ook iets moet doen blijken van zjjn verafgelegene capaciteiten voor zijn brood, terwijl hy anders geheel en al in het vergetele zoude komen; er is echter toch geen waarom of er is en bestaat ook een daaromdesniettegenstaande zegt schrijver dezes, dat bij nuttig is in het Maatschappelijk leven, en daarom bemoeit hij (om den wille van het smeer, likt de kat den kandeleer) zich met zaken die hem in de verste verte niet passen en ook niet tot zyne attributen behooren. J. W. J. van VONDERS WESTERBURGER. Schouwen, 28 Mei 1874. Mijnheer de Redacteur! Met ingenomenheid zie ik uit uw laatste nummer, dat in Zierikzee de zucht ontwaakt is om in Junij a. s. op waardige wijze feest te vieren. Niet in de gelegenheid zijnde de geannonceerde ver gadering bij te wonenwensch ik door tnsschenkomst van nw geacht blad de vraag te doen: »Zou onder »de festiviteiten niet kunnen worden opgenomen eene >harddravery van paarden uit onze eilanden Dat deze lief hebbery echt nationaal isbleek weder op een aantal Oranjefeesten; zelfs Z. M. de Koning en H. D. omgeving bleven niet achterwegewaar zich de gelegenheid aanbood. Niet alleen als volksvermaak maar ook als middel tot aanmoediging der paardenfokkers mag bij eene landbouwtentoonstelling de harddraverydunkt my niet wegblyven. De kosten kannen geen beletsel zijo mogt daarvan sprake wezendan zal men in de eilanden genoeg belangstelling vindeD om desnoods door speciale in- teekenlysten in het financieel te voorzien. Met de plaatsing hiervan zult u verpligten Uw bestendige Lezer G. VARIA. UIT DEN OUDEN TIJD. Zonderlinge sententiën, getrokken uit de oude orimiueele registers cler stad Vere. KIND GESTRAFT. Lambrecht Hendrix, oud 20 jaar, Ursel Jans, oud 29 jaar, en Jacob Pieters, oud 9 jaar, wegens land- looperij, hanteeren van het gezelschap van dieven en het deelen van het gestolen geld, gecondemneerd, de twee eersten tot amende honorable en bannissement uit Zeeland, terwyl omtrent den laatste het vonuis de volgende zonderlinge extensie heeft: Ende ghy Jacob Pieters, dewyle ghy, noch een kint zynde, hebt begaen een Crimen dat by aldien ghy tot uwe meerderjarigheyt waert gekomen zoudet daerover hebben verdient eene swaere straffe: midts welken BB. SS. prefererende gratie voor rigeur van justitie, condemneren u na de middagh op het gevangenhuys van Ursel Jans ende Lambrecht heyndrix den broeck afgestreken ende wel strengelyck op uw bloote billen met roeden te worden gegeeselt. 26 Juni 1655. Vertrek der Beurtschepen, naar Gouda en Amsterdam, op MAANDAG morgen ten O ure. STOOMBOOTDIENST tüsschen Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE VAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. Junjj lST-i. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: Maand, l'smorg.7,—u. 1 's nam. 3,45 s Dingsd. 2 j> 3,45 Woensd. 3 3,45 Dond. 4 3,45 s> Vry dag 5 3,45 Zaturd. 6'smor. 11, Maand. 1'smor. 11, u. Dingsd. 2 Woensd. 3 Dond. 4 Vrijdag 5 Zaturd. 6 7,— 7,- 6,- 7,- 7 'snam. 3, Prijzen ilex* Boter en Eyeren. Zierikzee, 28 Mei 1874. Boter laagste koers ƒ0,50 en hoogste koers ƒ0,60 per 5 hectogrammen. Kip-Eyeren laagste koers ƒ0,70 en hoogste koers ƒ0,80 psr 25 stuks. Hhtxttcnticn. |j SSjaiige Echt ver eenigi h g van k3 G. van WESTENBRUGGE C. STOUTEN. |j Oosterland, 29 Mei 1874. p Hunne dankbare kinderen. Ondertrouwd A. J. WIERIKX, Woduwn. van S. Verdoorn, en J. ANGO, Zierikzee, Wed. van J. Strooband. 29 Mei 1874. Strekkende deze algemeene tevens tot bijzondere kennisgeving aan vrienden en bekenden, zoo binnen als buiten de stad. Ondertrouwd A. CONSTANDSE en Brouwershaven N. BRAAM. 30 Mei 1874. Getrouwd J. J. van UIJE C.Jzn., van Zierikzee en A. J. HULSTKAMP, die tevens hunnen liar tel\j leen dank betuigen voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Rotterdam, 29 Mei 1874, .j,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1