ZIËRIKZEESCHE NIEUWSBODE. j\o. 5565. 50steJaarg. Dingsdag 25 Maart 1874. f Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franco per post ƒ1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Door het Postkantoor te Zierikzeezijn gedurende do tweede helft der maand January eu de 1ste helft der maand February 1874, de navolgende brieven ver zonden aan personenwier namen op het adres ver meld, ter plaatse van bestemming onbekend zjjn: J. L. HOLST te Utrecht. Van het Hulpkantoor te BRUINISSE J. LABON te Amsterdam. I. KLIKNO te Axel. Wed. J. KOOMAN te Duivendijke. Wed. CAKKEBEEKE' te Haarlem. J. RICHART te Rotterdam. Bekendmaking. Plaatsing: van KINDEREN op «le Tusschenschool. De BURGEMEESTER en WERHOUDERS van Zie rikzee brengen ter kennis van belanghebbenden: dat de Commissarissen over de Tusschenschool in deze gemeente, eene zitting zullen houden in het lokaal dier school (Hoofdonderwijzer L. KARREMAN)op Vrijdag den 27 Maart e. k. des avonds ten 7 uur, tot het ontvan gen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school. Zjj roepen ouders of voogdendie hunne kinderen daar weuschen geplaatst te zien, op zich daartoe aan te melden, aangezien tusschentijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzee, den 20 Maart 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ER ME RINS. Kennisgeving. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen dat er op Woensdag den 25 Maart e. k.des namiddags te één ureop het Raadhuis alhier, eene openbare Vergadering van den Gemeente raad zal gehouden wordeu. Zierikzee, den 23 Maart 1874. De Burgemeester voornoemd v. CITTERS. Zaken ter tafel te brengen: Ingekomen brieven, rekeningen en verslagen van het onderwys. Behandeling voorstel Burgemeester cn Wet houders betreffende de inrigting tot afzondering en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Idem van de ontwerp-Verordening op de mestvaalten en varkenshokken. Voorstel tot bestrating van den Dam met klinkersin verband met de bestrating van den weg buiten de Zuidhavenpoort naar de lantaarn paal enz. Bekendmaking. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de doorgang met wagens en vee langs het Hlerksweegje onder deze gemeente, gedurende drie weken zal zyn gestremd. Zierikzee, den 23 Maart 1874. De Burgemeester v. CITTERS. In zake de Atchin-expeditie. De zitting onzer Tweede Kamer van Zaterdag den 21sten jl. is eene zeer belangrijke geweest. De heer Messchert van Vollenhoven hield zijne aangekondigde interpellatie in zake de gebeurtenissen in Atchiu en de mogelyke gevolgen daarvan. De spreker deed een drietal vragen aan de Regeeringbetrekking hebbende op 1°. de eischen in 't algemeen en de geldelijke eischen, 2°. de kosten, 3°. de plannen voor de toekomst. Het antwoord van deu Minister dientin hoofdzaakaan iederen Nederlanderdie belang stelt in de gebeurte nissen in 'tOosten bekend te zyn ook omdat het ons mogelijk maakt alle politieke tinnegietery rustig in 't ge zicht te zien. We moeten weten wat er van de zaak is en welke resultaten de geldelijke opofferingen en de vele menschenlevens zullen opleveren. Om ook 't onze bij te dragen tot de verbreiding in ruimer kring van 'sMinisters merkwaardig antwoord, willen wjj ouzen lezers 't voornaamste van de zaak meedeelen. Allereerst dan de eischen in 't algemeen. Daar zyn drie duizend man naar Indië uitgezondenbehalve de mariniers dat getal overtreft zelfs het totaal der aanvragen uit Indië. Op dit punt kunnen we dus gerust zijn. 'tWas goed van den Ministerdat h jj de gelegenheid aangreep ter mededeeling van een bericht aangaande de namen der gewonde en gesneuvelde minderen. De Minister kon dan meedeelendat de lijstendie de namen dezer minderen vermelden in de Javasche Courant van den lOden Maart zijn opgenomen zoodat wo in den loop der maand April de mededeelingen kunnen tegemoet zien. Tot zoolang moeten we dus geduld hebben 1 De tweede quaestie betrof de kosten der expeditie. Het crediet van Ö'/s millioen gulden hier te lande in Mei aangevraagd en verkregen zal eerstdaags onder goed keuring der Vertegenwoordiging, met één millioen dienen verhoogd te worden. Nog is er in Indië, tot December^ 1873voor de eerste en tweede expeditie eene som noodig geweest van 7,355,000 gulden zoodat het totaal cjjfer der gemaakte kosten de verbazende som bedraagt van 13,855,000. Verbazende som Men oor- deele niet te lichtvaardig. Daar zijn zoodanige hoogere uitgaven noodzakelyk geworden door en ten gevolge der cholera, dat zelfs de nauwkeurigste berekeningen de grootste zuinigheid zou gefaald hebben. Intusschen daar is een batig saldo onzer Koloniale diensten van 39 millioen gulden vooral ook daardoor ontstaande dat de koffie ruim 16 millioen gulden meer heeft opge bracht dan de raming was. Zoo dus deze of gene mocht komen vertellendat de kosten voor de Atchin-expeditie uit onze belastingpenningen moeten bestreden worden dan kunnen wy hen antwoorden met het batig saldo van ƒ39,000,000 zegge negen-en dertig millioen gulden I Wat nu het derde punt betreft: welke zijn wel de plannen der Regeering in zake de toekomst van Atchin? de mededeelingen des Ministers zijn juist, zooals we ze gewenscht en gewacht hadden Atchin moet onder het rechtstreeksch bestuur van Nederland gebracht wor den. Na al 't gebeurde is eene andere oplossing der quaestie niet meer mogelijk. Aanvankelijk was 't de bedoeling van de Hooge Regeering met Atchin een tractaat te sluiten van den aard als we dat indertijd met Siak hebben beschreven. Maar onze uitnoodigingen daartoe bleven onbeantwoord en werden veracht; onzen zendeling, die de brieven van den expeditie komman- dant overbrachtvermoordde men op de wreedaardigste wjjze; de graven werden ontheiligd, de lijken verminkt. Atchin heeft het ons onmogelijk gemaakt den weg der vriendschap met dit rijk op te gaan. Wy behaalden eene volkomen overwinningwy hadden daarvoor zware offers te brengenzoo zwaar, dat wij genoodzaakt zyn den voet te zetten op den nek der regeeringloosheid welke Atchin in 't verderf heeft gestort en ons aan houdende moeilykheden zoude berokkenen. Versterkt 'n den Kraton zullen wij de Atchineesche Hoofden tot erkenning van 't Neerlandsch oppergezag moeten dwingen zoo alleen kan er vau duurzame vrede sprake zyn. Intusschen zal hier 't oppergezag van Neerland niet beteekenen onderdrukking des volks en vernietiging van Atchin's welvaart, 't Is er wel verre af. Als Atchin aan ons gezag gehoorzaam zal wezen zullen orde en rust in het geteisterde land terug keeren, landbouw en handel kunnen herleven de zeeroof zal voor eerlijk bedrijf moeten plaats makende slavernij haar laatsten dag beleven en wat er verder goeds te doen valt met don arm des gezagsde Regeering zal het tot stand brengen. Nieuwe toestanden hebben nieuwe voorzieningen noodig gemaakthet is waarmaar „alle .verschil van geanexeerde landen zal vervallen en eene gelijkvormige regeling van bestuur worden bevorderd. 't Is onbetwijfelbaar zeker, dat de Regeering in den eersten tijd groote moeilijkheden zal ondervinden, maar die moeten wijken voor volharding, en ze zullen wjjken, indien do Atchinees leert inzien, dat het Nederlandsche gouvernement niet den toeleg heeft zijn godsdienst te verdelgen niet den toeleg om hem eeue bovenmatig drukkende belasting op te leggen. Zoo worde het. Nieuwstijdingen. jPtutstHvlanh. In Berlijn zal den lsten April een eigenaardig loge ment worden gesloten. De eigenaar er van is een wel gesteld man geworden. Er is daar nachtverblijf te be komen van 12 stuivers tot 3 centenin bedop een stroozak, op het billard, op den grond, met of zonder kussen of deken. De goedkoopste plaats is op den grond. In plaats van een kussen is een sterke band of lyn door het vertrek gespannen, waarop de slaap- gast zijn vermoeid hoofd nederlegt. Er moet vooruit betaald worden en de gast ontvangt dan als kwitantie een looden merkdat hjj den volgenden morgen bij 't verlaten van 'tlogement moet afgeven. Alleen hy, die een bed neemtheeft aanspraak op waschwater voor een handdoek moet 1 silbergr. (6 centen) afzon derlijk worden betaald. De politie, die gedurig inspectie houdt, heeft nog nooit procesverbaal over onreinheid opgemaakt, een te grooter verdienste voor den waard, omdat hij in deze met niet geringe bezwaren bij zijne gasten te kampen heeft. Koning Wilhelm van Wurtemburg heeft indertijd op den Rooden Berg, in het voorvaderlijk kasteel, een graf gesticht en een Grieksche kapel doen bouwen, alwaar zijn gemalin, Catharina van Rusland, werd begraven. In den nacht van den 13den dezer heeft men, door middel van buskruit, de poort doen springen en al de kostbare voorwerpen, vaten, edelgesteenten, gewaden, enz. geroofd. Tot heden heeft men het spoor der daders niet ontdekt. Te Reckelinghausen kwam onlangs aan het station een digt gesluierde dame uit den treinen verzocht den daar aanwezig zijnden brievenbesteller Bekker haar kind van 14 dagen een oogenblik vast te hondendaar zij zich noodzakelijk een oogenblik moet afzonderen. De heer Bekker bewees haar gaarne dien dienst, man» wachtte te vergeefs op do terugkomst der dame van welke men tot nu toe geen spoor meer heeft ontdekt. De heer Bekker is intusehen zeer verheugd met het zonderling geschenk, daar al zijn kinderen gestorven zijn, ÉUWrlattÏJ. Meppel, 18 Maart. Hoe ver overdrevene zuinig heid iemand brengen kan leert het volgende. Eene vrij bejaarde naaister werd voor eenige dagen ongesteld. Een paar heeren die door tuBschenkomst der buren hiervan verwittigd werden bragten haar daarom een bezoek en zagen tot hunne verbazing dat hare woning meer op een beestenstaldan op een woonvertrek ge leek. In de eerste plaats werd haar geneeskundige hulp aangeboden en daarna haar vertrekje schoon gemaakt, waaruit niet minder dan p. m. 12 manden aschvuil en vodden werden opgeruimd. Het dek harer legerstede bestond uit een paar oude zakken. Het scheen dus dat ze aan alles behoefte had. En toch vond men een chiffonnière en een kist gevuld met kleeren o. a. 10 hemden4 dekens8 paar kousenenz. Bovendien nog ƒ14 aan klinkende specie. Tengevolge der door gestane ellende is ze nu gevaarlijk ziek. Deventer, 21 Maart. Wij vernemeu dat het testa ment van wijlen mevrouw de weduwe Ekstein-Cortbeijligers waarbij deze haar geheele vermogen aan de Nederlansche vrij metselarij heeft vermaaktaauleiding zal geven tot eene proce dure omdat de vrijmetselarij niet als regtspersoon is erkend. Amsterdam, 20 Maart. Een zeer treurige zaak, voor velen een waarschuwing, werd gisteren door de correctioneels kamer der Arrond.-Regtbank alhierbe handeld. Een moeder zat met drie dochters op de bank der beklaagden. De eerste wordt beschuldigd van met twee der dochters, goederen door de derde in onder scheidene betrekkingen als dienstbode van hare meesters gestolen te hebben geheeld. Zij, die de goederen had weggenomen, bekende al het haar ten laste gelegde; de heelBters echter ontkenden te hebben geweten dat de goederen, door haar geborgen, zouden zijn gestolen, hetgeeu de diefegge bevestigdedie de geheele schuld op zich nam. De Subst.-Officier Mr. H. J. Kist, geloofde dat niet; het groot aantal voorwerpen in huis gebragthad by moe der en dochters argwaan moeten wekken, dat die ge stolen waren en de poging, na de arrestatie der dief egge, om die goederen voor de justitie te verbergen, toonde duidelijk aan dat zy bekend waren met de afkomst der goederen; bovendien was het voor heelen onver schillig of de wetenschap van deu diefstal reeds bij het ontvangen bestond, of later was opgekomen. Voor de pleegeter der diefstallen eischte het O. M. één jaar, voor de moeder en de tweede dochter 183 dagen en voor de derde dochter één maand cellulaire gevange nisstraf. De uitspraak werd bepaald op aanstaanden Dingsdag. Bi-eulcelea20 Maart. Aan het station van den Rhijnspoorweg alhier had gisterenavond een droevig ongeluk plaats. De adsistent van buitendienst bij gemeld station, de heer v. Z., een oppassend jongeling, is, ter wijl hij van het eene platform naar dat van de over- zjjde wilde loopen, op de rails gestruikeld en door een aankomenden trein overreden waardoor zjjne beenen van het ligchaam werd gesneden. Met de meeste zorg van Breukelen per spoortrein naar Utrecht overgebragt zjjnde om vervolgens naar het gasthuis aldaar te wor den vervoerd, is by, nauwelijk in laatstgenoemde plaats aangekomen, aan de gevolgen bezweken. 's Gravenhage20 Maart. Een ongeval, dat echter nog treuriger gevolgen had kunnen hebben, had Woensdag alhier plaats aan het station van het Hol- lahdsche spoor. Twee meisjes van een wisselwachter een van 10 en één van 8 jarenwarenzoo als dit wel meer gebeurde gedurende het stilstaan voor de goederenloods; in een ledigen goederenwagen geklom men. De trein waartoe die wagen behoorde vertrok ten 5.20 naar Rotterdamzonder dat men bemerkt had dat de kleinen zich nog in dien wageu bevonden eu deze dus met zich voerende. Het oudste meisje is stil blijven zitten en is te Delft, waarheen men, toen men het voorval bemerkte, inmiddels getelegrapheerd had, uit den wagen genomen en per volgenden trein teruggezonden, doch het jongste kind, bemerkende dat de trein in beweging was, is op eenige meters van het station uit den wagen geklommen en op de treeplank gaan zittenwaarvan het echter gevallen is en zich belangrijk aan het hoofd en schouder verwond heeft. In dien toestand, gelukkig niet gevaarljjkvond men do kleine op den weg, door de Voorzienigheid voor een vreeselyken dood op wonderdadige wyze bewaard. De vreugde van den vader, die reeds aan het behoud zijner kinderen wanhoopte, by hun wederzien kau men zich voorstellen. Toch is het weder een les, dat men kinderen geen oogenblik zonder toezicht kan laten. Wolfaai*tscl\jk21 Maart. Ten einde de be woners van het gehucht Oud-Sabbinge en van de aan palende polders te gemoet te komen in den grooten afstand van de gemeente-begraafplaats alhier, is er een plan aanhangig, om nabjj gemeld gehucht een l.tuk gronds, hetwelk in gemeenschap toebehoort aan de Herv. kerk en het Algem. Armbestuur, in erfpacht over te nemen, en dat tot eene bijzondere begraafplaats aldaar in te rigten. Zierikzee23 Maart. Z.M. heeft benoemd tot subst-griffier by den Hoogen Raad der Nederlanden, Mr. B. Ermerins, thans subst.- griffier bjj het prov, geregtshof in Zuid-Holland. Do heer H. J. van der Reestvan Oost-Souburg, is gesteld ter beschikking van den Gouverneur-generaal van Ned. Indië, om te worden geplaatst als onder opziener der 2e klasse over de smederijden koper- en blikslagerswinkel bjj de artillerie-eonstructiewinkel te Soerabaija. De Koninklyke goedkeuring is verleend aan het reglement der Hulpvereeniging voor Gereformeerd school onderwijs te Haamstede. De Hulpvereeniging tracht zoo veel mogeljjk werkzaam te zijn: a. tot ondersteuning der Hoofdvereeniging door geldeljjke bijdragen b. tot oprigting van een of meer Christelijke scholenvan welken aard ook; c. ter opwekking van algemeene zamen- werking omtrent al wat tot de plaatselijke en algemeene belangen van Gereformeerd schoolonderwijs behoort. Tengevolge de vermindering der koffijpryzen hebben verschillende winkeliers in Holland de koffij afgeslagenzoo leest men in Haagscho Couranten eene advertentie van eenige winkeliers aldaarwaarbjj zy kennis geven de koffij met 30 Cts. per Ned. pd. te hebben afgeslagen, en de prijs alzoo thans 75 Cts. per 5 ons bedraagt. Te Oosterzee is een vrouw van haar 19e kind bevallen; 14 zjjn nog in leven, 'tOudste kind telt thans 21 jaren. Te Londen worden tegenwoordig uit Spanje groote hoeveelheden geslacht vee aangevoerd. In de vorige week nog zyn 4000 Spaansche schapen te Londen aangebragt. Door de vele ziekten onder ons eigen vee zou er wel gevaar kunnen bestaan dat ons land op de markt ver drongen werd. ATCHIN. Een jl. Vrjjdag avond van den Luit.-Generaal van Swieten ontvangen telegramgedagteekend Atchin 16 Maart en den 20sten te Penang aangeboden luidt De politieke toestand is onveranderd. Yan Toekoe Kali was een brief van adhaesie ontvangen; h|j werd echter door vijandig gezinde hoofden bewaakt en belet in het hoofdkwartier te komen. De vjjanden, zeide men, hadden reeds driemaal in vergadering besloten tot een algemeenen aanval en het besluit door het slagten van karbouwen bezegeld, maar telkens waren de Hoeloe- balangs en anderen niet opgekomen eu kon de aanval niet plaats hebben. De tegenstand bleef bloot passief, behoudens het maken van versterkingen in het binnen land. Simpang Olim en Perlak hadden om beslissing te nemen, uitstel gevraagd; de eerste voor zes, de andere voor drie maanden. Radja Bandard, die ontkend heeft schrijver te zyn van den brief in de Penang Courant van 29 January, heeft zjjne bemiddeling bjj de Atchinesche hoofden aangeboden, welke aangenomen is. De werk zaamheden aan den Kraton vorderen goed. De rivier zal beheerscht worden ten eerste door versterkte positie van passar Atchin, gelegen vóór en op de oostflank van den Kraton met een brug over de rivierten tweede door een fort te Penajoeng op 1800 meter beneden den Kraton, bezet door 100 man en gewapend met 4 kanonnen, waar een tweede brug over de rivier ligt; ten derde door een redoute voor 50 man, 1500 meter lager. Het schjjnt dat het raadzaam is Grooi-Atchin tot vrij haven te verklaren. Voor kolendépót is een geschikte plaats aan de Noordoostzijde van - - Een telegram van Reuter meldt het volgende: JPenang;, 20 Maart. De Nederlandsche troepen versterken zich in Atchin en voorzien zich van levens middelen. De Gen. van Swieten begeeft zich omstreeks den 20 Maart naar Batavia; Gen. Verspijck bljjft met 2000 man achter. De derde expeditie zal hare operatiën in October aanvangen, zoo niet te voren de vrede ge sloten is. Aan een particulier schrijven uit Atchin, dd. 8 Fe bruari 1874, ontleenen wy het volgende mede, dat ons welwillend ter plaatsing is afgestaan »Nu nog eenig nieuws van den wal. In Januari, vóór het innemen van den Kraton lagen er 22 gewapende sloepen op de rivier, waaronder ook een sloep van de Schouwen. Op een morgen te 5 uur werd er door onze troepen hevig op den Kraton gevuurd en kregen wjj van den kant der Atchineezen ook poeder terug. Zeer dapper werd er van de sloepen geschoten, de kogels van den vjjand snorden langs onze ooren, doch Goddank 1 vielen er geene dooden in onze sloep. Een schot hebben wjj door de sloep gehad, dat ons nood zaakte naar boord te gaan. Er werd een schot gedaan van het stoomschip de Citadel het was een granaat, doch toen hy op zjjn bepaalde plaats was, draaide bij verscheidene keeren •in de rondte, waar in een kring 33 Atchineezen rond gingen dansen, want dat draaien vonden zjj alleraardigst. Doch wat wil het geval op eens springt de granaat en al onze vroljjke dansers werden gedood door eene vreesseljjke ontploffing. Een Atchinee8ch kind vindt op de vlakte een granaat, gaat er mede aan 't spelen, doch de granaat valt uit zyn hand, juist op de bui9, springt uiteen en in een oogwenk is er niets meer te zien van geheel het kind. Er zjjn heldhaftige kerels onder die Atchineezen de zoogenaamde priesters of voorvechters b. v. Zjj zyn ojjdig. De een is gekleed met een rood zyden baatje waarop een paardekop, de andere met een tjjger- kop al naar gelang zy dapper zyn. De Atchineezen worden doldriftig door den opium dien zij van de Chineezen koopen. Een dergelijke handelsprauw hebben wjj gevisiteerd, maar vonden niets dan een kist met dollars. Vooruit vonden wjj twee blanken verscholen, het waren landverraders, de een eon Hollander en de andere een Deen. De prauw werd behouden en naar Dehli gezonden. Aan den Deen hebben wy veel te danken, daar bjj ons leger zoo trouw den weg heeft gewezen. Zoo als ik hoor zal hy nog goed weg komen." Kerknieuws. Beroepen te Cats (N.-Bev.) ds. W. H. G. Harders pred. te Gramsbergen; te Ylissingen dr. F. L. Rut gers, pred. te Brummen. De kerkeraad der Chr. Ger, gem. te Bruinisse heeft, om te voorzien in de vacaturedie weldra ontstaat door het vertrek van Ds. J. A. Klercqhet volgende drietal gemaakt: Ds. M. Keulemans te Middelburg, Ds. J. W. A. Notten te Leeuwarden en Ds. P. den Boer te Veere. Hieruit zal, na voorafgaand biduur door Ds. P. Sie- mense, als consulent, den 30sten dezer een beroep gedaan worden. Gemengde berïgten. Iemand te N. Beijerland wordt verzocht niet meer te komen bij Aaltje in den Oostbroek, anders zal zijn voorgenomen hu welijk geen plaats hebben. Een dametje te Neuzen zag zich gaarne verpast aan een schoolmeester, en doet goed haar beat om hem in de fuik te krijgen. Men vreest echter dat het niet zal gelukken, en dan zal zij zeker nitgelagchen worden. Te Arnemuiden wordt een timmermans-knecht aaugeraden, geen brieven meer te schrijven aan de dochter van den bur gemeester, want dat is geen spek voor haar; en nu zegt bijt Had ik het maar goed geweten, Dat zij mij niet hebben wil 'kHad mijn tijd zoo niet versleten, Maar nu hond ik mij maar stil. Te Nienw-Beijerland wordt er gezongen Vrienden 1 houdt u even slil Hoor eens wat ik zeggen wil Luister naar mijn reden 'k Zal vermelden in deez' krant, Wat er te Nieuw-Beijerland Is gebeurd jongstleden. 'kZal dan ook dadelijk zonder dralen, Maar zeggen wat er is geschiedt: Twee jongens wilden meisjes balen Maar ach 1 de meisjes wilden niet. Geen kusje kon er overschieten Geen vriendelijk woord viel hen ten deel, Zij konden weinig dus genieten, De bloempjes bleven op hun steel. „NeenSander!" sprak het eene meisje „Neen maatje, gij bevalt mij niet, „Waag het nu toch maar voor een reisje, „Bij Klaartje die u gaarne ziet. Iemand te Stavenisse moest wat beter met zijne zuster omgaan, en zoo gemeen niet met haar handelenwant het is geen hond. „Owat ben ik toch mismoedigzegt eene jonge dochter tegen hare moeder te Stavenisse, „dat mijn ouden vrijer mij niet meer hebben wil. Maar ik zal toch nog wat wachten om een ander te nemen want ik ben toch op hem gesteld. Dus moeder geef mij goeden raad, Want dat kan toch nimmer kwaad Zeg mij toch wie ik nemen moet, Allen meenen 't met mij goed. Een bekend persoon te Hoedekenskerke zegt dat hij ten volste is voldaau ten opzigte de behandeling ondervonden bij X., van sommigen aldaar, welker karakter zijn gadegeslagen, cn door hem gelijk worden, gesteld, zoo ze dien sluwen nog niet zijn ontvlugtterwijl hij sliep nan Belsebuls ideën. O Tempora! O, Mores! Te B. is eeue bakkers-dochter met geweld verpast geworden aan iemand met een weinig geld, en nu gaat het zoo mooi dat zij bjj vader en moeder te huis moet blijven om de som nog wat te vergrooten. Nu moeten de andere kinderen die geen geld hebben, daarvoor boeten en worden huis en erf verboden en alle smaad aangedaan. Dat doen nu menschen die uren ver naar de kerk gaan om het goede te zoeken, en doen zooveel kwaad. De bakker heeft er niets te zeggen; het is de bakkerin die het alles heeft bewerkt, maar men zal er van komen te hooren. Eene slagters- dochter te S. was met Nieuwjaar zoo in haar schik dat zij een schipper had opgeloopen, dat zij wel acht degen taudpiju heeft gehad. Maar nu denkt zij hem met de Paschen weer wel vast te zullen krijgen. Maar ach I dat heeft zij zeker mis Want zij is al te fijn Zij is zoo braaf als er een is, Zooals de meeste zijn. Burgerlyke Stand t© Zierikzee. geboren: 12 Maart. Een zoon van C. Tujjtel en A. M. C. de Vroome. Twee zoons van J. S. Vooren en J. A. de Mooij. 13 dito. Eene dochter van J. M. Knaap en N. M. Ochtmau. 14 dito. Eene dochter van C. Yerton en M. de Waal. Een zoon van C. van Maan en en C. C. van Boxtel. Eene dochter van J. van der Valk en K. J. de Glopper. 15 dito. Eene dochter van J. A. Hest en G. M. Aalburg. Eene dochter van J. Waardenburg en A. Ornee. 16 dito. Twee zoons van C. Catshoek en T. M. Cannoo. 17 dito. Een zoon van C. de Keizer en M. van den Bout. gehuwd 18 Maart. J. van Damme, weduwn. en D. Steendyk, jd. J. van Graafeiland, jm. en J. Berkhoudt, jd. overleden: 12 Maart. N. Schulling, oud 6 d., z. 14 dito. H. van der Jagt, oud 9 w., z. 15 dito. C. Fejjen, oud 71 jaar, vrouw van F. van der Harten. 16 dito. J, H. Vooren, oud 4 d., z. A. M. Vooren, oud 4 d. z. 18 dito. W. de Clerkoud 41 jaar, vrouw van P. F. A. Dikkenberg. Correspondentie. Het uittreksel uit een brief van een militair die de eerste expeditie tegen Atchin heeft bygewoond, zal in een der eerstvolgende Nos. worden opgenomen. W eldadigheid. Onder harteljjlto danltbetuiging berig- ten DIAKENEN der Hervormde Gemeeute te Zierikzee, dat zy ten behoeve der Armen van alle Gezindten te dezer stede hebben ontvangen de Som van ƒ37,55, als zuivere opbrengst van het op Vrjjdag 20 dezer door het Muziekgezelschap „Kunst en Eer' gegeven Concert. Zierikzee 23 Maart 1874. Diakenen voornoemd J. E. MULOCK HOUWER, Voorzitter. J. BETHE, Secretaris. Sbbcttcntiëw. S5jarige Echtvereeniging van H. van BEEK Hz. en LENA van ZIELST. Anna-Jacoba-Polder 24 Maart 1874. Hunne dankbare kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1