ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. hervatting dek dienst. 50steJaarg. No. 5562. Dingsdag 17 Maart 1874. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,80, franco per post 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Nieuwstijdingen. De »stryd tegen de sterke drank" iu de Vereenigde Staten is nog niet ten einde; integendeel dagelyks neemt hy grootere verhoudingen aan. Zich in den beginne tot zuidelijk Ohio bepalendehad bij zich den 15den der vorige maand reeds tot zuidelijk Indiana en een paar stedeD in Kentucky uitgestrekt, en meu verwachtte dat hij eerstdaags ook in Cincinnati zou uitbreken. De eljjters van sterke dranken bereidden er zich reeds op voordoor aau allen kosteloos drank te beloven die het tegen het vrouwelijk leger zouden uithouden. In zuidelijk Ohio hebben „de dames" bereids 80 Bachu9tempels gesloten en verklaren het ook met de andere wel klaar te zullen spelen daar zij vele advo- katen op haar hand hebben weten te krijgen, die zich verbonden hebben de hardnekkige herbergiers niet te zullen verdedigen. Van Pelt, die, van. een verstokt zondaar een ijverig voorstander van den modernen kruistogt is geworden, houdt in de steden Xeuia en Sprin- field warme boetpredikatiëndoch de booze wereld - of liever zjjn confraters, die nog niet gekapituleerd hebbenverklaren dat by een huurling isen van daar, dat zijne aanmaningen veel van haar effect ver loren hebben. In sommige plaatsen ontmoeten zelfs de hervorm sters" geduchten tegenstand. Te Nieuw-Holland b. v. werden zij door een tapper met een gloeijeude pook achterna gezeten en uiteengejaagdvoor welk middel van zelfverdediging de man is gearresteerd geworden. Wat evenwel ei'ger iser schynt tweespalt in het vrouwelijk leger te zijn ontstaan. Te Mc. Arthur o. a., in Ohio hebben de dames onderling gekibbeld met het treurig gevolg dat zy zich in partijen hebben ge splitst die elkander met meer hevigheid bestryden dan zy het de tappers doen. Hier en daar, zooals te Waynesvillekrygen zy het met de autoriteit te kwaad. Do burgemeester heeft daar aan de politie order gegeven alle vrouwelijke troepen" uiteen te drijven. Desniettegenstaande houden de vrouwen voet by stuk en verklaren, zooveel meetings te zullen houden en zooveel gebeden te zullen spreken als haar goeddunkt. Dat- het haar daarmede ernst is, heeft een tapper ondervondendio behoorlijk den tyd aanteekende, dat zij de ruimte, voor zijne woning bezet hielden en plan had daarvoor schadevergoeding te eischen. In plaats van weg te blijven verdubbelden zy hare bezoeken en voegden aan do gebruikelyke gebeden nog het nieuwe toedat de man in zyu „misdadige" voornemens rnogt worden teleurgesteld. De buitengewone groote hoeveelheid sneeuw, welke te Konstantinopel valt, brengt aldaar veel armoede en ellende mede. De openbare liefdadigheid tracht hierin op de meest afdoende wyze te voorzien. De Ordre meldt, dat eenige generaals te Parys den Minister van Oorlog verzocht hebben tegen den 16deu dezer maand (den verjaardag van den keizerlijken prins) naar Engeland te mogen vertrekken, ea dat de Minister daarop heeft geantwoord, dat dit verzoek niet ingewil ligd kan worden. Is het hun om eenige dagen verlof te doen, dan kunnen ze die voor eene week krijgen. Maar zij mogen den 16den dezer niet in Engeland zijn; zij moeten,'als ze van 't verlof gebruik .willen maken, óf vóór den 16den dezer te Parijs terug zyn, öf niet eer dan den 20sten naar Engeland vertrekken. In den nacht van 8 op 9 Maart zyn niet minder dan vjjf lijken vau zelfmoordenaars uit de Seine by Parijs opgehaald. Evenals in on9 land, is ook in Frankrijk in de laatste dagen veel sneeuw gevallen. Te Parijs heeft het Dingsdag en Woensdag aanhoudend gesneeuwd en Donderdag ijzeldehetzoosterk.dat '8 morgens van 912 uur niet minder dnn 157 paarden vielen. De optocht van de waschvrouwen, die jaarlijks bij Halfvasten plaats vindt, kon niet doorgaan, omdat do „koningin der wasch vrouwen," toen zij op den eerewagen wilde klimmen, uitgleed en zich zoo ernstig aan den voet bezeerde, dat zij naar huis moest ge dragen worden. Weenen9 Maart. Bij de voortgezette behande ling van het confessioneel onwerp in het Huis vau Afgevaardigden heeft de minister van eeredienst ver klaard dat dit ontwerp het resultaat is van eene kalme, onbevooroordeelde behandeling der zaak. Het is der Regering niet te doen om over de Katholieke kerk te heerschen. Maar zij mag niet dulden, dat er van de godsdienst misbruik wordt gemaakt teu nadeele van den Staat. Zy mag niet toelaten, dat bedienaars der godsdienst optreden als lasthebbers eener voor den Staat gevaarlijke oppositie. Zij zoekt geeu strijd tegen de kerk, maar verlangt eene regeling der regtsbetrek- kingen tusschen Kerk en Staat. Zij wil dat de Kerk vrij hare heilige roeping zal volgenmaar geen inbreuk zal maken op het onaautastbaar staatsregt. Herhaalde levendige toejuiching). De Minister-president verklaarde, dat de Regering, tegenover de bedreigingen der oppo sitie, de uitvoering dier wet zou weteu te handhaven. {Daverende toejuiching). De algemeene beraadslagingen zijn gesloten, en het ontwerp is in beginsel aangenomen met 224 tegen 71 stemmen. Na langdurige beraadslaging is in de vorige week door den Rijksdag, met 183 tegen 119 stemmen, 1 van de vaccine-wet, overeeenkomstig de voorstellen der Commissiegoedgekeurdzij schrijft in het 12de levensjaar revaccinatie voortenzij de pokziekte zelf zulks overbodig gemaakt hebbe. Ook voor het overige ging het gevoelen der Commissie door. Bij eene verdere behandeling dezer wetheeft de Rijksdag, op voorstel van een lidbepaald, dat, in plaats van inenting by ligchaamsdwang, geldboeten zullen worden opgelegd. jPwUsdvljtttïïi De huisvrouwen-vereeniging te Berlijn onlangs op- gerigt tegen winkeliers die hunne koopwaar te duur houden heeft lit Maandag eene algemeene vergadering gehoudenwaarin werd medegedeeld dat het aantal leden reeds tot ruim 400 is gestegen. Ook het aantal leveranciersdie aan de loden tegen verlaagde prijzen verkoopen is vermeerderd. Onder hen zyn thans 9 bakkers 8 slagters15 kruideniers7 drogisten 3 melkverkoopers eenige boterhandelaarswynkoopors winkeliers in manufacturen, enz. De directie heeft de stad verdeeld in 21 districten. Aan het hoofd van elk district staat eene directrice. Na deze en andere mede- deelingen werd besloten een blad op te rigten uit sluitend gewyd aan zaken van huishouding. Tengevolge der vele klagten over de dienstboden heeft de directie inmiddels een dienstboden-kantoor opgerigt. Een aantal dienstmeiden hebben getracht die onderneming te be- nadeelendoor geregeld dagelijks vóór dat lokaal te paradeeren en gelijk zy 't noemen dienstbodenmarkt te houden. Tot nog toe heeft dit evenwel geen kwaad gedaan. Eone huisvrouw dio eene goede dienstmeid en eene dienstmeid die een goeden dienst wil hebben gaat niet dó&r ter markt, maar doet aanvraag bij het kantoor. Dat paradoeren begint ook de policie te ver velen omdat het dagelyks aanleiding geeft tot onge paste .scènes. Bovendien worden de belanghebbenden afgeschrikt door de hoogo eischen der meeste keuken prinsessen en werkmeiden. LI. Maandag bjjv. zocht een kappersYrouw naar eene werkmeid en vund er eene wier voorkomen haar beviel. Op de vraag hoeveel loon zij verlangde, volgde eene reeks van contra-vragen welke zaak hebt gy bij de hand? houdt gij er een knecht op na om braudhout klein te kappen krijg ik van alles wat mynheer en de jufvrouw 'b middags op tafel hebben kan ik een apart kamertje krygen alle dageu een paar uurtjes vrij houden voor een mid dagslaapje alle avonden mijn vrijer een uurtje bij mij hebben een uurtje uitgaan en in alles als een jufvrouw behandeld worden „Wel zekerwas het ant woord »gy wilt misschien ook wel jufvrouw genoemd worden?" »Dat spreekt van zelf!" »Gij spreekt toch zeker een weinig Fransch *Neen." »Een weinig Engelsch dan »Ook niet." »Gij speelt misschien piano »Baneen»Maar gij kunt misschieu vlug met de naald omgaan >Die heb ik nooit in myn bauden gehad." »Welmeusch hoe wilt gij dan jufvrouw heeten En onder een algemeen gelach van de omstanders bleef de keuken prinses verbluft staan, terwijl de huismoeder naar het dienstboden-kantoor stapte. té Woensdag jl. had te Antwerpen een oud-ver oordeelde van een schip een groot stuk Bpek gestolen en hetzelve op zynen buik, onder zijn kleederen vast gebonden. Men kan begrijpen dat de dief er dienten gevolge veel zwaarder uitzag dan gewoonlijk en dat hij met dit gewicht op zyn buik, slechts met moeite kon gaan. Het zweet droop hern van het aangezicht en hij begon reeds spijt te gevoelen over den gepleegden diofstal; maar dat was nog niet^alles: de dief moest nog meer angst en vermoejjenis uitstaan. Op zyn weg werd hij door eenen politieagent ontmoet, die vroeger reeds met hem eene zaak had afgerekend en deze was zeer verwonderd dat zijn oude klant in korten tijd zoo dik was geworden. »Hé, Peer, riep de politieagent, het komt my voor dat ge een mededinger van baron Stockvisch wordt; ge krygt eeuen buik zoo rond als een ton." »Ik heb het water, antwoordde Peer, en zal niet lang meer leven." De politieagent die lont rook, kwam op hem toe, Peer meende het op een loopen te zetten, doch het stuk spek op den buik, liet hem zulks niet toe en een oogenblik later werd hij naar den amigo gebragt. De politieagent had hem toegestaan, ditmaal zynen buit op den rug te dragen. ÉUWrlnwh. Groningen12 Maart. Gisteren werd op last van den commissaris van politie te dezer stede uit het Ryk verwyderd een jongmeusch van fatsocnlyk uiterlijk, dragende een zeer nette uniformnaar wij vernemen die van een Pruisischen spoorweg; zijn borst was ver sierd met een Pruisisch ordelint. Zijne handelingen en betrekkelyk groote verteringen waren by de politie niet onopgemerkt gebleven, en ook bemerkte men, dat by in een berucht huis aan bet Zuiderdiep zooveel schuld- had gemaakt, dat hij die niet kon betalen, en een gouden ketting daar in pand had gegeven. Nu achtte de com missaris van politie het oogenblik gekomen om kennis met hem te maken en werd hy door den agent van politie der le klasse L. Molenberg aan de politiewacht gebragt. Het bleek ten gevolge van vele nasporingen, dat bedoelde persoon die opgaf te beaten Matthias Meijer en ambtenaar te zijn aan den Wesfc-Faalschen spoorweg, was een van de artillerie te Munster gede serteerd, gedegradeerd onderofficier. Hoe hij aan zijn nette uniform kwamis hier niet bekend geworden maar wol hoorde men een geruchtwelk gebruik hij daarvan heeft gemaakt. In een plaats waar hij pas seerde kwam het gesprek op de aansluiting van het spoorwegnet tusschen Duitschland en Nederland by Ihrhove en toonde men veel belangstelling in die zaak. De gewaande spoorweg-ambtenaar maakte hiervan ge bruik eu verhaalde, dat de aansluiting in Duitschland er door was eu bij kwam om de zaak te regelen. Aan de vreugde was geen einde; men zou zelfs vlaggen hebben uitgestoken en men verhaalt, dat een bierbrou wer beloofde het loou van zyn werkvolk te verhoogen. Te midden der vreugde bemagtigde do spoorweg ambte naar een prachtig gouden horloge met gouden ketting van een heer, die met hem in hetzelfde hotel logeerde, zeide de spoorweg te moeten inspecteeren, vertrok en kwam niet terug. Toen men den diefstal ontdekte, was do vogel gevlogen. Het is gelukkig te achten, dat onze politie maatregelen heeft genomen tot uitzetting van dien bedrieger, daar anders nog menigeen de dupe had kunnen worden. De Pruisische politie zal niet aohterlyk blijven te zorgen, dat onze spoorweg-ambtenaar met spoed kan sporen naar de plaats, waar zulk volk thuis behoort. Zijn wij wel onderrigt, dan is de »Schwindler" nog den zelfden'dag te Bonde gevangeu genomen. Texel 13 Maart. Er vertooneu zich tegenwoordig ontzettend veel bruinvissclien voor onze kusten, dio waarschijnlijk door hun geliefkoosd voedsel, de pan haring uitgeloktdikwerf by troepen van wel vyftig zyn waar te nemen. Alle pogingen om op dat snelle volkje jagt te maken mislukken in den regel. Oulangs trachtte een der manschappen der stoomboot Adamet een flinken harpoen gewapend een bruinvisch van af de boot te schieten. Nauwelijks had hij het wapen gereed of daar vertoont zich in de onmiddellijke nabyheid der boot een reusachtig dier; de harpoen klieft nu de lucht en treft op gevoelige wijze het offerdat echter met een vreeselyken sprong, voor den steven van de boot overschiet en daarbij den houten steel van den harpoen breekt, waarop de visch met het yzeren voorwerp iu den rug verdwijnt eu sedert niet is teruggevonden. Naar men zegt moeten deze dieren, als zij in het vleesch gewond zijn, onvermyde- Ijjk sterven. Amsterdam 13 Maart. Gisterenavond te 83/4 uren gebeurde iu de Prinsenstraat een treurig ongeluk, dat dubbel tot waarschuwing kan strekken. Eenige knaapjes wierpen elkander met sneeuwballen. Een daar passeerende vrouw werd tot mikpunt gekozen, waarop zy, in woede eeu der jeugdige baldadigen willende be straffen het ongeluk had de punt barer parapluie in diens oog te steken, zoodat bijzoo niet het geheele gezicht, dan toch waarschijnlijk een oog zal verloren hebben. De knaap, kermende en herhaaldelijk roepende: „ik ben blind!" werd in de in die straat gevestigde apotheek gebragt, waar hij zekerlijk de eerste hulp gevonden en men voor zijn verdere verpleging zal ge zorgd hebben. Spoedig waren aldaar eenige politie agenten aanwezig. De vrouw schijnt het hazenpad ge kozen te hebben. TJfcreclvfc, 13 Maart. Maandag middag kwam iu eeu schoenwinkel, op de Biltstraat alhier, oen dienstbode, met verzoek haar voor haar meesteres eenige dames-laarsjeB ter passing te wil len medegeven; aan dit verzoek werd voldaan, de eigenaar gaf haar vier paar medo, doch noch haar, noch den naam kennende van de familie bij wie zij voorgaf te dienen, volgde hij de meid, en zag haar werkelijk in een huis gaan van een achtenswaardige familie op de Biltstraat. Bij deze gaf ze vooreen naaister te zijn eu ge zonden te worden van een familie ten einde informatie te nemen van een dienstbode, die daar woonde, iets wat verkeerd uitkwam, daar de dienstbode niet vertrok; daarop ging ze heen, doch kwam met die 4 paar laarsjes in den winkel terug, met de boodschap dat de medegegeven laarsjes niet paste en dat ze andere moest hebben van een paar nommers die ze opgaf. De winkelier, geen kwaad meer vermoedende, gaf haar, in plaats van vier, vijf paar ter pas sing mede, benevens een mandje om ze onbeschadigd over te bren gen. Het meisje moet nóg terugkomen; bij onderzoek i9 gebleken dat zij een oplichtster was een waarschuwend voorbeeld voor winkeliers. Heerlen, 12 Maart. Bij een pachter in deze gemeente stierven in weinig dagen acht koeijen en vier paarden. Daar men de oorzaak van den dood dezer dieren niet kon ontdekkenbegon men te gelooven aan hekserij. Gisteren heeft men de gewaande heks gevankelijk naar Maastricht gebragt; de heks was niemand anders dan een knecht van den pachter, die, om zich wegens eene kleinigheid op zijn meester te wreken, de beesten met een bezemsteel in het lyf had gestoken, hetgeen eene zwelling van binnen veroorzaakte, welke na eenige dagen den dood ten gevolge had. Naar men verneemt, zou de wachtmeester der maréchaussée den knecht op deze verfoeijelijke daad betrapt hebben, en moet hij overigens alles hebben bekend. Alblasserdam12 Maart. Naardien de hier heerBchende mazelen-epidemie iu de laatste dagen zeer was toegenomenen ook in 't gezin van den hoofd onderwijzer zich een geval had voorgedaan, is de open bare school voor eenige dagen gesloten. De ziekte schynt evenwel van geen ernatigen aard te zyn. De heer D. O. Kraai), bevorens hoofdonderwijzer aan de Christel, school te Alblasserdamen thans te Doornspijk, is door het Classic. Bestuur van Harderwyk, na examen toegelaten tot het geven van godsdienst onderwijs. Axel, 13 Maart. Doordien de meekrapcultuur, even als elders, ook in deze streken than9 niets meer te beteekenen heeft, gaan de aandeelhouders van de nu rentelooze meestoven thans die kostbare panden natuurlijk tot hunne schadeook van de hand doen. Van de vier in dit kanton aanwezige meestoven zijn er nu reeds twee voor afbraak verkocht (een alhier en eeu te Hoek) terwijl de overige twee alhier en te Neuzen vermoedelijk spoedig denzelfden weg zullen volgen. Zierikzee16 Maart. Aau deu afgetreden Minister van Marine L. G. Brox is met ingang van den 18 December jl.toegekend een jaarlijksch pensioen ten laste van den Staatten bedrage van ƒ4000. De offic. van gez. 2do kl. H. Moerman en P. C. Buijze, respectively k geplaatst aau boord van Zr. Ms. monitor Heiligerlee en gedetacheerd by het hospitaal der Marine te Willemsoordworden met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld. De heer J. J. Schreuder, apotheker te Haarlem, be klaagt zich in een adres aau de Tweede Kamer over het Ministeriëele Besluit, waarbij art. 6 van de genees kundige wet in dien zin is uitgelegddat verkoop van geheime geneesmiddelen in apotheken strafbaar is. Hy meent dat die uitlegging in strijd is met de bedoeling van den wetgever en er uit dien hoofde ten onregte tegen hem een vervolging is ingesteld. Men berigt, dat door den Minister van Justitie aan den bekenden ds. P. J. R. Laan op diens verzoek om intrek king van zijn signalement in het politieblad, op grond van de door hem overgelegde verklariog van geneeskundigen, en dat de reden alzoo daartoe zou hebben opgehouden te bestaan i9 te kennen gegeven, dat, vermits hij uit het krankzinnigen-gesticht niet is ontslagen, maar daaruit ontvlucht, de redeu tot de plaatsing van bedoelde bekendmaking niet 19 vervallen. Hoezeer tengevolge van de bemoeyingen van Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland door de Directie der Middelburgscbe Stoomvaart en die der Spoorbootmaatschappij bereids toegeeflijke beschikkin gen zyn genomenten opzigto van de stoomboot- bediening aan den steiger te Wolfaartsdyk, zoo is echter de aangewende poging tot het doen intrekken van het verhoogd tarief, uitsluitend op personen-vervoerdat voor de reisgelegenheid zoo zeer ten nadeele van dien steiger strektnog niet mogen gelukken. Door den raad der gemeente Ambt-Hardenberg in Overijssel, is o. a. aan den hoofdonderwijzer J. P. Koppelle te Slagharen (vroeger hulponderw. te Wol- phaarsdijk) eene gratificatie van 100 gld. verleend. Ouder de vele platen welke voor het aanstaande jubilé van Z. M. zyn uitgegeven muDt vooral uit eene steengravure getiteldNeêrlands Zilveren Vreugdedag uitgegeven by C. van Bentum te Utrecht. Deze plaat, 72 bij 55 centimeters groot, bevat be halve het portret van den Koning waaronder de attri buten van het koningschapeen middenstuk voorstel lende de inhuldiging van Z. M. te Amsterdamop 12 Mei 1849. Aau weêrszyden daarvan zijn de beelden der trouw en van den vrede terwyl aan den voet der plaat zijn voorgesteld een tafereel uit den watersuood in 1861 een gezigt op Bronbeek en op het Asyl te Briellebe nevens do monumenten te Alkmaar's Gravenhage Amsterdam en Heiligerleevoorts vindt men er op de wapens der provinciënbenevens verschillende attri buten. Het geheel is een waardig gedenkstuk bij de ophanden zijnde feestviering terwijl de prys der plaat met de verklaring zynde slechts 60 cents zeer gering te noemen is. Wy wenschen den uitgever dan ook een ruim de biet toe, De prys der eyereu is in sommige deelen van Duitschland zeer gedaaldten gevolge van den iuvoer van dit onontbeerlijk voediugsmiddel uit Italië. De Italiaanscho eyerenzoo meldt men uit Mannheim zyu grooter van stuk en uitnemend van smaak. In de vorige week is aldaar een waggon geheel met eyeren gevuld aangekomen die in massa tegen V/„ cent ver kocht zijn zoo althans melden de Duitsche bladen. Het zouvoor een ondernemend koopman hier te lande wel der moeite waard zijn te onderzoekenin hoever deze mededeeling juist iser zouden dan be langrijke voordeelen te behalen zijn. Te Amsterdam zijn reeds 30 kisten eyeren uit Italië aangevoerd. Kerknieuws. Ds. J. A. de Vliegerpred. te Oosterlandheeft de toezegging van beroep naar de Herv. gemeente te Kat- wijk-aau-Zee aangenomen. Ds. F. Hage, pred. te Wolfaartsdyk, heeft voor het beroep naar Wemeldiuge bedankt. De heer Albertus Geldermansedert 4 Febr. jl. cand. by hot prov. kerkbestuur van Utrecht, achtervolgens bedankt hebbende voor Eist, Stellendam Zoutelande en Noord- wyk aan Zeeis nu beroepen te Muiderberg en te Schraard. Ds. A. Brinkpred. by do Chr. Geref. gemeente te Neuzenis behalve te Pernisook beroepen te Uit hoorn (N.-H.) Ds. J. I. Crébas, dieals pred. te Westkapelle aan het einde des vorigen jaavs die gemeente heeft verlaten om zyne betrekking als pred. in Neêrl. lndie te gaan aan vaarden heeft, op zyne reis derwaarts den 26 Jan. jl. zyne echtgenoot door den dood moeten missen. By Kon. hesl. is een pensioen van ƒ802 verleend aan G. L. Fruitier de Talma, laatst pred. te Vlissingen. Gemengde beri<;teii. Te Groede is ten tooneele gevoerd: De man roet het lage karakter; daarna: De ongenoode gust op een verjarïngs-feest blijspel met zang. Eene renteniers-dochter le 's Gra. heeft gedacht een molenaar in de fuik te krijgen, maar dat is mis- geloopen, en nu zal zij het niet meer zelf vragen. Zij zal nu maar wachteD lot dat een ander op haar afkomt. Te 's Gra. zal een boeren-meid, die maar niet aan den man kan komen, eerstdaags verloot worden in den Lindeboom. Dus jongen9 nu niet bang te wezen, 't Wordt u allen aangeprezen Weinig nieten zijn er in En dan krijgt zy vast haar zin. De vronw van een Btnids-knecht te Colijnsplaat moest zoo boos niet zijn, omdat haar zoon naar een arbeiders-meisje gaat. Zij denkt zeker dat bij wel eeoe rijke boeren-dochter zal krij gen, maar die zijn zoo gemakkelijk niet vast te krijgen. Een os te Kapelle moet niet denkeu, dat hij eene boeren-dochter in het net zal krijgenwant haar moeder is daar niet opge* stelden die zal wel een ander voor haar vinden. Een zoon van eene weduwe te Kapelle wordt aangeraden zooveel snap9 niet te hebben van ecu knechtwant hij kan zelf nog wel knecfit worden. Pieier te Wissenkerko is het inet den koopdag weer maar bitter tegengeloopeo; en nu zégt hij Tweemaal heb ik het gevraagd, Driemaal is te veel gewaagd, Dus nu zal ik toch maar zwijgen, Want ik kan haar toch niet krijgen. Te Koudekerke moe9t een timmermans-knecht wat baast makenom in de echtschuit le komen eer het to laat is want er zijn een aantal meisjes, die verlangend op hem wachteD. De dochter van den burgemeester te A. is bitter teleur gesteld geworden door het vertrek van een heer naar Rotterdam; zij dacht mevrouw te worden, maar dat is mislukt. En het kind was toch zoo blij, Met dat heertje aan haar zij, Maar nu is zij zonder heer En hij komt gewis nooit weêr. Te Stavenis9e zal ten tooneele gevoerd worden Het pro gramma van eene treurende dame en de gesloteoe deuren, blijspel met zang, waarbij zal gezongen worden: Meisje met uw fijne streken, Wat hebt gij toch veel gebreken, Die gij maar niet zien en wil Maar houd u voortaan wat stil. Een boeren-zoon in den Zuid-Kmoest, nis hij des Zondags-avond9 uit de kerk komt, geen kwaad spreken van een ander dat hy toch niet kan krygen, zoomin als een ander. Want hij is te oud en stijf. Om te krijgen een jong wijf, En het meisje dat hem ziot Zegt: „Ik wil dien ouwen niet." Te G. is een kluchtspel ten tooneele gevoerd met lang en poker, door eene vrouw en hare nicht, gevolgd door een treurzang. De vrouw schijnt wel opgekweekt te zijn in de Brabantsche bos9chen en i3 uiets bang. Ook is men in het eerste bedrijf overeengekomen voor 8% fr. om een gevondeo strik te behouden, doch in het 2de bedrijf werd er meer voor geboden, maar nu zal de strik in drieën worden verdeeld. Burg-erlljke Stand te Tlxolen. geboren: 12 Febr. Een zoon van N. A. Moeliker en Johanna Geluk. 14 Febr. Eene dochter van C. vau Poeperir'g eu M. K. Potter. 17 Febr. Eene dochter van M. Moeliker en K. Quist. 17 Febr. Eene dochter van M. J. Joppe en J. van Splunter. 21 Febr. Een zoou van C. J. Schot en J. Knop. 23 Febr. Een zoou vau K. Greep eu J. van Dijke. 23 Febr. Eene dochter van J. Kurvink en E. A. Sakko. 25 Febr. Een zoon van D. van Duivendyk en Z. van der Wulp. 2 Maart. Een zoon J. G. Zalijn en T., Kunst. gehuwd: 4 Maart. J. Schot jm. en N. M. Bruijozeel jd. overleden: 14 Febr. C. Warmoeskerken oud 65 jaarweduwe van G. van Aken. 20 Febr. M. van der Linde, z., oud 12 jaar. 21 Febr. M. van Stapele, d., oud 3 j. 22 Febr. C. W. van Stapele, z., oud 7 maanden. 27 Febr. Joh. Deurloo, oud 58 jaar, man van M. Bor- gonjo. als levenloos aangegeven: 19 Febr. Eeu kind van J. Soetons en M. Jogchem. Stoombootdienst tussche n Rotterdam en Brouwershaven. (Wiutordieust) Maart 187-4. Van Brouwershaven: I V&n Rotterdam: Dond. 19'sinidd. 12,—u. Dingsd. 17 'smorg. 6,u. Zondag 22's nam. 1,30 Vrijdag 20 7,30 Voor nadere informatiën vervoege men zich te Rot terdam bij den heer J. van der MADENte Dordrecht bjj den heer J. ROESTte Brouwershaven bij de Heeren van MAENEN van BOCHOVE. Directie P. SMIT Jr., Slikkerveer. 35jarige Echtveroenigiug van JAN van der HAVE en JANNA HOOGENBOOM. Nieuwerkerk in Duiveland, 16 Maart 1874. Hunne dankbare kinderen. Ondertrouwd ADRIAAN van den BOUT Tz. en Elkerzee, NEELTJE STOEL. 14 Maart 1874. Volstrekt eenige kennisgeving. Getrouwd slrjansland, 13 Maart 187 4. A. LAROOIJ en E. TINTEL. Bevallen van een' eJoneron, A. van VESSEM—Hocke. Oosterland, 11 Maart 1874. Bevallen van een Meisje, C. J. OLDEMAN—Garbk Ouwerkebk in Duiveland, 14 Maart 1874. Eenige kennisgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1