ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5224. 29steJaarg. Donderdag 24 April 1875. STRANDVONDERIJ. KENNISGEVIN G. VEEAMMJKMGE DIMT NI POLITIE. Kennisgeving. Algemeen Overzicht. Nieuwstijdingen. SLfrifea. £1 mertfit». Spanje. üH«hertanh. Stoomboot ZIERIKZEE. Verschijnt DENGSDAG, DONDERDAG en ZATDRDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIËN Ï0 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. De BURGEMEESTER van Zierikzee roept voor de derde maal ter reclame opregthebbendeo op een MAST met vaate sterf?, lang 26 meter, in omtrek 1,36 meter en elf stuks STAAND WANT, allen in zee gevischt en bij hem aangebragt. ~A~AN BESTEDING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee zullen op VI'oensdajr don T Mei e. Ir.» des namiddags te 121/2 uur, ten Ruadhuize AANBE STEDEN: Het doen van eenige vernieuwin gen aan de Gebouwen en andere werken dezer gemeente met liet gewoon onderhoud daarvan. De aanwijzing zal plaats hebben op Vrijdag den 25 April e. k.des voormiddags te tien uur, terwyl inmiddels inlichtingen te bekomen zyn by den Gemeente- Bouwmeester. BESTEKKEN zyn verkrijgbaar van Dingsdag a. 8. af ter Gemeente-Secretarie, tegen betaling vau SSS et. Zierikzee den 9 April 1873. De Burgemeester en Wethouders De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Sluiting' fier Eiezerslijsten. De VOORZITTER van den GEMEENTERAAD te Zierikzeebrengt ter openbare kennisdat de Kiezers lijsten voor leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaalde Provinciale Staten en den Gemeenteraad op heden door hem zjjn geslotenop nieuw aange plakt en op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zjjn nedergelegdovereenkomstig art, 31 der wet van den 4 July 1850, (Staatsblad uo. 37). Zierikzee, den 23 April 1873, v. CITTERS. De GEDEPUTEERDE STATEN van Zeeland Gelet op de ambtsberigten van den provincialen Vee arts P, J. Vermast, te Scherpenisse en van den pro vincialen Veearts derlste klasse respectivelijk van den 13 February jl.no. 6, en van den 12 Maart jl. no. 507, en op de artt. 15, 16 en 19 van het reglement betreffende de veeartsenykundige dienst en politie in Zeeland BESLUITEN: 1°. in te trekken het Itde gedeelte van het besluit van den 24 December 1872, no. 11 Provinciaalblad no. 130) 2°. aan te wyzen voor het vervoer van rundvee binnen de provincie behalve de plaatsen en wegen sub 1 van het voormelde besluit genoemd de havens en aanlegplaatsen te IJersekendam Gorishoek, ColijnsplaatStavenisse, St.-Annaland BruinisseVtanen (gemeente Ouwerkerk) en de Paul (gemeente Graauw). De aanwijzing der plaatsen geldl niet voor den invoer van vee uit andere Rijkenzoo lang de invoer van buitenslands is verboden of door de Regering van de vergunning ran haar of hare ambtenaren afhankelijk is gesteld. Dit besluit zal in het Provinciaalblad geplaatst en door de zorg van Burgemeester en Wethoudersin al de gemeenten der provincie afgekondigd en aangeplakt worden. Gedaan te Middelburg den 10/18 April 1873, De Gedeputeerde Stateu voornoemd R. W. van LIJNDEN, Voorzitter. BUTEUX, Griffier. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter ken nis van de Ingezetenen, dat er op Vrydag den 25sten April e. k.des namiddags te één ure, op het Raadhuis alhiereeno openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee, den 23 April 1873. De Burgemeester v. CITTERS. Geheel Parjjs houdt zich dezer dagen bezig met de vraag wien het den 27sten April ter Nationale Verga dering zal afvaardigen, de Rémusat of Barodet. Wat deze quaeatie belangrijk maakt is het hooge gewicht dat de Regeering aan den uitslag der alemming hecht. Niets wordt gespaard om den regeeringscandidaat de overwinning te verzekeren, wiens caudidatuur in ditgeval wezenlyk een officiëele ismaar de houding der Re geering in zake het nieuwe bestuur van Lyon heeft in de hoofdstad zulk een ongunstigen indruk gemaakt dat alleen daarom reeds velen hunne stem zullen uit brengen op den radicalen ex-maire van Lyon. Beide candidaten hebben een circulaire aan de kiezers uit gevaardigd welker inhoud en strekking de République Fran9aise, het orgaan van Gamb'ettaaldus samenvat: .de Rémusat erkent de constitueerende macht van de Nationale Vergadering van Versailles en wil aan een monarchale meerderheid de organisatie toevertrouwen van de republikeinsohe Regeering. Barodet wil dat het land weer de vryo beschikking over' zichzelf verkrygfc en eischt de onmiddellijke ontbiuding en de byeenroepïug van oen nieuwe Vergadering die de republiek zal grondvesten. Het Journal officiel heeft de wet betreffende de re organisatie van het gemeentebestuur van Lyon gepu bliceerd. Tot veler verbazing en teleurstelling is het rustig gebleven in de stad. Natuurlyk hebben bjjca alle gemeenteraadsleden hun ontslag genomen. Minder aangenaam is het voor het Gouvernement dat ook de prefect van het departement Rhooedie nu by de opheffing van de centrale mairie aan het hoofd van het bestuur van Lyon zou komen zjjn ontslag ge nomen heeft. Voordat de Nationale Vergadering uiteenging werd door Barthe een voorstel ingediend waarby bepaald wordt dat de Vergadering binnen twee maanden na de ontraiming van bet grondgebied zal worden ont bonden en nieuwe verkiezingen uitgeschrevenop dit voorstel werd door een ander afgevaardigde een amen dement ingediend dat die ontbinding veertien dagen na de ontruiming moet beslist zyn. Naar men zegt zou de Regeering verklaard hebben zich met het voorstel van eerstgenoemde te vereenigen. In elk geval hebben de afgevaardigden gedurende de vacantie ruim de ge legenheid om er grondig over na te denken 1 De permanente commissie stelt zich voor wekeljjks byeen te komen en heeft de ministers dringend uitge- noodigd hare vergaderingen by te wonen. Prins Napoleon heeft aan de kiezers van Corsica een brief gericht, waarin by tegenover zyn uitzetting uit het land wyst op den zegen der Napoleons voor Frankryb en als naar gewoonte een beroep doet op het algemeen stemrecht. De Duitsclie Keizer heeft de wet betreffende de wjjziging van artt. 15 en 18 der Pruisische grondwet bekrachtigd. Hot Pruisische Heerenbuis heeft besloten om de kerkelijke wetten niet te doen onderzoeken door de vroeger daar toe benoemde commissie maar ze dadeljjk in openbare behandeling te nemen. Dit besluit is vooral op aandrang van von Bismarck genomen. Men vreest dat het Huis de opheffing van de belasting op dag bladen en almanakken niet zal goedkeuren, de com missie althans heeft er tegen geadviseerd. De burgemeester vjvn Straatsburg is om politieke redenen door de Duitsche Regeering afgezet en de gemeenteraad die tegen deze afzetting protesteerde, geschorst. De directenr van politie is als Rijkscom missaris belast met de uitoefening van beider functiën. Te Bonn zjjn de afgevaardigden der Oud-Katholieke yereenigingen vergaderd om te beraadslagen over de- verkiezing van een bisschop, over de kerkeljjke orga nisatie en over de plaats waar hot volgende congres zal gehouden wordenen te Fulda komen weldra de Pruisische bisschoppen weer bijeen om over de kerke lijke wetten te spreken. In de quaestie tusschen de Pruisische Regeering en den aartsbisschop van Posen Ledochowski over het gebruik maken van de Duitsche taal by het godsdienst onderwijs, heeft de Paus party gekozen voorden laatste. In weerwil daarvan hebben onderscheidene leeraarsN zich bereid verklaard de voorschriften der Regeering op te volgen. De nationale oppositie in Ooateurykdie het niet gelukt is het tot stand komen van de wet op de directe verkiezingen voor den Ryksraad te verhinderen zal aan de nieuwe verkiezingen deel nemen om kan bet zyn, een feudaal-nationale meerderheid in den Ryksraad te brengon. Zjj heeft zich den naam van anti-centra listische party gegeven. De Duitsch-Iiberalen zijn niet zeer op hun gemak over de werkzaamheid die de au vereenigde oppositie aan den dag legt. De Italiaanscbe Minister van Financiën Sella heeft in de Kamer wetsontwerpen ingediend tot dekking der verhoogde oorlogsuitgavea en tot verhooging van de ambtenaarstractementen. Evenals in Frankrijk organiseeren ook in Italië de ultramontanen allerlei bedevaarten naar heilige plaat sen. 'tScbynt echter dat dergelyke ondernemingen daar niet zoo stil en gemakkeljjk zullen afloopen. De liberalen verzetten er zich- krachtig tegen. Z. H. de Pans is reeds eenigen tyd ongesteld en zyne ziekte schynt van ernstiger aard to zyn -dan men het wil doen voorkomen. Op onderscheidene plaatsen in Zwitterland hebben volksvergaderingen plaats ter bespreking va» de maat regelen die tegen de aanmatigingen van de Roomsche Curie zullen genomen worden. Mrg. Lachat heeft op verzoek van den commissaris van politie het bisschoppelijk paleis verlaten. De afgevaardigden der kantons van het bisdom Bazel hebben de baodelwyze der Regeering van Solothurn in zake de gelden van het bisdom goedgekeurd en boven dien beslotea het Domkapittel in rechten te vervolgen. Het Spaansche ministerie is in twee partyen ver deeld. De eene met Castelar aan het hoofd wil krach tige maatregelen genomen zien en deinst niet terug voor geweldde andere geleid door Figueras wil botsingen voorkomen en hoopt alles door zachtheid te winnen. De Carlisten hebben bet hoofd gestooten voor de vesting Puigcerda en zyn met groot verlies afgetrokken. Do nieuwe bevelhebber in Catalonië Velarde beeft krachtige maatregelen genomen om de verslapte.krygs- tnebt te herstellen. Alle partyen schynen besloten te zyn aan de aan staande verkiezingen voor de Constituante deel te nemen. De Eerste en Tweede Kamer in Zweden die bet oneens waren, hebben een gecombineerde vergadering gehouden waarin besloten is om de civile lijst van den Koning onveranderd te laten. Onmiddellijk daarop h3eft de Regeering een krediet aangevraagd voor de kroningsplegtigheid, dat vroeger ook door de Tweede Kamer geweigerd was. De Khan van Khiwa, bevreesd geworden voor de Russische expeditie, heeft de gevangen Russen vry ge laten en eenige ambtenaren die de Russhche politiek dwarsboomden ten dood laten brengen. Het laat zich echter niet. aanzien dat Rusland daardoor van zyo planuen zal teruggebracht worden. Te Konstantinopel zal weldra een Europeesche con ferentie over het Suez-kanaal byeenkomen. Brigham Young, sedert 40 jaren hoofd der Mormonen heeft zijne betrekking neergelegd en gaat zich in het land der Apachen vestigen om een nieuwe kolonie te stichten, Wat Utah betreft wordt het oude stelsel van uitsluiting opgeheven. De Nederlandache expeditie tegen Atjin is niet gelukkig geweest. Om de vele verliezen en den slechten mousson zal zy in het najaar hervat worden. aw. De Japansche Regering heeft een Algemeen Post kantoor opgerigt en zal voortaan zelve het postwezen administreren. Sedert, op bevel der Regering, de maanden verdeeld zyn in weken beeft men ook aan de dagen namen gegeven. Zjj heeteu: Licbt, Maan, Vuur, Water, Hout, Metaal en Aarde. Vau den spoorweg tuöscben Yeddo (dat tegenwoordig meer Tokei genoemd wordt) en Yokohama wordt zoo druk gebruik gemaakt, dat men er ernstig aan denkt een tweede spoor aan te leggen. In verscheidene Japansche steden verschynen thans reeds geregeld een of meer dag- of weekbladen. Aan de spoorweg-stations zijn, evenals by ons, kiosken opge rigt, waar men zich van de noodige lectuur kan voorzien. Men schryft uit Londen: >Met de laatste Afrikaansche brieven ontving men berigt eener hernieuwing van den barbaarschen gruwel om een slaaf op wreedaardige wyze te dooden als be krachtiging van een gealoteD verbondbetgeen op 1 Maart geschiedde. Ia-la van Opobo zond een slaaf aan koning Bonny, om gedood te worden als zegel op een traktaat tusschen lala en het volk van Bonuy. Deze wreedheid wordt >k!oving du-ja1' genaamd. Het slagt offer ontvargt eerst een regte diepe snede over de kruin van het hoofd tot aan het middenlyf, en wordt vervolgens terwyl twee of drie sterke kerels hem vast houden door midden gehakt. De zoogenaamde ju-ju-man van koning Ia-Ia nam de eene helft van het ligchaam en wierp het in den afloopenden stroom, waarna de ju- ju man van Bonoy betzelfde deed met de andere helft. Koning George van Bonny trachtte den gruwel te ont duiken door koeyeD of geiten aau te bieden, doch het bygeloof behield de overhand. Als een staatje van dit bygeloof wordt gemeld dat de slaaf welke gedood moest wordengedurende drie of vier dagen door Bonny wandelde, volkomen bewust van zyn lot,doch onverschillig er overen zich troostende met het denkbeeld, dat, wanneer hjj de personen welke hem dooden moesten weder ontmoeten zou by dan het zelfde aan hen doen zal, New-Yorli, 20 April. Op den spoorweg naar Providence is een trein in de Pawcatuc-rivier gestort, doordien de brug ten gevolge van een watervloed was weggeslagen. Et- bevorden zich in den trein 150 passa giers. Het aantal dooden is niet bekenddat der gekwetsten is 15. Er zyn zes lyken gevonden. Veertien fabrieken in Grand Rapids, Michigan, hebben in 1872 ruim twee en een half millioen ciga- ren gemaakt. In het dorp Colfax, district Grant, in Louisiana meldt men. uit New-York van 16 dezerheeft een vreéselyk gevecht tusschen blanken en negers plaats gehad. De oorzaak was een twist tusschen twee candi daten die beiden beweerden de overwinning by de verkiezingen te hebben behaald. 400 negers hadden het stadhuis bezet en met katoenbaleu gebarrikadeerd. De blanken, 150 man sterk, namen de barrikadewaarna de negers zich in 't gebouw terugtrokken en de deuren verschansten. Daarna staken zy de vredevlag uitmaar toen eene deputatie der blanken voorwaarts trad om te onderhandelen werd zjj met geweerschoten ontvangen. Toen staken de blanken op hunne beurt het buis in brand doodeu ongeveer 100 zwarten, verwonden er vele, terwyl er 200 naar men zegt, in de vlammen omkwamen. Policie en artillerie is thans op het tooneel dezer gru welen aanwezig. Men scbrjjft uit Madrid De Carlistische benden onder Olio en Dorregaray zjjn in de laatste dagen van Pena- cerrada noordwaarts getrokken. 3000 man infanterie en 150 man cavalerie sterkkwamen zij te Alegria aan na op weg een gevecht met de troepen uit Vitoria gehad te hebben. Van daar moeten zij hunnen weg in noor- deljjke rigting hobben voortgezetwant volgens Car listische mededeelingen had Dorregaray, na een hevig gevecht de stad Onate in Guipuzeoa ingenomen. Van de groote plannen van den generaal der regering Nouvilas weet men nog niets dan dat bjj zjjne strjjd- magt in vjjf colonnes verdeeld heeft en dezer dagen als in verband staande met strategische berekeningen de prachtige brug heeft doen springen die de beide helften van de stad Estella verbindt. Deze brug is over de 600 jaren oud en een meesterstuk van bouwkunst. Men betwyfelt zeer dat hare verwoesting veel nut zal doendaar de rivier aldaar gemakkeljjk te doorwaden is. Volgens de laatste berigten stond Nouvilas io Abar- zuza. Men verwacht met ongeduld dat bjj eindelyk den Carlisten een beslissende slag zal leveren. 'sGravenhage, 21 April. De Minister van Koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden dat zoodra omtrent gesneuvelde of gewoude officieren bij de expeditie tegen Atchin de thans van'het Indisch bestuur nog niet ontvangen opgaven zullen zjjn inge komen die ter kennis vau hu» familie of betrekkiugen zullen gebragt worden. Ten paleize van Z..M. den Koning is heden mor- geD ten half twaalf ure een Kabinetsraad gehouden. 22 April. Bjj de hervatting der werkzaamheden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de heden gehouden zitting werdna mededeeling van de inge komen stukken door den minister van koloniën kennis gegeven van de zooeven uit Indië ontvaogeu depêche. Daaruit blijktdat voor Atcbin zjjn gesneuveld behalve de reeds bekende adelborst één zeeofficier 4 Europeesche en één inlandsche luitenants van de infanterie van de landmacht werden gewond 23 offi cieren van de marine 2 officieren van de landmacht zjjn gesneuveld 35 en gewond 363 manschappenvan de marine zyn 2 manschappen gesneuvelden 3 gewond. De minister heeft een uitvoerige mededeeling over gelegd omtrent de verhouding van Nederland tot Atchin sedert 1824, die niet is voorgelezenmaar gedrukt zal worden. Op voorstel van den heer van Lijnden van Sanclenburg zal het debat daarover op een nader te bepalen dag plaats hebben. De.Kamer zal deze week in de afdeelingen vergaderen. De instructie van de verdachten in den moord van Mevr. v. d. K is thans zoover gevorderd, dat zjj eerst daags naar het prov. geregtsbof zullen worden verwezen. Hieven19 April. Heden had alhier oen zeld zaam voorkomend geval plaats, en wei daar eene bruid weigerachtig bleef, om \n bet gereed staande rjjtuig, bespannen met 2 paarden, te stappen, ten einde met haar bruidegom, een weduwnaar, naar het gemeentehuis op Rhederstpeg te rjjden, om bet huweljjk te doen voltrekken. De bruidegom was in feestgewaad, de bruid niet; eerstgenoemde giug naar den burgemeester om verlenging aan te vrageu, in de hoop, dat zjjDe bruid zich nog zou bedenken, terwjjl laatstgenoemde de ouder- Ijjke woning verliet, om haar werkzaamheden te ver volgen daar, waar zjj dienstbaar was. De vader der bruid bad zich reeds te voet naar bet gemeentehuig begeven en keek verwonderd op, zyn aanstaanden schoon zoon zoo bedaard alleen te zien aankomen. Het laat zich begrjjpen, dat er een aautal ongenoode gasten in die buurt vereenigd waren, en de vrolykheid steeg ten top, toen de ex-bruidegom, met zyne moeder gearmd, daar iets later voorbijging, niet zeer vast in hunne echoenen staande. Over de weigering te elfder ure ie de meemng verschillend, te meer, naar men zegt, daar de bruid reeds in zekere omstandigheid verkeert. Bralcel, 19 April. Heden voormiddag, om kwartier voor tieneD, werden hier de ingezetenen eensklaps ver ontrust door het luiden der brandklok. Aan het be nedeneind des dorps, bjj de woning van den landbouwer Govert Grandia, stond een dezen toebehooreude groote booimjjt in volle vlam. Een zoontje van dezen man, ongeveer 5 jaren oud, had een cent gekregen om >lekkers" te koopen, maar, in plaats daarvan, een doosje lucifers gekocht, en toen met een ander jongetje een vuurtje gemaakt. Ziedaar de oorzaak van dit onheil, dat, voor de hoevoelsto maal niet reeds? duideljjk leert, hoe weinig men kindéren vertrouwen en daarom hen nooit uit het oog verliezen moet. Door het onmidde- ljjk uitrukkeu van de brandspuit, waartoe de jjver en voortvarendheid van onzen poldersecretaria, den heer M. Vervoorn, zoo krachtig medewerkte, en de aanwezig heid van vele rappe mannen op de plaats des gevaars, is het mogen gelukken het woonhuis eu de belendende gebouwen te behouden. De mjjt hooi, die niet geassu reerd was, is echter geheel verbrand. Oogtbnrg17 April. Op de eerste der zooge naamde Meikooptlagen, die gisteren in dit district werd gehouden, is gebleken dat de prijzen van het vee sedert verleden jaar tot. eene verbazende hoogte zjjn gestegen. De boeren werkpaarden van 10 tot 12 jaar oud werden met ƒ800 tot ƒ820 en de koeien met ƒ300 gretig betaald. Het kleinere vee en ook de varkens waren sedert korten tyd njet weinig in waarde gestegen en werden ook alsnu zeer hoog betaald. Wolfaartsciyic 19 April. Jl. Donderdagavond ten 11 ure, overleed alhier een der beide hoogbejaarde onzer ingezetenen Frans Ossewaarde in den ouderdom van 88 jaar, 8 maanden en 3 dagen. Opmerkeljjk is hetdatgeljjk de overledene gedurende eene reeks van jaren als koetsier en tuinman in dienst was bjj wylen den weled. heer E. P. Lenshoek (den vader van onzen Burgemeester Mr. C. P. Lenshoek)die den 8 Aug. 1868, oud 83 jaar en bjjna 4 maanden, overleed zoo ook Elisabeth Polderdijkdie den 29 Jun jj des vorigen jaars haren 90sten verjaardag mogt vieren en nog vry vlug ter been is mede tot gemelden heer in dienstbetrek king stond. Zierilcasee, 23 April. Heden werd ten Raadhnize alhier aanbesteed: de levering van 65,000 straatkeijen, ten behoeve dezer gemeente. Minste inschryver is de heer Louis Gojfin te Luik, ƒ66,28 per duizend stuks. Bjj het voorjaar8-examen in Zuid-Holland is de Hoofdonderwjjzers-acte verkregen door Jac. Karre- manLz. hulponderwjjzer teDirksland geboren te Zierikzee. Tot leeraar nan de ambachtschool te Rotterdam is benoemd de heer P. Laban, thans hulponderwjjzer te Numansdorpop eene jaarwedde van ƒ700. Z. M. heeft benoemd tot onfcv. der reg. en domeiaen te Middelhamis de heer A. A%. Ge/ken, thans te Grave. Kérknieu ws. Bevestiging en intrede te Ouwerkerk, op 27 dezer, van den kandidaat L. R. Oldeman. Beroepen bjj de Hervormde gemeebte te Bruinisse Ds. A. van Grieihuisen pred. te Oud-Alblas. Ds. J. G. Ormel zal op-Zondag 27 dezer zjjue intrede te St.-Maartensdjjk doen, na bevestigd te zyo geworden door zijn behuwdvaderDs. F. Hage pred. te Wol- faartsdyk. Da. J. P. P. Clinge Doorenbospredikant te Wil- helmiuadorp, zal op 27 dezer aldaar zyn afscheid prediken. Bedankt voor bet beroep naar Dombarg door Ds. C. C. J. Hiebendaalpredikant te Driel. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. gemeente te Tholen, door Ds. W. Raman, pred. te VlisBingen. Bedankt voor het beroep naar Kruiningen door Ds. I. Montague, pred. te 's Graveland. Te Otterloo is beroepen Ds. W. Petri, predikant te Wemeldinge; te Axel, Ds. J. A. P. Ris Lambers predikant te 's Grevelduin-Kapelle c. a.niettegen staande hjj voor de toezegging van beroep reeds had bedanktte Meeuwen c. a. Ds. C. A. Renierpred. te Beigschenhoek die ook toezegging van beroep ont vangen heeft naar Hykerswildec. a. Te Oudelande is 15 dezer toezegging van beroep opgezonden aan Us. Herman Hitjer Heerspink, geb. 1846 en sedert 2 Oct. 1870 pred. te Oude- of Belling- wolderscbans. Gemengde berigten. Zoo er te N.evenals te Antwerpen processeo-verbaal werden opjjem*»kt tegen melkvorvalsching, dan kon de politie er ver scheidene snappen; bij velen aldaar is de melk niet meer wit, maar bloauw. Als boere Pielje te N. komtmoe9t hij nalaten in zeker huis te komenwraar dames zijn niet van zijne soorthij hoort t'huis op zijn beslag en bij zijne vrouw en kinderen. „Nu begint het te schikkenzegt eene boereu-meid te Niase. „Nu gaat een oud man van zestig jaren reeds vrijen voor zijn zoondie zegtik zal nu die meid wel in de fuik krijgen, omdat vader daarvoor werkt. Maar oude manhoud u toch stil Daa^ zij uw zood üiet hebben wil Gebruik toch beter uw verstand Want zij geeft nooit aan hem haar hand. De verloting van Antje te Goudswaard ia toch eindelijk afgeloopen, en 't gelukkige lot heeft een raadbolleije getrokken waarzij nog al genoegen in schijnt te hebben. Zij heeft dan ook reeds een bezoek wezen brengen bij zijne oude lat. Teunis te Goudswaard moest toch ook eens een pretje waar nemen maar de jongelui spreken er schande vau. - To Goudswaard moest iemand zich zoo dronken niet drinken op Paaschmnandag, en dan geen twist zoeken, daar schoppen wel eens troef zou kunuen worden. Een bakkers-kuccht te Goudswaard wordt aangeradenzoo laat niet met dames te loopen, want dan kan hij niet builen, dat hij toch zoo gaarne doet. Een visscher te Kruiningen zoekt nu een paling te vaogeDdoch of het gelukken zal weet men niet. Wel weet men dat het zot genoeg ia. Een boer te Cats wordt aan geradenoen oog in 'tzeil te houden op de meid en den knecht, die van melk en eijeren houden. Te Cats zal, zoo men zegtiemand spoedig grootpapa worden voor de tweede maal, tot groote vreugde der ingezetenon. Een weesjongen van elf jaar te K., is wegens dronken te ziju op Paachen (hij was getrakteerd) door de regenten van het weeshuis ver oordeeld, om acht dagen met een houten blok, ijzeren ketting en slotaan zijn been langs de openbare straat te loopen en zelfs zoo de school te bezoeken. De vrouw van een bakkers-knecht te Sint. is weer bezig om de kroon van een jong meisje haar hoofd te rukken, en geeft zich veel moeite ora overal kwaad te stoken, waar zij toch niets mede verdienen kau. Afvanrturen in April ©n Mei- Van ZIERIKZEE: Zondag 27 's morg. 11,— u.: Woened. 30 's nam. 1, Vrydag 2 1,— Van ROTTERDAM: Ding8dag29'smorg. 6,u Donderd. 1 6,— Zaturdag 3 7,30 Informafctën zyn te bekomen te Rotterdam by de Heeren J. on A. van deb SCHUIT op het Haringvliet, te Dordrecht by den Heer S. BOUMANGroot Hoofd, en te Zierikzee by den Directeur A. van GASTEL. SÏOOMBOOTDIENST van Middelburg op Rotterdam en daab tusschen liggende plaatsen. Van MIDDELBURG. Dood. 24'smorg. 9,—u, Vrydag 25 April 1873. Zondag 27 Maand. 28 DiDgsd. I Woensd.l 9,- 10,- 10,- 11,— 7,- Van ROTTERDAM. Dond. 24'smorg. 10,15 u. tt joe 1ak Vrydag Zaturd. 26 Maand. 28 Dingsd. 29 Woen8d.30 10,15 10,15 10,15 10,15 10,15 DIRECT CORRESPONDERENDE WAGENDIENST Van Zierikzee, Hotel van OPPEN, afrid 1 nnr Da af vaart van Middelburg en 2 uur na afvaart van Rotterdam. Rotterdam21 April 1873. MEEKRAP. De vraag voor Meekrap ont breekt ten éénenmale; zelfs tot de nu reeds veel verlaagde vraagpryzen zyn er geen koopota te vinden. Goede onberoofden woidon aangeboden tot ƒ22 en 23. Blyft de lusteloosheid aanhouden dan is eene verdere prijsverlaging te verwachten. Ook de noteringen der bnitonlandsche markten zyn zeer lang.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1873 | | pagina 1