De heer Mr. Fokker wenscht den Raad vooraf té wijzen op de voordeelen aan de aanneming van het voorstel ver bonden. Vooreerst raakt men een der leelijkste gebouwen uit de stad kwijt en wordt dit vervangen door een net gebouw en vervolgens is de gemeente bevrijd van het onder houd van eenige Meters kaaimuurdat nu wel niet zoo belangrijk is nu deze in goeden staat verkeert maar in het vervolg misscliien wel. Het tegenwoordige voorstel is door de firma goedgekeurd docli Burgemeester en Wethouders weten niet of deze in afwijking van een dér onderdeelen genoegeu nemen zal. De heer Jhr. Mr. Schorer kan deze voordeelen nu niet wegen zonder nader onderzoek. Op zijn voorstel is daarop besloten met 10 stemmen tegen 1, die van den heer Zuur deeg, de beslissing aan te houden tot eene volgende vergadering. De Voorzitter doet mededeeling dat bij de laatste opne ming van de kas van den Gemeente-ontvanger de ontvangsten over 1872 en 1873 bedroegen 151659,94B en de uitgaven- 132l77,23B zoödat er meer ontvangen was 19482,71 terwijl het goed slot der rekening van 1871 be- dtoagt - 7668,56s Alzoo was er in kas27146,27B Voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt besloten af te schrijven van Hoofd. IX (Onvoorziene Uitgaven) begrooting 1872 en over te schrijven op Hoofd. II, afd. 2, art. 9 (verschillende kleine uitgaven en verschotten)19,05 op Hoofd. VI, afd. 2, art. 2 (kosten van het aanleggen en bijhouden der kiezerslijsten enz.) - 8,28 op Hoofd. II, afd. 2, aft. 6 (kosten voor schrijfbehoeften) 18,88 op Hoofd. IIdfd. 2art. 7 (kosten van boek-, drük- en bindwerken)- 62,37B De Voorzitter brengt ter tafel 1°. een door de commissie voor de strafverordeningen opgemaakt ontwerp Cener veror dening houdende voorschriften voör het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten. Dit ontwërp wotdt ter Secretarie ter inzage gelegd van de leden om in eene volgende vergadering behandeld te worden. 2°. een voorstel vah Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening tot voorkoming en blussching van brand. Gesteld in handen van de HH. Jhr. Mr. Schorer, Mr. Mpens en Mr. Bolle, tot onderzoek. 3°. een voorstel van Burgemeester en Wethouders om magtiging te vértéenen tot den openbaren verkoop van eenige Pude kleedingstukken der schutterijwaartoe de kommandant aanzoek heeft gedaan en om te gelijk daarmede te verko'open eenige goederen in de vleeschhal voorhanden en voor de gemeente vén geen nut, een en ander in eene nota om schreven. Ter visie gelegd voor de leden. 4°. een voorstel als voren, om Burgemeester en Wethou ders te magtigen in het openbaar aan te besteden het in- rigten van den tegenwoordigen trap bij de aanlegplaats der Zierikzeeschè stoomboot tot een paardentrap teil behoeve dier boot, waarvan de kosten worden geraamd op ƒ105. De heer Mr. Moens stelt voor de gevraagde magtiging dadelijk te verleenen. Alzoo besloten. De Voorzitter deelt mede I. dat de gemiddelde ontvang over de laatste vijf jaren voor zoover die in aanmerking komt tot berekening van het bedrag van den borgtogt van Gemeente-Ontvanger bedraagt 89105,90 en dat Burgemeester en Wethouders daarom voorstellen den borgtogt van dien beambte vast te stellen op ƒ10,000 en te bepalen dat hij zal werden gesteld in hypotheek op vaste goederen tot 80 pCt. van de verkoop waarde of in inschrijvingen op de grootboeken der 2£3 of 4 pCt. Nationale Schuld tot 50, 60 of 80 pCt. van de nominale waarde, hetzij te zamen, hetzij afzonderlijk. De heer Fokker zegt dat Yio van ^en gemiddelden ont vang over de laatste vijf jaren het minimum is, zoodat ƒ9000 nog iets te veel zijn zou; het dagelijkse!) Bestuur heeft echter gemeend ƒ10,000 te moeten voorstellen, omdat de ontvangsten in de laatste drie jaren telkens hooger zijn geworden en deze som dus in het vervolg in overeenstem ming daarmede zijn zal. Overeenkomstig het voorstel is besloten. IL dat naar de betrekking van Gemeente-Ontvanger, met 1 Mei a. s. vacerende, sollicitatiën zijn ingekomen van de HH. J. E. Muloek Houwer en A. G. Kijn, te ZierikzeeT. C. Gerth van Wijck, te Utrecht, C. T. Hackstroh, te Cuijk, H. J. Goijnars, te 's Hage,,H. J. A. Klosser, te Amsterdam, J. M. van der Roest,' te IJsselstciii, D. van Mourik, te Buren, H. P. Zieleman en P. Vlasveld, te Gouda; en dat'door Burgemeester en Wethouders tèr benoeming worden aanbevolen: 1°. J. E. Mulock Houwer. 2°. J. M. van der Röést. Hij stelt voor de stukken ter visie te leggen voor de leden om in eene volgende vërgadering de benoeming te doen. De HH. Jhr. Mr. Schorer, Mr. Moens en Blom verklaren zich er voor nu reeds tot de benoeming over te gaan. De stukken hebben gedurende vier dagen ter visie gelegen voor de ledendie tijd is lang genoeg geweest; het is niet noodig de benoeming langer uit te stellen. De heer Blom zegt nog dat de tegenwoordige Ontvanger zijn opvolger vóór zijn aftreden wat op de hoógte der zaken zou kunnen stellen, maar dat er bij uitstel der benoeming daartoe geen tijd meer zal zijn. De Voorzitter zegt dat hij er geen bezwaar in ziet thans tot de benoeming over te gaan, doch dat men den leden, de gelegenheid wilde geven omtrent de sollicitanten nog in- formatiën in te winnen, zoo zij dit noodig vonden.. Naar aanleiding van het gesprokene door den heer Blom zegt Jhr. de Jónge dat de tegenwoordige Ontvanger nog wel eenigen tijd na zijn ontslag hier zal olijvendat hij iu dien tijd zijn opvolger geheel op de hoogte kan brengen en dat dit aan het dagelijksch Bestuur bekend was. De heer Mr. Fokker zegt dat vdór de benoeming het bedrag en den aard der borgtogt moeten zijn vastgesteld. De benoeming kon dus niet op de agenda aan de orde ge steld worden, daar het zijn kon dat de Raad den borgtogt thans uiet had vastgesteld. Burgemeester en Wethouders hebben omtrent de sollicitanten hunne vaste opinie en hebben daarom geen reden de benoeming uit te stellen. De Raad kon dit evenwel noodig vinden. Op voorstel van den Voorzitter wordt daarop tot de be noeming overgegaan. Bij stemming worden uitgebragfc 10 stemmen, allen op den neer J. E. Mulock Houwer te Zie rikzee, die mitsdien is benoénid. De heer Houwer had zich wegens familiebetrekking buiten stemming gehouden. De Voorzitter geeft daarna kennis dat door het Waterschap Schouwen het onderhoud der Havenhoofden van Zierikzee, waarin de gemeente 1/3 draagt, bij openbare aanbesteding voor een driejarig tijdvak is toegewezen aan P. den Boer voor ƒ2170 per jaar en dat J. Lammere voor eene som van ƒ1450 aannemer is geworden van het werk tot inrigting van de waag. tot politiebureau en van de vleeschhal tot waag. Tot leden van de commissie voor de zaken der schutterij worden benoemd de HH. van der Grijp en Houwer en tot plaatsvervangende leden de HH. van der Vliet en Koole. Namens Burgemeester en Wethouders deelt de Voorzitter mede dat volgens raming in het terrein tusschen de mee- stoven de Zon en de Wereld eene waarde aan zelkasch aanwezig is van30000, in dat van de oude zelke eene waarde van - 10000, en in dat van de; Commerciewerf van - 6000, Zamen 46,000 En dat uit den put ten oosten van de uieestoof //de Zon" voor ƒ1747 zelkasch gegraven is. Omtrent de uitgraving zullen nadere voorstallen worden De Voorzitter verzoekt tie commissiën voor het onderzoek der reclames tegen het kohier der hoofdelijke belasting en der hondenbelasting spoedig hunne rapporten uit-te brengen, opdat die in eene volgende vergadering ter tafel zouden kunnen komen. De vergadering is daarna gesloten. DrukkerijOohtman Pietebse van Disuoeck.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1873 | | pagina 4