B IJ VOEGSEL Zierikzeeschen Nieuwsbode van Donderdag 2 Januarij 1873. KENNISGEVING. KENNISGEVING. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den 3de Suppletoir Kohier der hooidelvjke belasting; voor ÏST'S. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend: dat het 2de suppletoir kohier van den hoofdelpken omslag van deze gemeeutej. over het loopend dienstjaar, op heden door den Gemeenteraad is vastgesteld en van den 30 December tot den 7 January e. k. ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggenzullende ieder aangeslagenebinnen dien tijd tegen zjjn'"aanslag by de Gedeputeerde Staten in beroep kunnen komen by verzoekschrift op ongezogeld papier ingevolge de wet. Zierikzee, den 28 December 1872. De Burgemeester en Wethouders C. J. FOKKER Weth. l.B. De Secretaris, J. P.-N. ERMERINS. Suppletoir Kohier «Ier belasting' op «Ie honden over 187S. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekenddathet suppletoir kohier der belasting op de honden van deze gemeenteover het loopond dienstjaarop heden door den Gemeenteraad is vastgesteld en van den 30 December tot den 7 Januarjj e- k- ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen zullende ieder aangeslagenebinnen dien tyd tegen zyn' aanslag by de Gedeputeerde Staten in beroep kunnen komen, by verzoekschrift op ongezegeld papier, ingevolge de wet. Zierikzee den 28 December 1872. De Burgemeester en Wethouders C. J. FOKKERWeth. l.B. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. te ZIERIKZEE, gehouden den 28 December 1872. Voorzitter Mr. C. J. Fokker. Afwezig Jhr. van Citters, Mrs. van Dongen, Moolenburgh, Jhr. Schorer en Mr. Moens, de laatste met kennisgeving. De Secretaris leidt, op verzoek des Voorzitters, het nieuw benoemde Raadslid Blom de zaal binnen. Nadat hij in handen des Voorzitters de eeden, voorgeschreven bij art. 83 der Grondwet en art. 39 der Gemeentewetheeft afgelegdzegt de Voorzitter: //Ik wensch U geluk met de aanvaarding uwer betrekking. U hebt gehoor gegeven aan de roepstem, die tot TJ is gekomenwij kunnen daaruit opmakendat het U aangenaam is geweest dit blijk van vertrouwen te ontvangen ook aan den Raad is het aangenaam een man in zijn midden te zienvan wiens diensten voor de gemeente veei verwacht kan worden. Ik hoop dat de betrekking, die gij aanvaardt een bron van genoegen mag zijn voor U en rijpe vruchten mag dragen voor de gemeente. Ik verklaar U geïnstalleerd als Lid van den Raad." De heer Blom bedankt den Voorzitter voor deze welwil lende woorden en beveelt zich bij de Leden aan. De notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen 1°. een brief van Gedeputeerde Staten, houdende mede- deeling van de goedkeuring der geraeentebegrooting voor 1873; voor kennisgeving aangenomen; 2°. een brief van Burgemeester en Wethouders der gemeente Dirksland en een brief van den Raad der gemeente Stellendam houdende adhaesie aan het voorstel tot op richting eener landbouwschool; gevoegd bij de stukken betrekkelijk deze zaak; 3°. een brief van den heer J. G. de Kater, houdende, mededeeling dat hij zijne benoeming tot regent van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt; 4°. een brief van den heer M. Tachi, houdende kennis geving dat hij zijne benoeming tot regent van het Burgerweeshuis aanvaardt 5°. een brief van den heer Dr. J. K. deBruijne, houdende kennisgeving dat hij zijne benoeming tot lid der com missie van toezidht voor het middelbaar onderwijs, aanneemt. Deze brieven zijn voor kennisgeving aangenomen. De vaste commissiën zullen gedurende het jaar 1873, tengevolge der gehouden stemmingen, zijn samengesteld als volgt: Commissie, belast met het ontwerpen van- en het herzien der plaatselijke verordeningentegen wier overtreding straf is bedreigd: Mrs. C. J. Fokker en J. Moolenburgh. Commissie van fabricage: S. G. Nauta van der Grijp, P. Labrijn en W. J. S. J. Blom. Commissie voor de gasfabriek en straatvérlichtingS. G. Nauta van der Grijp, H. G. Mulock Houwer en P. Labrijn. Commissaris voor de wandelingenS. G. Nauta van der Grijp. Commissie voor de vischmarktH. G. Mulock Houwer en S. G. Nauta van der Grijp. De Burgemeester is Voorzitter van de eerste en plaatsver vangend Voorzitter der tweede commissie, de Wethouder Jhr. de Jonge is V oorzitter van de tweede en derde commissie en de Wethouder Mr. Fokker is plaatsvervangend Voorzitter van de tweede commissie. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een request van den ontslagen dienaar der politie J. L. Westenberg, verzoekende geheele of gedeeltelijke teruggave van de som van ƒ245, die hij gedurende den tijd van 14 jaren, waarin hij gemelde betrekking bekleed heeft,,heeft bijgedragen aan het pensioen- en weduwenfonds der gemeenteambtenaren. Dit request, eerst kort voor den aanvang der zitting bij I den Voorzitter ingekomenis gesteld in handen van Burge meester en Wethouders ten fine van onderzoek en advies. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders besluit de Raad af te schrijven van de Onvoorziene Uitgaven, be grooting 1872, op: Hoofdstuk II, afd. II, art. 2 (kosten brandstoffen) f 5,80 VIII, w IV, 3 (kleeding dienaars van po litie) 2,40. Tot afslager en collecteur van aard- en boomvruchten benoemt de Raad M. Leeuwe, met 5 stemmen. W. J. van den Berge, C. M. Ie Sage ten Broek, A. J. Ribbens en A. Tuijtel verkregen ieder 1 stem. De Raad beschikt met algemeene stemmen, overeenkom stig het advies van Burgemeester en Wethouders en van de commissie van fabricageafwijzend op het verzoek van W. A. Wierikxom een gedeelte te verkrijgen van het Zuid-Zelke- terrein, tot het stichten van een zomerverblijf. Tot leden van het stembureau voor de op 17 Januari e. k. te houden verkiezing van een lid van den Raad, en zoo noodij* ook voor de herstemming, worden benoemd de HH. van der Grijp en Blom en de overige leden tot plaatsvervangers. De heer van der Vliet verlaat de vergadering. Het eerste suppletoire kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op ƒ19. De zitting wordt daarna eenigen tijd met gesloten deuren voortgezet. Heropend is het 2de suppletoire kohier voor den Hood- delijken Omslag vastgesteld op ƒ115,56, waarna de zitting is gesloten. Gedrukt by OCHTMANPIETERSE van DISHOECK MeelstraatB65.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1873 | | pagina 3