van het R. C. Armbestuur en der dd. schutterijbeide over 1871. De eerste bedraagt.in 'onlang 4473/77 uitgaaf- 4545,95® nadeelig saldo De tweede bedraagt in ontvang uitgaaf goed slot 72,18® - 7 SS, - 750,— 38,- De commissie adviseert beide rekeningen goed te keuren, de eerste echter behoudens een paar opmerkingen. Alzoo besloten. Mr. Moens onthoudt zich, als rendant van rekening, van deelneming aan het besluit betrekkelijk de rekening der del. schutterij. De commissie in wier handen was gesteld de begrooting van het burgerweeshuis voor 1873, brengt bij monde van Jhr..de Jonge rapport uit. De begrooting bedraagt in ont vang en uitgaaf 7400. De commissie adviseert tot goed keuring, behoudens eene opmerking omtrent, de vêrdienstén der kinderen, waarvan de lage raming, in verband met vroe gere jaren, niet voldoende scheen toegelicht te zijn. Alzoo besloten. De Voorzitter heeft zich als regent van het weeshuis, van deelneming aan dit besluit onthouden. Bij. monde van Mr. Moolenburgh brengt de daartoe be noemde commissie rapport uit van. haar onderzoek van de gemeente-begrooting over 1873 enn de daarbij behoorehde begrootingen van de exploitatie der gasfabriekdei- brand weer, der dd. schutterij en der gesubsidieerde armbesturen. .Ten aanzien van de begrootingen der brandweer, der schut terij en der armbesturen zijn bij de commissie geene be denkingen gerezen, waarom.zij voorstelt ze goed te keuren. De gemeente-begrooting en die van de exploitatie der gas fabriek hebben tot dé volgende opmerkingen aanleiding gegeven. INKOMSTEN. Bij, hoofdstuk II;, art. 9 der gemeente-begrooting is het batig saldo van de exploitatie der gasfabriek voor 1872 uit getrokken op ƒ1000, overeenkomende met art. 7 van de •uitgaven der begrooting, ingediend door de commissie der- gasfabriek. Iutusschen is, op die begrooting het bedoelde goede slot als eerste post van ontvang uitgetrokken voor memorie, omdat het onzeker zal, zijn of de exploitatie over 1872 wel een batig slot zal opleveren. De commissie meent dat die post van ontvang, hetzelfde bedrag behoort te vermelden als art. 7 der uitgaven. Zij meent verder dat er eenige tegenstrijdigheid is op te merken in de begrooting der gaseommissie en de daarbij behoorende memorie van toelichting. De eerste toch sluit met een nadeelig saldo van ƒ500 en de laatste vermeldt dat de dienst zal kunnen sluiten met een voordeelig saldo van het zelfde, cijfer. Dat laatste zou bereikt kunnen worden door de eerste post van ontvang niet uit te trekken voor memorie, maar op 1000Mochten er echter reden bestaan om dien poSt niet in te vullen, dan zou, naar het oordeel der com missie, ook art. 7 der uitgaven en dichsvolgens art. 9 van hoofdstuk II der ontvangsten van de gemeente-begrooting eveneens voor memorie uitgetrokken moeten worden. UITGAVEN. Hoofdstuk I, afd. II, art. 3;, jaarwedden genees-en ver loskundigen, geraamd op ƒ1300. Dit artikel zal met ƒ200 verhoogd moeten worden, ten gevolge der onlangs gedane benoeming van eene vroedvrouw op eene jaarwedde van dat bedrag. Art. 6, jaarwedden sluis- en brugwachters, geraamd op 964,, sluit niet met de memorie van toelichting, waar die post tot ƒ989 is gespecificeerd. Hoofdstuk III, afd. 1art. 1 Letter a. Het komt aan de commissie doelmatig voor dat den Raad worde medegedeeld de overeenkomst of de reden- krachtens welke de gemeente zich belast met het onderhoud van het dak der Luthersche Kerk, een gebouw, dat haar niet in eigendom behoort. Letter e. Voor aankoop van keien is door den gemeente bouwmeester voorgedragen 2750, welk cijfer door de com missie van fabricage is verminderd tot./'1000. Met betoog daarop vraagt, de commissie of ook de kosten geraamd voor transport, werkloon i enz. geene evenredige vermindering hadden kunnen ondergaan. Hoofdstuk III, afd. II, art. 3, effenen zelketerrei)i' uitget'rökken op ƒ2000. Wegens liet onzekere welk bedrag in 1873 voor dat doel zal worden uitgegeven en omdat voor het geval dat werk eens niet geschiedde, genoemd bedrag niet tot andere doel einden of voor geldbelegging zou kunnen gebezigd worden, zonder wijziging der begrootingstelt de commissie voor deze post -uit te trekken voor memorie en deze ƒ2000 over te j brengen naar de O. U. De Raad heeft dan steeds de gelegen heid er door af- en overschrijving gebruik van. te maken. Hoofdstuk IX, art. 1, onvoorziene uitgaven y zou in verband hiermede verhoogd kunnen worden met ƒ2000 en diis gebracht op 5913,76®. Alsnu wordt met de behandeling der begrooting een aan vang gemaakt. De Raad begint met de uitgaven, i De volgende posten hebben tot bespreking aanleiding gegeven. Bij hoofdstuk I, afd. II, art., 2', vraagt dé lieer Koole naar de reden waarom voor een klerk ter Secretarie ƒ100 meer is voorgedragen. Hij meent dat vroeger toen er een ander titularis was, die ook goed'Werk léverde, eene ver hooging geweigerd is. De Voorzitter zegt dat men vroeger het voornemen had deze kleik als schrijver te bezigenmaar dat het gebleken is, dat het niét' gemakkelijk is een van de ambtenaren ter Secretarie uitsluitend met. schrijfwerk te belasten, daarom wordt hem even als de andere ambtenaren verschillend weik opgedragen, waartoe hij langzamerhand bekwaam is geworden, j Bovendien is liet. werk in de laatste jaren vermeerderd; bijna elke nieuwe organieke wet geeft meer werk. Dit een én ander is de reden dat deze post ƒ100 hooger is voorgesteld. Deze post is zonder stemming goedgekeurd. Hoofdstuk I, afd. II, art. 3, jaarwedde genees- en ver loskundigen wordt wegens de benoeming eerier vroedvrouw verhoogd tot 1500. Bij hoofdstuk I, afd. II, art. 6, zegt de Voorzitter, naar aanleiding van eene opmerking der commissie, dat bij de specificatie van dit art., voorkomende in de memorie van toelichting, letter d 25 te hoog is opgegeven, omdat van de tweede houten binnenbrug voortaan minder gebruik ge maakt zal worden. Art. 9 wordt door Burgemeester en Wethouders verhoogd met ƒ700 voor de jaarwedden van een zesden hulponder wijzer aan de Armenschool en van een derden hulponderwijzer aan de Tüssclienschool. In letter r van dit art. moet in de memorie van toelichting voor //onderwijzer" gelezen worden //onderwijzeres." De vergadering is, na de afdoening van hoofdstuk I dei- uitgaven, gesloten. Gedrukt bg OCHTMANPIETERSE van DISHOECK MeelstraatB 65.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1872 | | pagina 4