ZIERIKZEESCHE MEI WSKOhE. No. 5075. 28steJaarg. Zaturdag <4 Mei 1872. STRANDVONDERIJ. Nieuwstijdingen. 2StaÜë. Bekendmaking. Jagt- en "Visolmcten. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die voor bet saizoen van 1872 op 1873 eenejagt- ofvischacte verlangen, zich daartoe ter Gemeente-Secretarie behooren aan te melden, en dat zy, die ter zake van onvermogen eene kosteloooze vergunning om te visschen wenschen te be komen, aldaar zullen moeteu overleggen de bewijzen van toestemming door eigenaren van het vischwater af te geven, met uitnoodiging om die aanvragen zoo spoedig mogelyk te doen, opdat ieder in tyds van zjjne .acte zou kunnen voorzien zjjn. Zierikzee den 1 Mei 1872. B. C. CAU. Bekendmaking. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend, dat wegens het invallen van den Hemel vaartsdag, in de aanstaande week de gewone marktdag in deze gemeente zal worden gehouden op Woensdag den 8 Mei eerstkomende. Zierikzee, den 1 Mei 1872. De Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Bekendmaking. Inspectie op de straten. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend: dat op Zaterdag den 11 Mei e. k. eene Inspectie op de Straten in deze gemeeute zal ge houden worden. Zy noodigen de Ingezetenen uit, ieder voor zyne woning of erf, de stralen, paden, stoepen en goten, rein en zindelijk te houden, en alzoo de bepalingen van het policie-reglement behoorlijk na te leven, opdat de straf bepalingen niet zouden behoeven te worden toegepast. En is hiervan afkondiging geschiedt waar het be hoort den 1 Mei 1872. Zierikzee, den 1 Mei 1872. De Burgemeester en Wethouders B. C/CAÜ. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De BURGEMEESTER van Zierikzee roept voor de tweede maal ter reclame opregtheljbenden op een bovenlandsche Greinen DENlang 24 Meters 75 Centimeters, gemiddelde dikte in omtrek 1 Meter 29 Centimetergemerkt B B S R en op een Greinen DEKBALE, lang 6 Meters 30 Cen timeters over kruis dik 34 Centimeters GEVON DEN op de Zeehondsplaat en bij hem aangebragt. 131 «««ft». De stoomboot Oceanusdie den dienst deed tusschen San-Louis en de Roode-Ëivier in den Arkansas, vaarde op 11 April 'smorgens den-Mississipi op, toen ten 4 ure een weinig boven den zamenloop van den Ohio met den Mississipide ketels sprongen. Het geheele bovendeel van 't vaartuig werd stuk geslagenen het vuur brak langs alle kanten los en wel zoo snel dat het schip weldra tot tegen de water- Ijjn was afgebrand. Het onheil greep zoo onverwacht plaats, dat degenen die de ramp overleefdenuit hunnen slaap gewekt werden en naauwelyks tjjd over hadden om zooals zy van hun nachtleger opsprongen het gevaar te ontloopen. Van de honderd personen die aan boord waren, zyn er slechts veertig en nog meest allen gekwetst ontkomen. Onder degenen die levend verbranddenworden de kapitein de eerste en tweede stuurman en verscheidene vrouwen genoemd. Anderen verdronken in de golven terwyl sommigen bevrozen en op hunne reddingsboeien drijvende opgevischt werdeD. Tien of twaalf personen stierven uadat zy uit dit eerste gevaar gered waren. Op verschillende plaatsen van den stroom heeft men de stoffeljjke overbljjfsels van slagtoffers opgevischt en vyf en zes stoombooten verzamelden de stukken van het vernielde vaartuig. Uitbarsting: van den Vesuvine. Omtrent deze volksramp bevat de Daily-News een verhaal van een ooggetuigebaren correspoudenVïé Napels waarin deze schrijft Zondagmorgen. »Ik begaf my gisteren avond in de rigting van Porticelli. De wegen waren opgevuld met landliedendie vluchtten of zich in de velden legerdenuit vrees voor een aardbevingdie zjj voor onvermijdelijk hielden. Bij het naderen van den Vesuvius was het tooneel dat zich aan myn oogen vertoondeboven alle be schrijving verschrikkelijk en grootsch. De berg scheen letterlijk in brand te staan. Een stroom van lava6 meters hoogdaalde sbel neder iu de rigting van La Cercola en bedreigde Porticelli. Al de huizen waren verlaten ofschoon zij in werkelijkheid niet veel be- Bchadigd waren. De uitbarstingen van den Vesuvius waren ontzettend. Er was een groot aautal soldaten tegenwoordig om te beletten dat de toeschouwers het gevaarlijke tooneel te digt naderden. Het is onmogelijk de vele daden van heldenmoed te beschrijvendie zy bedreven om menschen te redden. De koning zelfwas daar ter plaatse aanwezigte San Sebastiano. De aschregen was zoo hevig dat de hemel on2igt- baar was; de plantages waren er mede bedekt en de menschen liepen met parapluies om zich tegen dien regen te beschermen. De schrik onder het volk was algemeen en groot. De vrouwen zag men in optogt voorttrekken en den heiligen Januarius bidden genade met haar te hebben. Van de heerschende verwarring en droefheid hebben vele dieven gebruik gemaakt om in de verlaten dorpen door te dringen en te roovendoch zij zyn terstond gevangen genomen." Zondagnamiddag. nik ben zoo even teruggekeerd van de plaats, waar de slagtoffers der uitbarsting ge vallen zyn. Nog branden en rooken daar lavastroomen van 80 meters breedte en byna 10 meters hoogte. Het terommel in den berg duurt nog steeds voort. Van an Sebastiano is een gedeelte totaal verwoest. Koning Victor Emmanuel en Minister Lanza waren op de plaats tegenwoordig en deelden geld onder de lyders uit. Alle menschen vlugten tegelijkmaar sommigen begonnen reeds met hun goederen terug te komen. De aschregen had opgehouden de lucht was blauw en de Vesuvius, ryet een kolossale rookzuil boven zich, had een grootschindrukwekkend voorkomen. Het volk loopt in processie den Almagtige om genade te smeeken. De nationale gardes bewaren de orde uit muntend. Wat het aantal dooden betrefthieromtrent is het onmogelijk eenig betrouwbaar berigt.te krijgen. Velen, die men dood waandezjjn aan het gevaar ontkomen. Te Napels vreesde men algemeendat de aschregen het zekere voórteeken van een aardbeving was. Zondagavond. Heden namiddag bezocht ik andere punten in de nabyheid van den Vesuvius, maar het kostte mij veel moeite gidsen te vinden die my wilden vergezellen. De uitbarstingén duren nog voortmaar verminderen in hevigheid. De aschregen begon heden middag weder en houdt nog aan tot op dit oogenblik (half 12 uren des nachts). De asch gelijkt op zwarte sneeuw dringt in de oogen en den mond en brengt een alleronaan genaamst moeijelijk te beschrijven gevoel te weeg. Van Napels uit is thans geen vuur te zien. Men ge looft dat de slagtoffers slechts weinigen zullen zyn." De Gazette de Naples van den 26 April, deelt mede dat terwijl verschillende nieuwsgierigendie digt by den bei'g gekomen waren de lavastroomen aanschouw den de grond zich plotseling onder hunne voeten geopeud heeft. De gewondenof beter gezegd de ge- branden zijn naar de gasthuizen van Napels gebragt. Zij lyden oubeschryfelijke pijnen. Hun ligchaam is &ia wond al wond. In linnen gewikkeld kunnen zij zich niet bewegen, en de minste dreuning doet hen gillen van smart. De grond had zich op twee punten geopenden de vlam men omringden de nieuwsgierigen plotseling van alle zyden een rijtuig werd geheel verbrand en men weet niet wat er geworden is van de dame die er in zat. ftfcwgnrijie. Het Hongaarsche blad Udoarheig verhaalt de volgen de geschiedenis: »Een wagen uit het district Corondo voerde houts kolen naar Maros Vasarhely. Gedurende de terugkomst, stierf de dochter vau den voerman, een elfjarig meisje, dat hem vergezelde. >De arme vaderdie maar al te goed' liet bygeloof kende van de dorpelingen, die meenen dat de hagel zelfs te midden van den winterhunne velden zal komen verwoesten wanneer men er met een lijk voorbijgaat, stak het stoffelijk overschot van zijn kind in eenen zak en kwam zonder hinderpalen aan te Szenk-Gyorgy. „Hier liet hij eenige oogenblikken zyn rijtuig zonder toezicht, om het noodige voor de begrafenis te kunnen koopen. Toen hij terugkeerde, was de zak verdweuen. Eerst drie dagen later, werd het raadsel opgelost. »Ee~n uitgehongerde Bohemer had den zak gestolen en hem naar zyne woning gebragt. Ondervraag mij niet, zeide hij tot zyne vrouw, terwijl hy den zak op den grond wierp, maakt spoe dig vuur, want thans hebben wij varkensvleesch en spek in overvloed. „Gemakkelijk kan men begrypen hoe de familie ver baasd stond, toen zij den zak opende, en in stede van de vurig verlangde spy zen, er het ontzielde ligchaam van een kind in aantrof. „Het lijk werd spoedig in den grond bedolven. »Drie dagen later, bestrafte de Bohemer zijn zoon. Deze bedreigde zijn vader aan de inwoners te gaan zeggen, dat men een klein meisje begraven had, inge val hy hem nog .durfde slaan. „Deze bedreiging van den zoon werd door andere per sonen gehoord, en 't was op deze wjjzo dat de zaak aan het daglicht kwam. »Het lyk van het kind werd opgegraven, en de Bo hemer, die hetzelve gestolen had, overgeleverd in de handen van het geregt." ©Mttstfolanfc. Uit Kassei schrijft men aan de Frankforier Zeiiungonder dagteekeoing van 29 April. „Nooit heeft de landverhuizing in het voormalig Keurhes- senzelfs in de jaren van beproeving 1830 en 1850znlk een omvang gehad als thans. De jongelieden van beiderlei geslagt doorkruisen met lidten en strikken gefooidde stad en begeven zich zingend naar het spoorwegstation. Deze landverhuizers zijn van tweeërlei aardbewoners dei- kleine steden en plattelandsbewoners. Als men hun vraagt waarom zij hel land verlatenantwoorden eerstgenoemden steeds, dat de eigenaars en industriëlen uit hunne stad deze reeds vóór heu hebben verlaten en dit vertrek hnn elke bron van inkomst heeft doen verliezen zoo zij langer bleven, zouden zij en de hunnen het grootste gebrek ten prooi wor- deo. De jongelieden leggen ook grooten weêrzin aan den dag in de militaire dienst in tijd van vrede zij zijn jaloersch op de jongelieden van goeden huizedie in de gelegenheid zijn gesteld om slechts één jaar te dienen. De boeren geven eene andere reden er voor op. Niet do mili taire dienst is oorzaak dnt zij heengaan zy moesten onder deu keurvorst ook soldaat zijnmaar zij zeggendat de staatkundige gebeurtenissen hen gedwongen hebben honne hui zen en velden te verkoopcn ten voordèele van de eigenaars en nijverheids-maatschappijen, die rijker zijn dan zij, en dat zij zich haasten om te vertrekken met het geld dat zij er voor hebben gekregen en waarvoor zy tegen lagen'prys, grond in Alfiertna. kunnen aankoopen. Ook zijn~"bet"i:iel—alleen inwoners van Keurhessenmaar tevens veleD uit het gfftTrrlï!'i''i?gfiO!ïr- ffessep. uit Baden en nit Wnrtembergdie aan de stations van den spoorweg 'wEf nende een laatsten blik werpen op het sehoone landschapdat zij voor altijd gaan verlaten. te. De heeren graaf de Korehove de Denterghem, graaf du Castel de la Howarderebarou Heynderycx, August Lippens baron van Pottelsberghe de la Potterie en Aug. Verhaege, hebben, bljjkens de stad Gent, een oproeping van belanghebbenden gedaan tot bij wo ning eener op Dingsdag 11. in het Hötel Royaal te Gent te houden byeenkomstteneinde te protesteeren tegen het door gedeputeerde staten van Zeeland voor gedragen ontwerp algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland. Dit protest is gegrond op de meening van genoemde heeren, dat de belangen der Belgen worden gekrenkt door dit reglement, daar het strekt om hen van alle werkelijke deelneming in het bestuur der polders te beiooven. Aan eene te benoemen commissie weoscht men op te dragen by de Nederland8che en Belgische gouvernementen herstel dier grieven te vragen. JJEteberlanb. Gravenhag-e2 Mei. Na eene tiendaagsche discussie is in de zitting der Tweede Kamer van heden het lot der inkomstenbelasting beslist. Nadat al de amende menten op art. 1 waren verworpennl. dat van den heer Tak met 50 tegen 28 stemmendat van den hoer van Delden met 64 tegen 14 stemmen en dat van den heer Smidt met 41 tegen 37 stemmenis art. 1 van het wetsontwerp verworpen met 51 tegen 27 stemmen, waarna de Minister van Financiën de wet heeft ingetrokken. Omtrent de waarschijnlijke bedoelingen der radi calen bij eventueele omverwerping van het ministcrie- Gladstonevindt de heer Groen van Prinstererde Quarterly Review van April doorbladerende een wenk, die hem over den parlementairen strijd ook hier te lande en dezer dagen eenigermate toelichtend scheen. Eene vrije vertaling zegt de heer Groen geeft welligt aldus de hoofdgedachte terug: „Het zou wel eens het spel der radicale party kunnen zyn het tegenwoordig kabinet omver te werpen, zoo het haar doenljjk isen te verruillen tegen een con servatief kabinet, dat zonder haar de meerderheid niet heeft (being in a mitiorily)hopende aldus de eigen partij te kunnen reorganiseren op een nieuwen grondslag, verbonden tot krachtiger maatregelen, straks onder een zuiver radicaal bewind." De hoofdgedachte zoo laat de heer Groen bierop volgen is: Geef mij een conservatief kabinet dat zwak is. En dit is, zoo hem voorkomt, het signalement van dit kabinet. In Nederland heeft de geavanceerde rigting reeds wat ze in Engeland begeert. Aldus wordt de meesterlijke tactiek van den voor een niet ver afgelegen toekomst aangewezen kabinetformeer der, in zijne voor menigeen, raadselachtige houding, openbaar. (Met den kabinetformeerder zou meent de Standaard, waaraan het bovenstaande outleend is, waarscbjjnlyk de heer Kappeyne van de Coppello bedoeld worden.) Oosterliont, 29 April. De gemoederen zyn hier nog in lange niet tot rust gekomen. Hoorde men hier in de vorige week nog van glazen iuwerpen en het onder de deur steken by een der geachtste ingezetenen van vuile brieven, met verfoeyelyke vorweuschingen tegen Oranje, gisteren avond werd weder eene fat- soenlyke dame op straat met klappen bedreigd, omdat zij op 1 April had gevlagd. Tillfrai-g:, 1 Mei. Zaturdag had alhier eene zonder linge vegttpleging plaats. Het was bekend dat zeker daglooner iu eene achterbuurt zijne vrouw en kinderen dikwyls schandelijk mishandelde, zoodat de politie er zich ook reeds mede bemoeid had. Toen de man Zaturdag bij zyne tehuiskomst weder baldadigheden wilde plegen, stormden eenige buurvrouwen, met knuppels gewapend, zyn huis binnen en dreven hem de deur uit, waar hij werd opgewacht door een nog grooter aantal gewapenden. Men joeg hem naar een nabijgelegen akker, waar men hem voor den ploeg spande, eene straf in vroeger tjjden meermalen op zulk misdrijf toegepast. Onder het ge joel van honderden toeschouwers werd de misdadiger door slagen en stompen zyuer buurvrouwen gedwongen een paar malen den akker rond te gaan, en eerst, nadat hy belofte van beterschap had afgelegd, werd het hem vergund huiswaarts te keeren. Goes, 1 Mei. De gasthuis-kwestien zijn nog niet geheel afgeloopen en houden den raad nog bezig. Ook het ontslag der regenten is nog niet verleend. Er worden hier voortdurend arbeiders-woningen gebouwd, om in de dringende behoefte te voorzien. Ook aan andere wonhigen is een bepaald gebrek, zoo zelfs dat men op dit oogenblik tot geenen prys eene woning kan bekomen. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij deu landbouwer P. Verhulst te Camperland, op deri 29 April 11. zeven jonge kalkoenen zyn uitgebroeid. Poortvliet, 1 Mei. Heden is tot lid van den gemeenteraad gekozen, mét 30 van de 36 uitgebragte stemmen, de heer Joh. van der Bel, oud-hoofdonder wijzer dezer gemeente. Zierïlizee, 3 Mei. De lijst der hoogstaange slagenen in 's rjjks directe belastingen telt dit jaar in de provincie Zeeland 59 ingezetenen, zynde4meer dan het vorige jaartengevolge van de blijkens de laatste gehouden volkstelling toegenomen bevolking. De hoogst aangeslagene is Mr. C. van der Lek de Clercq alhiervoor 3987,27de laagste op de lyst voorko mende ƒ707,14. Als blijk van buitengewone groeikracht in dif^ voorjaar kan gemeld worden dat op do buitenplaats van rar. J. A. M. Bichon van IJselmondete IJsel- monde, reeds gras is gemaaid en gehooid en op 30 April is binnengebragt. TELEGRAM. 'sGravenhage, 3 Mei. De Minister van Financiën, Mr. P. Blussé, beeft heden zijn ontslag aan Z. M. den Koning ingediend. Gemengde berigten. Een rentenier te Arnemuidcn zal nog dol worden, omdat hij het baantje van brandmeester niet heeft kunnen behouden. Een diaken iu het land van 6,.., is verleden weck in eene afgescheidene kerk zoo aangedaan geweest, dat hij aan het waggelen hüiswaarts moest keeren. Maar als hij meer in de stad komt, dan moest hij minder borreltjes drinken, dan zoude bij zoo ligt niet waggelen. Wanneer dat meisje te B. zich door.dip drie heeren beleedigd had gevoeld, (zie N. Bode van 23 April) dan woro het beter geweest, daartoe zelf geen aanleidiug te geven. Vertrokken van 'sG. naar Goes: een renteniertje, tot groote spijt van eeno boeion-dochter. Zy zegt dan ook tegen haren vader: „Nu ziet hy nooit meer naar mij om; ik moest verleden jaar hem maar genomen bobben, dan waren wij al getrouwd geweest." Te Neuzen zal bovon een uit hangbord geplaatst worden: De bedroefde ouders, over do drie mislukte verkeeringen van hare dochter. Eenige fortuin zoekers worden aangeradeu een molenaars-zoon te Sint. zoo ..int ia 'uëiiiniiükil- iflïHl T^u^gr'jPt wel dat het mnnr doen is om hun eigen doel te bereiken!"—" ij^^Maarteo' moest een vrouwtje niet vertellen dat zij zoo ge9teld is op een heerschap, want hij lacht haar nit. Drie gekken te Oolt- gensplaat worden aangeraden, geen arbeiders-meisje meer voor den gek te hondenwant zij zullen het betaald worden gezet. De dochters van den drooger te Biervliet moesten zoo hoog niet vliegen, daar zij zoodoende maar moeijelijk verpast zullen raken. Eene jonge dochter uit de Slurf is zoo mal naar een vrijer dat zij het zelf wel zou willen vragen, maar zij durft niet. Nu hebben zij haar een vrijer van stroo gebragt; en nu zegt zij Achl wat moet ik nu beginnen, Ik een man van stroo beminnen Daar heb ik immers ook niets aan, Nooit kno ik daarmeê trouwen gaan. Te Bommel moest eeoe schipper-dochler in do Voorstraat zoo verheugd niet zyn als de Nieuwsbode komt, want zij zal ook wel eeos eeu beurt krijgen. De dochter van een schilder te Bommel zal nu op het kleermaken gaanals zij een nnaldridder bij zijne slippen kon krijgen. Kunstnieuws. Ons rest met eeu eukel woord nog te gewagen van de muzykaie Soiréo's, welke 26 Maart, 9 en 25 April gegeven werden. De laatste quarletsoiréevan 26 Maart, deed niet onder in degelijkheid en goedenaauwkeurige uitvoering voor de vorigen. Het prqgrarnma bestond uit: 1.° Quartett voor piano Viool, Alt, Cello von Mozort, (Es Dur). 2.° 3 Romaozen voor Viool en Piano van Schumann. 3.° Het (D. Moll) Trio van Mendelsohn-Bariholdy. Ook in deze bijeenkomst schitterde het muzykaie publiek (ten deele althans) door afwezigheid; geen nood echter 1 Wij die de drie Soiree's bijwoonden gcuoten volop en roepeu den braven uitvoerders een „hartelijk tot wederziens" toe. „Vol houden" dat zij de lens. 't Is ons eu ook andereu bekend dat men spijt gevoeldede quartet-avonden niet te hebben bezocht. Dit is vooreerst genoeg. De Veld-Artillerie gaf 9 April jl. een Concertdattegen geringe entree veel menschen lokte. De executie was over bet algemeen prijzenswaard en is het corps muzijkantenonder leiding van den Heer Grundt, vooruit gegaan. De eerste Syraphonie van van Beethoven liet echter en in opvatting en in uitvoering tc wenschen over. De Kapelmeester zelve deed zich als eeu gevoelvol mnsicQ9 kennen. De Marthu- ouverturo werd zooals overalmet entrain afgespeelden wa"s no. 7Tina uit de Huguenots „le Couronberoent de l'édifice." Het corps scheen dankbaar voor de ontvangsten verliet de stad met het spelen van een nationaal marsch van den Di recteur. De decoratie van de Concertzaal was smaakvol. Den 25 April jl. gaf de Afdeeling der „Maatschappij van Toonkunst" een Concertdat met een' gunstigen uitslag is bekroond. De Bestuurderen hadden gezorgd, om hetzelve, naar gelang der krachtenzooveel mogelijk op tc luistcreD, De dames en heeren der Zangvcreeniging der Afdeeling bragten de koren uit het lste en 2 deel der „Jaargetijden" van Haydn s met flinke klankvorming en meestal juiste opvatting ten ge- hoore. Zij werkten goed en was het, in waarheid te ver wonderen om de koren soms met dat entrain en die nuau- cering te hooren zingen. Aangevoerd door den kuDdigcn Di recteur en bygestaan door het flink bezette quartett met Piano-begeleidinggeven zijde eerste degelijke proef afgelegd zijnde hoop op een goede toekomst. De solisten, mejufvrouw Levié uit Rotterdam en twee flinke dilettanten op dc roep- slem van het Bcstnur tot ons gekomenbragten ruimschoots het huone bij om het mnzijkaal genot te verhoogen co soms uitstekend te doen zijn. De lieve en muzijkaal-ernstige ver schijning van de jeugdige sopraaDznngeresdie reeds het auditorium op de Garten-aria »0 Saume langer nicht" uit Figaro's^ Hochzeit had vergastdeed met hare fraayc stem middelen menigeen en menig oogenblik „Vorm en in Herzen" goed. De groote aria in het 2de deel bragt zij met bravour en flinke collerntour ten gehoore. Het concert werd ge opend met het quintuor bo. 114 van Schübert. Piano- en Contrebas-partijen in zulke handen en de réussite is verzekerd 1 De Heer Grüters hebbe dank vRn al wie het wel met de Kunst meenenvoor hetgeen hij. in haar belang deed. „Dem Ver diensten seine Krone"hij was en is de man die hier reed9 veel heeft gedaan en nog meer kan en zal doen 1 Men stelt hem dan ook hier op regten prys. Hiervan hebbe hij de overtuiging 1 Zoo staan wy dan aan het einde der muzijkale campagne en kan daarop met eenige zelfvoldoening door Directeur, Bestuurderen en Uitvoerders worden neergezien. O. a. heeft de Afdeeling dezeu winter kunnen toonen wat in hare bedoeling ligt en welligt aan hen die tegenwoordig waren gevraagd „Ben ik waard dat gij mijne maatschappij ondersteunt of niet?" Zóó ook de Muzijkvereenigiugmet hare twee Con certen welke in jaren zóó niet waren als die van dit 9aisoen. Zóó ook de soirée's van classieke kamermuzijk. Men vergeto niet de opofferingen van tijd en moeitendie men zich geheel in hot belang der goede zaak heeft getroost. Een hartelijk woord van „dank" aan hen ,"die zich de ondankbare taak lieten welgevallen. Moed, lust en kracht zij hun toege- wenscht voor volgenden tijd ruime deelnemingten blyke van sympathie, vnn de zijde van leden en publiek, zij hon loon I As. SPOORBOOTDIENST van Middelburg op Zierikzee. MEI 187S. Van MIDDELBURG: Zaturd. Zondag s nam. Ss,u. Dingsd. 7 3,30 Woensd. 8'smor. 10,30 »V. Doud. 9 Vrydag 10 Zaturd. 11 5,15 10,30 »V. 6,15 Van ZIERIKZEE: Zaturd. 4- 'smorg. 8,u. Zondag 5 10, Maandag 6 tot Cortg. en Wol- faartsd.'smorg. 5 terug 7,30 u. Maand. 6'smor.lO, Dingsd. 7 tot Cortg. en Wol- faartsd. 's mor. 6 terug 8 u. Dingsd. 7 'smor. 10,— u. "Woensd. 7,— »V. Woensd. 8's nam. 2, Dond. 9 2,30 Vrydag 10 2,30 Zaturd. 11 2,30 Pryzen van Boter en Ey eren. Zierikzee, 2 Mei 1872. Boter laagste koers ƒ0,55 en hoogste koers ƒ0,66 per 5 hectogrammen. Kip-Eijeren laagste koers 0,65 en hoogste koers 0,70 per 25 stuks. Eenden-Eyeren laagste koers ƒ0,65 en hoogste koers ƒ0,80 p. 25 stuks. H SOjariffe Eelvtvereenïg-Ing: éi van H H. der WEDUWEN P T. van BLOOIS. H Dreischor, 1 Mei 1872. G etrouwd Duivendijke, 1 Mei 187 2. K. van STALEN en M. S. KOSTENSE. Getrouwd A. J. VISSER, van Sliedrecht, OoSTERLAND, 2 Mei 18 72. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapene Dooliter, CHRISTINA van'STRIEN, geb. Kouse maker. 'sHeer Abtskerke, den 27 April 1872. Gisteren namiddag ten 3'/4 ure, overleed zacht en gelatenna een lang en geduldig lijden in den gezegenden ouderdom van ruim 84 jaren, Mevrouw CATHARINA ADRIANA WIJNMALEN, weduwe vau wylen den Heer Mr. Hendrik Albert van IJsselsteijn diep betreurd door mij, haar eenigen zoon, hare behuwd dochter, kleinkinderen en zóó velen, die haar lief hadden. Zierikzee, J. L. van IJSSELSTEIJN. 1 Mei 1 8 72. Volstrekl eenige kennisgeving. Heden morgen overleed ons geliefd Zoontje MAARTEN ADRIANUS, in den jeugdigen leeftjjd van elf maanden. Zierikzee, JOH. van WESTEN. 3 Mei 1 872. J. van WESTEN, i ge'o. Boot. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bowyzen van belangstelling, by gelegenheid van ons huwelyk ondervon den, betuigen wij onzen Jmi~tel\jken <lank. OoSTERLAND, A. J. VISSER. 2 Mei 187 2. M. VISSER, Zoeter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1872 | | pagina 1