ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5046. 28steJaarg. Zaturdag 24 February 1872. Bekendmaking. Bekendmaking. Éïmertlta. JFtttutlrijft. ilcberlanb. SCHUTTERSRAAD. EVANGELISATIE. Werklieden in Zierikzee, De BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van Zie- rikzee vestigenbij de aanslaande uitdieping van de haven dezer gemeente de aandacht van alle schippers die met hunne vaartuigen die haven bezoekenop de bepaling voorkomende in het bestek en de voorwaarden van het verdiepen van de buiten- en binnenhaven en het dempen van een gedeelte der binnenhaven dezer gemeente „dat de aannemer niet verpligt isvan 2 uren vóór „tot 2 uren na laag water, tot het doorlaten van schepen „zjjne werkzaamheden te staken." Zierikzee den 14 February 1872. De Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris, J. P. Nf ERMERINS. Kemiis^greviiig: va»» het houden der Halfvastennmrkt. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzeemaken bekend: dat de jaarlijksche Haltvastenmarktop Donderdag den 7 Maart aanstaande alhier zal gehouden worden en dat de standplaats voor kramen zal zyn op het plein bij de tweede houten brug, Zierikzee, den 21 February 1872. De Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Nieuwstijdingen. In China scbjjnt men tegenwoordig vooral zyn aan dacht te wjjden aan nieuwe telegraaf-lijuen. Voorts wordt gemeld, dat de winter bijzonder streng is en dat Canton en Hong Kong zich voor het eerst sedert on heugelijke tjjden, hebben mogen verheugen in den aanblik van jjs. In een brief worden twee interessante voorbeelden medegedeeld van Chinescbe regtspleging. Een man, die den dood van zijn vader had geheim gehouden om de kosten van rouwkleederen te sparen werd ver oordeeld om verbrand te wordenterwijl op hoog be vel voor een jong meisje dat haren zieken geliefde dertig dagen had opgepast en zich zelve toen om het leven bragteen triomfboog werd opgerigt. Uit het verre Noordwestennl. uit Rock River Sioux County wordt gemeld dat daar drie Hollanders, namen onbekend, op Zondag 28 Jan. zyn doodgevroren; by hetzelfde dorp trof een vader met zijn zoon nog geen 20 meters van hun woning verwyderd hetzelfde lot. De Milwaukee Wisconsin deelt het volgende mede Eenige dagen geleden, lag een persoon in de negende ward met name Ruskowski, ziek aan de pokken. Na eenigen tyd gelegen te hebben, stierf by naar men ver onderstelde. Hjj werd, volgenB de onlangs door den raad van gezondheid aangenomen bepalingenkort na zyn dood begraven. Zyne zuster die niet tevreden was met de haastige begrafenis en tot de gedachte kwam dat alles niet regt was, deed het lyk opgraven zes uren na de begrafenis. Tot hare vreugde en tevens groote ont steltenis van hen dien den man dood verklaard hadden, vond men nog teekeneu van leven in den begravene. Hy werd onmiddellijk teruggebragt naar huis.en, na vele inspanning eu het aanwenden van doelmatige opwekkingsmiddelen, mogt men hem in het leven terug krijgen. Hy is thans levend en in goede gezondheid. Uit Cheyenne, een stBd in den Noord-Araerikoanschcn staat Wyoming, wordt een beschrijving gegeven van de wijze, waarop in dien staat hot slemregtdat aan de vrouwen is verleend, wordt uitgeoefend. De aanneming van de wet, waarbij dat regt aan de vrouw is toegekend, wordt door den briefschrijver nlleen toegeschreven aan de omstandigheid, dat de wetgevende magt voor een groot deel was zamengesteld uit oude vrijers, die er belang bij hadden meer vrouweu naar het grondgebied te lokken, omdat de voorraad vnn leden der zwakkere kunne daar uiterst schaarsch was, eD deleden van de wetgevende kamérs dat humoristische denkbeeld over open bare aangelegenheden koesterden hetwelk in nieuwe gemeenten niet vreemd is. De eerste maatregelmet het oog op de nieuwe wet genomen was de verkiezing van een vrouwelijke vrederegler, éen gehuwde vrouw, die in eenvoudige zaken zeer goed uitspraak deed, maar door deregtskweatien, die gedurig and haar oordeel werden onderworpengeheel en al in de war werd gebrngt; de advokaten gingen na het voeren hunner pleidooijen eert partijtje knnrt spelen, om aan het „Hof" de gelegenheid te laten op „haar" gemak het vonnis op te 9tellen, dat altijd in overeenstemming was met het gevoelen van den laatsten spreker. De vrouwelijke regter ver oordeelde haar eigen echtgenoot wegens dronkenschap, doch moest ongelukkigerwijze voor onbepaalden tijd de uitoefening van haar ambt schorsen daar zij moederlijke function had te vervullen. De stemming der vrouwen ging zeer geregeld; de vrouwelijke juryleden gedroegen zich zeer waardig, maar het was een alles behalve stichtelijk of eerbiedwekkend schouw spel om al de echtgenooten en kinderen aan de deuren en in de gangen geposteerd te zien; die daar hunne vrouweu eo moeders met smarte wachtende wureoom naar het middag eten te komen zien of voor de wascb te zorgen. De proef neming in Wyoming geljjkt veel op een grap, en dat nog wel een grap, die in langer bestaande maatschappijen zou blijken Diet altijd grappig te zijn. ©ngelttub. Een godsdienst-proces in Engeland. Een jong menscb, Eduard Ball, verscheen voor den regter van Lambeth, beschuldigd van ongeregeldheden te hebben veroorzaakt bij gelegenheid eener godsdienstige plegtigheid van de Shakers. De plaats van bijeenkomst dezer godsdienst-secte is onder een der bogen van den spoorweg naar Walworth. De regter tot den beschuldigde: Hebt gij een predikant bij uw kerk? A. Neeu. Wij hebbeo slechts een prediker, en die is ecne vrouw. V. Danst gij gedurende de godsdienstoefening? A. Neen, maar de geest getuigt, en in de oogen der profanen kan dit dansen schijnen. V. Beweert gij, dat deze openbaringen een gedeelte van uw godsdienstleer uitmaken? A. Ja, dat is het leeken van de te genwoordigheid van den Heiligen Gee3t. V. Hebt gij ooit gezien dat de geest zich openbaarde door slagen op eens ander maos hoed A. Neenzulk een feit heeft zich Dooit onder de getrouwen voorgedaan. V. Komen er niet vele menschcn uit nieuwsgierigheid uwe plegtigheid bijwooen? A. Ja, en zij vragen gewoonlijk wanneer wij beginnen te dansen. Evenwel het dansen is geenc hoofd zaak bij onze godsdienstoefening. Wij lezen de Heilige Schrift, wij biddeD en zingen. V. Hoe kunt gij zien, dat ook niet in mij de Heilige Geest is neergedaald? A. Ik ben van het tegendeel zeker. Het is niet op zulk eene wyze dat de Heilige Geest zich openbaart. De regter: Hebt gy dauseressen onder u? A. Neen. Vervolgens komen de verklaringen van de vrouwelijke predikant. De regter: Zeg mij, wat bcteekent het dansen bij uwe pleg- tigheden? A. Men danst niet altijd, wanneer men bij elkander komt. Niet de geheele vergadering danst. Het zijn de ge trouwen, die door den Heiligen Geest vervuld zijn, welke zich aan het dansen overgeven. De president: Vallen de dansers soms niet? A. Neen, wij dragen zorg hen overeind te houden. V. Welke uitlegging kunt gij geven aan dit verschijnsel? A. Geen enkel. Ik kan deze openbaringen niet verhinderen. Wanneer op iemand de Heilige Geest is neergedaalddan ver liest hy zijn bewustzijn gedurende eenigen tijd; vervolgens, wanneer hij hersteld is, begint hij weder te dansen, en gaal hy voort, totdat hij op het punt i9 orn neer te vallenzoo wij hem niet ondersteunden. Zij, die zoo dansen, zijn uit de valleijen des doods gekomen tot het nieuwe leven. Wij hebben vele geloofsgenooten in Engeland en vooral in Suffolk. De regter veroordeelde den beschuldigde nietwcgeDs gebrek aan voldoende bewyzen hij deed hem beloveu in het vervolg geen opschudding ineer in de vergadering te veroorzaken. Is het mógelijk, zegt de Standard, en wij zeggen het met hem, dat zulke dingen oog in de negentiende eeuw kun nen gebeuren I Wij laten hier het verhoor volgen van het jonge menscb dat wegens oneerbiedigheid te regt stond. Het is eene zeldzame sekte, de 9ekte der „schudders" de godsdienstoefeningen zijn vaD zeer bijzonderen aard en on willekeurig gnat de oningewijde, die de „schudders" komt bespieden, meêschuddenzoozeer worden zijne lachspieren in beweging gebragt. En toch oordeelen de regter9 vau een der politie-geregtshoven in Londen, dat een knaap, die tijdens do dienst der schuddende gemeente spotachtig gelagchen had, daarvoor moest worden gestraft. Wie en wat zijn die „schudders" toch, vrnngt menigeeu? Daily News geeft antwoord door de beschrijving van eene zoo men wilgodsdienstoefeningwaar van nooit een bepaald programma wordt opgemaakt, omdat meo alleen manifeslatiën van den goddelijkeu of van den dui velachtige!) geest wachtende is, die echter niet altijd met zekerheid kunnen worden te gemoet gezien. De vredekus wordt echter altijd gewisseld en is oen vast nommer op het onge organiseerde programma. De schrijver in Daily News hoorde een preek van een zekere vrouw Gillingde type van een dweepziek schepseldie zich den niet zeer aangenamen titel van „een door zeven duivelen bezeten vrouw" geeften in hare rede hoofdzakelijk deed uitkomendat ieder mensch door een kleiner of grooter aantal duivelen was bezetenen dat de kunst om die kwijt te raken, dus om op nieuw geboren te wordenbestond in de schudmelhode. Twee kleine kin deren gaven van die methode een afdoend bewijszij werden door den geest als het ware overweldigd en vielen in convulsiën en stuip trekkingen die tegelykertyd akelig en vermakelijk waren. Dit bewijs van do juistheid der bewering van vrouw Girling werd door haar zeer op prijs gesteld en met zelfvoldoeniug glim- lagchte zij over de verkregen resultaten. De verzamelde ge meente scheen geheel voldaan. Vei'saïlles22 Febr. Verdagner, Herpin en Lagrange zyn ter dood veroordeeld wegens moord ge pleegd op de generaals Lecomte en Thomas. Heden ochtend zyn zy geëxecuteerd. In berigten uit Parjjs wordt gemeld, dat de hertog de Broglie, gezant te Londen, onder de papieren van de ambassade stukken gevonden heeft, waaruit blijkt dat de maarschalk Bazaine gedurende het beleg van Metz met von Bismarck in geheime onderhandelingen getreden is, die zeer compromitteerend voor hem zyn. Eene misdaad, die evenveel opspraak heeft ver wekt als de zaak der vergiftigingen te Marseille, zal eerlang voor het hof van het departement der Oise behandeld worden. Eene vrouw in de omstreken van Clermont maakte er haar beroep vankleine kinderen te doen verdwijnen. Er zijn vier en twintig beschul digden. Een hond, die den arm van een kindje in den bek droog, heeft de justitie op het spoor gebragt dezer lange reeks van misdaden. u. Uit Jumet in Henegouwen wordt gemeld, dat aldaar een maatschappij van geestdrijvers bestaat, zamen gesteld uit 13 mannen en één joDg meisje, welke laatste den geest aanroept, die op den een of ander van de verlichten afdaalt, om hem zenuwachtige trekkingen te geven, die ten doel hebben alle ziekten te genezen. De maatschappijwier leden apostels en wier voorzitter Jezus heetenbeweert van niemand geld te willen maar toch staat er een offerblok op de tafel. In elke zitting komen een groot getal arme menschen om zich te laten foppen. De apostelen kunnen ook de dooden oproepen die hun raadgevingen schryven door de hand van het meisje. Groningen19 Febr. In het akaderaisch zieken huis is iets voorgevallen, dat tot scherpe afkeuring aanlei ding geeft. Terwyl de patiënten aan de pokken, ten einde besmetting van andere zieken te voorkomen, in een afzonderlijk gebouw, 't welk onder de administratie van dat ziekenhuis staat, werden verpleegd moeten er door of van wege die administratie een zestal dekens uit dat gebouw zyn overgebragt naar het ziekenhuis zelf, en daar in gebruik gesteld ten behoeve van andere patiënten. Kort daarop zyn eenige personen, welke in het ziekenhuis zelf waren opgenomenals lijdende aan andere ziekten aldaar door de pokken aangetast. Naar men zegt, is de zaak by de bevoegde autoriteit aanhangig. Staphorst, 19 Febr. Gisteren, tegen het vallen van den avond, werd door een man, eene vrouw en vier kinderen bjj den landbouwer H. H. alhier nacht- logies gevraagd, hetwelk door den landbouwer werd geweigerd. Zy sloegen'echter in eene nabjj het huis staande schuur hun leger opentot niet geringe verwondering van gemelden H. H.waren heden morgeu de man en de vrouwmet achterlating hunner kinderen, spoorloos verdwenen. Neuzen 19 Febr. Thans is besloten ook in deze gemeente op 1 Api.il a. s., ter herdenking aan de grond legging van Neêrlands onafhankelijkheid een volks feest te vieren. In eene vergadering, onder de leiding van de heeren J. Sturm en J. Dieleman gehouden welke door meer dan 60 ingezetenen van onderscheiden gezindten werd bijgewoondis daartoe met algemeene stemmen besloten en uit haar midden eene commissie verkozen, tot uitvoering der voorbereidende maatregelen voor deze nationale feestviering. Middelburg20 Febr. Naar aanleiding van de uitnoodiging, door het bestuur dezer gemeente aan al de leden van het ministerie gerigtis door de mi nisters van koloniën, oorlog en justitie kennis gegeven, dat zy zich voorstellen de opening van den spoorweg op den 299ten dezer bij te wonenterwyl de minister van binuenlandscbe zaken heeft berigt dat ook hij, indien zyne gezondheid het eenigszins toelaat, hoopt tegenwoordig te zijn. Zierilczee, 23 Febr. Aan Mr. J. de Clercq van Weel is op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over het huis van arrest alhier, en is benoemd tot lid van dat college Jhr. Mr. G. L. Schater, regter in de arrond. regtb. alhier. De uitvoering van het besluit, waarby het verpligt kerkgaan voor de militairen is afgeschaft, heeft bewezen dat althans in de residentie de lust tot het bijwonen der godsdienstoefening by de militairen niet'groot is. Toen er jl. Zondag in de kazerne gevraagd werd: „wie wil ter kerke gaan werd er vrij algemeen geantwoord: „Neen, nooit meer!" Wel is waar werd er toch in de Nieuwe Kerk aldaar te 12 '/2 uur voor de militairen godsdienstoefening ge houden, maar zij werd slechts door 6 jagers, 4grenadiers en 2 artilleristen bijgewoond. Wegens het geringe aantal werden zij niet met muziek naar de kerk begeleid. In de Vlissingsche courant, leest men in een ingezonden stuk Uit zeer goede bron verneemt men dat oulangs in Gelderland eene proef is genomenin tegenwoordigheid eener commissie uit de staten dier provincie, omtrent de trekkracht die wordt vereischt voor eenen beladen wagen met breede tegenover eene met smalle velgen, op eenon niet hardon kleigronden dat deze proef zeer ten nadeele der breede velgen is uitgevallen. De krachtmeter toonde aan dat de breede velgen, boven de smalleeene meerdere trekkracht vorderden van ruim 50 percent. Bij de loting voor de militie deed zich te Har- lingen het vrij zeldzame geval voor, dat twee broeders, ofschoon geen tweelingen, daaraan moesten deelnemen. De een was geboren in Jan. en de andere in Dec. 1852. Gemengde berigten. Dat de werkende stand maar al te veel ten achteren gesteld wordt, bleek weêr bij het voltrekken van een huwelijk te Everdijk; zonder iets aangeboden te worden werd een voerman weggezonden die er toch bij hoorde. Een vrachtrijders- zoon te W. wordt verzocht, geen brieven meer te schrijven, want zij znllen aan den veldwachter worden gegeven. Twee wageumaker3-dochters te W. moesteu zich wat beter kleeden want zoo buitenmodels zullen de boereo-zoons uiet bijten. Eene molenaars-dochter te W. is zoo verzot op een zoon van een timmermaD, dat zij er niet van kan slapen, en zou liever helpen schaven, dan helpen malen. Een jonge barbier te T. wordt aangeraden, geen onwaarheden te vertellen, daar dit wel eens nadeelige gevolgen zou kunnen hebben, en hij daardoor wel kalanten zou kunnen verliezen. Een scheerder moet vooral hooren, zien en zwijgen. Op een gezelschap te M. werd onlnDgs iets verteld van eene mevrouw, onder een praatpartijtje van dames, en juist kwam de heer des huizes binnen, die zeide: „Ik geloof er niemendal van, want ik heb mijn scheerdertje er nog niets .van hooren zeggenen die zou het wel weten, en wat hij weet kan hij niet zwijgen." De knecht vaa een doctor te X. moest zooveel praatjes niet rondventen, daar hij zelf zoo op de praat komt, en zich nog wol van zijn heer zal afpraten, want die houdt van dat gebabbel niet. Een heerschap te B. wordt aangeraden, als hij nog meer op eene aanbesteding komt, uiet te veel vocht te gebruiken, ten einde op zijne terugreis geen koud bad te moeten nemen van slootwater. Gelukkig was er niet veel water in de sloot. Eenige hqeren en dames te C. moesten des nachts de rust der burgers niet verstoren, en dat op eene verjaring van eene bakkers-dochter; dus: Als gy feest wilt vieren, Dan toch zoo niet tieren, Want de uachtvvacht die het boort, Brengt het aanstonds verder voort. Ingezonden stukken. Losse praatjes over de aanslaande feestviering ook met loog op Zierikzee. ra. Zoo er recht bestaat voor geheel Nederland zich te verheugen door de herinnering aan wat de vaderen voor drie eeuwen wrochtten en wat de nakomelingschap vaak met hand en tand moest verdedigenom het te bewaren tot op onzen tijd dan zijn zeker niet de Zeeuwen het laatst bevoegd om hun recht te laten gelden. Voor de staatkundige en gewetensvrijheid werden in Zeeland vrjjwillig offers gebracht, waarop de overige gewesten op verre na niet allen mogen bogen. Met Holland mag Zeeland roemen Oranje in staat gesteld te hebben Noord-Nederland te bevrydenzoo machtig als Holland zoo stout waren de Zeeuwende naam van 't kleinste der gewesten prijkt op elke blad- zjjde van den langen en bangen worstelstrijd. De Watergeuzen hadden de Brielenaren de vrjjheid als op moeten dringen de Zeeuwen wachtten hunoe komst niet af: vijf dagen later reedsop Paaschzondag den 6den April 1572verjoegen de Vlissingers de Spaausche bezettingen dreven hunne schepen die nieuwe troepen kwamen brengen met kanonschoten terug. De vrjjheidskoelte die maanden en maanden achter een alleen op zee des prinsen kleuren had ontplooid deed het prinsenvendel vroljjk uitwapperen van Vlis- sing's transen en werd een sterke briesdie weldra geheel Walcherenmet uitzondering vau Middelburg, uit den doodslaap van slaafsche vreeze en onderdruk king deed ontwaken. 't Zal tot eeuwigdurenden roem van Vlissingen eene voor den vrijheidslievenden en dwang verachtenden menscbouvergeteljjke waarheid bljjvenwat een Geuzenlied zegt Vlissingen heeft begonnen Te spelen sulcken dans. Daer met hevet gewonnen Recht der laurieren crans. En wat in Vlissingen eigenlijk door het volk begon nen was moest de regeering wel helpen voortzetten strijd tegen Alba den tyran tot het uiterste, want zy had niet kunnen verhinderen dat zijn lieve neefPacheco werd opgehangen en had daarom in de eerste plaats zyne wraak te duchten, zoo hij ooit weer meester werd in de stad. By na overal toch ging de vryheidsstryd in onze vader- landsche stedenin de eerste dagen van den opstand, meer bepaald van het volk uit dan van de grooten en de regeeringsleden. De laatsten hadden doorgaans meer te wagen ook omdat zy meer te verliezen hadden van daar ook dat vooral de hoofdsteden langen tyd aan AlbÜ trouw bleven. De vrijheidslievende edelen waren den dwang ontvlucht, wat de armen min mogelijk viel. Wat te Vlissingen geschied was gebeurde eene maand later te Zierikzee. Alba had op verzoek der regeering in deze stad'aan vankelijk geene bezetting gelegd, maar de in den Briel en Vlissingen opgedane ondervinding had er hem spoedig daarna toe doen besluiten. Toen het volk hiervan de lucht kreeg wapende het zich onder aanvoering van den op zyn verlangen door de regeering als volksoverste benoemde Lieven Jansz. Bobeym genaamd Kaarsemaker en snelde op den 8sten Mei naar het havenhoofdom de Spaansche schepen en de door hen gedragene soldaten te weren. Er volgde een verschrikkelijk gevecht. Niet als te Vlissingen waren ook thans een paar kanon schoten voldoende om de Spaansche schepen den steven te doen wenden Kaarsemaker met de zjjnen behaalden de overwinning. In Zierikzee evenwel was daarmede aan de Spaansch- gezinde party geen slagboom voorgeworpen die haar verhinderde Alba's voornemen later toch ten uitvoer te laten brengen. Van daar datzoo als wy reeds zagenlater in Augustus toch nog de hulp der Watergeuzen noodig was, om Zierikzee voor goed party te doen kiezen voor Oranje. 'tls waarschijnlijk mede een gevolg daarvan dat van de eervolle daad der moedige Zierikzeeënaars zoo weinig of vaak in 't geheel geen melding gemaakt wordt door onze vaderlandsche of de vreemde geschiedschrij vers van onzen bevrijdingsoorlogen toch biedt die geschiedenis noode roemvoller bladzijden aan en verdiende de naam Kaarsenmaker in de lange rjj van namen der vele vrijheidshelden eene eerste plaats. De dag waarop Zierikzeescbe burgers met enkele weinige bussen en kartouweD den strjjd van het haven hoofd begonnen tegen de naderende Spaansche vloot waarop de ten deele ontscheepte Spaansche keurbenden verslagen werden door half geoefende poorters, waarop Zierikzeesche visschers naar de Spaansche schepen roeiden en zwommen ze vermeesterden en in triumf binnenbrachten in de havens der stadook die dug is een voor eene feestelijke herdenking zeker niet ongeschikte. Ook die dag had voor de groote zaak der vrijheid bljjvend belang, en zulks niet alleen omdat by toonde wat mannenmoed en vrijheidszucht vermogen. Alba had voor Zierikzee 30 schepen verloren en veel krjjgs- en scheepsvolken de Zierikzeesche burgerjj had de macht des geweldenaars een knak toegebracht, die hem vooreerst belette Vlissingen en Veere aan te vallenlaat staan te heroverenterwyl vele Zierik zeesche schepen van nu af de macht der Watergeuzen versterkten. S. W. N. W. By vonnis van den SCHUTTERSRAAD te Zierikzee van den 21 February 1872, is de Schutter J. D. ver oordeeld tot zeven geldboeten, elk van ƒ3,en eeue geldboete van 4,— ter zake van het afwezig blijven bjj verschillende excercitiën en bjj een plaats gehad hebbenden brand. Burgerlijke Stand t© Zierikzee. geboren: 17 Febr. Een zoon van C. Boogerd en A. D. Ru selaar. Eene dochter van J. Haringx en P. van der Valk. overleden: 15 Febr. M. de Bruine, oud 75 jaar, weduwn. 16 dito. J. Buyterse, oud 17 jaar, jd. 21 dito. A. K. Kater, oud 49 jaar, vrouw van T. C. Kamminga. Prijzen van Boter en Ejjeren. Zierikzee, 22 February 1872. Boter laagste koers ƒ0,75 en hoogste koers 0,78 per 5 hectogrammen. Kip-Ejjeren laagste koers ƒ0,725 en hoogste koers ƒ0,776 per 25 stuks. Voorspoedig bevallen van een' Zoon en eene Dochter, A. BENDER—Brandenburg. Brouwershaven, 20 February 1872. Te 's Gravenhage overleed den 19don February 1872, Vrouwe MAGDALENA MARIA EVERTS EN douairière wjjlen Jonkheer M. W. de Jonge van Cam- pens Nieuwland. Heden overleed na een langdurig en Btnarteljjk doch geduldig ljjden in den ouderdom vau ruim 49 jaren, mjjne dierbare Echtgenoote A. K. KATER. Diep bedroefd staar ik met mjjne vier kinderen haar achterna, doch niet als dezulken die gene hoop hebben. Zierikzee, T. C. KAMMINGA. 21 February 1872. Op verlangen van de overledene zullen geene uiter lijke teekenen van rouw gedragen worden dan alleen door mij. Haamstede, 22 February 1872. Heden morgen ontsliep zeer zacht en kalm in de hoop des beteren levens, ODzen oudsten en zeer geliefden Zoon en Broeder SIMON CORNELIS, in den leeftjjd van 25 jaar en 8 maanden. Sedert Maart '71 leed hij herhaaldelijk aan bloedspuwingen, waarby ten slotte teering kwam. De Heere sterke ons in dezen Zjjnen ondoorgronde- Ijjken weg, Wiens doen altijd Majesteit is. S. BOUMAN. C. BOUMAN, geb. Speelman. Voor de vele bewyzen van belangstelling en deelnemingzoo van hier als van elders ondervonden, by de langdurige ziekte en het afsterven van onzen geliefden Zoon MARINUSbetuigen wjjook namens onze kinderen en behuwd-kinderenonzen welmeenendeu dank. Dreischor H. DOELEMAN. 22 February 1872. T. GOEMANS. Mgga» Voor de vele bewyzen van deelneming ondervonden bjj onze veertigjarige Eehtvereeniging, betuigen wjj ook namens onze kinderen en kleiukinderen onzen opregten dank. Zierikzee, P. BODT, Sr. 24 February 1872. M. RUDING. Dienende deze zoowel binnen als buiten de stad tot algemeene kennisgeving. Tengevolge van de nog niet geheele herstelling van de Heer JOHNzal ZEd. a. a. ZONDAG alleen des avonds te zes ure in de „Toevlucht" het Evangelie verkondigen. die zich wenschen aan te sluiten aan de vereeniging ONDERLING HULPBETOON, ge lieven zich spoedig op te gev.en bjj een dér Heeren: HUGENHOLTZ. Van der GRIJP. BASTMEUER. GILLOT. J. van der LINDEN. W. KOOLE. E. W. MUS. Krachtens bevelschrift van den Edel Acbt- baren Heer Regter-Commissaris in het fail- &mént van JOHANNES MARTINUS KEUZER Winkelier en Sigarenmaker te Zierikzeeworden de bekende en onbekende Schuldeischers in dat faillisse ment de pand en bypotheekhebbende daaronder be grepen OPGEROEPEN om in persoon of bjj gemagtigde te verschjjnen op de TWEEDE BIJEENKOMST van Schuldeischerswelke zal gehouden worden op Woensdag den zesden Maart 1872des voormiddags ten tien uur, in bet Geregtsge- bouw te Zierikzeeten einde voort te gaan met de "verificatie der Schuldvorderingen en te beraad slagen over een aangeboden ACCOORD van tien percent. De Curator, Mr. J. M. ISEBREE MOENS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1872 | | pagina 1