/Illllk/IIMIM NIEUWSBODE. No.5052. Dingsdag 25 January 1872. 28sleJaarg# K i De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat cr op Woensdag den 24aten dezer des namiddags te tién ureop het Raad huis alhiereene openbare Vergadering van den Ge meente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee den 17 January 1872. De Burgemeester B. C. CAO. Bekendmaking. VEEZIEKTE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee In aanmerking nemende dat op enkele stallen in Zuid- en Noordbeveland do lenden-lyphus zich onder de paarden heeft vertoond en het meerendeel der aangè- taste dieren aau de gevolgen daarvan is bezweken dat het ontstaan dezer ziekte die zich elk najaar iu meerdere of mindere mate in de pro7iucie vertoont, door de veeartsen wordt toegeschreven aan het toedie nen van met schimmelplantjes cryptogamenbezet stroo, terwijl de ziekteop een runderstal te St. Annaland ontstaan ook als een gevolg daarvan wordt aange merkt vestigen de aandacht der landlieden en der verdere belanghebbende ingezetenen dezer gemeente op de nood zakelijkheid ora toe te zien dat het aan paarden en ook aan runderen, als voeder toegediend wordende stroo, niet met de bedoelde zoo nadeelige schimmel is bezet. Zierikzee, den 20 Januarij 1872. De Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Publicatie. NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Zierikzee Gelet op art. 26 der wot van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad uo. 72); Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat liet register van de in k9t vorige jaar voor de nationale militie ingeschrevenen benevens de daaruit opgemaakte alphabetische lijstvoor elk op de secretarie ter lezing zullen nederleggen van den 22 Januarij tot den 30 January 1872 dat tegen register en lijst, binnen den tijd der neder- leggingbezwaren kunnen worden ingebragt bij den Commissaris des Konings in de provinciedoor middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd ver zoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt; welk verzoekschrift zal moeten worden overgebragt bij deu Burgemeester tegen bewijs van ontvang. Zierikzee den 22 January 1872. De Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Algemeen Overzicht. Wie ooit geloofd of op gezag van anderen aange nomen heeft dat het Fransche karakter wuft en lichtzinnig is en geen lustgeen geduld heeft tot ernstig onderzoek hem geeft de houding der Fransche Nationale Vergadering in deze dagen stoffe te over om zijn meening en gevoelen te herzien. Immers tot verbazing der gansche wereld houdt zij zich reeds langer dan eene week bezig met de beschouwing van de belasting op de grondstoffen het stokpaardje van den heer Thiers. Imponeerend was alweer de redevoering van den President ten guuste van dit ont werp maar had hij gehoopt dat onmiddellijk daarna het beginsel zou uitgemaakt worden dan bedroog hij zich want de Vergadering toonde zich nog niet vol daan en verzadigd. Echter valt er niets nieuws meer te zeggen, noch voor noch tegen dit onderwerp. Van alle kanten komen er protesten in tegen deze belas ting en uit allo handelsplaatsen komen commissies te Versailles samen om door haar invloed de aanneming van het Regeeringsvoorstel te verhoeden. Of de heer Thiers tegenover zoo vele getuigenissen zijne bedrei ging om zijn ontslag te nemen als hij zijn zin niet krijgt zou durven volhouden? Men betwijfelde het, men sprak reeds van een transactie volgens welke de Ver gadering deze belasting in beginsel goedkeuren maar haar dan eerst heffen zou als het bleek dat de op brengst van andere belastingen niet voldoende was voor de behoeften. Maar zienogmaals drong de Pre sident aan ora de discussies die hem reeds lang genoeg geduurd hadden te sluiten en zijn belasting in beginsel aan te nemen en de Vergadering met 377 tegen 309 stemmen besloot zij die beslissing aan te houden. Onstuimig verliet de President de Vergaderzaal te kennen gevende dat hij zijn ontslag nam. Ook de ge zamenlijke Ministers hebben hun ontslag ingediend. Toch schijnt de toestand verwarder dan hij is want niemand twijfelt of de President zal zoodra zyn drift bekoeld is van zijn voornemen terugkomen. Het linkercentrum dat krachtiger wilde optreden heeft op een zijner bijeenkomsten het voorstel van Picard tot het definitief proclameren van den repu- blikeinschen regeeringavorm als ontijdig verworpen. Een ander voorstel om de Nationale Vergadering te vernieuwen door de aftreding van de helft harer leden, onderging hetzelfde lot. De dames te Straatsburg hebben een voorbeeld van vaderlandsliefde gegeven door den President een aan zienlijke som voor de schatkist te doen toekomen. Over het geheel sehjjnt de inschrijving tot bevrijding van den vaderlandschen grond veel geestdrift en deel neming te wekken. Nog steeds zjju de gevangenissen opgevuld met lien die beschuldigd worden deel genomen te hebben aan den opstand te Parijs. De Regeering heeft nu maat regelen beraamd om bet geheele commune-proces in drie maanden te doen afloopen. De Duitsche Rijksdag zal eerst na Paschen weer bijeenkomen om den Pruisischen Landdag die druk bezig i9 over de begrooting te discuteeren niet in de wielen te rijden. Eindelijk is de Pruisischo Minister van Eere- dienst von Miihler afgetredeutot groote blijdschap van allen wier gezond verstand nog niet beneveld was doorzijn verheven poösie. De man gevoelde zelf, hoewel wat laat, dat hij oumogelyk was geworden. Te Berlijn is eene Vereeniging voor de vrijheid der sciiool ontstaan die de volledigo ontwikkeliug der volks school wil bevorderen. Haar programma bestaat uit zeven stellingen die voor een goed deel gebouwd zijn op het school wezen in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. De ultramontaansche partij in Beieren tracht het der Regeering op allerhande wijzen lastig te makenmaar deze blijft getrouw aan haar beginsel om alle burgers gelijk voor de wet te beschouwen en geen uitzonderingen te maken ten gunste van de geestelijke heeren. De Oostenrijksche Rijksraad en het Heerenhuis hebben het adres van antwoord op de troonrede aangenomen en kunnen dus nu aan het werk gaan. Of er veel zal gedaan worden? Waarschijnlijk niet. Want de Duitsch- liberale of Grondwetspartij bljjkt hoe langs zoo meer de meest illiberale te zijn. Alles het onze is haar leus. Het tegenwoordige Ministerie Auersperg bevalt haar ook alweer niet, omdat het haar niet geheel ten wille zyn wil. Haar drijven kon haar wel van Scylla in Charybdis doen vervallen. Beter lot verdient zij dan ook trouwens niet. Over verandering in het Italiaansche Ministerie hoort men de laatste dagen niet meer spreken. De Kamer heeft alle hoofdstukken der begrooting goedgekeurd. Moge er ook al verschil van opinie bestaan tusschen den Minister Sella en de financiëele commissie, dan is dat verschil toch niet zoo groot als sommigen wilden doen voorkomen. Koningin Victoria zal weldra in persoon het Parle ment openen hetgeen in lang niet heeft plaats gehad. Iu Ierland openbaart zich hoe langs zoo meer de zucht naar een geheel zelfstandig bestuur onafhankelijk van de Engelsche kroon. De geestelijkheid brengt er alles in rep en roer onv het onderwijs in hare macht te houden. De Koning van Zweden was zoo gelukkig bij de opening van den Rijksdag te kunnen mededeelen dat de toestand van 's lands financiën uitstekend is en de. belastingen verminderd zullen worden. Het is een van de weinige landen waar het oorlogsbudget niet ver hoogd is. Het Huis van Afgevaardigden te Washington nam eindelijk het wetsontwerp aan, waarbij amnestie verleend wordt aan alle geconfereerden behalve aan de congres leden eu hen die officieren in het leger of bij de marine waren. Ten onzent nam de Eerste Kamer der Staten-Generaal het wetsontwerp tot goedkeuring van het tractaat be trekkelijk den afstand van de Kust van Guinea en die tot goedkeuring van het Sumatra-tractaat en tot bevordering van deu aanvoer van vrije arbeiders in Surinamealsmede de amortisatie-voordracht aan waarna zij tot nadere bijeenroeping is uiteengegaan. Het Ministerie is weer voltallig doordien de generaal- majoor Delprat zich belast heeft met de portefeuille vau het departement van Oorlog. Nieuwstijdingen. Slnumfttt. Amerikaansche bladen maken gewag van een spoor weg-ongeluk, aan den grootvorst Alexis op zijne reis van Ottawa naar Toronto overkomen. Hij zat aan tafel in een der twee laatste rijtuigen van den trein, die slechts uit vier waggons bestond. De twee achterste rukten los en werden op het sneeuwveld geworpen. Toen men te hulp kwamvond men den grootvorst en zijn gevolg onder de spijzen bedolven; de prins met zijn hoofd in de soepterrine; een zijner adjudanten gedekt door de schotel saladeterwyl de sausenvleesch en groenten zich aan hunne kleedereu hadden vastgehecht en in hunne zakken waren doorgedrongen. Andere ongelukken hadden er niet plaatsen de grootvorst kwam des avonds ten elf ure, bij eene koude van 5 graden onder nul, behouden te Toronto aan. De commissie van onderstand te Chicago heeft een rapport over hare werkzaamheden uitgebragt. Daaruit blijkt, dat de commissie 5497 tijdelijke wo ningen heeft opgerigt, welke aan 20 a 25,000 personen huisvesting verschaffen. Over het algemeen zijn deze huizen aan de bewoners geschonken. Bovendien bevatten nog 4 groote barakken ongeveer 1000 familien. In het geheel ontvangen 18.478 familien ondersteuning. Do reeds gemaakte en tot April a. s. nog te maken kosteu stijgen tot 3,976,498 dollars, terwijl de giften en ontvangsten slechts, 3,418,188 dollars bedragen; er blijft dus een vermoedelijk deficit van een half millioen. Een tweede doodvonnis houdt in Engeland de al- gemeene aandacht bezighet geldt zekere Christiana Edmundseen welgezeten ongehuwde vronw van ge middelden leeftijd laatstelijk woonachtig te Brighton. Deze vrouw had zich een hoeveelheid strychnine weten te verschaffengroot genoeg ora er zeventig personen meJe te dooden. Gedurende den afgeloopen zomer nu verspreidde zij door de stad Brighton chocoladekoekjes die zij zich aanschafte bij den banketbakker Maynard, en aan tal van personen toezond, naze vooraf vergiftigd te hebben. Het gevolg wasdat verscheiden volwas senen eu kinderen ziek werden en dat een knaapje stierf. Hare bedoeling met deze ongehoorde misdaad was deze: Zij had een hevigen hartstocht opgevat voor zekeren doctor Beard, en schijnt een poging ge daan te hebben om- diens vrouw door vergif uit den weg te ruimen. Dr. Beard vermoedde dit. Om hem dit vermoeden te ontnemen, en zoo mogelijk zijne achting terug te winnen heeft de ongelukkige het willen doen voorkomen alsof de banketbakker Maynard vergiftigd suikerwerk verkochtwaarvan dan ook mevrouw Beard zou genuttigd hebbep. Het is bijna ongelooflijk, met hoeveel list en overleg zij getracht heeft op Maynard den blaam te werpen enkel om zich zelven bij dr. Beard van blaam te zuiveren. Half Brighton te ver giftigen d&Artegen zag zy tot 't bereiken van haar doel niet op. Christiana Edmunds is door de jury ter dood veroordeeld ofschoon tot hare verdediging aangevoerd en geconstateerd werddat haar vadergrootvader en overgrootvader krankzinnig gestorven zyn en dat kwaadaardige geestverbystering in hare familie een algemeene en erfelijke kwaal is. 't Laat zich voorzien dat de pantserschepen met hun torens en verdragend geschut weldra den weg van de houten schepen zullen volgen en dat de honderden raillioenen daarvoor besteed zoo goed als verkwist zullen kunnen geacht worden. Er worden namelijk, op 'toogenblik in Engeland proeven genomen meteen torpedo-schip een drijvende batterijdie onder water, met groote juistheid en op verbazenden afstand, de zoogenaamde visch-torpedos afzendt. Beantwoorden die proeven aan de verwachtingen ze schynen dit reeds gedaau te hebben dan is een complete revolutie in de wijze van kustverdediging en oorlogvoeren ter zee op handen. De torpedo wordt dan 'tzeegeschut der toe komst en elke kust zal werkeljjk voor een laudings- vloot ongenaakbaar kunnen gemaakt worden. De emancipatie en de regten der vrouw zullen nu in Engeland zelfs tot een proces aanleiding geven. Oulang9 werd in een kerk van "West-End, Londen, een paar uit de hoogere standen getrouwd. Toen de bruid gehoorzaamheid moe9t belo ven weigerde zij. Do predikant weigerde voort te gaan en de' bruidegom gaf hem gelijk. De huwelijka-plcgligheid had geen voortgangmaar nu zal deu bruidegom een procc9 worden aangedaan wegens verbreking van tronwbelofie daar de gewezen bruid beweert dat haar aanstaande vooraf geweten had, dat zij geen gehoorzaamheid beloven wilde. De diamanten der ex-keizerin Eugénie zijn dezer dagen in Engeland verkocht voor deu prijs van 80,000 p. st. (ƒ960,000.) JFVitttfir ijlt. "Versailles20 Jan. Gisteren had er een ver gadering plaats van de leden van 't regter-centrum. Het algemeen gevoelen wasdat 't gebrek aan over eenstemming niet van staatkundigen doch van uitsluitend economischeu aard was. De Vergadering moest de demissie van den heer Thiers weigeren. Men verwacht, dat een orde van den dag in dien zin aan de Ver gadering zal voorgesteld en door haar met zeer groote meerderheid zal aangenomen worden. 21. Het Journal Officiel berigtdat aange zien de Ministers begrepen zijn in het vertrouwen, dat de Nationale Vergadering verklaard heeft in het gou vernement van den heer Thiers te stellendezeop verzoek van den heer Thiers hunne portefeuilles weer aanvaard hebben. Op Zaturdag-movgen, zegt de Echo d'Ar eis, ging zekere Jeanson, boeren-arbeider, tegen half zeven naar zyn werk en vond eene vrouw op straat liggen, jnet het aangezigt tegen den grond, te midden van eenen plas bloed. Dadelijk liep hij naar dhr. Royer-Jobé, maire der gemeente, en keerde met dezen naar de plaats terug waar hij de vrouw had zien liggen. Toen men haar van den grond opnam, werd zij her kend voor Angèle Bourgogne, vrouw van Verrot, 33 jaren oud. De woning van Verrot, die slechts eenige meters van de plaats verwijderd is waar het lijk van zjjne vrouw opgenomen was, stond open toen men er aankwam en een ijselijk schouwspel bood die woning den toeschouwers aan. In de kamer regts, zat de weduwe Bourgogne, met het hoofd en den rug tegen eenen stoel aangeleund en door haren halsdoek heen, zag men twee gapende wonden die haar in de linkerborst waren toege- bragt. Op denzelfden stoel waarop zij nu dood neerzat, had zij de komst haars schoonzoons afgewacht, hierom was de straatdeur op de klink gelaten en zoo hadden de moordenaars gemakkelijk het huis kunnen binnen dringen. De weduwe Bourgogne was eene vrouw van 59 jaren. Eene glazen deur leidt van de kamer, waar deze vrouw vermoord zat, in de slaapkamer harer dochter, vrouw Verrot, waarin ook het zoontje van deze, een kind van 7 jaren, sliep. De grootste wanorde heerschte in die slaapkamer en talrjjke bloedsporen schijnen het overblijfsel te zijn van eene hardnekkige worsteling tegen den moordenaar. Het kind had opgehouden te leven en lag nog met een handje onder zijn hoofd te bed. De slaapkamer wordt door twee vensters verlicht, eene dezer was zigtbaar geopend geweest en Angèle Bourgogne was er door gesprongen, om aan haren moordenaar te ontsnappen, want dit venster is langs buiten en binnen met bloedvlekken bemorst. Met niets anders aan het ligchaam dan hare slaapkleederen, is zy ontvlugt tot op eenen afstand van omtrent 70 meters, en daar moet zij weder door den nachtelijken aanvaller ingehaald ofwel krachteloos neêrgezegen zijn. Dit zal het geregt te onderzoeken hebben. In eene naburige slaapkamer, rustte de vader dei- weduwe Bourgogne, een grijaard van 85 jaren, die zoo doof is dat hij niets van de verdelging zijner nakome lingschap gehoord heeft. Hij sliep, de arme oude man, terwijl zijne dochter, schoondochter er. haar zoontje gruwelijk vermoord werden. Reeds heeft de policie vier personen aangehouden, waarop zware verdenkingen rusten, en het onderzoek naar deze nachtelijke misdaden wordt yverig voortgezet. Mebctlaufo. Meppel, 19 Jan. De kerkelijke kwestie alhier, iu zake het beroep van Da. A. J. Oort, heeft heden avond hare eind beslissing erlangd. Kerkvoogden en notabelen hebben nl. het besluit genomenniet 12 legen 7 stemmen, om het trac- tement der gemeente voor een derde predikant, groot 600 uit te betalen. Door dit besluit zal welligt 9poedig de toe stand op kerkelijk gebied tot zijn normalen toestand terug keeren. 20 Jan. De Rpoorweg van Goes tot in de nabijheid van Vlissingen is heden voor het eerst over de geheele lengte bereden, en wel door een met vlaggen getooiden locomotief en een personenwagen. Goes 20 Jan. Heden kwamen hier eenige rijtuigen uit Middelburg met een aantal heeren uit Walcheren, die voor het eerst langs dennieuwen dam aan het Sloe een rytogtje deden uit de hoofdstad der provincie naar Goes. Met genoegen werd het door onze gemeente naren opgemerkt dat er alzoo een vaste band gekomen is tusschen de twee belangrijke deelen onzer provincie, die vroeger als eilanden meestal van elkander vreemd bleven. Waarschijnlijk zal van den nieuwen verbindings weg wel veel gebruik worden gemaakt om de onaan gename watertogt te ontgaan. En toch is dit nog slechts een begin. Weldra hopen wij zal de geopende spoor weg ons nog nader aan elkander brengen. Ook hier heeft zich eene sub commissie geconsti tueerd voor de oprigting van een monument in den Briel. Met de meeste liberaliteit is de commissie samen gesteld. Men vindt daarin protestanten van zeer onder scheiden rigting, maar roomschen zijn er niet in. Wij vernemen dat een tweetal uitgenoodigd waren om deel van de commissie uit te makenmaar dat beiden bedankten. Er circuleeren hier adressen om het behoud der regtbank te verzoeken. Om natuurlykwant Goes zou niet alleen groot stoffelijk voordeelmaar ook de raads leden Pompe en Hanlo (beiden leden der regtbank) moeten missen. Het schynt weldat elk miuisteriëel ontwerp het doodvonnis over de Goesche regtbank moet bevatten maar gelukkig schijnt ook de geest van den nieuwen tijd in dat opzigt gelukkig te werken immers tot hiertoe werd nog altijd gratie verleend. Laat ons hopen dat Goes wederom de bui zal zien voorby drijven. Zeker ban men zijne kalmte bewaren als men zich door de ondervinding laat voorlichten die minstens dezen troost geeftdat het nog al wat duren lean eer de byl valt, en die dan toch eenmaal vallen moet. Zierikzee, 22 Jan. In het bij de Staats-conrant van Zaturdag behoorende tweede bijvoegsel is opgenomen een tabel van het verkeer en de opbrengst van de kantoren van de rijkstelegraaf gedurende het jaar 1871. De opbrengst van de in Zeeland gevestigde kantoren was als volgt: Breskens ƒ400,90; Bruinisse ƒ888,02; Goes ƒ2,014.57; Hansweert ƒ739,57; Hulst ƒ475,08; Middelburg ƒ4,956.59Neuzen 1,387.98'/2 Oost burg ƒ238,88; Sluis 420,90; Tholen ƒ419,83; Veere (den 15den October jl. geopend) ƒ115,29; Vlissingen ƒ5,666.70; West-Schouwen (vuurtoren) ƒ31,42 en Zie rikzee ƒ2,906.54. Als eene bijzonderheid kunnen wij mededeelen dat gisteren aan den hoofd-ngent van politieM. van der Havezijn negenden zoon werd geborenaan wieu hij de voornamen heeft gegeven van Willem Alexander Paul Frederik Lodelijk, zijude de namen van Z. M. de Koning. Zijn kind dat vóór twee jaren dezelfde namen ontvingis sedert overleden. Gedurende het jaar 1871 zijn de haven van Zierikzee binncngeloopcn 41 schepen onder Engelsche, 7 onder Nedcr- landschc, 3 onder Pruissische, 2 onder Fransche, en 1 onder Deenache vlag, te znmen 54 schepen, en uitgevaren 52 sche pen, te weten: 41 onder Engelsche, 6 onder Nederlandsche, 3 onder Pruissische 1 onder Fransche en 1 onder Deensche vlag. Te Ellemeet, eene gemeente van 500 zielen, is gedurende 1871 geen volwassene gestorven. De weinige overledenen waren allen kinderen beneden 'tjaar. Laatstleden DiDgsdag zou te Helmond een bruids paar door den echt worden verbonden. Op weg naar het stadhuis werd de bruidegom door de schuttersbode gearresteerd als onwillige schutter was hjj tot eene boete van 12 veroordeeld, die hij nog altijd had verzuimd te voldoen. Hij werd in verzekerde bewaring gebragt en eerst toen de boete door zijn vader was voldaan in vryheid gesteld. Daarop had de huweljjks- plegtigheid plaats en konden de gasten aan het feestmaal aanzitten. Kerknieuws. Ds. J. P. Nonhebei, pred. te Middelburg, komt voor op het drietal van predikantenopgemaakt door de kiescolleges te Rotterdam en te Groningen. Ds. H. J. Gezelschap, pred. te Delfshaven, heeft voor het beroep naar Arnemuiden bedankt. Ds. G. J. Noomen pred, te Bruinisseis beroepen te Wageningen. Gemengde berifften. Ecu schippers-kuecht te Ëo. inocst zoo mal niet zijn naar eene meid, want zij is te veel gesteld op haar baas, en wordt maar voor noodhulp gebruikt. Te Cats wordt eene dame aangeraden hare vrienden en vriendinnen niet meer te beleedigen, want zoo doende zal zij nooit haar doel bereiken, Het droogc zwnrlje te Zaamslag moest wat vlugger worden, als hij uitgaat om gezelschap te houdeneu bedenken dat meu het ijzer warm moet smeden. Te Abtskerke worden de meiden goedkoop; zoo heeft iemand zijne oude meid willen verkoopen voor een half pond tabak, maar er waren geen liefhebbers voor, hoewel het een koopje was. Een schilder te B. wordt aangeraden zich wat fatsoenlijker te gedragen, daar hij ander9 door zijne buurvrouw zal openbaar gemaakt wordeu. Mejufvrouw J. te Moerdijk moest op kerstdagen wat voor- zigtiger zijnen beter op hare minnebrieven passen, dan zou zij die niet verliezen, en beter aan het adres te Antwerpen komen. Eene boeren-dienstmeid te 's Heer-Abtskerke wordt aangeraden, geen brieven meer te schrijven aan een jongen te 's Heer-Arendskerke, want het zal niet gelukken, om zijne druiven te plukken. Eene Noord-Bevelandsche dame te 's Heer. moest zooveel niet snappen van de jongens nis zij om de melk gaat, want zij zal toch niet vinden waar zij naar zoekt; want een jongen met een pet zegt zij, dat staat niet net; een jongen met een hoed, dat staat goed; maar toch had zij er liever een met veel gelddie zou zij wel optuigen zoo als zij hem hebben wil. De gouverneur van West- Vlaauderen heeft eene hoeve bezocht, waar de runderpest heerschte. De boerin daarover knorrig, vroeg: „Dan zijt gij gouverneur der ossen?" „Ja," antwoordde de man, „en van de uwe ook." Men zoekt de menschen weer wat wijs te maken en schrik aan te jagen. Zoo wordt het vergaan der wereld weer voorspeld op 11 Januarij 1877. Dan zal een komeet in aanraking komen met de Aarde, en daar die komeet wel duizend maal grooter is als de aarde, kan het niet missen of de aarde moet dan wel in millioenen stukken spleten. Die profeet woont te Rome, eu zegt: „Beeft en huivert, want dan zal het gedaan zijn; dan zullen wij eerst verstikt worden, en daarna verbrandI" Met carneval zal te Rome zoo luisterrijk ziju dit jaar, als het in vele jaren niet is geweest; zelfs zijn er Russische prinsen en prinsscn uitgenoodigd geworden om die feesten te komen bijwonen. Correspondentie. Het ons uit Tholen ter plaatsing toegezonden stuk zal in het volgend No. worden opgenomen. W eerbaarheids-Loterij. Utreclit, 19 Jan. Bij de op heden plaats gehad hebbende Uitlotingzijn de volgende winnende Seriën- nommers uitgetrokken 210 1074 2245 2849 3417 3934 5616 6358 7332 234 1082 2368 2970 3482 4005 5989 6516 7480 570 1337 2375 2994 3582 4023 5991 6865 7492 641 1668 2607 3057 3664 4632 6071 6996 7727 792 1669 2656 3217 3698 4855 6121 7278 7852 795 1970 2674 3286 3742 4963 6152 7304 7957 1013 2044 2790 3340 3861 5298 Trekking SO «Januarij. 111 1559 2122 2897 3332 4001 5442 6079 7829 529 1566 2227 3019 3357 4031 5587 6162 7842 959 1593 2337 3096 3380 4331 5605 6462 7860 1360 1680 2442 3130 3401 4341 5657 7252 7871 1476 1788 2856 3146 3922 4726 5718 7495 7897 1519 2080 2862 3295 3964 5068 5781 7678 7985 SPOORBOOTDIENST van Middelburg op Zierikzee. JANUARIJ 187S. Van MIDDELBURG: Van ZIERIKZEE: Dingsd. 23 s nam. 2, u. Dingsd. 23'smor. 10,30 u. Woensd.24 2,— Woensd.24 10,30 Dond. 25 2,— Dond. 25 6,30 »"V. Vrydag 26 2,30 Vrydag 26 11, Zaturd. 27 2,30 Zaturd. 27 11,- Zondag 28 2,30 Zondag 28 11,30 Maand. 29 smorg. 9, »V. Maand. 29 7,30 »V. 2ïbb«rtcwti«tt. Getrouwd: J. J. van der VOORDEN, van Leiden, en Zierikzee, A. C. van de VEN, van Oppen. 21 Januarij 1872. Bevallen van een1 Zoon, W. C. GUINÉE Schouten. Zierikzee, 19 January 1872. Heden overleed onze geachte Oom JACOB KOOLAARD, in den gezegenden ouderdom van 80 jaren en bjjna 9 maanden. Daar hij tot veler steun was wenschen wij te berusten in den wil van Hemdie geen rekenschap verschuldigd is van Zijn doen. St. Annaland, Uit aller naam, 12 Januarij 1872. JAN KOOLAARD. Strekkende deze tot byzondere en algemeene kennisgeving aan familie en vrienden. Heden werd ons ouderhart wederom op nieuw geschoktdoor het overljjden van ons innig geliefd Dochtertje CORNELIA ADRIANA, in den aanvalligen leeftijd van bijna twee jaren. Dit is het derde pand welke ons in korten tjjd wordt ontnomen. God hopen wij, sterke ons en doe ons verder in dezen onzen moegelijken strijd met gelatenheid in alles aan Hem onderworpen zyn, wiens werken liefde zyn. Dirksland, R. M. J. VERTON. 19 Januarij 1872. K. J. VERTON, Slierendregt. Strekkende tot kennisgeving aan familie, vrien den en bekenden. De ondergeteekende roept by haar vertrek naar Leiden VAARTWEL toe aan hare vele vrienden en bekendenzoowel binnen als buiten de stad. Zierikzee, A. C. van der VOORDEN, 22 January 1872. van Oppen. De ondergeteekende betuigt zijnen har- teliïlion dank aan de Heeren leden van den Gemeenteraad voor de goede plaats, hem aan gewezen voor het kloppen der tapijten. Zierikzee. C. APPEL.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1872 | | pagina 1