/Hlllk/IISdll NIEUWSBODE. No. 5025. 28steJaarg. ivennisgevi n g. N i en w stij «1 i ngen Slutcrifta. iSlcïxvlunfo. Hi hi! Ha ha!! Zaturdag O Januarij 1872. EVANGELISATIE, De BURGEMEESTER van Zierikzec brengt lei- kennis van de Ingezetenen dat er op Woensdag den lOden January e. k., des namiddags te één ure, op bet Raadhuis alhiereene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee den 4 Januarij 1872. De Burgemeester B. C. CAÜ. Uit een schrijven van een Nederlander in Chicago, blijkt, dat de herbouw van het verbrande gedeelte snel vordert, en de stad, evenals Hamburg in der tijd, in uiterlijk aanzien veel zal winnen. Nog is wel de verwarring groot, is 'tmoeijelijk el kanders verblijf op te sporen en ziet men de zonderlingste bedrijven in fraaije heerenhuizingen uitoefenen, maar 'geld komt er genoeg, daar onderscheidene kapitalisten uit de Oostelijke Staten derwaarts gaan om gronden te koopen van de geheel of half gernïneerdonen daarop prachtige gebouwen doen verrijzen. De werkman beleeft er dan ook goede dagen. De bankiers zijn er allen zeer goed afgekomen. Hunne batik vaults (gemetselde brandheldere) hebben uitmuntende diensten gedaan; al de daarin geborgen boeken en waarden bloven onbe schadigd, zoodat zij zeer kort na de ramp hunne be talingen en zaken konden hervatten alsof er niets gebeurd was. Do kleinere handelaren, die gewone brandkasten hadden, verloren daarentegen alles; de gewone brand kasten boden geen weerstand aan den buitengewonen vuurgloed. In tic Inalste dagen van November i9 Utah door ver schrikkelijke sneeuwstormen geteisterd, waarvan men zich in Europa, zelfs in de hooge gedeelten van Zwitserland geen denkbeeld kan maken. Vele personen zijn daarbij omgekomen. Twee coinpngnicn soldaten o. a. op intlnrscli naar Helenade hoofdplaats van het gondmijndistrict in Montona, zijn door den storm, die zich mijlen ver uitstrekte, overvallen en slechts weinige hunner zijn den dood ontkomen. De meestcn zijn doodgevroren. De thermometer van Fahrenheit stond te He lena den 25 November op 30 graden onder nul. Ook in Kansas was de koude vinnig. Gcheele kudden vee bleven in de prairiën dood liggen: de herders vonden hetzelfde kille graf. Voor het leven van vele buffeljagers wordt gevreesd. Te Salt Lake Sily lag de sneeuw den 27 Nov. op een plaal9, die geheel voor den wind was beveiligd, zes voet hoog. Den 22ston Oct. 1702 zonken in de baai van Vigos, aan tie Spaansche kustveertien Spaansche galjoenen met ecne lading van zilveren staven die op 2 a 4 honderd millioen geraamd wordt. Een Fransche ingenieur Bazin die zich reeds sedert geruimen tijd wijdt aan nasporingen en ontdekkingen ter navoi-8ching van den zeebodemkwam op het denkbeeld om gezonken schatten weêr cijnsbaar te maken aan den mcnsch en zijne behoeften. In Junjj van het vorige jaar werd een poging gedaan die ook werkelijk geluktede galjoenen zijn ermaar liggen bedolven onder vijftien voet dik slijk en zestig^ü. zeven tig voet onder de oppervlakte der zee. Het gelukte den kloeken ondernemer zelf reeds in een der schepen door te dringen en daaruit vijf met oxyde bedekte staven zilver naar omhoog te brengen waarvan er een 60 pond weegt en door de Parysche munt voor den prijs van 5,465 fr. werd overgenomen. Deze vondst verlevendigde niet weinig de reeds aan 't wankelen gebragte hoop op het vinden en naar de oppervlakte van het water terugbrengen der schatten; en werd een maatschappij met aandeelen opgerigtom de schatteu uit de baai van Vigos op te visschen; aan het hoofd stond een zekere heer de Verbrauck en onder de overige namen komen voor de hertog van Fitz-James, de burggraaf de Castellane en anderen. De onderne ming heeft, gelijk men wel denken kan vele en eigen aardige bezwaren. Een eerste vereischto is natuurlijk, dat men de plaats wetewaar de schepen liggen. Bazin verlicht den zeebodem waar hij werktmet een straal electrisch licht, die in de diepte doordringt en alle details duidelijk zigtbaar maakt. Vervolgens heeft hij een eigenaardige machine gebouwd om het slijk uit to scheppenin een uur ruimt hij daarmee 250 kub. meter uit den weg en met behulp van de door hem gevonden inrigting oui op den bodem dei- zee een constanten en hevigen stroom in het water voort te brengen wordt hot wrak voortdurend omspoeld en van slylc gezuiverd. De duiker die op den bodem werkt, behoeft nu maar alleen zijno schatten in vaten te laden, die een boven hem in het vaartuig geplaatste stoommachine naar de oppervlakte werkt. Alle maatregelen voor het groote werk zijn dus ge nomen. De operation waren vóór het uitbreken van den oorlog met een aantal Fransche zeelieden begonnen, maar deze werden naar Parijs ontboden en het werk moest uitgesteld worden. Ook Bazin kwam weêr te Parijs en organiseerde gedurende het beleg den elec- trischen lichttoren van Montmartre. Maar nu zal men de expeditie weêr op nieuw beginnen zoo men name- ljjk een millioen bijeen kan krijgen welke som men voor de voortzetting van het werk noodig heeft. JfrwntSrijk. Te Parijs heeft weder eene groote opliglerij plaats gehad. Een reiziger kwam in 't hotel Violet, bestelde twee in elkander loopende kamers, wijl zijn vrouw en dochter den volgenden dag zouden komenhij liet eene secretaire voor de comraunicatiedeur plaatsen. Dën vol genden morgen vroeg hij om een kassier, ten einde fr. 25,000 goud in papier te wisselen de bediende van den kassier Kirsch kwam; de reiziger lag met kramp in bed, de zieke stond even op, zag de bankbiljetten na, legde die in de secretaire, maar werd door coliek overvallen, en liep ongekleed haastig weg. 'tDuurde wat lang, eer hij terug kwam; eindelijk bleek het dat de vogel was gevlogenhij had zich in de nevenkamer aangekleed, had vooraf een gat gemaakt in de deur en in de secretaire, had zoo de fr. 25,000 bankbiljetten uit de secretaire gehaald en was er mede weggegaan. Het huis, dat prins Pierre Bonaparte te Auteuil bewoond heeft is voor eenige dagen geregteljjk verkocht, op verzoek van een houtkooper, die eene som van circa 2000 fr. van den prins te vorderen had. Zonderling ge noeg, was het exploit geteekend door een deurwaarder, Dorlin genaamd, die het slagtoffer is geweest van den coup d'état. Den 2 December 1851 passeerde hij namelijk wegens dienstzaken de Place des Victoires, toon aldaar een groepje personen bjjeenstond. Willende weten wat er gaande was, begaf bij zich te midden van het hoopje; maar op hetzelfde oogenblik kwam een detachement jagers aanstormen en schoot op de groep. Dorlin ont ving eenige kogels, die hem echter niet doodeljjk troffen. Een apotheker in do nabyheid nam hem op en verzorgde hem in de eerste oogenblikken. Drie dagen later werd Dorlin naar zjjne familie gebragtdie in de grootste ongerustheid verkeerde, daar zij niet wist wat er van hem wns geworden. Uit eene verklaring vun den minister van finan ciën is gebleken, dat de groote sommen, die de keizerlijke regeering voor het leger aanvroeg, niet daarvoor maar tot dekking van dc verbazende kosten der Mexicaa.i- sche expeditie werden aangewend. Na deze onthulling kan 'tgeen verwondering meer baren dat 't legér zoo slecht was toegerust bij 't begin van den oorlog, maar des te meer moet men zich verbazen over de ligtziunig- heid van de keizerlijke regeoriog, die, wetende, dat het leger niet half gereed was toch tot den oorlog besloot. Sneelf1 Jan. De voormiddag godsdienstoefe ning van gisteren lieert zich gekenmerkt door een inci dent, dat wij meenen niet onvermeld te moeten laten. Na afloop der predikatie zou de dienstdoende predikant M. Niemejjer overgaan tot de bevestiging van drie ouder lingen en drie diakeus, mannen geheel in orthodoxen geest. Na het formulier in hoofdzaak te hebben voor gelezen, werden de drie gebruikelijke vragen gesteld, alleen met de wijzigingdat vraag 2 gelozeu werd Gelooft gij dat de godsdienst van Jezus de eanige ware en waarachtige is?" Toen het antwoord werd gevraagd, nam een der ouderlingen het woord en gaf als zijn gevoelen te kennen, dat lijj alleen ja zou kunnen antwoorden op de vraag, zooals die oorspronkelijk is gesteld en die toen door hem werd voorgolezen. 't Inci dent gaf aanleiding tot eenige opschudding, maar ge lukkig nam ds. Niemejjer onmiddelijk het woord en bevestigde de nieuwe broeders in hunne betrekkingen. Dat dit voorval niet zal strekken Lot vermeerdering van broederzin en liefde, Bpreelct vanzelf. Wij meenen er een voorspel in te zien van dingen, die komen zullen en die niet bevorderlijk zullen wezen tot opleiding der gemeente tot ware humaniteit. 30 Dec. Een voor den handel niet onbelangrijke beslissing is door het Provinciaal Gercgts- hof alhier genomen. Schlösser, uit Roermond, verzond ten behoeve van de R. K. kerk te Elten 7 kisten met geschilderd glas, over den Spoorweg der Rheinischa Eisenbahn Gesellschaft van Venlo naar Elten. Twee dezer kisten kwamen geheel beschadigd ter laatstge- melde plaats aan, zelfs was liet meeste glas gebroken. De regtbank te Roermond maakte uit, dat genoemde spoorwegmaatschappij, ingevolge art. 91 wetboek van Koophandel aansprakelijk was voor de door haai- ten vervoer overgenomen koopmanschappen en goederen on veroordeelde deze, de geheele schade aan Schlösser te vergoeden. De maatschappij kwam van dat vonnis in hooger beroep en werd 18 dezer gemeld vonnis te niet gedaan, uithoofde niet art. 91 W. v. K. ten deze van toe passing was, maar 22 van het algemeen reglement voor het Vereins-Giiterverkehr op de Duitsehe spoor wegen op de Rheinische Eisenbahn, welke partijen tot wet strekken, bij welke voorgeschreven wordt en ook op de onderteekend wordende vrachtbrieven te lezen staat, dat bij vernieling of beschadiging, onder anderen van glas, de vervoerder aansprakelijk istenzij bewe zen wordedat de beambten der maatschappij schuld hebben. Dit nu niet het geval zijndewerd het vonnis te niet gedaan, de eisch tot schadevergoeding afgewe zen en de eischer en geappelleerde Schlösser in de kosten veroordeeld. 2 Jan. In den nacht tusschen 31 December 1871 en 1 January 1872 stierven op den stal van den landbouwer D. Remynse alhier, twee paar den, terwijl nog twee paarden door ziekte werden getroffen. Heden is een van de zieke paarden mede bezweken. De aard der ziekte is tot heden onbekend, daar nog geen bevoegde veearts eenige waarneming is gevraagd en dus niet is afgeleverd kunnen worden. Zierïkzee5 Jan. Zooals reeds door ons is medegedeeld ia het wels-ontwerp op de nieuwe regter- ljjke organisatie en de regterlijke indeeling thans in druk verschenen. Daarin is o. a. bepaald dat de hooge raad zal be houden blijven, doch de provinciale geregtshove» worden afgeschaft. De regtbank te Zierikzee blijft behouden en zal mot die te Axel eene regtbank ter eerste instantie worden. De regtbank te Middelburg wordt bestemd als regt bank van hooger beroep voor vonnissen gewezen door de regtbankon ter eerste instantie. Het aantal kantongeregten zal tot 103 worden ver minderd. Volgens de Volksvriend hebben in het jaar 1871 de volgende jeneverraiupen plaats gehad 86 gevallen van gevangenneming en veroordeeling 10 van moord en manslag (waaronder 2 kinderen door de dronken ouders in het bed doodgelegen)65 van verwouding en mishandeling 68 zelfmoorden. Alleen uit de in dit -blad opgenomen voorvallen verzameld. Het kofechip Cadzandria, kapt. H. Holle, is 29 December van Sunderland te Barcelona gearriveerd. Naar aanleiding van het rapport over de zaak van den heer Janssen, vraagt het Utr. Dagbl. »ls het in Noderland mogelijk, dat een minister zóó tegen wet en regt wordt gezegd te handelendat hij alzoo willekeurig over het lot van een inensch beschikt, dat hy vervolgens eenvoudig zijn eervol ontslag vraagt, welligt zijne vroegere eervolle betrekking weder aan vaart, en dat daarmede alles gezegd is? «Bestaat er dan in Nederland geen regtsgevoel meer, en is de wet er niet voor heeren generaals of kolonels, aan wie ter kwader uur oen portefeuille is opgedragen Het Vaderland heeft vernomen dat de ongesteld heid van den heer Thorbecke afnemende is, zoodat het zich laat aanzien, dat de grijze staatsman eerlang zijno werkzaamheden zal kunnen hervatten. Volgens waarnemingen van astronomen, heeft in den laatsten tijd een vreeseljjke uitbarsting op de zon plaats gehad. Een reusachtige kolom, welke, dank zjj de tegenwoordige hulpmiddelen der wetenschap, erkend werd uit waterstofgas te bestaan, steeg met ondenkbare snelheid tot een hoogte van 5000 mijlen boven do lichtsfeer van de zon. Een half uur later werd de go- heelo massa door een kracht of stoot van onderen in kleine deelen vaneengescheurd en tien minuten later was de zonnevlakte tot eene hoogte van 60,000 mijlen mot deze overblijfselen gevuld. Tegenover dit natuurver schijnsel zinken de uitbarstingen op onze aavdein het niet. Ginnengde bérigten. Eene boeren-docliter onder Melissant wordt aangeraden, zich wat beter te gedragen cn niet meer met een heerschap opreis te gaan, daar anders het dagboek zal openbaar gemaakt worden. Twee dames le W. hebben liet met kerstmis eens goed af geweest. Eerst hebben zij twee dagen nit liet logeren geweest, en hebben wel voor vier man snaps gehad. Eii ten tweeden hebben zij een soort van commedia bezocht, waar zij zich goed hebben vermaakt; maar: Nooit meer toch zoo mal gepraat, Anders komen zij op straat; Dns meisjesI als gij vrijen wil, Houdt vooral uw tong dan stil. Tc Cats wordt ccno jonge dochter aangeradengeen vrijer zelf te vragen die haar niet hebben wil, al is het een sehrikkeljanr. Zij bevalt niet, cn is op een gezelschap ook niet bevallen. Een arbeider te Rilland moest zich wat fatsoenlijker gedragen, als hij nog meer op Nieuwjaar te Bath komtanders zal zijne vrouw er achter komcoen dan zal het plukharen zijn. Te B. wordt eene vrouw aangeraden, wal beter manieren te leeren, want liet is of zij uit de bosschen van Borneo komt, waar de meuscheu uug leveu als de konijnen iu dc duinen Een boeren-knecht te Ondelando heeft zich met Nieuwjaar zoo flaauw gedragen, dat hij van ieder uilgelagchen werd; en: Die man die had ook geen verstand Maar dunne schrale becncn Hij vroeg een meisje om haar hand, Maar hij liep blaauwe scliecncn. Te Ellemeet wordt eene vrouw aangeraden, haar lange tong wat in toom te houden want het jaar is nog zoo lang om van dat mensch geplaagd te worden, dat er een slot op haar mond zal gelegd worden. Voor 30 jaren las men in een Amerikaansch blad de volgende advertentie: „Vijf dollars belooning. De neger Oscar Dunu, een gipswerker is gaan loopen. Het is oen volbloed neger, 21 jnar oud cn 5 voet 10 duim lang. Een ieder wordt gewaarschuwd genoemden neger geen onderkomen le verleenen, ten einde hij zijne straf niet ontloope." Die weggeloopen slaaf is onlangs overleden als vice-gonverocur van Louisinné. In eene Belgische courant komt de volgende advertentie voor: „Een heer, die gceu tijd heeft om ecne vrouw te zoeken, noodigt dc dames, die niet langer op een man kunnen wachten, beleefd uit hem dit te schrijven. Men kan dc moeite wel sparen wanneer meu miuder dan 10,000 francs rente heeft." Te Lutjegast is 10 pet. van de jongelui boven de 30 jaar ongetronwd. De paus is van zijne ongesteldheid geheel hersteld. Men zegt dat het knepen zijn geweest. 'Te Rome willen de koetsiers niet meer rijden dan tegen hooger loon, waardoor er velen le voet gaan. De pauselijke nuncius te Parijs heeft op Nieuwjaarsdag het woord niet gevoerd iu nanm van het corps diplomatiek, dat een oud gebruik wa3. Kerknieuws. Het kiescollegie der Herv. gemeente te Middelburg heeft het volgende viertal predikanten geformeerd Ds. B. Mossel, te RenkumDr. G. J. Vos, te Goes; Ds. II. C. van Lindonkte Oosterbeek en Ds. J. van Walsemte Apeldoorn. Te St. Laurens is tot pred. beroepen Ds. J. D. Sigal, pred. te Lage Zwaluwe. De heer P. J. Kockhovenkap. te Delfshaven is benoemd tot pastoor te Hansweert. Ingezonden stukken. HUWELIJKS-AANVRAAG. Vergis u mijne scboonen niet, Wilt niet rondom u henon turen Of men u soms ook mocht begluren Nu gij naar deze „aanvraag" ziet. Die aauvraagwellicht kunt ge 't raden Stond reeds voor lang in een der bladen En 'k schryf slechts wilt me goed verstaan Hoe of 't me daarmee is gegaan Waarom ik op een huw'lyk hoopte Als ook wat of mij daartoe noopte. Vermorsel dus maar niet dit blaadje Voor huisgenoten moê of paatje Om als g'alleen soms t' huis mocht blyven Een woord of wat er op te schrjjven Plet zij dan welgemeend of niet Nu ja! vrij onder ons gesproken 't Heeft nog aan trouwlust niet ontbroken Bij wat zich „vrouw ooit noemen liet. 't Strekt n tot eerniet tot verwijt Want wat, in 's hemels naam durf'k vragen Wat kon op aard' ons nog behagen Waar' men de lust tot trouwen kwjjt? U 't schoone daarvan aan te tooncn Dat is niet noodig daar gij 't weet En vóór jny 't menigeen reeds deed 'tZou dus de moeite niet beloonen, 'k Verhaal eenvoudig dus ten laatste Waarom ik d'advertentie plaatste, En 't geen de uitkomst er van was Mij van mijn lust voor goed genas Niet om een' vrouw ooit te hegeeren Neen! maar om daarvoor 't ad verteeren. 'k Was 's avonds laat of 's ochtends vroeg Naar dat ge 't heeteens 't huis gekomen Had plaats in mijnen stoel genomen En 'n blik eens in mijn leven sloeg. Een chaos van de vreemdste zaken Bracht m' in een dut die 'k nooit vergeet; En 'k zagwat men de Toekomst heet In 'n breede mantel tot mij naken. „O toekomst! wil mij niet verheelen „Wat of ine wachtspreek vrjjljjk uit „Méér kan me 't lot toch niet verveelen "kGeef voor de heele hoêl geen duit." Zoo sprak ik, met mijn lot verstoord, Dochmijn bezoekster sprak geen woord Maar zeer nabij mijn zijde gleed En hief de punt op van haar kleed. 'k Zag in een plooi het jong'Iingsleven En ied're vreugd die daar bestaat Doch die u onbevredigd laat; Dat heele ru9t'loos angstig streven Waar allen eens de brui van geven. 'kZag: hoe of 'k t'huis kwam dag of nacht En door geen menscli werd opgewacht. Hoe of 'k me steeds alleen bevond En wa9 als of ik niet bestond. „Dat ken ik wil me dat niet toonen „Daar heb ik mijn bekomst al van „Zeg ray als 't minstens even kan „Waar of voor mij 't geluk kan wonen." Toen hief de Toekomst in een wip Van baren mantel d' and're slip. In een der plooien zag ik mjj Een zeer lief vrouwtje aan mijn zij', Met een gelaat en met een leest Als schooner er niet is geweest. Mijn hoofd aan haren boezem rustte Haar lieve mond mijn voorhoofd kustte En aan mijn knieën lag in slaap Een schoon en bruin gelokte knaap. Onstuimig liefdevolen teder Kustte de schoone vrouw mjj weder Ik voelde 't in myn boezem branden Mjj waterden daarbij de tanden En 'kstak mijn armen naar haar uit Maar door een donderend geluid Ontwaak ikd&t zal 'k nooit vergeten Ik had de kagchel omgesmeten ïn plaats der vrouw die straks er was Zag 'k nu slechts kolen roet en asch. Ik schelde, en hoewel slecht geluimd, Had men de boel dra opgeruimd. Maarik had daar een les gekregen. En na een beetje overwegeu Zei 'k tot mij zelve nu niet lauw Ik zoek me daar op slag een vrouw Had pen en inkt dra bij de hand En schreef een aanvraag voor de krant. Een tiental briefjes er op kwamen Mot zeer onduidelijke namen En uit dit keurig brievental Wachtte één schrijfster mij op 't bal Gemaskerd was zeik kende haar Aan 'n fraaie Indische faulard. De avond kwam het hal was daar Eu ik werd mijn faulard gewaar Die om de lials was heengeslagen Van 'n vrouw die mij wel kon behagen. Natuurlijk, wat 't figuur betreft; Wantiedor toch gewis beseft Dat 'k haar gelaat niet zagwant dit Dekte een masker, zwart als git. 'k Ging naar haar toe en vroeg galant Voor d' eerste contradans haar hand En fluisterde toen tevens zacht Dat mjj haar briefje was gebracht Haar fluist'rend antwoord zeide mjj „„Ach ja! maar hier was men niet vrjj „O lieve! wees daarvoor niet hang, „Dan gaan w' een beetje uit 't gedrang." In eene bjjzaal waar van pas Maar slechts één enk'le gasvlam was Zaten wjj weldrahand iu hand. Hoe geestig was zehoe charmant Geheel niet nuftig; neen! pikant; Èn hare taal èn 't nacht'ljjk uur Zette mjjn bloed in vlam en vuur. O 'k moest haar aan mjjn boezem drukken Mot kussen moest ze mjj verrukken „O weest de mjjneklonk mijn taal Ha ha 1hi higalmt 't door de zaal. Hi hi!! ha ha! hoor 'k duizend' klanken Van onder stoelen tafels banken, Van waar thans donk're vormen springen Dio onsals 'n duiv'len hêir omvingen. Dé&r staat de zaal in 'n zee van licht Aller blikken zjjn op ons gericht. „Schaamt u ellend'ge luistervinken Laat donderend mjjn stem zich klinken „'t Is d'afgunst .die deez1 klanken uit, „Maar zjj is mjjnzie hier mjjn bruid 'k Omvat mjjn schoonedoch ontsteld En als door 'n donderslag geveld, Zie 'k op 't ontmaskerde gelaat 't Is een student die voor mjj staat. Studenten vóór en achter mjj Studentstudentaan ied're zjj' Ha ha!! hi. hi!! klonk het parool, Rondom mjjder latjjnscbe school. Toen zwoer ik een en duren eed Dat 'k nooit zoo'n huwelyksvraag meer deed En sla 'k zoo'n advertentie gil Dan klinkt 't mjj toe: Hi hi 1 ha ha Pi-yzeii van Boter en Eyeren. Zierikzee, 4 Januarij 1872. Boter laagste koers ƒ0,775 en hoogste koers ƒ0,85 per 5 hectogrammen. Ejjeren niet aanwezig. SlfcbcrtciittcH. Ondertrouwd J. J. van der VOORDEN, van Leiden, en Zierikzee, A. C. van de VEN, van Oppen. 4 Januarij 1872. Ondertrouwd S. SW1ETINK Zierikzee, C. J. 5 January 1872. Algemeene kennisgeving. Getrouwd S. S. ROUKEMA Sz. Bruinisse 5 Jauuarjj 1872. L. OLRÉE Ld. Bevallen van een' Zoon C. J. KREPEL—Boogerd. Ellemeet, 3 January 1872. Heden overleed na een kortstondig lijden mjjne innig geliefde Zuster JOHANNA GERHARDINA TÓP, in den ouderdom van bjjna 78 jaren. Zierikzee, W. TOP Wz. 2 Januarjj 1872. Allen die iets te vorderen hebben van - of vei*selvul<lïg-<l zjjn aan den boedel van de Wed. K. JOPPE, worden verzocht daar van binnen 14 dagen opgave of betaling: te doen ten huize van deD ondergeteekende, welke tevens verzoekt aan alle Ambachtsliedenwelke voor hem werken, hem in het vervolg maandeljjks rekening- te geven. Zierikzee. B. JOPPE. Kz„ Poststraat. KERKVOOGDEN der Hervormde Gemeente van Bruinisse, brengen bij dezen hunnen hartcljjken dank aan de leden dier Gemeente en aan allen die vrjjwillig hebben bjjgedragen voor eene verbeterde verlicliting bjj de avond-godsdienstoefening in de Kerkwaardoor het gewone kaarslicht door vier kroonen elk met aelit Petroleumlampen voorzien is vervangen. Tegelijk brengen wjj gaarne alle huklo aan den Heer F. W. BRA AT te Delft, vervaardiger dier Kroo nen enz.; een en ander paart aan soliditeit tevens sier- Ijjkheid. De schoone bewerking en het uitmuntend effect van het licht, doet alle aanbeveling verdienen. Bruinisse den 4 January 1872. Kerkvoogden voornoemd, A. van den BERGEVoorzitter. P. ZOETER, Secretaris. op ZONDAG 7 JANUARIJ, in de «Toevlucht," des morgens te tien en des avonds te zes ure. Voorganger de Heer JOHN, Evangelist. EENIGE INGELANDEN van Schouwen irv atellen aau hunne Medekiezers voor, om op 25* Januarjj aanstaande, als ïïooftclingelaiKlen te kiezen de volgende personen: 1. R. KOOLE. 2. C. van den BOUT, Cz. 3. C. L. KLOEK. 4. C. van de CINGEL. 5. M. GAST, Jz. 6. A. MOOLENBURGH. 7. L. BEIJE. 8. A. van den BOSSE. 9. L. KREPEL. 10. M. KOSTENSE. 11. L. de OUDE, Nz. 12. M. den BOER, Cz. 13. S. J. de BRUIJNE, Wz. 14. L. BOOGERD. 15. K. STEUR, Rz. 16. W. VIS. 17. S. BOUMAN. 18. W. SMALLEGANGE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1872 | | pagina 1