/lllllk/IISÜII NIEUWSBODE. Donderdag 4 Januarij 1872. Men abonneert zich: In Nederland bij de Uitgevers DE LOOZE WAALE, Hoek van de Schuithaven, B, No. 94, en bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Noord-Ainenka bij J. QUINTUS, te Grand Rapids, Staat M'chigan. Xbonn em en ts-Prij s: Voor 3 maanden 1,30. Franco per post, iu Nederland- 1,60. Voor Noord-Amerika, franco p. post- 2,50. "V ersehynt: Dingsdag, Donderdag en Zaturdag. Advertentiën: 10 cent per gewone regel. GROOTE LETTERS worden naar plaatsruimte berekend Dienstaanvragen 30 cent a contant en franco aan het Bureau. De inzending der Advertentiën kan geschieden Maandag, Woensdag en Vrijdag, uiterlijk tot des voormiddags 10 ure. On gefran keerde brieven w o rden uiet aa ii g e n o m e n. No. 5024. 28 s,eJaarg. Kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee Gezien art. 1 der Verordening op de invordering van eenen Hoofdeljjken Omslag in deze gemeente, van den 17 October 1865; Maken bekend dat de aangifte-biljetten voor die be lasting voor bet jaar 1872 vóór den 15den Januarij e. k. zullen worden uitgereikt aan de buizen der in gezetenen die vermoed worden in de termen dier belasting te vallenen dat dezelve binnen veertien dagen na de dagteekening der uitreiking, tegen re9u, zullen worden teruggehaald. Zij herinneren voorts de belastingschuldigen die bij de uitreiking mogten zijn overgeslagen aan hunne ver plichting om binnen vier weken na deze kennisgeving een biljet ter gemeente-secretarie af te halen. Zierikzee den 27sten December 1871. De Burgemeester en Wethouders B. C. CAU. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Nieuwstijdingen. ww. Op Juva bestaat, gelijk men weel, het zoutmonopolie. Nie mand dan de Hoogc Regering mag zout verkoopen. Als een staaltje hoe dit monopolie werkt, deelt de Locomotief het volgende mede: De kapitein van de Friedenburg had 150 ton zout aan boord. Uit Engeland naar Australië gezeildbeproefde hij ginds de ladiDg van de hand te zetten, maar het hoogste bod bedroeg niet meer dan 30 shilliugs per ton, en daarmee kon hij geen rekening maken. Toen besloot hij den steven naar Java te wenden. Hij ankerde op de reede van Samavang. Het geluk zou hem ditmaal dienen, dacht hij. Op Java was een groothan delaar die het zout tegen acht guldeu koper per pikol ver kocht aan klanten welke hij zijne dierbare trouwe kiedcreu noemde, en iu wier belang alleen de geheele zoutneriug gedreven werddie groothandelaar koD dus voor de lading vau de Friedenburg eeo behoorlijken prijs besteden. De gemoedelijke kapitein kende den groothandelaar niet. Weldra bleek, dat hij zich andermaal deerlijk bedrogen had. De eenige firma die op Java in zout deed, de hooge regering van Neerlaodsch-Indieweigerde den koop te sluitenal ware het tegen ƒ12 per ton /omdat haar voorraad rced3 meer dan voldoende was. Particulieren mogten het zout niet verkoopen; wat baatte het huu zelfs, dat de wanhopige kapitein, zooals werkelijk geschiedde, hun al het zout, zonder ccDige betaling, alleen voor het weghalen, aanbood? En zoo geschiedde het, dat op een goeden, eigenlijk, zeer slechten dag, de Friedenburg haar anker ligtte, naar Samarangs buitenree zeilde, en daar geheel de kostbar? lading in de diepte deed verdwijuen. Houderd vijftig maal zestien, dus 2400 pi- kols zout werden over boord geworpen. Kapitein Sabatier, van hel Fransche schip Omer Julie van Hongkong komende, ontmoette hij op oDgevcer 300 mij len van Saigon ccue boot. Daarin bevonden zich een 8tnl zeelieden van een verongelukt Engelsch Clipperschip Hij nam de schipbreukelingen op, die hem mededeelden, dat de beman ning uit 25 koppen had beslaan en men -den clipper met drie booten verlaten had. De Omer Julie kruiste daarop nog cenigen tijd op die hoogte, maar kon geen spoor van de overige boo ten vinden. De 8 geredde personen zyn aan boord verpleegd en herwaarts medegevoerd. Sluterife». Amerikaan9cha bladen maken meldiog van een gelukkig zeldzaam voorkomend feit, dat in Cincinnati is voorgevallen. Een jongeling, nog niet meerdeijarig, heeft een aanklacht ingediend tegen zijn vader en moeder, die hem sedert 1858 zóó mishandeld hebben, dat hij voor zijn leven gebrekkelijk en ziekelijk is. Ter vergoeding dier mishandeling verlangt hij 50,000 dollars. Een voorstel om de zaak te schikken is door de aangeklaagden van de hand gewezen. In het zuiden der stad Londen is een gasthuis ge opend van een heel bijzonderen aard, daar het bestemd is om zieke viervoetige dieren en ongezonde maar nuttige vogelen te huisvesten. Een legaat van zekere mistress Brown, die te Dublin overleden is, en dat tot 40,000 pond sterling beloopt, heeft tot de opbouwing hiervan gediendeene zaak die in het eerste oogenblik een belagchelyke trek van liefdadigheid zal schijnen, maar die in wezenlijkheid een ernstig nut oplevert, daar hierdoor de bestudeering der ziekten, waaraan de dieren onderhevig zijn, vergemakkelijkt wordt, die veeltijds zeer veel overeenkomen met de ziekten der menschen, en bijgevolg een nieuw licht over de menscbelijko ziekteleer moet verspreiden. De Times verhaalt dat op den eersten Kerstdag omtrent dertig leden van een zwemclub zamenkwameu aan den hardbevroren oever van the Serpentine, den grooten vjjver in Hydepark. Die dertig personen ont kleedden zich, sloegen met bijlen 'tys stuk, begaven zich te water en zwommen om een zilveren beker. 3taUc. Rome 2 Januarij. Gisterenis op bevel van koning Victor Emmannel, generaal Pralorins, 's konings aide de camp, naar het Vatikaan gegaan, om den Paus in naam des Konings geluk te wenscben. De generaal werd ontvaDgen door kardinaal Antouelli die zegde dat Z. H., om reden eener ongesteldheid hem niet kon ontvangen maar dat hij de beleefde boodschap des Ko nings zou overhandigen aan de Pans, Vervolgens verzocht kardinaal Antonelli den generaal om den koDiog te bedanken en hem zijn hulde aan te bieden. Gisteren was er in het Vatikaan receptie voor de Romeinen en vreemdelingen. JFy unit rijtl. Te Parijs overleed voor eenige dagen eene celebriteit, vader Girot, die een vermogen van vier raillioen had verwor- vcd door deD handel in konijnenvellen. Zijne iukoopen be droegen meer dan 30,000 fr. per week. De man kon lezen noch schrijven, de gelagkamer van eene tapperij was zijn kan toor en zijne boekhouding bestond uit krijtstrepen op een plank. De Univers heeft nit Zwitserland de tijding ont vangen, dut de Nationale raad met 82 tegen 9 stemmed1 tot de uitdrijving der Jezuïeten eu der aan hen verwante broederschappen en met 75 tegen 19 stemmen tot 't wei geren van vergunning voor liet oprigten van nieuwe of het herstellen van opgeheven kloosters besloten heeft. Eenige dagen te voren was een door 49 leden ingediend voorstel tot invoering van bet verplichte cu lcostelooze leoken-onderrigt slechts met eene meerderheid van 59 tegen 50 stemmen verworpen wat hetleeken-onderrigt betreft. Het hof van Assises van Puy de Döme (Frankrijk) heeft de 22jarigc Marie Morel, die haren verleider Gravière een bijtend vocht iu't gelaat wierp, waardoor hjj aan 't rechteroog geheel blind werd en met het lioker nog slechts een weinig zien kanvrijgesproken. De overweging dat Gravière het meisje trouwbelofte had gedaan maar haar verliet toen het zeker was dat zij moeder zou wordenvervolgens aodere liefdesbetrek kingen aanknoopte en de ongelukkige thans als eene publieke vrouw aanduidde, 'tgeen bleek een valsche betichting te zijn, leidde de jury tot deze uitspraak. Voor eenige dagen las meu iu de Neue Badische Lands- Zeitung het volgende berigt: Men zal zich nog wel herinneren welken onaangenamen indruk gedurende den laatsten oorlog een soort van strafplegiug maakte, die daarin bestond, dat de de betrokken persoon aan een boom werd gebonden. Zou men nu geloovendat deze wreede manier van straffen, waarvoor toen de oorlog een verontschuldiging moest heetenook in vredestijd nog in het garnizoen wordt toegepast? Wij moeten helaas, deze vraag bevestigend beantwoorden, aangezien wij er getuigen van geweest zijn dat op 1 December jl. een soldaat van het alhier liggende garnizoen tot straf gedurende drie uren vastgehouden werd. Wat die soldaat ook moge be dreven hebben het menschelijk gevoel verzet zich legen zulk een barbaarsche straf, die daarenboven geheel onwettig is. Men denke slechts aan de weersgesteldheid van dieu dag, die ouder nul was, en meu zal zich een flaauw begrip kunnen maken van de martelingen, welke die arme soldaat te verdu ren haddie te vergeefs om een dekkleed smeekteten einde zijne voeten voor het bevriezen te beschermen. En die soldaat had nog al in den laatsten oorlog zijn leven voor i) vorst en vaderland" gewaagd I Dr. Eckhaudt. «vlaai». Nienwecliep, 31 Dec. Volgens rapport van kapt. de Waard, gezagv. van het schip Santa Rosa vau Cura9ao alhier binnen, had hij den 13den jl. een schip ontdekt, tot aan het dek onder water, en waarover de zeeën hevig heenvlogen. De bezaans- en grootemast waren gebroken, de fokkemast stond nog met mars en bramsteng en fokkera, waaraan nog een gedeelte dei- fok. De boegspriet lag er nog met gebroken kluiver boom. Er op aanhoudende, ontdekte men eerst 2 mat^, die op de voormavsra stonden en kort daarna nog meer volk opeengedrongen in de mars, die om hulp seinden. Terstond liet kapt. de Waard zoo dicht mogelijk op het wrak aanhouden en daarna de sloep strijken, om de schipbreukelingen te redden. Bjj een eersten togt naar het wrak haalde men vier en bij den tweeden togt de vier laatste schipbreukelingen van het wrak. Mngteloos, uitgeput van honger en gebrek, kwamen zij aan boord van de Santa Rosa. Naar het verhaal van den kapitein was zijn schip genaamd de Volunteer, te Boston thuis buhoorende, op de reis van Norfolk naar Marseille met eene lading pijpduigen, den 26sten November door een zwaren storm overvallen, waardoor de voorsteven ge barsten, en het schip in een oogenblik vol water was geloopen. Zonder bijna iets te kunnen redden, waren zij in den overgebleven mast gevlugt en hadden, zoo ten prooi aan honger eu dorst, aan stormwinden en regenvlagen, zeventien bange dagen doorgebragt, hun leven rekkende met kleine krabbendie zij uit het dry vende zeewier zochten en met opgevangen of van deri mast gelekt zeewater. Reed9 twee hunner makkers waren bezweken. Geheel verzwakt, werden zij door kapt. de Waard en zjjne equipage op het liefderijkst verpleegd en hedenmorgen behouden hier aan wal gezet en aan den cousulairen agent van Amerika overgegeven, die ze dadelijk, met de hem eigene hulpvaardigheid en menschlievendheid, van al het noodige deed voorzien. Zeeuwsch Vlaancleren. Uit hoofdede ge vallen van veepest in België, is sedert 29 December 11. de verguuning ingetrokken tot het dagelijksch heen en weder voeren over de Belgische grenzen van rundvee, en schapen ter weiding. Groede, 30 Dec. Alhier hebben zich eenige jonge lieden tot een gezelschap vereenigd met het doel om de uiterlijke welsprekendheid te beoefeuen. Vrijdag 29 December werd alhier van wege het departement Groede der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen de tweede volksvoorlezing gehouden in dit jaar. Als spreker trad op de heer F. Kohier. Hij sprak over de »toug." Groote tongen dubbele tongen, leugen tongen lastertongen en uog zooveel tongen meer kwamen ter sprake, 't Was een humoristische voor lezing die door het publiekdat in grooten getale was opgekomen met zeer veel genoegeu werd aan gehoord. De heeren Schoodr. de Kok en ds. Loch leverden daarna bijdragen. Zierikseee, 3 Jan. In het belang onzer abonnés, die brieven per landmail verzendendeelen wij het vol gende mede Tengevolge der opening van den tunnel onder den Mont-Cenis worden de brievenmalen naar enuit Neder- landsch-Jndievia Brindisi, voortaan over Frankrijk en Italië verzonden. De eerste verzending aan Batavia,geschiedt op Vrijdag den 5 January en vervolgens om de acht dagen. Belanghebbenden wordt verwittigddat voor Zie- rikzee de brieven uiterlijk Donderdag morgenvóór één uur des middags bebooren ter post te worden bezorgd. Correspondentie voor Riouw, Banca en Palembang in verbinding met de Britsche pakketboot op Vrijdag 12 Januarij en vervolgens om de veertien dagen. Met de verzending der Indische post over Triest wordt op den beataanden voet voortgegaan. Het tijd- stip der espeditielangs dieu wegzal nader worden aangekondigd. Er bestaat gelegenheid om uit Nederland naar Duitscli-Elsas en Lotharingen gelden per postwissel over te maken en zulks op denzelfden voet al9 tusschen Nederland en Duitschland plaats vindt. De gemeenteraad van Tholen heeft in zijne laatst gehouden vergadering besloten zijnerzijds pogingen aan te wenden om de overbrugging van de rivier de Eendracht voor die gemeente tót stand te doen komen. Aan eene commissie uit die vergadering werd opge dragen de middelen te beramen om het beoogde doel te bereiken en te dier zake rapport uit te brengen. Voor een gedeelte der provicie Noord-Brabant en Zeeland is die overbrugging van zeer groot belang daar het thans aanwezige postveer op hoogst gebrek kige wijze voorziet in de communicaiie tusschen beide oevers bij eene steeds toenemende beweging aldaar. Bij den raad van staten afdeeling voor de geschil len van bestuuri9 aanbangig gemaakt tot beroep van den heer J. van den Berg Mz., te Bruinisse van een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 14 November 1871, no. 56, waarbij zijne verkiezing tot lid van den raad dier gemeente is vernietigd. Z. M. heeft op hun verzoek eervol ontslag ver leend aan de heeren A. Kakebeeke Jz. als dijkgraaf van den polder Waarde c. a. en aan A. Sleketee Jz. ak dijkgraaf van den polder Baarlandvoorts zijn benoemd tot gezworen van den polder Battenoord onder Nieuwe Tongede heer J. Zaaijer, tot tweeden ge zworen van den polder Nieuw Noordbeveland de heer N. de Regttot gezworen van de polders van St. Annaland de heer W. Bruynseelen tot gezworen van den polder Moggershil de heer H. Elenbaas. De Vereeuiging tot bevordering van deu tuinbouw in de provincie Zeeland, zal van 18—20 April 1872 in de concertzaal te Middelburg haar 19de bloemententoonstelling houden, waarvan het programma reeds verschenen is. Daarin worden uitgeloofd: 4 zilveren vergulde, 28 zilveren en 23 bronzen medailles, voor 28 verschillende prijsvrageu. Vruchten en groenten worden uiet gevraagd, Het rapport der Tweede Kamer over de adressen van den ontslagen kapitein Janssen is thans bekend. Daarin wordt op de meeste punten de Minister van Oorlog in het ongelijk gesteld. O. a. zegt de commissie dat de groote gestrengheid tegen den heer Janssen be toond vreemd afsteekt bij #de verregaande toegevend heid waarvan de minister in de zaak van den lsten lait.-adjudant Keijser blijk lieeft gegeven." De totaal indruk dien de commissie bij het lezen der stukken ontving, is >dat de zaak van den kapitein Janssen uit meer dan één oogpunt op verkeerde wijze behandeld ishetgeen vooral aan eene onjuiste opvatting van de wet van 1851 schijnt te mosten worden toegeschreven." De commissie betuigt ook den miuister haar leedwezen »dat hij zulk eene ongemeeuen spoed heeft gemaakt mot de voordragt tot ontslag van den adressant." Die voordragt draagt de dagteekening van 24 September eu de laatste zitting van deu raad van onderzoek heeft 20 September plaats gehad. Ten slotte Btelt de commissie aan de Kamer voor: »1°. ten aanzien vau het eerste adres van den voor- maligen kapitein P. A. Janssen over te gaan tot de orde van den dag ï2°. dit verslag te doen drukken en ronddeelen en een exemplaar daarvan, onder dankbetuiging voor de gegeven inlichtingen en de volledige overlegging der betrekkelijke stukkeu te zenden aan den minister van Oorlogen „3°. zich te vereenigen met de beschouwingen, welke door de commissie in dit rapport omtrent de zaak van deu voormaligen kapitein Janssen zijn ontwikkeld." Een der ledeu stelde voor te verklaren dat de wet van 28 Aug. 1851 bij de behandeling der zaak van den voormaligen kapitein P. Jansseyi in menig opzigt verkeerd is opgevat en toegepast, en dat het alzoo billijk moet worden geacht, dat aan den adressant alsnog een eervol ontslag uit de militaire dienst ver leend en het geleden nadeel hem zooveel mogelijk vergoed worde. Dezer dagen werd, op aangifte van een bakker, door de politie te Maastricht een arme sukkelaar ge arresteerd, die een brood had ontvreemd, dat nog in zijn bezit werd gevonden. Het corpus delicti werd bjj die gelegenheid op de weegschaal der geregtigheid ge legd, gewogen en te ligt bevonden, zoodat de bakker als belooning voor zijn aangifte een niet geringe boete beliep. TELEGRAM. 's Gravenliage 3 Januarjj. Volgens de nieuwe regterlijke inrigting zullen er 27 Arrondissements-Regtbanken zijn. Er zullen 8 vervallen als: Eindhoven, Zutphen, Leiden, Gorincbem', Brielle, Goes, Amersfoort en Appingadam. Daareutegen zal er eene Dien we te Axel worden gevestigd. De regt- banken die in hooger beroep kennis nemen van de vonnissen door de reglbanken in strafzaken gewezen zijn: 's HertogenboschMaastricht, Arnhem, Zwolle, 's Gravenhage Rotterdam Middelburg Amsterdam Haarlem, Utrecht, Leeuwarden, Groningen en Assen. Kerknieuws. In de afgeloopene maand December overleed te 's Heerenhoek de Eerw. heer Arnoldus Antonius Tomas, geb. 23 July 1793 tot priester gewijd 14 Febr. 1818, sedert 1841 pastoor te 's Heerenhoek en 1853 deken van Middelburg. Door den bisschop van Haarlem is nu benoemd tot deken van Middelburg den Eerw. heer J. A. Eversteijngeb. 1822tot priester gewijd 1848, en sedert 1864 pastoor te Goesen tot pastoor te 's Heerenhoek de Eerw. heer F. H. M, Wennengeb. 1825tot priester gewijd 1851 en sedert 1862 pastoor te Spaarnwoude. Gemeujf<le beritften. Als een bewijs wat eeo examen is, dient: dat de benoemde voorzanger en voorlezer in de kerk te B. is voorgesteldom nog wat in de avondschool te gaan om te leercn lezen. Een bewijs dat die man toch niet een van de beste was; maar daarom slaat hij ook als een nap die het A. B. nog moei leereu voor het bord. Maar met de post zegt men, krijgt men het verstand. Te Zanmslag heeft een halve zot eene halve rijke boeren-dochter willen opvrijen, maar hij heeft een blnnnwtje geloopen. Een kleermaker te N. heeft een jas gemaakt voor eeo voornaam heer te A. die op een bepaalden tijd moest klaar wezeo, vvaot mijnheer moest op reis. Nu was de jas wel klaar, maar de kleermaker moest er eerst kerstfeest mede houden, en nu is de jas bevuild geworden. Nu denkt men dat de baas kleermaker die kalant kwijt zal zijn, üd die mijnheer zijn jas. Rochefort kan het maar niet gewoon wurden iu zijn nieuw hotel, en is sukkelende. Men vreest dan ook dat hij het niet lang meer maken zal. Het politieke weerglas in Frankrijk begint te wijzen op hel puot van koning schap. Thiers zou uiet ongenegen zijn het koningschap te bevorderen. Een Duilsch officier is bij de Franschen over- geloopen, en heeft dienst genomen bij het leger in Algiers. De Duiische regering is daarover zoo boo9, dat zij het wreken zal aan zijne familie. De prinsen van Orleans schijnen den- zelfden weg in te slaan als Napoleon gedaan heeflom op den Franschen troon te klimmen, eu zijn reeds op de eerste sport van den ludder van fortuin. Eerst de magt in handeneD dan de kroon op het hoofd gedruktvan dat weet men nog niet. Op een spoorweg in Amerika kwam onlangs een heer, die bekend stond als een ryke vrek, en nam plaats op den tweeden rang, dat hij altijd deed, en ook al dikwijls een reisje mede mnaktc. De spoorweg-beambten vonden dat karig en onfat soenlijk, en zouden eens zien om hem dit af te leeren. Op een morgen kwam mijuheer weder om een kaartje, tweede rang, en juist kwam er ook eeu schoorsteenveger, en do beambten wisten het zoo te plooijen,dal de schoorsteenveger plaats nam naast den vrek. De mau bekeek zijn buarman en had geen zin de reis naast hem mede tc maken. Mijnheer sprong den wagon uit, en haalde een kaartje eerste rang, waarover de beambten in hun vuistje lachten maar de man gaf dat kaartje aan den schoorsteenveger, met nog een fooitje, die toen plaats nam tusschen dames en heeren van den eersten rang, terwijl het heerschap zijne plaats weêr innam. Injyezonflen stukkeu. NIEUWJAARSWENSCH. Een beed'laar trad Jeroen op zij Vroeg om een gift, en sprak daarbij: »Ik wensch in 't nieuwe jaar u veel geluk en zegen 1 »Ik wensch u 't zelfdezei Jeroen »Maar geld, dat heb ik zelf van doen En voel mij tot een gift in 't minste niet genegen." De beed'laar, wien 't alléén om 't fooitje was te doen Verliet, teleurgesteld, Jeroen, En zei op schamp'ren toon »Zendt gij mij ledig henen Breek dan in't nieuwe jaar, voor mijn part,hals en beenen!" VERBETERING In de advertentie van Jan Koopman en A. van Neuren, voorkomende in ons vorig No. staat dat het aan de vroegere Karlieden verboden is iets in te vorderen; dit moet zijn dat aan de nieuwe Karlieden verboden ia iets in te vorderen. Weldadigheid. DIAKENEN der Hervormde Gemeente te Zierikzeegeven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen, by ge legenheid der godsdienstoefeningen op Zondag 31 December jl. zijn gecollecteerd de navolgende giften Voormiddag in de Nieuwe Kerk een muntbiljet groot tien gulden voormiddag in de Kleine Kerk een muntbiljet groot tien gulden; eu des avonds een bankbiljet groot vyf en twin tig1 gulden. Zierikzee 3 Januarij 1872. Diakenen voornoemd J. M. ISEBREE MOENS, Voorzitter. J. BETHESecretaris. Sfcbvvtcntiëa. Bevallen van een Zoon, A. J. KARREMAN—Ruhaak. Zonnemaire, 30 December 1871. Mijne lieve vrouw MARGARETHA JOHANNA DERCKSENbeviel heden zeer voorspoedig van een' welgeschapen Zoon. Zierikzee. J. H. WIERSMA. 2 Januarij 1872. Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde moeder, Mej. de Weduwe GIESEKEin den ouderdom van ruim 76 jaren, na tijdig voorzien te zyn geweest van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Zierikzee. J. WAN SINKGieseke. 30 December 1871. D. GIESEKE. F. GIESEKE. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden, onze geliefde Moeder JANNA de VIN, wed. J. Metselaar, in den ouderdom van ruim 71 jaren. Ouwerkerk, Mede uil naam der kinderen 1 Januarij 1872. en behuwdkinderen J. METSELAAR. Strekkende deze zoowel tot byzondere als alge meene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden mijne innig geliefde Zuster JOHANNA GERHARDINA TOP, in den ouderdom van bijna 78 jaren. Zierikzee, W. TOP Wz. 2 Januarij 1872. Die iets te vorderen hebben van of ii_ir vertschukligil zijn aan de nalatenschap van wijlen den Heer J. J. KORSTEN, overleden te Brou- toershavenworden verzocht daarvan binnen veertien dagen opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris J. van der BENT te Brouwershaven. De Makelaars van «lei* STARP e»» BERG te Zierikzee, KOOPEN en VERKOOPEN alle soorten van EFFECTEN, COUPONS en losbare OBLIGATIEN PAN 1)15 li IK VKN van Hypotheekbanken en AKTIEN in alle Maatschappijen, iukasf-ereu x-eiiteii op bet Grootboek, wisswels en ander HaiKlelatpRpier, sluiten beleeningen en prolongation op KfFectenwordende allo 1 January 1872 verschenen en betaal baar gestelde COTJJPOISS GEKOCHT of INGE WISSE LD. C*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1872 | | pagina 1