meentebestuur door onverhoopte omstandigheden zich ver plicht mocht achten die toelating of vergunning in te trekken. Alzoo besloten. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders besluit de Raad om in art. 4 der verordening, houdende maatregelen tegen de verspreiding van besmettelijke ziekten op de scholen voor lager onderwijs, de woorden: //plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt" te vervangen door de woorden: veen der gemeente-geneesheeren" en uit het den 12 November 1859 gewijzigde art. 5 weg te laten de woordenna vooraf gaande raadpleging met de plaatselijke commissie voor ge neeskundig toevoorzigt/' De heer Goemans zegt bij de behandeling van dit laatste punt dat die verordening moeilijk toe te passen is wat betreft het daarin bepaalde voor kinkhoest; deze duurt soms maanden en bij strikte toepassing zou dan gedurende zeer langeu tijd eene school soms gesloten moeten zijn. De Voorzitter meent dat dit punt niet aan de orde is, maar dat een voorstel tot wijziging van een ander artikel daartoe gedaan zou moeten worden. De heer van der Grijp wenscht van deze gelegenheid ge bruik te maken om de vraag te doen of het niet wenschelijk is de gezondheidscommissie weer in 't leven te roepen. De Voorzitter wil hierop gaarne zijne aandacht vestigen. De Raad besluit dat de bestaande verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd nog geldig zijn. Op eene vraag van den heer Mr. van Dongen, antwoordt de Voorzitter dat de commissie voor de strafverordeningen sedert eenigen tijd bezig is met de herziening van het policic- reglement, maar dat de moeilijkheden waarop men telkens stuit, het handhaven der individuele vrijheid en het zorgen voor de algemeene orde, oorzaak zijn dat het werk der com missie aan den Raad nog niet is aangeboden. De heer Mr. van Dongen brengt, namens de daartoe be noemde commissie, rapport uit van haar onderzoek van dc rekening van het Evangelisch-Luthersch armbestuur over 1870. Zij bedraagt in ontvangf 627,30s en uitgaaf 617,87 sluit dus met een goed slot van 9,43* De commissie adviseert tot goedkeuring. Alzoo besloten. De heer Mr. Mooienburgh brengt, namens de daartoe benoemde commissie, rapport uit van haar onderzoek van de rekening van liet R. C. armbestuur over 1870. Zij bedraagt in ontvang3854,3S6 en uitgaaf- 3910,78 en sluit met een kwaad slot van 56,44* De commissie merkt op dat voor bedeeling in geld ƒ19,43 meer in uitgaaf is gebraent dan volgens den specifieken staat is uitbetaald en dat aan de mandaten niet gehecht zijn de nota's van de leveranciers. Zij adviseert de uitgaven te vermin deren met ƒ19,43 en het kwaad slot alzoo te brengen op ƒ87,01* en het armbestuur uit te noodigen voortaan bedoelde nota's over te leggen. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor om de opmerking der commissie ter kennis te brengen van het R. C. armbestuur. Het is mogelijk dat het cijfer dat in de rekening voorkomt juist is en als de Raad dit wijzigde wegens de onvoldoende bescheiden, zou geen redres meer mogelijk zijn. De overlegging van de nota's der leveranciers kan tegelijker tijd geschieden. De neer Mr. Moolenburgh zegt dat bij de commissie geen bezwaar bestaat tegen dit voorstel. Zij meende alleen te moeten oordeelen naar de bescheiden en haar onderzoek aan den Raad te moeten mede te deelen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders is aan genomen. De heer Mr. Moolenburgh doet, namens de daartoe be noemde commissiënrapport van haar onderzoek van de rekeningen a. der stads brei- en naaischool, b. van de bank van leening met c. haar reservefondsen d. van de com missie van beheer van den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven, allen over 1870. Die rekeningen bedragen respectivclijk in: ontvang ƒ253,94* ƒ43163,18* 147,86 ƒ2171,48* uitgaaf - 247,50* - 42821,81* - 110,80* - 1623,90 goed slot f 6,44 341,37 37,55* 547,58* Het borderel van winst en verlies der bank van leening wijst eene winst aan van ƒ13,72. De commissie adviseert tot goedkeuring. Alzoo besloten. De heer Jhr. dc Jonge fungeert als Voorzitter bij de be handeling der rekening van de bank van leening en haar reservefonds. Mr. Cau en de heer Landsknegt onthouden zich van deelneming aan het besluit betrekkelijk die rekeningen en Mr. Moens aan het* besluit betreffende de rekening van genoemden straatweg. De heer Jhr. de Jonge doet, namens de daartoe benoemde commissie, rapport van haar onderzoek van de rekening en balans van de exploitatie der gasfabriek over 1870. De rekening cn balans bedragen in: ontvang 25515,83 31006,32 uitgaaf 24727,89* - 28927,89* goed slot 7~f 787,93* f 2078,42* De commissie adviseert tot goedkeuring, met verzoek het voordeelig saldo der rekening in ontvang te. brengen in de rekening over 1871 en hot goed slot van de balans te storten bij den gemeente-ontvanger. Alzoo besloten. De Voorzitter deelt nog mede dat door Provinciale Staten gunstig beschikt is op het verzoek tot plaatsing van een steiger aan het Katsche veer, mits de stoombootdienst tusschen Middel burg en Zierikzee blijft bestaan na 31 December 1871. De Staten hebben nan de spoorbootdienst de gevraagde subsidie toege zegd, onder voorwaarde de aandeelen voor 1 September e. k. geplaatst waren; 3/s dier aandeelen zijn genomen, maar nog */s blijft beschikbaar. Mochten deze niet geplaatst kunnen worden dan zal de spoorbootdienst ophouden en het steiger aan het Katsche veer niet gemaakt worden. Hij beveelt de zaak daarom nogmaals aan de leden aan. De zitting is daarna gesloten. Snelpersdrukke rij. DE LOOZE CO MP.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1871 | | pagina 4