BIJVOEGSEL Zierikzeeschen Nieuwsbode van Dingsdag 1 Augustus 1871. KENNISGEVING. behoorende bij den R<»koninj; iler Gemeente over 1870. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rik7.ee maken bij deze aan de Ingezetenen bekend, dat de Rekening der Gemeente over het jaar 1870ingevolge art.-219 der gemeentewet, van heden af, gedurende veertien dagen, voor een ieder ter inzage op de Secretarie zalneder- liggen, en tegen betaling der kosten is verkrijgbaar gesteld. Zierikzee, den 2S Jnlij 1871. De Burgemeester en Wethouders, B. C. CAU. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. VERGADERING VAX DEX GEMEENTERAAD te zierikz'ee, gehouden den 28 Juli 1871. Voorzitter Mr. B. C. G'au. Afwezig zijn de HH. Mr. Fokker, uitlandig, Koole en Zuurdeeg, wegens verhindering. De notulen der vorige vergaderiug zijn gelezen en goed gekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen: 1.° het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1870; 2.° de jaarverslagen van de gemeenten Amsterdam en Leiden 3.° een boekwerk van Dr. H. Goèmans, waarvan de titel luidt: hWaarnemingen over vaccinatie, revnccinatie en het bewaren van vaccinestof." Den gever, ter vergadering tegenwoordig, wordt dank gezegd en dit werk met de voormelde verslagen ter inzage gelegd van de lellen, om daarna in de boekerij te worden opgenomen. 4.° Een verzoek van P. Schuringa om, nu hij het doctoraal examen gedaan heeft voor de wis- en natuurkundige facul teit der Groninger hoogeschoöldefinitief benoemd te worden tot leeraar aan de hoogere burgerschool. Dit adres is voorgelezen en door den Voorzitter wordt medegedeeld dat daarop is gehoord de directeur der hoogere burgerschool, de commissie van toezicht over- en de inspec teur van het middelbaar onderwijs. De eerste heeft gunstig geadviseerd, de laatsten hebben te kennen gegeven dat het Ken wenschelijk voorkwam den adressant aan te stellen voor één jaar, onder belofte van definitieve benoeming, indien hij voor het einde van den cursus 1871/7a den doctoralen graad zal verkregen hebben. Overeenkomstig dit laatste advies wordt door den Voorzitter een voorstel gedaan. De heer Mr. van Dongen kan zich wel met het voorstel vereenigen, maar vindt liet jaipmer dat voor dezen leeraar eene voorwaarde is gesteld, die bij de benoeming van een ander leeraar, den heer Schoor, niet gemaakt is. Deze is evenmin gepromoveerd als de heer Schuringa en is in der tijd toch definitief benoemd. De Voorzitter zegt, dat dit eene fout is van den Raad, maar dat die, eenmaal begaan, geen aanleiding mag zijn haar te herhalen. Vermoedelijk is de doctorale graad bij den heer Schoor niet als voorwaarde gesteld, omdat hij kort na het afleggen van zijn doctoraal examen benoemd is en men meende dat hij spoedig daarop promoveren zou. Misschien is deze discussie wel eene aansporing voor den heer Schoor om zijne promotie niet langer uit te stellen. Het voorste) is zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 5.° Een adres van de firma Moolenburgh en van Uije om aan den dijk op het einde der Eugelsche kade eenigen grond in erfpacht te bekomen. Dit adres is voorgeleden en door den Voorzitter medege deeld, dat dc gemeente-bouwmeester, behoudens eenige wij ziging, waarmede de adressanten genoegen hebben genomen, gunstig heeft geadviseerd. Hij stelt voor den bedoelden grond in erfpacht uit te geven tegen 2 cent per centiare 's jaars. 'I Alzoo besloten. 6.° Eene gewijzigde begrooting van het Evang. Luthersch armbestuur over 1871, vergezeld van eene memorie van toe lichting. Uit deze memorie, door den secretaris voorgelezen, blijkt, dat genoemd armbestuur een hooger subsidie wensclit te ontvangen ter voorziening in de kosten van opbouw van een muur aan het St.-Jacobshoije en voor eenige andere uitgaven. De Voorzitter zegt dat die andere posten niet toegelicht zijn eu stelt voor daaromtrent nadere inlichtingen te vragen. Dit voorstel wordt aangenomen en de begrooting gesteld in handen van de HH. Mr. van Dongen, Koole en Labrijn, om na het ontvangen van nadere toelichting den Raad rap port te doen en advies uit te brengen. 7.° De gemeente-rekening over 1870, vergezeld van eene nota van toelichting betrekkelijk den verkoop van inschrij vingen op liet grootboek. De rekening bedraagt in ontvang 128395,26® tr uitgaaf - 122367,21 alzoo met een goed slot van f 6028,05® Zij wordt ter inzage gelegd van de leden en algemeen verkrijgbaar gesteld, terwijl de Raad de HH. Mr. Moolen burgh Moens en van Dongen benoemt tot leden eener com missie tot onderzoek dier rekening. De. Raad besluit van de onvoorziene uil gavenbegrooting 1871 over te schrijven op hoofdstuk VIII, afd. IV, art. 3, (klccding en wapening van dienaars vnn policie) f 50. De Voorzitter deelt mede dat: a. hij ae opneming van de kas des gemeente-ontvangers op 21 Juli jl. is gebleken dat over 1870 en 1871 ontvangen is f 163089,13 en uitgegeven- 157272,52' meer ontvangen goed slot der rekening van 1869 5816,61 - 4709,4-5 Totaal van het saldo in kas 10526,06 b. bij de laatste stemming tot leden van den gemeenteraad zijn benoemd de HH. S. G. Nauta van der Grijp, Mr. J. W. D. van Dongen, C. van der Vliet en Jlir. Mr. G. L. Schurer c. de gisteren gehouden tiendverpachting heeft opgebracht met inbegrip van de rantsoenpenningen en het blokgeld f4 764,60; d. de levering van 45000 Luiksche keipn, na gehouden openbare aanbesteding, is gegund aan de Haan en Gallay, te Amsterdam, voor f 56,75 per 1000. Deze mededeelingen zijn voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter stelt, namens Burgemeester en Wethouders, voor om de gewone jaarlijksche kermis op den gewonen tijd te doen plaats hebben, onder voorwaarde 1." dat niemand worde toegelaten tot het plaatsen van kramen, spellen, draaimolens enz. of als straatkunstenaar, orgeldraaier of liedjeszanger dan na aan den commissaris van policie te hebben overgelegd een certificaat van het bestuur of de besturenwaar de verzoeker de laatste 14- dagen heeft doorgebracht, ten bewijze dat aldaar de kinderziekte niet heerschende is en 2.e dat die toelating of vergunning niet anders zal verleend worden dan onder voorwaarde dat in geen geval aanspraak op schade vergoeding zal kunnen gemaakt worden, wanneer het ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1871 | | pagina 3