B IJ VOEGSEL Zierilvzeescliëii Nieuwsbode van Dingsdag 15 Maart 1870. VERGADERING behoorende bij den van den Gemeenteraad teZierïkzee, GEHOUDEN DEN 9 MAART 1870. (Niet officieel.) P n t e n v a n behandeling: Resumtie notulenvoorstel van B. en W. tot daar- stelling van een '.ast postkantoor; voorstel tot wijziging der raadsbesluiten tot helling van begra fenisregten en op de invordering dier regtenvoor stel tot. verkoop der ankerboeiverslag der commissie van toezigt voor het middelbaar onderwijs over 1869; rekening begrafenisregten en van de kamer van koophandel over 1869 en peiling der haven. Voorzitter Mr. B. C. Cau Secretaris Mr. .J. P. N. Ermerins. Alle leden zijn tegenwoordig, behalve de heer Zuur deeg die echter later binnen lcorat. De Voorzitter opent de vergadering. De Notulen wordeu gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter stelt aan de orde het reeds in de vorige vergadering behandelde voorstel van B. en W. dat de Raad verklare in beginsel genegen te zijn om een vast postkantoor daar te stellen wanneer zich daarvoor eene geschikte gelegenheid aanbiedten waarover toen de stemmen hebben gestaakt. Niemand heeft het woord verlangd over het voorstel en alzoo is dadelijk overgegaan tot de stemming. Zij leverde dezelfde uitkomst op als de vorige, zoodat het voorstel verworpen is. Alsnu komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit tot heffing van be grafenisregten. Elk der 6 artikelen en de geheele verordening zijn met algemeene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van art. 5 heeft Mr. van Don gen gevraagdof de familie van een' overledene verpligt was eene zerk te nemen van de gemeenteen bij art. 6 heeft Mr. Moolenburgh gewezen op het wenschelijke dat bepaald wordedat de gemeente lijkdragers ook het lijk moeteu bijzetten. De Voorzitter heeft den eersten spreker geantwoord, dat die verpligting niet bestond en aan den tweeden te kennen gegeven dat de lijkdragers tot dusver de lijken niet hebben bijgezet en het hem voorkomt, dat het hun moeijelijk opgedragen kan worden. Daarna is in behandeling genomen het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit op de invordering der begrafenisregten. De Heer Mr. Moolenburgh vraagt: of de ontvan ger der begrafenisregten het saldo zijner rekening kan storten vóór dat zij gearresteerd is De Voorzitter antwoordt hierop dat de ontvangst der begrafenisregten gelijk staat met hetgeen betaald wordt voor den afslag van vruchten en vischvoor haven en bruggeldendat de bedoelde ontvanger gecne reke ning doet aan den Raad,maar aan den gemeente-ontvanger, die hem moet nagaan en aan wien hij ondergeschikt is. Zijne rekening wordt als bijlage gevoegd bij die des gemeente-ontvangers. T-Iet voorstel strookt z. i. geheel met de gemeente-wetdie slechts één comp tabel ambtenaar kentde gemeente-ontvanger. De Heer Mr. Moolenburgh is van een ander gevoelen. Hij ziel in den ontvanger der begrafenisregten geen collectant en ook geen ondergeschikt ambtenaar van den gemeente-ontvanger. Hij betwijfelt of het hooger bestuur het wel zal goedkeuren dat voor deze regten een afzonderlijk ontvanger is aangesteld. De Voorzitter zegt dat de Minister van Binnenland- sche Zaken hierop geen aanmerking heeft gemaakt maar dat Hij alleen inlichting heeft gevraagd, omdat den ontvanger drie percent van den ontvang is toege kend. De heer Mr. Moolenburgh bedankt den Voorzitter voor de gegeven inlichtingenmaar hij is nog niet overtuigd dat de zaak „en régie" is. Het nieuwe art. 4 iszoowel als de geheele veror dening met algemeene stemmen aangenomen. De Heer Zuurdeeg komt ter vergadering. Het voorstel tot verkoop der Ankerboei (corps mort) dat in de vergadering van den 9 February jl. is aangehouden woi-dt weder aan de orde gesteld. De Heer Koole zegt dat een nader onderzoek dei- zaak hem niet veel inlichtingen heeft gegeven dat bij voor den verkoop der ankerboei gunstig gestemd ismaar dat hij het wensehelijk achtdat de Raad gehoord worde of hij de boei wil verkoopeu voor den prijsdie daarvoor geboden wordt. Hij zou de boei liever nog eenigen tijd bewaren dan haar nu „(i tout prix" van de hand doen. Spreker wenscht het voor stel daarom to beperken tot een' onderhandschen verkoop. Na eenige discussie hieroverwaaraan de HFI. Mr. Moolenburgh Jhr. de JongeLabrijn en de Voorzitter deel nemen, besluit de Raad met 7 tegen 6 stemmen, magtiging te verleenen tot onderhandschen verkoop onder goedkeuring van den Raad. De Voorzitter stelt voor het verslag der commissie voor het middelbaar onderwijs over 1869 ter inzage v^in de leden te leggen. Aldus besloten. Hij deelt verder modedat is ingekomen de reke ning van de begrafenisregten over 1869en benoemt de HH. Jhr. de Jonge Mr. Moens en Labrijnals leden eener commissie tot onderzoek dier rekening. Mr. Fokker doet, namens de daartoe benoemde commissierapport van haar onderzoek van de reke ning der kamer van koophandel over 1869. Zij bedraagt in ontvangf250, en in uitgaaf- 207,10. Zij sluit dus met een goed saldo van 42,90. De commissie adviseert tot goedkeuring, onder dank betuiging voor het gehouden beheer en met last het goed slot op de rekening over 1S70 in ontvang te brengen in mindering der te verleenen subsidie. Aldus besloten. De HH. Jhr. de Jonge en Mulock Houwer hebben zich als leden der kamervan mede stemming onthouden. De Heer Koole vraagt of zijne inlichtingen juist zijn dat de laatste peiling in do haven zich niet verder heeft uitgestrekt dan 65 meiers van het haven hoofd. Jhr. de .Jonge deelt mede, dat de peiling begonnen is 62 meters uit den hoek van het huis op het west havenhoofd en dat zijmet tusschenruimten ,van 5 meters, is voortgezet tot op 187 meters binnenwaarts. De heer Koole beweert dat in de niet gepeilde 62 meters het ondiepste punt gelegen is eu verzoekt daarom dat de peiling daar nog zal geschieden. Jhr. de Jonge zegt dat degenedie met de peiling belast is geweest, bij verschillende personen onderzoek heeft gedaan naar de beweerde ondieptemaar dat niemand daarvan aanwijzing wist te geven. De Voorzitter geeft den heer Koole de verzekeriug, dat de peiling zal gedaau worden zoover buitenwaarts als mogelijk is. De vergadering is daarna gesloten. SNELPERSDRUKKER!.) FlltSIA: UK J.OOZE COMP.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1870 | | pagina 3