No. 2626. 25slc Jaarg. Nieuwstijd i ngen. ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaturdug 22 1869. Inschrijving voor <lo Soliutterij van den 15 tot den 31 Mei e. k.eiken voormiddag van 9—12 ure, ter Gemeente-Secretarie. Valsche leuzen. De tijd der verkiezingen nadert. De Tweede Kamer is op Pinksterreces uiteengegaan en men bespreekt in brochures en dagbladen de aftreding van 38 leden waarbij tevens nog voor 5 nieuwe plaatsen eene keuze zal moeten worden gedaan. De conservatieven hopen bij deze verkiezing op 8 Juni a. s. in appel te komen over het vonnis bij de laatste ontbinding door de natie over hun bestuur ge-*' slagen. Weldra zullen een aantal kandidaten, oud-leden of nipuwe mannen, aanbevolen worden. Men zal den kiezers in allerlei vorm toeroepenstemt A. of X, want vJiij ia de man des volks, de bekwaamste, ijverigste en beate kampioen voor uwe belangen en rechten. Wij zouden niets liever wenschen dan dat men den strijd uitsluitend op het terrein der beginselen hielden eerlijk en loyaal optrad zonder personen te hekelen dikwijls mannen van meer of minder verdienste ach tenswaard in hun privaat leven die men dan op een toon bespreekt, door de „hitte van den verkiezingstrijd" toegelaten, maar die desniettemin menig keer afkeuring verdient. Om beginselen op den voorgrond te zetten, zijn echter beginselen noodig: geen gebraad is zonder wild, vogel, vleesch of viscli te maken. Is de conservatieve partij in staat ons hare beginselen te toonen? Aan het bestuur of in de oppositie, altijd en overal blijkt het tegendeelzij is vleesch noch visch, kip noch kraai. De conservatieven bestaan ten deele uit oligarchen die met den gang van zaken ontevreden, voor zich en de hunnen het oude systeem van familieregeeren zouden willen herstellen. Daarbij komen allen die met een of ander eminent liberaal eens twist kregen of door afgunst gedreven worden, omdat zij niet door de liberalen voorop gesteld zijn. Eindelijk volgt de troep der gemoedelijke eerlijke conservatieven, die vrees voor eiken vooruitgang hebben en wel willen, maar niet durven; dat is het inerte blokde politiek van tegenstand. Lees nu aandachtig de redevoeringen der conserva tieven in de Kamers (eene alles behalve vermakelijke taak); vraag naar hunne daden; lees hunne dagbladen en gij vindtbeginseloosheid en valsche leuzen. Dat komt in deze dagen het meest uitnu men de massa wil winnen. Eerbied voor het Huis van Oranje en beter begrip van het grondwettig Koningschap is éene dei- meest onwaarachtige leuzen van dc conservatieven. Het is een onedel spel de meerderheid liefde voor het historisch vorstenhuis te ontzeggen. Het is deloijaal spel 'sKonings naam telkens in den verkiezingstrijd te sleuren. Het is onnoozel spelzooals dat nu geschiedt. De conservatieven hebben bij de ontbindingennadat hunne geliefde ministers dag aan dag met de Tweede Kamer overhoop gelegen hadden, vroeger beweerd: de Koning wil zijne ministers houden door al dat afwis selen van ministers is geen regeeren mogelijk kiest ministerieel en Nu heet het: kiest opposanten ter zville van den Koningwant dan zal blijken of de Vorst zijn kabinet wil handhaven dan of het Hem opgedrongen is. Maar ministers zijn in ons land geen instrumenten van den Koning. Als men ze zoo beschouwt dan is het gedaan met de eonstitutioneelen regeervorm want dan is weder waar wat Lodewijk XIV zeiFEtat, c'est moi (de staat, dat ben ik); dan is elke bestrijding van een minister strijd tegen den Koning en bestaat feitelijk heerschappij van een enkelendoor. Willem I reeds afgewezen en indruischende tegen onze historie onze zeden en ons volkskarakter, bij innige gehechtheid aan een erfelijk staatshoofd uit het Huis van Oranje dat ons volk steeds tot vrijheid wilde leiden. Ministers zijn in de Staten-Generaal vertegenwoordigers van de Kroon; in 's Konings kabinet de middenmannen tusschen Kroon en Staten-Generaaldaarom moeten zij beider ver trouwen hebben daarom wil de Grondwetdat zij aan beiden verantwoordelijk zijn. En men roept nu uit kiest opposanten, cm 's Konings belang te dienen; men insinueert: Zijne ministers genieten zijn vertrouwen niet, al ontslaat de Vorst ze niet Wat zullen de conservatieven nu doen als zij in de Tweede Kamer eens eene meerderheid kregen Zullen zijuit eerbied voor den Koning, zooals men nu huichelt, de ministers laten zitten wanneer Z. M. ze niet onmid- delijk hun ontslag geeft? Och, neen, do geheele ge schiedenis sedert 1848 leerthoe de conservatieve graven jonkers en mrs. de begrootingen van liberale ministers jaar op jaar poogden te doen verwerpen. Maar dan zal het ministerie wel moeten heengaan. Wat echter eene misdaad is van eene liberale meerderheid en geen goed besef van 's Konings grondwettig gezag afstemming van de begrooting van van Zuijlen, is den conservatief vrijelijk gepermitteerd, niet waar? 't Is al te onnoozel en de woorden Oranje en eerbied zijn een wassen neusom het gezag te heroveren een anti-nationaal bewind ontvallen dat in gekleurde proclamation dat gene rond zondwaarin stond kiest vrij maar wat door de conservatieve kandidaten werd geëxploiteerd in een zin, alsof er stond: kiest ministerieelen. Nederland is wars van die Fransche kunsten. Professor Vreedeeene soort van conservatieve Rolando furiosorecommandeert geen enkel kamerlid, of hij moet veel pralen en (toet Heemskerk Bz.van der LindenViriilyvan KerkwijkBots en meer in den ban, als botterikken en liberalen; dit laatste is hun misdrijf, want zij tellen onder dé sieraden van onze richting. Maar de conservatieve pers recommandeert daarentegen als een man Taets die nooit spreekt en niet spreken kan, en van Foreestdie precies eenmaal per jaar de liberalen aanvalt. De conservatieve pers zegt verder: loyauteit in den strijd over beginselen te willen. Valsclier leus nam zij nooit aan. Vraag haarwilt gij de openbare neutrale staatsschool of met den heer Groen van Prinsterer wijziging van de 'Grondwet? Antwoord in het Dagblad (commissaris-pre sident de afgetreden minister Heemskerk Az.): wij zijn het „ten deele" met den heer Groen van Prinsterer eens; eigenlijk weten wij niet recht wat hij wil. Dat is eene uitvlucht, want wij weten het allen, schrijven de heeren Groen en ds. Gunning. Reageert gij niet dwaselijk tegen art. 56 van het regeeringsreglementdat hervormingen in Indie wil? vraagt de heer Groen. Antwoord in het Dagblad: gij weet er niet vanwij zullen er met uwe koloniale specialiteit Keuchenius over redeneeren! Maar Keuchenius de man van karakter, wordt met een vloed van scheld woorden aangevallen en als een intrigant voorgesteld, met wien niet te spreken valt door zulke rechtschapen con servatieve publicisten, die nooit hun beginsel voor geldige redenen veil hadden. Om alle discussie te ontwijken en te versmooren, want men durft niet op het terrein dei- kwestie van beginselen komen, spreekt men alweder op dien toon. Zoo gaat het overal en in alles. Altijd rijk aan val sche leuzen, leest men van afkeuren en schelden. Heden gaat men echter in de ultra-reactiomiire, morgen in dë' democratische richting. Elke bondgenoot is den conser vatief welkom, klerikaal of godloochenaar, Rome of Dordt. Busken Huet en Lion zijn zijne beste journalisten; mr. P. Mijer en graaf van Zuijlen waren of zijn de aanvoerders. Discuteeren doet men niet; beginselen heeft men niet; maar men leeft van insinuatien. Lees het Dagblad van den 19 dezer. Daar zegt het: Fransen van de Puttevan der Hucht en Mirandolle zijn tot rappor teurs door de afdeelingen der Tweede Kamer over de agrarische wet (uitgifte van gronden in erfpacht; rege- geling van het grondbezit door afgifte van wettige titels aan den Javaan die eigenaar is en dat bewijstnaar mate de bevolking dat verlangt, gekozen. Nu schrijft het hoofdorgaan der conservatieven„eigenbelang" heb ben die heeren er niet bij; dat zeggen wij niet; maar zij zijn „in de zaak geïnteresseerd;" men had daarop in de afdeelingen moeten letten. Wat wil dat zeggen? Als men geen belang heeft, maar interest in eene zaak, is dat nu wel belang of bloot belangstelling? Zoo speelt men met woorden en stort venijn in den politieken strijd om onnoozelen diets te maken, dat alleen de conservatief den Koningen het vaderland lief heeft; dat wie liberaal is geen gentleman kan zijn, en dat vroomheid, braafheid en loyauteit eigenschappen zijn van eene enkele poli tieke party iti den lande. 't Zou ergerlijk zijn, als het niet belachlijk ware. Maar, kiezers, er zal nog wel meer komen. Tegen de verkie zingsdagen zijn de goochelaars vindingrijk. Past op uwe neuzen! riep prof. Buys reeds sedert lang. Geen knollen voor citroenen, geene valsche lenzen zullen nogtans ons land conservatief maken en de Zeeuwsche districten bovenal met de groote meerderheid doen besluiten iiiet langer kundig liberalen, maar een of ander oud-minister af te vaardigen, want er is zulk een voorraad van die heeren, dat de Algemeene conservatieve kiesvereeniging er een zevental te gelijk kandidaat maakte. Geen wonder, dat de voorraad groot is: in het afgetreden kabinet zaten alleen drie ministers van koloniën in twee jaren tijd en men schiep weder twee portefeuilles van eere- dienst; een koopje voor die heeren, die er korter tijd genot van hadden dan vroeger de heer van Tets zoodat zij nu ook buiten de Kamer geraakt zijn, waar althans twee hunner, tevens als ministers, over eigene voorstellen mede wilden stemmen. Maar dat wilden de kiezers toen niet. Mn In Sleeswijk-Holstein wordt veel geklaagd over de steeds toenemende landverhuizing uit die gewesten. Er zijn plaatsen, alwaar de vroeger zoo talrijke en welvarende bevolking dientengevolge reeds aanmerke lijk verminderd en verarmd is. Alleen in Sleeswijk zijn in de laatste drie maanden ruim 700 concentbil- letten tot landverhuizing, waaronder de meeste voor een geheel gezinafgegeven. De eenige reden hiervan schijnt bepaaldelijk te liggen in de ontevredenheid over de nieuwe staatkundige betrekkingen des lands. Uit Munchen meldt men: Kort geleden werd uit de Schwabingerbeek het lijk eens drenkelings opgehaald, waarin men den gepensioneerden staf-musicus Sebastian Falk meende te erkennen. Er werd eene ph'gtige begrafenis georganiseerd, die aan de bloedverwanten 90 tl. kostte. Acht dagen na deze treurige plcgtigheid echter, verscheen Falk bij den betaalmeester, om zijn pensioen te ontvangen, en vernam daar, tot zijne niet geringe verbazing, dat hij reeds lang dood en begraven ware! De zaak daarop nader onderzocht zijnde, bleek het ras, dat Falk op reis was gegaan, zon der dat iemand daarvan kennis had gedragen, terwijl een nnauwkeurig onderzoek der effecten van den begravene, eene photographic en de noodige bewijzeu aan den dag bragt, dat de in het water verongelukte de vergulder Wagner was geweest. m \tt Men zegt dat de keizer een manifest zal uitvaardi gen dat in vredelievenden geest gesteld is, en dat daarmede gepaard zou gaan het naar huis zenden van eene geheele ligting. Deze woorden en daden zouden geheel in overeenstemming wezen met de redevoeringen door de kandidaten van alle rigtingen, bij de algemeene verkiezingen gehouden. Volgens eene mededeeling van het Fransche ge zantschap hebben alléén de oud-militairen die Franschen gebleven zijn aanspraak op het pensioen van 250 francs, onlangs door de Keizerlijke Regering bij eene wet toe gekend aan hen die in de Fransche legers gediend hebben ten tijde der Republiek en van het eerste keizer rijk. Alle aanzoeken van Nederlandsche onderdanen ter bekoraing van gezegd pensioen, gerigt aan het Fran sche gezantschap te 's Gravenhage of aan de Neder- landsch Regering zijn derhalve voor geene gunstige beschikking vatbaar en zullen mitsdien buiten gevolg blijven. Twee werklieden, die onlangs door een bosch gingen in de omstreken van Parijs, vonden aan den weg een kindje liggen. Zij naderdennemen het op en gaan er mede naar het hoofd van oen naburig dorp. Intusschen voelde een van beide, Antoon V een arme houthakker, zich door medelijden getroffen over het verlaten schaap, en hij drukte de begeerte uit den vondeling op te nemen, al was hij zelf vader van drie nog jonge kinderen. Het dorpshoofd behield het kind en schreef den naam van den houthakker op, ten einde over hem inlichtingen te nemen en te onderzoeken of hij hem het kind kon toevertrouwen. Hij vernam dat deze een eerlijke werkman was, die bij een ieder de beste faam genoot. Doch groot was de verwondering van den burge meester, toen hij het kind ontkleedende en onderzoe kende, er twintig bankbilletten van duizend franken op vond, en daarbij het volgende schrift„De persoon die zich met de opvoeding van het kind zal belasten zal dit geld genieten; hij zal niet uit het oog verloren worden en van tijd tot tijd nog eenige geschenken ontvangen. Men verzoekt voor den jongen te zorgen Totdat hij twintig jaren oud is." P De burgemeester deed den houthakker en zijne vrouw komenen vroeg hun of zij van zins bleven het kind aan te nemen. „Ja," antwoordden zij, „daar waar eten is voor drie zal er ook wel voor vier zijn." Toen gaf de ambtenaar hun kennis van zijne ontdek king, en stelde hun met het kind de 20,000 fr. ter hand. M.«Wtlanfc. XIims»ti-eelit, 16 Mei. Sedert ons laatste berigt, is op de daarin bedoelde hoeve de longziekte sterk toegenomen. Reeds tien runderen uit verschillende koppels zijn aangetast, waarvan enkele zeer gevaarlijk. Ook op twee andere bouwhoeven is die ziekte uitge broken. Op de eerste zijn aangetast vijf en op de tweede twee runderen, Beide laatsten zijn reeds gestorven. Rotterdam, 20 Mei. Gisteren voormiddag ten half twaalf ure, is in de garancinefabriek van de heeren Salomonsononder Capelle a/d Yssel, brand ontstaan, die al spoedig een zeer gevaarlijk aanzien kreeg. Met veel inspanning, waarbij de directeur der ijzerpletterij te Capelle de heer Bergmaanzich vooral verdien stelijk maakte, en door middel van elf brandspuiten zijn de meekrapfabriek pakhuizen en nevengebouwen gespaard gebleven. De helft der garancinefabriek ech ter, met al hare machines, drijfwerk, stoom-droog- eesten enz. is vernield. Eerst ten half acht ure 1s avonds werd men den brand voor goed meester. Ziei'ïlizee20 Mei. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend als 1ste luitenant bij de dd. schutterij alhier aan Mr. B. Ermerins en benoemd tot lste luitenant Mr. J. M. Isebree Moens, thans 2de luit. en tot 2de luitenant Mr. J. A. Bollethans 2de luit. bij het 2de bat. rust. schutterij in Zeeland, uit welke betrekking hem eervol ontslag is verleend. Te Harderwijk is Zondag den 9 Mei door een dei- predikanten het kind gedoopt van zijn ambtgenoot. Dit is niet zoo bijzonder; maar merkwaardig was het, dat bij deze plegtigheid water werd gebezigd, expresselijk uit de Jordaan daartoe aangebragt. Nog merkwaardiger was het evenweldat toen dit doopen geschied was, het overige van dit water weer in een daartoe bestemd kruikje gegoten werd en de predikant vervolgens met gewoon water de overige doopelingen besproeide. Onder het opschrift Brievenpost leest men het volgende in het Utrechtsche Dagblad: „Van heden zijn er postzegels te bekomen van ander halve cent. Door het gebruik daarvan komt de bere kening van het port en de verantwoording daarvan tot de volle juistheid. Daar elk afzonderlijk stuk, in één band drukwerk, ook afzonderlijk wordt berekend, komen meermalen kwart vellen voor, waarvan het port slechts een halve cent is. 1 '/4 vel kan nu verantwoord worden met het nieuwe postzegeldat ligt rood van kleur is. Postzegels van één halve cent zijn onnoodig, daar een lrwartvel, afzonderlijk verzonden, minstens het port van een half vel, dus een cent, moet betalen. Men moet dit vooral in het oog houden, bij de fran kering van visitekaartjes. Die kaartjes bijv. behooren wel onder de kategorie kwartvellendus vereischen slechts een halve cent frankeergeld per stuk, maar één kaartje afzonderlijk verzonden, betaalt alzoo het port van een half vel, dus één cent, doch consequent het voorschrift: twee kaartjes ook slechts één (2 y cent) en verder elk kaartje een halve cent meer. Voor drie kaartjes in één couvert kan alzoo het nieuwe postzegel volstaan. „Het is niet ondienstig reeds nu te vernemendat de thans bestaande zwarte postzegels van één cent, om de vernietiging er van te verduidelijken, zoodra de voorraad daarvan verbruikt is, door groene zullen ver vangen worden. Utrecht„De directeur, 10 Mei 1869. „Heringa." De Ainst. Ct. maakt melding van een velocipede, die niet door de voeten in beweging wordt gebragt, maar door stoom. Deze nieuwe uitvinding is van den heer J. Loeff te 's Herto- geubosch. Zijn werktuig, een dricwielig, voldoet aan alle ver- eischlen. Het is beknopt, heeft een zeer snelle beweging, laat zich gemakkelijk besturen en kan onmiddelijk tot staan gebragt worden; het is ingerigt voor twee personen en de maker rekent men deze stoom-veloeipède den afstand van 's Hertogenbosch naar Utrecht in 2 uren tijds te kunnen afleggen de machine is van 1V2 paardenkracht; dc heer Loeff stelt zich voor door het aanbrengen van nog een cijlindcr het vermogen op 2 paar denkracht te brengen waardoor alsdan een vervoermiddel voor 4 personen zou worden verkregen. Een paar weken geleden is in het zuidwestelijk paviljoen van het ohdc Nijverheidspaleis te Parijs een merkwaardig astro nomisch uurwerk ter bezichtiging gesteld, 't welk voor de kathe draal van Beauv>is bestemd is. Het is twaalf Nederlandsche ellen hoog en vijf ellen breed, en uit 90,000. raderen en doelen samengesteld, die 55 wijzerplaten en een aantal figuren, welke I het bovenvak innemen in beweging brengen. Dit uurwerk wijst den tijd in twintig verschillende steden aan; doet den juisten op- en ondergang der zon, haren doorgang door den meridiaan van Beauvaisden op- en ondergang der maan en van een over groot. aantal sterren, de lengte van dag en nacht, den ondergang der 8aizoenende getijden, de eclipsen, de Zondagsletter acta, dc romcinschc indictie, het giildpnrroial k.,,,. en wel van sommige op eene zeer vcrnufiigc wijy,c. Zoo ver- toonen b. v. de wijzerplaten van eb en vloed den Mont Saint- Michel en het eiland Jersey, waarvan zij den waterstand van oógenblik tot oogenblik getrouw aangeven. De figuren, die het bovenvak innemen of liever dit telkens bij het slaan van het uur doorloopcn, zijn aan de geweide en ongcweide-^c^pJiicdenis en aan de mythologie ontleend. De vervaardiger van dit~k«fl*^«s^ïe en kunstige uurwerk is de burgerlijkeingeuicur Vérité, .,4, Omtrent den bijzonder grooten viscliwa&rvau wij reeds in ons vorig nommer melding maakten, wordt uit Borselen onder anderen nog bet volgende geiH.érd. De beurtschipper van Neuzen op Vlissingen \A. Utunis heeft de visch het eerst opgemerkt toen hijjl. Dtonij^d^ avond voorbij de plaat de Caloot varende, een onge woon geluid in het water hoorde en in de verte eFrf zeer groot voorwerp zag drijven. Toen hij naderbij kwam en bevond dat het bedoelde voorwerp leefde en met zijn grooten staart alles dreigde te vernielen wat in zijne nabijheid kwam, liep de schipper aan wal om hulp in te roepen. Na een paar vergeefsche pogingen verklaarde Jacob Rottier, jongste zoon van den dijk graaf L. Rottier, zich bereid mede te gaan. Deze nam een geweer met zich, waarmede hij op het dier aanlegde. Bij het tweede schot trof hij het in den muil ten gevolge waarvan het na veel bloedverlies bezweek. Met behulp van menschen en paarden werd het vervolgens gedurende den vloed bijna 400 ellen op de plaat ge sleept en toen kon men het bij laag water gemakkelijk bezigtigen. Bij velen schijnt de lust daartoe te bestaan, want van alle zijden stroomen nieuwsgierigen toe. Het dier, door onbekende oorzaak van zijn koers ge raakt, behoort klaarblijkelijk tot het geslagt der wal- visschen. Het is 17.20 Ned. el lang; de lengte der onderkaak tot aan de hoeken van den muil bedraagt 4 el; zijne zwaardvinnen zijn 1.95 el lang; de breedte der staartvin is 3.60 el; de afstand der, voor zulk een dier niet zeer groote, oogen bedraagt 2.50 el. Ofschoon reeds geheel in elkander gezakt is zjjn grootste dia meter nog 2.20 el. De lengte zijner spuitgaten beloopt 45. de dikte van het spek aan de onderkaak 25 Ned. duim, terwijl zich, voor zoovermen zien en tellen kan want de muil is nog al gesloten 290 baleinen op de eene zijde in de bovenkaak bevinden. Al de onjuiste ministers worden door de kies-vereeni- ging te Utrecht candidaat gesteld voorliet lidmaatschap der Tweede Kamer. Dus, er is nu niets meer noodig om dit edele doel te bereiken, dan een dom volk dat alles wil gelooven wat het wijs gemaakt wordt, en de stembriefjes laten invullen door gedienstige geesten. Beter zoude dit echter gaan, wanneer ieder kiezer een bankje van 25 gld. in de handen werd gestopt; maar nu zullen zij gewogen en te ligt bevonden worden.Ook van het Dagbl. springt iemand uit zijne klompen om de eigenaars van het Dagblad in de Tweede Kamer te smokkelen. Nu dat is de man niet kwalijk te nemen, ook al ware hij overtuigd van hunne volmaakte ongeschiktheidwant deed hij dit niet, dan kreeg hij bepaald zijn ontslag, en dan kon hij weer kiezen trekker worden of lampen-aansteker in den een of anderen schouwburg. Oude ratten zijn altijd slimmer als jonge, dat ziet men nu; weer aan Rochussen; die man heeft op zijn staatkundigen levensweg zooveel ondervinding opge daan, dat hij zien kan door een plank waar geen gat in is, en heeft daarom verzocht niet meer in aanmerking te komen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, om zoo men zegt dat hij vreest van door de meezen van het groote vischnet te zullen zwem men. Het isd us met hem als met de vos die een patrijs zag, eti er niet bij kon en toen zeide: „Ik geef om geen patrijzen." De Nieuwe Mid- delburgsclie Courant heeft ook knepen onder haar staart, of, beter gezegd, de eigenaars, die trouwens bekendstaan, als niet erg gul te zijn en toch zijn die mannen zoo ver kwistend, dat zij om niet de herbergiers in Schouwen en elders couranten zenden. Dus niets anders dan knepen, om bij de a. s. verkiezing te speculeren om stemmen te winnen voor hunne candidaten. Men is dan ook nieuws gierig welke presentjes zij de Zeeuwen willen opdringen. Een schipper te Dordt wordt aangeraden zoo hard niet te bluffen op zijn geld, en zooveel onwaarheid niet uitte bazuinen van eene meid op de Kuipershaven, daar hij an ders verzocht zal worden om zijn jas te kouien betalen. „Het is nog al gelukkig afgeloopen," zegt iemand te Hoek, want als het eens waar geweest was, dan had ik leelijk met mijne handen in 't haar gezeten; want: Ik heb toch geen zin in trouwen Met een meisje zonder geld Want het zou mij eeuwig rouwen Als ik niet werd welgesteld. Kerknieuws. De heer H. F. Creutzberg, predikant bij de hervormde gemeente te Ylissingenheeft voor het beroep naar Goes bedankt. Regtzakcn. Door het Kantongeregt te Zierikzee zijn bij verschil lende vonnissen van den 19den Mei jl. veroordeeld tot geldboete en gevangenisstraf. Twee personen wegens het blijven nederleggen van mestspecie op de kade te Bruinis se. Een persoon ter zake: Het als Conducteur van een Diligenceniet inschrijven op de Vrachtlijst van den naam van een Reiziger onder weg opgenomen. Een persoon ter zake: Het als opkooper te Zierikzee niet in zijn register vermelden van goederen van eenen bijzonderen persoou gekocht. Negen personen wegens het rapen van kreukels aan deu voet van een dijken in een der Zeeuwsche Stroomen zonder het vereischte consent. IMarktpryKen te Zierikzee. 20 MEI 1 8 69. Boter, laagste koers ƒ0,50 en hoogste koers ƒ0,55 per 5 ons. Kip-Eijeren, laagste koers 0,62 /.x en hoogste koers ƒ0,75 per 25 stuks. Eenden-Eijeren laagste koers

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1869 | | pagina 1