No. 2609. 25s,c Jaarg. Woeïisdag 24 Hl aart 1869. van Middelburg en Zierikzee. Zierikzee en Rotterdam. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Door de invallende Feestdagenzal de Nieuwsbode van Zaturdag 27 Maart op aanstaanden Donderdag-avond en die van Woensdag 81 Maart op Dingsdag-morgen worden uitgegeveu. N ieuws tij d i n gen De hooge doctersloonen te Londen geven dikwijls aanleiding tot klagten daar vele zieken daardoor van de beste genees kundige hulp verstoken worden. Maandag kwam een aanklagt voor tegen een geneesheer die dertig guinjes (378 gulden) per visit ie op eene buitenplaats gerekend had, terwijl hij in de stad (d. i. zoover de bestrate afstand strekt) slechts een guinje per dag reekeude. De zaak werd met honderd guinjes te betalen afgemaakt, doch de regter gaf als zijn gevoelen te kennen, dat dit bedrag te veel was. ludicn gegoede of rijke zieken een geneesheer naar buiten ontbieden, dan is het raad zaam (dus zegt een der dagbladen) vooraf eene overeenkomst aBn te gaan. JFr a w drijft. Ten aanzien van de aansluiting der Fransche Oostbann langs de spoorlijn LuikLimburg, aan Utrifclit en Amsterdam waarbij het Nederlandsch gouvernement betrokken is, geeft de Patrie eenige ophelderingen, welke zoo zij althans waarheid bevatten, eenig licht over die zaak verspreideuDe directie der Fransche Ooslbaan schijnt de begeerte te koesteren om zich in het bezit te stellen van de exploitatie der lijn Eindhoven Utrecht, en niet alleen van de lijn Luik Limburg. Zij zou reeds omtrent dit punt een ontwerp tractaat hebben opgesteld dal op dit oogenblik bij het kabinet van den Haag is. Hel Nederlandsch gouvernement maakt echter zwarigheid aan het ontwerp, zooals het daar ligt, zijne goedkeuring te hechten, omdat de lijn Eindhoven—Amsterdam voor Nederland van on berekenbaar gewigt is, wegens de regtsfreeksche verbinding met Frankrijk, en den transito-handel met dat rijk. Te Parijs is de vreesselijke gebeurtenis van den dag de ontploffing van het chemisch magazijn van den scheikundige Fontaine. Fontaine is de uitvinder der stof, waarmee men de onderzeesohe torpedos opvult; daarvoor werd hij met het legioen van eer gedecoreerd. Deze stof, die in het laboratorium van Fontaine werd bereid, heeft de ontzettende ramp veroorzaakt, 't Is onbegrijpelijkdat men toestond, dat zulk fabrikaat midden in Parijs gemaakt werd. Het is het zoogenaamde Kali-Pikrat (Picrale de Potasse) en het heeft, eene vreesselijke uitwerking. De verwoestingen daardoor aangerigt, strekken zich tot van het. plein der Sorbonne uit. De schok werd in alle naburige straten gevoeld. In de rue Soufflotop ongeveer 5 minuten afstauds van het etablissement van Fontaine, sprongen al de vensters stuk. In het Café de la jeune France beneden den boulevard St.. Michel weiden de tafels omvergeworpen, en in de rue Racine, op 6 minuten afstands van de plaatswas de schok zoo sterk dat de menschen op straat ter aarde vielen. Op de plaats zelve is de verwoesting schrikwekkend. Men was gedwongen bijna alle huizen met balken te stutten, om instorting te beletten. In alle woningen werden de meubelen het porcelein en het glaswerk vernield. In het wijnhuis naast Fontaine werd het glas tol. stof verpletterd. In den winkel van den boekbinder Pfister tegenover Fontaine ziet het er uit of hij met kartetsen beschoten is. Bij eene waschvrouw op de plaats werden alle hemden, die buiten hingen met bloed bevlekt., en in het huis vlak tegenover Fontaine vond men op de vijfde verdieping gedeelten van hersens en stukken vleesch. Nog twee ontploffingen hadden in den namiddag van den 17 plaats, zonder echter mcnschenlevens te kosten. Men vreest dat de overwelving der katakombenboven welke de geheele Place de la Sorbonne ligt, scheuren heeft bekomen en dat dien ten gevolge het geheele quartier met instorting bedreigd wordt. Een ooggetuige meldt het volgende »Ik was juist thuis (place de la Sorbonne no. 3 toen plotseling eene vreesselijke ontploffing plaats had. Al de vensters sprongen stuk en het huis scheen in te zullen storten. Ik ijlde naar het raam. Een digle kruid en zwaveldamp vervulde de lucht. Ik stortte den trap af. Ik zag slechts mensehen met bloedige aangezigten. Het gelaat der concierge was met bloed bedekt. »Daar zie ik dat uit een volkomen vernield magazijn een ontzettende vlam 9laat. Het huis staat nog. Aan alle vensters, manuen vrouwen, kinderen in de grootste vertwijfeling Spoedig komt er hulp. Eene onafzienbare menigte is op de plaats aanwezig, met angst vervuld, want ieder oogenblik lean eene nieuwe ontplof fing volgen en het huis in elkander storten. Allen worden gered. Doch er zijn reed9 offers gevallen. Aan mijne voeten bevindt zich een vormlooze klomp, men kan niet zeggen: een lijk. Deze beweegt zich nog; er i9 nog leven in. Twee schreden verder onder een bank een tweede slagtoffereven verminkt. Een dezer ongelukkigen werd over de geheele plaats verspreid. Zijn hoofd werd gevonden op het balkon van de vijfde verdieping van het huis no. 3, en zijn kinnebak op de derde verdieping. Uit een der winkels in de buurt, zag men eene menschelijke gedaante verrijzen, die geheel en al in vlammen stond. Zij ijlde op de Sorbonne toe, aan den ingang waarvan zij nederstortte. Men is woedend dut men zulke ontplofbare stoffen in het midden van Pnrij9 mag opeenhoopen. Niemand, die zich op het oogenblik van de ont ploffing op de plaats bevond bleef ongedeerd. Bijna alle koetsiers der daar stationerende vigilanteszijn min of meer gekwetst. Het lijk van Fontaine's zoon is geheel en al verkoold onder de puiu- hoopen gevonden." Het getal dooden berekent men op 6 a 7. Het aantal gekwetsten is nog niet beleend. Zij werden onmiddellijk in de naburige apotheken gebragt, waar hun geneeskundige hulp werd verleend. Daaronder bevinden zich verscheidene studenten. De vrouw van Fontaine is uit smart over den dood haai'9 zoons krankzinnig geworden. De lijken waren verschrikkelijk verminkt. Een danr- onder viel geheel en al uit elkander, toen men het weg wilde brengen en inen moest het bij stukken op dc draagbaar leggen. Het was nog een geluk, dat de ontploffing niet wat vroeger of later plaats had. Eenige minuten te voren hadden namelijk de studenten de Sorbonne verlaten en kort daarna zouden de leerlingen van het gymnasium St. Louis zich naar huis begeven. Het aantnl personen, die ligte wonden aan het gelaat enz. ontviu- geu, moet ongeveer 50 a 60 bedragen. Almelo, 19 Maart. Dezer dagen overleed te Ambt- Almelo eene vrouw aan eene hevige rotkoorts. Bij het ontkleeden van het lijk deed zich een vreemd geval voor, daar men ontdekte dat in een der vele gaten, welke haar door die ziekte in den rug waren gevallen, zich vier muizen hadden genesteld. Reeds bij haar leven had zij dikwerf geklaagd över buitengewone pijn in den rug, en ontdekte men toen dat zulks door de muizen werd veroorzaakt, doch de onverschilligheid derhuisge- nooten, die overtuigd waren dat er veel van dat onge dierte in de bedstede aanwezig was, schijnt zoo groot te zijn geweest, dat er geene moeite werd aangewend om deze te verdrjjven. Hoofykeppol, 19 Maart. Onder de kinderen in deze gemeente blijven de mazelen keelziekten en croup nog steeds heevsclieudeen eischen deze ziekten veel slagtoffers. Het aantal sterfgevallen is dan ook buitengewoon gróót, van de dit jaar zes en twintig overledenen zijn er achttieh onder elfjarigen ouderdom. Te Hummelo staat het onderwijs dien tengevolge nog steeds stil. Xvatupeii, 20 Maart. Donderdag morgen heeft bij het Spoorweg-Station het volgende ongeval plaats gehad.""Een paard toebehoorende aan den voerman Hk. van Werven Tineke,' dat vobr eén vigilante "tfas gespan nen waarmede een passagier naai* den trein was gebragt, schrikte van een waggon waarvan men zakken met kalk aflaaddedeed een sprong en kwam met den buik op het ijzeren hek der Buiten-Societeitwaarvan de scherpe ijzeren punten in den buik van het dier hieven steken, dat hevig kermende slechts met groote moeite daarvan kon afgebragt worden. De justitie is heden naar Kampen geweest ten einde een plaatselijk onderzoek in te stellen nopens den diefstal die onlangs heeft plaats gehad, zooals de dienstmeid die in onmagt liggende gevonden werd zeide door vreemden geschied te zijn, en dat zooals later bleek dat door haar zelve gepleegd was. Naar wij vernemen moet die dienstbode eene gehuwde vrouw zijn, en de menschen waarbij zij woonde daarvan niets geweten hebben. "Wioi'cloïi, 18 Maart. Gister morgen vond men, in een sloot nabij dit dorp, het lijk van een jongeling geboortig uit Ootmavsum. Naar men verneemt zoude versmaadde liefde, en het daaruit gevolgde onmatig gebruik van sterkendrank de oorzaak van zijnen dood zijn geweest. TJtrecTit18 Maart. Aan deze hoogeschool werd heden bevorderd tot doctor in de geneeskunde, de heer M. J. Bouvin, geboren te Oosterland, bij Zierikzee, na verdediging van een academisch proefschrift over den louw en de beweging der Ureteres. Somiwclïsclijlc, 19 Maart. Als een wonderdadig middel in de geneeskunde dientdat de persoon Jan Rozenbergarbeider alhier welke ruim 80 jaren aan de water-kanker in de bovenlip der mond is leidende geweesten na vele jaren zoowel te Rotterdam als elders, met de bekwaamste geneesheereu geraadpleegd te hebben, op heden door den WelEd*. Heer I. D. Pasant geneeskundigs albier, radicaal is genezen. fngez Goes20 Maart. Even als vóór eenigen tijd te Arnhem hebben zich ook thans hier eenige leeraren der hoogere burgerschool bereid verklaard om den hulponderwijzers uit deze stad en omstreken teregt- wijzing en hulp te verschaffen bij hunne studiën, ter verkrijging eener acte als hoofdonderwijzer. Door bur gemeester en wethouders dezer gemeente zijn daartoe het locaal en de leermiddelen van bovengenoemde in- rigting beschikbaar gesteld. Men is thans druk bezig met het afgraven van den wal en het dempen van een gedeelte der vest; een 80-tal aard werkers hebben reeds groote vordering gemaakt. De dam in de rigting van den weg naar het spoorweg station strekt zich reeds ongeveer tot de helft dei- breedte van de vest uit. Sirjansland22 Maart. Het is ons een ge noegen den velen lezers dezer Courant die zich zeker het hoogst merkwaardig voorbeeld van ware menschen- liefde zullen herinneren bij het redden van 8 schip breukelingen op 27 December 1868 aan den dag gelegd door W. van den Berg, zijne zonen D. van den Berg, Jan en G. van den Berg, benevens P. de Wit, T. van Heivoort en S. van Heivoort, allen wonende te Vianen te kunnen mededeelen dat bij den secretaris van het Departement „Duiveland" der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" ofïicieele kennisgeving is ontvangen dat genoemde maatschappij krachtens besluit van het hoofdbestuur te Amsterdam dit hoogst loffelijk voor beeld van buitengewone plichtsbetrachting wenscht te constateeren en op zeer zeldzame wijze te ouderscheiden door de toekenning eener gouden medaille. Deze medaille waarvan het opschrift o. a. zal luiden, aan W. van den Berg en medgezellen 27 Dec. 1868, zal in de vergadering op a. s. Dingsdag 30 Maart te Nieuwerkerk te houden aan W. van den Berg worden overhandigd terwijl het departement daaraan de uit reiking van getuigschriften en gratificaties aan de deel hebbers van het bedrijf wenscht te doen zamen gaan. De laatste winter-vergadering van ons departement belooft daardoor niet de minst belangrijke en voor de leden der maatschappij uit Duiveland en van elders zeker niet de minst aangename te worden. Zierilcasee, 22 Maart. Verschillende kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben zich tot die vergadering gewend, bij een adres waarin zij toejuichen het voorstel der regering om de kiesdistricten Goes en Zierikzee tot één kiesdistrict zamen te voegen, maar eenig bezwaar hebben tegen de aanhechting aan dat nieuwe district van een gedeelte der provincie Zuid-Holland, vermits het zielental dei- provincie Zeeland op zich zelf ruimschoots voldoende is om in haren boezem twee dubbele kiesdistricten te kunnen bezitten en vier leden der Tweede Kamer af te vaardigen. Zij verzoeken ten slottedat de Tweede Kamer zoo mogelijk met weglating van hetZ!-H. gedeelte hare goedkeuring aan de voorgestelde vereeniging der kiesdistricten Goes en Zierikzee te willen verleenen. De Tweede Kamer der Staten-Generaal zal naar men verzekert, 2 a 3 weken na het Paaschfeest hare werkzaamheden hervatten en alsdan o. a. behandelen het wetsontwerp tot wijziging der kiestabel. Z. M. heeft benoemd tot subst.-griffier bij de arrond.-regtb. te Rotterdam Mr. B. Ermerinsthaus griffier bij het kantongeregt te Zierikzee; Tot grif fier bij het kantongeregt te Zierikzee Mr. F. J. M. Jespers j adv. te 's Hertogenbosch. Tot subst.-griffier bij de arrond.-regtb. te Gorinchem Jhr. Mr. J. Schuurbeque Boeije, thans griffier bij het kantongeregt te Tholen en tot griffier hij het kantongeregt te Tholen Mr.C. F. A. Knijffadv. te Utrecht. Naar men verneemt bestaat er alle kans, dat het groot jaarlijks Nederlandsch zendingsfeestdit maal gehouden zal worden op het buitengoed van mevr. Bruceniet verre van de lijn DeventerZutpben gelegen. Men wil dat bedoelde mevr. dit haar landgoed voor de feestviering op later te bepalen dag, vrijwillig aan de feestcommissie heeft aangeboden. Op de Koninklijke militaire akademie te Breda werd in den lantsten tijd gedurig geld vermist, uit de behoorlijk gesloten lade der kantine. Met vermoeden viel op een oppnsser-machhiist, en ten einde (tien man, zoo hij werkelijk de schuldige was, toeli niet ongelukkig te maken (men weet dat de militaire wetten den diefstal zwaar straffen), werd hij zijdelings gewaar- scJpljYtl en hem tevens gezegd, dat het toezigt op bedoelde geturnde voortanipzeer zou" verscherpf" worden. In weerwil dnarvan kwam er toch nog dagelijks geld in die Iade te kort, zoodat er eindelijk besloten werd pogingen in 't werk te stellen om den schuldige op heeler daad te betrappen. Tot dat einde werd een der onderofficieren Zaturdag-avond jl. gelast zich te verschuilen achter een nabij de kantine aanwezig houten be schot, waarin een paar gaaljes ter bespieding waren geboord. Niet lang was de onderofficier daar op zijn post, of de oppasser-machinist, tegen wien vermoeden bestond, sluipt de kamer binnen met een lampje in de hand, waarboven hij, na omzigtig rond gekeken te hebben, een met lijm gevult potje warm maakte; vervolgens haalde hij een lang dun stokje niet een penceel er aan voor den dag, doopte dat in zijn potje eu begon daarmede op zeer behendige wijze het geld langs de sleuf der lade op te visschen. Toen hij daarmede druk bezig was, kwam de ond^rofficjgj: van achter het beschot te voor schijnen arresteerde-den dief, die, naar men verneemt, zóó lievig ontstelde, dat men genoodzaakt was hem, in plaats van naar het cachot, voorloopig naar het hospitaal te vervoeren. Gemengde berïgten. Te Middelharnis heeft iemand een nieuw huis middeltje uitgevonden om zijne schuldenaren tot betaling te dwingen, namelijk: Hij zal aan het gemeentehuis en op andere plaatsen waar afkondigingen worden aan geplakt, de namen, beroep en de hoeveelheid der schuld aanplakken met bijvoeging: Wxibetalei'. Een molenaars-gezel te M. wordt opmerkzaam gemaakt, om zich zoo niet te verontrusten wanneer de molenaarin tot een huwelijk mogt worden gevraagd, want hij zal nooit geen molenaar worden. Twee dames te Dirks- land moesten hun fatsoen wat beter houden, en geen afgezanten meer uitzenden oni vrijers voor hen te zoeken, want met al hun zoeken, kunnen gjj toch niets vinden. „De liefde is blind." Dit blijkt nu weer te Wilhel- minadorp, waar eene dame verkeertenkel om giften in te zamelen. Dus: Heerschapwilt gij vrijen Laat u niet misleijen Want gij zijt ook niet de man Die haar hart doorgronden kan Spaar uw geld dus niet voor haar Want het raakt toch eenmaal klaar, -— Sofie te Zierikzee wordt verzocht hare eigene fouten eens te overwegen, eer zij verder voortgaat van anderen kwaad te sprekenmaar het vat geeft uit wat het in heeft. Twee meiden te Kr. worden aangeraden hunne handen wat stil te houden, anders zullen zij publiek bekend ge maakt worden. Een kastelein te O. is door het kanton geregt veroordeeld tot geldboete en drie dagen gevangenis wegens aanhoudende dronkenschap. Ingevolge welke wet dit is, wordt niet gemeld. Een mulder te S. behoeft geen storm te loopen op eene plaats als de oude lui naar de kerk zijn, daar hij niet aangenomen wordt, want hij is gewogen en te ligt bevonden. In den Nieuwen West- Kraaijert is een duifje met een witkopje geschoten door een geweldigen Nimrod. Hij heeft om wijsheid gebeden totdat hij eindelijk op de hoogte gekomen is; en nu zingt men Nu is hp op het regte spoor Hij wandelt groene lanen door En als hij op dat duifje schiet Dan meent hij dat het niemand ziet. Te Hoogvliet is een huwelijk met stoom voltrokken des voormiddags werd het kerkelijk ingezegend, en des namiddags werd er een kindje gedoopt. Koi'lvii I o 11 \vs. Ds. K. Kreiden pred. bij de Christ. Afges. gemeente alhierheeft bedankt voor het op hem uitgebragt beroep naar Colijnsplaat. Kuiistiiieu ws. de titel-party- van de uEliaste hooren zingen, Doch waartoe meer? Een ieder die daAr zat en genoot en dankbaar zulk een genot smaken mogt afc de 'af- deeling ons dien avond schonk, zij dit weinige genoeg. Een enkel, doch welgemeend woord van dahk aan den Heer Ezekman voor zijn voortreffelijk accompage als altijd was hij bereid en op zijne plaats. Een kunstminnend publiek bewees, dat het de op offeringen der Afdeeliug en de bemoeijing van het Bestuur op prijs stelde en verdient hetze We vd^ifyqor dank. Of op een ander jaar de Afdeelitiji;i^ui^7'^f leden andermaal zoodanig genot kan scnenl^jr asytoP* niet te bepalen zelfs twijfelachtig. Daarom 8cheiden wensch en voor meMeden en vo AA A y/Dat menigeen zich late inschrjjven." iWid^^fmAakt magt! Men helpt dc algemeene bel an ge i\»;l o r4'^)^ al ij k e Toonkunst in ons Vaderland en de phiats^ijkc.j^iP' j- jingen en bedoelingen der Afdeeling ondersteunden V ij hopen nader op den werkkring der Maatschappij (tot heden niet algemeen genoeg ten onzent hekend terug te komen en eene zaak te bespreken, welke wij voor Zierikzee, voor Stoa en Land van groot ge'wïgt achten. Het door de Afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst aangekondigde Concert, heeft den 18 dezer maand met een volkomen goeden uitslag plaats gehad en hebben wij weinig woorden noodig om aan het in vrij grooten getale opgekomen Ledental met hunne Dames, en het verder aanwezige publiek die Soirée in herinnering te brengen. De helden van den avond Bargheer uit Detmold en Deckers uit 's Bosch oogstten lauweren en werden met een uitbundig applaus ontvangen en begroet en scheen hetzelve geen eind te kunnen nemen, vóór beide priesters der kunst het verrukte auditorium, de een het Adagio van Spohrde ander de Arioso uit de Elias hadden ten beste gegeven. Dat vioolspel van dien uitstekenden kunstenaarvan dien lieven en genialen man, roerde menigeen tot in het diepst der ziel en deed de snaren van menig gevoelvol hart trillen. De grootste moeijelijk- heden op zijn heerlijk instrument, waren, oppervlakkig althans, voor hem gering en paarde hij aan al wat van dat instrument kan gevorderd worden, een herinnerings vermogen dat verbazend kan genoemd worden. Deckers met zijn prachtig, omvangrijk en krachtig bariton-geluid en heerlijk orgaanverrukte zijn audi torium en hopen wjj hem in Juni} e. k. te Middelburg Muldclen van Ycrvocr. SPOORBOOTDIEN ST Corresponderende op den Stmitasspooi-xvogr. M: A. A. I.fc T 18(59. Van MIDDELBURG: Woensd. 24'smorg. 5,45 u. V. 24'smidd. 2, •Donderd. 25 2,30 Vrijdag 26'smorg. 10,15 Zaturdag 27 5,45 V. Zondag 28 11,30 Maandag 29 6, 29'snfidd. 2,30» Dingsdag 30 2,30 Woensd. 31'smorg. 10,V. Van ZIERIKZEE Woensd. 24'smorg. 10,45 u. Donderd. 25 6,30 Vrijdag 26 5,V. Vrijdag 26'smidd. 3,V. Zaturdag 27 'smorg. 10,45 Zondag 28'smidd. 2,30 Maaudag 29'smorg. 10,45 Dingsdag 30 6,30 V. Woensd. 31 6,30 V. 31 's midd. 3, De reizen via Veere (naar den waterstand voorbe houden) zijn met "V aangeduid. STOOMBOOT-DIENST tüsschen M si a. i* 1 Van Zierikzee. Woensd. 24 'smorg. lOu. m. Vrijdag 26 11 Zondag 28'9midd, 12» Woensd. 31 's raorg. 4 30 18(5 9. Van Rotterdam. Dond. 25's inorg. 6u.m. Zatnrd. 27 6 Ditigsd. 30 7 30 Onder «laxiliieojLireriiig' aan allen die de DIRECTIE der DORCAS-YEREENIGING in staat hebben gesteld de onlangs gehoudene VER LOTING van Handwerken en Voorwerpen te doen plaats hebben, worde berigt dat de opbrengst is ge weest zuiver ƒ315,30. $$»ib!eirtsn!tuM, Bevallen van eene Docliter, J. B. KNA AP, geb. de Haan. Appingadam, 21 Maart 1869. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen in den ouderdom van 72 jaren mijn hartelijk geliefde Echtgenoot, de WelEerwaarde ZeerGeleerde Heer BENJAMIN KAM in leven Predi kant bij de Hervormde Gemeente te Dreischor. Dreischor A. C. KAM 19 Maart 1869. Mosselmans. Eenige en algemeene kennisgeving aan Vrien den en Bekenden. Op den 25sten Februarij werd ons ouderhart getroffen, door het overlijden van een onzer lievelin gen CORNELIA JANNETJEdie on3 op 6 Februarij werd geschonkenheden werden wjj weder bedroefd door het overlijden van de tweede onzer lievelingen JANNETJE CÓRNELIA, slechts zes weken oud. Noordgouwe, Ij.1 GILIJAMSE. 20 Maart 1869. W. GILIJAMSE, de Oude. Heden overleed onze Broeder JAN de WEEZEin den ouderdom van ruim 48 jaren. Oosterland Uit aller naam den 20 Maart 1869. JOH. de WEEZE. De betrekkingen van wijlen den Heer J. W. ar-ERMERINSin leven Oud-Hoogleeraar te Groningenbetuigen hunnen claulv voor de vele be wijzen van deelneming hun bij diens overlijden betoond. D. BEVELANDER en FAMILIE betuigen hunnen «lanUt voor de belangstelling ondervonden bij het overlijden hunner Moeder en Behuwd-Moeder Mejufvrouw' NEELTJE HOCKE, Wed. J. Bevelander. Zierikzee 22 Maart 1869. De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen Imrtelijlien «ItniR voor de vele bewijzen van vriendschap ter gelegenheid van hun 50jarige Echtvereeniging' ondervonden. Zierikzee P. van der VELDE, den 17 Maart 1869. I. M. van der VELDE geb. Verseput.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1869 | | pagina 1