No. 2606. 25s,c.Inar$>\ Zaturilag 15 Maart 1869. BEKENDMAKING. Nieuwstijdingen. I IR. iien op 220 ZIERIKZEESCHE MEIWSKORE. IOp Zatnrdag 20 Maart 1869, des avonds 7% ure, de Regentev-karaer van het Hervormd Diaconie Annen-Gesticht, Kitting* van Heeren Commissarissen tot toelating vau kinderen op de A-i-iiieiisoliool. fclwurtwa. I Sedert de laatste twee maanden is het getal misdaden te jkTevv-York zoodanig toegenomen, dat men er zich waarlijk on- ernst over mankt. Gedurende de behandeling der zaak van een lemchtcn keelafsnijder met name Reads, wegens de koelbloedige er moord ing van een policie agent, hadden zijne rotgezellen zich II Jtwlke groote .uienigte in de-nabijheid der regtzaitl verzameld, [at men een policie magt van omstreeks 200 man in de nabijheid nu het gercgtshof deed post vatten om de getuigen en reglers voor ipenbare vreesaanjaging te behoeden Verscheidene der jongste •ooverijcn zijn van een zeer stout moedigen aard geweest. Zoo Irongen twee kerels in een winkel binnen op het oogenblik dat Ie winkelier zich een paar minuten alleen bevond, hielden hem. en pistool tegen hel hoofd, en beroofden hem var. alles, wat hij in zijn zakken" en in de laden der toonbanken had, en ver trokken zonder dat iemand hen kou tegenhouden. In Broadway, de voornaamste straat van New-York, werd bij een juwelier een ipiegelruit ingeslagen ou een doosje met juweoleu ringen mede genomen, op bet oogenblik dat het trottoir met wandelaars be dekt. «as. De handeling geschiedde zoo snel en; zoo onverwacht dat de omstanders niet bij maite waren de booswichten te grijpen. Zekere heer Rogers werd in zijn eigene deur vermoord, enz. Een jongeling te San Francisc^, die een groot fortuin had zoek gemaakt, heeft het plan zich zei ven te verloten. Daar hij er zeer goed uitziet, heeft hij het lot op 10 dollars gesteld en vijftig duizend billetten be schikbaar gesteld, natuurlijk alleen voor dames. De gelukkige, die hem trekt, kan hora trouwen, of ont vangt de helft der som door de loterij verkregen. Men moet echter in 't oog houden dat hij zoo verstandig geweest is van zorgvuldig te verzwijgen, dat zijn geld op is. ÜSelgU. Onder den titel »Een constitutioneel koning" levert de Belgische hoogleeraar Emile de Laveloye in de Revue des deux mondes van 15 January 11. een schets van het leven van Leopold I, waarin hij vooral op den voor grond plaatst hoe deze vorst de pligten van een constitu tioneel vorst opvatte en in practijk bragt. Wij ontleenen aan deze zoo lezenswaardige schets enkele merkwaardige trekken. „Zijn voorkomen, zijne manieren en zijn taal, ja alles duidde in Leopold den constitutioneelen koning aan. Welwillend voor allen, spraakzaam met wie hem nader den, was hij met niemand familiaar. Zoo hij til als mensch zijn voorliefde had, deze schijnt nooit eenigen invloed te hebben uitgeoefend op het besluit, dat hij als vorst nam. Hij zag achtereenvolgens mannen van allerlei rig- ting en van zeer verschillende afkomst aan het bewind komen, en de nieuwen, die de stembus hem opdrong, "iverden even goed ontvangen als de ouden waaraan hij door langdurig samenwerken gehecht was." Dit bleek wel nimmer duidelijker dan in 1846, toen de liberalen een groot congres bijeenriepen te Brussel om een programma te ontwerpen, en het clericale minis terie de Thenx zoo mogelijk omver te werpen. Louis Philippe zag met schrik dat alles aan, hij schreef Leopold om de bijeenkoming van 't congres toch niet te dulden de gruwelen der Fransche revolutie stonden anders voor de deur, nimmer moest hij aan de oppositie toegevenen er niet aan denken zijn ministerie te laten gaan. En wat antwoordde Leopold? Dat weten we niet, maar wel weten we wat bij deed. „Aan de meetings en de onstuimige volksvergaderingen der Engelschen gewoon, liet hij stilletjes het liberale congres bijeenkomen, beraadslagen en het programma vaststellen, en toen bij de verkiezingen de Catholieken in de minderheid waren gekomen aarzelde hij geen oogenblik, om zijn ministerie te formeeren juist uit die menschen, die men hem had geraden uit te sluiten. „Het volgende jaar," zegt de Laveleye verder „toonde wie van beide de verstandigste politiek volgde. De schok, die den troon van Louis Philippe omverwierp, be vestigde dien van Leopold, omdat de eerste de wassende macht der democratie zocht te keeren terwijl de ander niet vreesde er zich bij aan te sluiten; een merkwaardige les, die de vorsten wel zouden doen niet te vergeten, maar ter harte te nemen." Hij liet het geheel aan de partijen over, hoe de bin- nenlandsche aangelegenheden zouden worden geregeld. „Nooit heeft men kunnen zeggen, dat hij de eene partij boven de andere begunstigde. Daar 't koningschap on verantwoordelijk moest zijn hield hij het in een hoogere sfeer, waar de twisten van het Forum zijn Olympische onpartijdigheid niet konden verstoren. Geroepen om met mannen van verschillende richting samen te werken vermeed hij zorgvuldig alles, wat zijn verhouding tot de eene of andere party minder gemakkelyk zou kunnen maken." Leopold was dus juist de man voor het parlementaire stelsel„die instelling nog rijker aan zegen voor de staat kundige grootheid der volken dan storm en electriciteit het zijn voor hunne materieele welvaart." TJirik, 7 Maart. Eergisteren is in de nabijheid van dit eiland gezonken het vaartuig van den schipper H. Touwslager, geladen met puin, komende van Utrecht, en bestemd naar Friesland. De schipper en zijn knecht zijn gered en hier aangebragt, doch de vrouw van den schipper, benevens vier kinderen, die zich in het voor onder van het vaartuig bevonden, zijn verdronken. Het lijk van het oudste kind is opgehaald. St. Johannesjy;a5 Maart. Al9 eene bijzon derheid kunnen we berigten dat zich hier eene huis houding bevindt, bestaande uit twee broeders eene zuster en eene dienstmeid die te zamen 285 jaren en ruim negen maanden tellen. De dienstmeid heeft aldaar bijna 30 jaren onafgebroken gewoond. R,otter<ljim, 9 Maart. Gisteren morgen zou de timmermans-knecht C. de Graaf, in de Groote Kerk alhier het touw eener gordijn aan een der ramen in orde maken. Daar de bovenkant van dat raam moeyelijk met een ladder te bereiken was, liet hij zich als ge woonlijk in een bak ophijsehen. Op die manier boven gekomen zijnde, meende hij het te kunnen wagen om den eenen voet op den rand van het kroonwerk te zetten, doch zoodra hij dit deed, zwaaide de bak hem onder den anderen voet wegtengevolge waarvan hij uitgleed en met de hersens op de zerksteenen neder- viel, zoodat hij oogenblikkelijk dood was. Hij laat vrouw en kinderen na. Breda, 6 Maart. De zoogenaamde Duitsche tarwe bloem die door het bakkers monopolie, zoo hier als elders meer dan te weel verbruikt, of liever verbakken wordt, en meestal met onzuivere bestanddeelen tot nadeel der gezondheid, vermengd is; en bij velen maag kwalen of slepende ziekten veroorzaaktmoest de heeren inspecteurs der geneeskundige com missiën van staatstoezigt in ons vaderland daarop opwekkeneens naauwkeurig hunne aandacht te vestigen 'tón einde scheikundig onderzoek in het werk te stellen. En mogt men bevinden, dat het product vervalscht was, dan dengene die het in den handel bragt, of den bakker, die dusdanige tarwebloem verhakte, ten strengste straffen. Het zijn in één woord langzame vergiften. Aan de koninklijke militaire akademie alhier bakt men tegenwoordig zelf het brood uit zuivere Zeeuwsche tarweomdat men de kadetten ook met vervalscht tarwebrood oppropte. En wat meer zegt, tegen ver scheidene pet. minderwordt zuiver tarwebrood uit Zeeuwsche tarwe gefabriceerd. 7 Maart. Men verneemtdat alhier van wege den minister van oorlog aanschrijving is gekomen om een gedeelte van het groot rijks-arsenaalzoo spoedig mogelijk tot stallen en kazernering voor kavallerie in te rigten. Het is thans zeker dat met Mei e. k. ons garnizoen met twee escadrons huzaren en den staf, benevens eene batterij veldartillerie versterkt zal worden. Men spreekt er van dat in dezen zomer groote militaire manoeuvres op de vlakte van het voormalige kamp van Reijen zullen gehouden worden. Zici-ili^oe11 Maart. Gisteren is alhier aan besteed het bouwen eener hoogere burgerschool met 5jarigen cursus. De minste inschrijver was de heer M. van den Ende voor de som van ƒ26,663. Demiliciens voor de ligting van 1869 zullen ver deeld worden als volgt: infanterie: reg. grenadiers en jagers 750; lc vegement infanterie 960; 2e 950; 3r 1000; 4" 1020; 5* 1020; 6' 1020; 7* 1000; 8« 1000; cavalerie: bij ieder der 4 regementen huzaren 94; artillerie: reg. veld-artillerie 560; le reg. vesting-artillerie 380; 2" 350; 3r 400; reg. rijdende artillerie 64; korps pontoniers 50; bataljon mineurs en sapeurs 100. Voor eenige dagen gingen de ambtenaren van 's rijks belastingen te Rhenen hunne gewone wandeling maken tot opsporing van gedienstige geesten die om den ontvangers werk te sparen, de spirit' 8 op geheim zinnige wijze vervoeren. Zij hadden juist een aardig plaatsje uitgezocht om er post te vatten toen een man hen verwittigde dat er eenige smokkelaars zouden passeren die met spiritus beladen waren. Voor deze welkome tijding ontving de man naar wij vernemen onmiddellijk ƒ7.50 met belofte, dat hij nog 2,50 zou krijgen wanneer »de aap binnen was." De ambtenaren wachtten nu met ongeduld het trans port en ja weldaar kwam de troep aan beladen met welgevulde blazen die op een kwartier uurs afstand naar spiritus roken. Oogenblikkelijk werden de dragers omringd en zouden misschien gearresteerd zijn toen een hunner zeer na'if vroeg»of men geen water in blazen mag vervoeren De ambtenaren hierdoor op merkzaam gemaakt onderzochten den inhoud en be merkten toen dat de blazen aan de buitenzijde wel met spiritus bestreken doch 0 jammer! met water gevuld waren. Thans eerst bleek het dat de aanbrenger die de ƒ7,50 in den zak had op listige wijze de ambtenaren had verschalkt. Door de drukte die door deze omstan digheid ontstond schijnt er niet op gelet te zijn of hij ook nog soms om de beloofde ƒ2.50 heeft gevraagd. Naar den afloop dezer geschiedenis zijn wjj wel nieuwsgierigte meer daar de 7,50 niet terug zijn gegeven ofschoon er om verzocht werd en het praatje gaatdat de tegenwoordige bezitter collega der water dragers is. Niet onwaarschijnlijk is dit geheele geval verzonnen en uitgevoerd om aan anderen gelegenheid te geven ongestoord hun vrachtje over te brengen. In een afgelegen hoek van het graafschap Westmoreland werd II. Zondag namiddag het lijk eener vrouw begraven, die gedurende haar leven twintig kinderen had ter wereld gebragt De overledene was de weduwe van eon landeigena ir, die te Preston Richard een klein stadje in het noorden van hel graafschap woonde. Zij trouwde op haar zestiende jaar en had bij haar overlijden slechts haar 55ste jaar bereikt. Wat het merkwaardigste is i9 dat haar jongste kind slechts 8 j treri telt terwijl verscheiden andere of volwassen of gehuwd zijn dat zij allen toonbeelden zijn van de fiksche frissche jongelui die men onder de »kraehtige kinderen van Westmoreland" ontmoet. Het is bovendien opmerkenswaardig dat de vader binnen drie weken voor de moeder gestorven, en dat bij elke gelegenheid twintig kinderen hun ouders grafwaarts begeleidden en wel 12 dochters en 8 zoons. In het Leesmuseum te Utrecht heeft de heer jhr. rar J. J. F. de Jong van Beeck en Donk, uit Brielle, gesproken over den toestand van den arbeidenden stand in 't algemeen, maar meer in liet. bijzonder over den ongelukkigen toestand van bet onderwijs voor kinderen uit dien stand hier te lande. Naar sprekers meening was de opvoeding van die kinderen te veel theoretisch, 1e veel voor het hoofd en niets voor het li,schaam behalve lezen, schrijven, rekenen enz. meende spre ker dat het nuttig zou zijn, dat men de kinderen leerde hunne lichaamskrachten te oefenen en hunne zintuigen te gebruiken, bijv. door gymnastiek, teekenen en het leeren hantecren der eenvoudigste, gereedschappen. Hij prees zeer aan het oprigteu van ambachtscholen waar eeu of meer ambachten wordeu geleerd, zoo als op verscheiden phmueii in het buitenland en j voor een gedeelte ook te Amsterdam en te Deventer bestaan. Spreker wees ook op de gebrekkige wijze, op welke de kinderen uit den arbeideuden stand een ambacht leerenzoo zij timmerman moeten worden beginnen zij, na de school verljitcn te hebben mët krnllejoiigen te zijn. Zij verdienen dau 6 of 8 stuivers 's weeks en moeten clan voor den baas schoenen poetsen boodschappen doen lijm kooken krullen naar den bakker brengen enz. terwijl zij v«>or de knechts bood schappen moeten doen, veelal in jeneverhaleii bestaande. Van ambacht loeren komt voor hun 18e jaar niet veel. In den aanvang zijner rede sprak de heer over den slechten toe- stand van het loon en de woningen van den arbeidenden stand, en over de slechte wijzeop welke voor de verpleging der arme wezen wordt gezorgd, die vooral ten platten lande aan de minstvragenden worden uitbesteed terwijl ook onze wees huizen in '1 algemeen slecht zijn ingerigt. y Zes verpleegden uit de kolonie Ommerschans zijn dezer d-V ,'inar het huis van verzekering te Zwolle overgebragt, feitelijk verzet tegen de veldwachters, die hen wilden tegenhouden, toen zij gezamenlijk, met stokken en messen gewapend, uit de kolonie wilden ontvlugten, en bij welk verzet twee veldwachters zijn gewon I geworden. Deze personen zijn allen reeds vroeger veroordeeld. Te Adrianopel heerschto den 23sten Januarij eene on gekende koude. De thermomether wees 10 graden vorst aan; le rivieren waren met ijs bedekt en er was zoo veel sneeuw gevallen dat de gemeenschap was verbroken. In Noorwegen hebben in de afgeloopen maand vreeselijke stormen gewoed. Den I4den February was hij heftiger dan de stormen der legende en veel geduchter dan die van 1823. De storm duurde dien dag elf uren van 3 ure des namiddags tot 2 ure des morgens. Van twintig boerenerven werden de gebouwen nedergeworpen. Ouder Garderen in Gelderland is dezer dagen bij het omspitten der heide een voor de oudheidkundigen belangrijke vond gedaan, zijnde een grafplaats, vermoedelijk van de aller oudste bewoners onzes lands afkomstig. Tal van nog goed be waarde urnen met asch en beenderen zijn daarbij voor den dag gekomen; bij de meeste urnen vond men-tevens lansen of speren, mede in zeer goeden staat. Gemengde toeristen. /Onder al wat valt in de wereld ziet men nooit iets dat naar boven valt, altijd naar beneden," zegt iemand te Zierikzee. Zoo is het dan ook onbegrijpelijk dat men zich niet haast om den grooten toren te herstellen of af te breken daar er dagelijks honderde kinderen in de nabijheid spelen die naar school moetenen zeker niet buiten gevaar zijn om een stuk steen op bun hoofd te krijgen. Neeltje te B. wordt thans zoo naauwkeurig bewaaktdat er thans voor haar aan geen smokkelen te denkeu isten zij men haar hierin wil behulpzaam zij». Eene dame aan het westeiade van Nieuwerkerk wordt aangeraden des Zondags-avonds zich wat fatsoenlijker te gedragen, daar dit vóórhaar volstrekt niet past. Dus Meisje! past toch op uw pligt Houdt u beter uit 't gezigt. Twee ban nikken te Oud-Beijerland zijn zoo brutaal dat zij overal heen vliegen en men verpligt zal zijn hen op te vangen en voor de tralies te zetten van von Bismarck. Aldaar zal eene prinses zich tevreden moeten stellen met een oud gebakje, terwijl de gekken Hans dan wel zal volgen. Een persoon te Sint- Maartensdijk moést zoo veel geweld niet maken dat geheel de gemeente er schande van spreekt. Dus, laat staan uw glas. Te Kattendyke ware Pieter veel beter met een meisje met veel geld en weinig verstand, dan met een meisje met weinig geld en veel verstand. Te Dr. zegt men Koosjewat gaat gij beginnen Welgij lijkt wel van uw zinnen Zult ge (nauw'lijks achttien jaren) Met dien Schouwschen bok gaan paren Dat is onder ons gezeid Bijna een' onmoog'lijkheid. Kunt gij onder uwe vrinden Niet een knapper vrijer vinden Wees eens regt verstandig Koosje En wacht liever nog een poosje Stuur vooreerst dien Schouwschen boer, Naar den brijpot van zijn broer. Een varkenstouwer te B. is thans uitgerust van de vermoeienissen eener Tielsche reis, en heeft tot groot genoegen zijner huisvrouw zijne gewone bezigheden aanvaard. De vrouw krijgt dan ook benaauwdheden als hij spreekt om weer naar Tiel te gaan; maar zegt dat ery altijd goede menschen zijn die iemand den mond open houden. Het praatzuchtige Antje onder Z. K. is van den winter zoo in ellende gekomen dat zij bijna krankzinnig was geworden over liet verlies van haren jeugdigen kloris; maar nu is zij in de laatste dagen naar het harte gesproken van een schynvriend; en nu zegt zij Kwam na lijden geen verblijden Dan was 't lijden groot verdriet; Maar na lijden komt verblijden Daarom acht ik 't lijden niet. Kerknieu ws. Ds. K. Kreulen, pred. bij de Christ. Afges. Gemeente te Zierikzee, is als zoodanig beroepen te Colijnsplaat, zult willen maken, want waarlijk velen dier drinkers v denken weinig, zeer weinig na over de gevolgen huimer onmatigheid. Voor eenigen tijd was ik in zekere Gemeente, "frirafr ik de ter aardebestelling zoude bijwonen van een mijner vrienden die gestorven was door den aanval eener beroerte. Na afloop der begrafenis ging ik eenige niyner kennissen in die Gemeente opzoeken, en viel het gesprek op den overledenen. 't/KwJiJS. ooren, dat de sterke drank ook hém ul^ slsig^ffer-^r- kozen had. Maar lees nu, wat die manj berekend, gedurende zijn gar.sche leven,Vaan iten dwit- had besteed. Hij was gehuwd op 25jarigen stond toen reeds bekend als een goed stierf in den ouderdom van vijf en veertig j£mrr~~Tn de. laatste jaren gebruikte bij als mid dagborreltje voor 36 centendes morgens voor bij aan het werk ging voor 10 centen en in den namiddag tot des avonds voor 40 centen aan bier en jenever. Eiken avond ging bij uaar de herberg om kaart tc spelen. Hy verkeerde dus in de laatste jaren per dag voor 86 centen aan jenever en bier. (Of hij met kaartspelen altijd won, weet ik niet, maar daarover toil ik liever zwijgen.) Rekenen wij nu het gemiddelde en zeggen wij dat hij gedurende zijne trouwjaren eiken dag voor 43 centen jenever naar binnen sloeg. Reken ik wel dan is dat in eet jaar voor 365 x 0.43 156.95 guiden. (De zon- en feestdagen reken ik hier niet hijofschoon er dan altijd een extra borreltje gedronken wordt.) Dat is in 2.' jaar voor 156,95 maa.1 20 ƒ3139 zegge 3 duizend I honderd negen en dertig gulden. Hij had slechts een kind. Had hij nu al het geld dat hij verzwolgen had eens bewaard en bet uitgezet tegen 4 °/0 rente, dan zoude dat kind nu toch nog altijd een kleinen steun vinden voor zijne oude moeder, want immers, hij zou dan een jaarlijksch inkomen heb ben van 31,39 maal 4 125,56 galden, bijna net zooveel als zijn vader per dag gedurende zijn leven verteerde, en daarenboven zoude bet kapitaal niet verminderen. Zie, mijnheer de Redacteur! deze opmerking heb ik gemaakt. Geneesheeren zouden hier nog veel kunnen bijvoegen. Mochten deze regelen een plaatsje in uw blad waardig gekeurd worden en vele huisvaders en jongelingen door de lezing daarvan eens tot nadenken gebracht worden, dan is de weusch vervuld en de moeite beloond van Uwen Dienaar Anti-Bachus. ^Marktprijzen te Zierikzee. 1 1 M A ART 1 8 6 9. Boter, laagste koers ƒ0,70 en hoogste koers 0.80 per 5 ons. Kip-Bijeren, laagste koers ƒ0,75 en hoogste koers ƒ0,90 per 25 stuks. Eenden-Eyeren laagste koers 0,80 en hoogste koers 0,825 per 25 stuks. Ingezondene Stukken. Mijnheer de Redacteur! Nog slechts korten tijd woon ik in deze Gemeente, maar tot mijne groote verwondering en tevens tot mijnen grooten spijt, heb ik in dien korten tijd ont waard dat het gebruik van sterken drank ook in deze Gemeente niet onbelangrijk is. Zoowel jongelingen als echtgenooten en vaders gaan zich te dezer stede aan het gebruik daarvan te buiten en ofschoon ik niet weet of ik het recht heb, om mijn stuk of liever rnyne met moeite saam gebrachte regelen in uw veelgelezen blad te zien opnemen, toch wil ik een mijjier opmerkingen U verhalen, hopende gjj die opmerking meer bekend Burgerlykc Stand tc Zierikzee. geboren: 13 Febr. Een zoon van C. Hack en H. J. Kloet. 16 dito. Een zoon van J. van Akkeren en J. van der Ploeg. Een zoon van W. Hoeder en M. van den Ende. 17 dito. Eene dochter van P. Klaasse en M. Blok. 19 dito. Een zoon van C. van der Vliet en A. C. ts. 22 dito. Eene dochter van C. G. Gilden Y Axer. 5 dito. Een zoon van J. J. Fontei]ne .iden. 27 dito. Een zoon van J. A. Padmos eu J. Vrc ie. 4 Maart. Eene dochter van J. Bolier van der Maas. 5 dito. Een zoon van W. Ros- k 1 en M. Vermeule. Eene dochter van I. H 'ge eu J. Laband. 8 dito. Eene dochter van F. T. den Aou" en J. Heijerick. Een zoon van J. Lindkout et- E. Moelyker. 10 dito. Eene dochter van A. C. A.ker en A. Joppe. gehuwd: 17 Febr. I. Siesjm. en A. J. Peute, jd. D. C. van Vezel, jm. en L. Lindkout, jd. 19 zo. D. N. Labrijn, jm. en M. G. Ochtman, jd. 23 dito. W. A. Ocbtman jm. en L. vau der Maas, jd. 10 Maart. J. van Dijk weduwn. en J. E. Bouwman id. overleden: 13 Febr. L. Kort, oud 2 maanden, d. S. van den Ende, oud 28 jaar, vrouw van P. Mais. 16 dito. P. de Braai, oud 35 jaar, jm* 17 dito. D. J. Renters, oud 8 jaar, d. 18 dito. J. Schulling. oud 3 maanden, z. 20 dito C. S Rikman; oud 56 jaar, Wed. G. van Boxtel. 26 dito. E. Wierkxoud 1 m. d. E. van der Horst, oud 75 j. wed. A. de Neef. 27 dito. J. de Later, oud 56 j. wed. J. van Beveren. 3 Maart. N. Hocke oud 77 j. wed. J. Bevelander. 8 dito. H. G. Wansiuk ond 13 jaar, zoon. als levenloos aangegeven 18 Febr. Een zoon van W. J. de Graaf en E. Enzlin. 19 dito. Eene dochter van J. Ravia en P. Verseput. De VERLOTING van Handwerken en "Vooi'woi-pen ten behoeve der Dorcas- Vereeniging zal, met goedkeuring van Z. M. den Koning, ten overstaan van een Notarisplaats hebben op Maandag 15 Maart a. s. Men zal in de gelegenheid gesteld worden om de PRIJZEN der Lotery te op Zaturdag 13 Maart, in de Raadzaal van het Stadhuis, van des namiddags half één tot vier uur, alwaar men zich van Loten zal kunnen voor zien; zij zyn ook te verkrijgen bij den Boekhandelaar P. de LOOZE a 1 liet. Lot. Namens de Directie Mevr. de JONGE, Badon Ghijben, Zierikzee, 23 February 1869. Getrouwd Zierikzee 10 Maart 1869. J. van DIJK en J. E. BOUMAN. Heden beviel van een' Zoo 11, K. BOOT, geb. de Jonge. Burgh, den 9 Maart 1869.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1869 | | pagina 1