i\o. 2591. 25s,° Jaarg* Nieu wstijdingen. JJV ij 1 JliI111V/j JLIjkl%jII Wj il 1 HjU tt kimririj* Zaturdag 50 Januarij 1869. r? aitttimi) In de Rue d'Angoulême Ju Temple te Parijs heeft in de vorige week een vreeselijk voorval plaats gehad. Een landmeter, met name G.oud 30 jaren, in deze straat woonachtig schijnt met zijn vrouw op een slechten voet geleefd te hebben. Zij waren meermalen van elkan der gegaanwanneer zij bij haar vrienden ging logeren. In de vorige week danwas mevrouw G. na een nieuwe scheiding tot haar man teruggekeerd. De vrede was echter van korten duur, want eenige nachten geleden werdeu twee pistoolschoten in hunne woning gehoord en toen de buren de deur hadden opengebroken bevond men dat de echtgenoot een kogel door het hoofd zijner vrouw had gejaagd, en daarna zich zeiven had dood geschoten. De vrouw die nog leefde werd naar een gasthuis vervoerd. De Propagateur de V Auve meldt dat te Troyes onlusten hebben plaats gehad en wel ten gevolge van de weigering der bakkers, om zich aan het officieel tarief der broodprijzen cloor den Burgemeester vastgesteld te onderwerpen. Groote benden werklieden vielen de win kels aan en wierpen de glazen inzoodat de policie en gendarmes niet in staat waren de orde te herstellen. Ten laatste echter gaven de bakkers toemaar zonden een protest in warin zij hun regt tegen de stedelijke rege ring verdedigden. De Fransche vloot bestaat tegenwoordig uit 430 bodems', waaronder 331 stoom- en 99 zeilvaartuigen. De'nieuwe vloot die eigenlijk de wezenlijke strijdkracht der keizerlijke marine uitmaakt, telt 314 afgewerkte stoom- en 70 zeilvaartuigen. Voor het budget van oorlog is aangevraagd eene som Van 373 millioen voor gewone en ruim 4 millioen voor buitengewone uitgaven. handelen. Onder anderen verdient hier bijzondere ver melding de 21,0 luitenant der infanterie de Man die zich aanbood om in liggende houding op liet zwakke ijs tot aan het wak voort te kruipen mits bij door anderen gevolgd werd en men elkander aan de beenen vast hielddit plan werd in praktijk gebragtde luitenant was reeds zoo ver geavanceerd dat hij de hand naar de vrouw uitstaktoen het ijs geweldig begon te kraken en den raenschenketen in eeu oogenblik werd verbroken daar allen terugtrokken terwijl de luitenant op het steeds zinkende ijs geheel in het- water bleef liggen. Door zijne hulp en het toewerpen van touwen is het eindelijk gelukt de drenkelinge van een anders wissen dood te redden. De moed het beleid de bedaardheid en vastberaden heid vau dezen jeugdigen officierwerd door al de aanwezigen bewonderd. 25 Jan. Heden had alhier de verkiezing plaats van 10 Notabelen voor het collegie gis men uit verkeerde groepering van cijfers zou willen afleiden. l)e raming voor 18G9 van het gedistilleerd is ƒ13,250,000, dus ƒ350,000 hooger dan die van 1868, doch een ton beneden de opbrengst in dat jaar. Uit een aantal streken des lands worden ongelukken medegedeeld omtrent personendie door liet ijs geraakt cn verdronken zijq. Zoo had den 23stcn dezer nabij Haarlem het navolgende betreurenswaardige ongeval plaats. De heer v. M. begaf zich, in gezelschap van zijn bediende, over het ijs n$ar Spanrndam, zijn zoontje, een knaap van 13 of 14 jaren, in een ijsslede met zich nemende. Een eind huiten de stad op liet Noordcf- Spaarnc gekomen bezweek het ijs en het is niet dan met groote moeite gelukt de beide volwassenen die reeds in be- wusteloozen toestand verkeerden te redden. De knaap was evenwel in de diepte verdwenen cn eerst den volgenden ochtend heeft men zijn lijk opgehaald. Toen zondag namiddag een der spoortreinen van Amsterdam naar 's Graveuhage op de hoogte vau Veeucnburg gekomen Meppel, 24 Jan. 'tIJsvermaak en de strenge koude oefenden lieden een verbazenden invloed uit op 'tkerkbe- zoek der onderscheidene gezindten; zoodat de helft van 't gewone gehoor niet aanwezig was, een aantal vreemden heinde en verre op schaatsen gearriveerd, keek achter eenvolgens om de hoeken der deuren en verwijderde zich alsdan weder even spoedig, om geen tijd te verzuimen, of niet door de heerschende koude in de groote gebouwen vooral in de groote kerk, bevangen te worden. Wanneer zal de tijd nog eens daar zijn, dat men zal beginnen in te zien hoe nuttig verwarmingstoestellen zouden zijn, ten einde gevrijwaard te worden om niet half verkleum! V huis te komen cn onder de godsdienstoefening nergens meer naar te verhingen, dan dat het einde maar spoedig komt. Voor cU variatie op dit oud thema deelen wij nog mede dat gisteren middag 5 Staphorster boeren, allen mannen uit één stuk, die op de Hoogeveensche vaart stijf achter elkander aanreden en daartoe hadden »opgelegd er plot seling doorzakten, en tot aan den hals toe in 'tkoucl bad rondspartelden. Slechts met veel moeite gelukte het hun er uit te komen en onze stad te bereiken, waar zij zich spoedig opfrischten, en hals over hoofd maakten, dat ze de plaats bereikten waar ze gedomicilieerd waren. Eene correspondentie uit Ooststellingwerf gedag- teekendbevat het volgende »De ontaarde vrouw valt niet in de termen van art. 350 C. P.; dit art. straft dengenen die zonder vooraf gaand verlof „aura fait inhumer un individu décédéP Deze drie vereisehten ontbreken hier allen immers is liet kindje doodgeboren dan is het nooit een individu geweestveel minder een individu déeédéen van inhumer, begraven, in den grond verbergen is evenmin sprake, daar waar de moederaarde geen plekje gronds afstond aan dezen verongelukten wereldburger, maar een varkensmaag zijn wieg en zijn graf is geweest. Treurige strafwet, tot hoeveel afschuwelijks hebt gij den weg nog onbelemmerd gelaten!" Tuliberg'en, 24 Jan. Als iets zeldzaams kan van hier vermeld worden, dat bij de heer Veelers koopman en winkelier in 't naburige Langeveen een jong varken is geslagt, dat eene zwaarte had van 391 halve ned. ponden. Het was geboren 11 April 1868 en is geslagt op 18 dezer, dus ruim 9 maanden oud. Nog kunnen wij bcrigten dat een meisje van ruim 14 jaren de dochter van een armen daglooner in 't na burige Wil sum (Pruissen,) bevallen is van een welge schapen zoon. Helder26 Jan. Zijn de berigten van elders betreffende de onheilen door het ijs veroorzaakt, ontelbaar, ook te dezer plaatse zijn verscheidene personen op ver schillende plaatsen door het ijs gezakt, doch gelukkig allen gered, sommigen met zeer veel inspanning; onder anderen geraakte gisteren namiddag op de hoofdgracht van het fort Erfprins, op eene onbetrouwbare en eenzame plaats eene vrouw van ongeveer 60 jaren en twee man nen, op schaatsen zijnde, door liet ijs. Slechts een enkel persoon bevond zich in hunne nabijheid die de zwakte van het ijs bespeurende het niet raadzaam oordeelde, om zich op deze afgelegene plaats verder te wagen Hij wist zich een stuk hout meester te maken en wierp dat de drenkelingen toe waarop hij zich op een der batte rijen spoedde en met al de kracht zijner longen de hulp van elders inriep en niet met ongunstig gevolgvan verschillende zijden stroomde een massa helpers neen nieuwsgierigen toe men begroot het aantal op honderd. De meesten hielden zich op eenen eerbiedigen afstand. Intusschen hadden de beide mannen waarvan een zoo als uit zijn geroep om bulp bleek de zoon was van de zich in groot gevaar bevindende vrouw, met groote inspanningen nadat het ijs herhaaldelijk door de zwaarte van hun ligchaam was afgebroken zich weten te redden de vrouw dreef daar echter in het steeds grooter wordende wak gelukkig een groote mate van tegenwoordigheid van geest behoudende en zich steeds vastklemmende aan het haar toegeworpen hout en daardoor zooveel mogelijk het hoofd boveu water houdende. Verschillende plannen tot redding werden beraamd, doch niet uitgevoerd wegens gebrek aan eenheid tot yiUJ--Kot]iuöo#den. Ingokom©»- 147 gfddige slcmmcrrj •wns>-ragi.o reizigers» 'm ild nabijheid vmi den weg icnuuid, volstrekte meerderheid 73, waarvan alle 10 kandidaten van de thans beslaande Notabelen de volstrekte meer derheid hebben bekomen; terwijl niemand van do 10 kandidaten der Orthodoxe partij is gekozen geworden. De Orthodoxe partij heeft alzoo het onderspit moeten delven terwijl de Liberalen kunstmatig hebben ge- zege vierd. Ingez Zierikaee, 29 Jan. Het Provinciaal blad van Zeeland no. 9 bevat het besluit va.ti den commissaris des konings dezer provinciebepalende de plaatsen waar, en de dagen en uren waarop de loting voor de nationale militie in 1869 zal geschieden. Voor de bij de loting betrokken gemeenten zal de loting plaats hebben als volgt: Te Middelburg 8 Febru arij te Vlissingen 9 February te Veere 10 Februarij te Cortgene 12 Februarij te Zverikzee 15 Februarij te Brouwershaven 16 Februarij te Tholeu 18 Febru arij te Goes 20 en 22 Februarij te Kapelle 23 Februarij, te Hulst 25 Februarij, te Axel 26 February, te IJzendijke 1 Maart en te Sluis 2 Maart. Jl. Dingsdag-avond werd, in eene vergadering van het Departement Duiveland der Maatschappij tot Nut van T Algemeen aan den Heer SchooHoofdonderwijzer te Ouwerkerkde door die Maatschappij toegekende Zilveren Medaille voor zijne veertigjarige dienst uit gereikt. De heer Mr. I). KnorrWo JJo oin/lc 11 Maart des vorigen jaars als afgevaardigde uit het kiesdistrict Haarlem zitting had in de Tweede Kamer der Staten- Generaalis gisteren aan eene hevige hersenziekte overleden. Z. M. de koning heeft een brief van rouwbeklag geschreven aan Z. M. den koning Leopold van Belgie, en H. M. de koningin heeft Zondag-avond per telegram hare deelneming betuigd in het verlies door het over lijden van den Belgischen kroonprins veroorzaakt. -- Z. M. heeft benoemd: tot ingenieur van den water staat 1ste kl. den ingenieur 2de kl. J. van der Vegt; tot ingenieur van den waterstaat 2de kl. den adsp. ingenieur B. Hoogenboom tot adsp.-ingenieur van den waterstaat den surnumerair C. J. Kool. Men schrijft aan de Arnh. Ct. dd. 24 January uit de residentie Bij gebreke van bestrijding van de zaak zelve de afschaffing van het dagbladzegelworden nu alle mogelijke wapenen gehaald uit het arsenaal om het aequivalentde verhooging van de belasting op het gedistilleerdneder te vellen. De onzedelijkheid van t.e speculeren op het toenemend misbruik van sterken drank is een van de voornaamste motiven en het tweede is thans de bevordering van den smokkelhandel. Tegen het eerste argument zou de vraag kunnen gesteld worden of het dan zedelijker zou zijn de belasting op het gedistilleerd te verminderen en alzoo het gebruik goedkooper en gemakkelijker te maken terwijl men tegen het smokkelgevaar zou kunnen aanvoeren dat zoolang er op eenig voorwerp van verbruik inkomende regten worden geheven er altijd smokkelaars zullen gevonden worden of zou eene belasting niet ingevoerd en verhoogd mogen worden omdat de mogelijkheid bestaat dat er steeds menschen zullen zijn die zich op het ontduiken daarvan toeleggen? Maar mijne bedoeling is niet om u eene bestrijding van die weinig steek houdende argumenten te leveren zij is alleen om een ander argumentdezer dagen door het Dagblad van 's Gravenhage geopperd en waarvan de grove onjuist heid misschien velen niet dadelijk iu het oog zal springente releveren en aan te toonen als te zijn geput nit. het ter kwader trouw groeperen van cijfers, waaraan dat blad vooral wanneer het de finantiekunst van graaf Schimmelpennink wil verdedigen zich niet zelden schuldig maakt. Het Dagblad beweert (in zijn nummer van Zaturdag): de belasting op het gedistilleerd kan niet meer verhoogd worden; zij heeft haar toppunt bereikt; ten bewijze waarvan het aanvoert dat sinds 1866 het jaar waarin het eerst de laatste verhooging volledig werkte de accijns op den sterken drank, trapsgewijze minder heeft opgebragtin 1866 toch bedroeg de opbrengst dier belasting ƒ897.265 meer dan de raming, in 1867 slechts ƒ619.835 en iu 1868 was die meerdere opbrengst reeds gedaald tot ƒ454.313. Hoewel de cijfers der ramingen worden opgegeven wordt er evenwel niet op gewezen dat telken jare die raming hooger was maar wordt alleen gedrukt op de jaarlijksche vermindering van de meerdere opbrengsten daarom is het niet ondienstig het tegendeel uit diezelfde cijfers eens helder voor oogen te stellen. Niettegenstaande ieder jaar, naar de uitkomsten van het vorigehoogere ramingen geschiedden had er toch nog eene hoogere opbrengst plaats. In 1866 was de raming ƒ11,380,000 opbrengst 12,277,265. in 1867 - 12,645,000 '- 13,264,835. 1868 -12,900,000 - 13,354,313. Ware dus de raming sinds 1866 dezelfde gebleven dan zou men daaruit eene toenemende opbrengst kunnen aantoonen van 1,884,835 iu 1867 en van ƒ1,974,313 in 1868. Ik geloof dus dat daaruit blijkt dat het aequivalent thans voorgesteld niet zoo op losse schroeven berust die door het ijs «jc/.nkt was inct den dood worstelen. Daar de trein niet kon gestopt worden, moest men den ongelukkige aan zijn lot overlaten. Men heeft later dan ook vernomen dat hij werkelijk verdronken is. Den 22stcn is aan de Malibrug te Utrecht een student door het ijs gezakt en door een kanonnier gered; deze laatste trolc eenvoudig zijn langen overjas uit en liet dien over de brug af hangen, zoodat de in het water liggende persoon het audcre einde kon grijpen. Te Leiden is een jongen van 12 jaar door het ijs gezakt en verdronken. Tc Elburg zakten een aantal jongelieden met den baauveger door het ijs, doch werden met veel moeite gered. Te Rotterdam viel den 22sfen op de Kralingsche Plas een jongmeiisch vau 20 jaar door het ijs; een ander van gelijken leeftijd trachtte hem te redden, doch werd het slagtull'er zijner hulpvaardigheid, terwijl eerstgenoemde gered werd. Te Har- lingen zakten er Vrijdag een half dozijn personen door het ijs, waarvan er ééu verdronk. Onder de gemeente St.-Anthonij-polder zijn maandag morgen twee knapen uit 's Gravendeel bij het sehaatsen-rijden door h»»t ijs gezakt. Slechts een is gered kunnen worden den ander heeft men levenloos uit het water opgehaald. Het algemeen overzigfc van het Bataviaasch Han delsblad luidt als volgt: De troepen van Bali terug in hun garnizoen, overal gefeteerdde naween van transport en bivouac zigtbaar in het groot aantal lijders, die zich in de hospitalen bevinden, oovenai te soerauayawaai «ucu 6h„iP lokalen zijn toevlugt moet nemen; Ida Madeh-Rahi en medegevangenen gologeerd in de bekende gevangenis op Molenvliet, waar zij, blijvende, spoedig door berri- berri en andere ziekten zullen zijn opgeruimd, ziedaar het einde der Balische expeditiedie zeer veel geld gekost en meer heeft uitgeblonken cloor fouten dan door groote daden, die trouwens niet mogelijk waren tegen over een vijand, die niet veel beter gewapend was, dan de Mexicanen tijdens den inval van Ferdinand Cortez. De expeditie van Bali levert een nieuw bewijs op, hoe groote kosten en verliezen het gebrek aan stafofficieren de Indische regering te staan komt. Van een expeditie op Celebes tegen Krain Bonte wordt ook de gelukkige uitslag vermeldna een hard nekkig gevecht van twee uren is hij geslagen en zijn positie ingenomen de onzen hadden slechts één gewonde onze expeditie-bevelhebbers schijnen nog al studie ge maakt te hebben van de bulletins van Napoleon en de Russische berigten over den oorlog in den Kaukasus. Kaulbach arbeidt thans aan een nieuwen Dooden- dans, waarvan het eerste blad voorstelt keizerin Marie Louise met den koning van Rome op haar schoot de hulde ontvangende van de duitsche vorsten. Aan het hoofd van deze staat de dood in het gewaad van een pauselijk nuntius en gereed om op liet hoofd van den jeugdigen vorst eene kroon te plaatsen, zamengesteld uit doods beenderen terwijl achter den nuntius de souvereinen hunne kroonen zwaaijen en juichen. Opdat ook de duivel niet zou ontbreken heeft Kaulbach dezen, als Talleyrand achter den zetel des doods geplaatst. In het dorp Dubowka (gouv. Kiew) woonde een getrouwde boerdie twee kinderen hadmet zijn ouden vader en zijne schoonzuster. Deze nu beviel hem on gelukkigerwijze beter dan zijne vrouw. De vader waar schuwde vergeefs. Toen de gevolgen zich openbaarden, maakte de vader het vergrijp van zijn zoon aan de auto riteiten bekend. Er werd eene vergadering belegd welke de volgende straf bepaalde: de twee schuldigen werden in ketenen geklonken in de gevangenis gezet en den volgenden dag door het dorp rond gevoerd en bij iedere honderd pas afwisselend gegeeseldwaarbij de dorpmuziek zich deed hooren. Het Volgcnile treffende geval van zelfopoffering van een kind verhaald een Amerikaansch blad. Bij Niemv Brunswijk verdwaalden onlangds drie kindereu; het oudste, een meisje, was zes jaren oud, de beide anderen drie cn vier jaren. Zij bevonden zich in een woeste streek en het was ruw winter weder. De avond daalde en er was geen uitzigt op hulp voor den nacht. De oudste der kinderen bragt de twee kleinen nu naar een plaats, waar zij het meest tegen de koude beschut waren en ontdeed zich van de meeste kleederen waarin het meisje de twee kinderen wikkelde. Daarna verzamelde zij droog zeegras eu rijshout cn vervaardigde daarvan een soort van nest, waarmede het de kleinen dekte, 's Anderen daags werden de kinderen gevonden; de twee jongste waren nog in leven, maar het oudste was doodgevroren met den laatsten bundel hout, dat zij voor de kleinen had bijeengegaard in den arm. Ofschoon de wetenschap der telegrafie nog in hare kindsheid ismaakt zij toch reeds zulke snelle vorde ringen in alle deelen der werelddat er gebrek aan personeel komt. Eenige Engelsche ingenieurs hebben zich daarom vereenigd met het doel om in de telegra fische nooddruft te voorzien en een plan ontworpen tot een electric-telegraph-scliool of instruction, in City Road te Londen. Uit het reeds verschenen prospectus kan afgeleid worden dat de stichters besloten zijn alles in het werk te stellen om uitmuntende leerlingen van beider secte te vormen. De voornaamste deelnemers zijn den heer Thomas Hord en de ingenieur Lundy. Eene dame zal aan het etablissement worden toegevoegd voor de meisjes. De kosten voor de inschrijving van leer lingen zyn zeer matig gesteld. Te Arnemuiden is een papegaai aangj heeft nog al wat bedorven, en vooral een j) en nu zegt men Ojemeniewel goede Mie, Hij zal het niet meer doen Want toch als men hem goed bezie, Dan poest hij net een schot De persoon die op 15 dezer de vron stouwer heeft gekust te B. heeft diüf^ niiiF^p n^. 74, maar in n°. 94. Dit tot opheldering, zegt eene moeder tegen hare dochten te j wat te zeggen, zoolang te wachten op een f&mfoylrv.aaiL die maar niet wilt komen." »Maar," zeg.t C&eltje/ »maar moed gehouden, tijd geeft raad." Het'Driiven- dijksche Keetje wordt verzocht, onj wa-nnee: meer uit het plaizieren gaat, zoo veel onwaarh- anderen niet te verhalen, anders zal zij nerge uiUjenoodigd worden. Zij moest dan ook beder zij 'ook gebréken lieéft, dat zij van anderen ma" moest. Een halve boeren-zoon te Biggek aangeraden, zoo jaloersch niet te zijn als de meisje* naar Koudekerke gaan al meent hij meer versland te hebben als een ander; en Hij denkt dat hij is wonder schoon Zoo wat te zijn een rijknians-zoon En dat hij heeft zeer veel verstand Maar is de lompste uit het land. Gestrand te Been barkschip, dat zal gelost worden door een zetschipper, die zjjn vak góe& verstaat, hoewel hij er weinig van weet. Eene 'dienstmeid te Biezelinge moest zooveel misbaar niet maken, als zij wat scheef aangezien wordtwant aan twee vrijers heeft zij wel genoeg. Eene heeren-dienstraeid te Bruinisse moest met het ijs-rijden haar fatsoen wat beter houden anders zal hare puls gevoeld worden. Kerknieuws. De heer J. Gann Dunpredikant te 's Graveland, heeft voor het beroep naar de Nederduitsche hervormde gemeente te Vlissingen bedankt. De heer C. W. Schoorelpredikant te 's lieer-Abts- kerke, heeft bedankt voor het op hum uitgebragte beroep naar de hervormde gemeente te Stavenisspi De heer F. IIagepredikant bij :de Nederduitsche hervormde gemeente te Wolfaarts-dijk, ia geplaatst op Zi«( viorfnl van predikanten opgemaakt door gomag- tigden te Noordwijk-Blnuen. Mi<l<1 elen vau vervoer. SPOORBOOTDIENST van Middelburg en Zterikzee. Corresponderende op den Staatsspoorweg;. FEBRUARIJ 18(H). V. Middelburg n. Zierikzec. 1Zier ik zee n. Middelburg. 1 'siuidd. 2,45 2 2,45 3 'smorg. 10,45 V. Maandag 1 'sinorg. 6,15» Maandag Dingsdng 2 6,15 Dingsdag Woensd. 3 6,15 Woeusd. 3 's midd. 2,V. De reizen via Veere (naar denwaterstand voorbe houden) zijn met V" aangeduid. Marktpryzon to Zioi'ikzeo. 2 8 J AN U AR IJ 1 869. Boter, laagste koers ƒ0,60 en hoogste koers ƒ0,70 per 5 ons. Kip-Eijeren, laagste koers ƒ0,70 en hoogste koers 0,90 per 25 stuks. Biirgerijlke Stand to g e b o k e n 14 Jan. Een zoon van P. Papeveld en W. Peute. 15 dito. Eene dochter van J. H. Enters en J. Coertens. Eene dochter van H. van Duijn en E. P. Mus. Een zoon van J. C. F. Pankow cn P. M. de Graaf. 17 dito. Eene dochter van C. van Oeffelen en E. geluk. 18 dito. Eene dochter van B. de Looze en N. Luikens. 20 dito. Eene dochter van J. M. Knaap en N. M. Oehtman. Een zoon van H. van Nieuwland en W. Hendrikse. 24 dito. Een zoon van P. A. van Be- zooijen en F. A. Guinee. 26 dito. Een zoon van J. Haringx en P. van der Valk. Twee dochters van A. J. Wierikx en S. A. Verdoorn. 27 dito. Een zoon van P. Put en J. J. Verloo. overleden: 12 Jan. W. van Putte, oud 81 jaar, Weduwnaar. -- 14 dito. L. Marinusse, oud 70 jaar, Wed. van A. Kaan. 22 dito. M. W. Verhaart, oud 7 jaar, d. M. Krul, oud 78 jaar, Wed. C. Suetens. 24 dito. M. Koppens, oud 71 jaar, Wed. van W. de Graaff. 27 dito. J. Boluijt, oud 74 j. Weduwn. D. de Vos, oud 34 j. jm. als levenloos aangegeven: 14 Jan. Een zoon van F. Lochmans en A. P. de Crolij. 26 dito. Een zoon van R. H. de Graaf en A. Nijs. Bevallen van een' ZoonA. E. DEUTZ Zant voort. New-York, 7 Januarij 1869. Voorspoedig bevallen van twee welgeschapene Dochters, S. A. WIERIKX, geb. Verdoorn. Zierikzee 26 January 1869. Heden overleed in den ouderdom van ruim 51 jaren na een langdurig doch geduldig lijden tot diepe droefheid van mij mijne kinderen en behuwd zoon, mijne geliefde Echtgenoot de Heer A. van ZU1JEN, in leven Secretaris, enz. dezer Gemeente en Ontvanger van den Polder Burgh en Westland. Zwaar treft ons dit verlies, doch wij zwijgen Gode. Burgh, L. de GLOPPER, den 25 Januarij 1869. Wed. A. van Zuijen. Eenige kennisgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1869 | | pagina 1