LIE RCk/li: S C H E 1\ IE II W S B 01) E. s No. 2581. 25sl° Jaarg. 3 Zaturdag 26 December 1868. Beg zijn -Is, aan wer- en Mi trade niet id ere hare op- zijn berigt bock- B ek en d in a k i n g. Op Maandag den 28 December 1868, des avonds 7 ure jn de Regentenkamer van het Hervormd Diaconie Arme'n-Gestichtzitting van Commissarissen voor de toelating van kinderen op de Armenschool. ïrootiiigs-discussien. De schier eindelooze begrootings-discussien beginnen ten einde te loopen. Aan alles, zelfs aan het meest gerekte „zagen," wij ontleenen het woord aan den heer van der Lindenkomt een einde. De Eerste Kamer is inmiddels, zonder werk zijnde, naar huis gegaan en keert eerst 27 dezer weder. De discussie over de bcgróotingen van marine en oorlog is betrekkelijk kort geweest. Algemeen wordt hulde gebracht aan den minister van marine, die niet kwistig is met 's lands geld en zich tot aanbouw van dringend noodige monitors voor kustverdediging bepaalt, nu wij in een volgend jaar reeds 5 ramschepen zullen bezitten. Het droombeeld eener groote actieve marine jaagt hij niet 11a. zooals zijn voorganger deed. Als er geld is, zal hij later ramschepen bouwen. Slechts drie leden, liberalen, vonden het eindcijfer nog te hoog. De'begrooting van oorlog is sedert jaren een steen des aanstoots. Deze minister is even duur als zijn voor ganger. Vandaar dat onder elf leden, die den 18den de be^rooting afstemden, tien liberalen waren. Intussclien heeft een goed deel van de liberale partij in dit jaar de begrooting aangenomen, omdat deze minister eene wettelijke regeling van ons defensiewezen heeft toege zegd. Dan zal men ons verdedigingsstelsel a. fond kunnen regelen en de noodige bezuiniging invoeren. Opmerkelijk is de huldedie aan alle zijden den bejaarden minister van oorlog is gebracht wegens de uitmuntende verdediging van zijne begrooting. Het Dagblad noemde den heer van Muiken bij zijn optreden: een oud en versleten man, ongeschikt voor zijne taak. Nu moet men de bordjes wel verhangen. Nu is de lof groot, omdat, lacht niet, lezer! de ministers van marine en oorlog, zegt het blad, conservatieve begrootingen er hebben doorgehaald. De gevallen partij heeft haar wrok op den minister van finantien willen koelen en den 18 en 19 dezer een heftigen aanloop tegen hem gedaan. Men dacht dat de politieke discussion bij de algemeene beschouwingen af- geloopen waren. Men vergiste zich. Het herkouwings- systeem zou dan niet in onze Tweede Kamer moeten heerschen. Allerlei politieke redenen, totaal vreemd aan de be grooting van finantien zijn tegen den heer van Basse aangevoerd. De heer van Zinnicq Bergmann de ko- miekste spreker in de Kamer, hetgeen niet hetzelfde als de geestigste beteekent, had bezwaar tegen den heer van Bosseomdat hij het vorige kabinet had be streden; omdat het kabinet geene departementen van eeredienst in stand hield en geene andere schoolwet maakte; dat zou conciliant geweest zijn. Maar, vroeg de ministerzouden wij dan nog een liberaal kabinet zijn? Dan liepen wij over tot de conservatieven en ker- ke lij kenaan overloopers heeft die partij geen gebrek. De heer van Naamen wilde herziening van de patent wet en grondbelasting, alsmede afschaffing van een paar hoofdambtenaren bij finantien. De minister verklaarde met die wetten bezig te zyn. Een lid der Kamer, dat tracteuienten te hoog acht, kan tegen de posten en onder artikelen stemmen. Maar dat was de heer van Naamen niet genoeg. Eindelijk deed de jonge baron W. van Goltstein een aanval op den heer van Bosse, omdat hij was het hoofd van het kabinet en de koloniale politiek hem niet beviel, terwijl de heer Rochussen zijne voorspellingen van te korten op de begrooting herhaalde, die jaar op jaar in Indie en Nederland totaal verkeerd uitkomen. Oude lieden worden echter van zelf zwaartillend en zwartgallig. De heer Fransen van de Putte wees in ronde woorden den heer van Goltstein terecht. Ja, van Bosse had plaats genomen in een gemengd kabinet van 1858 en dat was eene fout geweest. Maar heb ik ooit de liberale begin selen verzaakt? vroeg de minister. En de heer van de Putte vroeg den heer van Goltsteinzijt gij die aan den heer Blussé bij zijne motie tegen het vorig kabinet de vraag hebt gericht, of hij bereid was het bestuur te aanvaarden, in staat een kabinet te vormen, nu gij om politieke redenen dit ministerie aanvalt? In den zomer kon de heer van Reenen geen kabinet van uwe kleur samenstellen (de jonge heer van Goltstein werd genoemd als een der liefhebbers naar eene portefeuille)hoe zult gij die taak vervullen? Overhaast u niet; er kan een tijd komen, dat het uwe beurt zal zijn; maar door char ges als van de Engelsche kavallerie bij Balaklava (die er 't hachje bij inschoot) baten nieten bewijzen alleen gemis aan staatsmanswijsheid. De Kamer heeft met 41 tegen 27 stemmen den aan val tegen het hoofd van het kabinet afgeslagen en de begrooting aangenomen. Nu is de begrootitig van ko loniën aan de orde en moet de wet op de middelen nog afgedaan worden. Door het langgerekte der discussien kan de Eerste Kamer onmogelijk vóór 1 Januari met de begrooting gereed zijn. Meer dan ooit is het noodig, dat de kiezers, die regelmaat en orde in de zaken wil len, in Juni goed toezien wien zij kiezen zullen. Nieuwstijdingen. Londen 19 Dcc. Nu de groote armoede, welke hier hecrscht zoo algemeen de aandacht trekt, is liet van belang te vernemendat jaarlijks niet minder dan 7,000,000 (ƒ84,000,000) alleen te Londen worden besteed tol ondersteu ning der urine», Men heeft echter berekend dat met deze smn ongeveer driemaal meer hulp zou kunnen worden verleend indien de nnnen-wet beter ware en een beter stelsel van nr- nvcripndersland wiovd uitgedacht. Op liet oogenblik worden de krachten te veel versnipperd en wordt de hulp vaak derwijze verleend, dat de schamele armen bijna niets, en de bedelaars van beroep alles krijgen. Eene andere klagt is, dat de onder stand, zoo als die nu wordt gegeven, de nrmen te zeer vernedert, en dat arbeiders, die geen werk kunnen vinden, wanneer zij, door honger gedwongen, zich eindelijk aanmelden, dikwijls allen eerbied voor zich zelven verliezen. iOmtachiawb. Frankfort20 Dec. Eene mededeeling, welke aan eene authentieke bron is geput, bevat de volgende bijzonderheden betreffende de hoofdbepalingen van het testament van den baron James van Rothschildzij geven den maatstaf van de kolossale nalatenschap van den overleden bankier, welke werkelijk het bedrag van 1000 millioen frs. ver overtreft. Bij uitersten wil ver maakte de baron James Rothschild aan zijne weduwe 200 millioen frs.benevens het prachtige kasteel Fer- rièrewaarvan de kunstschatten op 20 en 25 millioen geschat worden en het huis in de straat Lafitte te Parijs. Aan zijn tweeden zoon Gustave vermaakte hij 200 millioen frs.aan zijn derden zoon Edmund 150 millioen frs.en aan zijn kleinzoon (de zoon van den overleden zoon Salomon) 50 millioen frs. Het ruim 500 millioen frs. bedragende overige vermaakte de erflater als majoraat aan zijn oudsten zoon Alfred als univer seel erfgenaam. Daarentegen zijn de beschikkingen ten gunste van zijne kantoor-bedienden uiterst karigdaal den oudste in dienst zijnde bij het testament slechts het bedrag van een jaar honorarium, en aan de anderen nog kariger gratificatiën zijn toegelegd. JFran&riift» Een landbouwer in Frankrijk kreeg dezer dagen een brief van zijn zoon, die in Algerië in garnizoen lag, en waarvoor hij zes stuivers moest betalen. Hij bekeek het handschrift nauwkeurig en na zich overtuigd te hebben dat het werkelijk van zijn zoon afkomstig was gaf hij den brief aan den facteur terug, zeggende Als mijn jongen het adres heeft kunnen schrijven is dat een bewijs, dat hij gezond is, meer dan dat behoef ik niet te weten cn is mij geen zes stuivers waard. Volgens de berigten uit Spanje bestaat er alle kans, dat de stad Cadix van wege de voorloopige Regeering zal worden gebombardeerd. Aan de opstandelingen is aangezegd zich op genade over te geven na hunne wapenen te hebben uitgeleverd. De ligging van Cadix maakt echter de inneming dier stad niet gemakkelijk op eene smalle landtong gelegen is zij te land slechts van éé.ne zijde te naderen. Hieraan is dan ook toe te schrijven dat de Regeering aan het parlementeren is gegaan dat de opstandelingen van hunnen kant vrijen doortocht voor vrouwen en kinderen hebben gevraagd en de vreemde consuls, die in de stad zijn opgesloten, dat verzoek nadrukkelijk ondersteund. De opstand zelf doet aan het driemanschap van generaals, die tegenwoor dig het bestuur in handen hebben veel kwaad. De verantwoording van dat bedroevend feit wordt door het volk aan hen geweten want niet tevreden met hunne plegtige belofte dat zij onzijdig zouden blijven te vergeten, treden zij dagelijks duidelijker als vrienden der reactie te voorschijn, en werken de vrijheid tegen welker verdediging hen aan het hoofd der Regering heeft gebragt. »De vrees voor de vrijheid," zeide Prim des daags 11a de omwenteling, »is de dood der vrijheid." En wie is de eerste, die die waarheid vergeet, en met voeten treed? Niemand anders als Prim zelf. Mc^erlanto. Hoogevcen19 Dec. Op Maandag den 14 dezer heeft zich alhier S. van der Horstdoor ophan ging den levensdraad afgesneden. De oorzaak dezer noodlottige daad van gemelden achttienjarigen Israëli- tischen jongeling ligt geheel in het duistere. Evenwel loopen de geruchten dat zeer behoeftige en andere omstandigheden der ouderstot het vreeselijke feit hebben geleid. Naar men uit eene goede bron verneemthebben eonige Israëliten zich van de hier bestaande Israëlitische gemeente afgescheiden, zonder zich nog tot eene nieuwe gemeente vereenigd te hebben. Deze laatsten willen zich moderniseerenzooals de geruchten loopen. De vrouw te Oenkerk, die verdacht wordt haren man in zijn slaap den hals te hebben willen afsnijden (gelijk in een vorig N°. onzer courant is gemeldheeft door verdrinking een einde aan haar leven gemaakt. Men hoopt den man nog in het leven te behouden. Kotterdani 22 Dec. De stoomboot op Slie- drecht, Willem IIIten 5 ure gisteren avond van hier vertrokken is met de Vlissingsche boot in aanvaring gekomen met het gevolg dat eerstgenoemde boot is gezonkenop de hoogte van de Noord. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. In den gemeenteraad alhier is laatstleden Donder dag een tweede krediet van ƒ20,000 gevraagd, ter voorziening in de kosten ten gevolge der plaats gehad hebbende ongeregeldheden; dit krediet is dadelijk ver leend en kost, met het vroeger verleende krediet van ƒ25,000 het oproer van één avond der stad dus reeds 45,000. Buitendien heeft de burgemeester echter mede gedeeld dat door de burgerij ƒ2362 was bijeengebragt tot het schenken van belooningen aan de politiedienaren, voor hunne goede houding en betoonden moedde burgemeester stelde voor daarbij ƒ3800 te voegen van wege de gemeente hetgeen werd goedgekeurd. Behalve wat niet te berekenen valtis dit reeds ƒ51,000 die het oproer te Rotterdam verslindt. Middelburgs ,21 Dec. Men zal zich herinneren dat onlangs door de kamer van koophandel en fabrieken te Vlissiiigen het punt is ter sprake gebragt, om in den vreemde dc aandacht te vestigen op de uitmuntende gelegenheid die Vlissingcn door zijn natuurlijke ligging en door de in aanleg zijnde haven-, kanaal- en spoorwegvverken aanbiedt voor on dernemingen op groote schaal. Aan het toen, opgevat voorne men schijnt thans gevolg te zijn gegeven, althans in een vijftal dezer dagen verschenen Engelsche dagbladen kornt een artikel voor, waarin dc Engelsche kapitalisten worden gewezen op de voordeden die het bezit der terreinen vroeger bij de marinewerf in gebruik voor bundel en scheepsbouw zouden kunnen opleveren. Het provinciaal geregtshof in Zeeland heeft jl. Zaturdag het volgende arrest uitgesproken Joha 1111 is Schoonen, oud IC jaren, en Francisciis Schoonen, oud 10 jaren beide wonende te Zierikzce thans gedetineerd in 's hofs gevangenis alhier beklaagd als zou de tweede beklaagde in den avond van 17 September jl. uit de door den koopman J. J. Vcrbeke bewoonde kraam, destijds staande op de Oude-ilaven te Zierikzee, ten diens nadcclc een menje, ter waarde van 10 cent, arglistig hebben weggenomen cn zich toegeëigend; en als zou de eerste beklaagde korten lijd daarna dit mesje wetende dat liet door diefstal verkregen was van den tweede beklaagde hebben aangenomen en bij zich geborgen zijn schuldig verklaard: de tweede aan diefstal bij nacht iu een bewoond huis, gepleegd met oordeel des oudorscheids', en de eerste aan nicdepligtiglicid aan dien diefstal, door des bewust helen van het gestolene; en, onder aanneming van verzachtende omstandigheden veroordeeld lot eene eorrectio- neele gevangenisstraf, de eerste van drie maanden en de tweede van veertien dagen, alsmede solidair in de kosten der procedure. Brouwerailiiiveii22 Dec. De stoomboot Ra- vensburyop den Ooster aan den grond gezeten hebbende is vlot gekomen, hier ter reede geankerd en later op- gestoomd naar Rotterdam. ZicriUzee24 Dec. Aan de redactie van de Nieuwe Rotterdamsche Ct. is het volgende ter plaatsing toegezonden Terwijl aan bet personeel der politie èn uit particuliere fondsen, èn uit de gemeentekas eene welverdiende gra tificatie is of wordt uitgereiktmagdunkt mij de marinier Breemer, die bij de bier plaats gehad hebbende ongeregeldheden ouverpligt zoo krachtig tot handhaving der orde heeft medegewerkt en zich zoo moedig heeft gedragen, niet vergeten worden. Uw blad heeft indertijd van het loffelijk gedrag van dien marinier melding ge maakt en er bijgevoegd, dat de man is afgescheept met eene fooi van ƒ2,50. Dit is geen belooning Rotterdam waardig en evenredig aan hetgeen Breemer gedaan heeft. In Utrecht, waar hij schjjntte huis te behooren heeft men bijdragen ingezameld en uit het bedrag een zilveren horologie aangekocht, dat aan Breemer ge zonden is. Moet Utrecht beloonen wat deze wakkere soldaat voor Rotterdam heeft gedaan? Jl. Zaturdag avond heeft te Roermond een droevig voorval plaats gehad. Een kind van drie maanden lag in de wieg en begon te schreijen. Haar broertje nam daarop de petroleumlamp van de tafel en naderde daarmede de wieg, doch de lamp omvallende en het vlugtig vocht vlam vattende, kreeg het kind dusdanige brandwonden, dat het kort daarna overleed. Dit geschiedde tijdens de moeder voor een oogenblik afwezig was. Wij ontleenen aan een brief uit Indië het volgende Samarang Met het werk aan de spoor wegen van Samarang naar de Vorstenlanden gaat het goed vooruit. De sporen liggeu nu tot over de rivier de Serang en als het weder goed blijft, komen zij dit jaar te liggen tot Lawang, pl. m. 39 mijlen van af Solo en zal alsdan de locomotief in Junij 1869 te Solo fluiten. Op het oogenblik wordt er met 7000 vrije Javanen aan den spoorweg gewerkt. De toestand op Java is als vroeger; steeds stelseloos- heid, waardoor een ieder ontmoedigd, en elke ontwik keling verhinderd wordt. Ik bezoek nog dikwijls de Vorstenlanden en verneem veel van de grondgebruikers daar. Het schijnt, dat daar eene algemeene schoonmaak heeft plaats gehad daar verscheidene fabrieken in andere handen zijn overgegaan door het failliet gaan van eenige huizen op de hoofd plaatsen. Nu geleerd door schade heeft men aan het hoofd dezer fabrieken betere elementen gebragt, er komen meer solide, vertrouwde mannen. De toestand is daar veel beter dan in 1864. De opbrengst der suiker klimt al tot 40 a 50 picols per bouw, en de indigo geeft beste resultaten. Wij zijn hier weder in den slechten tijd, wat de ge zondheid betreft. Door de vele banjers (overstroomingen) heeft men in de lage gedeelten bij en in de stad hevige ziekten, die tot 160 Javanen per dag meêslepen. Meer dan in 1864 door de cholera. Hoewel die banjers door goed gekozen middelen die echter geld kosten veel konden worden verminderd ten minste in hunne nadeclige uitwerking konden worden getemperd wordt er hoe genaamd niets aan gedaan. Maar dat is niets het batig slot leeft. Adieu. Amerikaansehe lïei'i^ten. Wij bezochten in de jongste dagen Castle Garden en waren verbaasd het aantal emigranten te vernemen die alhier gedurende de verloopene weken zijn gearri veerd. Sinds 1 November jl. zijn 31 stoombooten met landverhuizers in deze haven aangekomen. Gepasseerde Zaturdag landden hier 3 stoom- en 3 zeilschepen aan waarop gezamenlijk zich 2000 passagiers bevonden. Een treurig voorval vond de vorige week in onze haven plaatswaarbij liefde en verleiding eene hoofdrol speelden. Eene jonge vrouw Katharina Geis genaamd die naauwelijks 21 jaren oud was, kwam met het schip Southard van Antwerpen alhier aan. Ofschoon onge huwd, was zij moeder van een kind ongeveer 9 maanden ouddat zij met zich mede bragt. Naauwelijks was liet schip in het gezigt der haven of zij sprong over boord. Die stap geschiedde als een gevolg van verlei ding verlating en schaamte. Het kind is aan de zorg van de commissarissen van Ward's Eiland toevertrouwd geworden. Sinds de jongste dagen is een ernstigen strijd alhier tusschen de sigarenmakers en de bazen ontstaan vooral in zooverre het loon der arbeiders daarmede in verband staat. De Workingmen Union hield publieke bijeen komsten, om onder anderen een beter loon te bekouicn met dat gevolg dat door gezegde Union en de Cigars Manufacturers Association eene overkomst gesloten is om alle geschillen door gevolmagtigden van beide partijen onderling te doen beslechten op voorwaarde dat zoowel de werklieden die tot de opgemelde Union behooren als andere sigarenmakers zonder onderscheid gezamenlijk op fabrieken zullen werkzaam zijn. Wij verheugen ons dat deze kwestien op vriendschappelijke wijze uit den weg geruimd zijn. Wij stelden ons voor daarop meer breedvoerig terug te koinen omdat ook een gedeelte onzer landgenooten in dezen strijd gemengd waren. Ofschoon wij geenzins voor zoogenoemde „stri- kes" ijveren, zij-i wij echter to veel vrienden van den werkman om hein in zijne regtcn verkort te zien. Wanneer men de dagbladen met aandacht door- leest, en de sclioone aanbiedingen gadeslaat die aan j emigranten gedaan worden 0111 betrekkingen aan te nemen en contracten te sluiten voor werk te bekomen en hoofdzakeljjk om land op aannemelijke voorwaarden te koopen dan heeft men ten volle oorzaak zich ge lukkig te achten in een land te wonen waar men door vlijt en spaarzaamheid in de gelegenheid gesteld wordt, met een klein kapitaal, meester van eigen haard en hof te worden. Doch hoe dikwijls blijkt het niet dat men zich gouden bergen voorsteltwaar naauwelijks ijzer te vinden is. Eu toch laten zich de nieuw aangekomenen menigmalen of liever zeer vele malen 0111 den tuin leiden en offeren hun laatste have en goed opom spoedig een vermogend persoon te kunnen worden. Zijn ze eenmaal aan cle plaats hunner bestemming aangekomen, dan eerst vinden zij uit, dat het land voor niets goeds is, dat de sclioone vooruit- zigten droomen waren en dat hun duur vergaard geld voor immer naar de maan is. lederen dag vallen zulke misleidingen en teleurstellingen vooren dus achten wij ons verpligt nogmaals de pas aangekomene Neder landers daarop bijzonder opmorlczaain te maken en hun voor zekerheid en bescherming naar de vereeniging voor Nederlandsclie emigratie te verwijzen. Alleen dan mogen zij met een gerust hart contraeten voor land- bebouwing enz. met anderen sluiten. De agent dezer vereeniging is in Castle Garden te vinden. Alle hoop en verwachting is gebouwd op de nieuwe regering die weldra de tegenwoordige in deze republiek vervangen zal. Die verwachting wordt echter niet door alle burgers gedeeld, want daar het bewezen wordt dat over de maand November de staatsschuld zich met bijna tien millioen weder vermeerderd heeft, zoo bestaan er gegronde oorzaken dat men zich de vraag voorstelt, wie zal die tien millioen dollars nu weder moeten betalen? Ons land is rjjk aan prod neten, rijker dan menig ander, in vasten grond en in andere omstandigheden, doch als de schuldvermeerdering zoo kras voortgaat, dan kan op die wijze ook wel eene bron leeggeput worden. Wij voor ons zien de toekomst nimmer te zwart in, maar de rooskleurige zijde alleen, kan ons nimmer misleiden. Wij zijn gewoon het blaadje van beide zijden te be schouwen, en houden ons dus overtuigd dat de nieuwe regering eenen geheel anderen weg behoort in te slaan voor dat zij de minste zekerheid voor schuldvermindering zal kunnen aanbieden. Twee beruchte spelers iu Buffalo zijn tot 10 jaren gevangenisstraf veroordeeld geworden omdat zij een woonhuis in brand hebben gestoken, om daardoor de assurantie-gelden machtig te worden. Uit Cleveland meldt men dat tegenwoordig in de postoffice aldaar geen enkel man geëmploijeerd wordt. Alle bedienden behooren tot het sclioone geslacht. Sinds jaren en dagen is het eene bekende zaak dat men in de haven van New-York binnen smokkelt wat maar mogelijk is, en de waren op die wijze binnen gebragt, bedragen eene enorme som. Maar niet altijd zijn de smokkelaars even gelukkig. Soms wordt het hen tot eene onmogelijkheid gemaakt den arm der geregtigheicl te ontduiken. Voorleden week zijn hiervan weder bewijzen geleverd. Men ontdekte aan liet Custom house dat 25000 yard Lyonsclie zijde benevens een groot aantal andere artikelendie van Frankrijk hier heen vervoerd waren ingebragt zjjn zonder de ver schuldigde inkomende regten daarvan te hebben voldaan. Men begroot de nominale waarde dier goederen op ongeveer 70,000 doll. Bovendien loopt het gerucht dat men een aantal pakken met menschenhaar gevuld in beslag genomen heeft. Het laatste is gewis niet zonder belang voor de schoone sekte want de chignons zullen door deze inbeslagneming gewis in prijs stijgen. Gewis hebben onze lezers in New-York reeds iets vernomen van de zoogenaamde Velocipedes of wagen tjes waarmede men zonder paarden rijdt. In Maidenlane en William street zijn verscheiden modellen ten verkoop gesteld. Voorleden week werden alle bekende soorten tentoongesteld in de wapenzaal van liet 22ste regiment, in de 14de straat, nabij het Fransche theater. De velocipedes waren van vier verschillende fabriekanten. Bij naauwkeurig onderzoek blijken die welke in Amerika vervaardigd waren de beste te zijn omdat dezelve iets lager dan de Fransche waren en omdat daaraan vele verbeteringen aangebragt zijn die men aan de andere mist. Men onderzocht tevens dien avond in hoeverre men van deze voertuigen gebruik kon maken in een oorlogsveld, en het bleek dat zij in ieder opzigt bij veldslagen met den besten uitslag konden aangewend worden. Gemengdc; berigton. De opening van een nieuw hotel werd onlangs op de volgende wijze in een Amerikaansch blad aangekondigd. Zijt gij hongerig? Komt in ons huis. Dorstig Drinkt bij ons. Zijt gij vermoeid Slaapt bij ons. Zijt gij treurig? Wij willen u troosten. Zijt gij verheugd? Wij willen met u blijde zijn. Zijt gij dol? Komt, want wij willen u in veiligheid brengen. Komtkomt allenen bezoekt ons. Een boeren-zoon te A. loopt om het hardst om aan een meisje te komenmaar het zal niet gelukken Want al zoekt hij zeven jaar, Nimmer komt hij zoo toch klaar, Altijd komt hij te onpas, Met het zwaaijen van zijn jas. Op het feest te Hoedekenskerke voor het doopen van een zoon is geen sterveling verschenen, dan alleen dikke Toon. Ook de Rotterdamsche nimfen stuurden per telegram het berigt, dat de mist hen verhinderde i 0111 aan hunne verpli£ting te voldoen. Mietje op den

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1