No. 2585. 25slc Jaarg. IWoensdag 25 December 1868. Nieuwstijdingen. au E Mi nvsitl Door het inrollende Kc^fi-est zal de Nieuws bode van Zaturdag 26 December op aanstaanden DON- DER DAG AVOND worden uitgegeven. De inzending der A.dvertentiè'n kan geschieden tot des morgens 10 ure. Zikiukzee 22 December 1868. Op het Postkantoor te Zierikzee zijn de onderstaande brieven bezorgd, geadresseerd aan personenwier namen ter plaats van bestemming onbekend zijnals i een aan J. SCHOTEL te 's Gravenhage. J. BROUWER te Zu-olle. Van het Hulpkantoor St.-Annaland: een aan G. van dek KLOOSTER te Amsterdam. Te Parijs zijn de belijders van cene nieuwe godsdienst ontdekt. De eeredicnst van deze door do politie gestoord bestond in het dansen op een blaauw zeildoek waarop van vor»uld papier slerren waren geplakt. Twee kaarsen verlichtten dezen heiligen grond, lie profeet dezer gemeente deed de le den de vingers in mosterd doopen en besmeerde hen met kaarssnnitseï. De politie houdt hen voor krankzinnigde on- ei lokkige nieuwlichters echter, die allen tot eene zelfde familie belmoren waarvan de oudste zoon, een drie en derlig jarig man, de profeet is, hebben een onbepaald verlrouwen in de waarheid van hunne leer en in de heilige roeping van hen hoofd. Wanneer niet het blad Le Droit de zaak mededeelde zou men aan een verzinsel gelooven de vermelding er van in genoemd blad is waarborg voor de echtheid van het verhaal. De Parijsche correspondent van de Morning Star o-eeft een berigt van interessante proefnemingen die dezer dagen op de Seine, te Parijs, met een nieuwen zeer vernuftigen toestel tot redding van het leven hebben plaats gehad. De uitvinder is een voormalige Amerikaanschc infanterie kapitein, Stonor gelieeten. De toestel bestaat uit een pak van gom-elastiek een jak van kurk en een drijfkast, die aan den gordel van het gora-elastieken pak bevestigd wordt. De kast bevat in haar onderste gedeelte een voorraad van versch drink water voor 8 dagen, hetwelk de in het water liggende mensch door middel van een elastieke buis, die met een metalen schroef wordt afgesloten, gemakkelijk tot zich kan nemen. In tegenwoordigheid van vele vertegen woordigers der pers, technici etc. namen de uitvinder, de heer Stonor, en een jong Amerikaansch echtpaar, de heer en mevrouw Craddockproeven met dezen nieuwen toestel. Binnen drie minuten waren zij geheel in het bovengenoemde pak gekleed en sprongen op een gegeven signaal van een op de Seine, tusschen de Jena- en de Passybrug liggend stoomjagt in het water, waar zij twee uren lang doorbragten, en zich bezig hielden met lectuur, het drinken van champagne en het gebruiken van een maaltijd. Tot afwisseling rookten zij cigaren, heschen de noodvlag losten revolver-schoten staken Bengaalsch- en ander vuurwerk af, enz. Toen de koene zwemmers, bij de invallende duisternis door middel van een boot die hen gevolgd was, weder aan boord van het jagt terugkeerden, bevond men dat hunne kleeding onder het gom-elastieken gewaad niet in het minst door de nattigheid geleden had. Ook klaagden zij nocli over vermoeienis, nocli over koude en gevoelden zich vol komen wel. Het pak met de kast kosten te zaraen zeven pond sterling. Ilelfler, 17 Dec. In de Nieuwe Kerk alhier heeft dezer dagen een matroos der marine gelogeerd. Onder eene bank liggende te slapen is hij door den koster eindelijk opgemerkthij had daar een paar dagen en nachten heel rustig doorgebragt. Helder18 Dec. Dezer dagen beeft alhier een, voor deze gemeente, zeer zeldzaam feit plaatsgehad: een diefstal met inbraak, liet is inderdaad opmerkenswaardig dat in deze uitgebreide en volkrijke gemeente, waar men schier alle natiën vertegenwoordigd ziet, dergelijke misdrijven zoo weinig voorvallen. Met is daarom dat wij van deze zaak melding maken en niet om de groote waarde, die slechts ongeveer 70be droeg, bestaande in eenig huisraad en verdere huishoudelijke benoodigdheden. De zaak heeft zich als volgt toegedragen; Eenige goederen, voor een nieuw in te rigten huishouding «aren in eene ledige woning gebragt, om die daarna te rang schikken. Een sehilderskneohtin die woning werkzaam, en met de situatie van het huis goed bekend, had daarvan nota genomen en gezorgd, dat een aan de straat uitkomend kelder luik ongesloten was gebleven. Des nachts is hij het kelderluik ingekropen, heeft een kaars aangestoken en uitgezocht wat van zijn gading was, als: een spiegel, twee dekens, zes nieuw zilveren lepels en vorken, een doofpot, eenige borden, een fleschje bier en een pakje manilla sigaren, welke goederen hij een achterpoort uitgaande naar zijne woning heeft gebragt, in twee gangen. Den volgenden dag beeft hij het grootste gedeelte der goe deren bij een uitdrager verkocht voor de som van 0.25. Nadat door de belanghebbende eenige vergeefsebe pogingen «aren aangewend tot ontdekking van den dief werd Maandag avond teu 8 ure aan het bureau van politie aangifte gedaan en reeds den volgenden morgen te 10 ure was aan onzen active» Commissaris van Politie de dader J. d. 1. C., bekend deze was echter in de naburige Anna Paulowna Polder om eenige werkzaamheden te verrigten. Terstond werd een agent van politie daarheen gezonden I die dan ook na verloop van cenigen lijd met den delinquent I kwam opdagen. Deze zag zeer spoedig in, dat de bewijzen overtuigend genoeg tegen hem waren en deed daarop eene vol ledige bekentenis en algelieele beschrijving van de wijze hoedanig hij had gehandeld. Deze spoedige ontdekking is weder tc danken aan de in der lij'l door den Commissaris van Politie voorgestelde verordening opliet vak van uitdrager; en hoofdzakelijk aan de verpligt ing, I die daarbij wordt opgelegd tot het houden van registers waarin de goederen en de namen der verkoopers moeten wor den aangcteekeiid. Zierik'zee, 22 Dec. Gelijk men weet, heerscht sinds lang onzekerheid over de juiste grensregeling tus schen Zeeland en Zuidholland. De Regering heeft daarom bij de Staten-Generaal eens wets-ontwerp ingediend waarbij voorgesteld wordt de grens aldus te regelen. Te beginnen bij de grensscheiding der provinciën Noord brabant en Zeeland in het vaarwater de Krammervolgt de grens tusschen Zuidholland en Zeeland de noordelijke betonning van dat vaarwater tot aan de voorlaatste ton, van waar zij de zuidelijkste ton dier betonning, gelegen bij den ingang der vaarwaters de Grevelingen en het Zijpe, ter zijde latendeop de noordelijke betonning van het vaarwater de Grevelingen aanloopt, welke betonning zij alsdan volgt tot bij de ton genaamd Veermande grens scheiding buigt vervolgens noordwaarts af, loopende door het oostelijke langs de slikken van Flalcfcee gelegen water, genaamd de Ilals, en vervolgens door het water de Vlie ger, van welke beide bet midden van het vaarwater of de grootste diepte de grenslijn is. Aan den zuid-westelijken mond van de Vlieger buigt de grensscheiding naar de noordelijke betonning van het Drouwershavensche zeegat, welke be tonning verder tot in zee de grens tusschen de beide provinciën uitmaakt. Tot toelichting van dit wetsontwerp zegt de Regering het volgende Ingevolge de Grondwetten van 1814 en 1815 behielden de provinciën Holland en Zeeland hare oude grens scheidingen behoudens nadere en juiste aanwijzing hij de wet. Art. 2 der tegenwoordige Grondwet veroorlooft aan den gewonen wetgever de grenzen der provinciën te veranderen. Tot een onderzoek omtrent de oude grensscheiding tusschen Zuidholland en Zeeland gaven laatstelijk aanleiding moeijelijkheden in 1863 gerezen tusschen den pachter van een perceel der domaniale visscherijen in de beneden-rivieren van Zuidholland en de visschers die krachtens het reglement behoorende hij het Koninklijk besluit van 26 Augustus 1825 (Staats blad n°. 66) geamplieerd bij Koninklijk besluit van 29 November 1827 Staatsblad n°. 56) en van 1 December 1845 Staatsblad n°. 67)regt hebben op het bevissehen der Schelde en Zeeuwsche stroomen. Het gold daarbij de vraaghoe ver de bedoelde domaniale visscherijen en de Zeeuwsche stroomen zich uitstrekken. Het onder zoek omtrent de oude grensscheiding waarvan de uitslag die vraag moest beslissen leidde tot geene uitkomst terwijl de moeijelijkheden zich inmiddels gedurig her haalden. Het bleek dat de twee provinciën tijdens de republiek der Yereenigde Nederlanden vele jaren lang over de grens op de stroomen benoorden Schouwen en Duiveland onderhandeld hadden en dat de zaak nimmer tot eene beslissing gekomen waszoodat de grens tusschen Zuidholland en Zeeland inderdaad als onzeker te beschouwen is. Eene voorziening in deze, zoowel in het algemeen belang uit het oogpunt der jurisdictie als ia het bijzonder in verband met de wederkeerige regten van de pachters der bedoelde domaniale vissche rijen en van de visschers op de Zeeuwsche stroomen, is ongetwijfeld noodig, en zij wordt dan ook door de be sturen van heide gewesten gewenscht. Blijkens de hierbij overgelegde stukken hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland zich op het standpunt geplaatstdat het hier zou moeten gelden eene beslissing van het oude geschil. Hiervan uitgaande maken zij voor Zeeland aanspraak op den geheelen stroom tusschen Schouwen en Duive land en het daartegenover gelegen Flakkeeen wen- schen zij alzoo den uitersten laag-waterrand van Flakkee als de grens tusschen de twee provinciën aangewezen te zien. Dit standpunt is aan de Regering zoowel als aan Gedeputeerde Staten van Znidholland onjuist voor gekomen. Vooreerst toch schijnt het niet wei mogelijk met zekerheid uit te maken wat vroeger regtens de grens was, gelijk ook door den Rijks-archivareswiens inlichtingen gevraagd werden geoordeeld is. Maar ten andere mag niet uit het oog worden verloren, dat het hier met het oog op alinea 2 van art. 2 der tegen woordige Grondwet vooral er op aankomt om, zonder den vroegeren toestand als historischen grondslag uit het oog te verliezen alle moeijelijkheden die de be staande toestand veroorzaakt en verder te weeg zon kunnen brengente doen ophouden door als grens aan te nemen zoodanige lijn die zeker is en zooveel mogelijk op het terrein zelf is te herkennen. Hier over zijn de hoofdinspecteur van den Waterstaat en de hoofdingenieurs in de betrokken provincie geraad pleegd. De ontvangen rapporten onder de overge legde stukken aanwezig, hebben, na overleg met het bestuur der registratie en domeinen, er toe geleid aan die grensregeling de voorkeur te geven, welke in het ontwerp van wet is opgenomen. Deze regeling schijnt de meest billijke te zijn en ook in verband met even tuele aanslibbingen en inpolderingen de meest verkies lijke omdat de toestand der vaarwaterswaarop zij berust, de meeste kans van duurzaamheid heeft. Zij zal tevens het meest geschikt zijn, om in het vervolg moeije lijkheden met opzigt tot de visscherijen te voorkomen. Voor zooveel betreft de aangeduide betonningen zal zij op de- plaats zelve zigtbaar zijn, en wat het midden van de vaarwaters de Hals en de Vlieger aangaat, toch vol doende te herkennen gelijk dan ook het midden van het vaarwater (de zoogenaamde thalweg) van rivieren en wateren bij grensregelingen tusschen verschillende Rijken als grenslijn pleegt te worden aangenomen. Alvorens de nieuwe grensregeling aan het oordeel der Staten-Generaal te onderwerpen, heeft de Regering gemeend ook de Staten der betrokken provinciën te moeten hooren. Uit de bijlagen dezer zal blijken, dat de Staten van Zuidholland zich met die regeling vereenigd hebben maar dat die van Zeeland bezwaren hebben, vervat in het rapport eener uit de Staten benoemde Commissie, i Zij geven de voorkeur aan de grensbepaling, die dooi de hoofdingenieurs in de tweede plaats wordt aanbe volen, bestaande in eene op vaste punten raaijende lijn. Maar het ligt voor de hand, dat hierdoor geene op de plaats zelve zigtbare lijn verkregen zal worden. Zij die zich op het quaestieuse terrein bewegen, zouden meestal niet kunnen zien of zij ten oosten of ten westen waren van de lijn over de torens van Bruinisse en Ouddorp, ongeveer 19.250 el van elkander verwijderd en nog min der of zij zich noordelijk of zuidelijk bevonden van de parallel over den toren van Melissant. Zoodanige grens regeling zou dus niet aan het doel beantwoorden, het voorkomen namelijk van botsingen door juiste afbakening van het terrein der domaniale visscherijen. De bedenkingen der Commissie tegen de voorgenomen grensregeling schijnen ook niet aannemelijk. Vooreerts wordt gewezen op de Grondwet, die de aanneming van eene steeds aan fluctuatie onderhevige grenslijn niet gedoogen zou. De betonning toch wordt op last van het Departement van Marine, naar mate de scheepvaarts- belangen zulks vorderen, verlegd. Maar dit bezwaar zou eveneens gelden tegen alle grensregelingen, waarbij de thalweg of het midden van rivieren als grenzen van rijk, provincie of gemeente zijn aangenomen, hoedanige re gelingen intusschen herhaaldelijk bij de wet aangeno men zijn. De Grondwet spreekt bovendien niet van onveranderlijke grenzen, maar zegt in art. 2 alleen, dat de wet de grenzen kan veranderen de wijze waarop aan den wetgever overlatende. Overigens blijkt uit in lichtingen van het Departement van Marinedat de betonning niet willekeurig wordt verlegd, maar dat die steeds strekt om het diepst van het vaarwater ten be hoeve van de scheepvaart aan te wijzen terwijl de tonnen op geen mindere diepte dan van 34 of 35 pal men gelegd worden. Het is dus hier, even als bij verlegging van den thalweg, de natuur zelve, die de verandering te weeg brengt. De Commissie brengt verder in dat de grenslijn alle bestendigheid mist en tot gedurige onzekerheid leidt zoo in burgerlijke als in strafregtsplegingdaar de thalweg en betonning dagelijks aan verandering bloot staan en alzoo het terreindat heden tot cle eene provincie behoortmorgen een deel zal zijn van de andere. Hierin ligt ongetwijfeld groote overdrijving. Van dagelijksehe verandering kan niet wel gesproken worden waar in elf jaren tijds slechts geringe wijzi gingen waar te nemen zijn. Bij vergelijking immers van de kaarten van het Brouwershavensche zeegat van 1855 en 1866 ontwaart men in den thalweg van de Hals nagenoeg geene verandering. In de Grevelingen ligt de ton genaamd de Veerman op dezelfde plaats even als de ton voor Bruinisse. Voor den mond van het Zijpe en ten westen van Bruinisse heeft eenige verandering in de ligging der tonnen plaats gehad maar daaren tegen is de betonning in de Krammer in 1863 nog dezelfde als in 1855blijkens de kaarten van dat water in die jaren uitgegeven. Het bezwaar der regtsonzeker- heid is mede denkbeeldig te achten. Men zal nu eene op het terrein zelf zigtbare en slechts aan zeer weinig verandering onderhevige grensscheiding hebben en de onzekerheid zal dus geringer zijn dan wanneer de lijn getrokken wierd over de vischplaatsen en de oester- en mosselbankeu waar geene afbakening mogelijk is en juist de meeste conflicten te vreezen zijn. Alleen voor zoover de thalweg van de Hals en de Vlieger loopt zal nu geene afbakening aanwezig zijn maar dit is slechts een betrekkelijk klein gedeelte van de grenslijn en deze thalweg is in elk geval gemakkelijker voor de belanghebbende visschers te herkennen dan de grenslijn die de Commissie wenscht en die niet anders dan door vrij lastige meetkunstige verrigtingen te bepalen zon zijn. Het laatste bezwaarin het rapport opgenomen bestaat hierin dat de grens te digt den Zeenwsclien wal nadertwaardoor botsingen tusschen de visschers zouden kunnen ontstaan terwijl het uit- en invaren der haven van Bruinisse bij sommige winden ondoenlijk zon wezen zonder overschrijding der grens. Wat het laatste betreft, valt op te merken, dat ver wikkelingen met den pachter der Zuidhollandsche vis scherijen niet kunnen voortvloeijen enkel uit het varen over hunne vischgronden. Voor de gevreesde botsingen bestaat te minder gevaar, wanneer men in aanmerking neemt, dat juist de visschers van Bruinisse veel belang hebben bij eene uitbreiding der Zuidhollandsche grens, aangezien zij in de Zuidhollandsche oester- en mossel- visscherijen betrokken zijn en in die visscherijen hun bedrijf niet uitoefenen. De Minister van Binnenlandsche Zaken FOCK. Zierikzee21 Dec. De minister van financien heeftblijkens de memorie van beantwoordinginge trokken de wetsontwerpen tot verhooging der belastingen op den verkoop in het klein van tabak en sterke dranken en tot verhooging van het invoerregt op de thee voorgedragen als equivalenten voor de afschaffing van bet zegel regt op gedrukte stukken en advertentien. Volgens den wensch van vele leden der Kamer, uit het voorloopig verslag geblekenzal de minister voor stellen den accijns op de sterke dranken met 3 per vat te verhoogen waaruit een ruim equivalent voor de afschaffing van het zegel zal verkregen worden. De termijn van de invoering dier afschaffing welke in verband met de voorgestelde patentbelasting, op 1 Mei was bepaald is thans ingetrokken om later te worden ingevuld zoodra zal kunnen voorzien worden wanneer de ontwerpen door de Kamers kunnen zijn afgehandeld. Z. M. heeft benoemd tot leden van den geneeskun digen raad in Zeeland, ter vervanging van de met 31 dezer aftredende en niet herkiesbare leden de heereiT: dr. P. A. van Toorenbnrg, te Aardenburg; dr. N. J. F. Verschoor, te Goes; J. de Visser heel-en vroedmeester te Stavenisse; H. P. Winkelman, oud-apotheker te Vlissingen mr. A. P. Snouck Hurgronjeadvocaat te Middelburg; M. J. Verhulst, apotheker te Middelburg, en tot plaatsvervangende leden de heeren dr. W. J. Janssen te Kruiningen; dr. J. Hazenberg, te Vlissingen; F. P. J. Was; heel- en Vroedmeester te Oosterland D. J. J. Marinissen apotheker te Middelburgmr. J. Snijderte Veere. Ter kuste van Guinea wordt door het ministerie van Binnenl. Zaken een hulponderwijzer gevraagd op eene bezoldiging van ƒ1200 'sjaars. Uit het jaarboekje van de Christ. Afgesch. kerk voor 1869 blijkt, dat dit kerkgenootschap telt 206 dienst doende en 6 rustende predikanten, en 292 gemeenten in de verschillende provinciën des rijks, waaronder Amster dam met 2919, Leiden met 1500, Urk met 1100, Hooge- veen met 2200, Groningen met 1006, Stadskanaal met 1170, en Franeker met 1050 leden. Aan de theologische school te Kampen zijn 64 studenten. De sedert 1837 bestaande Gereformeerde kerk onder het Kruis heeft 18 predikanten. De confessionele vereenigingin 1863 opgerigt, telt 60 afdeelingen en heeft in hare dienst een j geordend reizend predikant en 6 evangelisten. De Vereeniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs heeft 119 agentschappen en 115 hulp-vereenigingen met 210 Christelijke scholen. In Nederland zijn 280 Zondag- i scholen met ongeveer 30,000 kinderen. Jl. donderdag is te Vlissingen een leidekkers- I knecht, aan het dak der Roomsch Catholieke kerk werk- I zaam zijnde, naar beneden gestort, met het ongelukkig gevolg dat hij onmiddellijk op de plaats dood bleef. Antonius de Moorbijgenaamd de Pekeloud 26 I jarenvan de Clinge (Zeeland), die, ter zake van» diefstal onder verzwarende omstandigheden in den nacht van den 26 en 27 Maart jl. bij Jolis. Huijssen seniorlandbouwer onder Neuzen gepleegd op den 10 April werd gevat en in hechtenis genomen doch op den 13 daaraanvolgende uit het kantonnale huis van bewaring te Axel wist te ontsnappen is dezer dagen weder in handen van de justitie gekomen en naar het huis van bewaring te Goes overgebragt; mot hem is tevens gearresteerd en mede te Goes in depót gebragt zekere Franciscus van Broek bijgenaamd de Banneckoud 26 jaren mede van de Hollandsclie Clinge, welke wordt verdacht als medepligtig te zijn aan bovengenoemden diefstal. Beide personen welke zich sedert medio April in België, en laatst in Frank rijk nabij Rijssel hebben opgehouden schijnen aldaar door de Fransche policie te zijn gevaten door uit levering alzoo in handen van onze policie te zijn gekomen. Woensdag zijn voor de arrondisseraents-regtbank te Leeuwarden teregt gesteld de vijf gevangenen die onlangs uit het tuchthuis zijn ontvlugt. Een zeer talrijk publiek woonde de teregtzitting bij. Op geen enkele der vragen werd door de beklaagden geantwoord. Zij bewaarden een diep stilzwijgen en legden de grootste onverschilligheid aan den dag over hetgeen met hen en om hen heen gebeurde. De eisch was voor ieder hunner gevangenzetting van 6 maanden tot ljaar, na expiratie van hun tegenwoordigen straftijd te ondergaan. De regtbank heeft hen tot het minimum der geëischte straf veroordeeld. De gemeenteraad van Rotterdam heeft eergisteren op voorstel van den Burgemeester als hoofd der politie, bij acclamatie besloten eene som van ƒ3800 toe te kennen aan het politie-personeelals belooning voor zijne houding bij de plaats gehad hebbende ongeregeld heden aldaar. Van particulieren is tot gelijk doel ƒ2362 ingekomen. Te Gouda hadden gedurende eenige avonden jon gens lustin 'thouden van zingende optogton en 'tbrengen van serenades voor de woning van een meisje van slechte reputatie. Men liet dit toe; eindelijk werd de bent te groot; de militaire magt bezette de straat en deed de menigte uiteengaan dit is twee dagen achtereen ge schied, waarbij ook de schutterij in de wapenen kwam thans is alles tot orde teruggekeerd. In Vaals hebben bij de verkiezing van drie leden voor de kamer van koophandel slechts 3 stemgeregtigden hunne billetten ingeleverd, namelijk de voorzitter en de twee leden van het stern-bureau, die ook alle drie ge kozen zijn, ieder met drie stemmen. In het Friesche dorp Oenkerk is eene afschuwe lijke misdaad gepleegd. Zekere arbeider aldaar, vóór ongeveer 6 maanden gehuwd vond men des morgens in zijn bloed badende. Bij onderzoek bleek, dat hem een zeer diepe snede aan den hals was toegebragt die ernstig voor zijn leven deed vreezen. Er zijn zware vermoedens gerezen tegen de vrouw van den verwonde, die thans nog meer schijn van waarheid hebben be komen doordien deze thans de echtelijke woning in stilte heeft verlaten zonder dat men weet waarheen. Gedurende den storm die den 7den December jl. woedde, zijn op den Rijn, alleen op het gedeelte tusschen Dordrecht en Keuleu, 35 schepen gezonken. Het schoolbestuur van Philadelphia heeft besloten alle leesboeken uit de openbare scholen te verwijderen en te vervangen door daarvoor geschikte dagbladen. »Zoo zal het opkomend geslacht zegt het schoolbestuur bekend worden met de beraadslaging van het congres, met staatszaken en openbare aangelegenheden oorlogen en hunne oorzaken met rampen overstroomingen en brandongelukken met de groote verbeteringen van algemeen nut, kortom met zaken die beter voedsel voor den jeugdigen geest uitmaken dan schoone redevoeringen of aandoenlijke verhalen van verzonnen voorvallen." Twee buiten Londen wonende slagers stonden II. Maandag in Guildhall teregt wegens het aanvoeren van bedorven vle« s.-h op de Londensche markt. Een hunner werd tot 20 p. s. boete met 5 p. s. 5 sh. kosten (303, gulden) veroordeeld en de andere vooreen maand naar de gevangnis gebragt, zonder dal hem de keus gelaten werd deze straf met een geldboete af te konpen. Onlangs had een sehildcr tc Worcester, met name Albert, een schilderij voor 4 p. s. gekocht die Christus, het kruis dragend voorstelde, die een rijke spcerij-koopman hem voor 700 p. s. af kocht. Nu heefteen lid van den adelstand den specerij-handelaar 1500 p. s. voor het schilderstuk geboden, doch heeft deze de anders verlokkelijke winst van 800 p. van de hand gewezen. Geino horijjton. De eerste vergadering der volksmenners heeft verleden week te Utrecht reeds plaats gehad, waarin besloten werd in April terug te komen, om alsdan de candidaten op te geven die in Junij moeten gekozen worden voor leden der Tweede Kamer en Provinciale Staten. Dit clubje aristo craten werpt zich dus oi.geroepen op, om alléén meester te zijn van de stembus, dat toch zoo gemakkelijk niet zal gaan als zij zich wel voorstellen, want hunne namen zijn alléén genoeg om hen niet te nemen voor wegwijzers. De Kamer-ontbinder zal weder op het kussen geholpen worden door Geldersche ezels. De oudste zoon van koning Theodoras staat thans aan liet hoofd van 10,000 man om de opperhoofden, die Napier hebben ondersteund, het lot zijns vaders te doen ondergaan. Ook is bij vooral vertoorn.l op de Europeanen die zijn vader met ondank hebben behandeld. Zijn vader had hen gouden zadels ge geven om op te rijden, zegt hij, maar zij verlieten hem toen hij tegenspoed ondervond. Nu dat vindt men in de ge schiedenis van alle volken. Sedert de laatste prijsbe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1