SSGH\IK1 WSIHMIL 25s,c Jaarg. Zaturdag 19 December 1808. Nieuwstijdingen. Zierikzee en Botterdam. Openbare Raadsvergadering MAAiXDAG 21 DECEMBER 1808, «1 C 11111 i a ÖT s x e 8 ia l* e, Batavia, 4 Nov. In eene particuliere correspon- entie van Baligedateerd Bandjar 27 Octoberleest tien liet volgende: Don 24sten des morgens ten o ure rukten cle troepen an Tcboenkoes op onder persoonlijke aanvoering van en hooggeacliten kolonel cle Brabant. Reeds ten 7'/a re «roraakte men in gevecht bij den kampong Den iarik De geestdrift onzer manschappen die onder het spelen der "krijgsmuziek den aanval begonnen, was onbeschrijfelijk. Steeds voorop by de voorhoede wees de onversaagde kolonel de Brabant hun het pad der eer, zoodat, in weerwil van het hardnekkig standhonden van den vijand, de kampong in epn ommezien werd genomen. Bij die gelegenheid ontving de 1ste luitenant de Nijs een schot in den onderbuik. Onmiddellijk na het plat branden dier kampong wendde men zich nu tot Bandjar waarop de vijand zich had geretireerd. Het was een indrukwekkend schouwspel, de krijgshaftige houding onzer troepen gade te slaan, die zich met den looppas op de kampong wierpen welker verdedigersniet voorbereid op zóó onwederstaanbaar een aanval na een korten maar hcoten strijd hot hazepad kozen. De opstijgende vlam men verspreidden weldra den gewenschten indruk; wij vonden Kali Anget verlaten welke plaats dus zonder wederstand in de asch werd gelegd. Slechts 4 gesneuvelden en 12 gewonden hadden wij te betreuren. Ook cle luitenant Hamakers is ligt ge wond een schot langs den onderkant van den grooten tee.n. Ten 3'/.2 ure was alles zoo goed als afgeloopen en reeds des avondsmaar het meest den volgenden morgen kwamen de weerspannige hoofden vergiffenis vragen. Volgens hunne mededeelingen was een der voornaamste en invloedrijke hoofden van den opstand gesneuveld en zou de vijand een 80 a 100 gesneuvelden en nog meer gewonden tellen. Wat het laatste betreft, is welligt daariu eenige overdrijving te onderstellen daar de inlander zoo slecht taxeert. Even weinig is het gerucht te vertrouwen dat Ida Madeh Rahina vrouw en kinderen om het leven te hebben gebragtzich te midden der strijdenden zou hebben geworpen en zijn gesneuveld. Meer aanneembaar is bet voorzekerdat hij zijne hielen heeft laten zien toen hij inzagdat iedere tegenstand dwaasheid zoude wezen. Ipdien de bevolking, door panieken schrik bevangen, dien hoofdmuiteling niet uitlevertdan voorzie ik het einde der expeditie nog niet. Het is waarzigtbaar is cle gunstige uitwerking van de enorme voordeelen door het snccès op den 24sten verkregen de lui komen zich in massa onderwerpen en zijn zoo alleronderdanigst mogelijkmaar desniettemin is het hoofddoel cle ge vangenneming of het voor altijd onschadelijk maken van Ida Madeh Rahi nog niet bereikt. Aan een particulieren brief van Bali, ontleent de Java-Bode nog het volgende: In de velden van Bali, 27 Oct. 1868. In den laten avond van den 20 Oct. is cle geheele expeditionaire magt in den besten welstand ter recde van Bali aangekomen. Vurig werd door de troepen het bevel tot ontscheping verbeid dat den 21 sten d. a. v. gegeven werd, waarna wij onmidde- lijlc tegen de kampong Bandjar oprukten. Ten 6 uur in den 24sten v morgen van den i waren reeds 4 carrés geformeerd en deed cle vijandelijke trom zich hooren. Door onzen kommandant, den wakkeren kolonel cle Brabant, in korte kernachtige krijgsmanstaai aangesproken en opgewekt om het gevaar moedig te trotseren en niette deinzen waar lauweren te plukken zouden zijn, waren allen vol moed, en menige borst klopte sneller, hakende naar den strijd. Naau welijks een ha.lt uur later zagen wij een drom Baline zen, gewapend met lansen, ter lengte van 4 cl, zich als tijgers op onze carrés werpen; zeer velen echter moesten deze stoutheid met den doocl bekoopen. Aan onze zijde werd bij dien verwoeden aanval alleen geblesseerd: één luitenant, één sergeant, en één soldaat. Daarna volgde een hevig vuur, gerigt op kantpongs. zoodat rncn den vijand van alle kanten hoorde schreeuwen gewis had menige kogel en granaat zijn doel getroffen. In weerwil van dit alles bleef cle moed der Ballinezen onver- flaauwcl, want naauwelijks waren wij cle kampong Bandjar ingetrokken, of de vijand waagde nog verscheiden aanval len met cle lans op onze gelederen. Die tegenstand vuurde den moed der onzen steeds aan: cle leus was: overwinnen of sterven, en bij eiken vernieuwden aanval van de zijde des vijands moest deze met groote verliezen terugtrekken. Eindelijk was Bandjar door vereenigcl pogen ingenomen en verbrand. Daarmede nog niet tevreden rukten wij tegen eene nog meer versterkte kampong op wier bewo ners werden geschat op 1000 weerbare mannen. De 50 manschappen, voorzien van achterladers, hebben zich bij dien aanval uitmuntend gcdr.igen. Steeds in cle voorhoede hebben zij met leeuwenmoed gestreden. De aanval van den vijand was aldus verscholen achter muren waarte gen onze kogels niets vormogten, sloeg hij onze bewegin gen steeds gade. Wij stormden voorwaarts cle achterla ders openden het eerste vuur en na dit salvo kwam de vijand van achter zijne muren te voorschijn deukende dat wij niet zoo spoedig weder konden laden. Hierin be droog bij zich echter: oogenblikkelijk volgde ervan onzen kant een snelvuur dat honderden vijanden deed sneven. Npoit echer heb ik kordater en onverschrokkens vijan den gezien dan do Balinezen. Een kogel schijnt hun'niet voldoende, en er zijn er hier gezien die met eene dubbele kogel wonde nog den aanval waagden. Aan onze zijde werd alleen de flankeur De Roos. der 1ste kompagnie zwaar gewond, ten gevolge waarvan hij overleed. Na zijne vele bekomen lanswonden heeft deze moedige soldaat nog driemalen gevuurd, waarna hij door bloedver lies uitgeput viel, om niet weder op te staan. De door ons ingenomen Kampongs liggen in puinvolgens gedane telling hoeft de vijancl een verlies van 200 man aan clooden en gekwetsten. Ida Madeh Rahi is gevlugt en, naar men zegt, zwaar gewond; duizenden vlugtelingen zijn hom in de bergen gevolgd, doch het schijnt, dat zij zich thans rustig houden. Dagelijks komen verscheidenen zich als krijgsgevange nen in ons bivouac aanmelden en wij hebben hoop op eene spoedige beëindiging dezer zoo glansrijk aangevangen expeditie. TJ<l<l«ïl 12 Dec. In dezen omtrek doet zich liet merk waardige verschijnsel, voor, dut in verscheidene hoven sommige der apprlbooineu voor de tweede maal in dit jaar vrucht dra gen iu liet Uddelschc bosch zijn eveneens voor de tweede maal dezes jaarsde bo9ch- of bDanwbessen tot volkomen rijpheid gekomen. -/VviilioiM 15 Dec. Aanstaanden Donderdag zal voor bel provinciaal hof alhier de zaak behandeld worden van Christina van Beek, oud 29 jaar woonachtig tc Eerbeek onder Brommen, beschuldigd in den vroegen morgen van den lSden September op het geheim gemaknabij het erf van haren vader bevallen te zijn van een kind van het mannelijk geslacht, dat zij met geweld zon hebben om het leven gebragt en mitsdien van kindermoord voor de eerste maal door de onge huwde inoedcr gepleegd. De regtbank heeft echter geeu termen kunnen vinden om de verdachte voorloopig in hechtenis te te doen nemen. Als haar verdediger zal optreden mr. J. 11. J. Voet, advocaat alhier. Gravo 13 Dec. Jl. zaturdag zijn- in de R. K. alhier, de twee goed gesloten groote bakken waarin de offers voor de kerk en de armen telkens na de collecte worden gestort, door het verwijden van de uitstekende opening in de deksels geledigd. Vermoedelijk is deze diefstal door één of inner personen die zich hadden laten opsluiten gepleegd. Een tweetal personen zijn reeds op zware vermoedens iu hechte nis genomen. Naar men zegt, heeft een dezer zijne misdaad beleden. Zalt-Bonniiol 9 13 Dec. lieden nacht ontstond brand bij van de Laar te Ainnierzoden, die zich spoedig aan het daarbij belendend huis van Goesteu en nog één pand mededeelde, welke drie woningen eene prooi der vlammen werden. Van den inboedel van Goesten heeft men bijna niets kunnen redden. Negen stuks vee zijn omgekomen. Naar wij vernemen zijn de panden tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. Brcida12 Dec. Evenals vorige jaren zal men hier ter stede tegen kersmis aan de arme en minver mogenden driemaal 's weeks soep met vleesch en bij de commissie van het departement Breda, der maat schappij tot nut van 't algemeen, soep met spek uit- deelen. Bij de laatste worden nog een bepaald getal turven uitgereikt. Jammer maar dat te Breda de fatsoenlijke of stille huisarme vergeten wordt; want zij die naar den zoogenaainden nationalen soepketel durven gaan lijden geen gebrek. Er is onlangs binnen deze gemeente eene oogen- scliijiilijk arme oude vrouw met name Christina Büg- horn overleden die jaar in jaar uit langs de huizen bedelde. Bij haar overlijden vonden hare erfgenamen nog een aardig sommetje aan stukken van ƒ2,50 en uiterst best linnengoed. Gister werd hier één huwelijk op bijna Oostersche wijze voltrokken. De bruidegom telde even 16 en de bruid even 15 jaren die reeds in gezegende omstandig heid verkeerde. Zierilczee, 16 Dec. Tot de gisteren bij de ka mer ingekomen west-ontwerpen behoort dat tot regeling der grensscheiding tusschen Zuid-Holland en Zeeland. Bij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Gorinchem op gisteren, heeft niemand de volstrekte meerderheid verkregen. Herstemming tus schen de hoeren mr. J. Heemskerkdie 977, eu jhr. ,T. W. van Loandie 639 stemmen verkreeg. Op den heer J. W. Knoop waren uitgebragt 559 stemmen. Het Staatsblad, (n°. 149) bevat het Koninkl. besluit van den 3den Dec. 1868 houdende de invoering van postzegelshoofdzakelijk strekkende ter frankeering van dagbladen en verdere gedrukte stukken. Artikel 1 luidt: Er zullen, te rekenen van 1 Jan. 1869, postzegels van een en twee cent, hoofdzakelijk strekkende ter frankeering van dagbladen en verder gedrukte stukken worden ingevoerd. Art. 2. Zij dragen het rijkswapen en het opschrift Nederland benevens de aanduiding der geldswaarde. Elk der beide nieuwe soorten zullen voorts in verschil lende kleuren worden gedrukt, namelijk: zwartdie van een cent oker-geel die van twee cents. Art. 3. Gedrukte stukken door de afzenders van postzegels voorzien, kunnen door hen of van hunnent wege worden gestoken in de postbussendie door onzen Minister van Financiën tot het ontvangen van gefrankeerde drukwerken zullen worden aangewezen onverminderd het bepaalde bij het volgende artikel. Art. 4. Drukwerken bij grootere hoeveelheden te gelijker tijd verzonden wordende, of die wegens hun vorm en omvang niet geschikt zijn om in de bij het vorig artikel vermelde postbussen te worden gestoken zullen door of van wege de afzenders, ook al zijn zij van postzegels voorzien op de kantoren moeten bezorgd en in handen van de ambtenaren der postadministratie afgegeven worden. Art. 5. Indien de waarde der postzegels waarmede de drukwerken door de afzenders zijn voorzien minder bedraagt dan het verschuldigde frankeergeld werden zij aan het gewone briefport ten laste der geadresseerden onderworpen. Het gemelde briefport zal mede worden toegepast op drukwerken die in andere dan de bij artikel 3 bedoelde bussen zijn gestoken al zijn zij van postzegels tot een voldoend bedrag ter frankeering op den voet van drukwerk voorzien. Zieriltzee18 Dec. Naar wij vernemen zal het 8ste Zeeuwschc muziekfeest te Middelburg worden gehouden op 3 en 4 Junij a. s. Het merkwaardige luchtverschijnsel, op Maandag den 7den Dec. des namiddags ten 4 ure, elders waar genomen, is ook te Alkmaar gezien. De klokken hadden nog geen vier ure geslagen, toen aan den benevelden liemelin het Oostenongeveer 20 graden boven den horizon, een lichtgevend voorwerp, half zoo groot als de maan, zich vertoonde, dat zich betrekkeiyk langzaam voortbewoog. Het verschijnsel liet een spoor van blaauw- achtig licht na, gaf den indruk alsof het naderbij kwam, terwijl bet evenwel op dezelfde horizontale hoogte bleef voortgaan tot het, in de rigting van het Noord-Oosten gekomen, eensklaps veranderde in twee snellere en sterk gekromde vuurstralen waarvan een naar boven, de andere naar beneden schoot; en hiermede nam de verrassende vertooning een einde. Het geheel was zoodanig, dat deze en gene van de weinige personen, die het voordeel hadden het verschijnsel te zien, niet anders meenden dan dat een sterk vuur werk afgestoken werd; het benevelde luchtgewelf pleitte voor hunne opvatting. Overeenkomstige berigten van elders, o. a. uit Friesland en Overijsselgeven echter overtuigende bewijzen dat het verschijnsel tot eene hoogere spheer behoort. Indien in de mededeeling uit de Lemmer de opgave van de schijnbare rigting der beweging van het Noorden naar het Zuiden juist is dan komt het ons voordat dit verschijnsel voor de wetenschap niet het minst merkwaardige zal worden gerekend. Uit Harlingen schrijft men: Tweepersonen uitHoogeveen wenschten zich Zaturdag per Engelsche boot naar Engeland en verder naar Ame rika in te schepen. Daarin steekt niets vreemds zoo iets gebeurt hier wekelijks met velen, uit alle oorden van Noord-Nederland. Die twee personen waren een man en eene jonge dochter. Eensklaps echter verschijnt de vader van laatstgenoemde en eischt haar op, daar zij moeijelijk de levensgezellin kon worden van een man, die te Hoogeveen reeds vrouw en kinderen had. Eerst zijn vader en dochter teruggekeerd en daarna de huisvader ook. Een Franschraan heeft een zeer vreemdsoortige uitvinding gedaan en wel zwemvinnen uit caoutchouc gemaakt. Met deze vinnen, dife den drager gemakkelijk kunnen aangezet worden, kunnen menschen die nooit te water geweest zijn zonder moeijelijkheid zwemmen en er zich zoo goed te huis in gevoelen als een visch in de zee. De kapitein van een frnnsch vaartuig, dezer dagen te Antwerpen binnengeloopen en wiens schip oven sterk geleden had van den stoi tn als alle andere, welke in den nacht voor 7 December op zee waren, heeft verklaard, dat hij, gedurende de 30 jaren dat hij de zee bevaart, geen storm heeft bijge woond zoo heftig als doze. Niets was bestand tegen de hevige vlagen; al wat op het dek was verdween. Twee matrozen hadden hunne redding slechts tc danken aan het touw dit zij onder de armen hadden gehouden en aan den grooten mast hadden vastgemaakt. Toen zij in zee werden geworpen, sprong een Nicnwfondlandsehe hond her. na. Het dier is het slagt offer van zijn edel instinkt geworden een half uur lang volgde hij het schip, maar hel was onmogelijk iels tot zijne redding te doen. Men leest in de Veend. Courant: /,Aan een brief van d. B. van Middelstum naar Chicago vertrokken van den 8 Aug. jl. wordt door ons als eene bijdrage tot de land verb ui zings-geschiedenis en hare resultaten hot volgende ontleend //Ons huis bevat 6 flinke kamers en 4 slaapkamers waarbij de pastorie te Middelstum achter moet staan. De bouworde is veel sierlijker. De kerk bevat ruim 500 zitplaatsen en is te klein om de menschen te bevatten. Daarom wordt er eene nieuwe gebouwd 95 voet lang, 46 voet breed en 32 voet hoog. De kosten voor de pastorie, kerk en grond, ad. ƒ20,000, worden bij intoekening gevonden waartoe een arbeider zelfs 20 dollars en eene dienstmeid 10 kan bijdragen. Mijn trac- tement is 100 dollar per maand. Hier is ook een afge scheidene gemeente, die grootendeels uit Gronigerlanders bestaat. In het maatschappelijke gaat het de menschen hier zeer goed. Boerenarbeiders verdienen 2, metselaars 5 doll. H. T. mag hier niet wezen ofschoon hij al 50 doll, oververdiend heeft. Tjaakje II. dankt God, dat /.ij hier is waar zij reeds in het huwelijk trad B. en A. gaat het goedB.ofschoon zwak verdient het geheele jaar door lJ/4 doll. Siewer de V. heeft reeds een eigen huisDerk N. insgelijksKlaas M.van Stedum ook en geld bovendien men zegt wel 300 doll. De huizen bouwt men hier van hout, dat gepleisterd wordt. Ik heb honderden gesproken die zich verblijden hier te zijn gekomen. H. D. is pleegsman even als J. M.beiden hebben hun brood en bij oppassendheid zal het hun goed gaan. Toch komen er menschen in Amerikadie er niet passen b. v. verloopen heertjes en gevlugte schoolmeesters, zooals P., die maar 10 doll, in de maand verdiend. Omdat het hier goed is hoop ik, dat gij een nieuwen predikant moogt hebben gekregen die een voorstander van de emigratie is want duizenden moeten er komen uit Holland. Chicago is eene van de beste plaatsen voor den arbeid. In de beide laatste jaren zijn er 28,000 huizen meest van houtgebouwd. D.S.H. en J. K. gaat het best zij boeren er fiks op aan. Oals men bij u maar hart in 'tlijf had, wat konden er hier een boerenzoons aan den slag komen die nu op den dood van A. of B. moeten wachten oiu tegen veel geld op zich zelf te komen." „Op dezen toon praat de schrijver voort, over het algemeen een zeer gunstig verslag gevende van den toestand der Nederlandsche landverhuizers in Amerika, voor zooveel den stand der landbouwers der handwerks lieden en vooral dien der daglooners betreft. Geinenjfde berig^ton. Twee paarden-slagters te H., hebben zooveel vleesch verkocht van dien witten, dat zij uo^ te kort zijn ge komen Het is brilleuian zonder geld, En pikdraad is zijn maat. Maar beter wordt bet nu gesteld Door 'tslagten van een paard, En wordt er al wat meê gemorst, Het is toch alles goed voor worst. Iemand te 'sHeerenhoek moest wat voorzigtiger zijn, opdat hij zijne handen niet aan de doornen der rozen zonde prikken, en zijne 7000 gulden niet zoude verliezen. Te Hoedekenskerkc zal een dorpsmnal gegeven wor den van 30 couverts, terwijl 2 Rotterdamscho dametjes als nimfen gekleed, de gasten zullen bedienen. De dochter van een kastelein te II. moest niet vertellen wat of twee heeren van het dorp bij haar praten, want zoodoende zullen de beste kalanten nog wegblijven. Aldaar worden twee dames verzocht, den drank te konien betalen die zij nog schuldig zijn, want andera zullen zy de boodschap krijgen: eerst het oude betalen, eer het nieuwe kan gekregen worden. Een pikdraad te Dirksland wordt aangeraden, op de aanstaande feest dagen, geen kreupele hazen te schieten, zooals hjj ge daan heeft, op St.-Nicolaas, In Zuid-Beveland heeft een boer het geluk getroffen, dat de spoortrein digt voorbij zijne deur rijdtom met zijne dames daarvan dikwijls gebruik te maken, in de hoop dat er wel eens een heertje een goed oog op hen zal krijgen, om alzoo een goed fortuin te maken. Een kalk- en zandman te. Sommelsdijk moet zeker het portland-cement gaan kennen, daar hij een meisje gevraagd heeft, waarbij hij vroeger een blaauwtje heeft geloopen. Te Middel- harnis zal een halve zot, nog geheel zot worden nu hjj weer een blaauwtje geloopen heeft bij jufvrouw L. Eene veermans-dochter te C. kan haar eigen kwaad niet zwijgen en uiaakt de vrienden nog wijs dat zij dik in het geld zit, en haar zak is dikwijls zoo plat of er een olifant op had getrapt, zegt een bakker. Iiig-eseoiiclciie 8tukk< Als een staaltje waartoe de zoogenaamde Moderne beginselen kunnen leidenworden zij consequent doorgevoerddiene liet volgendeovergenomen uil «Stemmen voor Waarheid en Vrede" rubriek «Mededeelingen." Zwitserland. V redeskongres. «Do vergaderingen van het kongres onlangs te Bern >gehoudenzijn een merkwaardig tecken des tijds. De «bjjeenkomsten gingen met minder gedruisck gepaard «dan die van 't vorige jaar. Er was een entrée vast- «gesteld en ieder redenaar moest, zich bepalen tot het «vooraf aangekondigd onderwerp. Tegenwoordig waren «95 personen. Men merkte onder het getal Italianen «op Rassen Noord- en Zuid-Duitschers en elf dames. »Men drong zeer sterk aan op de afschaffing van staande «legersop de volledige scheiding der kerk van den «staat, d. w. z. op de volkomen emancipatie der staten «van alle goddelijke wetten. De Heer Bakernin „met «eenen ouden leeuw te vergelijken" drong aan op de «volslagen verwoesting van het Russisch rijkmeer «eischend was de lieer Reclu, die verlangde „opheffing «van alle grenzen afschaffing van alle staten vrijheid «van alle volken en ook vernietiging van de oude «wijze waarop de staten gevormd werden de oprich- «ting der vereenigde staten der aarde op het beginsel «der vrije associatie. De Heer Chatelarddie ook in «Zwitserland armoedige wijken had aangetroffen is «met geen republiek te vrede. Hij wil nog verdergaan. «'tEind der ellende wacht hij van een volslagen om- «keering van alles wat bestaat, „vernietigd moeten «worden godsdienst, staat, eigendom, kapitaal, gemeente «en vóór alles de burgerij en op de lijken der oude «wereld moet de nieuwe worden opgericht." «Een heer uit Frankrijk riep uit „Weg raet den «godsdienstweg met God Een Pool zeide„Men «moet in het belang der zedelijkheid den godsdienst «aantasten." «Ik ben overtuigddat er geen vryheid meer is «zoolang men gelooft aan het bestaan van God want «dan ben ik verpligt mij den God, dien ik vereer, te «onderwerpen en heb mijn vrijen wil niet meer." «Anderen verzekerden: Men mag niet toegeven, dat «ieJer zich zijn geloof mag kiezen de mensck hoeft «niet het recht, in zijn dwaling te volharden. «De uiterste partij 25 personen sterkheeft een «afzonderlijk programma uitgegeven waarin O; a. dit «voorkomt. //Wij zijn besliste aanhangers van het «atheïsme, en van wetenschappelijk materialisme. Wij «willen de vernietiging, of zoo gij liever wilt de likwi- «deering van den staat, zijn radikale omverwerping «met al zijn kerkelijke, politieke, burgerlijke, finau- «tiëele militaire en bureaukratische inrichtingen." «Zij zaaien den wind. Wat zullen zij oogsten?" Een commentair op bovenstaand stuk acht men over bodig men verwijst alleen o. ra. naar 2 Thessaloni- ccnzen 2 712. Koloss. 2 8 en 9. STOOM BOOT-DIENST TUSSCHEN December Van Zierikzee. 'sinorg. II.- Zondag 20 Dond. 21 Zondag 27 Do.ul. 31 30 ISO». Van Rotterdam. Diiigsd. 22 'smorg. 9 u. m. Vrijdag. £5 7 Diogsd. 29 7 •J Ji ii u ji ï- Ij 186O. Van Zierikzee. Van Rotterdam. Zondag 3 's inorg. 7 u. m. j Vrijdag. 1 'smorg. 7 u. ti Alarktpi'ij/iCii te Zierikzee. 17 DECEMBER 1 8 6 8. Boter, laagste koers ƒ0,775 en hoogste koers ƒ0,85 per 5 ons. Kip-Eijeren, laagste koers ƒ1,25 en hoogste koers ƒ1,50 per 25 stuks. Burgerlijke Stand te Zierikzee. geroken: 12 Dec. Een zoon van M. Kort en J. van der Klift. Een zoon van P. in den Bosch en J. van der Loo. 14 dito. Eene dochter van T. van der Velde en P. Trommel. Een zoon van J. van der Welle en C. Flo- hil. 15 dito. Een zoon van A. A. Mes en J. H. Tachi.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1