SC IIK \IKl WSIM rj No. 2580. 25sU.f ani'i^ Xaturdag 12 December 1868. Nieuwstijdingen. Shut «Uittuil. Door het postkantoor te Zierikzeezijn gedurende de maand Oct. IJ. onderstaande brieven naar Noord- Amerika verzondengeadresseerd aan personen wier namen ter plaatse van bestemming onbekend zijn, als: een aan J. van DAMME te Grand-Rcipids. Var. het Hulpkantoor St.-Annaland een aan F. KURVINK te Grand-Rapids. Van het Hulpkantoor Bruinisse een aan C. de WAAL te New-York. Van het hulpkantoor Ouwerkerk een aan F. van de RHEE te Muskegen. Van het Hulpkantoor Oosterland een aan M. VERHOEK te Cleveland. En door hel Postkantoor te Tliolen is in de maand October II. verzonden een brief, afkomstig uil St.-Pliilipsland waarvan de geadresseerde ter plaatse van beslemming onbekend is zijnde J. van BURGT te Grand-Rapids. Batavia29 Oct. Blijkens van Bali ontvangen tele grafische berigteu, van 24, 25 en 26 dezer, zijn de troepen, nadat het 11de bataillon den 21sten en 22slen te Toeboengkoes gedebarkeerd was, in den morgen van den 24sten tegen Bundjar opgerukt. »Na de hoofdkampongs Dentjarik, Bandjar diatas, Bandjar dibawah en Kulianget genomen en verbrand te hebben, waren zij des namiddags op alle punten meester van het terrein, en was dc vijand met groote verliezen verdreven. ïVan onze zijden sneuvelden drie man en werden twaalf ge kwetsten geteld waaronder de luitenant De Nijs. »Er is met groote verbittering gestreden; telkens waren de on zen handgemeen met den vijand, wiens voorvechters telkens tot in onze gelederen doordrongen. »Van de opgeëischte muitelingen viel nog alleen Ida Njoman Goenoeug in onze handen. Ida Madeh Rahi en de overigen zijn naar het gebergte gevlugt. »Ouzc troepen zijn te Bandjar gebivouakeerd, van waar in alle rigtingeu detachementen zijn uitgezonden om de overige kampongs zoo noodig te tuchtigen. Een gedeelte der vijande lijke bevolking heeft de zijde van Ida Madeh Rahi verlaten en is in onderwerping gekomen." Dat de Balische expeditie hiermede als afgeloopeu zou moeten beschouwd worden, kunnen wij niet. gelooven. Zoo lang toch Ida Madeh Rahi zich niet levend of dood in onze handen be vindt, is liet. doel der expeditie niet bereikt; en de Regering zou indertijd den eish dier uitlevering niet in haar ultimatum hebben opgenomen, indien zij niet voornemens ware, en aan den kominandant der expeditie niet uitdrukkelijk in last. had gegeven, daarin ten einde toe te volharden. Met dat al is de inneming van Bandjar eerie heugelijke gebeurtenis. Op het be stuur over die dessa werd door Madeh Rahi wederreglelijk aanspraak gemaakt; uit haar was het wel tig opperhoofd door he u verdreven; binnen hare wallen hadden zijne volgelingen zich verschanst; tegen diezelfde wallen had ons 14de bataillon her haaldelijk het hoofd gestooten. liet is dan ook voor dat ba taillon, en voor het 11de, van hier te zijner versterking afgezonden, eene dubbele gelukwensehing waard, thans geslaagd te zijn. Bandjar is niet alleen een punt van militair gewigt; zijne inneming was teveii3, uithoofde van het vroeger voorge vallene, eene eerezaak voor onze vlag geworden. Groot en reglmntig zal inzonderheid de zelfvoldoening zijn van den ko lonel De Brabant, die, zoo kort na zijne aankomst op Bali en het ontschepen der versche troepen, met zulk een uitnemend gevolg gebruik heeft gemaakt van de. hem ten dienste staande middelen van aanval. Geheel Indie is trotsch op hein. Geheel Indie desgelijks zal treuren, wanneer het verneemt, dat eergisteren hier ter stede, in den vollen bloei van den inanne- lijken leeftijd, overleden is Mr. A. Loudon, vice-president van den Raad van Indie. De geschiedenis der Indische staatsdienst levert, weinig voorbeelden op van eene carrière, die zoo voorspoedig als de zijne geweest is. Doch niemand misgunde hem ooit dien voorspoed. Want hij was de bescheidenheid en minzaamheid in persoon. Weinige dngen vóór zijn sterven, toen niets zijn na derend einde voorspelde want de dood is hem geheel on verhoeds en met ééuen greep komen wegrukken, heeft men hem op ongezochte wijze hooren getuigen, dal hij in Indie be nijdenswaardig gelukkige dagen gesleten had; en het was dm ook geen tegenzin in een langer verblijf hier te lande, die hem met welgevallen naar het, langzaam aanbrekend oogcnblik deed uitzien, waarop hij naar Holland zon kunnen terugkeemi, maar alleen de natuurlijke zucht, gedeeltelijk uit zekere aangeboren zwaarmoedigheid voorspruitend,om voor zijn geschokt ligchaarns- gestel verademing en nieuwe veerkracht te vinden. Batavia heeft hem gisteren uitgeleide gedaan naar zijne rustplaats, eene andere als die, waarvan hij voor zichzelven gedroomd had en welke elk hem toewenschte. Bij zijn graf zijn goede woorden gesproken. De gehcele plegtigheid maakte den indruk, dat eene menigmaal gedachteloos volvoerde daad ditmaal opregt gemeend, en de gang van zoo velen naar het kerkhof werkelijk eene hulde was. Aan een blad te Weenen wordt het volgende ge schreven: «Eenige uren vóór den aanvang der jongste trekking van de Oostenrijksche credietlotenkwam mijn heer A. zijn vriend B. op straat tegen en werd door dezen uitgenoodigd om een rijtoertje mcê te gaan maken. A. bedankte omdat hij voornemens was vóór de ophanden zijnde trekking vier credietloten te koopen en hjj dan misschien te laat zon komen. B. kreeg toen ook lust om eenige loten aan te schaffen en verzocht aan A. om meteen vier loten voor hem te koopen. Nog vóór de trekking ontving B. een convert met loten bene vens de rekening voor het bedrag van vier credietloten, welke hij terstond betaalde. Het couvert werd onge opend in de brandkast gedeponeerd en de twee vrienden zaten 's svonds nog lieel fideel onder een glas wijn bij elkander. Toep? de voorname prijzen bekend waren geworden haastten zich beiden hunne loten na te zien. Met verbazing bemerkte A. toen dat hij in der haast vijf in plaats van vier loten had gezonden, terwijl hij zelf slechts drie stuks had gehouden. Te gelijker tjjd ontdekte ook B. dat hij vijf loten had, waaronder dat waar de hoogste prijs op gevallen was! A. stelde nu aan B. voor de winst te deelen maar B. weigerdeen er bleef eerstgenoemden niets anders over dan geregteljjke vervolging, om zijn wezen lijk of vermeend goed regt te handhaven. A. gaf dan ook de zaak aan een advokaat in handen om tegen B. te procederen. Men beweert niet ten onregte dat de wijsheid van Salomo den regter hier wel mag inspireren. sül cbjerlnn^i. Harrtcnberg'7 Dec. De storm heeft hier eene calicot-fabriek letterlijk verbrijzeld terwijl een gedeelte van den toren is afgewaaid waarvan stukken op de naburige huizen zijn neêrgekomen. Ook vernemen wij dat in deze omstreek drie boerenhuizen met iu- boedels zijn afgebrand. Dsilfeeii 7 Dec. Behalve den storm van 29 Nov. 1836herinnert men zich hier gene welke dien van heden morgen evenaarto. a. is een koornmolen in het naburige Rechterende oudste in den omtrek vernield. 9 8 Dec. Gisteren avond heeft in de verkoopzaal van de Harmonie de vereeniging Handwerks- bloei eene vergadering gehouden om overeenkomstig een vroeger genomen besluit, den werkman die bekroond was op de hier gehouden Tentoonstelling van Nijverheid en Kunstook van de zjjde dezer vereeniging eene hulde te brengen. De heer Fromberg, voorzitter der vereeniging, hield eene toespraak over de ontwikkeling van den werkman van den vroegsten tijd af en besprak de inrigting, waarop de bekroonde werkzaam was die van den heer G. J. Thieraeomtrent welker vooruitgang hjj bijzonderheden mededeeldeen waaraan op de tentoon stelling de gouden medaille ten deel viel. Daarna wendde hij zich tot G. L. Burgerssedert 1861 ma chinist bij den heer Thiemewiens werktuigen op de tentoonstelling met de zilveren medaille waren bekroond en schonk hem namens de vereeniging eene fraajje pen dule met toepasselijk inschrift. Burgers beantwoordde deze hulde met eene korte goed gevoelde rede. Daarna werd nog door den voorzitter met lof melding gemaakt van een paar andere werklieden die zich onderscheiden hadden. AiMilieiiï, 8 Dec. De storm die heden nacht vooral tegen 7 ure, gewoed heeft, bragt aan vele ge bouwen schade toe. Overal vond men dezen morgen daarvan de sporen. Een aantal schoorsteenen zijn geheel of gedeeltelijk omgeworpen. Van menig dak is het lood los- of afgewaaido. a. van dat van den schouwburg waarvan een paar zware bladen als bladen papier over het koningsplein voortgedreven werden. Ook verschei dene boomen zijn door den storm bezweken, o. a. de zware boom voor het huis van den heer Evekink Busgers, welke op diens woning gevallen is, een anderen boom met zich slepend. Bij Malburgen is een schip met steenen gezonken. Een ander scheepje is onbeheerd, voortgedreven en op de zandbank boven de stad vast gezet. Men spreekt ook van een vaartuig, dat een uur beneden de stad zou zijn gezonken. Ten zes ure ongeveer is in de rigting tusschen Njjmegen en Huissen een brand gezien, die zeer hevig moet zijn geweestdaar hjj in een uur tjjds was af- geloopen. Nieuwediop, 7 Dec. Heden morgen omstreeks half zes ure stak hier een storm op die een ieder met angst en schrik vervulde van alle zjjden hoorde men het rinkelen der verbrijzelde dakpannen, hier en daar stortten schoorsteenen naar beneden en vele muren en schuttingen omver. Op de reede van Texel en in de haven zijn eenige schepen van hunne ankers en touwen geslagen en op elkander geloopen waardoor niet weinig averij ontstond. Ook in de haven van Texel moet het er op dat oogenblik zeer treurig hebben uitgezien; zij lag vol vaartuigen, die van hunne touwen losgeraakten en door elkander stormden. Zes hunner geraakten driftig en liepen gevaar naar zee gevoerd te worden gelukkig schoot de wakkere bemanning der stoomboot Ada van H dland kapitein T. Mets, te hulp en verhoedde alzoo zes huisvaders die op het punt stonden hunne vaartuigen te verliezenvoor eene zekere armoede. 'ss Ilertogenbosoh 5 Dec. Het getuigen verhoor voor het provinciaal geregtshof alhier in zake A. Sloots is gisteren laat in den namiddag afgeloopen niets heeft den beklaagde tot bekentenis kunnen bren gen. Hij bleef zelfs stokstjjf ontkennen ooit met de verslagene vertrouweljjken omgang te hebben gehad hoewel dit door verscheidene getuigen beweerd werd. Een talrijk publiek woonde, gedurende de 2 dagen dat het verhoor duurde, de teregtzitting hjj, zeer nieuws gierig om de conclusien van het openbaar ministerie en de'verdediging van des beklaagden verdediger, mr. Jespersdie als een goed redenaar bekend staatte hooren. Eerst heden nam de advocaat-generaalmr. Polis in eene uitgebreide redevoering zijn requisitoir en con cludeerde schuldigverklaring aan moord en mitsdien veroordeeling tot eene gevangenisstraf van 5 tot 20 jaren. De advokaat van den beklaagde hield daarna een welsprekend pleidooi en concludeerde tot vrijspraak. Het hof bepaalde de uitspraak op a. s. Donderdag. ®t!» Hortogenboseh7 Dec. In den afge loopen nacht woedde alhier een verschrikkelijke storm die een aantal huizen van daken en schoorsteenen beroofdeden grooten steiger aan den St. Janstoren merkeljjk beschadigde en door de afgewaaide planken ook het verwelf der kathedraal. In het park by de sociëteit de Uniewerden eenige kolossale boomen omvergeworpen. Op de markt ziet het er ellendig uit door de verwoesting der tenten en kramen, die bij gelegenheid der St.-Nicolaas-kermis waren opgeslagen, welke gedeeltelijk zijn omgewaaid of stuk geslagen. Het paardenspel van Blanus geljjkt een stapel door elkander geworpen planken. Het was verschrikkeljjk te zien hoe allesom hulp roepende door elkander liep een ieder was in beweging om zooveel mogelijk te reddengeen enkele kraam of spel is schadeloos gebleven. Treurig is hetde ondernemers der tenten en eige naars van kramen bjj de overblijfselen daarvan te zien velen zjjn door deze ramp van bun brood beroofd. De storm duurde van 2 uur in den nacht tot 's mor gens 6'/, uur aanhoudend voort. Men haast zich om bjj inteekening geld te verzamelen om in de behoeften der ongelukkigen te voorzien. Ook in onze omstreken moet de orkaan vreeseljjk gewoed hebben o. a. zouden te Tilburg vooral aan de zijde van het station een hondertal huizen van daken beroofd en een huis ingestort zijn welks bewoners onder de puinhoopen bedolven doch gelukkig gered werden. Een kind is echter daarbij zwaar gewond. Eenige dieven schjjnen van dezen vreeseljjken nacht gebruik te hebben willen makendaar er Dp het kantoor der Arnhemsche stoomboot van van Gend Loos ingebroken isgelukkig was er niet veel geld aan wezigzjj hebben slechts omstreeks 3 mede kunnen nemen alsmede een pak manufacturen en eenige admi- nistratieboeken. Men is hen nog niet op het spoor. Dordrecht, 7 Dec. Heden morgen zjjn, naar men verneemtin den kil twee tjalkschepen gezonken en een rjjnschip met kolen geladen even beneden deze stad aan het veer naar Meerdervoort verongelukt, terwjjl tusschen deze stad en Njjmegen nog een twaalf tal schepen zijn te gronde gegaan. Naar men verneemt zullen van het garnizoen te Maastricht twee bataillons van het 2de regement infan terie met Mei a. s. te Rotterdam worden gestationeerd. 8 Dec. In den stonn van heden heeft de schipper Teunus Ruitenberg, woonachtig alhier, benevens twee knechts, tc huis behoorende te Vlaar- dingen, voor den Moerdijk jammerlijk hun leven verloren. Geladen met visch voor rekening van den heer 1. van West van Vlaardingen, en bestemd naar den Moerdjjk om vervo'gens met den spoortrein naar Antwerpen te worden overgebragt, was het doel dezer reis. Genoemde schipper Ruitenberg laat een zeer behoeftig huisgezin na van vrouw en zes kinderen. (Tngez.) IVouacoii10 Dec. De storm van jl. Zondag op Maandag nacht heeft ook alhier, zoowel als in de omstreken en op de rivier de Wester-Schelde deszelfs uitwerking doen gevoelen. Vele boomen en schoor steenen zijn omver gewaaid, dakpannen, glasruiten enz. af- en uitgerukten binnen deze gemeente van een nieuw bjjna voltooid huis de zij- en binnenmuren inge stort en nagenoeg het geheele dak opgenomen. In de haven is een brik, met hout geladen, omhoog geraakt en bij vallend water omver gegaan en vol water ge loopen na ligting is echter dit schip vlot geword g en zal behouden wezen. Op de Wester-Schelde en wel van Everingen tot Vlissingenzaten Maandag morgen een driemaster, twee barken, een brik, twee schooners en een kof, in het geheel zeven zeeschepen op het droogewaarvan twee bij Rammekens, twee op de bank de Kalloot, een bjj Borselen een bjj Ellewoutsdijk op bet strand en een zijnde een drie mastschip geladen met guanomede aldaar op de plaatbijna vol water. Een bark en een kof zijn later vlot geworden en masteloos te Vlissingen binnengesleept. 6 Dec. Bij de behandeling: der spoor- wegliesirooting in de tweede kamer heeft de minister van binnen- landsche zaken gisteren de toezegging gedaan dat een hulp-station van den 9poorwcg zal gevestigd worden dichter bij Vlissingen dat het ontworpen en meer bepaald voor internationalen dienst bestemde, en dat ook een halte zal komen bij het kanaal door Zuid-Beveland. l)e geheele spoorwegbegrooting is met algemeene stemmen aangenomen. Men meldt uit Neuzen aan de Midd. Ct „De aanneming door de Tweede Kamer der Staten- Generaal van het door de regering voorgedragen subsidie voor 1869, ten behoeve van den nieuwen Neuzenpolder, heeft hier algemeen genoegen verwekt. Het vooruitzigt wordt daardoor geopend om aan dien schoonen en zoo vruchtbaren poldermet vereenigde krachten van de ingelandendie hoog noodzakeljjke werken te doen uitvoeren, welke men hoopt dat zullen strekken om den polder voor verdere afneming, zoo niet voor eene moge lijke inundatiete bewaren. Bjj de regering zoowel als de volksvertegenwoordiging schijnt thans de over tuiging gevestigd te zijn dat de hachelijke toestand van den polder werkeljjk zijn oorsprong vindt in de sedert eenige jaren van wege het rijk uitgevoerde oever-werken voor deze vesting. ZicriUzce, 11 Dec. De heer van Kerkwijk heeft in de zitting der Tweede Kamer der Staten-Generaal van 8 Dec. herinnerd, dat hjj in het vorige jaar gewe zen heeft op het wenscheljjke, om een halt te maken aan den Zeeuwschen spoorweg op de plaats, waar deze het Kanaal door Zuid-Beveland snjjdt. Voorts zeide de heer van Kerkwijk: Die halt zou van aanbelang zjjn voor de bewoners van het vijfde distrikt van Zeeland, omdat de stoomhooten tusschen Rotterdam en Antwer pen Walsoorde aandoen, zoodat die bewoners aan het Kanaal op den spoorweg kunnen komen. De ingezetenen der andere plaatsen, waar deze booten aanleggen, kun nen er eveneens gebruik van maken. Deze halt zou ook van belang wezen voor Zierikzee en omstreken thans vaart een stoomboot van Middelburg of Veere naar Zierikzee viceversa, in verband met een omni- busdienst op Goes. Welligt zou het reeds nu zaak zjjn, de stoomboot van Zierikzee naar die halt te laten va ren, maar zeker zal dit het geval zjjn, als eenmaal de spoorweg tot Vlissingen gereed is. Men zal tevens in tjjds maatregelen moeten nemenom eene geschikte aanlegplaats op Noord-Beveland te maken ten einde ook de bewoners van dit eiland door die stoomboot met den spoorweg in verbinding te brengen. In het Voorloopig verslag heb ik die zaak ter sprake gebragt, en de Minister heeft geantwoord, dat die zaak in on derzoek is, en het advies wordt ingewacht der directie van de Maatschappij tot exploitatie van de Staatsspoor wegen. Ik ben daarom naar die directie toegegaan, en deze heeft op mijn verzoek geantwoord dat zjj haar gevóelen aan den Minister spoedig zou kenbaar maken, hetwelk zjj ook gedaan heeft. Thans zon het mij aan genaam wezen van den Minister te vernemen welk besluit hjj heeft genomen. Tot dusverre den heer van Kerkwijk. De Minister van binnenlandsche zaken antwoordde dat hij last liad gegeven, om een halt aan het Kanaal te maken. Het is aangenaam voor deze stad dat de pogingen van den heer van Kerkwijk met een goeden uitslag zijn bekroond; te wenschen is het, dat de provinciale staten van Zeeland thans door het nemen van gepaste maat regelen de zaak tot een goed einde zullen brengen. Uit alle deelen van het rijk komen berigten van ver woestingen door den jongsten storm aangerigt. Zjj hebben echter allen het zelfde karakter en ook zonder de berigten daaromtrent ontvangen en te lezen meencn we dat de lezer, alleen door zijne verbeeldingskracht te raadplegen zich een vrij juiste voorstelling er van maken kan. Op den Beneden-Rijn vooral heeft de storm heftig gewoed. Tusschen Dusseldorp en Arnhem zjjn 16 schepen en tusschen Nijmegen en Arnhem 12 schepen gezonken. Twee personen zjjn daarbjj omgekomen. Onder Oosterbeek is de kap van een molen met de wieken afgewaaid en op het huis van den molenaar nedergestort. De bewoners zijn op merkwaardige wjjze gespaard gebleven. Een der wieken toch is gevallen in het slaapvertrek tusschen de bedsteden van de vrouw en die van de kinderen in. Een tabakschuur toebehoorende aan den beer R. staande op den Amstcrdamschen weg, is mede door den storm verwoest. De storm van Zondag-nacht heeft zich door het geheele land doen gevoelen. Uit den Alblasserwaard schrijft men dat boomen van verbazende afmeting zijn ontworteld of als stoppels verbroken. Te Delft is de kap eener in aanbouw zjjnde fabriek geheel afgewaaid een gedeelte muur medenemende. De liooge schoorsteen aan den stoom en mout-koren molen van de Hr. Kok Zoon is omgewaaid en in den koejjenstal van den buurman Post gevallen waarin vier personen aanwezig waren die gelukkig geen letsel hebben bekomen. Te Alphen is de in aanbouw zjjnde ijzeren schoorsteen der fabriek van den heer Reiinenam, geheel scheef gewaaid. Te Enschedé is van de stoom-afvalspinnerjj der heeren van Heek en C.° het dak afgerukt; lings en regts, op zeer verre afstanden, kwamen de gebindten enz. neder. Van sommige huizen bezweken de deuren voor het geweld van den storm. Van de schipbrug te Arnhem is een der booten in die mate beschadigd, dat de brug dezen morgen niet kon worden geopend en de stoomboot van Rotterdam evenmin als andere schepen den Rijn heeft kunnen afzakken. Een in de nabjjheid der brug liggend vlot is losgeslagen en de balken dreven door de rivier. Nabjj den Moerdijk zijn Dingsdag-ochtend ten 7'/, ure. 2 schippersgezellen, (broeders) uit het Hollandsch Diep opgevischt, die vjjf uren lang op het water ge dreven hadden zich vastgeklampt houdende aan eene plank, waaraan zjj een gaffel hadden gebonden, om zich boven water te kunnen houden. Zij waren volgens de berigten, met eene aak, geladen met riet, uit Willemsoord vertrokken en inden nacht door den storm overvallen. Toen zjj gered werden waren zjj reeds bewusteloos. Tegen 12 ure Dingsdag-middag zjjn aan den Moerdjjk twee onttakelde half verbrijzelde visschersschuiten komen aandrijven, waarin zich nog eene partij schelvisch be vond. Vermoedeljjk zijn het Vlaardingsche schuiten waarvan de bemanning in den storm is omgekomen. Uit verschillende plaatsen ontvangen wjj voorts be rigten omtrent den storm die allerwege groote ver woestingen heeft aangerigt door het itiwaaaijen van daken en schoorsteenen, het verbrijzelen van glasruiten het omverrukken van boomen enz. Hier en daar zjjn huizen ingestort. Vooral ook in Noord-Brabant heeft men veel van den storm geleden; het gevoel, dat men daar op sommige plaatsen waarnam was aan eene aardschudding geljjk. i... i Gemengde berigten. Bevracht te Middelharnis het schip „de jonge Sara," voor rekening van een ajuin-koopman om te lossen te Rotterdam. Vjjf dametjes te Dirksland hebben zitten wachten naar vjjf heeren en toen zij kwamen was er één niet van pas, omdat zjjn dametje er niet wasen moest dus de deur worden uitgezet. Te Goes zingt men: Overal zjjn kale heeren Dat men nu ook hier kan leeren Want met zonder geld op zak Zocht er eeneen bruilofts-pak. Een nieuwen broek, een jas en vest, Die pasten toch mijnheer maar best Maar op het laatst was 'tzoo gesteld, De bruidegom die had geen geld. Een dametje te Driewegen moest niet meer uit haren dienst loopen om een molenaar te zoeken en dan nog een vos vinden; dus: Meisje! past toch op uw pligt, Anders wordt gij veel te ligt; Denkt dat het niet mooi toch staat, Als gij zoo aan 't zoeken gaat. Twee mannen worden aangeraden niet meer naar Brouwershaven te komen om twee jonge meisjes te overvallen, die hen echter waren ontvlugt En toen keken zij in 't rond Als een zot met open mond Daar men nergens meisjes vond In dien moojjen avondstond. Aldaar moest de bekende snapster zooveel niet snap pen van een ander, en vooral iedereen niet uitlagchen, anders zal de geheele affaire nog verloopen. Te Hansweerd zingt men Baasje! wat gaat gij beginnen, Gjj verrukt een mensch zjjn zinnen Met uw kunst in vele zaken Niemand kan het beter maken Maar nu zegt een ander ook: „Ozjjn roem vervliegt als rook."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1