KZEESCHE NIEUWSBODE. Zuturr/ag 21 November 1868. .\o. 2574. Nieuwstijdingen. "/gitvun. Sialic, JFrawfevljll, 25slc «fanrg*. Tnsscheu den 8s,en en den 11**" November 11., is weg-g-eraakt een BOOTJE J. PUMMELAAR te Duivendijke gemerkt op den Achtersteven I I? IL en op den Voorsteven 18(51 gelegen tusschen de weiden bij zijn hoefje. De Officier van justitie te Zierikzeenoodigt iedereen uit die daaromtrent eenige inlichting kan geven zich te vervoegen ten zijnen Parquette. P. PAÜLUS. Batavia3 Oct. In het Algemeen Overzigt van het Nieuw Bcilav. Handelsblad leest men Van Bali werden tijdingen ontvangenwelke een gedetailleerd verhaal inhielden van de gebeurtenissen welke reeds vroeger per telegram bekend waren ge worden. De reede van Boeleleng werd den 15den bereikt. De radja van Bali en de assistent-resident kwamen dadelijk aan boord. De troepen debarkeerden den löden en marcheerden vervolgens naar het twee uur binnenwaart gelegen Singaradja. Nog denzelfden dag scheepte men weder in om op de meest spoedige wijze Teboenkoes te bereiken. De vierde compagnie onder kapitein de Graaff, werd achtergelaten. Zoo als wij reeds vroeger hebben gemeld werd de landing te Teboenkoes niet bemoeijelijkten kwam den volgenden dag reeds een groot aantal Balinezen in onderwerping. Bandjar echter, de plaats waar Ida Madeh Rahi zich versterkt had weigerde zich over te geven. Den 20sten had daarop eene verkenning plaats. Met de 3de compagnie als voorhoede marcheerde de kolonne onder kommaudo van den majoor Heemskerk op Bandjar aan. Ten 1 ure werd men een groot bedehuis gewaar waaruit eene groote massa vijanden deboucheerdedie spoedig door het hooge padie-gewas aan het oog onttrokken werden doch kort daarop op de onzen met de lans in de eene en de kris in de andere hand kwamen aanstormen. De lste sectie van de 1ste compagnie, onderden luitenant Stegman werd daarop afgezonden om de regter flank der derde compagnie (voorhoede) te dekken. Het schijnt, dat deze order werd voorbijgestreefd, en dat de lui tenant aan een ravijn gekomen dat door het hooge padie-gewas onzigtbaar was gebleven en daarin een groot aantal vijanden ziende die waarschijnlijk daar in hinderlaag waren opgesteld door te ver gedreven moed zich heeft laten bewegen om met de zijnen in dit ravijn af te dalen. Niet bestand tegen de overmagt is het hun slechts mogelijk geweesthun leven duur te verkoopenen toen dan ook op het hooren van hun hevig geweervuur het overige gedeelte van de lste compagnie en de 2de compagnie in den looppas toe snelden, werden slechts hunne lijken gevonden, terwijl de Balinezen overmoedig geworden de geheele kolonne aanvielen. Onze troepen hebben het terrein behouden doch werden door de invallende duisternis belet den vijand na te zettenen genoodzaakt zeiven naar Teboenkoes te retireren. Waarlijkde expeditie zet zich niet gunstig in en men vreest algemeen dat zij niet spoedig haar doel zal bereiken. Een hoogst ver derfelijke indruk maakt het op de Balinezen dat wij niet dadelijk den anderen dag den heldendood van Stegman en de zijnen konden wreken. De getrouw gebleven bevolking weigerde koeliediensten te preste ren zoodat men van Soerabaija en Banjoewangie 500 kettinggangers per Cycloop heeft moeten ontbieden. De resident was te dien einde reeds met den Coehoorn naar Banjoewangie vooruitgegaan en de Europesche dames hadden het veilig geacht, van deze gelegenheid ge bruik te maken om Bali te verlaten. Intusschen waren de reserve en de mariniers, die te Boeleleng achtergebleven waren naar Teboenkoes op ontboden en moet overigens een tijdstip van inactie ingevallen zijn in afwachting der verwachte koelies. De laatste telegram die van Soerabaija ontvangen werd meldt onder dagteekening van 30 September dat het stoomschip Amsterdam met 85 gekwetsten en zieken en één hoofdniuitelingdie Hi Kamassan schijnt te zijn aldaar was aangekomen. Het is nog onzeker of hierin het bewijs voor eene latere ontmoeting met- den vijand moet gezien worden. Voor eenige dagen maakten wij melding van den ouden matroos Cullifort, die aan zijne 104 jaren te danken had dat hij in het iuvalidenhnis te Greenwich met de meeste onderscheiding werd bejegend en zelfs door de koningin eenmaal 'sjaars te dineren werd gevraagd. Die Cullifort is thans overleden. Zijne papieren naziende die men voor de geschiedenis van belang achtteheeft men ook werkelijk een hoogst belangrijke ont dekking gedaan, wellen men niet had vermoed, deze namelijk, dat Cullifort 67 jaar was en gebruik had gemaakt van de papieren van zijn grootvader. Het aantal vreemdelingen die den winter te Rome komen doorbrengen is zeer aanzienlijk. Men klaagt slechtsdat zoo weinig voor hunne veiligheid wordt gezorgd. De dieven zijn er even talrijk als stout moedig onlangs heeft men van eene Duitsche dame mevrouw von Wittgenstein op klaarlichten dag uit hare woning 50,000 kroonen in goud gestolen en voorts eene cassette die aan den abt Liszt behoort. De politie geeft zich zóó veel moeite om het gestolene teruo- te vinden dat zij zelfs de koffers van de reizigers ,°die per spoortrein Rome verlaten onderzoeken doet. Dit onderzoek is ten onregte met de politiek in verband gebragt. eenige veehandelaars met 33 koeijen en 2 paarden en Italiaansche arbeiders sloten zich bij den voerman aan en de karavaan had reeds meer dan de helft van den weg afgelegdtoen een vreeselijke sneeuwstorm opstak en een dwarlwind een huisvader, uit Lemino met 2 paarden en 2 koeijen in den afgrond slingerde. Het weder werd steeds stormachtiger lawinen vielen links en regts op den weg het was onmogelijk iets te zien en met de uiterste inspanning trachtte men een der schuren te bereiken die van afstand tot afstand langs den weg op den St. Gothard ter beschutting der reizi gers gebouwd zijn. De storm bleef steeds woeden de paarden waren dood moede konden niet meer voort en moesten aan een brug over een bergstroom achtergelaten worden nog acht koeijen werden onder de lawinen begraven en eenige voetstappen verder vond men het lijk van een arm muziekant uit Piacenzadie eveneens door het stormweder overvallen was. Eindelijk bereikte men de schuur, en bragt daar den nacht door; den volgenden morgen waren van de acht paarden nog vijf in leven, de drie overigen waren door den storm in de diepte geslingerd, Pïli'ijs 15 Nov. De winter doet zich in Frankrijk, vooral in het zuiden, plotseling en streng gevoelen. In som mige der zuidoostelijke departementen is eene verbazende hoeveelheid sneeuw gevallen, waardoor vele onheilen en aan merkelijke schade zijn veroorzaakt. In het gebergte van Allevard (Isère) zijn achtduizend schapen onder de sneeuw bedolven. De fransche regering heeft den paus 29,000 geweren, nieuw model gezonden, waaronder 6000 Chassepots voor de pausselïjke zouaven en het legioen van Antibes. Uit Bern wordt berigtdat den 7den dezer op den St. Gothard een verschrikkelijke sneeuwstorm gewoed heeftwaarbij eenige menschen en veel vee het leven verloren. Een vrachtwagen met 8 paarden bespannen keerde van Hospiz naar Airoio terug; een wegwerker, Gri-oiiing-eii, 16 Nov. Gisteren avond raakte een militair, die met zijn meisje aan het Zuiderdiep wan delende was, in twist, en weldra in gevecht met een tweetal schippers, welk gevecht zoo hoog liep, dat de strijdenden in den winkel van een daar wonenden bakker geraaktenwaar zij niet weinig verwarring en ook schade veroorzaakten. De geliefde des krijgsmans die geen werkeloos toeschouwer was geblevenviel in een kelderwaardoor zij eene wonde aan het hoofd bekwam. Onder de worsteling had zij echter de tegen woordigheid van geest gehad, om van den millitair een zilveren horologie en eene vrij aanzienlijke som gelds in bewaring te nemen. Later echter veranderde zij haar voornemen om het in bewaring genomene terug te geven, hare beginselen schenen, zoo als wel eens meer gebeurt, tegen de macht van geld niet bestand te zijn, althans zij mankte zich gereed het hazenpad te kiezen toen zij gelukkig voor den zoon van Mars in dat plan verhinderd werd door een agent van politie, die haar in arrest nam en naar de wacht geleidde. Lollen16 Nov. De burgemeester heeft de volgende afkondiging bekend gemaakt z/De rust, die binnen deze gemeente in de vorige week werd gestoordis weder hersteld. Hoezeer de plaats gehad hebbende ongeregeldheden reeds een ern stig karakter begonnen te verkrijgen is het mij mogen gelukkendoor de krachtdadige medewerking van burgerlijke en militaire autoriteitenhet openbaar gezag te handhaven. Het is mij een aangename pligt allendie mij in de genomen maatregelen hebben ge steundhiervoor openlijk mijn dank te betuigen. In het bijzonder breng ik hulde aan de dienstdoende schutterij aan de in de gemeente aanwezige krijgs- magt en aan de vrijwillige scherpschutters-vereenigingen zoo uit de burgerij als uit het studenten-corps. Moet het regterlijke onderzoek zijn loop hebben zoodat onbezonnenheid of kwaadwilligheid wordt gestrafthet verblijdt mij toch overvloedige bewijzen te hebben verkregen van de loffelijke gezindheid mijner stadge- nooten om het openbaar gezag te steunen. Op die wijze toch werd de smet uitgewischtdie slechts enkelen op de bevolking van Leyden hebben gelegd en geven de ingezetenen zei ven een waarborg dat elke poging tot herhaalmislukken zal." 's Gravenliajge 16 Nov. Gisteren avond had alhier in de groote zaal Diligentia de feestvergadering plaats belegd door de commissie tot aanbieding van een blijk van sympathie aan Dr. J. C. Zaalbergna het herstel in zijne eer en zijn regt door de uitspraken zoowel van de beide Synodale vergaderingen als onlangs van het klassikaal bestuur van 's Gravenbage. In de zoo ruime keurig versierde zaal te klein voor het aantal opgekomen vrienden werd de Heer Zaalberg onder eene statige koraal-muziek binnengeleid en ont ving uit handen der commissie een lauwerkrans als zinnebeeld van roem en eeren een eikenkrans doelende op kracht en volharding. De eigenlijke feest viering nam een aanvang met een inleidingswoord van den president der commissie, die kortelijk wees op de aanleiding en het doel van dit huldeblijk. De Heer J. C. de Jager hield vervolgens eene uitgewerkte rede over de kerkelijke vragen van den dagin verband met Dr. Zaalberg's vervolging en sprak de hoop op de eindelijke zegepraal der moderne rigting en het breken met formalism us en dogmatisinus als zijne vaste over tuiging uit. Thans werd als voornaamste deel der feestviering aan Dr. Zaalberg namens zijne vereerders het prachtige album aangeboden door den secretaris der commissie met eene toespraak waarin het motto: LichtLiefde, Levenop welsprekende wijze werd uitgewerkt. De gevierde leeraar sprak zijn innigen dank uit over a,l die blijken van gehechtheid welke hem zouden sterken op zijnen weg vol distelen en doornen. Door Dr. Zaak- bergs grijzen vader werd met eenige woorden van dank deze plegtigheid besloten die door toepasselijken solo zang en koraalmuziek niet weinig werd opgeluisterd. Na afloop van de openbare beraadslagingen over de wetsontwerpendie heden in de Tweede Kamer aan de orde zijn zullen de afdeelingen in de eerste plaats de commissie benoemen tot onderzoek van het voorstel des heeren de Bosch Kemper tot wijziging van het reglement van orde terwijl daarna zullen onder zocht worden de navolgende wetsontwerpen 1. betrek kelijk de maten en gewigten 2. tot wijziging der wet j op de militaire pensioenen 3. tot wijziging van het I militair krimineel wetboek; 4. op de zeebrieven en Turksche paspoorten5. tot afstand van rijksgrond aan j den heer Dull; 6. tot naturalisatie aan eenige personen; j 7. tot gedeeltelijke invoering van de regterlijke orga- nisatie van 18618. tot afschaffing van het zegelregt j op de dagbladen en advertentien 9. betrekkelijk het I plakzegel op wisselbrieven 10. tot wijziging der wet j op het regt van successie en van overgang. Gorinchcm, 14 Nov. Nadat de kerkeraad dezer j gemeente dagen achtereen zich had bezig gehouden met i de opneming der ruim 500 uitgebragte stemmen tot verkiezing der 38 gemagtigden voor het kiescollegie j is heden daarvan de uitslag bekend gemaakt. Met vrij groote meerderheid zijn al de 38 kandidaten der ultra- I orthodoxe partij als zoodanig verkozen. Het gerucht is verspreid, dat de gansche kerkeraad met het oog op deze verkiezingen unaniem zijn ontslag denkt te nemen. Hellevoetsliiis», 16 Nov. De uitslag der stem ming voor het kiescollegie der Herv. gemeente is hier, even als bijna overal eldersgeheel ten gunste der orthodoxe rigting uitgevallen. 20 Nov. Wij vernemen dat het bloeiende departement „Duiveland" der maatschappij //Tot Nut van 'tAlgemeeu" op Dinsdag 24 a. s. zijne eerste winter-vergadering te Nieuwerkerk houden zal. Op deze vergadering zal de van wege de maatschappij aan den waardigen hoofdonderwijzer S. de Graaff te Bruinisse, toegekende zilveren medaille plechtig worden uitgereiktterwijl door vele leden des departements eene tegen den winter dubbel gewenschte verrassing is bereid aan een verdienstelijk werkman die 50 jaren achtereen trouw en eerlijk werkzaam was op een en denzelfden winkel. Voorzeker zal een en ander medewerken om de leden van het zoo veel kracht ontwikkelende departement eenen aangenamen avond te bereiden. Zierikzee 20 November. De minister van oorlog is, blijkens zijn antwoord op het verslag der Tweede Kamer over zijne begrooting, voor eene wettelijke regeling van het defensiestelsel maar niet van de legerorganisatie. Hij wil de vesting Neuzen en het fort Ellewoutsdijk behouden en zal voor de opheffing der forten bij Breskens (met uitzon dering van het havenfort) spoedig aan den Koning voorstelling doen tot het overgeven dier sterkten ter slooping aan het bestuur der domeinen. De comités voor het aanwerven van pauselijke zouaven in Nederland en Belgie hebben in last gekregen de werving te bespoedigen en zoo veel rekruten mogelijk naar Rome te zenden Voortaan zullen om de veertien dagen de vrijwilligers derwaarts vertrekken. In de vorige week hebben 53 Belgen en Nederlanderszich van Brussel naar Rome begeven. Men gelooftdat deze verdubbeling van den ijver een gevolg is van 's pausen vrees, dat in de eerstvolgende maand de Fransche be zetting van Rome aanmerkelijk verminderd zal worden. LI. Zondag is de gezagvoerder van het op de hoogte van Walsoorden liggende vuurschip op jammerlijke wijze verdronken. Naar men verhaalt heeft hij met een kennis, dien hij mede aan wal wilde brengen, zich in een sloep begeven, en, om het roeijen uit te winnen, aan een voorbijkomend jacht gevraagd om ach teraan te mogen slepen. Bij het stijf komen van het touw dat men hun toewierp, kon de man voorin de boot dat bijna niet houden; beiden sprongen toen naar voren om een handje te helpen, doch te gelijk schepte de sloep water en kantelde om. Den knecht heeft meu opgevischt, doch wat van den derden man geworden is, daaromtrent heeft men nog geen zekerheid knnnen bekomen: de een zegt dat hij verdrouken, de ander dat hij gered is. De arrondissements-regtbank te Amersfoort heeft den 15-jarigen jongeling uit Eist, die door onvoorzigtig gebruik van een geweer den dood zijner tante veroor zaakt heeft, tot eene maand gevangenisstraf veroordeeld. Jl. Donderdag-avond omstreeks 9 '/4 uur heeft te Amsterdam eene gas-ontploffing plaats gehad in eene kamer van een perceel op de pijpenmarktop het oogenblik dat eene jufvrouw met licht binnentrad, die daarbij dan ook brandwonden heeft bekomen, terwijl het plafond de meubelen en ramen dier kamer zijn vernield. Er was des namiddags door werklieden van de Amsterdamsche gasfabriek op die kamer gewerkt. Ofschoon door den geweldigen slag alle huizen in den omtrek dreunden, zijn de gevolgen niet zeer beduidend geweest en was de hulp der spoedig aangerukte brand weer gelukkig overbodig. Men heeft er een nieuw middel op uitgevonden om spitsboeven op het spoor te komen. Men zendt het portret des persoons, dien men wil achterhalen, een voudig met zijn signalement naar de geïllustreerde bladen die zijn beeld op deze wijze wereldkundig maken. Zoo publiceerde onlangs VIllustration de beeldtenis van den klerk der Kommandiet-kas, met zulk een belangrijke som gelds reeds sedert geruimen tijd voortvlugtig. Voor het huis van den kolonel te Brugge stond dezer dagen een jong soldaat op post. Toen de hoofd officier hem voorbijging bewees hij de militaire eer niet volgens de instructie en de kolonel wees hem teregt. De arme jongen die pas van het veld in de kazerne was overgebragt, deed bevend wat hem bevolen werd, maar toen de kolonel zich verwijderde riep hij hem na: ,/kolonel! kolonel! zeg het als 'tu blieft niet aan den korporaal, die zou het mij inpeperenDe kolonel be loofde lagchend dat hij het vergrijp geheim zou houden. Te Gossignies (Henegouwen) had onlangs des avonds in de marmerzagerij aldaar, het volgende plaats. Een arbeider ging de draai rol insmeren, die de zagen in beweging brengt, toen hij, bij een gat van vijftig duimen, waardoor een drijfriem loopt, bebloede klee- dingstukken ontdekte. Meer aandachtig deze beschou wende, zag hij het lijk van een man en deed onmiddelijk de machine stil staan. Het lijk opgenomen, werd dit voor het ligchaam van een der werklieden Durlicq geheeten en 20 jarenoud, herkend. Het ligchaam was afgrijselijk verminkt. De oorzaak van dit verschrikkelijk ongeval moet zegt men aan de onvoorzigtigheid van den ongelukkige die er het slagtoffer van werd, worden toegeschreven. Durlicqschijnt hetvoud vermaakom zich in de zagerij te begeven en daar door de spleten die zich in de vloer bevonden met een lang stokje de polijssters in de werkplaats bezig, te plagen. Men veronderstelt dat hij nog eens deze plagerij willende uitoefenen, zijn voorschoot ongemerkt rondom de spil is gedraaid en hij verbrijzeld is, alvorens hij zich aan de omstrengeling der verschrikkelijke machine heeft kunnen losrukken. Volgens een opgaaf van een der Parijsche bladen is het aantal branden in de Fransche hoofdstad gemid deld 12 a 13 branden dagelijks, hetgeen voor de vier wintermaanden een totaal van 1200 a 1300 branden heeft, tot welker blussching een personeel van 1400 manschappen en 300 spuiten beschikbaar zijn. Het ge beurt niet zelden dat de zelfde brandwagt in één nacht soms op vijf of zes verschillende punten dienst moet doen. Het Duitsche spreekwoord zegt te regt: tusschen dcu beker en de lippen is plaats voor een ongeluk. Des morgens van 3 dezer begaf zich een jeugdig paar, met ouders eu vrienden der wederzijdsche fa milieu te Marseille ter kerke, allen hoogst gelukkig eu zeer ingenomen met den huwelijksbaud thans door de kerkelijke huwelijksinzegening bevestigd. De dag ging in ongestoorde vrolijkheid voorbij en des avonds ten elf ure begaven de jonggehuwden zich nanr hunne woning in de Grand-Kuevergezeld van den vader en de moeder der jeugdige vrouw. Aldaar aangekomen, nam de laatste eene lamp om in eene naburige kamer te gaan, toen eensklaps hare bruidsluijer op de lamp vloog en onmiddelijk vlam vatte. Men had den tijd nietzoo spoedig der jonge vrouw ter hulpe te snellen, of reeds hadden de vlammen zich met eene verrassende snelheid tot hare overige kleederen uitgebreid. De jonge man, de vader en de moeder zochten te vergeefs met hunne handen die deerlijk verbrandden het vuur te dooven. Zij mogten daarin niet slagen dan met behulp van een dekenwelke zij om haar sloegen en waardoor het hun gelukte, de vlammen eindelgk te blusschen. Maar zij hadden reeds hun werk voltooidwant de jong gehuwde, een oogenblik te voren vol levensgeluk, kromp thans onder de vreeselijkste smarten ineen. Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen en al het mogelijke beproefd, doch niets mogt baten, reeds den volgenden morgen, zijnde haren vijfentwintigsteu verjaardag, overleed zij na een vreeselijk lijden. Gemongde berig-ten. Te Groningen is eene Sociëteit voor werklieden op- gerigt, om hen nuttige en aangename avonden te doen doorbrengen. Behalve de gelegenheid tot spelen kan men er ook couranten lezen, terwijl er eene bus is ge plaatst waarin ieder vragen kan werpen, die beantwoord worden. Ook worden er voordragten gehouden over verschillende onderwerpen, als over de omwenteling der Aarde, eclipsen dampkringsluchttelegrafieenz. De Koningin van Spanje bevindt zich thans te Parijs met haren uitverkoren Marofie, en worden vooral door de keizerin hoog geacht. Te Greenwich is een in- valiede overleden, zoo men dacht in den ouderdom van meer dan 100 jaar; maar bij onderzoek is het gebleken dat hjj 30 jaar jonger was. Jaren achtereen had hij zich bediend van de papieren zijns vaders om voor eene zeldzaamheid te kunnen doorgaan. In sommige plaatsen in Duitschland moeten de orgeldraaijers hunne orgels laten stemmen door deskundigen eer zij zich op straat mogen doen hooren, om de gehoor-zenuweu der muzikale dames niet te kwetsen door hun valsch spelen. Te N. vierden voor eenige dagen een beminnelijk echtpaar hun 40-jarig huwelijks-feest, waarbij eene groote partij werd gegeven, aanstootelijk voor velen; en: Het geld werd niet gespaard Het wordt zoo ligt gewonnen En die het zoo vergaart, Die heeft het slim verzonnen. Twee heeren te Middel harnis, die zich niet schamen om twee fatsoenlijke meisjes publiek in opspraak te brengen door te zeggen dat die naar Middelharnis loopen om een paar ezels te koopen, worden verzocht geen leugens meer uit te strooijen daar zij hierdoor toch niets winnen dan hunne slechte opvoeding aan ieder bekend te maken. Een kluifje te Middelharnis wordt aangeraden, zooveel snaps van anderen niet te hebben anders zal zij bij name worden genoemd. Te Sommelsdijk zal ten tooneele worden gevoerd: De lappen-jongen of de man inet zyn gesmeerden baard. Te Hoedekenskerke is men nu begonnen met het slagten van paarden, en, om er de proef van te nemen, zal er een maal gegeven worden, waarop niets zal ge bruikt worden dan paardenvleesch. Twee boeren zoons aldaar hebben zoo in twist geweest met een hospes dat er bijna huzaren hebben moeten komen doch het is gelukkig zonder bloedstorten afgeloopen. Wimpjedat glimpje te Z.die zeer veel moeite gedaan heeft om een vrijer te krijgen, is nu voor de tweede maal teleur gesteld daar nommer twee haar heeft afgekeurd omdat zij meer van eene mevrouw heeft dan van eene dienstbode. Zij is te kmpmoedig en te hoogmoedigdus Die haar kent die koopt haar niet, Om niet te komen in 't verdriet. Twee varkens-stouwers te K. zijn zoo verzot op 2 eerzame meisjes, dat zy soms de varkens voor bokken aanzien, maar zij zullen door hunne lange tongen, toch het deksel wel op hun neus krijgen. Kerknieuws. Door het kiescollegie der Herv. gemeente alhier is uit het vroeger gemelde drietal tot predikant beroepen Ds. H. A. Gillotpredikant te Assendelft. De heer F. H. Michelsenpred. by de Evangelisch- Luthersche gemeente te Middelburgheeft het ten tweeden male op hem uitgebragt beroep naar 's Graven- hage aangenomen. De heer L. Tobi, hulpprediker bij de Christelijk- Afgescheidene gemeente te Delft, heeft het beroep naar die gemeente te Vlissingen aangenomen. IMarktpryzen te Zierikzee. 19 NOVEMBER 186 8. Boter, laagste koers ƒ0,85 en hoogste koers ƒ0,90 per 5 ons. Kip-Eijeren, laagste koers ƒ1,15 en hoogste koers ƒ1,25 per 25 stuks.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1