HE NIEUWSBODE. U oensdag JO September 1808. M leVsrluM^. ""attentie. H \o. 2555. 25s"'Ja:wg. Nieuwstijdingen. £1 mertfea. I New-York, 12 Sept. Volgens berigten uit Ecua dor is dat gemeenebest on Peru door aardbevingen van 13 16 Aug. jl. derwijze geteisterd, dat vele steden, o. a. Arica, Arequipa, Islay, Iquique, P.isco, Juau, Ca- valica. Ibarra en zeer vel»; anderen totaal zijn verwoest. [Iet aantal bewoners dier landen bij die gelegenheid omgekomen, wordt begroot op 2000 in Peru en 20.000 in Ecuador. De inwoners van Arica en Arequipa hebben zich in tjjds uit de stad verwijderd en zijn daardoor gered. Men begroot de geleden schade op 300 millioen doll vele schepen, die in de nabijheid der kust en bij de eilanden Cbinoha zich bevonden hebben meer of minder averij geleden. De heer Bellinghurst, Engel sch consul te Iquique, heeft daarbij met zijn gansche gezin het leven verloren. De Times bevat een telegram uit Philadelphia va» gistere», meldendedat bij het verongelukken va» een stoomschip 50 personen zij» omgekomen. Door het instorten van de brug over de Jowa in Alabama, hebben spoorweg-ongelukken plaats geluid. De huurkoetsiers te Londen zijn tot het besluit gekomen om hunne dienst, niet langer aan het publiek te onttrekken, zijnde het hun gebleken dat. dit middel niet beantwoordde aan bet doel om aan de besturen van zekere spoorweg-maat schappij de wet te stellen. ZwolK', 12 Sept. De aanvoer van appelen, was hier ter weekmarkt van gister, zoo verwonderlijk ruim dat het marktplein te klein was om ze te bevatten. Dat- het altemaal geen fijn geplukt ooft was laat zich begrijpen, van daar dan ook. dut sommige mudden be staande uit gesorteerd en geschud goed slechts 75 a 80 Ct. hebben opgebragt. Intusscheu werden de puike soort zoete appélen voor ƒ1.10 a ƒ1,15, en de zure voor 1,00 a ƒ1,05 het mud verkocht. Tot zulke prijzen vond al het. aangevoerde gretig kooperszoodat dan ook gean enkel mud is behoeven te worden opgeborgen. Kampen, 12 Sept. De jongst gevallen regens en het daarop gevolgde warme weder hebben zoo gunstig op de weilanden gewerkt, dat de koeijen dag op dag meer melk geven en er thans meer boter ter markt komt dan voor een paar weken het geval was. er zijn zelfs boeren, die door de aanhoudende droogte, hooi meenden te kort te komen, en thans aanzienlijke hoeveelheden naar Engeland kunnen verkoopen daar het nagewin bijzonder gunstig uitvalt. Amersfoort ,10 Sept. Ile.len hiebl ecne ominbsic van officieren der rijdende artillerie mie vergader»»i', ten einde alle militairen in verhoor te nemen die nnandan jl in of bij den stal werkzaam waren of aldaar de wacht b-trokken hadden. De kolonel Woorlinan SpandaW koininandaat van het regciueut rijdende artillerie, is gisteren te 's Griivenhage bij den minister van oorlog geweest. Na zijne terugkomst heeft de kolonel bekend gemaakt, dat hij eene jtre.mie uitlooft, van duizend gulden aan den gene die hem de oorzaak van den brand kan opgeven, lieden, donderdag morgen te» 6 ure, is deze bekendmaking op het appel der militairen voorgelezen Oiicl-ï5oijoi*lrtn<l12 Sept. Gisteren avond heeft hier een zonderling voorval plaats gegrepen. Ten omstreeks 10 ure zat de algemeen geachte kantonregter de heer mr. A. W. van der Hoop, op zijne gewone plaats in den kring van zijn gezin te arbeiden en stond even op, om elders iels te vevrigten, toen er plotseling in zijne nabijheid een schot viel. Nadat de eerste schrik geweken was en men een onderzoek insteldebleek dat de kogel van buiten door het luik en raam ge drongen was tot in de deur van zijne kamer en dat, zoo hij niet wus opgestaan, hij hoogstwaarschijnlijk aan het hoofd getroffen en het slagtoffer zou gewor den zijn van eene daad, die men vooralsnog niet mag kwalificeren. Met groote belangstelling ziet men den uitslag te gemoed van het onderzoek der overheid, in wier on middel ij ke nabuurschap het feit plaats greep. Middclliarnis10 Sept. Laatstleden Zondag in de avond-godsdienst, maakte de WelEerw. Z.Gel. Heer J. P. van Notten predikant bij de Christelijke afgescheidenen onder 't Kruis zijne gemeente bekend dat hij een beroep had ontvangen naar Woerden. Z.Eerw. gaf niet onduidelijk te kennendat hij die beroeping zoude aannemen. Gister avond omtrent 7 ure, hoeft de beurtschipper van de naburige gemeente Stad aan 't Haringvliet Leendert Breesnce, in het spui water tnsschen Oud- en Nieuw-Beijerland, ongelukkiglijk zijn leven verloren. Do r den overgang van het zeil, gepaart met een feilen oostenwind werd hij, en tegelijkertijd zijn knecht Jan Verblaauw, over boord geslagen, de laatste werd door hulp van de tweede knecht L. Pas wonderdadig gered. De maatschappij verliest in hem een ijverig en vlijtig menschen zijne echtgenoot, met nog drie minder jarige kinderen, een zorgdragenden huisvader. Middelburg 11 Sept. De minister van biunen- landsche zaken heeft gisteren de spoorweg-on kanaal- werken in de nabijheid van Vlieringen bezigtigd en eenigen tijd in die gemeente vertoefd. Heden"morgen is hij, vergezeld van don commissaris des konings, den lioofd-ingenieur van den waterstaat en don directeur der registratie en domeinen naar het westelijk deel van Staats-Vlaanderen vertrokken. Het provinciaal ge.regt.shof in Zeeland heeft heden uitspraak gedaan in do op 4 dezer behandelde /.aak van Wilhelmina Wattel oud 23 jaren diensiui-id geboren en laatst wonende te Sint Laurens, thans alhier gedetinerd beschuldigd van kindermoordvoor de eerste maal door de ongehuwde moeder gepleegd. Het hof heeft hoezeer als resultaat van eigen onderzoek overnemende het gevoelen der deskundigen, dat het kindwaarvan de beschuldigde is bevuilen voldragen was en geleefd en geademd heeften dat de levensvernietiging aan belemmering der lucht iu de longen en alzoo aan verstikking moet worden »toege- j schreven «le beschuldigde, op grond van verschillende j overwegingenniet-schuldig verklaard aan en alzoo i vrijgesproken van het haar ten laste gelegde feit van kindermoorddoch schuldig verklaard aan doodslag onwillig veroorzaakt door achteloosheid en verzuim van voorzorg, en haar te dier zake veroordeeld tot j eeue correctionele gevangenisstraf van twee jaren, eene j geldboete van 25 en in de kosten van het geding, j Siijanüilaiui 12 Sept. Uit het kwade komt i vaak het goede voort. Zoo liet de langdurige droogte j hier eene blijvende weldaad na. Zij tocli was het waarschijnlijk die onzen burgemeester tot het doen van het voorstel in den gemeenteraad van Ooster- en Sir- jansland deed besluitenom op beide dorpen eene kapitale wel te laten graven. Die op ons dorp waarmede het eerst een aanvang werd gemaaktslaagde iu alle opzichten boven de stoutste verwachtingen Was de plaats, midden op het dorp, allergelukkigst gekozen, de bekwame metselaar van der Halle, voerde het werk gelukkig uit. De wel, een© zitikwel, heeft een diameter van ruim 2 Ned. ellen en eene diepte van 6 ellen. Één etmaal na de voltooijing stond er, ondanks den droogsteu zomer dien meiischenheugenis kent3 ellen water in, dus p. m. 10,000 kannen of duizend emmers. Het water is helder en smakeloos. Het gerief hetwelk vooral de arbeidersstand daardoor ondervinden zal, die doorgaans noch over regen- noch over ander water kon beschikken dan wat uit altijd op eenigen afstand van het dorp verwijderde open© putten wordt aangedragen, laat zich door ieder gevoelen, even als het nut wat die watermassa bij voorkomenden brand zou kunnen hebben, voor dit bij eenige droogte als waterlooze dorp bet hoogst liggende uit geheel Duiveland. Op de wel zal eene onbevriesbare ijzeren pomp ge plaatst worden. Thans is nieit bezig met. het daarstellen van de tweede wel te Oosterland en even als hiertijdens de werk zaamheden in gang waren is ook daar het ijverige hoofd van 't plaatselijk bestuur dagelijks in den vroegen morgen bij het hervatten van den arbeid aanwezig, op welk tijdstip alleen juist geoordeeld kan worden over de al of niet voldoende diepte. Wij weusehen hein hartelijk toe maar vooral de inwoners van dat dorp, dat het succes aldaar het hier verkregen© moge gelijken. ZiEMKZEK, 13 September. Op hel oogeiiblik dat wij in Zierikzee het zeldzame voorregt smaken den heef VICTOR DRIESSENS in ons midden le hebbenis hel voor ons gevoel eene vereerende tank thans te kunnen meiden dat het Z. M. Leopold koning van Belgie, behaagde, de uit stekende verdiensten van den lieer Victor Driessens op dramatisch gebied waardiglijk le erkennen door de BEKROOMNG van liet door hem bewerkte drama, getiteld: GULDENTOP OF DE LOSGELA- TE.VE GALEIBOEF, dat thans het meesterstuk van onzen tijd is. Moglcn er zeer enkelen gevonden wordendie niet in staat zijn te gevoelen wat het spel van den bekroonden schrijver hen le aanschouwen geeft, echter boude de heer Victor Driessens zich vol komen overtuigd, dat zijne talenten alhier iu liooge male geapprecieerd worden, en dat elk liet be treuren zal, die niet in de mogelijkheid is, daarvan door zijne tegenwoordigheid te doen blijken. Zierikzee, 15 Sept. Den 18 dezer zullen de troepen de legerplaats te Millingen verlaten en naar hunne garnizoensplaatsen terugkcerenterwijl de leger plaats zal worden opgebroken. - Van onderscheidene zijden aan de Hooge Regering adressen wordende ingezonden voor de invoering van een uniforinbriefport a 5 cent, kunnen wij mededeelen, dat als aanvankelijk gevolg daarvan reeds voorberei dende maatregelen worden genomen, door het opmaken van statistieke opgaven aan de postkantoren van het getal der brieven, thans verzonden en ontvangen wor dende in de tegenwoordige postrayons. Vóór eenigen tijd heeft het bekende orgaan der reactionairen moord geschreeuwd over de voorwaarde, door den heer Roest van Limburg bij de aanvaarding van de portefeuille van Bnitenlandsche Zaken gesteld, dat hij, bij eventueele aftreding, rang en anciënniteit in het Corps Diplomatique zon behouden, als waren daar door wie weet hoevele goddelijke en menschelijke wetten overtreden. Thans echter blijkt, dat de heer Mjjer vóór zijn vertrek naar Indië de conditie heeft gemaakt, dat hij binnen twee jaren teruggeroepen wordende, zijn oud pensioeu van ƒ10,000 in plaats van de hem als oud- gouverneur-generaal hij de wet toegekende 6000 zal genieten. Aardig is het verschil in de voorwaarden door den liberalen en den reactionairen Minister ge steld. De eerste wenscht te arbeiden, en zijne krachten aan de dienst des vaderlands te wijdenhij vraagt geen pensioen, maar een eervollen werkkring; de laatste daarentegen wil in rustige rust een aanzienlijk pensi oen verteren. Te Oudi-laiidi; houdt du justitie zich sedert eenige da gen onledig mei liet arreateerCu van eene naar het zich laat aanzien uitgebreide dievenbende. Acht personen zijn reeds in hechtenis genomen, terwijl heden morgen de welgestelde brood- hakker D.van Oudclnnde gevankelijk alhier werd bin nep a gebragt, als zijnde verdacht van het bergen en opknopen van de door bovengenoemde bende gestolen goederen. In c»*nc particuliere correspondentie uil hel kamp bij Milligcii aan de lleldersebe courant wordt medegedeeld, dat bij liet bezoek van den koning en tie koningin iu liet kaïrq» een soldaat van de infanterie liep: »\Vrg niet den koning! leve de paus!" Hij werd terstond in arrest genomen. Jl. Dinsdag is in het liet huis van arrest en justitie te Assen gevangen binnengebracht de heer de V., boekhouder bij Maatschappij van weldadigheid te Ftctleiik-o-u 1, bes. h ii-i 1 van handelingen zeer ten naJecle ,ü.- m t ti-ehnpv Uit Meppel meldt men: Do in de vorige week op N°. 7473 gevallen prijs van ƒ20,000 der st iats-loterij hïeft tot een zonderling incident aanleiding gegeven. De heer W. Somer te Assen, collecteur, gaf bij ontvangst van het telegram dienaangaande oumiddeljjk kennis aan den debitant J. van der Hörst te Hoogeveen, die nog in het bezit van vier twintigsten was; doch daar ook reeds bij den debitant te dezer stede, die een vijfde lot had gedebiteerd, een telegram van gelukwensching uit 'sGravenhage w is ontvangen en enkelen hiervan kennis droegen, bragtde toevallige inzage van 't opschrift der kennisgeving aan van der Horst, laatstbedoelden op den inval, dat ook dezen tot de gelukkigen behoorde. In allerjjl begaf zich een tweetal hunner per extra-rijtuig naar lloogeveen; doch daar de debitant, die tevens als marskramer in petten handelt, zich te Dedeinsvaart be vond, reed men verder en zag zich hij de uitgestrekt heid dier plaats en 't invallen van den avond, in de on mogelijkheid hem op te sporen. Goede raad was duur men trok een derden persoon aldaar in 't geheim; deze zon alle moeite doen om hem te ontdekken en alsdan zou de winst onderling worden gedeeld. Deze persoon slaagde naar wensch; de vier twintigsten werden door hem of zijne handlangers aangekocht en slechts twintig minuten later werd den debitant het nagezonden berigt van den heer Somer overhandigd; waarop hij tot schrik ontwaardeop welk een ontzettende wijze men hem liad beet gehad. Toch vi-rueemt men thans, dat de eerste bewerkers dezer daad, alle onkosten en pogingen om in 't bezit van den gedeeltelijken prijsƒ3400 te geraken te vergeefs hebben aangewend; daar de deelgenoot te Dedemsvaart nergens van wil weten en zich houdt alsof er niets gebeurd is. Uit Meppel meldt men dd. 1 dezer: Een treurig voorval, dat heden in den vroegen morgen alhier plaats vond, het uit het Diep ophalen van het lijk eeuer behoeftige weduwe, die eene kleine negotie dreef, en welk ongeval aan zelfmoord wordt toegeschre ven uit bange vrees voor de toekomst, geeft ons aan leiding tot de opmerking, dat zij eenigermate het offer geworden is eener ongelukkige bepaling in de vigerende armewet; namelijk het beruchte artikel 44, dat aan de gemeentebesturen het regt toekentom armen elders bedeeld wordende op te eischcn, zoodra 'thun goeddunkt. Ook zulks was hier het geval. Met eene geringe weke- lijkxelie ondersteuning van 1 gulden voor huur enz. had zij op haren ouden dag misschien nog wel een poos voortgesukkeld; doch 'tbestuur der plaats waar zij te huis behoorde, eene gemeente op "t platteland in Over ijssel vond goed haar deze toelage te weigeren en gebood hare overkomst, volgens 'tartikel bovengenoemd, vóóruit kunnende berekenendat zij zulks toch niet doen zou en zich liever van po'vere inkomsten zou blijven behelpen dan op haren ouden dag de stad ver laten waar zij reeds zoovele jaren had gewoond en misschien hier of daar nog wel een hand vond die hij wijlen haar droevig levenslot verzachtte. Hoe 't zij, er op te wijzen rekenen wij ons ten pligt; ook tot een wenk voor de algemeene armbesturen om het regt der wet niet voor alle gevallen op dezelfde wijze toe te passen. Do laatste berigten aangaande den gezondheids toestand van Graaf von Bismarck luiden gunstig. Het oproepen der rekruten zal dit jaar drie maanden later dan gewoonlijk plaats hebben en wordt nu van half oliicieele zijde verklaard dat dit feit een doorslaand bewijs is van het vertrouwen, dat de regering in het behoud des vredes koestert. In weerwil van al die vredelievenlieid gaat de Pruis- sische regering voort met haar faineuse naaldgeweren te vermeerderen en te verbeteren. Een verbetering door den luitenant Random aangebragt, maakt twee bewegingen overbodig en vermeerdert de snelheid van het vuren omstreeks 25 procent. De andere verbetering, door een landedelman met name von Borst, aangebragt maakt ook eenige bewegingen overbodigon verdubbelt ten naastenbij de snelheid van het vurenwaardoor het tot 14 a 15 schoten in de minuut wordt gebragt. De uitvinding vult daarenboven de holle kamer achter de lading, vermindert het ontsnappen van gas, en verhoogt de kracht uer ontplolfing. Beide uitvindingen zijn het departemert van oorlog voorgelegd en worden aan een naauwkeurig onderzoek onderworpenten eimle zoo zij proefhoudend worden bevonden er gebruik van te kunnen maken. Men meldt uit Knnstnntinopcl: «Een vreeselijkc moord is in een huis, in de slop BabylonPerugepleegd. Twee broeders, met nainc Dimo, beiden mannen onder de 30 j ireu bewoonden te zameii ééne kamer. Het zijn zmicu van zekeren Griekschen koopman llaviar Khun, voor eenige jaren overle den, die zijn familie iu zeer ruiine omstandigheden achterliet. Deze familie was echter twistziek, en het hun nagelaten erf deel werd op verschillende wijzen verkwist en de broeders Dimo op wier gedrag tot nog toe niets te zeggen viel ge raakten diep in de schuld. Onder hun schulden was er een van 1,000 liras waarop zekere Turk vonnis tegen hen ver kregen had dat hij aan zekeren Aiiihaneopoiilosvroeger Grieksch koopman, maar die in den laatslcn tijd voor iidvokant en zaakgelastigde in het Grieksche consulaat speelde had overgedragen. Authoiiocopoulos had den oudsten broeder Ste- phano Dimo, voor deze schuld vervolgd en hem laten gijzelen hoewel hij nu voor het oogeublik w.'gens zijne slechte ge zondheid op vrije voeten was g. steld. Op zekeren «lag zag incit de broeders Diino uit het huis komen, dat zij bewoonden, een groote kist tusschen zich indragende. Daar nu de huis waard meend dat zij stilletjes met hun zaken van waarde hun biezen wilden pakken hield hij hen tegen. Zij stelden zich tc weer, de zaptieks werden geroepen en de kist werd geopend, toen tot schrik van allen die hij «Ie opening tegenwoordig waren, mén er het dubbel gevouwen lijk van den ongclukkigeii Authoiiocopoulos iu vond met «'en pistoolschot door den nek, waardoor het hoofd bijna van het ligchaain gescheiden was. Beide broeders werden gevangen genomen, liet blijkt, dat de gebroeders Dim os Anthunocopoulos teil hunnent geuoodigd hadden om tot een vergelijk van de schuld le komen; toen hij nu het huis binnen was getreden schoot hem Stephuuo van achteren met een pistool neder, waarop zij het lijk ver minkten ten ciude het in de kÏ9t te kuoneu drukken. De vermoorde laat een vrouw en kinderen na. G< „De wonderen zijn nog niet uit de wereld." Zoo heeft een Zboer den opregten menschenvriend te Peen magtige mooije kies getrokken, en zoo doodeenvoudig VatjeV Dns als dat kiezen-trékken zoo eenvoudig is, zoude dit dan geen mooi baantje zijn voor den zoogenaamden braven man. die ook wel eens een kies is getrokken. VatjeV En dan die brave man een pruikje om zijn kaal bolletje te dekken, met een uithangbord voor zjjn deur, waarop staat: Hier trekt, men kiezen groot en klein Zonder pijn liefst in 't geheim. VatjeV Te Rhoon heeft uien toch eindelijk het spook ontdekt, waarover de buurt zoo lang in angst is geweest. Goed opgemerkt is het niet anders geweest dan het kus-gekiap van een gehuwde vlasboer met emi onge huwd meisje. Ook nog is aldaar een ziek varken geslagt tot onschuld, en een rotten is uit eigen schuld overgebleven. Te Parijs hebben zulke oorlogzuchtige geruchten geloopen, dat «lie eene daling in de effecten hebben veroorzaakt, doch toen er nog geen schot ge hoord werd, herstelden de prijzen zich weder. Een Gelderschen boer die het kamp heeft bezochtwist zoo veel te verhalen van al de mooije paarden enz. dat hij tegen zijne vrouw zeide: dat hij nooit uieer zal klagen over de belasting, want, zeide hij. als men daar het geld verkwisten ziet, dan moet men verwonderd zijn hoe zij toekomen met hetgeen er opgebragt wordt. Maar zelden werd er van Nederland meerder ge sproken in het buitenland dan in den tegenwoordigen tijd. Dan zoude Nederland een verbond met Belgie en Frankrijk aangegaan hebben en dan weder met Prnissen; maar kleine staten moeten maar onzijdig blijven en laten de groote maar vechten, en vooral in den tegen woordige» tijd, nu de Franschen in 8 dagen van geheel Nederland meester zijn. In Engeland begint h *t reeds te sneeuwen. Naar men zegt, moet de reuk van petroleum het boste middel zijn om van ratten muizen en andere lastige huisplagen af te komen. On gezuiverde petroleum met water vermengd doodt slakken, meikevers en alle insekten. Met een water gieter laat men het vocht uit de gaatjes loopen en aanstonds sterft het ongedierte. Jaantje te Z. wordt aangeraden als zij meer een kuiper in het geheim wilt gaan bezoeken, om beter uit hare oogen te zien, dewijl anders hare schandalen aan het licht zullen worden gebragt. Dns: doet dit nu niet meer, en houdt dit voor de laatste keer, en morst toch niet met uw fatsoenwant dat hebt gij goed van doen. Iu^e/ondciic Stukken. Mijnheer (le Redacteur Sedert meer dan 10 jaren bestaat er eene actie tnsschen den hoer J. van den I/erge te Bruinisse ter eeneren de inwoners van Herking ter andere zijde. Het geldt het. regt op het rapen van Oesters en Mosselen op de slikken van den vasten wal gelegen tegenover de gemeente Herking, buiten de banken of platen in do Grevelingen, welk regt door huur, pacht of vergunning door bevoogde magten aan den heer van den Berge is toegekend, en welk regt hem derhalve niet kan worden betwist. In weerwil echter van dit alles werden de inwoners van Herking onophoudelijk in regten vervolgd, en ver oordeeld tot geldboeten en gevangenisstraf wegens het rapen van Oesters en Mosselen. Bij een gemotiveerd vonnis, waarbij een onderzoek werd ingesteld, tot welk geslacht de Oesters en Mosselen zouden behooren, werd door deskundigen dit rapport uitgebragt: „Dat de Oesters en de Mosselen niet be hooren tot de viervoetige dieren, noch tot de vogelen, noch tot eenig geslacht der visschen, maar een schepsel is, dat zich niet kan roeren of bewegen, en derhalve zijn graf vindt op de plaats waar zij worden geboren!" Het is alzoo door dit vonnis zonneklaar bewezen dat den heer ran den Berge geen schade kan worden toe- gebragt aan zijne Oesters en Mosselen op de banken, die zoo min van woonplaats kunnen veranderen, als die op de kantenen slikken worden geboren, en daar het eerste levenslicht aanschouwen. Na de uitspraak van dit vonnis, waarbij het regt om Oesters en Mosselen op de slikken te rapen, de inwoners van Herking was bekend geworden, en ieder zich ver zekerd hield, dat daardoor aan alle twisten voor goed een einde was gemaakt, zoo bleek het al spoedig dat dit maar denkbeeldig wasdaar er zelfs op den dag dezer bekendmaking geregtelijke vervolging werden in gesteld tegen de overtreders der wet op het rapen van Oesters en Mosselen. Het ware alzoo te wenschen dat door tusschenkomst der hooge regering, voor altjjcl een einde werd gemaakt aan die kwestieen beide partijen in hunne regten werden gehandhaafd. Middelharnis, Sept. 1868. v. T. In den Nieuwsbode van jl. Zaturdag, lezen wij onder de rubriek Ingezonden Stukken met het opschriftAttentie s. v. p., eene aanbeveling uin het Muziekgezelschap, geënga geerd door den heer Zautvoort en werkzaam in de U mcertzaal, te gaan li noren van andere coiicnrcreriden wordt g« zwegen die evenzeer wel vermelding verdienen; men zie de Zicrikzeesche Courant van donzclfden dag. Wij hebben op onze beurt nu pas de Sociëteit zaal uSt.- Sebastiaan" bezochtzagen en hoorden daar werkzaam het I Muziekgezelschap, ouder directie van den heer Ilelms, bestaande uit 8 Dames en Hoeren, eerxt Zn'.urdag hier gearriveerd. De ruime zaal is eenvoudig, doch sierlijk gedecoreerd. De Muziek en Zang ia uitmuntend en de komische voordragten van den lieer Helmswe zou len bijna zeggen, zijn niet te j overtreffen. De Nieuwe Gocsschc Courant van Donderdag 27 Augustus 1868, Na. 35, geeft eene dergelijke getuigenis. Ze is van dezen inhoud Aan allen «lie van «le kermisvreugde op eene gepaste wijze willen gebruik makenen bet nuttige met het aaugeuame gepaard als eene verademing na inspanning zoeken, kunnen wij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1