I So.2554. Xaturi/ag 12 September 1868. 25slc Jaarg'. Nieuwstijdingen. •32 s&terlanlï. Attentie s. v. p. geboren: tigt het ge. no OOG. s gearriveerd I st iaop de ZIEUKZEESCHE NIEUWSBODE. MITS - Adres Bti tav ia, 27 Julij. De cholera heeft zich thans ook alhier vertoond en reeds eenige slagtoffnrs gemaakt. Ook worden zeer veel Inlanders door koortsen ten grave gesleeptgrootendeels bij gebrek aan geneeskundige hulp. De voorziening in de zoolang verwaarloosde be hoefte der civiele geneeskundige dienst zij den minister van koloniën dringend aanbevolen. Van verschillende gedeelten van Java en de buitenbe zittingen komen voortdurend berigten in van vrij hevige aardschuddingen, welke echter nog geen schade hebben aangerigt. Onder die omstandigheden baart het verwon dering, dat de ruïnen van Willem I weder door troepei worden betrokken VÉtoile Beige welk Belgisch orgaan zich altijd 200 ongunstig over de afdamming der Schelde heeft uitgelaten ia thana van hare vroegere denkbeelden omtrent de nadeelen welke deze afdamming voor de scheepvaart ten gevolge zou hebben geheel terugge- rn het nomrner van Zaturdag, zegt dat blad: „Indien onze inlichtingen juist zijn blijkt het dat de'voorspellingen der ingenieurs van den waterstaat zich in allen deele verwezenlijken in zooverre dat gedurende den thans verloopen zomer, een der droogste welke men zich herinneren kan, do Westerschelde niet alleen steeds een goeden waterstand heeft behouden maar ook, dat de zandbank, welke zich sedert verschei- I dene jaren voor Bath vormde al meer en meer gaat I verdwijnen." De toestand van den kroonprins vnn Brlgie blijft zeer zorg wekkend, en met ieder oogenblik is men bevreesd de doodstijding ie vernemen. De Ojarige lijder, die onophoudelijk door de hevigste hocslvlngen wordt aangevallen mort eeo voorbeeld zijn van geduld. Gri-oiiiiiffeii, 7 Sept. Een curieuse diefstal had jl. Zondag-avond op den weg tusschen Winschoten en Beerta plaats. Zekere J. P. was, naar men verneemt, dien avond met den trein van half zeven te Winschoten aangekomen, gebruikte vooraf eenige verversching, ging toen zijne reis naar Beerta te voet voortzetten en ver toefde bij den kastelein N., te Pontje-Boter, ook nog eenigen tijd. Digt bij het Beertster tolhek gekomen, legde hij zich om de eene of andere reden aan den weg een oogenblik ter ruste. Toen hij eindelijk ont waakte, bespeurde bij tot zijne verbazing, dat men hem bijna geheel had uitgekleed. Jas, pantalon en schoenen waren verdwenen. Almelo, 8 Sept. Heden nacht, omstreeks een ure, is een hevige brand ontstaan waardoor in een paar uren tijds 26 woningen en een paar bergplaatsen van goederenbenevens de inboedels zijn vernield. Dooi de aanhoudende droogte en gebrek aan water was er aan redden niet te denken en hebben zelfs een paar personendie nog rustig lagen te slapen ernstige brandwonden bekomen. De oorzaak is onbekend en naar men verneemt, is alles tegen brandschade verzekerd. TCstnip bij Milligen 7 Sept. Zalurikg namid dag gaf Z. K. 11. de prins van oranje een groot diner in zijne tent. De disch was prachtig en de meest hartelijk toon heerschte aan tafel. Z. M. de koning stelde een toast in op het vaderland, het leger en de verschillende wapenen. Ouder de meest vleijende bewoordingen op de artillerie bood Z. M. aan den kolonel jhr. A. W. H. Gevers Deyuoot ar'illerie- coramandnnt in het kampzijn sabel als eereblijk aan en nam wederkecrig de sabel des kolonels in bezit. Dit hulde blijk werd met algemeeue geestdrift begroet en door den kolonel met een krachtig woord van dank beantwoord. Mij herdacht daarin mede diensten aan de artillerie door prins Fredcrik bewezen en bragt op dezen prius een heildronk uit. Tegen 10 ure verlieten Z. M. de prins van Oranje en alle hoofd officieren de tent, en wandelden te voet door hot kamp, voor afgegaan door het mnzijkcorps der grenadiers; zij werdeu door de militairen met gejuich en het zingen van het volkslied ont vangen terwijl de kreet: leve Willem III! alom weerklonk. Eerst aan den uitersten regtervleugel van het kamp kon Z. M. zich onttrekken aan de blijken van gehechtheid der militairen aan zijn persoon. Z. M. vertrok van daar in een rijtuig naar het Loo. Gisteren werd de godsdienstoefening bij de Prote stanten geleid door ds. F. C. A. Pantekock van Amsterdam. Ten 12 ure begon het schijfschieten op de heide door officieren van alle wapenenop 200 passen afstand. Drie prijzen waren uitgclooft twee door Z. K. II. den prins van Oranje en een door den majoor Meder, kommandant der d.d. Amersfoortsche schutterij. In tegenwoordigheid van Z. K. H., die zelf eenige gelukkige schoten deed, werd de 1ste prijs ba haald door den kapt. der inf. B. J. baron Malert tot dc Leemculede 2de prijs door den lslen luit. vnn het 4<ic rog. inf. J. F T. Major en dc 3de door den 2dcu luit. der veltl-artillerie jhr. A. M. van dor Wijck. Heden te 7 ure 's morgeus rukten de troepen uit tot het. doen van evolution, in brigades, zonder vuren dc 1 ste brigade op de Meervcldschc heide, de 2de op de Gardensche heide; aan iedere brigade werden toegevoegd een regement kavallerie, twee batterijen veldartillerie en ééne sectie rijdende artillerie. Amersfoort, 7 Sept. Heden avond tusschen 7 en 8 ure stond de groote stal der rijdende artillerie alhier, zijnde gemeente-eigendom en 150* a 200 ellen lang, over de geheele lengte in brand. Aan blusschen viel niet te denken, doch slaagde men er in de aangrenzende panden te beschermen. De vuurgloed was ontzettend zooals zich ligtelijk bij eene dergelijke lengte iaat be grijpen. In den stal bevonden zich eenige honderde rijks- en officiers-paarden, waarvan, naar men voorloopig taxeert, meer dan honderd zijn verbrand, tenvjjl de paarden die aan den vuurgloed ontsnapten, voor het meerondeel door de stad en langs de wegen renden, en dus allengs zullen moeten worden opgevangen. Tusschen 10 en 11 ure waren de vlammen bij gebrek aan voedsel grootendeels verdwenen doch bleef alles binneu in den stal nog brandende of smeulende. 8 Sept. Er liggen in den afgebranden stal, waar van alleen de steenen muren nog staan, ongeveer 120 verbrande en halfverbrande paarden. Er moeten bij het uitbreken van den brand ruim 300 paarden in den stal geweest zijn, waaronder eenige officierspaarden die ge assureerd waren. De rijkspaarden zijn, naar men zegt, niet geassureerd. In de kleinere stallen van den grooten verwijderd, is alles in volmaakte orde. Een aantal rijks- en officierspaarden waren in het einde van Augustus met de batterij rjjdende artillerie naar het kamp by Millingen vertrokken. Olingfo, 7 Sept. Gisteren omstreeks huif een ure in (len namiddag ousloud alhier eene zeer aanzienlijke brand in een graanstapel, staande op de hofstede van den landbouwer de Blok; spoedig deelde zich de vlammen mede aan de daarbij staande wonig en schuur, en breidde zich vervolgens uit aan de woningen van Puizelaar, Moorke en van den Broek, welke laatste nog al een groote hofstede kon genoemd worden. Alles is nabij afgebrand, aan blusschen was niet te deuken dewijl er in de nabijheid geen water te krijgen was, eerst laat in den nacht werd men dcu brand meester. In den avond van 3 dezer omstreeks 8'/2 uur ontstond er in den Molenwijk bij Kappelleburg, ten huize P. Roggeman brand. Het huis leed weinig schade, de inboedel evenwel van den aldaar inwoneuden Rijks-Ambtenaar Mugge is totaal verbrand. Men begroot de schade op ƒ400. Alles was tegen brandschade verzekerd. Zierikzoe, 10 Sept. Sedert eenige dugen zoo meldt de Goessche Courantwordt gemerktdat de zwaluwen onze streken beginnen te verlaten, uit welk verschijnsel men een vroegen winter voorspelt. Men verzekert, dat de minister van justitie aan een regterlijk ambtenaar de taak heeft opgedragen een voorstel te ontwerpen tot afschaffing van de doodstraf dewijl de regering een dergelijk ontwerp reeds spoedig na de aanstaande opening der Kamers wenschtin te dienen. In de laatst gehouden vergadering der classis van Brielle is besloten tot het zenden van een eerbiedig adres aan de synode der Herv. kerk, ora aan gemeld bestuur mede te deelen, dat, naar het oordeel der classis van Brielle, bij bekrachtiging van het over Dr. Zaalberg uitgesproken vonnis, de regten der predikanten gevaar loopen van te zullen worden verkort. De kerkeraad der Nederd. Herv. Gemeente te Rotter dam kennis genomen hebbende van de uitspraak der synodus contracta in de zaak betrekkelijk het weder optreden van Dr. J. C. Zaalberg als pred. der Nederd. Herv. gemeente 'sGravenbage, beeft aan den kerkeraad dier gemeente medegedeeld, dat hij met belangstelling de pogingen volgt van genoemden kerkeraad, om de wederoptreding van Dr. Zaalberg te verhinderen, en dat hij hoopt, dat die pogingen met een gunstigeu uitslag mogen worden bekroond. Dergelijke verklaringen zijn ook van andere kerlteraclen en vereenigingen ingekomen. De Groninger Ct. deelt thans mede: Bij de politie te Harlingen zijn zekere berigten omtrent den veelbe sproken ds. Woudsma, van UIrum, ontvangen, die het buiten allen twijfel stellen dat bij met de stoomboot European van hier naar Huil vertrokken en verder naar Amerika gegaan is. Niet alleen de bedienden op de genoemde boot hebben de portretten van ds. Woudsma en zijne beminde herkend, maar ook de agent van land verhuizing te Huil, bij wien Woudsma zich uitgaf voor schoolmeester. De commissaris van politie aldaar heeft den officier van justitie te Leeuwarden ingelicht van zijne bevindingen, welke ambtenaar belang in de zaak stelde, omdat er bij de afgescheiden gemeente te UIrum nog altijd menschen zijn, die zekere personen verdacht houden van ds. Woudsma vermoord te hebben. Men vraagt tlians of de commissaris van politie te Harlingen nu ook de uitgeloofde ƒ500 zal ontvangen. Da France komt in zijn nommer van 5 Sept. tegen de bewering op van de Independancedat de regering welke hoofdzakelijk op het leger steuntden oorlog tegen Pruissen niet langer meer zul kunnen uitstellen, aangezien bet leger dien oorlog verlangt. Het mag juist zijn dat het leger de hoofdsteun der regering is, vooral nu het platteland ontrouw schijnt te worden toch beweert de Francedat de Fransche soldaten den oorlog niet wenschen. Men kan wel is waar niet ont kennen, dat de oorlog niet onwelkom zou zijn aan een gedeelte der Fransche officieren; verreweg de groote meerderheid van het leger is echter voor den vrede, en noch het active deelnoch de reserves of zelfs de mobile garde wenscht dat Frankrijk zich in een oorlog wikkeld. In geval het in het binnenland tot ernstige gebeurtenissen kwam, zou het leger thans waarschijnlijk op de hand der regering zijn; hoe het zij het keizerrijk zou steviger staan, als het liberale wegen insloeg, als het onmogelijk maakte, dat men, zooals de Temps on der den titel van „Trois mots d"Empire liberaluitre kent, gedurende eene heerschappij van drie maanden van het nieuwe regeerstelsel, 41 persprocessen kan aan wijzen. Het blijkt namelijk dat van 58 beschuldigden 15 zijn veroordeeld tot gevangenisstraf en 49 tot geldboeten. Onder de laatsten waren er zeven van 500, negen van 1000, een van 1500, drie van 2000, drie van 5000 en twee van 10,000 francs. Slechts één bladde Opinion nationalewerd in de zaak der mededeelingon over het straatrumoer vrijgesproken. Drie werden opgeheven en aan een ontzaggelijk groot aantal de verkoop op straat verboden. Als men zoo voortgaat, had men het üecember-stelsel wel kunnen houden. Gemengde berigten. Er worden nu weer otigeloovige lieden gevonden welke de oorlogzuchtige geruchten beschouwen als verzinsel van speculanten om op de prijzen der granen te werken. Nu, alles is mogelijk. In diplomatieke kringen in Rusland spreekt men er van, dat het middel is gevonden om een eeuwigdurende vrede te bewaren. De Czaar zal dan ook voorstellen zoo als Napoleon zoo dikwijls heeft voorgesteld om een Europeesch congres bijeen te roepen, dat eene algemeeue ontwape ning moet ten gevolge hebben. Te Warschau worden groote toebereidselen gemaakt om den Keizer van Rusland plogtig te ontvangen die daar weder in het midden zijner beminde onderdanen wordt verwacht. Elke Pool die in het Russisch niet roept„Leve de Keizerheeft veel kans om naar Siberien gebannen te worden, het groote kerkhof der Polen. In Australië koop mêh thans een schaap tegen een cent het pond voor een gulden heeft men hot vetste schaap, Ook voor een bagatel heeft men een vetten os. Men is dan ook in Australië op het denkbeeld gekomen om vleesch versch in Engeland te brengen. Men brengt het vleesch in een vriezenden toestand en wordt zoo bewaard voor bederf. Als een proef is er 600,000 pond naar Engeland reeds ingescheept, en beantwoord dit aan de verwach ting, dan zal Engeland overvoerd worden met vleesch uit Nieuw-Holland. Natuurlijk is men evenzeer in Engeland als in Australië op den uitslag dezer eerste zending gespannen en van welken invloed het op de marktprijzen zal kunnen zijn laat zich gemakkelijk begrijpen. Dus, gelukt dit, dan zullen de prijzen van het vee zeker aan vroegere tjjden gelijk worden, toen men drie runderen kocht voor den prijs waarvoor men thans maar één rundbeest koopt. In het Westen van Amerika zijn geene handen genoeg om den oogst in te zamelen, en er is veel verloren gegaan door gebrek aan genoegzame arbeiders. Te K. heeft eene jonge weduwe een aanzienlijk koopman fijn bij het lijf gehad. Hy maakte kennis met haar, en de tjjd werd bepaald wanneer zij hem ten haren huize zoude ontvangen, maar zy gaf er kennis van aan zyne vrouw die zoo spoedig kwam als mogelijk was. Toen nu de koopman door de meid in de kamer werd geleid waar hij de weduwe dacht te vinden, vond hy zyne eigene vrouw, die hem met open armen te gemoet vloog. De veldwachter te O. moest zich wat fatsoenlijker gedragen, als hy de vrouw van zijn colb-ga naar huis brengt, en geen verkeerdheden doeu. Eene dame te Colynsplaat wordt verzocht, haar babbeltong zoo niet te roeren, als zij aan het kwaadspreken is. «Wanneer ik eyeren iu een anders nest legzegt iemand te W., «dan zyn het maar windeyeren en nu ik het in een vrij nest heb gewaagd, zullen er spoedig jonge kuikens over het dorp loopen." "V ersclieidenlieden. Men leest in het Dagblad van Zuid-Holland het volgende Yeere, 26 Augustus 1868. Mijnheer de Redacteur! »Een der grootste weldaden, die wij aau het stelsel van de ^laatste twintig jaren te danken hebbeu is ontegenzeggelijk de «openbaarheid met betrekking tot de behandeling van zaken «die de algemeeue belangen raken" zóó begon een artikel, dat vier kolommen besloeg der Middelburgsche Courant van 16 Augustus jl. dat het uitvloeisel was vau kabaal en misleiding, maar dat tevens ten doel bad, zoo mogelijk althans, den Bur gemeester van Veere in eeu hatelijk, onverdiend daglicht te stellen. Gelukkig dat deze ambtenaar zich boven benadeelingver guizing en vernedering van zijue gemeente, die hem ter harte gaat, en verdachtmaking en miskenning van zijn persoon, tegenover de Middelburgsche oude zus weet te verheffeu als achteude haar geschrijf verre beueden zijne waardigheid anders ware de man reeds lang bezweken. Te betreuren is het, dat men van de openbaarheid een zoo schandelijk misbruik maakt, en dat dc Middelburgsche Courant in het openbaar veroordeelt waaromtrent zijop het zachtst uitgedrukt, ten eencnmale verkeerd is ingelicht. Van die onjuiste voorstelling van zaken zijn verschillende dagbladen, met name het Dagblad van Zuid-Holland en 's Gra- venhage, het slagtoffer geworden. Het is ongehoord, om te spreken van uaauwkeurig ingewonnen iuformatieu en op 16 Augustus te voorschijn te treden met een verslag van eene raadzitting vau 16 Julij, gelijk men beweert door meer dan ééu geloofwaardig persoon met de grootst mogelijke zorg opgemaakt. l)at men den moed hebbe die zoogenaamd geloofwaardige personen met name te noeincn, en deze zich niet verschuilen achter het verachtelijk kleed van auouiemiteit, en hunne per sonen zulleu worden ontmaskerdeu vijftig geloofwaardige inanneu zullen optreden, ten bewijze, dat het verslag in de Middelburgsche Courant iu de hoogste mate is onnaauwkeurig, gebrekkig eu met onwaarheden vermeerderd en geamendeerd. Van afschaffing van den kermisnadag is iu de bedoelde raads- ziltiug met geen enkel woord sprake geweest. De weinige uren van den Zondag-avond zijn dan ook nimmer als zoodanig beschouwd, eu zoo dikwijls in dit of vorige jareu sprake was van een kennis-nadag, dan gold dit Maandag daaraanvolgende. Blijkbaar met opzet wilde men later aau den Zondagavond den naam van kennis-nadag geven, en het gold hier alleen de vergunning van eene topenbare vermakelijkheidvolkomen hetzelfde, wat blijkens no. 199 van het Dagbladaan het Hotel Wijkerbrug, bij Voorburg en 's Gravenhage. bij gelegen heid der kermis op Zondag 23 dezer ten 5 ure, des uaraiddags, heeft plaats gehad bestaande in groot harmonie- en strijk- orchestbal en verlichting. De Burgemeester van Veere was dus volkomen in zijn regt, «lat hij dergelijk dwaas voorstel, gelijk liet inderdaad is gedaan, om geen caroussel te laten rijdenom geen orgels te laten draaijen, om geen goochelaars en kijkkasten toe te laten, weigerde in omvraag te brengenmet het openhartig en ruiterlijk ant woord, omdat het niet tot des raads bevoegdheid behoorde. De voorzitter vnn den raad, in beginsel zelf tegen de kermis, verklaarde zich echter bereid, zooveel hem mogelijk was, aan het verlangen der drie raadsleden te zullen voldoen zonder zich echter, want het was de zaak van het hoofd der politie, niet van den raad, tot iets te willen verbinden. Hij zeide ten slottete zullen zien overwegen en oordeelen en naar om standigheden te zullen handelen want het voorstelofschoon niet ontvankelijk wa9 in ieder geval zeer ontijdig. Dat de Voorzitter zich zou hebben verbondeu tot het plaatsen van eene advertentie, hoeveel daarover ook gesproken is, is eene grove onwaarheid, en dat men de onbeschaamdheid zoo verre durft drijven als zoude de Voorzitter eene advertentie hebbeu gesteld, eindigende met de woorden: «dat er geene kermisna- dngen zullen worden toegestaan," gaat alle deukbeeld van kwade trouw verre te boven. Dc hatelijke insinuatie, dat de Voorzitter zich om het voorstel van den Gemeenteraad in het geheel niet bekreunde (nota bene een voorstel, aH het een voorstel ware, des neen I dat vreemd was aan de orde van den dag, en dus niet een9 in behandeling kon worden genomen) i9 derhalve van allen grond ontbloot en bespottelijk mag het heeleu, dat men, volgeu9 het verslag, het den Burgemeester al* eene misdaad wil toerekeneudut hij nzonder medeweten van den Raad" eene proclamatie durfde uitvaardigen omtrent het verbod van «opeubnrc vermakelijk heden," iets, wat uitsluitend den Burgemeester behoort. Dat nu in strijd met het voorstel-Bertel, iu die proclamatie met geen woord werd gerept van het verbod om kermistenten te openen, is waar, om de eenvoudige redeu dat het voorstel niet alleen niet tot besluit was verheven, maar dat het voorstel zelfs niet in behandeling was gebragt. En waarom ook dit niet? Omdat het niet bij den Gemeenteraad behoorde. Of bijaldien het randslid-winkelicr-cntechizeermeester Bertel ecus in het hoofd kreeg een voorstel te doen dut de Raad hein zou verklaren te zijn eeo «Staat9inau", zou hy den Voorzitter kunnen dwingeu zoodanig voorstel in omvraag te brengeu Voorzeker neen! Verder beweert het verslagdat heet zoo naauwkeurig te zijn opgemaakt, dat uit de menigte kuiiaalarbciders hier en daar bedreigingen zijn opgegaan tijdens de raadszitting. Ziedaar de grofste onwaarheid onteerend voor Veere's ingezetenen die ooit verzonnen is. De bedoelde raadszitting kenmerkte zich door eene plegtige stilte onder bet talrijk publiekeu alleen de zoodauigen welligt zijn genoopt geworden tot het nemen van bijzondere veiligheids-maatregelcu wier kwaad geweten angstig klopte. En wat nu betreft den verderen inhoud van het berucht» verslag, het wemelt zoozeer van onwaarheden, dat het onmo gelijk is ze nlleu te wederleggen; het gan9che stuk, na verloop' van eene maand uit verschillende bronnen blijkbaar te zameu geflanst, i9 zoozeer in openbaren strijd met de officiëele stukkeu,- dat het iedere verdere wederlegging onwaardig is. Wat beweerd wordt uls voorkomende iu eeu der adre9scu over de schamlclyke houding van eenige leden van den Ge meenteraad die adressen zijn voorgelezen iu het openbaar een ieder weet dat het een infame leugen is. Wat mcu den Voorzitter iu den mond legtals zoude hij nis zijne mceniug hebben uitgesproken dat aan het verzoek der kaunnlarbeidersgelijk hel daar ligt moet worden voldaan het is eene onwaarheid, die schandelijk verzonnen is. Men hoore alle geloofwaardigen die de zitting hebbeu bijgewoondniet een hunner zal dat getuigen. Maar wat allen, daartoe geroepen, ouder cede zullen verklaren, het is dit, dat het raadslid Bertel zich niet heeft ontzien tot den Voorzitter te zeggen dat bet door hem gesprokene was onbetamelijk, ongepast, waarop deze hem tot de orde riep met uitnoodiging zich te matigen in zijue uitdrukkingen; het naauwkeurig verslag deelt deze volgender- wijzc mede «de heer Bertel verklaart zich tegeu de wijze vau «voorstelling, door den Voorzitter, en acht die geheel afkeu- «renswaardig." Genoeg ten betoogc dat het versing van de Raadszitting in de Middelburgsche Courant van 16 Augustus jl. ellendig ver minkt en in de hoog9te mate gebrekkig en onnanuwkeurig is, en dat men met verontwaardiging behoort neer te zien op mid delen, die worden aangewend om iemands eer en goeden naam te bezoedelen. Alle wcldeukenden die de Raadszitting hebbeu bijgewoond en de handelingen van den Burgemeester hebbeu gadegeslageu, hebben de kalmte en de waardigheid, waarmede hij de hcfiige aanvallen heeft bejegend, bewonderd en geroemdte Veere is er dan ook maar eene 9tem, de stem der diepste verontwaar diging over de 9noode behandelingdie men den waardigeu Burgemeester heeft aangedaan en vriend en vijand (de luatsteu zijn velen in getal) van de aanklagers, roepen wraak over de middelen die men gebezind heeft om zijn doel te bereiken, en over de verradelijke klngte, die schijnvrienden, welke daags ua dc indiening van deze, hunnen Burgervader, wat van algemeeue bekendheid i9, de hand der vriendschap durfden reiken, tegeu den verdienstelijken ambtenaar hebben ingebragt, den man, die van 1 Januarij 1860 tot op deu dag van heden, niet voor zichzelvcn en voor zijn eigen belang, maar voor zijue gemeente en hare ingezetenen heeft geleefd. God gevein het algemeen belang der hem toevertrouwde stad dat de waardige Commissaris des Konings in Zeeland die den Burgemeester in al zijn rusteloos werken kent, en dat Zijne Excellentie de Minister van Binnenlandsche Zaken, door 's Koning9-Commissaris voorgelicht, den zwaar beleedigden eu diep gekrenkten ambtenaar in zijne eer her9tellc, tot vernietiging niet nlleen van de aanklagers maar ook van dat complot, dut van 1860 hem den voet heeft dwars gezet, omdat eerlijkheid en rechtvaardigheid in de banier zijns levens geschreven staan. TJit naam van vele ingezetenen van Veere. Iiiffexondene Stukken Yan al hetgeen on9 de kermis oplevert verdient bovenal de gelegenheid om muziek en zang te hooren de voorkeur, waarvan dan ook doorgaans het meeste gebruik wordt gemaakt. Deze wordt ons thans weder ruimschoots aangeboden. In de Concertzaal by den heer W. G. Zantvoort mogten wy gisteren de zoo gunstig bekende familie Rhone hooren en gelooven niet te veel te zeggen, als wy getuigen dat allen hoogstens vol daan waren, de bevoegde beoordeelaars van muziek niet uitgezonderd. Dit gezelschap bestaande uit zeven heeren en vijf dameswaaronder den heer Peers (solo Pianist) en den heer Meier (Hollandsch komiek) zich bevindt zal ons ongetwijfeld gedurende deze kermis veel genot verschaffen. Als men de net gedécoreerde zaal met zeer doelmatig aangebouwde tent daarby in aanmerking neemt kunnen wij niet anders als deze gelegenheid zeer aanbevelen aan allen die voornemens zijn van het kermisvermaak te profiteren. X. 3Iiirktpri)zon te Zierikzee. 10 SEPTEMBER 1868. Boter, laagste koers ƒ0,775 en hoogste koers ƒ0,90 per 5 oii9. Kip-Eijeren, laagste koer9 ƒ0,70 en hoogst# koers ƒ0,85 per 25 stuks. Burgerlijke Stand to Zierikzeo. 4 Sept. Een zoon van J. van de Velde en E. Neerhoudt. 5 dito. Een zoon van J. A. Keijzer en C. Paret. Een zoon van A. J. de Mooij en C. J. Keyser. overleden: 3 Sept. M. Berman, oud 77 jaar, ongeh. d. C. J. van Altena. oud 23 maanden, d. 4 dito. M. A. Loen- jers, oud 10 weken, d. 6 dito. C. D. Ornée, oud 71 jaar, Weduwn. 7 dito. D. Phemambucq, oud 6 w

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1