No. 25419. 25s,e Jaarg-. v L Woensdag26 Augustus 1868. Een paar feiten. Nieuwstijdingen. JFVanfi I /lERIkZEESEIIE MEIIWSBODE. ,1 'j -i w'.,v Dit tegenwoordige ministerie is gecompleteerd door de benoeming van den heer P.oest van Limburgdie ad interim met die portefeuille belast was, tot minister van buitenlandsche zaken. XS7. De oppositie is daarmede met te vreden. Waarom niet? Heeft de lieer R. v. L. niet eeue diplomatieke carrière achter zich? Is hij niet m staat zijne taak te vervullen? Neen, dat niet; maar hij is opgetreden als minister ad interim en er hebben onderhandelingen plaats gehad voordat hij definitief optrad Wii vragen is het niet eene algemeen bekende ge woonte in de diplomatieke wereld dat liet hof bij hetwelk een gezant was geaccrediteerd, bekend gemaakt wordt met zijn aftreden alsvorens hjj definitief eene andere betrekking bekleedt Dat was de reden, waarom de heer R. v. L. ad interim werd benoemd. Dat nu die heer niet dadelijk toegegrepen heeft, zooals de conser vatieven doen om definitief deel van het kabinet uit te makenis zoo vreemd niet. Een man van fortuin wiens echtgenoote eene vreemdelinge iszal liever gezant zijn in eene groote wereldstad dan te 's Graven- ha<je vertoeven. Wij spreken nu eens van de echtge noote van den ministeromdat de oppositie zich niet ontzag al dadelijk de nietigste, kinderachtigste en leugenachtigste praatjes te drukkendat er verschil over kwestien van etiquette in de dameskringen dei- diplomatieke wereld zou hebben bestaantoen de minister optrad een berichtdat wel te niet wordt gedaan door de definitieve benoeming. Laag zinkt eene oppositie, die niet anders weet dan personenzelfs vrouwen te bespreken en meestal te lasteren. De takliek van het Dagblad is niet beginselen te behandelen, maar personen aan te randen. Zulk eene tactiek is de taak van een blauwboekjemaar niet in een blad dat de politiek serieus wil behandelen als het orgaan van eene partij. Men zegt, dat de minister van buitenlandsche zaken geprest is, want er hadden allerlei geruchten over andere personen geloopen en het Handelsblad had gezegd een bekwaam nieuw man is gevonden. Het kan geene verwondering baren, dat in de dagbladen, in een tijd van volstrekte stilte op politiek terrein een of ander gerucht voorkomt. Maar bij het Dagblad weet men zeer goed dat het bericht in het Handelsblad door een der medewerkers aan dat blad is gefabriceerd en in het Handelsblad binnengesmokkeld. Als men het ontkent, zullen wjj er alles van zeggen. Het Dagblad ontziet niets en niemand. Het wordt tijd ook eens de puntjes op de e's te zetten al willen wij in de ellen dige kunststukken van die lieden niet dan met weerzin afdalen. Een ander feit is de houding van de regeering in zake van de scheiding van kerk en staat. Het beginsel van de grondwet eischt, dat men daartoe koine. Het vorige kabinet, steunende op kerkelijke factiën, reageerde tegen de grondwet; het herstelde de beide ministerien en mengde zich, bij de benoeming van predikanten in Indie en meer in de zaken der kerk en de richting dei- predikanten. Het tegenwoordige ministerie wil losmaking van kerk en staat, opdat de vrije kerk in den vrijen staat besta. De departementen zijn weder in afdeeliugen herschapen en men wil, dat de regeering verder weuscht te gaan: die afzonderlijke afdeelingen zouden gewone afdeeliu gen van do departementen van justitie en finantien worden. Dat juichen wij toe, want nu is het beginsel reeds ten halve toegepast. Om tot een zuiveren toestand te komenmoeten echter nog eenige regelingen worden getroffen. Daarom heeft de minister van finantien het algemeen collegie van toezicht op het beheer van de goederen der Her vormde gemeenten tot medewerking aangespoordom ijverig de hand aan het werk te slaan tot voorbereiding van de regeling van het beheer en van het kerkelijk toezigt op die goederen. Het bewijs dat de Hervormde kerk doordrongen is van het grondwettige beginsel ligt daarin, dat al dadelijk door het algemeen col'egie van toezicht een ontwerp aan de provinciale collegien is gezonden om de regeling voor te bereiden, die door de kerkelijke gemeenten of hare gemagtigden zal behooren te geschieden. Nu schreeuwen Dagblad en Tijd over reactie. Maar was hetgeen het vorige kabinet deed niet reactie en zijn de haudeliugen van het ministerie in dezen niet eenvoudig naleving van de grondwet? Tot dusverre heeft de oppositie nog geene reden om in het kabinet iets af te keuren. Als het ministerie fouten begaat, dan zullen wij ze zonder aarselen aan wijzen. Maar de kliek van het Dagblad zal altijd op- poneeren, omdat graaf van Zuijlen en graaf Schimmel- penninck de portefeuilles niet langer in hunne onbekwame handen hebben kunnen houden. f m LoiUlon, 21 Augustus. Te middernacht is de passagiers- trein in aansluiting aan de boot naar Ierland op de lijn van Chester naar Holyhead in botsing gekomen met een goederentrein, welke met petroleum geladen was. De locomotief, de tender en drie waggon9 eerste klasse zijn verbrijzeld; drie en twintig pas sagiers zijn gedood of door den brandende petroleum verbrand onder hen bevond zich lord Farnhara. De overigen zijn onbekend. De lijken zijn ten toon gesteld in de kerk te Abergeley. De machinist is zwaar verwond. Omtrent het spoorweg-ongeluk op de Chester- en Helyhead- lijn verneemt men het volgende: Dc trein was ten 7 ure cti 15 minuten van Londen vertrokken en kwam ten 1 uur 's nachts in goede orde voorbij het station Pcnsain nabij Alcrgela. Een half uur te voren was daar een goederentrein gepasseerd. Voorbij Llandulas, toen de goederentrein tegen eene helling opwerkte, waren ongemerkt de laatste \vagen9 losgeraakt en rolden met den achtersten, die vol petroleum-vaten was, den weg weder af, waarop zij weldra den personentrein ontmoetten. Bij den schok ont plofte de petroleum, en de locomotief, de tender en drie eerste wageu9 eerste klasse van den personentrein werden te gelijk verpletterd en door het brandend vocht in vlam gezet. De ma chinist had, toen hij de onvermijdelijke botsing zag naderen, zich door een sprong van de locomotief gered. De stoker, die dit niet gedaan had, is dood onder de locomotief teruggevonden. Drie-en-twintig passagiers zijn gedood en door de vlammen en den schok onherkenbaar gemaakt. Een horologie hij een vau hen droeg den naam van lord Farnham, die waarschijnlijk zijne vrouw en dochters bij zich had. Een aantal andere personen zijn gewond, doch bij de afzending van het herigt wareu hunne namen nog niet bekend. Op den trein, die aansloot aan de 9toom- bootdienst naar Ierland, bevond zich ook de hertogin van Al- bercorn, gemalin van den onder-koning van Ierland. Andere telegrammen geven ander getallen van de omgekome nen, welke vau 10 tot 29 variëren. Volgens deze berigten, zou liet vuur uit de locomotief een petroleum-ontploffing hebben doen ontstaan en daarin de oorzaak van het onheil moeten gezocht wor den. Lord Farnham had, zegt men, zijn vrouw en twee dochters hij zich. In Ierland leeft than9, op twee mijlen van Dunvegad, een klein dorp, digt bij Kcnyon, eene oude vrouw, miss Lean geheelen, geboren op het eiland Slcye in 1751 en die dii9 hijgevolg 117 jaar oud Ï9. Zij geniet eene flinke gezondheid zij slaat hare dochter in het huishouden trouw ter zijde en helpt 9morgeu9 en 'savonds de koeijen ijverig melken. Ook houdt zij er veel vau om de couranten te lezen en stelt veel belang in de politiek. Woensdag avond ten tien ure bemerkte men in de buurt van Northuraberland-Iiouse, te Londen, eene reuk van brand. Eerst een uur later ontdekte men dat het vuur schuilde in een der vleugels van het paleis. Kwartier vóór twaalven sloegen de vlammen uit het dak. De hertog en de hertogin waren op hun kasteel van Alnurck; in hunne residentie te Londen bevond zich een huisbe waarder. Men zegt, dat werkvolk \s middags in de zaal geweest was, waar de brand uitbrak. Die zaal was de balzaal, tevens versierd met een aantal prachtige schil derijen en verdere kostbaarheden, waaronder eene vaas vau Sèvre-porcelein, drie voet hoog en 10,000 waard, die een geschenk was van Karei X bij zijne krooning aan den toenmaligen Engelschen gezant te Parijs, den hertog van Northumberland. Dat kostbare stuk is met vele schilderijen enz. geheel vernield. Gelukkig heeft men het vuur kunnen bepalen tot den vleugel van het gebouw waar het was uitgebroken doch de balzaal is geheel uitgebrand en slechts weinig is gered. Vier jaren geleden was het laatste feest door den hertog van Northumberland in die zaal gegeven. De schade van den brand in Northumberland-house eergisteren avond berekent men op 30,000 In Baltimore heerscht groote nood tengevolge van overstroomingen. Meer dan '200 familien ontvangen van de zijde der regering ondersteuningruim 5000 dollars worden iederen dag verdeeld. Om zich een begrip te kunnen vormen van deze ramp, wordt op het feit ge wezen, dat reeds meer dan 75,000 karren slijk, welke de rivier heeft achtergelatenzijn weggeruimd. Parijn, 20 Aug. Volgens de laatste berigten uit Plombièreswordt de gezondheidstoestand van den Keizer meer voldoende. Na een waterkuur te hebben ondergaan gevoelde hij zich gedurende twee dagen zeer vermoeid maar bevindt zich nu veel beter en heeft hij zijne gewone rij toertjes weer begonnen. Men heeft den Keizer en zijn suite een bal aangeboden doch hij heeft er voor bedankt en verzocht dat men het geld dat men daarvoor wilde besteden aan de armen zou geven. De Keizer leeft zeer stil, zeer afgezonderd, en houdt zich voortdurend met de staatszaken bezig. In het Zuiden des lands hebben zware onweders gewoed, vergezeld van hagel, waarbij hagelkorrels ter grootte van een duivenei vielen waardoor veel schade aan boomen en te veld staande gewassen werd toe- gebragt. 50 M Berli|u, 21 Aug. Uit Petersburg wordt gemeld, dat, ten gevolge der voorbeeldelooze droogte van dezen zomer, de Wolga, die koningin der rivieren op verschil lende plaatsen niet meer bevaarbaar is. Tusschen Ja- roslaw en Kastroma (schrijft men) liggen ongeveer 50 stoombooten en 500 schepen, met millioenen puds koren geladen, op het drooge, hetgeen den handel eene on noemelijke schade berokkent. JTVmiïiiox-t 9 21 Aug. Uit Mergentheim wordt gemelddat ook dezer dagen te Wittighausen in het Beijersche Maindistrikt een Fransche kapitein die in burgerkleeding als schilder reisde, gearresteerd werd, terwijl hij bezig was het terrein op te nemen. Men vond bij hem een groot aantal speciale en ook topo- graphische kaarten van die districten; zijne aanteeke- ningen waren zeer uitvoerig en naauwkeurig; hij had de punten aangewezen die versterkt konden worden en uitvoerige berigten opgeteekend betreffende de gesteld heid, enz. van die streken. Hij werd onmiddelijk over de grenzen gebragt. Te Gent hebben den 18 dezer ongeregeldheden plaats gehad, doordien een Hollandsch predikant, de heer van Schelven, de godsdienstige gevoelens van zijn gehoor kwetste. Zij, die waren opgekomen, begonnen eerst te fluiten, waarna de grootste wanorde onstond. Drie personen zijn gearresteerd. Ten 4 ure nam de menigte zulk eene houding aan dat de dominé het noodzakelijk oordeelde om begeleid door de politie en een tal van jouwende straatjongenshet station van den spoorweg te bereiken. Vcnlo, 19 Aug. Men verneemt, dat in verband met de slechting dezer vesting, die op slechts een half uurtje van de Pruisische grenzen ligt, de minister van oorlog besloten zoude hebbeu de rijschool der cavallerie en het depot-escadron van het 2de regement huzaren meet binnen 's lands te verplaatsen, daar, bij het uit breken van eenen oorlog, die dadelijk in handen van den vijand zouden geraken en die escadrons onder zulke omstandigheden toch niet gebruikt kunnen worden om tegen den vijand te ageeren. Een der manéges, die zoo gebouwd is, dat zij gemakkelijk uit elkander kan genomen worden, zoude dan ook naar het nieuwe garni zoen worden overgebragt. De Prins van Oranje is thans hier, om die twee escadrons te inspecteren en voormelden maatregel te bespreken. Hoorn19 Aug. Gisteren had alhier een aller treurigst voorval plaats. De sergeant-brievenfacteur C...., een onberispelijk militair, ridder van de Militaire Wil lemsorde, heeft een einde aan zijn leven gemaakt door zich te verdrinken. Wat het verschrikkelijkste hierbij sisdat bij zijn 3jarig dochtertje een allerliefst kind en waar hij de vaderzoo bijzonder gelukkig mede wasaan zich, vastbond en met zich verdronk. Het was een ontzettend gezigt toen do ongelukkige opgehaald werd met het nog blozende kind op zijn ligchaam gebonden. Alle geneeskundige hulp was ver- ifs. Men verdiept zich in gissingen omtrent die wanhopige daad van den anders zeer oppassenden man, die in het garnizoen alhier zeer in aanzien was. Kampon 19 Aug. De prijzeu der aardappelen zijn hier sterk dalende. Terwijl Maandag op de korenmarkt, des morgens ten negen are de minste prijzen ecu gulden het gebruikelijke schepel warenliepen zij tegen elf ure op 65 60 cent9 af. Vele boeren namen derhalve hunne aardap pelen weer mede naar huis. Hottordain, 21 Aug. Blijkens een alhier ontvan gen particulier telegramheeft de Privy Council te Londen een bevel uitgevaardigd inhoudende dat alle schapen bij den invoer, te beginnen met aanstaanden Zaturdag, zullen onderworpen zijn aan eene quarantaine gedurende veertien dagen. SfcolAvijlc:22 Aug. Gisteren werd in deze ge meente, door het zware onweder, vergezeld van hevige stortregens eene in de weide loopeude melkkoe van den veehouder J. B. gedood, terwijl almede de bliksem sloeg in eene hooiberg. Hoewel aanvankelijk brand ontstaande, werd dezelve echter door spoedige hulp ouiniddelijk gebluscht. Werkendani23 Aug. Alhier en in de ge meente de Werken begint zich de varkensziekte te vertoonen, reeds zijn er al eenige geslagt, die door de ziekte waren aangetast. Jl. Vrijdag is in eene weide onder de gemeente Dusseneen koebeest door het onweder doodelijk ge troffen hoewel het een zwaar onweder wasis men van verdere onheilen gelukkig verschoond gebleven. Vlissiiigfoii21 Aug. Heden is hier ter reede aangekomen Zr. Ms. raderstoomschip de Valkcomm. kapt.-luit. ter zee Koopman tot het afhalen van Zr. Ms. stoomschip Citadel van Antwerpenom aan het Nieuwe Diep verder afgetimmerd te worden. Na het vertrek van dien bodem, zal het marine-etablissement, dat op kleine uitzondering na geheel ontruimd is gesloten worden. M/ïclclelTmi'g"21 Aug. De uitslag der jl. Diug9dag gehouden verkiezing van een lid der provinciale staten in het hoofdkiesdi9triet Sluis, in de plaats van wijlen den heer I. C. O. Benteijn is dat den 1 September a. s. eene herstem ming moet plaats hebben tusschen de hoeren mr. F. J. Brevet, notaris te IJzendijke, en W. C. de Smidt, notaris te Schoon- dijke. Kral)bendijk«, 21 Aug. Voor het varkeu van den molenaar Nieuwenhuyse is dooreen liefhebber 300 gebodende eigenaar wil het er evenwel niet voor afstaanhet dier zal op de aanstaande Goesche kermis ten toon worden gesteld. Zicr*ili5«ee24 Aug. Den 18 dezer werd alhier eene vergadering gehouden van kiezers der Nederduitsche hervormde gemeente waarin zich eene vrijzinnige kiesvereeniging heeft geconstitueerd. Tot leden van het bestuur werden gekozen al de leden van de voorloopige commissie, te weten: de heeren R. Koole, A. Bnijze Mz., C. van der Vliet Dz., J. K. de Bruijne en S. G Nauta van der Grijp, welke laatste voor de benoeming bedankte. In diens plaats werd gekozen de heer F. W. N. Hugenholtz. De vereeniging zal den naam dragen van: Vrijheid en geweten." Men verneemtdatvóór het besluit van den kerkeraad van 's Hage in de zaak van den heer Zaalberg, de heer Groen van Prinsterer zijn gevoelen desaangaande aan een lid van den kerkeraad aldus heeft medegedeeld. „Hoe meer ik over de zaak nadenkdes te meer ben ik, met u, overtuigd, dat de kerkeraad aan de synode moet verklaren, geen persoon op den kansel te kunnen toelaten, die zich, door Godslasterlijke taal, buiten de gemeenschap der christelijke kerk gesteld heeft. Hier althans geld het non possamus. Dit woord „ik kan niet anders, God lielpe mijin den zin en geest van Luther, al is het dan ook met vrij wat minder gevaar uitge sproken zou eene daad zijn een begin der ook door u gewenschte agitatie, ter verbreking van den regleraen- tairen toovercirkeldietelkens meerde gemeente onder de slavernij van het ongeloof brengt. Het middel van revisie daarentegen is, m. i., het onfeilbare middel om elke levensvonk wederom te blusschen en om welligt na langdurig uitstel, te ondervinden, dat men het bij uitnemendheid gunstig oogenblik, door een maat regel, die geen doel kon treffen, heeft laten voorbijgaan. De officiers van justitie te Leiden en die te Tiel hebben bekend gemaakt, dat binnen hunne arrondisse menten zijn uitgegeven twee 50centsstukken en een lOcentsstuk, vervaardigd in nabootsing van echte rijks- muntspecien. Z. M. heeft aan de directie der Nederl. Verzeke ringsbank, gevestigd te Amerongen, bewilliging verleend tot het oprigten van overlevings-kassen op den voet van het door Z. M. goedgekeurde reglement. Verschillende bladen, de zonsverduistering bespre kende, die den 18den in Indie plaats had en tot dusverre zonder voorbeeld is, verhalen dat de schaduwwelke er door ontstaat, nog nooit voor zoover men weet, op de aarde is waargenomen en met de snelheid van meer dan 70 uren in het uur over de straat van Bab-el-Mandeb; de twee Indische schiereilanden, Borneo, Celebes, het noordelijk gedeelte van Australië en eenige honderden uren over den Stillen Oceaan zal vallen; nabjj de golf van Siam zal de middellijn 140 Engelsche mijlen of bijna 50 unr zijn. De Penumbraofschemering de schaduw heeft eene middellijn van 4000 Engelsche mijlen, zoodat de wereldstreekdie min of meer onder den invloed der zonsverduistering gebragt wordteen derde van Afrikaruim de helft van Aziebijna den geheelen Indischen Oceaan en Australië en eindelijk een vierde van den Stillen Oceaan bevat. Eene zoodanige zons verduistering zal in geen honderden, misschien in geen duizende jaren weder voorkomen. Zij duurt ééne minuut langer dan diewelke 584 jaren vóór de christelijke tijdrekening de legers der Meden en Perzen hunne wapenen deed nederleggen, en dan die, welke in 1433 in Schotland waargenomen werd en aldaar lang bekend was als „het zwarte uur. Deze twee zonsverduisteringen waren tot heden de voornaamste in 4000 jaren. Volgens den Hebrew Observer zou men by het doen van opdelvingen te Babel het lijk van koning Nebukadnezar nog wél behouden hebben gevonden. Gemengde berigten. Mijer zal gouverneur-generaal van Neêrlanda Indie uitraken, dat te voorzien was; maar hij zal toch een paar jaartjes de zwarte schapen geschoren hebben, en dat is lang genoeg; die dan zijne schaapjes niet op het droog heeft, heeft geen verstand om herder te wezen. Te Rome zijn al de publieke vrouwen de poorten uitgejaagd, om uiet hinderlijk te zijn aan de prelaten welke die heilige stad zullen bezoeken. Maar, daar die dames niet welkom waren bij het landvolk, hebben zij die nimfen weder naar Rome teruggedreven, waar zij zoo lang zullen worden opgesloten tot dat de Eerwaarde Vaderen Rome weder zullen verlaten hebben. Bij eene fatsoenlijke familie in Gelderland, van de protes- tantsche godsdienst, bestaat gelegenheid tot kraamuit- leggen van geheime geboorten van fatsoenlijke dames, volgens liet Handelsblad. Hoe is dat nu te rijmen, zoo veel fatsoen om de schande te bedekken van fatsoenlijke dames? Maar met geld worden vele misdaden bedekt, waar weinig onderzoek naar gedaan wordt. Eduard te K. heeft op zijne laatste reis een zoodanig blaauwtje ge loopen, dat het bijna ongeneesbaar is en nu zingt men Al was hij blij en opgetogen Toch is die duif hem weer ontvlogen Want zooveel wind en weinig geld Daar is dat kind uiet op gesteld. De kakatoe uit den manufactuur-wiukel te A. moest zooveel niet pratenwant alle menschen staan er verbaasd over; en Twee maanden lang zal het nog duren En goede Mie geeft er niet om Doet maar in manufacturen Want dat is toch niet zoo dom; Om de maand keert hij toch weêr Dus monpel nu zooveel niet meer. De dochter van een kastelein te H. wordt verzocht geen brieven meer te schrijven aan een pilleman, daar zij nu verloofd is aan een timmerman; maar: Het schaap wordt mooglijk kwaad gedaan Dit hoort men zoo al verder Al is het in de lichte maan Maar geenszins van een herder. De veldwachter te B. wordt aangeraden zooveel praatjes niet uit te strooijen van anderen anders zal hij gevangen worden door een docter. Een witrok te R. moest zooveel kwaad niet spreken van de meisjes, anders zal hij een klem op zijn neus gezet worden. Twee dames te Hoedekenskerke worden aangeraden geen kruik bier meer te drinken met jongens van B. op Zaturdag-avond, daar zij beiden verpast zijn; maar men zal er van komen te hooren. Twee dames te Co- lij nsplaat moesten zoo hard niet pratendat het de voorbijgangers kunnen hooren; maar kwaadspreken is de gewoonte van oude vrijstersen een spreekwoord zegt: „Waar eene bij honing uit zuigt, zuigt een spin- nekop venijn uit." Eene dienstmeid in de Nieuwstraat is zoo verheugd nu zij een gouden ring gekregen heeft van haar beminde dat zij hem weer zal laten loopen als de kermis uit is. De tarwe is weder een gulden lager, dat is zes gulden sedert eenige weken, en het brood is twee cent afgeslagen bij de meeste bakkers. Ware nu de tarwe 6 gulden duurder geworden, dan ware het brood zeker 6 cent opgeslagen. Te Middelburg in de Nieuwe Volks-slagterij wordt het vleesch verkocht voor de volgende prijzen: Ossenribben en Lenden Krippen en Rollades Ossenlappen Biefstuk50 Schenkel225 "V" ersclioicleiiliedeu. 40 cent per IV. I^oncl. 40 45 Do ovcrstrooining in Ellicott City Maryland. (Noord-Amerika.) Ofschoon wij onder het binnenlandsch nieuws een kort overzigt van de onheilen die het weder in de jongste dagen in verscheidene deelen van dit land aangerigt heeft, gegeven hebben, zoo is de overstrooming in Ellicott city, zoo verwoestend geweest, dat een meer uitgebreid overzigt daarvan, eene omschrijving waardig geacht kan worden, want men herinnert zich sedert het jaar 1837 geen verwoesting in die streken, die zoo teisterend geweest is, als de tegenwoordige. Het was op den 24sten July jl. dat ongeveer ten half 10 ure iu den morgenstond de mare verspreid werd door lieden die van het land kwamen, grenzende aan Ellicott city, dat de Patasco rivier op eene verbazende wijze aan het rijzen was. Ongeveer ten 10 ure was deze rivier zoo ge- zwolleu dat iedereen die in hare nabijheid woonde zich huiswaarts spoedde om te redden wat maar eenigzins mo gelijk was. Van dit oogenblik af waren de tooneelen die zich hier opdeden hartverscheurend genoeg om met de meeste deelneming vernomen te worden. Laat het onze lezers genoeg zijn te weten, dat de rivier waarvan wij spra ken 40 voet buiten hare gewone oevers gezwollen was. De inwoners van eene rei steenen huizen in die nabuurschap

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1