ESC. HU EUWSBOM. No. 2546. 24s,e Jaarg. Xaturdug 15 Augustus 1868. JAAR M A RKT te ZIERIKZEEvan 31 A.ng:iistiis tot 12 Septemberaanvragen om plaatsen vóór 25 Augustus, bij den Marktmeester. Nieuwstijdingen. €>«g«lan^, r .ouden9 Aug. Een navolgenswaardig iets is in Engeland ingevoerd, waardoor in de ellende van behoeftigen voorzien wordt. Daar men in Schotland ijzeren schepen voor minder geld kan bouwen, dan men dit in Londen vermag, waar de hoogere prijs van levens behoeften, werkloonen enz.de fabriekanten de mede dinging onmogelijk maakt, hebben sedert geruimen tijd de werklieden aan dezen eenmaal bloeijenden tak van nijverheid verbonden, te Londen verschrikkelijk gebrek geleden. De onmogelijkheid en on raadzaamheid inziende van deze menschen voortdurend door aalmoezen in het leven te houden, hebben eenige even wijze als liefderijke mannen een emigratie-fonds bijeen gebragten dus hebben zij honderden van knappe, nyvere werklieden, met hunne huisgezinnen naar Canada gezonden, waar ieder die werken wil, dit niet behoeft te laten uit ge brek aan werk. Gisteren is de laatste partij emigranten, 128 in getal, van Londen vertrokken. Een werkzaam en nuttig leven wacht hen in Canada, waar honderden hunner vrienden en oude makkers reeds aangename woningen vonden. Deze daad van de East London Emigration Society verdient navolging in alle over bevolkte landen. IDtuisfkltntb. JBex°1£jn, 10 Aug. Men beweert, dat bij de regering vele klagten worden ontvangen van Duitsche zouaven die te Rome in de gevangenis eene treurige toekomst te gemoet gaan. Hun getal zou over de driehonderd beloopen, die, wegens desertie tot de galeijen zijn ver oordeeld. Zij beweren, bij de werving misleid te zijn, en dat de Pauselijke regering hare belofte heeft ge schonden. //Nu kan men (aldus redeneert een dagblad van den Rijn) ,/dien lieden wel toevoegen: Gij had u niet moeten laten aanwerven; de Duitsche natie be schouwt het dienen eener vreemde mogendheid voor soldy als een onwaardig bedrijf;- maar er zijn regeringen die dat werven openlijk hebben aangemoedigd, en deze zijn aansprakelijk voor het vervullen der gestelde voor waarden. Zij kunnen zich niet onttrekken aan den pligt, om de gegrondheid van de grieven dier ougelukkigen te onderzoeken. De regering te Potsdam heeft onlangs eene verorde ning uitgevaardigd betreffende het branden van petro leum in de sta't en in de schuren. Art. 1 luidtLampen en lantaarns van brandende petroleum voorzien, mogen noch iri stallen noch in schuren gebruikt worden. Eene Prnissische dame, Jenny van Schwanenfeld, in Rome overleden, heeft 5000 thaler gelegateerd voor het stichten van eene school voor protestantsche kinde ren van te Rome wonende Duitschers en 5000 thaler tot ondersteuning van hulpbehoevende protestantsche kunstenaars te Rome. Uit Neurenberg schrijft menIn het logement vZum Weissen Lower,i" is een kunst-uurwerk ten toon gestelddoor eenen ougelukkigen schuldenaar gedu rende zijne tweejarige gevangenis in de gijzeling ver vaardigd. Het is een klok, wier welgelukt ornamentiek, raderwerk, wijzerplaat, gewigt en orakasting uit.... gekneden roggebrood zijn vervaardigd. Het uurwerk toont met de meeste naauwkeurigheid de urenminuten seconden jaartalmaand en dag aan. De kunstenaar had, gelijk door legale getuigen wordt bevestigd, slechts een eenvoudig broodmes ten dienst om het kunst-uur- werk te vervaardigen. JFrawtmift. 3?ai*ijs 10 Aug. Er heersekt hier thans in alle zaken eene buitengewone stilte. In deu handel schijnt een volkomen zomervacanfie te hec-rsehen er gaat volstrekt niets in om wij zien thans geen touristen of reizigers meer, en de gezig- ten der hotelhouders zijn nu nog langer, dan in het vorige jaar hun rekeningen. Of men al deze narigheid aau hcerschende tropische hitte of aan een andere oorzaak moet toeschrijven weet men niet; zooveel is zeker dat men overal jeremiades hoort, dat de zaken zoo slecht gaan. Onlangs schreef de heer Odysse Barot een artikel tegen den heer Jecker in de Liberie en daagde'de heer Jecker hem tot een tweegevecht uit. De heer Barot nam de uitdaging aan, en gingen zij naar Belgie om te vechten. De wapens waren pistolen. Bij het eerste schot werd de heer Barot in de maagstreek getroffen; de kogel werd echter door een knoop ter zijde geleid en later in den zak van den heer Barot teruggevonden. Zij schenen over den uitslag van het gevecht volkomen voldaan, en namen heel opgeruimd de terugreis aan. De sneeuwval, die van de bergen, welke den Glacier des Pélerins dragen, in de valei van Chamounix is neergestort, heeft groote verwoestingen aangerigt. Gedurende 20 minuten vielen vervaarlijke blokken ijs onophoudelijk neder en sleep'cn in hun val hoornen, hutten en bruggen mede, terwijl zij den te velde staanden oogst vernielden. Gelukkig heeft men hierbij geen verlies van menschenlevens te betreuren, of werd iemand door gekwetst. De ontzaggelijke massa ijs heeft nu een tijde- delijk meer gevormd dat spoedig de dammen zal verbreken en de wateren der rivier de Arve zal doen zwellen. Sedert langen tijd zijn de sneeuwvallen die dikwijls zoo verschrikkelijk in Chamounix, de bewoonde districten niet zoo digt genaderd. De tegenwoordige val wordt aan dc verhoogde temperatuur dei- laatste maanden toegeschreven. Zekere schoenmaker te Parijs was, nu drie jaren geleden het. slagtoffer geweest van eene nachtelijke aanranding door diefstal gevolgd. Op een nacht ging hij door eene eenzame straat der wijk St. Antoine, toen bij plotseling door een kerel werd aangerand. Niet tegenstaande zijn hevigen tegenstand, werd hij op den grond geworpen; de aanvaller zette hem de punt van een dolkmes op de keel, zeggende: /Indien gij u ver roert, zijt gij een man des doods." De schoenmaker, ziende dat hij in groot gevaar was, bleef bewegingloos, en liet zich berooven van zijne portemonnaie, die 130 franken bevatte, alsook van zijn horlogie. De schoen maker deed een aanklagt bij de politie en gaf een zeer duidelijk signalement van den dief, die aan de regterwang eene breede wijnkleurige vlek had. Ik zou altijd dien deugniet herkennenals ik hem ontmoet zeide hij aan den commissaris van politie. Sedert dit voorval waren er drie jaren verloopen en noch de politienoch de aangerande hadden den misdadiger ontdekt. Dezer dagen beklom de schoenmaker de impe riale van een omnibus er was slechts ééne plaats ledig hij nam haar in en bevond zich neven een persoon dien hij onmiddellijk herkende; het was de dief. „Kent gij mij niet meer, mijnheer?" vroeg hij. „Neen," ant woordde de aangesprokene. De schoenmaker sprak geen woord meertoen hij eenige oogenblikken later twee stadssergeanten ontwaarde, stapte hij af en wees op den dief, dien zij aanhielden. Men bragt hem naar een naburig bureau van politie en vond het horlogie van den schoenmaker nog bij hem. .A-linelo, 9 Aug. Gepasseerde week zouden een paar jonge lieden alhier iu het huwelijksbootje stappen, doch stonden niet weinig verslagen toen hun werd medegedeeld dat zulks niet konde plaats hebben door dien uit de overgelegde stukken bleek dat de bruid bij de aangifte van haar geboorte was ingeschreven van tot het mannelijke in plaats van het vrouwelijke ge slacht te behooren zij zullen dus genoodzaakt zijn te wachten tot deze erreur is hersteld. Arnhem 10 Aug. Heden nacht is een zwaar onweder boven deze stad uitgebroken. Ten vier ure ongeveer is de bliksem ingeslagen in een stal van den heer Overgoor, vleeschhouwer alhier, gelegen in de Krommcnelboog achter het gebouw der inwendige zen ding. Daar in de nabijheid van dien stal ook een pakhuis van spiritualiën is van den heer Eberson, bad de brand een ernstig karakter kunnen krijgen. De spoedige hulp der knechts en buren heeft echter de vlam in het begin gestuit, zoodat zelfs de brandspuiten geen water behoefden te geven. De wakkere spuitgasten, die terstond op hun post waren, hebben het meest te lijden gehad van de zware stortbnijen. Dezen nacht is de bliksem ook te Teriet op de Veluwe in een schaapskooi ingeslagen. De stal is geheel verbrand en daarbij zijn van de 200 schapen een 30tal in de vlammen omgekomen. Leiden 8 Aug. Terwijl het vee uit hooggelegen stuk ken weiland reeds lang gestald is of hooi in de weiden wordt gebragt, daar die stukken niets dan ééne dorre vlakte ver- toonen, tracht men de laag gelegen weiden langs den Rijn en den Vliet nog zoo goed mogelijk, door het voortdurend in laten van water in de polders, tegen verdorring te vrijwaren. Ten gevolge daarvan 9taat het water dan ook meestal met dc greppels in de weilanden gelijk en graast het vee er nog genoeg om in het leven te blijven. De opbrengst der melk komt echter gemiddeld op 40 tegen 100 pinten in gewonen tijd te staan. Door gebrek aan geschikt varkensvoeder zijn dc biggen goedkoop geworden. Omtrent sommige veldvruchten luiden de berigten ongunstig. De te veld staande bloemkool levert een volslagen misgewas op, ten gevolge waarvan o. a. te Rijnshurg de tuiniers duizenden gulden schade hebben. Ook andere koolsoorten en meer groenten voor den winter zullen niet te verkrijgen zijn daar de eersten geen kool zetten en de laatsten te vergeefs zijn gezaaid geworden. De tninboouen brengen daarentegen een ruim, de snijboonen, doch bijna uit sluitend in de Vecncn, een buitengewoon gewas op. Van daar worden, behalve de gewone verzendingen van een uitmuntend gewas augurken, diep geladen schuitenvrachten met groote au gurken tegen spotprijzen verkocht, die, bij de schaarschte van komkommers, gretig koopers vinden. De appel- cu perenboomen laten gaandeweg eene menigte half volwassen vruchten vallen en het vooruitzigt bestaat nietdat de oogst gaaf en groot zal zijn. In het Westland worden schoone druiven uit de ka99en gesneden, terwijl die van den kouden grond een niet minder goed beladen en voortreffelijk gewas doen verwachten. iVIiddeltnti*"*11 Aug. Gisteren morgen heeft op de Groote markt alhier het volgende ongeluk plaats gehad. Een twaalfjarig meisje, behoorende tot eene met een caroussel of draaimolen reizende familiezat te ongeveer 8 uren iu den ochtend met haar zusje drie maanden oud, op den schoot in de nabijheid van den molen. Door de vermoeijenis van den laatsten kermis- nacht overmand viel het meisje in slaap en bemerkte niet dat het kind van hare knieën en achterover met het hoofdje in een nabij staanden emmer water viel. De ontdekking volgde te laat. want het kind had toen reeds opgehoudeu te levende aangewende pogingen om de levensgeesten weder op te wekken bleken vruchteloos te zijn. Het lijkje is heden namiddag ter aarde besteld. Xii*:iV>l>oii<lLjlko, 10 Aug. De molenaar Nieuwen huyse alhier heeft een varken gemest, hetwelk thans ruim 460 Ned. P1 weegt, eene breedte van 2,36 el en lengte van 2,53 el heeft. Dit zeldzaam exemplaar van voorspoedigen groei en krachtige ontwikkeling, beweegt zich, ondanks deze buitengewone zwaarte, zeer gemak kelijk en is hagelwit van huid. ^ZÜei'ïltzee 11 Aug, Naar wij tot ons leedwezen vernemen, is II. M. onze geëerbiedigde koningin sedert eenige dagen bedlegerig, lijdende aan afwisselende koortsen. Naar men uit 's Hage meldt, is H. M. de Koningiu se dert eeuige dagen lijdende geweest aan eene ligtc verkoudheid. Intusschen is zij gisteren reeds uitgereden en is er heden te harent een diner zoodai de ongesteldheid niet zóó ernstig is geweest als andere berigten konden doen vermoeden. Zier-il-tiRee, 13 Aug. Heden zijn op de Boter markt alhier door de politie 26 stukjes boter van vier landbouwers in beslag genomen, als hebbende niet het bepaalde gewigt. Is het steeds afkeurenswaardig, indien men niet aan het bepaalde gewigt voldoet, hoeveel te meer is dit thans bij de buitengewoon hooge prijzen der boter. Wenschelijk is het dus, dat onze waakzame politie daarop voortdurend een uiterst gestreng toezigt houdt. Deu 3 September a. s. zal te 's Gravenhage ten behoeve der staatsspoorwegen worden aanbesteed het bouwen eener steenen wachtsluis bewesten Vlissingen, met eenige daarby behoorende werken. Den 24 September a. 8. zal worden aanbesteed het maken van de aardebaan en kunstwerken voor den spoorweg tusschen Middelburg en Vlissingen met het gedeeltelijk daarlangs strekkend kanaal, den onderbouw van de brug te West-Souburg benevens een gedeelte van den Middelburg—Vlissingschen waterweg en eenige verdere werken. - Eenige personen te 's Gravenhagetot verschil lende godsdienstige gezindten behoorende, hebben zich tot eene commissie vereenigd om dr. J. C. Zaalberg Pz., op don dag van zijn wederoptreden als predikant, een blijk van vreugde en ingenomenheid aan te bieden. Naar wij vernemen, werd de vorige week eene geheele lading schapen, van Rotterdam naar Londen gezonden, op de plaats van ontscheping, op la9t der autoriteit onmiddelijk ge- sl.igt, met bevel om de huiden dier schapen te desinfecteren. Deze maatregel is genomen alleen omdat bij het onderzoek die 9chapen bevonden werd dat één daarvan hevig door de pokken was aangetast. Ilieruit blijkt op nieuw, welke gevaren den veehandel van hier op Engeland bedreigen wauueer men niet naauwkeurig zorg draagt, dat slechts gezond vee, en niets anders, daarheen verscheept wordt. Buitendien zou inen iu Engeland alligt tot maatregelen jegens het vee uit Holland kunnen overgaan, die den handel nog, oneindig meer treffen. Men meent te 's Hage met zekerheid te weten, dat het der regering gelukt is een definitieven minister van buiten- landsche zaken te vinden, wiens benoeming binneu kort zou worden publiek gemaakt. Uit Vollenhoven wordt van 10 Aug. geschreven: De schade door den brand van eergisteren nacht ge leden is aanzienlijk te noemen. Immershoewel de meeste woningen tegen brandschade verzekerd waren is dit op verre na het geval niet met de inboedels. Slechts weinigen hebben de gelegenheid gehad iets van het hunne te redden, toen zij uit hunnen eersten slaap onzacht werden wakker gemaakt en ware de brand een paar uren later uitgebroken, wie kan bepalen, hoe vele menschenlevens er te betreuren zouden zijn? Terwijl, naar wij vernemen eene commissie de algemeene lief dadigheid voor de slagtoffers van de ramp zal inroepen, hopen wij, dat de liefde van Nederlands volk zich ook hier niet onbetuigd zal laten, want werkelijk de behoefte aan hulp is groot. Omtrent het ongeluk in de steenkolenmijn van Sainte-Iienr lette verneemt men, dat het aantal dooden, eerst op 47 opgegeven, nog grooter is. VOrgane de Mons welke de vreesselijkste bijzonderheden meldt van het voorkomen der halfverbrande somtijds onkenbaar ge worden lijken, en van de tooneelen, welke bij het op brengen derzeive aan den ingang van de mijn plaats vonden verzekertdat 52 slagtoffers reeds gevonden zijn, en waarschijnlijk nog niet allen buiten de mijn gebragt zijn. Het voorval schijnt aan niet-nakoming van de reglementen bij het doen springen van een nieuwen gang in de mijn te zijn veroorzaakt. De opzigter, die de schuld van zoo groote ramp is geweest, is zelf het eerste slagtoffer van zijne onvoorzigtigheid geworden. Amerikaansolic toematen. Men berekent het getal dooden te New-York, gedu rende de week der onuitstaanbare hittewaarvan wij voorleden spraken, op 1,142 zielen. Een der meest geheimzinnige diefstallen vond dezer dagen in de Importer's en Traders bank in New-York plaats. Men vermist in bonds, bankbilletten en green backs voor ongeveer 80,000 dollars. Ofschoon men 5 sloten aan de brandkast heeft, en ieder slot van eene bijzondere sleutel voorzien isdie in handen van vijf verschillende personen zijn, en alhoewel men zonder dat die 5 sleutels aangewend worden, de brandkast niet kan openen, zoo is de vogel gevlogen, en niettegenstaande de politie binnen en buiten de gezegde bank alle moeite zich geeft iets meer van dezen onbegrijpelijken diefstal te ontdekken, blijft allee voorloopig met eene sluijer overdekt. In Brooklyn vond voorleden week een allerliefst huisselijk tooneeltje voor, dat trouwens soms in andere plaatsen der wereld niet vreemd is. Mevr. Black well scheen het niet zeer op haar dienstmeisje gesteld te hebben, en dreigde haren heer en meester dat zy het huis zoude verlaten als het meisje niet aan den dijk gezet wierd. Maar hoe minder het dienstmeisje mevr. begon te bevallen, des te meer vond mijnheer behagen in haaren het gevolg daarvan wasdat de maagd rustig bleef, waar zij was. Mevrouw werd woedend en verliet het huis, en om zich nu genoegdoening te ver schaffen, heeft zij bij het geregt eene klagte ingeleid tegen haren echtgenootwaarin zy hem van moed willige verlating beschuldigt. Arbeiders kunnen hier nog steeds brood vinden en in vergelijking van andere landen hebben zij hier het land van honig en melk vopr zich. In den omtrek van den Michigan central spoorweg verlangt men arbeiders op boerderijen. Men biedt hen 3 tot 5" dollars per dag aan, behalve kost en inwoning, er 2000 lieden kunnen onmiddelijk geplaatst worden. De president zond voorleden week aan het congres eene boodschap waarin hij eene verandering in de grondwet voorsloeg, waarbij het volk zelve voor eenen president en vice-president zoude kiezenzonder dat dit op den tot nu gevolgden weg door bijzondere kiezers zal plaats vinden. Dat een president en vice-president gedurende 6 in plaats van 4 jaren in ambt zullen blijven. Dat bij onverhoopte gevallen de secretaris van staat de opvolger van den president zal worden, en dat de senatoren even zoo door het volk zelve gekozen zullen worden. De regters der supreme court zullen voor 12 jaren en niet voor levensduur benoemd worden. In Owensboro, in den staat Kentucky, heerschte voorleden week eene algemeene verslagenheid door dat meer dan een honderdtal gasten in onderscheidene hotels door het drinken van melk bij den avondmaaltijd ver giftigd werden. Zij werden alien op een en dezelfden tijd ernstig ongesteld en men kan zich voorstellen welke schrik dit te weeg gebragt heeft. Gelukkig heeft niemand daarbij het leven verloren en de meesten bevinden zich op weg van beterschap. De melk wordt onderzocht. Onlangs in el deu wij in hoe grooten getale de bewoners vau New-York ten gevolde van de bovenmatige hitte bezweken zijn. Zelfs negers krijgen er zonnesteken. Doch wat de New-York Round-Table thans meldtgaat alle beschrijving te boven. Geen blanke, schrijft het blad, is hier zijn leven een oogen- blik zeker, zoo hij geen hoed van versche bladen heeft, zoo hij niet van 11 uur 's morgens tot 4 uur 's namiddags in de schaduw blijft, en van lyd tot tijd een koud bad van 35 minuten neemten bijzonder zorg draagt om in dc tusschenpoozen zich dood kalm te houden en zich niet te veel iu te spannen. Gemengde berigten. Het bakkers-monopolie is ontbonden, en bet brood is bij sommige bakkers 5 cent afgeslagen eu by de andere maar 3 cent, terwijl bet goedkoopste brood het beste is. Zij hebben het dan ook zoo druk dat het een oploop is en de menschen niet in huis kunnen, dat een gruwel is in de oogen van het driemanschap, dat de kaart gaf. Nog nooit zijn er zooveel krengen geslagt dan tegen woordig; het zijn geraamten met vel over de beenen. Zelfs zijn er verleden week twee doode koeijen binnen- gebragt, zonder dat men ergens heeft zien aangeplakt „Vleesch vim afgestorven bectsten." Ook schijnen de nuchtere kalveren thans veel overeen komst te hebben met kleine kinderende tanden zitten op hunne borstjes. Het zal dus ook wel noodig zijn dat de keukenmeiden by de scheikunde nog het kiezen-trek- ken leeren, dan kunnen zy de tanden uit het vleesch trekken vóór dat het op tafel komt. In Amerika wordt het versche vleesch thans vervoerd tot op afstanden van 500 en 1000 mijlen van het uiterste Westen naarNew- York, in spoorwagons, opzettelijk vervaardigd om ontbin ding tegen te gaan. De wagon heeft dubbele wanden, met eene tusschenruimte van drie duim, welke gevuld is met kurk ten einde de warmte zoo weinig mogelyk te geleiden. Onder den metalen bodem van den wagon zijn luchtbuizen aangebragt omgeven door ijs, en zoo komt het onbedorven te New-York aan. Het slagten van geiten neemt in Gelderland meer en meer toe. De mindere standen hebben er voordeel van, en bij elke kudde schapen ziet men een zeker getal geiten en bokken. Gelderland had in hetafge- loopen jaar 40,000 van die dieren, en dit getal zal nog ver- grooten daar de boeren van meening zijn, dat zy voor de gezondheid der schapen nuttig zjjn. Het 5 ellen hooge standbeeld van Karei den Groote is dezer dagen te Luik onthuld, en is omgeven door 6 kleine Kareltjes, die maar 1 el hoog zijn. Dit standbeeld heeft bij de Luikenaars meerder vreugde verwekt dan het standbeeld van Leopold bij de Antwerpenaars, die het wel in de Schelde zouden willen gooijen als het niet te zwaar was. Dus, om koningen op te dringen aan een volk, hetzy dood of levend, dat is niet aardig voor de opdringers want zij kosten te veel geld om ze niet hartelijk te groeten. Sommige Fransche dagbladen beginnen Napoleon weder te herinneren aan de zoogenaamde natuurlijke grenzen van Frankrijk en er op te wijzen, hoe Frankrijk als het ware gedwongen is Pruis- sen tot een oorlog uit te tarten. Verscheidene hoofd ambtenaren van het Fransche ministerie van oorlog zijn naar de Pruissische grenzen gezonden, ten einde te onder zoeken welke hulpbronnen die streken zouden aanbieden voor het geval het noodig mogt worden geoordeeld, daar een groot leger bij elkander te trekken. Ontdekt, een buskruid-mijn te Rome, die gelukkig het doel heeft gemist daar het zeker op zijne Heiligheid gemunt was. Met eene goud-mijn zoude de Paus beter zijn, zoowel als alle vorsten. Te O. is een vrachtrijder schrikkelyk te leur gesteld in het mennen van hooi en vlas dat hy jaren gewoon was te doen voor voorname lui, die daar nu een ander loopje op hebben gevonden maar zegt cats: „Wantzy trekkeu niet alleen bate uit de gemeente dat zij in handen hebben, maar zij vertienvoudigen hunne inkomsten door uitvindingen van allen aard." Dus, 't is nog als voordezen. Eene boeren-dame in Noord-Beveland moest niemand iu het publiek belasterenmaar die kaast moet den bal verwach ten. Indien men op haar toepast hetgeen zy vaneen ander zegt, dan zal men juist de waarheid vernemen. Maar al dat praten Zal haar niet baten Want al die liegers Zijn meest bedriegers Dat aan haar gebleken is Bij de laatste kermis. Te Arnemniden zingt men Een Wagenmakers-knecht te A. Die is nu bezig in A. Spa En zit te praktiseren Hoe bij 't toch aanleggen zal Om haar te krijgen in de val Met hare mooije kleêren. Maar als hij haar niet krijgen kan Dan is het maar een domme Jan. Een braaf mensch te Wvoor wien eene plaats te Middelburg zal worden besteld, gaat steeds voort aan een twaalfjarig meisje signalen te geven met zijn stok, niette genstaande hij reeds door de moeder het hof is afgejaagd en nu zingt men: Wel gek! pakt maar je biezen, En wil den moed verliezen Om Mijntje vast te krijgen En maar geduldig zwijgen. Te Hoedekenskerke wordt eene boerenmeid aange raden, zooveel niet te praten van de jonge lui, waar zy altyd wat van te zeggen heeft wanneer zij komen; maar: Er zal er een komen Die nog heeft wat geld Van onder de boomen Waar ze is op gesteld. JlHrktpryzcn te Zicrikzec. 13 AUGUSTUS 1 868. Boter, laagste koers ƒ0,675 en hoogste koers ƒ0,75 per 5 ons. Kip-Eijeren, laagste koers ƒ0,60 en hoogste koers ƒ0,70 per 25 stuks. Burgrerlyke Stand te Zierikzee. geboren: 6 Aug. Eene dochter van H. Logmans en E. Struyk. - 8 dito. Een zoon van J. de Waard en J. M. Pher-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1