k Zli ISC MlilWSIK 24slc Jaari»*, Xaturdag 20 Junij 1868. <h Z& Heke 11 (1 in akin g. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, brengen ter kennis van belanghebbenden dat Heeren Commissarissen over de Armenschool in deze gemeente, eene zitting zullen houden in de Regentenkamer van liet Hervormd Diaconie-Arniengestichtop Zaturdag 27 dezer, dos namiddags 7 ure, tot het ontvangen en beoordeelen der aanzoeken om plaatsing van kinderen op die school, en worden ouders of voogden die hunne kinderen daar wenschen geplaatst te zien, opgeroepen om zich daartoe aan te melden aangezien tusschen- tijds geene kinderen op de school kunnen worden toegelaten. Zierikzek den 18 Junij 1868. De Burgemeester C. J. FOKKERWeth. l.B. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. De BURGEMEESTER van Zierikzee roept w den verlofganger Jacobus Baljeder ligting van 1867, behoorende tot deze gemeente, op, om zich onverwijld in werkelijke dienst te begeven ten einde gedurende drie maanden onder de wapenen te worden behouden, krachtens art. 137 der Militie-Wet, zullende hij uiterlijk op '27 dezer by zijn korps te Vlissingen aanwezig moeten zijn voorzien van zijne kleeding en equipement-stuklcen, alsmede van zijn voor vertrek af- geteekende verlofpas. De interpellatie over de formatie van bet kabinet, Den 15,16 en 17 dezer heeft de Tweede Kamer een poli- tieken strijd gevoerd over de optreding van het nieuwe ministerie en de voornaamste vraagpunten van den dag. Mr. Daniel Hoorders opende de debatten met eene rede, zoo vol venijn in den trant van liet Dagbladdat cle heer c/e Bosch Kemper verklaarde geen practisch doel in zulk een aanval te zien en dat men tegen een pas opgetreden kabinet misbruik maakt van het recht van interpellatie door het gebruik van parlementaire invec tieven. De hoofdpunten, die bij de debatten zijn uitgekomen, ook na de inlichtingen, die de heer Thorbecke den 17den gafT toen hij, na lichte ongesteldheid, in do verga dering verscheen en door een oud-parlementair veteraan, den heer J. K. van Goltstein, „op waardige wijze" werd. geïnterpelleerd, zijn de volgende. Do ministers hebben verklaard „uit deferentie voor de Kamer alle inlich tingen te willen geven. Die deferentie ging niet zoover mv. D. Koorders te beantwoorden, die den moed heeft anderen van cameleontische politiek te beschuldigen en zeil een paar jaren geleden ultra-liberaal was, zoodat hij door rar. J. Heemskerklid der Kamer, gevoelig in de Gids werd terecht gewezen en nu ultra-antire volutionair en de volprezen kampvechter van het Dag blad. is, die de „dwalingen zijner jeugd" door verdubbelde heftigheid inhaalt, waarvan hij zegt nu genezen te zijn. De heer Thorbecke en de ministers hebben wat de vorming van het kabinet betreft, uiteengezet, dat twee denkbeelden vooropstonden eene liberale regeering geen mixtuur van liberaal en conservatief, die gebleken is een ongezonde drank te zijn, maar een kabinet, waarvan de leden zooveel dit kon, vreemd waren geweest aan den jongsten strijd tegen een anti-constitutioneel mi nisterie, die persoonlijke antipathien had opgewekt. Nu moge men dit laatste ontkennen, zooals de heer W. van Goltstein deed, wij weten met zekerheid, dat dc omgang en de verhouding tusschen de Kamerleden in den laatsten tijd van spanning getuigde. Zie naar de tooueelen in andere landenzie de heer W. van Goltstein. Jain onze Kamers krijgt men elkander niet bij 't haar of schiet niet met revolvers; maar de toestand is redde loos als 't zoover bij ons, kalm Nederland sell karakter in 's lands raadzaal kwam. Eene partij, die de meerderheid beweert te hebben, raoet met liare meest uitstekende hoofden optreden, is gezegd. De lieer van Bosse gaf als reden, waarom de lieer Thorbecke geene portefeuille heeft aangenomen zijne jaren. Maar, voegde de heer Thorbecke er bij, het moreel gezag stelde ik steeds boven ambtsgezag. Toen wijlen Koning Willem 11 den heer Thorbecke in Maart 1848 vroeg: „wilt gij Mijn minister van binnenlandsche zaken zijn?" was het antwoord: „als het niet anders kan Sire!" Ware het volstrekt noodig geweest, de heer Thorbecke zou zijn opgetreden. Het was niet noodzakelijk en het zou eer tot verzoening leiden, dacht men, zoo de zegepraal van de liberalen niet als een zege van personen werd beschouwd. Men moet de schouders ophalen over aan tijgingen, alsof een parlementaire strijd geschiedde uit portefeuillejacht, sprak hooghartig de heer W. van Golt steinjr. Wij begrijpen dat een jong lid der Kamer, die ook op zijn tijd eens aan de groene tafel zal willen plaats nemen, zoo spreekt. Maar hij lotte niet op dc tijdsomstandigheden, waarin een ministerie moest ver wijderd worden, dat zich aan het gezag vastklampte en in zijne erkende organen de oppositie dat verwijt dag op dag deed, zoodat de heer de Bosch Kemper dc op positie, bij de interpellatie van den heer Thorbecke over de tweede ontbinding, met ronde woordendie in de Kamer zijn gesproken en gedrukt staan daarop had gewezen. Eene zoogenaamde liberale politiek, geene partij-rc- geering, verlangt de natie. Zulk eene politiek vindt bijval bij de overgroote meerderheid en is in 's lands belang, na een zoo feilen strijd. Alleen zjj, die er be hagen in scheppen en voordcel in zoeken in troebel water te visschen, kunnen verplaatsing van zulk een strijd verlangen, opdat hg langer voortduurt. De heer van Bosse wil, als hoofd van het kabinet, verzoening- maar daarom heft hij toch de liberale banier: de drie kleur met den Oranjevlag hoog op en had recht Koorders toe te voegenbeproeft ze neder te halen, nu me steun het vorig ministerie niet kon redden. De onder wij s-k westie is lang en breed besproken. De Minister van Binnenlandsche Zaken wil de wet niet herzien, maar ze eerlijk en mild toepassen; dan zullen de meeste bezwaren verdwijnen. Wij zeggen met den lieer TE. van Goltsteinhet recht van initiatief is daar: blijkt het dat de minister zich vergist, laten zijdie bezwaren koesteren voorstellen doen om de wet te verbeteren en de ware liberalen die van deze zaak geene partijleus maken, zooals de conservatieven, zullen ge reed zijn om tegen billijke grieven wettelijke voorzio- ning te nemen. Dat weigert het ministerie ook niet, mits het hoofdbeginsel: de openbare staatsschool, zonder dogmatisch onderwijs, gehandhaafd zij. De koloniale kwestie is lang en breed bespro ken. Van alle zijden i9 de heer van Bosse aangevallen, omdat men vreesde dat hij als vroegere mede-redac teur van het Tijdschrift voor Nederlandsch-Indie to snel zou gaan. De heer de Bosch Kemper merkte terecht op, clat een finantiëel man altijd omzichtig is. Het cultuurstelsel was een middel om tijdelijk geld te maken; maar men moet niet deuken dat in Indie alles stilstaat; de tijd eischt hervormingen. Nu zal zelfs de vurigste radicaal niet zoo onzinnig zijn al wat bestaat te willen sloopen zonder iets in de plaats te stellen. De regeering verklaarde dat bij de toenemende uit gaven in Indie en in Nederland de grootste zorg aan de finantien moet worden besteed. Zij zon de wet handhavendie voor Indie verbeteringen eischt. Maar zij zou geene ingrijpende maatregelen nemen zonder wettelijke regeling. De minister van koloniën zeide dat zoo men zich verdiept in eindelooze redevoeringen, een man in zijne positie vele belangen moet verwaar- loozen bij de Indische begrooting voor 1869, die reeds in Augustus zou worden ingediendzou de Kamer met vrucht zijn stelsel kunnen nagaan verder wilde hij de verschillende groote Indische belangenals grondbezit, cultures, uitgifte van gronden in erfpacht, overeenkomsten van particulieren met inlanders en de hoofden en heerediensten wettelijk regelen. Wij zullen, aldus besloot de heer van Bosse, opbouwen, alvorens wij afbreken, met het oog op de finantien. Wat kan men meer eischen? Dat de coterie van de gevallen ministers, bij monde van een mr. D. Koorders het kabinet eene „systematische oppositie" aanzegt, is volstrekt niets vreemd. Hoe feller zij is, des te eer zullen alle gematigde leden het doel doorzien en zich afkeerig betoonen van eene venijnige oppositie, door portefeuillejacht geïnspireerd en aangevoerd door een penvoerder, die door een schrijver van eene brochure, getiteld: „een Vredebond," onlangs een outcast werd genoemd, omdat hij in liet gevoel van verkropte woede over het verlies van ieders achting allen tot zijn peil zou willen laten afdalen en daarom ieders politieke eerlijkheid in verdenking zoekt te brengenmet eene pen in gal gedoopt. De eerste kennismaking tusschen regeering en ver tegenwoordiging heeft plaats gehad. Zij heeft tot resultaatdat de overgroote meerderheid met kalmte zal afwachten welke daden gepleegd worden. Reeds de heuscher toon van de meeste sprekers in de Tweede Kamer bewijstdat de formatie van dit kabinet en zijn programma de vruchten van eene gezonde liberale politiek zijn. izee, 17 Junij. Dingsdag jl.des namiddags ten G urehad de openingplaats der Tentoonstelling, in tegenwoordig heid der leden van het Departement van Nijverheid en de inzenders van voorwerpen tot de nijverheid behoorende. De Voorzitter van het Departement, de heer S. G. N. van de li Grijp, gaf een historisch overzigt van de wijze waarop de Tentoonstelling tot stand is gekomenbragt hulde aan de zorgen der Com missie en wenschte haar voorloopig geluk met. den goeden uitslag. De heer Mr. P. van der Meer Monit, president der Commissie, beantwoordde den heer v. d. Grijp, dankte hem namens alle nijveren in Schouwen en Duiveland voor de groote belangstelling door hem in de Nijverheid steeds betoond, deed zijne verdien sten uitkomen als voorzitter van dit departement, bragt vervolgens hulde aan de wakkere inzenders, die getoond hebben het nut van tentoonstellingen te begrijpen en eindigde met een woord van dank aan Heeren Burgemeester en Wethouders voor het welwillend afstaan der zalen op het Raadhuis. De heer Mr. B. C. Cau nam nu het woord en zeide dat de Gemeenteraad met genoegen de ge legenheid heeft aangegrepen om door het afstaan der lokalen een bewijs te geven van zijne sympathie voor de edele bedoelingen der Commissie voor de belangen van de Nijverheid in Schouwen en Dui veland en eindigde met den wensch dat de nijveren rijke vruchten mogen trekken van deze expositie. Nadat een en ander was bezigtigd begaf men zich naar de buiten-societeit »Parklust", waar ter eere der Tentoonstelling door het Mannenkoor en het gezelschap Kunst en Eer" een concert werd gegeven. Een bezoek gistren aan de Tentoonstelling ge- bragt overtuigde ons, dat zij uitnemend geslaagd is. Een rijke verscheidenheid van voorwerpen, waar onder eene menigte die uitmunten door schoonheid van vorm, doelmatige inrigting en kunstige bewer king boeit het oog en wij weten naauwelijks wat meer te bewonderen de rijke en prachtige ver zameling of de uitmuntende schikking der voor werpen, waardoor alles zoo goed mogelijk uitkomt. Wij hopen dat de Commissie de voldoening zal mogen smaken dat cle Tentoonstelling ruim wordt bezocht waarlijk zij verdient het ten volle. Nieuwstijdingen. •SS!.e&jetlamfo. 's voBilusig^o15 Junij. l)e aangekondigde interpellatie van den heer Koorders, waartoe dc tweede kamer hem verlof heeft verleend, heeft heden plaats gehad. Do heer Koorders heeft een tal vnu vragen gedaan, betrek king hebbende op dc koloniale aangelegenheden, dc onderwijs- quacstie en de samenstelling van het kabinet. De minister van financiën heeft naar aanleiding daarvan verklaard dat de luidende gedachte bij de za men stelling van het kabinet is geweest verzoening en niet exclusivisme. Dc minister van binnenlandsche zaken heeft de vroeger uit gesproken ineening herhaald, dat namelijk eene eerlijke en regtvaardige toepassing der wet op het lager onderwijs strekken kan tot wegneming van grieven. Dc minister van koloniën gaf als zijn overtuiging te kennen dat de eerste zorg der regeering moet gewijd zijn aan de financiecle aangelegenheden van Indievoorts aan de regeling der cultnnraangelegenheden, het grondbezit, de erfpacht en de heereudiensteu bij de wet. De boeren Heijdenrijck, Sijpesteyn en de Bramv hebben verklaard niet bevredigd te zijn door de van de regeering ont vangen mededeelingen, evenmin wat dc koloniale als dc onder* wijs-quaestic betreft. Brilkel13 Junij. Ontbreekt het in den regel bij elke openvallende betrekking niet aan een groot aantal sollici tanten, als een bewijs daarvoor deelt men mede. dat er zich voor de eerstdaags vacant komende betrekking van hulponder wijzer aan dc openbare school alhier, waaraan slechts 350 trnctement. verbonden is, 24 (zegge vierentwintig) sollicitanten hebben aangegeven. liet schijnt dus dat het hulponderwijzers-personeel nog al groot is. ITulü»t, 17 Junij. Bij de opening der stembus op heden is gebleken, dat, ter verkiezing van een lid der provinciale staten in dit hoofd-kiesdistrict, zijn ingeleverd 423 geldige stembiljetten. De heer E. U. F. IF. Mathon, directeur dei- registratie en domeinen te Middelburg, bekwam 191, de heer 11. J. van den Bergegrondeigenaar te Axel, 83 de heer J. Sturmgemeente-ontvanger en polder-administrateur te Neu zen, 05 de lieer S. A. de Smid/, notaris te Axel, 35 stem men, enz.zoodat tusschen de heeren Mathon en van den Berge eene herstemming moet plaats hebben. Axel, 1G Junij. Zóówel in deze als in de omliggende gemeenten zijn door de besturen buitengewone maatregelen genomen nopens het vastleggen der honden, daar de gevallen van hondsdolheid ook in de grensgemeenten van het naburige Belgie zich op onrustbarende wijze vermeerderen. Middelburg', 15 Junij. Aanstaanden Vrijdag zullen voor het provinciaal geregtshof in Zeeland teregt staa.ii Elias Remijn, oud 18 jaren, en Marinus van Paas- sen, oud 21 jaren, beiden geboren en wonende te Goes, beschuldigd van een aantal verschillende diefstallen (onder anderen in de Roomsch-CJatholieke en de Chris telijk Afgescheidene kerk te Goes), meerendeels oncler verzwarende omstandigheden, enz. In deze zaak zijn 22 getuigen gedagvaard. De beschuldigden zullen worden verdedigd door mr. A. J van Deinse. Aan Adrian us de Loos. bij arrest van het provin ciaal geregtshof in Zeeland dd. 20 Maart. jl. tot de doodstraf veroordeeld, is bij koninklijk besluit van 11 dezer gratie verleend en die straf verwisseld in tucht huisstraf van 20 jaren. Binnen korten tijd vertrekken van Vlissingen naar Amsterdam en Nieuwediep weder een zestigtal werk lieden van 's rijks marinewerf, die derwaarts zjjn over geplaatst. GroesS18 Junij. De vijftigste verjaardag van II. M. onze Koningin werd gisteren alhier op dc gebruikelijke wijze door het uitsteken van vlaggen, het luiden der klok en liet in spectie maken der dd. schutterij gevierd terwijl 's avonds op verschillende plaatsen klein vuurwerk werd afgestoken. Door verschillende vcreenigiugen, als ook door het gemeente bestuur alhier worden er toebereidselen gemaakt, voor te houden feestelijkheden bij gelegenheid van de aanslaande openius; van den spoorweg, die naar men bepaald verzekert met den 1 Julij e. k. zal plaats vinden. Het. kohier van den hoofdelijken omslag voor deze gemeente is vastgesteld opf 23745, en dat der belasting op de honden op - 540, te zemen 24285,— Ziorikzee, 16 Junij. Z. M. heeft benoemd tot Directeur van het eerlang te openen telegraafkantoor te Waalwijk, de Heer II. Baggermanthans tele grafist der 2de klasse alhier. Zierikzee18 Junij. Dingsdag 11. had alhier het volgende ongeluk plaats. De persoon van II. Bothijl een oppassend en vlijtig metselaar en vader van een talrijk gezin, werkzaam zijnde aan een schoorsteen der teekenschool alhierhad het ongeluktoen hij een zijner kameraden wilde grijpen die zoude vallen zelf van de stelling te vallen, op eene hoogte van ongeveer 20 voet, met dat noodlottig gevolg, dat zijn voet ge kneusd en zijn pols gebroken is. Mogtcn edele menschen- vrienden dit huisgezin ter liulpe komen en hen daardoor voor gebrek bewaren. De 50ste verjaardag van II. M. de koningin werd gisteren alhier op de gebruikelijke wijze gevierd zoo door het bespelen van het carillon als door het uit steken der vlaggen van de openbare en vele particuliere gebouwen. De eerste kamer der slalen-generaal is tot hervatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen Maandag 22 dezer. Uit Leeuwarden wordt van eergisteren geschreven In den afgeloopen nacht, waarschijnlijk tusschen 1 en 2 uur, zijn uit het tuchthuis alhier zes gevangenen, waaronder twee zeer gevaarlijke, ontvlucht. Zij bevonden zich in van ijzeren afsluitingen voorziene alcovenop eene der bovenzalen var. den vóór eenigen jaren gestich ten nieuwen vleugel. Nadat iedere afsluiting verbroken of geopend washebben zij door middel van een of ander werktuig een gat in don zolder van de slaapzaal weten te zagen en zijn zij vervolgens daardoor op den zolder en door het openbreken van een der dakvensters op het dak gekomen. Van deze zijde was het verder ontkomen echter moeijelijk. omdat langs den overkant een schildwacht was geposteerd. Zij beproefden dus het dak van het naast gelegen gebouw te bereiken 'tgeen hun maar te wel gelukte. Een touw, zamenge- steld uit 45 strengen gareu, tot den arbeid behoorende, dat zij hebben weten te vervaardigen werd nu aan eene ijzeren stang of bout van een dakvenster bevestigd. Een der gevangenen liet zich van de steile hoogte naar beneden glijden en kwam in de gracht te lande die hij wist over te zwemmen. Het touw werd daarna aan een der aldaar staande boomen vastgemaakt, en weldra waren ook de vijf overigen in vrijheid. In de gevangenis zelve was niets bemerkt en even min door de wacht daar buiten geplaatst. Door een burger, die een paar der ontvluchten aan een der uitgangen van de stad had bemerkt, werd echter al spoedig aan de nacht-politie van de zaak kennis gegeven, en nu was in weinig tijds alles in bewegingom de vlugtelingen op te sporen. Reeds vroegtijdig waren twee, met name Christoffel Veldink en Hendrik Jan Huibeek, weder gevat, beiden door landlieden cle een onder het dorp Goutumde ander onder het dorp Rijperkerk. Den laatste vooral werd men niet clan na eene zware worsteling meester, waarvan de teekenen duidelijk aan hem zigtbaar waren, toen hij, sterk gebonden, door de boeren op een wagen herwaarts werd gebragt. De telegraaf was reeds vroeg tijdig naar alle kanten werkzaam om aan de justitie van het gebeurde kennis te geven. Verscheidene rijks veldwachters zijn verschillende wegen opgegaan om te trachten de vlugtelingen in handen te krijgen, wier signalement overigens ook reeds is verspreid. Het zijn 1°. Johan Koenraad van Schenk, geboren te Amsterdam, laatste woonplaats Veenhuizen (berngt door den moord op een ontslagen kolonist), oud 28 jaren (N°. der klee- dingstukken 3842); 2°. Henrich Schultz, geboren te Bern, laatste woonplaats Harderwijk, oud 30 jaren (N°. der kleedingstukken 3890)3°. Wilhelm Spelleken zich ook noemde Karl Romsberg, geboren te Beek, bij Rhü- rort, oud 26 jaren (N°. der kleedingstukken 4126); 4°. Gerardus Hendrikus Schafstal geboren te Weesp, laatste woonplaats Amsterdam, oud 35 jaren (N°. der kleeding stukken 3415). Hoe de voorbereiding derontvlugting en deze zelve zoo ongemerkt hebben kunnen geschiedenis inderdaad bijna onbegrijpelijk. Aan de alcoven is niet de minste braak te ontdekken. Men schrijft verder van 16 Junij. Aan de gemeentelijke politie van Dantumadeel en de rijks-veldwacht aldaar is het heden mogen gelukken drie der gisteren ontvlugtte gevangenen in handen te krijgen bij het dorp Rinsuma- geest. De vierde wist het nog te ontkomen maar zal stellig ook wel weder ter plaatse zijn waar het behoort. Zwaar geboeid werden zij heden namiddag met de Dokkumer trekschuit herwaarts gebragt. Onder wegsprong een hun - ner over boord; slechts als lijk werd hij weder opgehaald. Onder de gearresteerden bevindt zich cle beruchte Schenk. In den afgeloopen nacht hebben zeal dadelijk, ten einde geld en kleederen te bekomen, bij een ingezetene van het dorp Roodkerk ingebroken en zich aldaar van gouden en zilveren voorwerpen, geld, mans lijfdragt en linnengoed meester gemaakt. AMRRIKAANSCIIE GEMENGDE BERIGTEN. Bij gelegenheid der nominatie van generaal Grant als presidentheeft men hem eene serenade te Was hington gebragt. Tot het publiek heeft hjj gezegt „Al wat ik zeggen kan isclat tot welke positie ik door uw gekozen zal worden ik trachten zal de ver- pligting daaraan verbonden met trouw en eerlijkheid te vervullen." Te Washington zullen twee Japannezen van hoogen rang zich vestigen om onze taal en in- rigtingen te leeren kennen, om later naar hun vaderland weder terug te keeren. Jenny Lind zal de Yereenigde Staten weder bezoeken, en zeker goede zaken maken. Edwig Boothbroeder van den moordenaar van Lincoln geeft thans tooneel-voorstellingen die druk bezocht worden. Te New-York heeft één man in 1867 een millioen guldens aan belasting betaald. Men leeft dus hier niet goedkoop. Ook de levensmiddelen zijn in dc groote steden verbazend duur. Het vleesch is onder andere duurder als te Londen. Het is dus geheel anders als voor jaren, toen men in Amerika een os kocht waarvoor men in Engeland geen schaap had. Ook de groentens zijn verbazend duur; zoo kost b. v. een komkommer te Washington 25 a 30 Hollandsche centen. In de binnenlanden is trouwens alles veel goed- kooper. In Amerika wordt schrikkelijk den spot gedreven met kruisjes en lintjes, waar de Nederlanders zoo zot naar zjjnzelfs naar kruisjes van metaal. Zoo las men onlangs in eene courant een versjedat vrij vertaald luidt: „In oude tijden hing men (en soms bij abuis) Iedereen die stalzoo dadelijk aan het kruis. Thans echter hangt men (om ieder te gerieven) Een kruis aan iedereen en dus ook aan dieven." Dat alle goederen in Amerika niet algemeen zijn, zoo min als in Nederland bljjkt uit het volgende Twee Indianen stonden onlangs teregt wegens het vangen van aalen toen de regter vroegwaarom zij dit gedaan hadden, antwoordde er een en zeide„Dat zal ik u zeggen, mijnheer, wij hadden honger en geen geld, en wij zagen zooveel vogels aal pikken en andere viscbjes, clat wij dachten: clat. de vogelen mogen doen, zullen de menschen ook wel mogen doen." De regter lachte en veroordeelde hen tot eenige dollars boete die zeker nog niet betaald zijn. Worden eiken dag te New-York verwacht, tien stoombooten met land verhuizers van Liverpool, Rotterdam en Antwerpen. Goineng^de bevisten. Een ieder was verbaasd bij het vernemen dat de koninklijke tijger te Antwerpen zijn hok ontkomen was doch wij raden bij voorkomende gelegenheid cle heeren directeuren van zulke inrigtingen aan, den heer B. uit Bergen-op-Zoom te ontbieden, die zijn hart, zooals men dat uitdrukt, dan gerust kan koelen. In het vooruit gaande Wouw, is men reeds zoover, dat er van tien zes vleesch eten. Men verneemt dat de aanstaande kermis te Hoogerheide en Woensdrecht luisterrijk zal zijn; Maandag en Dingsdag zal men instrumentaal en vocaal muziek hebben met dans a volonté (naar wel behagen.) De bevolking ontwaakt dus, tot hare eer; het is tijd ook; want nog een weinig er bij, en op het commando zoude men achterwaarts moeten marcheren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1868 | | pagina 1