N Soliede Geldbelegging Plaatselijke Administratie GRONDKREDIET. De Kermis te St.-Annaland Openbare Verkooping EENE BAUOlJCHETfrEN ^3 PAARDEN SCHAPEN. Kiezers te Middelharnis LAND VERHUIZING. Stoomboot ACHILLES Stoomschip MED WAY, De Pillen van Holloway. Korenmolenaars-Knecht SCHILDERS-KNECHT Bij B. JOPPE, Jz. Schouwsche Botermarkt, J. de Jong Zijlstra, hoek Poststraat te Zierikzee. genen welke zich met alle geweld eene vredelievende gezindheid van de zijde van Frankrijk willen opdringen, den tijd hebben zich er op voor te bereiden of dieu slag af te wachten. Ik verheug er mij in dat Pruissen niet tot die soort van oploopende regeringen behoort, en heb allen grond te vertrouwen dat de storm, mogt hij losbarsten, Pruissen niet onvoorbereid zal treifeu. De Augsburger Allgemeine Zeitung bevat het volgende lezenswaardige stuk over de afdamming der Ooster-Schelde. Consummation est. De Nederlandsche regering heeft zoo even den maandelijkschen 9taat van de scheepvaart op de Ooster- Schelde, vergeleken bij dien op het kanaal hetwelk tot ver vanging van dien waterweg is bestemd en dat het eiland Zuid-Beveland doorsnijdt, openbaar gemankt. Deze staat zal de laatste van dien aard zijn, want 9edert het einde der vorige maand is de afdamming een fait accompli. Wel is waar heeft de dijk, door welken het Ilollandsche vasteland met de eilanden Zuid- Beveland en Walcheren zal worden verbonden, zijne normale hoogte (6 Ned. ellen boven den hoogsten tot heden bekenden waterstand) nog niet bereikt, doch men kan nu reeds Zeeland te voet, dwars door de Ooster-Schelde bereiken. On9 reisgezelschap had zich aan het spoorwegstation van Bergcn-op-Zoom verzameld. Tot daar i9 de spoorweg, die den baud timchen Zeeland en de haven van Vlissingen eeuerzijds, en Duitschland anderzijds vormen zal, voor het verkeer opengesteld. De Hollanders zijn er trotsch op hunne kunst- en vooral hunne waterwerken den vreemdeling te kunnen toonen. Het was dus niet moeijelijk op het station van Bergen-op-Zoom de middelen tot voortzetting van ons uitstapje langs de nog niet voor het publiek opengestelde 9ectie van dat punt tot aan den Schelde-oever te erlangen. Een «dienstwagen" werd tot onze beschikking ge steld; een vierwielig rijtuig dat door drie werklieden, met behulp van een groot verticaal rad voortgestuwd wordt en drie passagiers kan bevatten. Twintig minuten waren toereikend om den Schelde oever te bereiken. Het gezigt dat mer. van dit punt over de Schelde geniet is onbeschrijfelijk. Niettegenstaande het bijbelverhaal van den doortogt van Israël door de Roode zee, mist de afdamming, die zich als ecne reusachtige slang door de rivier slingert, haren trotschcn indruk niet. Dat onderwerpen van het ontstuimige element aan den men9chelijken wil is waarlijk zielverheffend. De Hollandsche waterbouwkundigen hadden beloofd dat het stoom- paaril den vloed zou doorsnijden en zij hebben woord gehouden hoewel hunne taak met groote moeijelijkheden was verbonden, doch daardoor juist zoo geschikt voor het Hollandsche phlegma was. Daar, waar den spoorweg den Schelde-oever bereikt, heeft de rivier ecne breedte van 7304 Ned. ellen. Iedere strekkende el heeft 120 kub. ellen materiaal gevorderd; bij gevolg hebben niet minder dan 444,480 kub. Ned. ellen grondstof, grootendeels van België, naar dat punt tot vorming van den dijk gebragt moeten worden. Hoeveel geduld, hoeveel doorzigt, hoeveel pein- zen9 was er niet toe noodig ten einde, om zoo te zeggen, iederen steen, iederen boomtak zijn juiste plaats aan te wijzen. Want de dijk, die zeeën trotseert, werd in de eerste plaats van handig bijeengevoegd rijswerk gevormd. De rijsvlotten, die gewoonlijk eene lengte van 40 Ned. ellen en eene geproportio neerde breedte hebben, worden gedurende den vloed op de hun toegedachte plaats gereed gemaakt en gedurende de ebbe aan den grond bevestigd of wel door belasting met zware steenen gezonken, al naar gelang de ebbe de plaats waar het vlot gelegd moet worden, al of niet droog legt. Toen wij den lsten julij den dijk bezochten, waren slechts de helft der 1400 arbeiders aan het werk, die vroeger aan de afdamming bezig waren. Zoodra de stoomfluit het naderen der locomotief had aangekondigd verzamelden zich de arbeiders op de plaats waar de aangebragte aarde opgehoopt moest worden. In een oogwenk hadden de werklieden den trein bestegen en de wagens geledigd. En terwijl de trein zich op nieuw in beweging stelde, waren honderden iaden weder bezig om den dijk met de zoo even aangebragte rondstof hooger en regelmatiger op te voeren. Zoo bleef het sir van werklieden onophoudelijk bezig, hetgeen er van verre s een veelkleurig wespennest uitzag. Alleen daardoor, alsmede door de uitmuntende leiding van et werk door de Nederlandsche staats-ingenieurs Simon en esper aan welke overigens reeds in de rapporten der uitenlandsche zaakkundigen, die door Belgie tot beslissing der chelde-kwestie ingeroepen waren, en zeer vlcijende, maar in der opzigt geregtvaardigde lof werd toegezwaaid laat het ch verklaren hoe het reusachtige werk tusschen den 26sten laarten den 30sten Junij van het loopende jaar uitgevoerd on worden, zonder dat het te temmen element daarin eenige oring bragt. Deze omstandigheid is des te opmerkelijker, imdat de maatschappij, die vroeger met dezen arbeid was belast, list op deze klip schipbreuk leed en zoo gedwongen werd, i zware verliezen den strijd op te geven. Onze wandeling naar Zeeland toonde tegelijk hoezeer het oodig is de beide Zeeuwsche eilanden uit huone afzondering te :dden. Te vergeefs trachtten wij, ten minste op de kust, want s tijd veroorloofde ons niet ons uitstapje tot Goes voort te zetten, ilfs tegen betaling een dronk versch water magtig te worden, ven als Tantalus, zou de bevolking te midden van het water van dorst sterven, zonder de hulp der waterverkoopers, die zich dagelijks met hunne schuitjes naar Bcrgen-op-Zoom begeven, doch die natuurlijkerwijze meer waarde aan het spoedig vinden hunner vloeibare waar dan aan de zuiverheid van deze hechtten. Gelukkigerwijze wachtte ons een hoogst gastvrije ontvangst op de prachtige villa van den heer Cuijpers van Grijsoird, een der meest aanzienlijke inwoners van Bergen-op-Zoom, de patriarch eener allerliefste familie. Thans ligt de afdamming van het Sloe aan de beurt, door welke het eiland Walcheren met Zuid-Beveland zal worden ver bonden. Wel is de rivierarm op dit punt veel smaller, maar tegelijk oneindig woeliger. Doch de Hollanders zullen ook dat plan verwezenlijken, zoo als zij het Haarlemmermeer (45,000 morgen) drooggemaakt hebben, en zooals het hun, dank hunne bewonderenswaardige volharding, gelukken zal het Hollandsch Diep te overbruggen, en een gedeelte der Zuiderzee droog te maken, ten einde deze 500,000 morgen vruchtbaren grond te ontrukken en aan den landbouw te schenken. Zulke veroveringen strekken een land voor het minst tot evenveel eer, als alle tot heden door middel van het naaldgeweer verkregen resultaten. Gemengtle berijyten. Volgens berigten zullen er vrijwilligers gevraagd wor den in de voornaamste steden van Europa, om den moord van Maximiliaan te gaan wreken; maar toen Maximiliaan den moord van Robert Blum voor 20 jaren heeft helpen bevorderen, dacht er niemand over om die moordenaars ter verantwoording te roepenen éénen Robert Blum is toch meer waard dan 20 Maximiliaans. Behalve de koning der Nederlanden, hebben al de vorsten van Europa de tentoonstelling te Parijs bezocht, maar Zijne Majesteit houdt van die wereldsche vermaken niet. Nu er sprake is dat öf Frankrijk öf Pruissen zin in Nederland heeft, zal het lot van een soldaat wat verbeterd wordeneen soldaat zal nu al de oude stieren van Nederland niet moeten oppeuzelen, maar er zullen gemeste kalveren voor hen geslagt worden. Ook zegt men, zullen er vrijwilligers gevraagd worden om het vaderland te ver dedigen; maar de verstandigen leven liever voor hun vaderland dan er voor sterven, en zullen t' huis blijven. Die dus aan den grooten trog worden vetgemest, zullen het zwaard moeten aangordenanders is het verloren voor ons geliefd huis van Oranje, even als in 1795. Er bestaat dan ook nergens moed, want het volk is nooit zoo arm geweest dan sedert 50 jaren, en wordt met het jaar nog armer. Zelfs in den Franschen tijd was er weelde in verhouding van nutoen had men geen Ommerschans, geen Dorcassen, geen nationale soep- en papketels en opgevulde armhuizen. De hoofd-ingenieur van Zee land wordt verzocht een kijkje te komen nemen te Sint- Maartensdijk, daar er kunstwerken te zien zijn, zooals hij er nog nooit gezien heeft. Een zotje in de Voor straat te Brielle moest zich wat beter oefenen om met oude vrijers om te gaan, want als hij de oude keuken prinses des avonds alleen boodschappen laat doen, dan zal zijne hoop op het winkeltje te vergeefs zijn. Iemand te Wissenkerke moest in den donker niet meer in de nieuwe moestuinen wandelen, want de donker maakt dikwijls de braafste mensch tot een dief. In Zuid-Beveland zal eerstdaags ten tooneele gevoerd wor den: Het oude Kaatje met Jan de knecht, achtervolgd door de klappende dienstmaagd; daarna: Het ongelukkig huwelijk, treurspel in veel bedrijven. Te Oudelande wordt eene onnoozele vrouw aangeraden, zooveel boter niet te borgen aan het werkvolk, want er zal afgerekend moeten worden in den donker. Aldaar moest baas Jan zooveel bier niet schenken bij het zaaddorschen want zoodoende zullen de koeijen niets vinden in den drinlcensput. Men weet dan ook niet, wie er vriende lijker roepen, de koeijen of de menschen: //Dag baas Jan, goeden nacht!" Iemand te Zonnemaire wordt aangeraden geen berouw te hebben over de reis naar Schuddebeurswant de dames weten zeer goed door wien zij in het zonnetje zijn gezet, maar: Die verslaafd is aan den drank, Die zijn zijn woorden zonder klank, Die weet niet wat hij ziet of doet, En spreekt wanneer hij zwijgen moet. V crscheiclenheden. MEEKRAP. De positie van dit artikel bleef gedurende de afge- loopen teelt 1866 dezelfde als in de vijf vorige jaren; de markt sloeg eer nog een lageren toon aan en er kwamen oogenblikkendat de verkoop van meekrap onmogelijk scheen te zijn. Deze lusteloosheid werkte zeer ongunstig op het fabricaat van 1866, doch nu en dan ontstaande dadelijke behoefte en eene zekere paniek, welke zich van de zoo lang gedrilde houders meester maakte, deed de productie van dat jaar nog al opruimen, zoodat op dit oogenblik de voorraad zeer klein is; de gezolderde vaten van vroegere teelten evenwel genoten volstrekt geene vraag. De balans is dus weder „groot verlies." Naar de verschijnselen te oordeelen, welke zich in de jongste weken voordeden, blijkt, dat de behoefte aan meekrap levendiger wordt; de oude vaten zijn in korten tijd voor het grootste gedeelte weggekocht, een bewijs, dat de teelt van 1866 ongenoegzaam is geweest, om de markt te voorzien; trouwens, de verbouwing is zoo zeer afgenomendat wel geen zeer ver vooruitziend oog noodig was, om dit te verwachten. Het is thans van zeer groot belang te overwegen, of de aanvankelijke verlevendiging stand zal houden, be langrijk beide voor hen, die de meekrap aan de markt moeten brengen en die moeten koopen. Bij het wantrouwendat uit eene vijf jaren lang gedrukte markt geboren is, zullen belanghebbenden zich daarom waarschijnlijk geen groote ideeën vormende toekomst beslisse dus. Maar, indien men eenige redenen meent te hebben, om te onderstellen dat de behoefte aan het artikel zich levendig zal openbaren en zich daarnaar wenscht te regelendan wijde men de aandacht aan daadzaken welke niet als fantasmagorien kunnen gebrandmerkt worden. Wij bedoelen hier wat wij reeds boven op merkten, de bedenkelijk verminderde verbouwing der meede. Sedert 1865, toen de vrede in Amerika geene verle vendiging teweeg bragt, verdween alle hoop en werd reeds in dat voorjaar de cultuur zeer beperkt; men trok zich evenwel niet geheel terugzoo dat de teelt van 1866 nog al vrij wat ter mark bragt. Anders was het gesteld in het voorjaar van 1866 en in den afgeloopen planttijd van dit jaar; men moet bewoner zijn van meekrap verbouwende strekenom te zien tot welk eene laagte het artikel in de achting gedaald is. In Zuid-Beveland onder anderen is de uit gebreidheid meer dan de helft minder; de voor meede bestemde landerijen worden met ajuin en beetwortelen bezaaid, dat beter rekening geeft. Wat zal nu het gevolg zijn, indien eene levendige vraag naar meekrap zich openbaart? De oude teelten opgeruimd, de aanstaande niet ge noegzaam voor de behoefte, dan moet het lang gedrukte product zeer in waarde stijgen. Mogt dit zoo wezen, en alzoo de liefhebberij weder worden opgewekt, de planting vermeerderd, de kwijnen de meestoven in beter toestand komen. Geen gewas is er, dat meer voordeelig werkt op den arbeidersstandook met het oog hierop, hopen wij harte lijk dat er een einde moge komen aan den ongunstigen toestand, waarin de meekrap verkeert. K. (Zeeland.) D. (Alg. Hbl.) Ing-ezondene Stultlceii. WEEZENVERPLEGING TEN FLATTEN LANDE. In de Goesscke Courant is dezer dagen een indruk wekkend artikel opgenomen, door den geneesheer J. A. Geill, Jr. van Nisse ingezonden, hetwelk alleszins waardig is, ook buiten Zuid-Beveland bekend te wor den. Het geldt toch eene belangrijke zaak, n. 1. de weezenverpleging ten platten landeeene zaak, welke tot nog toe schandelijk verwaarloosd wordt, en waarop alzoo ook in onzen tijd, overigens zoo rjjk in het tot stand brengen van allerlei nuttige inrichtingen, wel de opmerkzaamheid mag gevestigd worden, ten einde, door onderlinge wisseling van gedachten daaromtrent, een gewenscht plan tot verbetering te helpen beramen. Wanneer men toch ziet, hoe bijna allerwegen ten platten lande, waar men natuurlijk in elke gemeente geen weeshuis kan hebben, de weezen, van onvermogende ouders achtergelaten, behandeld worden, dan moet het waarljjk bevreemding baren, dat men op dien ouden sleur jaarlijks zoo maar voortgaat, zonder te bedenken, hoe men aldus medewerkt om van die ongelukkige voorwerpen der menschheid weinig goeds te kunnen verwachten. Wij willen den geëerden schrijver van het gemelde artikel hier geenszins op den voet volgen in zijne roerende schets te dier zake, maar achten het voorshands voldoende, met te wijzen op het alom plaats grijpeude gebruik, van die weezen jaarlijks aan de minst- biedende te zien uitbesteden, zonder bijna te letten of die aannemers, welke meestal zelf behoeftig zijn, wel de bevoegdheid hebben, om zulke ouderlooze kinderen naar ligchaam en geest behoorlijk te verzorgen. Hoe beperkt vele armmeesters in hunne fondsen ook mogen zijn, zoo zal het toch wel onverantwoordelijk blijven, de gelden, voor die weezen besteed, te zien aanwenden, niet in het tijdelijk en eeuwig belang van die deernis- waardigen, maar inzonderheid ten voordeele van zoovele gevoellooze aannemers, die zich als verplegers opwerpen, maar alleen eigen belang beoogen, en zich in het minst niet bekreunen over eene heilzame opleiding van de hun aanvertrouwde panden. Zoo wensehelijk het derhalve te achten is, dat hierin eene verandering ten goede tot stand kome, zoo houden wij ons mede overtuigd, dat de mogelijkheid daartoe bestaat, bij aldien slechts ware menschenvrienden de handen in één slaan om, onder gemeenschappelijke medewerking van de armbesturen, het lot van die ouderlooze schepselen ter harte te ne men, opdat deze, niet tot dieven, niet tot zedelooze menschenwaarvan de maatschappij later last hebbe, maar tot bruikbare leden, voor eenig beroep of hand werk geschikt gemaakt, en in wier hart de beginselen van alle maatschappelijke en christelijke deugden zijn ingeprent, mogen opgeleid worden! Men late zich slechts niet afschrikken door het omne principium graveen zie liever op het finis coronat opus! Wegens plaatsgebrek is dit artikel tot het nommer van heden blijven liggen IMarktprijzen te Zierikzee. 1 A UGUSTUS 1867. Boter, laagste koers ƒ0,50 en hoogste koers 0,525 per 5 ons. Kip-Eijeren, laagste koers ƒ0,675 en hoogste koers ƒ0,70 per 25 stuks. Bui*gerlijke Stand te Zierikzee. geboren: 26 Julij. Een zoon van G. Henning en A. C. Roothaert. Eene dochter van J. L. Hertstein en A. van Tetterode. 28 dito. Eene dochter van K. Kreulen en R. Bosman. 29 dito. Een zoon van W. van Tigchelhoven en P. M. de Bruine. Eene dochter van L. Nivelle en P. J. Schouten. overleden: 26 Julij. A. den Hartog, oud 62 jaar, man van J. Nuchter, wonende te Barendrecht. P. J. Bartelse, oud 11 dagen, zoon. 30 dito. C. Hendrikse, oud ruim 40 jaar, ongeh. dochter. 31 dito. L. L. van ter Yeer, oud 9 weken, zoon. Ondertrouwd s A. YOORBEITEL en C. A. KORSTEN. Zierikzee, Augustus 1867. Yrienden en bekenden gelieve deze algemeene te vens als bijzondere kennisgeving aan te nemen. Getrouwd oosterland 2 Augustus 1867. J. P. WAGENAAR en J. J. BOUTERSE. tot 5 pCt. Rente. Hypotheek-Obligatiën der Nederlandsche Hypotheekbank te Amsterdam, groot ƒ100, aflosbaar bij jaarlijksche uitloting a pari in 40 jaren, worden, zonder bij rekening van kosten, a pari geleverd door den Hoofd-Agent in ZeelandB. A. FOKKER, te Middelburgen door de Agenten voor Schouwen en Dui- veland Mr. C. J. FOKKER en R. KOOLE, te Zierikzee. TE MIDDELBURG, der Nederlandsche Maatschappij voor Neemt Gelden in bewaring, terugbetaal baar 14 dagen na opvraging. De Rente op in bewaring gegeven gelden is bepaald op J pereent 'sjaars. Geeft Pandbrieven uit der Nederlandsche Maatschappij voor Grondkrediet, groot 50, ƒ100, ƒ500 en ƒ1000, waarvan de rentevoet verschilt naar gelang van hunnen duur; zij zijn gewaarborgd door Hypothe caire inschrijvingen en het Maatschappelijk Kapitaal. De Agent te Zierikzee der Administratie voorn. J. A. van der HALEN. zal dit jaar gehouden worden den 26 en 27 Augustus. len overslaan van den Griffier Mr. P. J. A. van DAM. Op Woensdag 7 Augustus 1867, des voormiddags 10 ure, ten verzoeke van den Heer W. de JONGE, Tim merman te Goesop het terrein voor de Hoogere Bur gerschool te Goes van: Een zeel- aanzienlijke party bestaande in Stelling-liout, Kozyueu met Ramen, Deuren, Vensters, Balken, Blanken, Goten, Bikken, Batten, «Juf- flers Slijp- en Dorschvloerdeelen waarbij ook veel nieuw IloutSlypsteen' Mortelkakken, Kolders, Sparren en verdere aanzienlijke AFBRAAK. puik geschikt voor eene Diligence. Adres AUGUSTIJN te Tholen. TE KOOP bij W.m PRIESTER te Cats, eene kudde SOHL4JPE1Voud en jong te zamen 140 stuks en een HOND. Ook te bevragen bij EDUARD de SMIT Ez. te Camperland. Door het bedanken van den Heer E. van der KOOGH, als Lid van den Gemeenteraad, welke eer hem op den j 16 Julij 11. ten deel was gevallen, werd gij andermaal ter stembus opgeroepen den 8 Augustus eerstkomende. I KiezersHet valt moeijelijk dat is waar om mannen te vinden, die de belangen der Gemeente kennen, en dezelve voorstaan en bevorderen. Maar geen nood! Nogmaals het oog gevestigd op een achtenswaardig inwoner dezer Gemeentehet is onnoodig over zijne bekwaamheden, en in bijzonder I over zijne welsprekendheid uittewijden. Zijne zaken zijn ingerigt, en wij mogen niet twijfelen of alles zal I in hem vereenigen, en kiezen wij alzoo den Heer I IIUBRECHT NAGTEGAAL. Vele Kiezers. Die genegen zijn om den 10 AUGUSTUS a. s. per I of den 10 SEPTEMBER a. s. met het gfiroote Kapitein IIARRIS naar NEW-YORK te ver- I trekken, gelieve zich in persoon of met franco brieven aan te melden bij J. K. LINDHOUT, Boekhandelaar te i Tholendie door zijn principalen gemagtigd is tot het sluif on van contracten. Wacht u voor Hardlijvigheid Gewoonlijk bekommert men zich weinig of niet over hard lijvigheid, en dan nog meestal op een zeker tijdperk, wanneer een of ander zeker teeken verkondigt, dat het gevaar nabij is! Al degenen, die door eene beroerte of geraaktheid getrof fen zijn, hebben bevorens aan hardlijvigheid geleden. In het eerste geval stijgt het bloed naar het hoofd, een kleine ader barst nabij de hersenen, en wij allen weten wat daarvan het gevolg is. Dat dus de vrouwen hare echtgenooten, en de man nen hunne vrouwen ernstig vermanen, nimmer twee dagen te laten voorbijgaan zonder ter stoelgang te gaan, voornamelijk wanneer zij loom en verstopt zijn. Eenige niet te groote dosisen van die heilzame Pillen zullen den bloedsomloop herstellen, en alle gevaarlijke verschijnsels verdrijven. Door het vermeerderd debiet zijnde prijzen als volgt: Doosjes Pillen van ƒ0,80 ƒ1,85 ƒ3,— ƒ6,75 ƒ13,50 ƒ20,50. Potjes Zalf van - 0,80 - 1,85 - 3,7,05 - 13,85 - 20,05. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer J. BAL Cz., Apotheker te Zierikzee, den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes J. STRAATMAN Hoofd- Depothouder te's Hertogenbosch, alsmede te Londen, Strand 244. Holloway's Etablissementen, en te New-York, 80 Mai den Laine. Terstond een ongehuwde benoodigd, van de Hervormde Godsdienst, bij J. GRAAF te St.-Annaland. Een bek "w a iu e grondig met het vak en ook goed met administratie bekend, ongehuwd en van de P. G., zag zich gaarne als MeesterUneolit geplaatst. Adres met franco brieven, onder letter K, bij den Uitgever dezes. K W52 ZBE3 IS TE BEKOMEN TOT VOORDEELIGE PRIJZEN, NÏEUWE BESSEN GENEVER alle soorten van FIJNE en ordinaire LIKEÜ' REN Bitters GENEVER en BRANDEWIJN, WITTE, KOODE en ZWARTE AALBESSEWIJN BEIJERSCH BIER de Brouwerij de Haan in verschillende prijzen. SLIJTERS GENIETEN RABAT. alsmede BIEB uit OP NIEUW ONTVANGEN: Eene keurige pnrtij best Eeiclseli ZEEMLEDEK, LAMVACHT- JES of" WOLLETJES voor kinderen en voor de wieg, LUIJERMANDEN KINDERZUIGFLESCHJES ft 30 eent, Echte MAÏZENA of MOES- BLOEM voor 10 en SO cent 't pakje. Ijebigs BUFFELVIEESCH- EXTRACT. Keurige Engelscke en Inlandsehe VLOERMATTEN, groe«lUooi>e DWEILEN en DWEIEDEKENS, enz. SNKLPRRSDRURKKRIJ VAN P. DB I.OOZK. Er brand brak u nige ui in dc I het offi gebouw j het ras in puin j over ge delen, i I thans j - I I gehad, gende: Walles, I kei ijk v zcide h zich er op en die bui schot r meer op het on< naam gi scheurei toeroep» I wierp zi j neêrgevi justitie, baal te Toer schuld den de vijf mi natuur] heid de ;et t vrije m of zes de dëui Bei „Wand» uit Moi scheure: bevolkii plaats doode door de Bre uit het t hier was eau den gebrek ai gevoerd. Leo stad, is gi geteisterd hooiberge Aspercn van den. dien mee De meest oorzaak Wei door een ongunsti eene gun in don oi de roggi weder h druk ge: Mi<ï, spoorweg alhier he Hun aan - Me: //Naar dertigtal jjn aan naar elde iet men unne fa ■ekken, Hissinge: //Dat e«

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1867 | | pagina 2