V erscheidenheden. De gewone KERMIS AANBESTEDING. zal geen voortgang hebben. Meubilaire Goederen, Assurantie-Maatschappij tegen Brandschade Dépot van IJzeren 11 uismeu- belen, Wijnen en Sigaren. SCHIPPERS, LAND VERHUIZERS PROGRAMMA. Slijm- en Maagpillen. J. BAL, Cz., De Pillen van Holloway. Een Schoenmakers-Knecht H v< ki M k< hi di zij m ba sti is tei be tei no da tei 1>Ü ka: die ze is ge nu die alg gei vel we om gee rig. me twi één Ijlst ziel I krij 186 in I eig< I ges. tion the de zyn teg< de I bev< wel' ger 186' B per lcoei hoo| der Verl en ft en J en 1 1 M. J 3C 1 Ju dat het aan het onderhouden van goede buur- en vriend schap met ons waarde hecht. Inde Maas-kwestie, waar al liet ongelijk aan den kant van België washeeft Nederland zich zeer handelbaar getoondhet heelt in plaats van in deze kwestie een middel van beweging te zoeken, in plaats van haar te exploiteren en de popu laire hartstogten tegen België op te zetten, al gedaan wat het met eere doen kon, om het geschil op de meest minnelijke wyze tot wederkeerig genoegen ten einde te brengen. Dit is gelukt en de jarenlange Maas-kwestie is dood, begraven en vergeten (behalve misschien in de verzameling van politieke rariteiten van den ouden heer van Golstein). Wat Nederland voor België gedaan heeft toen Belgio geheel in het ongelijk was, behoort Belgie nu ook voor Nederland te doen, nu dit volkomen in zyn regt is. Deze dwaze Schelde-kwestie moet geene reden van verdeeldheid worden tusschen twee volken, die elkander zoo ligtelijk en misschien zoo spoedig zouden kunnen noodig hebben. Wat de Belgische ingenieurs rapporteren, hoe heldhaftig en uitdagend de heer Rogier in de Kamer spreke en hoe patriottisch de kamer hem antwoorde, hetzij men gemoedelijk zeure of bombastisch uitdage, Belgie kan en zal Nederland niet beletten zyne afdamming te voltooyen. Welk figuur zal dan na al deze woorden zonder daden en deze onvruchtbare protesten Belgiö's minister zijn land laten maken? Wij gunnen den minister Rogier zijne parlementaire lauweren van harte, en hebben er niets tegen dat hij zyne partij reconstrueert. Mits hij het niet doe ten koste van Nederland, mits hij zijne toekomst niet zoelte in het brouilleren van Belgie met Nederland, eenebrouillerie welke Nederland niet provoceert en niet verlangt, maar welke het gelaten zou moeten aannemen, wanneer het eenig middel om haar te voorkomen ware, afstand te doen van ontwijfelbare regten en zich te onderworpen aan de belagcheljjko pretensiën van België's eersten minister. (Arnh. Ct.) Geniongcle berigtcn. Zoowel in Knsland als in Frankrijk wordt de zameukomst van den keizer van Rusland bij keizer Napoleon als een waarborg beschouwd voor een langdurigen vrede. Als die twee vorsten van die magtige rijken eensgezind zijn, dan is ook een oorlog niet waarschijnlijk want wie der overige vorsten van Europa kan oorlog zoeken wanneer die gebieders over ineer dan 100 millioen inenschcn den vrede willen. Ook de komst te Parijs van den sultan vau Turkije, zal zeker het gevolg hebben, dat de verstandhouding van Rusland en Turkije op een beteren voet zal worden gebragt, en dat de Europe- 9chc beschaving zich meer en meer zal ontwikkelen in dat uitgestrekte land van domheid eu dweeperij. Iloe ook de verlichting in Nederland in alle standen met den dag toeneemt, zijn er nog vogelverschrikkers, die thans Parijs bij Babel be schouwen en den ondergang voorspellen van die weelderige stad. De spraken zullen verward worden door zoo vele volken uit alle oorden der wereld. Napoleon moet wel een blikken maag hebben en een ijzer hoofd, om dag en nacht, weken en maanden gestadig in de pekel te zijn, en zoo veel ver schillende personen te autwoorden. liet eene feestmaal is niet afgeloopen of het andere staat klaar, en overal wordt de gezondheid gedronken en geklonken van dezeu of genen vorst. In alle vakken te Parijs heerseht thans eene nooit gekende drukte, tot zelfs bij de paardenslagters toe; duizende ponden paardenvleesch worden eiken dag verkocht, zonder hetgeen dat voor ossenvleesch wordt verkocht. Die mannen maken dan ook goede zaken, zoo wel als de zakkenrollers. Nu het gevaar voor oorlog geweken is, zal Nederland een oorlogzuchtig aanzien krijgen, door de veelheid van schutters, waar wonderen mede gedaan zullen worden als het noodig is. Bij gebrek aan talent zullen de koorzangers der roomsche kerk te N. op verzoek der gemeente, op non-activiteit gesteld worden ten gevolge van verregaande wraakzucht van een man die zeggen kan: »Doct naar mijne woorden, niet naar mijne werken." Te Neuzen zal er een gebod uitgevaardigd worden, waarbij zal verboden worden, dat getrouwde vrouwen die in de Staats loterij spelen, niet op publieke gezelschappen mogen komen. Een boeren-jagthond te Oud-Vossemecr wordt aangeraden, zich maar stil te houden in het duivenhok, om de ru9t niet te verstoren op het dorp. Eeuige heeren te Oplaat worden verzocht, wanneer zij meer onwaarheid van fatsoenlijke dames rondventen, dit tegen hen zelf te verhalen, of hunne laagheden zullen verder bekeud gemaakt worden. Wordt ten tooneele verwacht te West-Kappcllc: Een gek die zich koning durft noe men met zijn ezel, of de vlaggcman op reis naar Amerika. Zo den Een morgen l>ïj de Rotliscliilds. jEen Amerikaansch verhaal. Het is nog niet ten volle vier jaren geleden, dat ik, meenende met mijn zaakjes er goed bij te staan, het besluit opvatte, mij een kleine uitspanning te vcroorlooven, cn een pleizierreisje naar Europa te doen. Nu, voor een man op mijn leeftijd (ik ben al een beetje over de vijftig) en die nooit buiten de grenzen van zijn Staat i9 geweest, was dit geen kleine onderneming. Eenigen mijner vrienden hielden het voor beter dat ik een reis door mijn eigen vaderland zou doen en dat eens goed opnemen, alvorens ik naar een vreemd land ging; zij bragten mij onder het oog, dat indien ik geld over had om het te verkijken, ik het maar in Amerika moest zoele maken, eer het maar zoo naar den vreemde te brengen. Maar ik sloeg op al deze voorstellen geen acht. Ik was geheel cn al doortrokken van het Ainerikaansch denkbeeld, dat mijn geboorteland, in aantrekkelijkheid niet bij Europa te vergelijken was, en dat er vrij wat meer aan gelegen was, dat ik Londen en Parijs, dan New-York cn Boston leerde kennen. Naar Europa dan, zcide ik, mijn besluit staat vast, en maakte dus de noodige toebereidselen tot mijn reis. Ik was ook op den behoorlijken tijd daarmede gereed, en had spoedig aan boord van een der Cunard-stoomers, Kaap Cod achter den rug en was goed en wel op weg naar Liverpool. In Engeland aangekomen, begon ik dadelijk met allen ernst aan de uitvoering van het doel mijner reis te arbeiden. Ik moest alles zien, wat er maar te zien was, en zoodoende trok ik zeer de aandacht. Ik maakte veel kennissen, en deze zeiden mij, dat ik de bc9te vertegenwoordiger mijner natie was, dien zij ooit gezien hadden. Uit nieuwsgierigheid, en de begeerte om aan dezen prikkel te voldoen, geloof ik ook, dat ik het wezentlijk was. Ik spaarde geen moeite om al les te zien wat er maar te zien was, cn met iedereen te praten, die maar in mijn weg kwam. Deze begeerte bragt mij ten laatste in een zeer misselijke positie, die ik uit pure aardigheid aan het publiek zal mcdedeelcn. Op zekeren morgen, toen ik mij te Londen bevond, ging ik uit om een wandeling te doen. Ik had van het beroemde paleis ge hoord, dat de Rothschilds lieten bouwen, en ging op dezen morgen opzettelijk uit om er een kijkje van te nemen. Ik had het spoedig bereikt en door de goedheid van den hoofdbouwmeester werd ik er van beneden tot boven in rond geleid. Ik had juist mijn nieuws gierigheid bevredigd en stond nu in een der zijlanen het prachtige paleis met ongehuichelde verwondering aan te staren, toen ik een paar schreden van mij af een heer zag staan, die naar het gebouw keek. Hij was een gezet, statig oud man, meteen goedhartiggezigt, in weerwil van zijn trotschen blik. Naar zijn uiterlijk voorkomen hield ik hem voor den aannemer van het werk en ik besloot dus hem aan te spreken ten einde alle mogelijke inlichting van hem te krijgen. Goeden morgen, mijnheer, zeidc ik hem naderende. Hij boog beleefd, maar zonder te spreken. Ik ben een vreemdeling, mijnheer, zeide ik, voortgaaude. Gij zijt uit Amerika? hernam hij glimlagchende. Inderdaad, dat ben ik, was mijn aulwoord, en ik kan u ver zekeren, dat ik er trotsch op ben. Ik heb dit gebouw een9 bekeken, en zou gaarne cenige bijzonderheden daarvan willen weten. Het zal mij een groot genoegen wezen u te kunnen verpligten zeide hij op een beleefden toon. Hij had dan ook de goedheid mij alles mede te deelen, wat van eenigc belangrijkheid was. Ten laatste vroeg ik onverwachts: Ik veronderstel, gij hebt de Rothschilds wel eens gezien, Mijnheer P Weikeu Rothschild? vroeg hij. Den ouden haan, antwoordde ik. Ik zie den ouden haan, eiken dag antwoordde hij op een droogen toou, en keek mij op een vreemde wijze aan. Bij St. Joris, ik zou hem wel eens verduiveld graag willen zien I vervolgde ik. Men zegt dat het een vrolijke oude snuiter is, die op een hoogeu voet leeft. Ik wou, dat ik hem in mijne inagt had, ik zou hem niet los laten voor dat ik hem een hoop geld had afgeperst. De oude lieer schaterde het uit van lageheu. Baron Rothschild moest voor zijn geld arbeiden, en nu heeft hij het regt om het te genieten, sprak de oude lieer ten laatste toen zijn lachbui over was. Dat kan wel zijn, merkte ik aan, maar ik denk dat hij wel velen uitgeperst en uitgeknepen zal hebben eer hij het bijeen had. Het gelaat van den oudcu man werd rood. Ik heb nooit de eerlijkheid van dit huis in twijfel hooren trekken, antwoordde hij, op stijven toon. Hebt gij dat niet? Wel nu, om u de waarheid te zeggen, ik ook uiet. Maar ik zou niet verbaasd zijn, wanneer het ten laatste zou blijken, dat ik gelijk had. Het zit in het bloed van dit geslacht, dat weet gij. Sedert de dagen van Judas Iscarioth hunkeren de Joden steeds naar zilver eu goud. Het gelaat van den ouden man werd zoo donker als eeu donderwolk, en hij beet zonder te spreken op zijn lip. De mensehen zeggen mij, zoo ging ik voort, daarop geen acht slaande, want ik hield het er voor dat de oude een weinig knorrig wa9 geworden omdat iemand kwaad van zijn werk- verschaffera sprak, de menschen vertellen mij, dat de Rothschilds twee fortuinen hebben gemaakt. Nu, daar men nu over het algemeen, al handen vol werks heeft, om er één te maken, stel ik er belang in, om te weten, op wat wijze dat kan ge- schiedeu. Kunt gij mij dat ook zeggen, mijnheer? Het gelaat van den ouden man helderde op, en hij antwoordde glimlagcheud met meer beleefdheid dan hij mij aanvankelijk had betoond. Voorzeker, mijnheer. De menschen zeggen, dat de Rothschilds, hun eene fortuin gemaakt hebben door zorgvuldig op hun eigen zaken te letten, en de andere door zich niet met andermans zaken te beraoeijen. Goeden morgen, mijnheer. Hij keerde zich met sierlijke buiging om, en verliet mij terwijl ik hem in stomme verbazing nakeek. Ik begon lont te ruiken en zag naar iemand uitwien ik uaar den naam van den ouden heer kon vragen. Hij hield bij een vleugel van het gebouw stil, eu gaf aan een werkman eenige bevelen. Opeen kleinen afstand van mij stond een schoon jongman van omstreeks 30 jaren, die ook naar het gebouw keek. Zijn gelaat beviel mij, eu ik ging dus naar hem toe. Vergeef mij mijnheer, zeide ik, maar ik ben een vreemdeling hier in het land, ik wilde u gaarne een vraag doen. Ik zal mij gelukkig achten, wanneer ik uallc verlangde inlich tingen zal kuuncn geven, sprak hij zeer beleefd. Welnu, kunt gij mij den naam van dien ouden heer zeggen? vroeg ik, op den sarcastischen ouden heer wijzende. Welzeker hernam hij. Dat is de baron Rothschild, het hoofd van het huis van dien naam. Poeh! riep ik, verstomd van verbazing; daar heb ik mij dan belabberd in den vinger gesneden. Hoe zoo? vroeg mijn nieuwe vriend, nieuwsgierig. Ik verhaalde hem, wat tusschen den baron en rnij was voorge vallen. Hij lachte hartelijk, en merkte toen ik gedaan had op schertsenden toon aan. Dat was vrij onhandig. Hij is een ongemakkelijke oude klant, sprak ik zeer verdrietig. Hij is zoo knorrig als een beer. Och, dat is zoo zijn manier, hernam mijn makker, voor het overige is hij een goedhartig man, ietwat exentriek. Dat zou ik ook zeggen, hernam ik. De heer deed mij een menigte vragen betreffende Amerika cn scheen uiet weinig belang en pret in mijn antwoorden te hebben. Kent gij den baron Rothschild vroeg ik teu laatste. Ik heb hem verscheiden malen ontmoet was het antwoord, en ik moet zelfs van daag bij hem in zijn kantoor komen. Dan kunt gij mij een groot pleizier doen, zeide ik in het heengaan zeg hem als het U belieft, dat indien ik geweten had tot wien ik sprak, ik niet zoo lomp zou geweest zijn, en dat hij er zich niet zoo boos over moest gemaakt hebben. Dat zal ik doen, antwoordde mijn nieuwe kennis lagchende. Gij moet daar maar in het geheel niet aan denken. Hij was er wel een beetje knorrig over maar hij zal de eerste zijn, die er om lacht wanneer hij weer in zijn goed humeur i9. Hij verliet mij met een buiging en een vriendelijk glimlachje. Juist op het oogenblik ging een werkman voorbij. Ik hield hem aan en vroeg hem, wie de jonge heer was met wien ik daareven gesproken had. Dat was een van de jongere Rothschilds, hernam hij. Ik wachtte niet om meer te hooren, maar trok den hoed over mijn oogen, en snelde zoo hard ik kon naar mijn logement. In de eerste acht dagen durfde ik geen vreemdeling aanspreken uit vrees dat het een Rothsehild zou zijn. Ons kindjeons vóór 2 maanden geschonken, werd ons heden op het onverwachts door den dood ontnomen. Zierikzee, G. BOUMAN. 11 Junij 1867. C. T. BOUMAN, van schaverbeke. DIAKENEN van de Hervormde Gemeente te Zierikzeevragen voor het Herv.-Diaconie- Armengestichteen BINNEN - VADER en BIIVNEN-MOEDER. In aanmerking kunnen alleen komen gehuwde personen, bij voorkeur zonder kinderen, van middelbaren leeftijd en lidmaten der Hervormde Godsdienst. Die inlichtingen verlangen en naar die betrekking wen- schen te dingen, vervoegen zich in persoon of bij franco brieven bij den eerstondergeteekendevóór 1 Julij a. s. J. van der LEK de CLERCQ, Voorzitter. J. van der BENT, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dei- Gemeente Kerkwerve, brengen bij deze ter kennis van alle Grondeigenaren of Gebruikers van Lan den onder deze Gemeente gelegendat de «Tusii*- lijlosolic Sell on win y op <le Wegen, binnen deze Gemeente zal plaats hebben op Woensdag den 19 dezer maand; wordende ieder gewaarschuwd, de Wegen vóór deszelfs Landen, alsdan in behoorlijken staat te brengen, zoo door het effenen als het aanvullen van laagten en putten, zullende tegen de nalatigen in dezen, overeenkomstig de bepaling van het Reglement op het beheer en onderhoud der Buurtwegen en Voet paden in de Provincie Zeeland worden gehandeld. Kerkwerve, den 11 Junij 1867. G. van der CINGEL, Burgemeester. J. G. BETHESecretaris. te Stavenisse zal plaats hebben op £2® cn SO «Jnuij aanstaande. De Burgemeester van Stavenisse C. DORST Lz. Het BESTUUR der Vereeniging „tot Bevordering van Christelijk Onderwijs" te Zierikzeeis voor nemens op Maandag 1 Julij a.s.des namiddags ten 2 ure. aan te besteden: Het verbouwen van liet Huis» op ile Oude Haven, «-emerkt wyk A, IVo. 3S5. De locale aanwijzing zal geschieden op Vrijdag den 21 Junij a.s., des voormiddags ten 11 ure. Bestek en teekening liggen ter inzage ten kantore van den Architect M. COUVÉE Jun.rbij wien in middels de noodige inlichtingen te bekomen zijn. De besteding geschiedt in het vóór-locaal van ge noemd huis. Zierikzee, 11 Junij 1867. J. L. de JONGE, Voorzitter. P. M. OCHTMAN, Secretaris. De Verkooping van Afbraakop de Buitenplaats „Mon Plaisir," onder Noord- welke op Zaturdag 15 Junij a.s. was bepaald. gouwe De Notaris J. M. BOUVIN, zal op Mxian- dag den 17 Junij 1867, des voormiddags ten XO iix^o, (in plaats van op Vrijdag 14 Junij 1867des namiddags ten 2 ure)aan het Woonhuis en ten verzoeke van Mej. de Weduwe D. M. FRANK, te Zierikzeein het Vischslop, publiek presenteren te verkoopen: Eene partij waaronder een Mahoniehouten en een Cylinder I£xi- IbinetCJiilïonnièï*eKleerkast, twee Beelden, IJzer Ledikant met Behangsel, Bureau, Tafels in soort, Spiegels, Schil derijen, Koper- en Blik werk, Porce- leïn-. Glas- en Aardewerk en vele andere Goederen meer. 's Morgens een uur vóór de verkooping voor een ieder te zien. De Notaris J. M. BOUVIN zal, op Donder dag den 20 Junij 1867, des middags ten 12 ure, in de Sociëteit Belle Vueten huize van W. Kanaar te Zierikzeeten verzoeke van Mejufvr. P. de BRAAL, Weduwe van SCHELVEN, publiek en aan de meest biedende voor den tijd van veertien achtereenvolgende jaren presenteren te VERPACHTEN 2 Bunders, XT' Roeden, XO Ellen WEILAND in Simon achter- en vorenbevangkadaster, sectie C, Nos. 222, 228 en 281. Bunders, 43 Roeden, Ellen DITO, ge legen als voren, kadaster, sectie C, Nos. 184, 185 en 188. Bunder, 64 Roeden, 30 Ellen BOUW LAND, kadaster, sectie D, No. 577, alles in pacht bij D. de WINTER. En Bunder, ®Q Roeden, OO Ellen WEILAND in het Eerste Weegje, kadaster, sectie C, No. 332, thans in pacht bij J. BUIJTELS. Te aanvaarden na het rooven van den oogst het Bouwland en den 11 November 1867 het Weiland, alles gelegen in het Poortambacht der Stad Zierikzee. te ZXJTBIIETV. GOMMISSA RISSEN: Mr. J. F. B. van HASSELTlid van Gedeputeerde Staten van Gelderland. G. J. VERBURGT, grondeigenaar te Zutphen. Mr. C. H. Baron van RHEMEN van RHEMENSHUI- ZEN, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal, Burgemeester te Brummen. Dr. H. J. KROON, Inspecteur van het lager onderwijs in de provincie Gelderland te Zutphen. D. BAS BACKER, lid van Gedeputeerde Staten van Gelderland te Apeldoorn. DIRECTEUREN: G. J. DERCKSEN en CH. M. HENNIJ. Deze Maatschappij, opgerigt in 1845, gewaarborgd door een grondkapitaal van een Half* millioen galeien, waarvan al de aandeelen binnen dit land zijn geplaatst, is bovendien in het bezit van een aan zienlijk reservefonds. Bij den ondergeteekende, tot haren Agent benoemd, zijn inzage van de Statuten en Verzekerings-voorwaarden en alle verdere inlichtingen te bekomen. Hij beveelt zich aan tot het sluiten van assurantiën op alle on roerende en roerende goederen de verzekering geschiedt tot vaste premiëndie in verhouding tot het risico zeer matig zijn gesteld. Landbouwers, hun vee voor minstens één jaar verzekerende, ontvangen mede vergoedingook wanneer dit in de weide door den bliksem mogt worden gedood. Ellemeet, De Agent 11 Junij 1867. J. de JONGE. Wed. van <le WALL en ZOON, die genegen zyn eenige Landbouw-Werk- tuigenwaaronder een LOCOMOBIELvan en naar Colijnsplaat te vervoeren, vervoegen zich bij NARDTEN, LUCKERHOF C.° die genegen zijn om 20 Junij of 18 Julij a. s., naar NEW-YORK te vertrekken, per STOOMBOOT voor verminderde vrachtprijzen, gelieve zich aan te melden bij JOH". BRAAM, onder Nieuwer- kerk bij Zierikzee, welke van zijne principalen geuiag- tigd is, om Contracten te sluiten. Brieven franco. VOLKSFEES JT der Sociëteit „Tot Nut en Genoegen" te Zierikzee, op DONDERDAG den 27 JUNI 1867, in de Buiten-Societeit genaamd „Parklust" en omliggend terrein, daartoe welwillend afgestaan. 1.° Matinée MAisicale des namiddags vau 2 tot 4 ure. Toegankelijk voor een ieder tegen betaling van S5 Cents. 2.° Fanfaren Concert, benevens Vuur werk Illuminatieenz. des avonds 7,/2 ure. Alleen toegankelijk voor de leden van eerstgenoemde Sociëteit met ééne Dame. Meerdere Dames en Kinderen van leden hebben toegang tegen betaling van Cents, ter wijl "Vreemdelingenbuiten de eilanden Schou wen en Duiveland woonachtig, tegen betaling van een gulden kunnen worden geintroduceerd. Bewijzen van lidmaatschap ad /I,®0 alsmede de overige entréekaartenzoo voor de Matinée als het Concert, zijn van af heden tot en met 26 Juni e. k.verkrijgbaar bij den Secretaris A. A. MES, Gz. Deze PILLENdie sinds vele jaren met het beste gevolg tegen de slijm en als maagversterkend gebruikt worden, door hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderen, bijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen 33 ^/2 cent het doosje met berigt van gebruik, verkrijgbaar te Bergen-op-Zoom, Verlinden. Rotterdam van Santenkolff, Goes, J. A. Ie Cointre. Korte Hoofdsteeg. Groede, F. Baert. Sluis, P. A. Pieterse. Hulst, J. Nederveen. Tholen, Wed. v. Rijssel en Z.n Middelburg, W. P. v. d. Kamer. Vlissingen, P. Lagaaij. Middelharnis, A. Teepe. Zierikzee, J. Bal. Cz. (6) Neuzen, (ter) G. W. Houtzager. KS» XL IC T WEIL! Deze Slijm- en ftlaagpillen, reeds zoo vele jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, zijn te Zierikzee alleen en ■uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer Apotheker, op clen Dam. Om elk Doosje der echteen sints onheugelijke jaren ge bruikte Slijm- en Maagpillenis een biljet, voorzien met de Handteekening van den Vervaardiger J. J. SCII REUDER, Apotheker, welke Handteekening zich ook bevindt op het Zegellakwaarmede elk Doosje verzegeld is. Men gelieve daar wel attent op te zijnen waclite zicli voor liet gebruik van ïiamaaksels, welke men tracht in omloop te brengen. Zuivert het ligchaam. Wanneer de oorzaak van de ziekte haar zetel in het bloed, de zenuwen, den lever, de maag of de ingewanden heeft, zal gecne behandeling zoo heilzaam, geen geneesmiddel zoo voortreffelijk zijn, als de bloedzuiverende, gezondheidherstellende en afdrijvende Holloway Pillen. Pijnstillend van aard, kunnen zij nooit een na- deeligen invloed uitoefenen op het zwakste gestel bloedzuiverend en versterkend in hare uitwerking, brengen zij eene dadelijke ver betering te weeg van de menigvuldige, pijnlijkste en gevaarlijkste toevallen, die het menschelijk ligchaam kunnen aandoen. In zeer veel gevallen, wanneer de gewone lijst der recepten vruchteloos was beproefd, cn de dood onvermijdelijk scheen, hebben de Hollo way Pillen wonderwekkend gewerkt, de ziekte tot staan doen blij ven, en langzamerhand de gezondheid hersteld. De Pillen bereid onder het persoonlijk toevoorzigt vau Professor Holloway, worden verkocht in zijn Etablissement te Londen, 244, Strand, Temple Bas). Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen van/0,80/1,85/3,— /6,75 /13.50 /20,50. Potjes Zalf van - 0,80 - 1,85 - 3,-*- 7,05 - 13,85 - 20,95. Men heeft een groot voordeel bij de grootste dozen te koopen. NB. Bij iedere doos is een in alle talen gedrukte teregtwijzing om de zieken in alle mogelijke omstandigheden de benoodigd inlichtingen te geven. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer J. BAL, Cz., Apotheker te Zierikzee, den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes J. STRAATMAN Iloofd- Dépöthouder te's Hertogenbosch, alsmede te Londen, Strand 244. Hollowag's Etablissementen, en te New-York, 80 Mai den Laine. Uit gevoel van menschenliefde, zullen om niet raadgevingen worden gegeven aan de zieken, die zich, per brief tot de Professor Holloway wenden, en hem hunne bijzondere gevallen mededeelen. Terstoiwl lt>eiioo«lig<I s vast werk tot den 1 MAART 1867 tegen goed loon. Adres bij A. KASTELEIJN. te Stad aan I Ha ringvliet. Brieven franco. snelpersdrukker ij van p. de looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1867 | | pagina 2