No. 2599. Woensdag 20 Maart 1867. 25sle Jaarg. GENE ÜOFSTEDE, s van Nieuwst ij (1 ingen littslaufc. vijl!. 23elg«. EIKENHOUT BEESTI ALEN, Een dubbel Woonhuis en Erve Meubelaire Goederen, Een Spriet-Hoogaarts T ZIE 111kZEESCIIE MElVVSIKlllE. Men iibonneert zieli Ia Nederland bij den Uitgever. Bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. In Noord-A inerika bij J. QUINTUS, te Grand Ilapids, Staat Michigan. Abonnemeiits-PrijsJ VOOR BEIDE UITGAVEN. Voor 3 maandenf Franco per post, in Nederland Voor Noord-Amerika, franco New-York - 1,60. - 3,90. "V e r h e li j ii t Op Woensdag en Zaturdag. Advertentiën: 10 cent voor eiken regel. Zegelrcgt voor iedere plaatsing, 35 cent. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot Dingsdag en Vrijdag, des voormiddags 10 ure. Bureau: Zierikzce, Hoek van de Schuithaven, B, No. 94. Brieven en Ingezoudeue Stukken, franco. Te St.-Petersburg heevschen op dit oogenblik zeer sterk tbypheuse koortsen, die velen ten grave slepen. Ook heeft zich de cholera weêr vertoond. In vele ge vallen ontaarden de koortsen later in cholera. De stede lijke regering heeft verschillende maatregelen ter be vordering van de openbare gezondheid genomen en stelt krachtige pogingen in het werk om de besmetting tegen te gaan. Londen, 14 Maart. Een berigt uit Cork van 12 dezer zegt: Door 60 uren zwaar stormweder niet sneeuw zijn de in bet gebergte stroopende bandieten verstrooid. Eene mobiele colonne troepen trok heden van hier west waarts, om de boeren te verlossen van zwervende op roerlingen, die achter gebleven zijn en nu eene schuil plaats zoeken. De sneeuwstorm duurt met onverminderde hevigheid voort. LI. Zondag werd op het kerkhof te Ashdon bij Chelmsford de stoffelijke overblijfselen van William Green en zijn echtgenoot ter aarde besteld, een oud echtpaar dat met elkander gedurende 62 jaren het wisselend lief en leed des levens had gedeeld. Zij stierven twee dagen na elkander, de man bereikte 92 en de vrouw 82 jaren. Volgens hun vaak gedurende hun leven uitgedrukten wensch werden zij in één graf begraven om ook in den dood niet gescheiden te zijn. Men verneemt, dat thans reeds 400,000 Chassepot- geweren aan het gouvernement zijn afgeleverd, waarvan in het geheel 3 millioen zijn besteld. Desniettemin wor den de proefnemingen met andere verbeterde geweren voortgezet. Zoo zal eerstdaags weder een door clen heer Fouque te Toulon uitgedacht geweer van rijkswege wor den beproefd. Behalve dat die uitvinding met geringe kosten op gewone geweren kan worden toegepast, is het geweer Fouque tevens aanmerkelijk ligter dan dat van Chassepot. Brussel, 17 Maart. De Ihdépendcince bevat de volgende dépêche uit Berlijn: „De Luxemburgsche kwestie zal waarschijnlijk mor gen in het parlement worden behandeld." 's Gravcuhage, 14 Maart. Heden namiddag ten 2 ure heeft in het Voorhout de plegtige uitreiking plaats gehad van het vaandel, door Zijne Majesteit aan de scherpschutters geschonken. Nadat de kommandant, de heer Hardenbroek, dit aan den heer Mock als vaandel drager had overhandigd met eene toepasselijke rede, welke toespraak door laatstgenoemden werd beantwoord, trok het korps de ?ta,d door en begaf zich naar het pa leis des konings. Zijne Majesteit verscheenvergezeld van zijn adjudant, en nam het korps in oogenschouw. Daarna werd, begeleid door het geheele korps, het nieuwe vaandel ten huize van den kommandant gebragt. Er heerschte zoowel bij de leden van de vereeniging als bij het publiek, dat van deze gebeurtenis getuige was, groote geestdrift. Duizenden waren op de been. Werkendam, 17 Maart. Met Junij a. s. zal de gemeente de Werken van die van Werkendam worden gescheiden; wat de schooljeugd aangaat, dien tenge volge zal eerstgenoemde gemeente voor zich in een nieuw schoollocaal enz. moeten voorzien. Met de zalmvangst te Hardinxveld, gaat het zeer voordeelig; in de afgeloopen week waren er op een dag 30 stuks ter markt, welke voor 1 per pond gretig van de hand gingen, hetgeen voor de gedeeltelijk arme vis- schers aldaar eene opkomst is. Mjulcleltiiir-g", 15 Maart. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het aanleggen van werken op het strand aan de Oude Hoeve, noordwestzij de van Schou wen; waarvan aannemer is geworden de heer W. Speel man te Burgh, voor eene som van ƒ38,200. Door de Heeren Wolterbeek, van Baggen en C0., gasfabriekanten alhier, is, zonder dat daartoe door de gasverbruikers eenige aanleiding is gegevenen alzoo geheel uit eigen beweging dier firma, ter kennis der ingezetenen gebragt, dat zij met 1 April a. s. den prijs van het gas van 17 tot op 15 cents de kub. el zullen verminderen. Dit navolgenswaardig voorbeeld verdient in den tegenwoordigen tijd wel openlijke vermelding. Eindelijk is in de Staats-Courant van heden de lang verwachte aankondiging verschenen van de aan besteding van het bouwen eener dubbele schutsluis aan den mond van het kanaal door Walcheren, en het ver- rigten van eenige grond- en verdere werken bij Vlissin- gen; de aanbesteding zal plaats hebben op Mei! Zieoilcxeo, 19 Maart. Naar men verneemt, heeft de synodale commissie, op aanvraag van onderscheidene hoogere en lagere kerkbesturen verklaard, dat de be roeping van predikanten en de benoeming van ouder lingen en diakenen op den bestaanden voet blijft ge schieden, daar, waar de nieuwe wijze van benoemen en beroepen nog niet geregeld is, altoos binnen de in art. 2 en 4 van het nieuwe reglement daarvoor gestelde termijnen. Z. M. heeft verleend als blijk van goedkeuring en tevredenheid de zilveren medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855 en een loffelijk getuigschrift aan R. van Meerendonk, visiteur van het recherchevaartuig N°. 1, wegens het redden, bij onstuimig weder en holle zee, van de bemanning eener in de nabijheid van Zierikzee op lager wal geraakte statie-schuit op 14 Nov. 1866. Zieril*:*eee, 19 Maart. Het contingent voor deze gemeente aan de nationale militie voor dit jaar be draagt 28 man. Tengevolge der vele vrijstellingen wegens broe- derdiensteenige zoon enz.zijn te Maastricht alle lotelingen van dit jaar, welke geene reclames hadden, dienstpligtig. LI. Zaturdag had alhier de eerste vergadering plaats der leden van de aldaar opgerigte vereeniging tot volks wapening in de eilanden Schouwen en Duiveland, be staande uit 35 werkende en 18 contribueerende leden. Aan bijdragen was geteekend voor ruim ƒ600 en aan jaarlijksclie contributiën ruim ƒ100. Tot ledeu van het bestuur werden gekozen de heeren jhr. mr. M. J. Schuurb. Boeije, jhr. mr. G. L. Scliorer, mr. J. M. Isebree Moens en J. T. Oosterman. De heer mr. B. C. Cau, burgemeester, die mede als bestuurslid was gekozen, heeft daarvoor bedankt. Tot bevelhebber werd benoemd mr. J. C. E. baron van Lijnden, die de voorloopige commissie har telijk dank betuigde voor de voortreffelijke wijze waarop door haar de zaak behandeld is. Voorts werd een reglement vastgesteld en zijn nog enkele andere punten besproken. Te Marseille is sedert eenige dagen een Pruissisch smaldeel van vijf bodems aangekomen. Gemengde berigftcn. De staatkundige barometer van Europa begint te rijzen tot op storm, veel erger als toen Napoleon I de kwik deed rijzen en dalen. Napoleon I mag veel kwaad hebben gedaan, maar hij heeft veel goeds gedaan ook. Bidt dus maar om in handen te vallen van de Franschen, niet van de Pruissen, die beiden het gemunt hebben op Nederland. Pruissen wil meester worden van alle zeehavens aan de Noordzee, van Vlissingen af tot aan de Oostzee toe, en Frankrijk wilt zijne natuurlijke grenzen hebben waaronder Belgie en Neder land zijn begrepen. Geplukhaard zal er dus moeten worden, als de tentoonstelling te Parijs is afgeloopen. Algemeen is men te O. verheugd over den aanleg van grindwegen, als ook over het benoemen van Hendrik tot opzigtcr. De heer Joris is met 799 stemmen benoemd tot tweede onderbaas en tevens tot betaalmeester, terwijl van Straten voor de laatste betrekking anderhalve stem bekwam. De heer M. zal echter zijne betrekking neder- leggen omdat die grindweg te veefdubbeltjes kost, want hij is een behoudsman. Een slagters-zoon te C. moest i zijn tong wat in toom houden als hij op koestallen komt, anders zal hij afgemaakt worden. „Het is mij weer mislukt," zegt Keesje te St.-Arendskerke, „dit gaat zoo maar de eene voor en de andere nadus het wordt tijd dat ik uitruk." Maar dan moet hij beter zijne schoe- nen vaststrikken, om niet verrast te worden. Een schaapherder te C. moest geene lammertjes naloopen 1 van 13 jaar, want dan zal hij herder worden zonder schapen. Eene dame te St.-Annaland moest een gekje zoo niet naloopen, anders zal zij met de vingers wor- j den nagewezen. Iemand te St-Maartensdijk heeft zich deerlijk misrekend, want hij dacht zijne dochter te ver passen en nu zingt hij Mijn dochter dacht ik te verpassen, Aan een heerschap met twee jassen, Maar hij moet eerst wat beginnen, Om zijn dagelijksch brood te winnen, Want te trouwen zonder brood, Zit men dadelijk in den nood. Een rattenvanger te Dwordt aangeraden, geene onwaarheden uit te kramen onder O., anders zal zijn eigen kwaad uitgebragt wordenDus Duimtje! als gij weer gaat vliegen, Gaat geen ander toch bedriegen Want 'tis zeker en gewis, Dat babbelen geen vangen is. Iemand te Dreischov moest maar nalaten een ander den naam të geven van jager, daar hij beter zoude doen zijn eigen geschoten wild te gaan opzoeken; want: Als men and'ren voort wilt jagen, Staat, of zit men zelf niet stil: Gaat dus maar te O. wat zoeken, Maar ziet door een goeden bril. Onder claalixeg^iiig- aan allen, welke de Directie der Dorcas-Vereeniging in staat hebben gesteld de onlangs gehouden VERLOTING van Haiulwerken en Voorwerpen te doen plaats hebben, worde berigt, dat de opbrengst is ge weest zuiver ƒ347,45. 85jarig*e EelitToreeiii^ing' G. VIERGEVER EN N. EEREBOUT. Elkerzee, 16 Maart 1867. Heden beviel van eene Doelitor, A. M. van SETTEN Rensen. Zierikzee, den 18 Maart 1867. Bijzondere en algemeene kennisgeving. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoeke van Mej. de Wed. C. MAK, op Vrijdag den 22 Maart 1867, 's morgens ten 9 ure, op de Stads-Commerciewerf te Zierikzee, publiek presen teren te verkoopen Eene aanzienlijke partij gezaagd en ongezaagd Klossen, Krommers en Knieën, gezaagd IJpenhout, Stopblolcken Wigg en Steil in g-planltoii en Stellinghouteen Mallejan, eene Kar, "Vijlen, Kelcler- windenTrek winden Taliellilolc- ken, Zagen, Ketting-en, ijzeren Ge- rcedschappen, Touwwerk, een Kaap- stand, Zaagbokken, een Boot, een Vlot, Brandlioi.it en meer andere roerende Goederen. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zalten verzoeke van A. FRAN- KEN, op Dingsdag 26 Maart 1867, des voormiddags 10 ure, aan deszelfs Schuur, te Noordwellepubliek verkoopen: o e n o partij BOTJ VV-4MFXKGEREEDSCIIAP- DI 'A HOOI1MEST en andere roerende GOEDEREN. Breeder bij biljetten omschreven. ten op De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, verzoeke van E. C. REIJNHOUDT c. s. Maandag den 1 April 1867, 's middags ten 12 ure, vóór na te melden Woonhuis publiek presenteren te verkoopen: staande en gelegen aan de Zuidzijde der Schuttershof- straat te Zierikzeewijk C, No. 451, kadastraal bekend, sectie B, No. 1341, groot 01 roede, 84 ellen. En op denzelfden dag, 's namiddags ten 2 ure, ten voormelden Woonhuize: EENE PARTIJ bestaande in Tafels, Stoelen, Spieg-els, Sohilcleriieii, 1 Bed met toebeliooren 1 Vriesche Hangklok, Boreelein-, Glas- en Aardewerk; benevens eene partij Kni- pertsgereedschappenVaatwerk en meer andere Hoerende Goederen. Nadere informatiëu te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris. De Notaris J. M. BOUVIN zal, op Dingsdag den 16 April aanstaande, met regterlijke magtiging te Ooster- landin de Dorpsherbergpubliek presenteren te ver koopen met ïZr» Bund., 24 Roed., t>£5 Ellen BOUW. en WEILANDEN BOOMGAARD BOSCH en TTJIIValles gelegen onder de ge meenten Oosterland en Niewcerkerk in Duiveland, aan komende CORN.3 van der MAAS en Kinderen. De Notaris J. J. FERCKEN, residerende te Neuzenzalkrachtens verleende Regterlijke magtiging, ten verzoeke van den Heer JACOBUS SCHOONAKKER, Winkelier te Neuzenmitsgaders de meerderjarige en Voogden over de minderjarige Erf genamen zijner overledene Echtgenoote FRANCOISE van WIJCK, eerder Weduwe Jan du Pree, in het openbaar aan de meestbiedenden veilen en verkoopen Eerste Perceel. Een spacieus Woonhuis en Erve, staande en gelegen in de Lange Noordstraat te Neuzen, kadas traal bekend onder sectie C, nummero 370groot 2 Roeden, 50 Ellen. Ia gebruik te aanvaarden 1 No vember 1867. Tweede Perceel. Een extra kapitaal Steeneu Mograieün of Pakhuis en Erf, staande en gelegen als voren, achter gemeld Woonhuis, kadastraal sectie C, nos. 371 en 372groot 1 Roede, 14 Ellen. In gebruik te aan vaarden 1 Mei 1867. Voorschreven goederen zullen zoo afzonderlijk, als te zaraep worden geveild. Derde Perceel. Een Magazijn of Pahhuits, vroeger gediend hebbende tot Slagerswinkel, staande en gelegen aan het einde der Lange Noordstraat te Neuzenkadas traal sectie C, no. 304groot 1 Roede, 36 Ellen bewoond door Launspacü, en verhuurd aan denzelven en J. de Jonge, voor ƒ140 'sjaars, tot 1 Mei 1867. Vierde Perceel. Een Woonhui» en Erve, staande en gelegen op den hoek van de Brouwerij en het Schoolstraatje te Neuzen kadastraal sectie C, no. 95groot 80 Ellen bewoond by en verhuurd aan Marinus Adriaansen ad 84 's jaars; tot 1 November 1867. Vijfde Perceel. Een Woonhui»Wag-eiiiuahei-swiu- liel en Ewe, staande en gelegen op de Kaai te Neuzen, kadastraal sectie C, no. 755, groot 1 Roede, 60 Ellen bewoond en in gebruik bij den medever- kooper A. P. du Pree; tot 1 January 1868. Zesde Perceel. Een spacieus "Woon li nis en Erf, staande en gelegen in de Nieuwstraat, te Neuzen, kadastraal sectie C, no. 832groot 1 Roede, 25 Ellen. In gebruik bij en verhuurd aan den Heer R. Pothoven; tot 1 Mei 1868 ad ƒ175 's jaars. Zevende Perceel. Drie Woouhui»jes en Erve, staande en gelegen achter laatstgemeld Woonhuis, kadastraal sectie C, nos. 689 en 831groot 1 Roede, 45 Ellen. In gebruik bij en verhuurd aan Jan Brinks en Jan Kolijn ad ƒ110 in het jaar; tot 1 Mei 1867. Het 6de en 7de perceel zullen ook te zamen worden geveild. Achtste Perceel. Een Woonhuis en Erf, staande en gelegen achter de Kerk omtrent de Pelmolente Neuzen kadastraal sectie C, no. 1030, groot 1 Roede. 25 Ellen; bewoond door en in gebruik bij den medever- kooper Jan Joh. du Pree, tot 1 November 1867. Negende Perceel. Een Wooiiliui^je en Erf, staande en gelegen aan het Dijkje, te Neuzen kadastraal sectie C, no. 452 groot 95 ellen, bewoond door Lucas van der Molen, tot 1 Mei 1867ad 26 's jaars. Tiende Perceel. Een Woouhui^je en E-*f, staande en gele gen in de Flooswijksche straat, gemeente Neuzen, kadastraal sectie C, no. 762, groot 70 Ellenbewoond door Janna Riemens, ad ƒ34 's jaars. Elfde Perceel. Een "Woonhuis en Erf, staande en gelegen als voren, kadastraal sectie C, no. 761, groot 1 Roede, 10 Ellen, bewoond door Jacomina Reigel, ad 24 's jaars. Twaalfde Perceel. Het vegrt van Cijii», op 1 Roede, 20 Ellen Gri-ouclgelegen als voren in de Flooswijksche straat, kadastraal sectie C, no. 329, met het daarop staande Woonhuis, in eigendom toebehoorende aan Simon van der Hooft bedragende de jaarlijksche De Verkooping zal gehouden worden op Don derdag clou 1^ Aj)ril 18G7des namid dags ten 1 ure, in het Nederlandsch Logement van Mejufvrouw de Wed. J. C. Steenkamp, Jcz. te Neuzen. TE KOOT: met laiilien en eoiupleteu Inventaris, groot elf ton. Te bevragen met franco brieven bij J. van den BERG, Mz. te Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1867 | | pagina 1