HVMVUfim-BM, f 50,000. Boek- en Bijbelbinderij Een Woonh nis, Tuin en Erve, een Woonhuis en Erve, KERKBOEKE N, Holloway's Zalf. de kerkeraden een zelfstandig schrijven te rigten tot uit drukking van haren wensch, dat de gemeenten zich op een bepaalden dag en wel op 22 Julij, in eene of meer daarvoor aan te wijzen godsdienstoefeningen vereenigen zullen tot gemeenschappelijk gebed. Ziorik/ee13 July. Een telegram uit Berlijn berigt als officieel dat de wapenstilstand door Pruissen is verworpen. Er wordt in andere telegrammen ook bij gevoegddat von Gablenz voor de tweede maal is af gewezen. Het schijnt dat de zaak vooral schipbreuk heeft geleden op de voorstellen die Frankrijk deed en de vorderingen, die Pruissen er tegenover stelde; want de weigering heeft slechts plaats gehad, nadat eerst met Frankrijk, gelijk de Moniteur zelf zegt, onophoudelijk onderhandeld is. De gevolgtrekking ligt vo^* de handkeizer Napoleon moge dan niet als scheidsregter, maar slechts als mid delaar zijn opgetredenhij zal zich op die loutere wei gering om zijne bemiddeling aan te nemen, niet terug trekken, maar thans eene meer geprononceerde houding ten gunste van Oostenrijk aannemen. Wil men verband zoeken tusschen de verschillende gebeurtenissen, dan is misschien het berigt omtrent het vervoer van Fransche troepen door Luxemburg naar Trier van veel beteekenis. Onbepaald geloof verdient echter dat berigt nog niet. Het ligt in den aard der zaak, dat Italië zich voegt naar Pruissen; vooral in de gegeven omstandigheden laat het zich verklaren dat het niet geneigd is den kamp te staken, thans juist nu de vijand verpligt is de meer derheid zijner troepen te verplaatsen. Oostenrijk zal het nu in zijne vestingen afwachten Cialdini rukt intusschen voort in het Venetiaansche en de telegraaf maakt gewag van verscheidene schermut selingen. De eerste geestdrift over de aanwinst van Venetie is dan ook in Parijs eenigzins bekoeld nu men het voor- uitzigt heeft, dat het in het bezit nemen en behouden van Oostenrijksche geschenk, een oorlog voor Frankrijk met zich zal slepen. Reeds spreekt men van het bijeen roepen der vertegenwoordiging, tot het goedkeuren van een belangrijk krediet en dergelijke plannen meer, die van een ophanden zijnden oorlog getuigen. Engeland had tot hiertoe slechts zijdelings zijne goed keuring uitgedrukt over de bemiddeling van keizer Na poleon. Thans verneemt men dat ook de Engelsche gezant te Parijs officieel den keizer met dat denkbeeld heeft ge luk gewenscht. In dien zelfden zin moet ook Rusland zich verklaard hebben, zonder tot dusverre regtstreeks in den oorlog zich te willen mengen. Ondanks de verwerping van den wapenstilstand schij nen toch beide legers in Bohemen voor een oogenblik de vijandelijkheden te staken. Wel rukken de Pruissen voort, maar hunne bewegingen zijn slechts de noodza kelijke gevolgen van de krijgsbedrijven, die hebben plaats gehad en niet de verwezenlijking van een nieuw opera tieplan. De Oostenrijkers schijnen ook daar, even als in het venetiaansche slechts een passiven weerstand te bieden. Aangaande den jongsten opstand te Madrid deelt de correspondent van een cler Londensche dagbladen, het volgende mede Een en twintig sergeanten, allen jonge lieden van een knap voorkomen, die aan den insurrectie hadden deel genomen werden uit de gevangenissen gehaald en na twee aan twee te zijn gebonden, in een open wagen geplaatst en door een talrijke afdeeling troepen begeleid naar de plaats der teregstelling vervoerd, een plek op den open grond tusschen het paleis Salamanca en de Elyzeesche velden. Een mijner vrienden, heeft op een afstand van nog geen honderd schreden van de plek vijf huizen in aanbouw, zoodat het steigerwerk der metse laars een voortreffelijke gelegenheid aanbood, om het tooneel te overzien. Eerst had de cermonie van het vervallen verklaren van de krijgsdienst plaats; vervolgens een wandeling onder de vlag; toen werd een redevoering gehouden, die twee uren duurde, gedurende welke deze ongeluk kige menschen duizend dooden moeten geleden hebben. Een ontzaggelijke volksmenigte, die den optogt gevolgd was, werd door de soldaten op een behoorlijken afstand gehouden. Eindelijk werden de 21 slagtoffers op eene rei geplaatst op nagenoeg een el afstands van een lagen aardenwal, met hunne ruggen naar de soldaten gekeerd, en toen had de losbranding plaats. Bijna allen vielen. Op dat oogen blik schoten de Hermanos de la Caridad (Broeders van Barmhartigheid) toe, om ten minste eenige weinigen te redden, maar zij werden door de troepen teruggedreven, en het vuren begon op nieuw, en werd met kracht voort gezet. Er werden meer dan 200 schoten gelost. Welk een gezigt Ik zag een man driemaal opstaan en weder op zijne knieën vallen. Hij strekte zijne armen uit naar een rig- ting, van waar bij het moordtooneel een doordringende kreet werd gehoord, Frederico! Frederico! Nu naderden de soldaten de gevallenen; schopte hen met de voeten omen hier en daar nog teekenen van leven ontwarende, branden zij, het geweer op de borst der met den dood worstelenden zettende, een laatste schot af. Toen was alles voorbij. De lijken werden nu op mestkarren geworpen, terwijl de regementen afmarcheerden, met hunne muziekkorpsen aan het hoofd, waarvan het een „Norma" en het andere „Semiramis" speelde. Men verwacht nog een aantal teregtstellingen. Het is te hopen dat de Koningin genade aan de ongelukkigen zal schenken. Door de Staats-Courant worden de volgende be- Gemeng'de berigten. Den 7 Julij zijn: Den 8 en 9 July zijn: aanget. overl. aanget. overl. Leiden 7 2 Leiden 9 10 's Gravenhage 42 9 's Gravenhage 33 15 Delft 0 0 Delft 3 1 Schiedam 2 4 Schiedam 13 6 Rotterdam 26 23 Rotterdam 31 12 Dordrecht 6 3 Dordrecht 6 7 Gouda 1 1 Gorinchem 0 1 Utrecht. 30 31 Gouda 1 3 Groningen 47 45 Utrecht 55 51 Groningen 64 53 Den 10 July: Setier het begin der epidemie Leiden 1 3 Leiden 1221 816 's Gravenhage 9 9 's Gravenhage 762 433 Delft 1 2 Delft 604 367 Schiedam 1 4 Schiedam 295 193 Rotterdam 23 18 Rotterdam 1198 745 Dordrecht. 0 1 Dordrecht 478 288 Gorinchem 0 0 Gorinchem 96 56 Gouda 0 1 Gouda 202 110 Utrecht. 35 31 Utrecht 1697 1102 Groningen 993 534 Het gaat met de Majesteiten van Pruissen en Oosten rijk zoo als het eens ging met twee katten die een kaas gestolen hadden. Toen zij meester van de kaas waren, kregen zij ruzie, daar zij geen middel wisten om die kaas zoo te verdeelen dat ieder evenveel had. Daarover werden de slimste katten geraadpleegddie het ook niet wisten. Eindelijk gaf een oude snorbaard den raad, om er den aap over te spreken, dat gedaan werd. „O!" zeide de aap„dat is nietsgeef mij maar schaleneen balans en een mes." Dit werd gedaanen de aap sneê de kaas in twee stukken die op het oog even groot waren maar toen zij in de schaal kwamenbleek het dat het eene stuk iets zwaarder was dan het andere. De aap sneê van het zwaarste stuk toen een brok af, en at het opwaardoor het andere stuk weder te zwaar werd dat zoo lang werd herhaald, dat er van de kaas niet veel meer over was dan de korst. Hierover werden de katten nog boozer, en gingen verschrikkelijk aan het vechten, waarover de aap lachte. Neemt men nu aan dat Sleeswijk-Holstein de gestolen kaas is, de verover aars de Siren van Oostenrijk en Pruissen en cle aap Napo leon dan kan het niet anders of Napoleon zal iets voor zijne moeite vragen om die twistende partijen tot be daren te brengenen wat hij daarvoor in rekening zal brengen, zal de tijd moeten leeren. De Pruissen zijn op marsch naar Weenen, en hebben het mogelijk reeds ingenomen. Dit zoude dus de tweede maal zijn in eene halve eeuw dat die oude keizersstad werd belegerd en veroverd. De keizer van Oostenrijk verlangd den vrede indien het maar mogelijk ismaar von Bismarck komt met zulk een verschrikkelijke groote rekening dat er geen betalen aan is, doch met de naaldgeweren kunnen de Pruissen veel halen. Nu het de Pruissen zoo gezegend mede loopt, zal waarschijnlijk Napoleon Oostenrijk bij springen om keizer Frans toch niet al te veel te laten kortwieken, en om Pruissen niet al te grootte maken, want wie weet wat er later gebeuren kan. Het als door een tooverslag uit den grond verrezen nieuw school gebouw te H. werd voor eenige dagen plegtig ingewijd. Die plegtigheid zal voorzeker een diepen indruk gemaakt hebben op de harten der lieve jeugd, ofschoon sommige ouders wel eenigzins beducht zijn voor de verterings organen hunner kinderen, ten opzigte der daarbij ge- notene harde kost. Een klein krijgsknechtje te Neuzen, wordt aangeraden zijne verregaande pedanterie wat in toom te houdendaar hij anders nog geheel gek zal worden. Te Waarde is een jongelings-gezelschap ontbonden door vijf gekken. Wat door nederigheid werd tot stand gebragt, werd door hoogmoed ten val gebragt. „Dat had ik niet verwacht," zegt Neeltje te S. „daar ik toch op een timmerman gerekend had, en nu met de kermis mij niemand gevraagd heeft." Dus: Rekent niet te veel vooruit, Want 1t komt ligt misrekend uit. Marlftprijzeii te Zierikzee. 1 2 JU LIJ 1866. Boter van ƒ0,50 tot ƒ0,55 per 5 ons. Kip Eijeren van ƒ0,65 tot ƒ0,72'/2 per 25 stuks. Ibirgerlijke Stand te Zierikzee. geboren: 9 Julij. Een zoon van B. Mensch en C. v. d. Have. overleden: 14 Junij. C. Dijkgraaf, oud 20 jaar, jm. (te Antwer pen.) 11 Julij. H. van Akkeren, oud 8 maanden, z. Oiiclei*tx*oiiw<l 12 Amsterdam Julij 1866. G. KOK, Jr. G. ZEKYELD. Heden overleed te Rengerskerkena een kort stondig lijdenonze geliefde Dochter CORNELIA JANNA, in den ouderdom van ruim 17 jaren. Wij willen berusten in den wil van Hem, die gaf en nam, en geen rekenschap geeft Zijner daden. 9 Julij 1866. C. van MEURS. H. van MEURS, Bruin. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden overleed, tot diepe droefheid van zijne Kinderen en Behuwdkinderenin den ouderdom van ruim 71 jaren, onze waarde Vader ABRAHAM FLIK- WEERT. Eene ziekte van slechts vier dagen maakte een einde aan zijn voor ons zoo nuttig leven. Zierikzee Uit aller naam, 13 Julij 1866. J." FLIKWEERT. Dienende deze tot algemeene kennisgeving aan vrienden en bekenden, zoo binnen als buiten deze stad. De Deurwaarder j ten verzoeke van den Heer J. van der BENT, Curator in het Faillissement van L. BROUWERS, te Brouwershavenop Dingsdag den 17 Julij 1866, des voormiddags om 10 ure, vóór het Woonhuis van den Failliet, 0111 eontaiit g<dtlpubliek verkoopen: Tafels, Stoelen, Ledikanten, een Klok, Spiegels, Koper-, Tin-, Blik-, I,Jzer-, Glas-, Porcelein- en Aardewerk, eene partij nieuwe Petten, en hetgeen verder zal worden geveild, alsmede nog eene groote Sloej[> of Boot. Jit cle hand te koop Een HUIS en SCHUUR. Te bevragen bij den Uitgever dezes. IN DE L O O Z E te Zierikzeeworden en lierbonden alle soorten van i i.m. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoeke van den heer J. van der BENT, als Curator in het faillissement van L. BROUWERS, op Dingsdag 17 Julij 1866, 's nam, ten 3 ure, in het Logement van de Wed. F. van t Hof, te Brouwershavenpubliek presenteren te ver koopen staande en gelegen in de Molenstraat te Brouwers havenkadastraal bekend sectie C, Nos. 88 en 541, groot 1 Roede, 22 Ellen. En staande en gelegen aan den Oostdijk aldaar, ka dastraal bekend sectie C, No. 79, groot 1 Roede, 48 Ellen. Nadere informatiën te bekomen ten kantore van voornoemden Nosaris. Oponbare Yerlrooping, op Vrijdag den 20 Julij 1866, des voormiddags ten 10 ure, aan de Schuur van den heer J. FOURDRAINE, te Colijnsplaatvan 2 beste Werkpaarden, 2 joiig-o Paarden, 1 extra baatgeventle Melkkoe1 Vare Koe, 3 Vaarzen, 1 Menwagen, 1 Wale Ploeg, 1 gewone dito3 Eggen en verder Bouwgereed schap. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris L. van der MOER, te Colijnsplaat. De Notaris J. M. BOUVIN, zal op Maandag den 23 Julij 1866's voormiddags ten 9 ure in het Dorpshuis te Oosterland, publiek presenteren te verkoopen Een Wooiilviiis», Erf en Gevolgen, op Sint Joostdijk, kadaster, sectie F, No. 351. Een Selinnr, Erf eii Tuin, gelegen als voren, kadaster, sectie F, No. 529 en 530, groot 0 B. 04 R. 40 Ellen. En 3 B. 70 R. 45 Ellen Bouw- en AU oil unci, kadaster, sectie D, No. 5, 7 en 77. En daarna eenige Vruehten te Adelde, alles staande en gelegen onder Oosterland. En tenzelfden dage, des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke zijner principalen, vóór bovengenoemde Schuur 3 Paarden, QKoeijen, 1 Boerenwa gen 1 drieling met Huif, Ploeg, 3 Eggen, Bakslede, '/2 in een Windmolen, Wannen, Rieken, Vorken, Kuntliooi en vele andere Goederen meer. A T T E N T I E! Bij C. BAL J.C.z.St.-Domusstraat te Zierikzee eenige Dépöthouder voor Schouwen en Duiveland der BI ERE INT van de Brouwerij „de Ster," te Wouwis steeds te bekomenhet versch Gerste en Wit Biex*, op heele en halve vaten. Bij GEBR.9 BUIJZE, gekwalificeerde Collec teurs te Zierikzeeis getrokken op de 6de lijst der 5de klas dezer thans trekkende Loterij op No. 10357de kapitale Prijs van Ten hunnen kantore zijn voor de volgende 10 trek kingen der Vijfde en voornaamste Klas nog g*e<ïeel- ten van Loten te bekomen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sint-Annalandbrengen ter algemeene kennis, dat in die gemeente dit jaar geen KERMIS zal gehouden worden, en dat van heden af vreemde kramers, orgeldraaïjers, lieclj eszan- gers, kunstenaars en dergel y ken niet in deze gemeente zullen worden toegelaten. Sint-Annaland, den 7 Julij 1866. A. J. BIERENS, Burgemeester. J. POLDERMAN, Secretaris. De Notaris de JONGE van der HALEN zal, ten verzoeke van J. KLOMPE, na af loop der Tiendverpachting van Noordgouwe 16 Julij e.k.'s avonds ten 6 urete Schuddebeurs, publiek veilen en verkoopen Circa 1 y4 Bunders Tarwe, 2 Bund. Haver, 1 Bund. Rogge en Bund. Maartsche Gerst, gelegen onder Noordgouwe en Kerkwerve. Breeder bij biljetten omschreven. RUHR SMEÈKOLEN, lste kwal it eit. IN LOSSINGhet Schip »de Vrouw Wilhelmina Schipper W. van Ooijen met eene lading Ruhr Smeêkolen, 1ste kwaliteit, voor rekening van Zierikzee, A. P. PAULUSSEN. 13 Julij 1866. Puike RUHRORT's-KOLEN. IN LOSSINGtot Dingsdag-middag aan Bellaard, het Schip y>de Vrouw Petronellavoor rekening van L. van POPERING, te Dreisclior ad 0,66 per mud, vrij op den wagen geleverd. HH. Fabrijkanten, Molenaars en Landbouwers! Russische Reuzel, Talk, Machine- Olie, Rund vet, Traan, Oliedroes en Smeervet voor Wagens en Rijtuigen, Molens en Machienes, is te bekomen in vaatjes van 15, 30, 50, 100 PP en meer; alsmede beste zwarte Conglio Thee, die eenigzints door zeewater beschadigd is geweest, is te bekomen tot civiele prijzen. Winkeliers genieten behoorlyk rabat d contant. Oude Tonge. W. C. LITTOOIJ. van P. d e gebonden in verschillende soorten van Banden, Verguld op sneê, gebonden in Marokko-, Geruit-, Marokijn-, Sa- grijn- of ander leder naar verkiezing, met en zonder Overslag voor gouden sluiting, enz. Oude Kerkboeken verkrijgen het aanzien van Nieuwe. Rouwbijbels, in zwart laken, worden als nieuw afgeleverd. Beleefdelijk beveelt hij zich hiertoe bij een ieder aan; op eene spoedige en civiele bediening kan men rekenen. BE STOOMZEEP-FABRIEK. de Keizerskroonte Amsterdam levert zachte groene Zeep, Bristol-, Zout» water-, Terpentijn en Scheerzeep, Toiletzeepen in groote verscheidenheid. De Directie berigt dat zij tot haren AGENT voor de provincie Zeeland heeft aangesteld: den Heer J. de JONG ZIJLSTRA, te Zierikzeedie bestellingen aanneemt en bij wien alle verlangde inlichtingen zijn te bekomen. N atiouale Goedgekeurd door Z. M. den Koning gevestigd te Rotterdam, Oppert, No. 18. Volleekend Waaiborg-kapitaal Een Millioen Gulden. C O MM I SS A RISSEN: D. BLANKENHEYMJOOST van VOLLENHOVEN R. H. NIERSTRASZMr. T. M. C. ASSER, Mr. J. B. L. WENTHOLT, R. MEES, Jhr. Mr. F. J. J. van EYSINGA, Mr. J. U. de KEMPENAER. DIRECTIE: Mr. W. SIEWERTSZ van REESEMA, Directeur. S. van der HELD, Wz. Administrateur. Spaarkas- en Uitzet-Verzekeringen voor Kinderen. Verzekeringen tot voorziening in plaatsvervanging bij de Militie. Pensioen-verzekeringen voor Weduwen en Wee zen. Kapitaal en Rente-verzekering voor den ouden dag op zekeren leeftijd, of bij vroeger overlijden. Verze keringen voor naar de Koloniën vertrekkenden, en op het leven van Zeevarenden. Verzekeringen van klein bedrag tot dekking van kosten van laatste ZiekteBegrafenis, enz. Dadelijk ingaand regt op 2bpCt. aandeel in de Winst. Inlichtingen zijn te verkrijgen en Prospectussen kos teloos te bekomen bij de Directie en de Heeren Agenten en Correspondenten in de navolgende gemeenten der provincie Zeeland: St.-Annaland, J. Polderman. AxelM. H. Telchuijs. Bommenede, M. J. Bijbau. BrouwershavenG. van Wage. BruinisseM. C. van de Stolpe. Goes, J. H. C. Kakebeeke, Gz. Groede, T. Kohier. Haamstede J. C. M. van Rhee. Heinkenszand, J. Polderman. HontenisseJ. L. van Brabant. Hulst, J. P. M. Haak. Krabbendijke, van Doorn. KruiningenD. P. Do- minicus. St.-MaartensdijkB. Quackkelaar. Mid delburg, Mr. A. J. van Deinse, Jr., {Agent.) Middel burg, J. A. Zip, (Corr.) NeuzenA. C. N. Grenu. OuwerkerkNieuwerkerk, Ooster- en Sirjansland, W. S. Monté. Stavenisse, J. Hocke Moolenburgh. Tholen, M. C. van Elsac.ker. VeereJ. A. Geldof. Vlissin- gen, W. de Wolff. Westkapelle, P. de Vos. Wis- senkerkeH. Bek. ZierikzeeH. A. van IJsselsteijn. Agenten worden gevraagd in die Gemeenten der Provincie, waar de Bank nog niet vertegenwoordigd wordt. Brieven franco. Behoedmiddel tegen de Verzwakking. Telkens wanneer bijzondere omstandigheden ouzuiver bloed te weeg brengen, en de kracht van den omloop er van verminderen, dringt de stilstand tot de lougen door, en de tering benevens andere schrikwekkende teekenen openbaren zich vervolgens. Neem eene proef met de geneesmiddelen van Holloway, zoodra gij het eerste gevoel van verzwakking ontwaart, of bij den eersten aanval van droogen of slijmrigen hoest. Men moet zich twee maal daags de borst, en tusschen de schouders met de Zalf van Holloway duchtig laten inwrijven en bij afwisseling dosisen Pil len innemen om het bloed te zuiveren, het gestel te reinigen zonder het te verzwakken en aldus de zenuwachtige ontsteking verdrijven zonder die te verergeren. Deze bemerkingen zijn van nog veel grooter gewigt voor den zomer, wanneer de verzwakking en de afmattiug, die door de groote hitte of andere oorzaken worden te weeg gebragt, meer vatbaar zijn om de overhand te krijgen. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen van ƒ0,80 ƒ1,85 ƒ3,— ƒ6,75 ƒ13,50 ƒ20,50. Potjes Zalf van - 0,80 - 1,85 - 3,— -7,05 - 13,85 -20,95. Zijn op franco aanvrage a Coraptant te bekomen bij den heer J. BAL, Cz.Apotheker te Zierikzee, den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Hoofd- Dépöthouder te's Hertogenbosch, alsmede, te Londen, Strand 244. Holloway' s Etablissementen, en te New-York, 80 Mai den Laine. TERSTOND of met AUGUSTUS eerstkomende eene DIENSTMEID benoodigddie met de Wasch kan omgaan. Te be vragen bij den Boekhandelaar S. OCHTMAN Jz. SNELPERSDRUKKERIJ VAN P. DE LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1866 | | pagina 2