ALMANAKKEN Holloway's Zalf. 1866, 8) K 1 B B A K Correspondentie. en Pakhuis of Stalling, li OZIJN- WIJN-A zijn, VB ACHT8CIIUIT ARTS et METIERS, Prijs 50 Cents. COMMANDITAIR. Kon Molenaars-Knecht, Ken Wagenmakers-Knech t Terstond benoodigd Een SMIDSKNECHT echter te voorzien, dat de handel in die voorwerpen, welke bij de verordeningen genoemd worden, zou lijden, Dat bovendien ook takken van handel en nijverheid waaraan ineu bij het nemen der maatregelen bezwaarlijk kon denken, daardoor in den grond konden worden aangetast, was minder gemakkelijk te voorzien. Men weet hoe de Amsterdamsche suikerraffinaderijen ten ccnen- male gebrek zouden lijden aan hare onmisbare grondstof, het runderbloed, zoo ten haren behoeve gecne dispensatie ware verleend van het verbod van invoer dier stof, vervat in de Noord-Mollandsche verordeuing tot weering van veeziekte. Thans zouden de bloemkweekerijcn, welke te Haarlem en in de om streken daarvan een zoo voorname tak der nijverheid zijn, verstoken worden van eene stof, zonder welke zij uiet kunnen bestaan: de koemest. Deze wordt gewoonlijk over ceu deel uit Zuid-Holland, doch voor het grootste gedeelte uit de Zaan streek aangevoerd. Daar nu niet alleen de invoer van deze stof uit eene andere provincie, doch ook het vervoer daarvan van de eene zijde van het IJ naar de andere verboden is, zouden de kweckerijen weldra bijna allen toevoer moeten derven. Onder deze omstandigheden is door gedeputeerde staten de invoer der gemelde stof door de sluizen te Spaarndam, onder zekere voor waarden toegestaan. Ten slotte kan ik u melden dat de nieuwe verordeuing tot wering van veeziekte door de staten dezer proviucie op den 10 dezer vastgesteld de koninklijke goedkeuring heeeft verworven en dezer dagen wordt afgekondigd. Het gebeurde met de Pruissischc policie te Rotterdam, heeft ook in het buitenland éclat gemaakt. Een Engelsch dagblad laat zich over deze zaak aldus uit: Onder de voornaamste acteurs, die in den jongsten tijd op het grootc wcrcldtoouecl zijn opgetredenrekenen wij den policieagent van den lieer von Bismarck die aan het hoofd van een bende spionnen en gendarmes, den Hollandschcn bodem betrad om een Pruisischen opligter op te sporen. Dat de roover van Sleeswijk-Holstein een afgrijzen van stelen heeft, is zeer natuurlijk, en niemand kan zich er zeer verontwaardigd over betoonen, dat. de bedriegelijke bankiers klerk op Hollandsch, of op welk grondgebied ook, gegrepen werd. Tegelijker tijd is de verontwaardiging door de vrije inwoners van Holland uitgeboezemd, bij deze sehending van hun grond gebied, niet meer dan natuurlijk vooralwanneer wij in aanmerking nemen, dat Holland tegenover Duitschland in dezelfde positie staat (en, uit dien hoofde tegenover Pruisen, Duitschlands zelf opgeworpen vertcgeuwoordigcr) als Denemarken voor het begin dier reeks van intrigues en invallen, die met eene verscheuring van het Decusche koningrijk eindigden. Holland is nu de eenige niet-Duitsche mogendheiddie provinciën bezitdie tot het stelsel der Duitsche confede ratie behoorenen die, bij gevolg, aan de wetten van den Bond zijn onderworpen. De Hollanders, nu, wetende op welke verraderlijke en sluwe wijze Pruisen te werk is gegaan om voet in Polen te krijgen vóór de eerste verdeeling van dat land, en hoe het even verradelijk, de Duitsche, of half Duitsche Dcensche provinciën, door middel van intervcutien, onderhandelingen en bezettingen, gedurende de laatste twintig jaren, in zijne klaauwen heeft gekregen zijn natuurlijk verontrust, over een zelfs oogen- schijnlijk geringe uiting van een begeerte zich in de Hollandsche aangelegenheden te mengeu. De provinciën Luxemburg en Limbnrg zijn zoo wat voor Hollandwat Sleeswijk en Holsteiu vroeger voor Denemar ken waren. Beide deze provinciënschoon Holland toebehoorende en onderworpen aan het gezag der Hollandsche Kroon, maken tevens deelen uit van het onmetelijke grondgebied, waarover, bij zeer belangrijke aangelegenheden, de Duitsche Bond het regt vau wetgeving bezit. Natuurlijk, de heer von Bismarck zal vooreerst Luxemburg en Limburg niet opeischen; maar waarschijnlijk heeft hij reeds nagedacht over hetgeen de staatkundigen »dc eerste operatie" op Holland noemendie bij de eerste de beste gelegenheid zal herhaald worden, zoodra de patient maar zoo ver is. Dc tegenwoordige staatkunde van Priiisscn zoowel ten opzigle van liet binncnlamlsch bestuur als van hel buitenland is weinig geschikt om in Nederland bijval te vinden Dezer dagen heeft hel gouvernement re,liter eene verordening uitgevaardigd, die, grlooven wij, wel navolging verdient. De serpents de Pharaon mogen niet meer algemeen verkocht worden, maar alleen door hen die verlof hebhen vergiffen te verkoopen. Thans wordt toch overal elders zonder eenigen waarborg of aanbeveling lot voorzigligheid het zware vergift, dat, in theelood gepakt, al het voorkomen heeft van bonbons, voor weinige stuivers verkrijgbaar gesteld Ken enkele slang bevat genoeg vergift om een half dozijn men schen Ie doen omkomen Ken aantal vergiftigingen hebben dan ook reeds plaats gehad, waarvan ver scheidene den dood der slagloffers ten gevolge hadden President Johnson heeft de volgende proclamatie uitge vaardigd, waarbij de eerste Donderdag in December wordt aangewezen tot het houden van eeu nationalen dankdag: Washington, 28 October. Daar het den Alraagtigen behaagd heeft in het jaar dat nu ten einde spoedt den geesel des oorlogs van ons veel geliefd vaderland af te wenden, en ons het genot te gunnen van de zegeningen des vredes, der eenheid en der eensgezindheid, alsmede der uitbreiding van de burgelijkc vrijheid; Daar het ouzen Hemclschen Vader mede behaagd heeft in dit jaar van ons af te wenden de rampen van den buitenlandschen j oorlog, der pest en van den hongersnood, en onze zolders te vullen met de vruchten van een overvloedigen oogst; Daar de regtvaardigheid eener natie verheft, terwijl de zonde haar met schande bevlekt; Rigt ik, Andrew Johnson, president der Vereenigde Staten, bij dezen tot de bevolking de aanbeveling, oin den eersten Donderdag in December af te zonderen en dien te heiligen als een nationalen dankdag, gewijd aan den Sehepper des heelals, j voor die weldaden en die zegeningen; Bovendien beveel ik bij die gelegenheid aan, dat de geheele bevolking schuld belijde voor onze nationale tekortkomingen tegenover Zijne eindelooze goedheid, en dat zij één van hart en één van geest den steuu van God inroepe, om te kunnen wandelen op het pad der nationale deugd en heiligheid. Andrew Johnson. die de afgestorvene hebben gekend, zullen met mij treuren over het gevoelig verlies door mij geleden. Overtuigd van de innige deelneming van vrienden en beken den kan ik mij van alle rogtstreeksche of persoonlijke betui gingen van rouwbeklag verschoond houdeu. Óp uitdrukkelijk verlangen van de overledene zullen geene uiterlijke teekenen van vouw worden aangenomen. Wegens buitenlandsche betrekkingen, (de afgestorvene was aan den Weichsel geborenen had zich daar reeds als veulen de algemccne achting weten te verwerven) is deze mededecling niet vroeger geplaatst. I Strekkende deze tot algemecnc en bijzondere kennisgeving. Met de aanstaande Schouwburg-voorstelling te Brielle wordt ten tooneelc verwacht: De geldleening, of de twee vriendinnen, gevolgd door een twist van een Zeeuw op een varkensmarkt. Daarna: De chocoladeketel van eene zindelijke huisvrouwmet j een huiskruis van een timmerman. Te St.-Annaland is een complot ontdekt, bestaande uit zes dolzinnigen, die zingen: Wij zijn nu met ons zessen, En drinken volle flesschen Als wij in de lichte maan, Des avonds uit het jagen gaan. De voetpadderaper in Walcheren zal genoodzaakt worden om het pad weder te brengen zoo als het geweest is, en zal dus niet weinig uitgelagchen worden. Eene bakkers-dochter en eene pas gehuwde vrouw te K. in Zuid-B. worden aan geraden, des avonds zoo laat niet in den donker rond te loopen, daar dit vooral van de laatste niet past; dus: Blijft in huis, en niet op straat, En loopt niet hier en daar zoo laat, Want kwade houden en goede wijven, Die dienden wel in huis te blijven. Een boer onder K. speculeert nu met zijn zoon op ééne dameen heeft haar een paar gouden krullen present gedaan waarover de zoon verschrikkelijk boos is, terwijl de dame zingt: Als twee honden vechten om één been Een derde loopt er ligt mee heen Maar 'k scheer dc oude gek zoo zacht, Dat heel de buurt er over lacht. De meestoof te E. is druk aan den gang, en een ezel heeft reeds gereed, en nu zijn er nog twee bokken bij gekomen; dus. Ezels eu bokken Past op uw rokken Want die veel in 't stamphnis loopt, Worden zijne slippen rood. Onder S. zal eerstdaags ten tooneele worden gevoerdDe witte patrijs, of de roem op geld zonder verstand, dat met een druk bezoek zal vereerd worden. Eene modepop te 's Ileer-Arendskerke wordt aangeraden, des zondags zoo veel leven niet te maken aan deuren en grendelsof zij zal zelf achter de grendels moeten. Op een dorp in Zuid-Beveland worden de ingezetenen op de komst van twee dames uit Noord- Beveland opmerkzaam gemaaktom hen alle mogelijke eer en beleefdheid te bewijzen, en voor hen den hoed vriendelijk af te nemen, daar zij dit gewoon zijn; dus, dau gezongen: Twee dames gekomen uit Noord-Beveland, Gestrikt en getooideen kabas aan de hand Die zijn als vorstinnen een groet dus wel waard Het zij of zij gaan of soms rijden te paard. Zij zullen logeren waar men het niet wacht Waar 't feesten zal wczcu bij dagen eu nacht, Waar alles zal wezen zeer prachtig en rijk, En dat. zoo inen zegt, bij een baas van den dijk. Een jongeling ging in de vorige week in het graafschap Zntphen op een boerenbruiloft te gast. Er werd, als naar gewoonte, overmatig gegeten en meer dan lustig gedronken. Aan dit laatste ging de jongeling zich zoodanig te buiten, dat hij den volgenden dag stierf. De Deurwaarder W. van i>r LINDE zalten verzoeke van zijnen principaal, op Woensdag den 29 November 186.5, des voor- middags om 10 ure le Rurgh, publiek verkoopen: der oude Pastorij, beslaande in: Beuren, ICn- inen, Kozijnen, Zolderbalken, Planken, Sparren, I.alten, p in 30,000 Steenen 3000 Pannen enz Degene, die een grijsbonte Vaars met twee zwarte ooren, ongeveer drie jaren oud, waarvan de horens beide niet onduidelijke letters zijn gemerkt, VERMIST, kan dezelve, tegen betaling der kosten, terug bekomen bij J. van den HOUTEN, onder Zierikzee. bij den Boekhandelaar P. de LOOZE, gpHp te Zierikzee, zijn te bekomen marktprijzen te Zierikzee. 23 November 1865. Boter van fO,67 '/2 t-0' ƒ0,70 per 5 ons. Kip Eijeren van ƒ1,05 tot ƒ1,15 de 25 stuks. Heeren geabonneerden, die hun verschenen abon- nements-geld van I October en vroeger nog niet hebben voldaanworden verzocht dit vóór I De cember a. s. le doen. Aan de nalatigen zal met de verzending alsdan niet meer worden voortgegaan. t; urtjrrltjlu <tni) te r^ti'viltZC geboren: 19 Nov. Eeue dochter van J. A. Keijzer en C. Paret. 21 dito. Eene dochter van J. Quisl en T. Edelenbosch. 22 dito. Eene dochter van J. Buijk en C. S. Mulder. Eene dochter van F. de Bie eu Z. Wolbach. overleden: 17 Nov. C. van den Ende, oud 4 jaar, dochter. 18 dito. C. Sas, oud 65 jaar, weduwe van T. van Schelven. 19 dito. A. W. den Haring, oud 74 jaar, weduwe van C. C Hillebrand. 22 dito. K. vau den Berge, oud 73 jaar, weduwe van J. Trompcr. -- A. Smits, oud 40 jaar, vrouw van A. J. BastiaaDse. fllivctteutivn. GETIEXGBK KERIGTEN. In heU Handelsblad van 21 November 11. vindt men de volgende curieuse advertentie: Óp den I4den November 1865 overleed op Horse-House te Amsterdam, mijn nooit geëvenaarde Schimmel Emma, in den eugdigen en aanminnigen leeftijd van ruim vier jaren. Allen Op den 16 November 1865, is te Mee- renberg overleden de Wel Edel Geboren Heer JAN ISEBREE MOENS, in den ouderdom van 72 jaren. Eenige kennisgeving. Heden overleed tijdig voorzien van de laatste HH. Sacramenten mijne geliefde Echtge- noote ANNA SMITS. Zierikzee, 22 November 186b. Eenige kennisgevin i ^olar's -I'- BOUVIN zal, op Za- %sfi§S^lurdag den 2 December 1865, 's voormid- i (lags ten IO ure precies, ten verzoeke van j den HoogWclgeb. Heer Jhr. J. L. de JONGE, op I de buitenplaats Welgelegen", onder Noorilgouwe, publiek presenteren le verkoopen Eene aanzienlijke partij extra zware IJpen-, J Populieren-, Essen- en Einden BOOMEX, zeer geschikt voor WEEKHOUT. -gjjw»"* De Notaris Mr. C. van der LEK de fcjpsiP' CLERCO zal ten verzoeke van Mej. de Wed. J. BROODMAN, op Maandag 4 December 1865, des middags 12 ure, vóór liet te veilen perceel, publiek verkoopen met ERE, staande en gelegen in de Verbornebuurt nabij liet Karslijl te Zierikzeewijk DNo. 505 sectie B, in No. 1255. De Notaris WAGTHO zal op den IPS' 6 December 1865 des voorniiddags ten 11 uren, op de Wei van den heer Ajipt, te Oud- Vossemeer, in liet openbaar verkoopen 32 zware Olmen Boomstammen, gemid deld dik in omtrek 140 duim, en 580 zware droogc Olmen Mosterd. De oiidergeleekenile geeft bij deze be- rigt, dat van af lieden bij hem te bekomen is de OPREGTE Wijn-Azijn, Blcr-Azljn en Snel- of Kunst- AzijiiAlle snuiten van Sterke Oranken en Likeuren waaronder Arak Kersen-liran- dewijn en Frambozen-Likeur ulsmedc alle soorten van Sigaren, van ilc minste lot ile hoogste prijzen A. J. de MOOIJ, Meelslraal. De ondergeteekende maakt bekenddat hij van lieden af eiken Donderdag met de vaart van Looperskapelle Brijdorpe Nieuwerkerk in Schouwen en Kerkwerve naar Zierikzee. J. van der WEELE, te Duivendijke. Bestelhuis M. den BOER, op de Karnemelksvaarl. De ondergeteekende Agent voor de Landverhuizing naar NOORD-AMERIKA, ..beveelt zich onder belofte van zooveel mogelijk voor de goedkoopste reis te zullen zorgen, bij deze aan de daarbij belanghebbenden aan. Adres II. HEULEHerbergier te Nieuwerkerk. Brieven franco. Amerikaansche Karn. Warmoesstraat, M, -4-46, Amsterdam. Belangrijk berigt voor den Landbouw. Door liet sluiten van Contracten met de beroemdste binnen- en buitenlandsche Fabrikanten, is genoemd Etablissement in slaat, de best erkende A. J. BASTIAANSE. Uil te leveren tegen buitengewone voordeelige conditiën en prijzenen kunnen alle mogelijke concurrentie weerstand bieden. Teekeningen, prijsopgaven eu informaliën, zijn op franco aanvragen verkrijgbaar ten onzen kantore ais ook bij onzen Agent te Zierikzee, de firma J. BROODMAN. Verschillende soorten van waaronder zijn van 582 paginas druks, gebonden in gepreste cartonnen bandjes of pergamentnaar verkiezing. INHOUD: De gewone Kalender. Officiëele opgave van Kermissen Paarden- eu Veemarkten in de provincie Zeeland. Water getijden. Specieboek. Dr. Herscheli's Wcêrwijzer, nieuwe vinding, met plaatjes. Geen kwaad zonder straf. De trouwelooze. Praten en te huis blijven. Nederlandsche stormsignalenmet figuren. Blanks erf. Dichtstukjes door wijlen L. van den Broek dn W. N. Pei.tpers. Uit het dagboek van een zee-kapitein. Een advocaat. Dool hof. Anecdoten. Üe lompen-koopman. In Rotterdam, met plaatjes en bijschriften van W. N. Peijpers. Over peinzingen van eeu gierigaard. Twee zusters, Vrouwen en meisjes moet men prijzen, hetzij waar of onwaar. Ver jaardagen van het vorstelijk huis. Rhnmatisnius en Jicht Deze bloedzuiverende en heilzame geneesmiddelen vereischen de grootste aandacht van al de menschcn, die onderhevig zijn aan rhumatismen, jicht, benpjicht, of andere aandoeningen der spieren, der zenuwen eri der geledingen. Nadat de aangedaue deelen behoorlijk met laauw water gebaad zullen wezen, moet dc Zalf op dezelve worden ingewreven, en die inwrijving zal flink bewerkstelligd worden op de daaraangrenzende huid, ten zij die inwrijving te veel smart veroorzaakt. De Holloway Pillen moeten terzelfder tijd ingenomen worden om de ontsteking tegen te gaan en liet bloed tc zuiveren. Deze behandeling vermindert de hevigheid en tevens de menigvuldige aanvalleu van de jicht, van de Rhumatismen en van alle andere kramp achtige ziekten, die ontstaan uit van ouders overgeërfde aanleg daartoe, of van eene of andere toevallige verzwakking van het. gestel. De Zalf geneest de lokale ziekten en de Pillen her stellen dc levenskrachten. Door hel vermeerderd debiel zijn dc prijzen als volgt D«-osjes Pillen van ƒ0,80-1,85 ƒ3,— 6,75 13,50 ƒ20.50 Potjes Zalf van 0.80 -1.85 - 3.7,05-13,85-20.95 N. B. Bij iederen pol is een, in allo talen gedrukte Icreglwijzing om «Ie zieken in alle mogelijke omstandig heden de benoodigde inlichtingen le gc\cn. Zijn op franco aanviagc a Complant te bekomen hij den heer J. BAL, Cz. Apotheker le Zierikzee. den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Hoofd-Dépólhonder te 's Hcrtogen- hoseh, alsmede, le LondenStrand 2Ü. Holloway's Etablissementenen te New-York80 Maiden Laine. Een handelaar vraagt tot het doen van tijde lijke handelsondernemingen een COMMANDI TAIR VENNOOT. Rente guarantie 6"/0 en aandeel in de winsten, lnformatiën onder het motto «Commanditair", bureau Nieuwsbode. voorzien van goede getuigschriften en zoowel met Stoom als Wind kunnende werken, zag zich gaarne spoedig geplaatst als Maal knecht of bij eene andere Machine. Adres A. GELUK Pz., te Moerdijk. benoodigd, tegen MAART 1866, bij L. MEIJLER te Goes. Brieven franco of in persoon. die een paard kan beslaan. Adres met franco brieven, letter W, aan den Boekverkooper de FOUW, te Goes. snelpersdrukkerij van p. de looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1865 | | pagina 2