JE WOLLEN-, CH1TSEN- k MOLTON DEKENS Heeren-Hoeden en Petten, Attentie. Let wel! Correspondentie. ^Ltfvextcntiên, MANUFACTUREN, DUFFELS, It .1 I IJ li V, ÖtlU gemaakte JassenPaletots, BroekenVesten Een zeer deftigen inboedel, Uit de hand te koop: Gouden en Zilveren Werken J. DE JOISG ZIJLSTRA. Balansen en Bascules telegrafische MMTieiiira, ƒ2,50 in het jaar. SLIJM- k.\ M A AGPILLEX. De Pillen van Slolloway. Een Metselaars-Knecht, eene WERKMEID vragen, wat zij ter handhaving der leer te doen hebben, opmerkzaam maakt op de vroeger door de synode gegeven en op de medegedeelde inlichtingen; 4-° dat zij besluit geene verandering in de bestaande wettelijke bepalingen betrekkelijk de leervrijheid, het kerkelijk examen mede door theologize doctores af te leggen en het prediken van predikanten in andere gemeenten dan de hunne en van kandidaten voor te stellen, en 3.° dat zij, vóór zij daartoe in hooger beroep geroepen wordt onbeoordeeld latende of en door wie er bij de Evangelieprediking regtmatige ergernis gegeven is haren wensch uitdruktdat alle reeds dienstdoende en toekomstige leeraren zich zclven ernstig beproeven of zij oprcgtelijk instemmen niet en volharden bij de verklaring, die vóór de toelating lot de Evangclie-prcdiking gevorderd wordt, en dat zij zorgvuldig zich wachten voor het verontrusten der gemeente door eene met die verklaring strijdige prediking. Op last van het departement van oorlog zullen de miliciens van de ligling dezes jaars, welke in de maand Mei II. zijn ingedeeld bij de vijf rege- nienlcn dragonders en het reg. veld- en rijd. art. en die na hunne inlijving tot nadere oproeping met onbepaald verlof huiswaarts zijn gezonden., den lsleu Oct. a. s. bij die corpsen in werkelijke dienst Worden gesteld, ten einde gekleed en geoefend te worden en gedurende een jaar in activiteit verblijven. Onler de tenten die dil jaar de Zierikzecschc kermis zullen versieren, behoort die van den lieer M. liollé met hel wilde Boschmensch liet is be wonderenswaardig hoe die jeugdige Indiaan zon en maan aanbidt, zingt, zijne buitengewone krachten loont bij het lillen van zijn knots en hoe hij zich oefent in jagl en visscherij, maar bovenal is hel bewonderenswaardig het houden zijner maaltijden beslaande in levend vee, pluimgedierten en labak. De llaliaanschc correspondent van den Mor ning Herald schrijft uil Rome dat aldaar een slerrewigchelaar, die in vele gevallen als een soort van profeet door de lagere volksklasse werd ge raadpleegd en sedert het begin van Mei spoorloos verdwenen was, eensklaps weer voor den dag is gekomen, lie policic namelijk vond hem nabij San Carlo des nachts in een zeer verzwakten toe stand op straat terug. Bij onderzoek is gebleken dal een pachter, die hem meermalen had geraad pleegd over de keuze van nummers voor loterij- briefjes en op de door hem aangewezen nommers nooit een pi ijsje getrokken had, hem's avonds bij zich aan huis had gelukt en hem aldaar gedurende drie maanden opgesloten had gehouden, out hem langs dien weg te noodzaken tol de aanwijzing van de gelukkigste nommers. De arme profeet in de hoop dat er onder veel nommers wel eens één met prijsje er zou uitkomen, gaf nu zooveel nummers opdat de ander een zeer aanzienlijk bedrag in geld er aan waagde, waarop hij telkens een niet trok De pachter ziende, dal hij op die manier eindelijk totaal geruïneerd zou zijn, begreep nu dat het beter was van die speculatie af te zien en zette des nachts zijn gevangene neder op dezelfde plek, waar hij door de policie gevonden werd, die nu den pachter wegens zijne gewelddadige handeling in arrest heeft genomen. Eene uitvindingdie men van den beginne af als een kolossalen humbug beschouwdebegint thans steeds meer de aandacht der wetenschappelijke kringen te trekken sedert verscheidene proefne mingen hebben geloond dal de zaak zoo belagchelijk niet is als men dacht ofschoon men tot dusver nog niet in slaat is haar te verklaren Zekere Armand Donal zou namelijk het middel hebben ontdekt om eleclrieke depêches zonder eenigen geleidingsdraad langs grnole afstanden Ie verzenden. De aarde zelve zou hel medium zijn. De toestel beslaat uit bolronde platen de eene van tin de andere van koper. Deze worden de holle zijde naar elitair gekeerd, loodregt in de aarde gegraven, ongeveer een mijl van elkander. Eene dépêche met behulp van een elcclromagnetischeii toestel op de eene metalen schijf overgebragtwordt terstond op den anderen toestel teruggegeven, Op den Mont Valerien en in hel Buis de Vincenniszijn reeds in tegenwoordigheid van deskundigen proeven ge nomen die naar wensch moeten zijn geslaagd. GEMENGDE BEIUGTEN. Een dijkbaas Ic X. is nu lid geworden van eene andere gemeente, maar hij is zijne vitterijen nog niet vergeten, dat men had gedacht, omdat menschlievend- heid de hoofddeugd moet zijn van een vroom mensch, die toch zonder vitterijen zijn pligt kan doen. Pietje te Rotterdam moest geen zoetigheid ooit meer mede geven naar Zierikzee met zeker mensch. daar dit door een ander mensch maar opgepeuzeld wordt waar liet niet voor be stemd was, die 14 dagen later daarvoor een ons Zierik- zeesch gebak voor in de plaats liet brengen; en nu zingt men Wel mensch men had het nooit gedacht, Dil ooit te moeien lezen Dat gij dat zoet niet had gebragt Ter plaats waar het moest wezen. Vond gij daarin veel aardigheid Men noemt het toch maar kullen, Om zoo een anders zoetigheid Met weten op te smullen. Te B., in Zeeuwsch Vlaanderen, zegt inen, dat die arm zijn, nog armer worden. Het zal den houten Willem dan ook maar moeijelijk vallen, om juist op den ver valdag te betalen, en doet hij het niet dan wordt de wissel geprotesteerd, en hij krijgt bovendien geen eten. Den witten beer te Melissant wordt verzocht,, zijne grappen na te laten, anders zal hij gemuilband worden. Eene Brabandsche dame aldaar, moest hare zoontjes J wat meer uit laten vliegen, en zoo kotvast niet maken, want de kinderkens hebben hunne jaren om goed uit kwaad te kunnen onderscheiden. Picter te Ycrseke wordt aangeraden zooveel beweging niet te maken, nu hij niet met jufvrouw Pietje naar dc Gocssche kermis mag rijden, want zij is te nederig voor uwe grootheid. Een naaldridder te S. zit zoo in het nanuw nu er concurrentie komt, dat hij alle middelen te baat neemt om zijn tegenstander in een kwaad daglicht te stellen maar Laat haat en nijd dc landen scherpen Regt zal regt zijn op zijnen tijd; Al heeft de laster groote vlerken, llij vliegt zich dood tol eigen spijt. En Babbeltongen vol van kwaad Brengen velen op de praat En men weet dit zoo Ic doen Zundcr termen van fatsoen En zoo maakt hij vol venijn Veel zwarter als de zaken zijn. xiTaasoiTsaxra sr-jzzatT. Mijnheer de Itedacteur De, in Uw vorig N". door U gemaakte veran dering, in dc waardering der garde-robe en lijfs sieraden van mejufvrouw A. Dekker, van f 50Ö00 tot f5000, getuigt van Uwe groolc inschikkelijkheid. Die herleiding doet echter niets ter vake, omdat de laatslgeslelile som onmogelijk waar kan zijn. Ik zal U nu alléén maar zeggen dal tot die lijfsieraden behoort, een paar diamanten oorbellen, die voor mejufvrouw Dekker aangekocht zijnop den koopdag van Juolje Kats voor plus minus twaalf honderd guldens I Dit zal U, mijnbeer, overluigen dat eene schatting ad 5000, ten aanzien der waarheid op zijn best genomen be spottelijk is. Er bestaat betrekkelijk de nalatenschap en den laalslen wil der overledene iels gelteims dat de wereld met al bare slimheid tot nu toe niet heeft kunnen ontcijferen, en er is in dc geschiedenis van die inejtifvroiiw Dekker, die met al hare stijf hoofdigheid, baar leven lang geloopen beeft aan den leiband van intriganten, slarrekijkcrs en charlatans, eene reeks van wetenswaardige bijzonderheden, die men zal vernemen en die allen haar fijn zullen worden oververteld, maar nu nog niet, omdat ik het Ie druk heb met eene menigte andere zaken en vóór alles aan een paar heeren eene serenade brengen moet, per draaiorgel of per wat anders, wegens een fait met een Zierikzcesch meisje dat te Rotterdam dienende was, waaruit men dan levens zal zien dal onder de heeren van veel pretensie lieden kunnen zijn, die, in een zedelijk opzigt en in nog andere opzigleu niet de onderscheiding ver dienen die men reeds aan hen heeft toegekend of waarmede men voornemens is hen later te lerccren. Maar om tot de aangelegenheden van mejufvrouw Dekker terug te keeren en wanneer Gij mijnheer de Redacteur eenigc ruimte kunt missen en den moed en de onpartijdigheid bezit waarop, Gij wel bij gelegenheid hoogt, dan zullen wij er een raren lijd van beleven. Ik heb voorloopig de eer te zijn UEd. Dw. Dienaar. Tot ons leedwezen vernemen wij dat de heer DaNiëts Ie Halert bij Nijmegen dc Nieuwsbode van Woensdag eerst Vrijdags ontvangt. De schuld hiervan is buiten ons, daar dezelve geregeld eiken Woensdag verzonden wordt de Nieuwsbode van Zalurdag kan ZijuEd. niet vóór Zondag ontvangen. Van sommige Geabonnecrden hebben wij de Nieuwsbode inocleti inhouden, waarna, als er gceuc voldoening van het Abonnementsgeld plaats heeft, de namen zullen genoemd worden. Bevallen van een Zoon, W. E. de BRUIJNE, Kbepel. Zierikzee, 26 Augustus 1864. De ondergeteekenden beluigen bij deze hunnen opregten dank voor dc deelneming bij de ziekte en het overlijden van hun kind ondervonden. Zierikzee, 50 Augustus 1864. J. van der EINDEN. G. van der LINDEN, Groenevei.d de Kater. De Notaris J. M. BOUVIN zal, op Woensdag den 51 Augustus 1864 en volgende dagen, 's namiddags ten 2 ure in hel Hötel van Veen, Ie Zierikzee, publiek prescn- tereu Ie verkoopen Eene aanzienlijke partij bestaande in Lakens Bukskings Zomer en Winter-IStoffen en vele andere goederen meer. De ondergeteckende maakt zijne geëerde Begunstigers attent op de buitengcwooiTla, prijzen van de voorhanden zijnde NOG ONTVANGEN EENE UITGEBREIDE COLLECTIE J. J O P F E, Appelmarkt. De ondergeteekende berigt zijneu gecerden Begunsligers, dat hij wederom voorzien is„ in Fransche en Engclsche Modes en Fantaisie. Zijnde nog voorhanden eene ruime sortering nieo en verdere Artikelen tot onder- en bovenkleeding behoorendealsook zeer voordeclige Heeren.f Dames-Lakens, Bukskings, Tricot, Lustre, Duffel, Baai, wollen en katoenen Broekstoffeg Beveelt zich minzaam in ieders protectie, belovende eene zeer civiele en accurate bediening, Zierikzee, Augustus 1864. J. de GRAAF, SKSr» Door de tegenwoordige machinale bewerking der Petten zullen alle Petten met dc hu bewerkt, tegen verminderde prijzen worden uit verkocht De Griffier G. van WAGE zal, ten vcr- zocke van zijn principaal op Dingsdag den 6 September 1864, des namiddags ten 2 ure, op hel Erf der Hotstede «Wageningen onder Bommenede, publiek presenteren te verkoopen bestaande in goed ondcrhoudetie en bijna nieuwe HUIS MEUBELEN zijnde: beste Bedden met springveren Matrassen ijzeren Ledi kanten mahoniehouten CanapésUittrek- tafels met tnlcghladcuStoelen met kussens Secretaire, Waschtafels met marmeren bladen, Spiegels, fijn Verlakt kristallen Karaifcn met dito Wijnglazen, Glas-, Koper-, Tin-, IJzcr- en Aardewerk, een Badkuip enz. KIJKDAG daags te voren van 's namiddags 2 tol 5 ure. Een TENTWAGENvoor vier personen voor één en twee paarden alsmede een Paard. Te bevragen bij den Brievengaarder Ie Heinkenszand. Brieven franco. De ondergeteekende brengt Ier algctnecnc kennis, dat hij opgehouden heeft om als Commissionair te handelen voor den Heer M. van der LINDEN, dal hij met gemelden Heer behoorlijk heeft afge handeld en voor eigene rekening heeft gepatenteerd geweest. Tevens geeft hij aan zijne geëerde Be gunstigers kennis, dat bij weldra den handel in voor eigene rekening zal voortzetten; beveelt zich beleefdelijk in ieders gunst aan belovende eene prompte bediening Zierikzee, A. BUIJSSE, Az., 25 Augustus 1864. aan de Mol, tvijk A, No 504. FABRIEK van alle soorten BorstelwerkVerw- en Teerkwasten Zeemleder, enz. Fantasie Haardvegertjcs, fraai gekleurd, voor handelaars in Kagchels en Haarden. Hleêr- en Schoen borstels, voor winkeliers in Galanteriën. Door aangegaan contract, beu ik in slaat pnik Leidsch Zeemleder en Stijfseiglans, lot en beneden fabrieksprijs Ie leveren. Zierikzee. c alom bekende C. BECKER'S worden alleen vervaardigd en zijn te D bekomen bij de Fabrikanten BECKER en BUDDINGH, te Arnhem. Zij zijn door hare gevoeligheid het voordeeligst voor den gebruiker. Mede a contant verkrijgbaar hij den Depót- houder J. RROODMAN, in Ijzerwarenop den Dam, Ie Zierikzee. Degene, die een zwartbonte Vaars vermist, ongeveer 1 jaar oud, met een wit leeken op den kop kan dezelve tegen betaling der kosten, terug bekomen bij de Wed. G. MOERMOND, te Zierikzee. Door den Boekhandelaar P. de LÜOZE, worden op eiken Maandag uitgegeven waarop men de notering der Graanprijzen van (t markt te Botterdam wordt medegedeeld. De telegram van 22 Augustus II. was van fe volgenden inhoud Rotterdam, 29 Augustus 1864 Jarige Tarwe en Rogge als voren. Nicuti Rogge 10 Ct. lager. Paardenboonen 20 Cl. Koolzaad zonder handel. Verder wordt men er op medegedeeld de marll-l prijzen der Meekrap Ic Zierikzee, de Grannprijm van de Markten Ie Middelburg en Ic Dordrecht, benevens dc prijzen van het Vee te Rotterdam. Deze berigtcn worden franco geleverd voor slccbli Gratis kan men een hcrigl ter hezigligln; ontvangen. Hulst, J. Ncdcrveen. Hoofdplaat, L. Lippens. Hontenissc. P. Dronkcrs. Sluis, P. E. Mets. Tliolen, Wed. v. Rijsscl en ZD, Zierikzee, J. Bal, Cz. Deze PILLEN, die sinds vele jaren met het bcsle gevolg legen dc slijm en als maagversterkeml gebruikt worden, door hare zachte werking de spijs vertering zeer bevorderen hijzonder goed tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijg tegen 527,06111 hel doosje met berigt van het gebruik, verkrijgbaar door tusschenkomst van dc Heeren: Rotterdam, van SantcnkolfF, Apolli., Korte Hoofdsteeg. Bergen-op Zoom Verlinden. Goes, J. A. Ie Coinlre. Vlissingen, P. Lagaaij. Middelburg, W. P. van den Kamer, Apolli. Slechte spijsvertering en leverziekten De spijsvertering kan niet lang of ernstig ongesteld zijn, zonder dat die ongesteldheid zich opliet gelaat openbaart, Deze Pillen voorkomen die Uvee onaangename gevolgen. Zij verbeteren _dcn eetlust en vermeerderen te zclfdcr tijd de vermogens der spijsvertering en der gelijkwording in de maag. De Uolloway Pillen werken op de meest vol doende wijze op den ontstelden of zieken toestand der tal rijke organen, die dienen tot de opslurping van bet voedsel in ons ligcbaam zoo als de lever, dc maag, dc ingewanden op al dewelken zij den heilzaamslcn invloed uitoefenen, Wanneer men van den aanvang der ziekte, zijne toevlugt neemt tot die bloedzuiverende en afdrijvende PilIle 117 zal degene, die door moeijelijke spijsvertering is aangdasl, al spoedig zijne gezondheid terug krijgen en zijne blccke kleur zal langzamerhand verdwijnen. Door bet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt; Doosjes Pillen van ƒ0,80.1.85 3,ƒ6,75 13,50 f 20.80. Potjes Zalf van -0.80 -1,85 - 3.—- 7,05-13,85- 20.95. Men heeft een groot voordeel bij de grootste dozen te koopen. Zijn op franco aanvrage a Comptant tc bekomen bij den lieer J. BAL, Cz. Apotheker le Zierikzee. den lieer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes, den lieer O. E. BOON EN, le Hoofdplaat J. STRAATMAN Hoofd-Dépóthouder te 's Hertogen bosch, alsmede, te Lor.denStrand 244. Holloivajr s Etablissementenen te Nexv-York80 Maiden Laine. kan TERSTOND voor ruim drie maanden werk bekomen, bij A. FRANKE, le Noordwelle. Met NOVEMBER, benoodigfl, bij C. van DAMME, te Wissenher i Noord-Beveland. j Ter Snelpersdrukkerij van P. de LOOZE, te Zierik

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 2