II BORDEAUX WIJN, De wagen des foriuins. Den compléten inventaris Meubelaire Goederen Bank van Leening. Uit de hand te koop: Ruim 5 gemeten best Vlas. T E K O O P 6weeks volbloed Fokbiggen, TE li O O P Puik Koeraapzaad A. P. C. BOOTHAEBT, Zeer doelmatig Smeervet, 1 M - e.\ M A A G PIL L E De Pillen van Iiolloway. SMiDS-KNËCHT Terstond benoodigd: Eene Boeren-Dienstmeid, Een ieder inensch Die hcefl een wagen Waarop hij zicli Steeds kruijen laat Een ieder heeft ze 't Zij hooggeboren, 01', zoo men zegt, In lagen staal, Maar line het zijin ied'ren stand Treedt 't geld er mede in verband. Maar hoe hel zij in ied'ren stand Treed 't vleijen er meê in verband. Men ziethoe menig Kijk mans zoontje, Ofschoon de Domste ezelskop, Die kruit men Voor een matig loontje Hel kussen of Den kansel op liet is de schuld niet van de ziel Want vaders spaarpot smeert hel wiel. Ook is 'l de schuld niet van de ziel, Dat 'l beste niet ten deel hem viel. Een wagentje Van zulk een soort Is hel, wal ied'ren Domoor hoort. Wat hij te kort schiet Aan verstand, Biedt ied're gek Hem toch de hand Want hoe het zij, hij roept toch blij Mijn principaal zegt komt hij mij 1 Al brak de as men ondervond De wagen was digi bij den grond. Al loopt hel wiel Stroef aan een kant .Men smeert en stuurt Met vaste hand Zelf kan men kuoeijen Zoo 'l behoort Door j smeren komt De wagen voort Een snijder wordt slraatmakersbaas Een passé does'm'a wordt een haas, En zelf mijn vrienden is't niet slerk Hel smeer brengt? sluis rijs-, aarde werk. Al stottert ook Nog zulk een gek, Al breekt de as 11ij breekt gceu nek. Hij praal wel half, Maar wijst toch aan, Hoe men moet In de Linde-laan. En wat dan voor een ander viel Zijn principaal, die smeert hel wiel, En of hij ook niet pralen kan, Die wagen helpt hem aan den man. Men steekt zich In eens anders werk Komt zondags 'l Laatste in de kerk Men knipt en buigt Voor ieder bogt Als of men daar Zijn heil in zocht. Dat is de schuld wel van de ziel, Want daardoor smeert de vent hel wiel, En noemt hel een verkeerden wals, Hij breekt hij 't draaijen toch geen hals; Steekt het fortuin hier op de ziel Want siroop omsmeren, smeert ook't wiel. Dus vrienden wat 'k U raden wil Gedraagt 11 nederig Eu stil. Koopt wagens zoo Als het behoort De beste zijn 't Die kruijen voort. Jan rap en maat en alzoo voort, 't Is al waar toch hel kruijen hoort. Of geld en goed ten deel u viel De wagen met een stevig wiel Dan maakt ineu van een kerkenraad Die zelf naast eencn c o staat. Dus wagen, wagen, Rijd maar soort. Bederf een inensch Maar zoo 'l behoort, De vetpot, kwast Een pot van siroop Die brengen renten Op den hoop Dat is de schuld wel van de ziel Want laagheid smeert hier vast het wiel Maar wel zijn schuld dus lezers lees Als men eens op wat steenen wees, Hier zit van ouder in den grond, Wal hij de keuring niet bestond En waardoor dit ten deel hem viel Dal was de smeerpot, kwast en wiel. Mogt het steeds draaijen zoo 't behoort Dan kwam men door dien wagen voort, De kruijer, die liet kruijen viel, Die wcuschl om smering van liet wiel. Zoo gaal het te R. Kv. De luagt van liet vooroorileel. Wij moeten hier als inleiding met ons zeiven be ginnen, als zijnde iemand die alle werkzaamheden, welke hem in cenig wetenschappelijk vak worden opgelegd, wel niet volkomen, maar toch middelmatig ten uitvoer kan brengen, niettegenstaande dit, drukt de ijzeren hand des noodlots op zoodanige wijze dal wij onwillekeurig moeten vragen wat is de reilen, waar schuilt de oorzaak, welligt zou men willen dat er aan een opgeval iilc gevolg kon worden gegeven, en dat is? eenvoudig dit om van lijd tol tijd eens dronken langs Hoeren stralen Ie zwaaijen of op de openbare pleinen schandalen op te hangen, dit zal intusschen mis zijn, zoolan hel gezond verstand en de rede het hoofd met Gods hulp boven water houden. Intusschen worden alle ondernemingen, en aan vragen op ccuc schandelijke wijze tegengewerkt zoodal wij wel konden zeggen, met eencn dergo- lijkcu gelukkigen„Indien ik eeuc hoedenfabriek opzette, geloof ik stellig dat er kinderen zonder hoofden zonden geboren worden Vergun ons deze kleine uitweiding geachlte lezer wij gaan lot de zaak zelve over. Veel is er ge- schteven en gesproken, tusschen partijen en des kundigen, over den al of niet goeden toestand van hel zeegat de Roompot en de reedc op de üos- tcrschelde, in de nabijheid der stad Zierikzce, en wel zoodanig, dat zij eenmaal dooi den kapitein luitenant Cochéuius, als uitmuntende punten, werden aangewezen, ja, zelf in lateien lijd in vergelijking moesten geirragl worden, met de inrigtingeii in bet belang der koopvaardijvloot te Brouwershaven daar- gesteld, de vergelijking tusschen beide plaatsen zul len wij stilzwijgend voorbijgajyi, als zijnde meer malen iu hel breeile uiteengezet. Doch hel binnen weinige dagen ons ter ooreu gekomene mag iu het belang van de stad onzer inwoning gecn/iiis passeren, zonder er eene kleine aanmerking bij te voegen. Door een hooggeplaatst persoon zou aan dc loodsen bepaald gelast zijn, om iu zee schepen praaijende voor een loods, die volstrekt niet Ie mogen aan bieden of te vragen om liet schip op de reedc van Zierikzce binnen Ie brengen, wel eu uitsluitend in dit geval, dat dc gezagvoerder van den bodem, den loods een schriftelijk bewijs geeft dat hel zijnen volstrckteu wil is, om op die plaats gebragt te worden. Indien het gat uu ondienstig ware dan kunnen wij, als van zelve begrijpen, dat en han delmaatschappij en de verschillende assurantiekan toren er legen op zouden komen even als bij hel aandoen van hel Vecrsche gat maar hoe, met eerbied gezegd de man zonder dat dc bewijzen van slechtheid en ondoelmatigheid bestaan, een dus danig besluit, in liet nadeel dezer stad kan nemen, moet ieder met ons verwonderen Wel nu Zierikzce tobt u af, 0111 met uwe uit muntende hulpmiddelen met andere steden Ie con curreren, gij kunt gerust uwe verwachtingen slaken, en in plaats van vreugdevuren te ontbranden u op de puiuhoopeii van uwen vernietigden voorspoed in zak en ascli nedervleijen. ZZee, Junij 18GV. Kp. Ondertrouwd VIERGEVER, Ilz. en Duivendijke, G. JONKER, den I Julij 180V Heden ontvangen wij liet treurig berigl dal op den 1 Julij jl te (Jillegersberg is over leden, de Heer J. FOURNIE, in den ouderdom van circa 69 jaren. Zierikzce, HOOGSTRAATE. 2 Julij 1864. Algemecnc kennisgeving. Hel behaagde den Almagtigc, heden avond 9'/, ure, door den ouverbiddclijken dood van mij en mijne twee jeugdige kinderen weg te nemen, mijne leedcrgelicfde Vrouw SUZANNA ADRIANA RAGUTin den ouderdom van ruim 49 jaren. Slechts acht dagen lag zij op het krankbed lijd zaam en geduldig Ier neder. Zwaarder dan zulks in woorden kan uitgedrukt worden valt ons dit verljes, doch dc gegronde hoop, dat zij deze ramp en moeitevolle aarde slechts verliet om haar met eene eeuwige heerlijkheid te verwisselen schenkt mij Je kracht om Godc te zwijgen de dierbare oveiledene niet weemoed na te staren, en kalm en gelaten in ilczc beproeving Ie berusten. Zierikzce, H. A BUTH, den 2 Julij 1864. Rijks Commies der 2e Klasse Vrienden en bekenden builen deze Stad gelieven deze algemeene tevens als bijzon dere kennisgeving aan te merken. Dc BURGEMEESTER eu WETHOUDERS Sr"-*? van Yeere, maken Dij deze bekend dat ile KERMIS in deze Gemeente zal aanvangen den II Julij a. s. en eindigen den 16 daar aanvolgende. Veere den 50 Junij 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd SNIJDER Burgemeester. J. P. van den HEUVEL, Secretaris. De Notaris Mr. C. van der LEK of, CLERCQ zal, ten verzoeke van zijn prin cipaal op Donderdag 7 Julij 1864 's middags leu 12 ure, op dc Nieuwe Haven te Zierikzee publiek verkoopen van het in December jl verongelukte Fransche Loggcrscllip »/a Madeleine" kapt A. Dutertr bestaande iu Masten, Ka's Boegspriet Keilen, staanil en loopend Touwwerk een compleet Vischtuig met Korren, Trossen, een fraai ijzeren Kaapstand en verderen Schceps-Inventaris. De Notaris Mr. C. van oer LEK df. CLERGQ zal ten Söï verzoeke van den WelEdelen Heer D. van oer VLIET, Execuleur- Testa ment a ir in den boedel van wijlen Vrouwe A. DEKKER Jn., van Bommenede en Zunnemaire op Maandag den II Julij 1864 des middags ten 12 ure, aan liet te veilen perceel publiek verkoopen liet llooigras en bel Kantgras der zoo genaamde Slagweiile, liggende aan den Grachtweg, nabij de Nobelpoort Ie Zierikzee. De Notaris Mr J J ERMERINS zal, Hï0*©" ten verzoeke van dc Erven Wed. M ROM- BOUTS op Maandag den 11 Julij 1864 eu vol geilde dagen, 's morgens ten 9 ure, iu liet Winkel- buis, wijk I!, no. 354, op ile Melkmarkt Ie 'Zie rikzee, publiek presenteren te verkoopen Eene aanzienlijke partij bestaande in Tafels Stoelen Bedden cu toebehooren 1 Kabinet, 1 Secretaire 1 Bureau, I staande Klok, Spiegels, Schil derijen, Linnen- en Servetgoederen, Kris tal, Porceleln, Glaswerk, Goud-, Zilver-, Koper- Tin- Klik- en Aardewerk en hetgeen meer zal worden te voorschijn gebragt. De verstane Panden, iugebragt in de Bank van Leeniug te Zierikzee, tot ultimo April 1863, moeten worden gelost of verlengd vóór of uiterlijk op Maandag den II Julij 1864; na dien tijd zal men verpligt zijn de kosten der keuring te voldoen wal de gouden- en zilveren Voor werpen betreft. Zullende de Verknoping plaats hebhen op Woens dag den 20 Julij 1864, des namiddags Ion 2 ure Dingsdag namiddag van 5 lot 4 ure te bezien. Tc bevragen bij J. VISSER Ie Colijnsplaat. van het beroemde groote witharige Yorkshire ras, voor f7,6O hel stuk, bij DANCKAKRTS, te Nisse Eene groote partij lasten STORTBRIKKEN, bij C. TIMMERMANSE, Ie Zierikzee. Bij F. A WIERIKX, Nieuwehaven ■riBfrSffilkziiii tegen civiele prijzen te bekomen beste Wcstphaalsche Rammen en dik Geldersch Spek. te bekomen bij MULOCK HOUWER, Mcelstraal. te ZIERIKZEE, heeft uil een der voornaamste fabrieken in depot ontvangen WAGENSMEER, alsmede Smeer voor alle Macliiiieriën of gaande werken welke verkocht worden in vaatjes van 15 Ncd. ponden en iu donzen van 1 Ned. pond die lol billijke prijzen verkrijgbaar zijn. Uitverkoopers genieten met 50 doozen van 1 Ned. pd. en 5 vaatjes van 15 Ned pd. RA BA T. te FEUENOORD. De Fabriek tot Houtbereiding tege, bederf tk Feijenoord, hebbende lijdelijk slilgcsl» wegens verplaatsing van materiaal naar elders i uitvoering van eenig Staulswcrk zal met jm, SEPTEMBER eerstk. weder in werkti, komen. Veertien dagen Ie voren kan bel Ie bereidt, hout reeds op genoemde Fabriek in ontvangstjj nomen worden. Julij 1864. C. MIRANDOLLR ■III. Landbouwers en Voerlieden! voor Wagens eu Rijtuigen iu differente suorlti verkrijgbaar iu vaatjes van 15, 20, 50 lot en ill: 500 pil., wekelijks franco Rotterdam Ie verzeilde alsmede 33 stuks wit Italiaanscli Maritiem TEGELS, 48 a 49 Ned. duim vierkant, alsmc. iu kleinere afmetingen. Brieven franco. W. C. LITTOOIJ, te Oude Tunyt, Iu de SLIJTERIJ van J. WAALf te Zierikzee is zoo lang de voor rail strekt, verkrijgbaar Beste roode a ÏO Ct. per tlescli. Beleefd beveelt hij zich tot de levering hier van au KS* Deze Wijn wordt op proef verkocht. Deze PILLEN, die si nils vele jaren met het heil gevolg legen de slijm en als maagversterkeni gebruikt worden, duor hare zachte werking de spijv vertering zeer bevorderen hijzonder goti tegen de gal en zeer zacht laxerend zijn, ziji tegen 52cen' licl doosje met berigt van hel gebrml, verkrijgbaar door lusschcnkomst van de 11eeren Rotterdam, van SanlenkoKF,jHulst, J. Nederveen. Apolli., Korte Hoofdstee] Bergen-op Zoom Verlinden. Goes. J. A. Ie Cointre. Vlissingen, P. Lagaaij. Middelburg, W. P. van den Kamer, Apolli. Hoofdplaat, L. Lippens. Ilonlenisse. P. Droukers. Sluis, P. E. Mets. Tbole»,Wed. v. Rijssel en Z', Zierikzce, Bal, Cz. (l| Uitmuntend geneesmiddel. De vaste dcelen en de vochten, waaruil het menscliclijl ligehaam is zamengesteld, zuiveren, reinigen zonder Ie verzwakken, de stramme organen opwekken zonder u te overprikkelen, dc regelmatige werkingen versterken, en die herstellen, welke niet geregeld werken, ziedaar de voordcelen, welke men van de Iiolloway Pillen inutlj verwachten. De wondervolle eigenschappen, welke lij; ontwikkelen, zijn ondervonden door een zeer groot aantal lieden, die, zonder daartoe aangezocht te worden de ge- nezingen verkondigen, welke deze bloedzuiverende geneevj middelen hebben te weeg gebragt. Voor de zoogenaamd: galachtige mcnschcn zijn die Pillen vooral dienstig, omdat zij de afscheiding van eene zuivere gal bevorderen en df ontniddelijke doorgang strooming door de ingewanden bespoedigen. Dc Holluway Pillen hebben dc uilstckendstij diensten bewezen aan de duizenden lieden, die aat| ingewikkelde zenuw- en miltziekten leden, en die lang zaam, doch gewis, bet ligchaan en den geest te gelijkei tijd verzwakken. Door bet vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt Doosjes Pillen van ƒ0,80-1,85 ƒ3,— 6,T 5 13,50 /*20,ÜO Potjes Zalf van -0.80-1,85- 3.7,03-13,85- 20,95 N. B. Bij iedere doos is een in alle talen gedrukt' teregtwijzing, om dc zieken in alle mogelijke omstandig heden de benoodigde inlichtingen te geven. Men heeft een groot voordcel bij de grootst" dozen te koopen. Zijn op franco aanvrage a Conrplant te bekomen bij den heer J. B A L Cz. Apotheker te Zierikzee. den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes, den heer O. E. B O O N E N te Hoofdplaat J. STRAATMAN Uoofd-Dépólhouder te 's Hertogen bosch, alsmede, te LondenStrand 244. Hollowaji Etablissementenen te Neiv-York80 Maiden Laine. Er wordt ten spoedigsle een bekwam* gevraagd liefst ongehuwd, tegen goed salarfc Adres bij C. v. EIJSDEN, Mr. Smid te Brie Ik: Brieven franco. hij L 1 de OlIDE Jz te Rrijdorpe. Met 1 AUGUSTUS, eene Noodhulp met pot en wascll kunnende omgaan, fl TERSTOND een Boodschapmeisje benoodijt' Adres bij den Uitgever dezes. Ter Snelpersdrukkerij van P. de LOOZE. te Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 2