EENE HOEVE, Holloway's Zalf. IlTOrBSOlTDBlTB STTTZZB1T. FEESTLIEDJE, Kunstbeschouwing. Eene partij Beestialen, Eene partij Vruchten, B) O M E 1 L\ E N. VERKOOP driejarige Mcê te Velde. Eene Brood- en Beschuit- Bakkerij Nieuwe aanvoeren. THBS-SOOEtTBCT, Uit de hand te koop: MEN VRAAGT Een Boeren-Knecht een Bakkers-Knecht anders zal men haar bij den smid brengen om er een stuk op den slijpsteen af te slijpen; maar nu zingt men: Jongens! overdenkt uw zaken, Eer gij naar die dame gaat; Want gij kunt het zoo niet maken Of 't berouw dat komt te laat. bij liet 35jarlg huwelijksfeest van Neder- lands Honing op 18 Junij 18G4. IV ij zede Koning leeo.) Gegroetgegroet gij dageraad, Gegroet uit ieders woning, Breng hulde toe aan de Vorstin, Breng hulde aan den Koning. Vorstin en Vorst en Nederland [bis) Viert 't Zilv'ren feest als hand aan hand. (bis) 's Lands Vader leev'! 's Lands Moeder leev'l Reeds vijf en twintig jaren Wild' hun de God van Nederland Voor ramp en leed bewaren. Gezegend zij geen paar als zij, (bis) Dat zingen en dat bidden wij. (bis) Viert feest, viert feest in eiken stand I Om 't Vorstenpaar te loonen Moet 't gansche volk van Nederland Door hulde hun dank belooncn. Leef lang nog, edel Vorstenpaar 1 (bis) Gedenk dit feest nog menig jaar I I I (bis) Wij bidden voor U, edel paar Nog meuig jaar het leven Dit is 's volks echte dankbaarheid, Den wensch, dien w' U thans geven En dat 't geluk Uw dagen siert, (bis) Tol g'eens Uw gouden hruilfoft viert1 (bis) De Koning leev'De Koning leev' 1 Mei zijn getrouwe gade. Gods zegen daal' op zijn gezin, Dit word' hun vroeg en spade I En 'l volk brengt U, uit ied'ren stand (bis) Den wannen dank van 't Vaderland, (bis) Hel ned'rig Schouwen viert ook ineé, Dit feest in ied're woning, De stolp, hoe klein zij wezen mag, Brengt hulde aan zijn Koning. Geen kind, hoe klein, of 'lis de keus: (his) Oranje boven 1 blijft de leus. (his) Wij zweren weêr onkreukbrc trouw Aan Neêrland en Oranje, De laatste: door hun zijn wij vrij, Van Eng'land, Frankrijk, Spanje. Voor gade en kroost zwelt ons de borst (his) En roepen lang leev onze Vorst 11 I (his) Driedubbel is het feest deez' dag, Laat vrij de driekleur waatjen, En laten wij, vereend met haar, d' Oranjewimpel zwaaijen. Dc nabuur hoort aan grens en strand (bis) Het feestgejuich van Nederland 1 I I (his) Waterloo, scheiding van Eelgic en tiet 25jarig huwelijksfeest des Konings. Mijnheer de Redacteur l Mag ik UEd. verzoeken het volgende berigt, voorkomende in de Geneeskundige Courant van den 12 Junij 1864, No. 24. in den Nieuwsbode op le nemen Als een bewijs (waarom is er toch nog een bewijs noodig) hoe groot de voorbehoedende kracht der vaccine tegen de kinderpokken is, dcelcn wij mede, dat te Goes, slaande de jongste pokken-epidemie, lot dusver zijn aangetast 249 personen, waarvan 184 niet gevaccineerd waren en 65 wel. Van 12 Mei lot 26 Mei waren er bijgekomen 61 lijders, waarvan 52 niet en 9 wel gevacciuecrd waren. In 'l geheel zijn overleden 15 personen waarvan 15 niet gevaccineerd waren. N. ^turijn-iijftr te ^^tcrtfizcc. geboren: 27 Mei. Eene dochter van M. Everlse en M. Keuvc- laar. 28 dito. Een zoon van M. Trompcr en A. P. Bczaans. 30 dito. Een zoon van C. Hack en II. C. Kloet. 31 dito. Eene dochter van p. A. de Valk en M. Lookman. 2 Junij. Eene dochter van G. J. Hop mans en M. Voorvoren. 3 dito. Een zoon van M. van Duijn en J. van Burgh. Een zoon van J. Gclcijnse en K. van Zuijcn. 4 dito. Een zoon van J. Okkcrse en A. Phernambucq. 8 dito. Eene dochter van J. J. H. Hauser en P. Doogc. 9 dito Een zoon van G. Corbecl en J. Blanker. 10 dito. Een zoon van P. Duson en J. van Wijk. 14 dito. Een zoon van P. den Boer en M. van der Maas. Een zoon van K. Phaff en A. de Vos. Een zoon van M. Geldhof en L. Reijnoudt. gehuwd: 1 Junij. D. J. C. E. Tuijten, oud 69 j. Weduwn. en A. J. Bartelse, oud 63 j. jd. G. van Driel, oud 27 j. jtn. en C. J. Gloude, oud 27 j. jd. P. Olree, oud 27 j. jm. en J. Bos, oud 21 j. jd. 3 dito. P. J. Blok, oud 27 j. jm. en C. van der Werf, oud 18 j. jd. 15 dito. B. Schalcvcn, oud 38 j. jm. en J. Sijbrandse, oud 33 j. jd. G. Gravelein, oud 29 j. jm. en B. Goos, oud 23 j. jd. overleden: 26 Mei. P. M. Ravia, oud 6 m. z. K. de Vlieger, oud 8 j. d. 29 dito. W. J. Gudde, oud 4 j. z. A. M. Mulock Houwer, oud 19 ni. d. J. Botbijl, oud 58 j. Weduwn. 2 Junij. L. Wapens, uud 26 j. vrouw van B. Janse. 3 dils. D. Q. Mulock Houwer, oud 7 m. z. 7 dito. A. Dekker, oud circa 77 j. jd. J. C. Rikrnan. oud 58 j. Wed. van C. Lokker. 14 dito. J. van Zuidland, oud 44 j. jd. Als levenloos aangegeven 4 Junij. Eene dochter von M. van den Houten en S. Sierier. 13 dito. Een zoon van A. A. Mes en J. H. Tachi. Wij kunnen niet nalaten eenigc melding te maken van het Toneelgezelschap van den heer Hautlooper (Toonccl- dirccteur) welke gedurende de Brouwershavensche kermis alhier gestaan heeft. Alle leden wedijverden om het pu bliek genoegen tc geven. Gisteren avond was de schouwburg wederom eivol een ieder verliet de tent hoogst tevreden. Wij kunnen dus niet nalaten den heer Hartlooper en zijn personeel hoog aan te bevelen, daar niet alleen de Tooneelvertoo ningen, maar ook de gegevene Tableaux Vivants cn dc Baletien waardig zijn te noemen om de juiste en nette uitvoering. Wij hopen dus dat dit gezelschap ons weder in het volgend jaar zal bezoeken, daar hun een ruim bezoek verzekerd is. Brouwershaven, 16 Junij 1864. Eenigc Tooneclliefhebbers. marktprijzen te Zlerikzee. 16 Junij 1864. Boter, langste koers fO,47», hoogste koers f0,30 per S ons. Kip Eijercn, laagste koers ƒ0,65, hoogste koers f 0,67' per 25 stuks. Ondertrouwd G. J. van den BOSCH en Zierikzke, C. GOEMANS. 16 Junij 1864. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, C. A. J. de CLERCQ van WEEL geb. van der LEK de CLERCQ. Zierikzee, 17 Junij 1864. Al wie eenige vordering heeft ten laste van het Comité van het laatstelijk alhier gehouden MUZIJKFEESTbelmoren die binnen acht dagen in Ic leveren hij Jhr. Mr. VAN DOORN, Penningmeester van het Comité. Namens het Comité, Mr. J. van oer LEK de CLERCQ, Secretaris. De Notaris Mr. C. van dek LEK de CLERCQ zal, ten verzoeke van P. GAANDERSE Dz. publick verkoopen Op Maandag 20 Junij 1864, des namiddags ten 2 ure, in de herberg van P. Evertse te Kerkwerve: met circa 13 Bunders uitmuntende Landerijen, onder Kerkwerve en Duivendijke gelegen. Op Woensdag 22 Junij 1864, des morgens 10 ure, op evengezegde Hoeve Rouw- en Melkgcreedschappen, mitsgaders Huisraad. Op Zalurdag 25 Junij daaraanvolgende, des na middags ten 3 ure in de herberg van de Wed. L. Hardekaas te Nieuwerkerk in Schouwen meede, Klavers, Kant- cn Nagras te Velde, gelegen in bovenbedoelde Landerijen. Alles breeder bij biljetten omschreven. De Notaris Mr. J. J. ERMER1NS zal, ten verzoeke van M. HENDRIKSE c. s. op Zalurdag den 25 Junij 1864, 's namiddags ten 5 ure, in de herberg ,,de Meebaal," te Nieuwer kerk, publiek presenteren te verkoopen 97 Roeden Bouwland, gelegen in dc gemeente Nieuwerkerk, sectie M, No. 55 en 54. 16 Roeden Bosch, gelegen aldaar, scclie M, No. 226. En 7 Roeden 40 Ellen Boschgelegen in dc gemeente Ouwerkerlt, scclie F. No. 59. Nadere information tc bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN le Goes, daartoe gemagtigd, is voornemens in hol openbaar TE KOOP aan Ie bicden 330 Olmen Hoornen, waaronder zeer zware regtstammigebenevens 40 Essen en eenigc Canada's, voorts AVilgen Tronken, 8trob - bels cn 3 Doornen Hagen. Alles staande en gelegen onder de gemeente Kapelle, in de Boomwcide en het bosch van Ja- cords Rottier le Biezelingeop de kadastrale per- ccelen sectie E, Nos. 252, 255 en B, No. 96. De boomen moeten binnen 5 weken na de ver - kooping gerooid en weggevoerd zijn. De Verkooping zal plaats hebben op Zaturdag den 35 Junij 1864, des morgens teil 10 ure, op de plaats zelve en de onderteekening door koopers en borgen van liet proces-verbaal in de herberg bij Adriaan Zonnevijei-e, te Biezelinge gemeente Kapelle. Nader onderrigt ten kantore van de Registratie en Domeinen te Goes. Goes, den 16 Junij 1864. De Ontvanger voornoemd, A. RIJ SER. ■Ji De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal. len verzoeke van R. KANAAR op Donderdag 30 Junij 1864, des middags 12 ure in de Verrenieuwslraat te Zierikzee, publiek verkoopen 5 goed bij den weg loopendc Paarden 2 Geiten 5 Loopvarkens eene Vigelante een Tentwagen voor een cn Iwee Paarden een dricbanks Riemwagen een tweebanks dito, een speelwagentjeeen boerenwagen, een slede, 15 voeren mest, eenige stalge- reedschappcn en eene aanzienlijke partij brand hout. VAN Op den 1 Julij aanstaande, zullen in den Anna- Jacoba-Polder, tegen over 't Zijpe, provincie Zeeland, onderhands verkocht worden Ongeveer 3 5 Bunders driejarige Meê in verschillende kavels. Aanwijzing zal geschieden op denzelfden dag, in genoemden Polder, door den lloofd-Opzigler aldaar. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal, ten verzoeke van Mej de Wed. P. L VIS in de herberg van J. Bai., le Haamstede, op Dingsdag 5 Julij 1864, des namiddags ten 2 ure, publiek verkoopen 70 Roeden Tarwe, onder Burgh gelegen. 2 Bund., 84 Roed. dito, ouder Haamslede. Rogge, aldaar. Maartsclie Gerst, aldaar. Zomergerst, aldaar. Erwten, aldaar. Haver, aldaar. Paardenboonen, aldaar en onder Burgh. tweejarige Meede en Meê- booncn, aldaar, jarige Meede, onder Haam stede. llooigras, aldaar. Klavers, aldaar. En ruim 14 Bunders Kantgras. Alles liggende in de Landerijen der Verkoopsier. 1 40 0 88 1 14 1 52 0 95 1 55 1 26 0 65 14 67 0 42 Op een der voornaamste dorpen in Zuid- Beveland wordt TE KOOP aangeboden met Kruideniers-Winkel en Slijterij in Dranken, om dadelijk Ie aanvaarden. Informaliën bij den Uitgever dezes, met franco brieven, onder letter H. Aan de onderstaande en verder bekende Depot houders is verzonden eene nieuwe bezending van alle uit het Magazijn van VAN BOUWENINGE en VISSER, welke zich, zoowel door veel ver beterde kwaliteit als lage prijs, bijzonder aanbevelen. Afgewogen in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een onswaarop bel nummer en dc prijs zijn vermeld. Bij hoeveelheden van minslens 15 Ncd. pond worden dezelve desverkiezende in mei lood bekleede kisljcs afgeleverd. Prijs-Conrauten zijn gratis te bekomen. Sas van GentWed. J. Stubbe. St.-Annaland J. de Graaf. Slavenisse, Joh. de Jong. Colijnsplaat, J. J. Kooman. Korlgcr.e, J. de Die. Zierikzee, J. Ochtman, Johz. En verder Bekende Depóts. Een Tweebanks-wagcntje op veêren en eene Diligence-kar met [zes plaatsen, zoo goed als nieuw. Te bevragen bij den Grondeigenaar A. KLAP le Scliore. Brieven franco. Axel, Joh. Veenhuizcn. Brouwershaven G. Aling. Goes, G. van den Hoek. Hontenisse, Th. Fassaert. Neuzen, W. M. de Steur. Middelburg, J. A. Goethals. Vlissingen, Ch. Sutherland. E. H. Mets-Daane. Sluis, P. E. Mets. Uitwendige etterzweren. De dagelijksche ondervinding bevestigt de daadzaak die, sedert langer dan het vierde eener eeuw, over de tegenkanting beeft gezegevierd, dat er geen bekend ge. neesmiddel bestaat, gelijk aan de geneesmiddelen van Holloway, voor de genezing van kwade bcenen, open wonden, uitslag van de huid, roos, abcessen, brand, wonden, schroeijingen, en, inderdaad, alle mogelijke huid ziekten. Die ziekten oogenbükkelijk genezen, is van het grootste belang; zonder dat zal gebrek aan ligchaanis- oefening den staat der gezondheid verzwakken. De middelen tot genezing die altijd te krijgen zijn, zijn de Pillen en .tie Zalf van Holloway die de open wonden heelen en de oorzaken er van verdrijven. In de meest gevaarlijke gevallen heeft die Zalf een goeden uitslag gegeven, door radicale genezingen te bewerken nadat alle andere middelen aangewend waren geworden, zonder een gunstigen uitslag le hebben le weeg gebragt. Het is bij de hopcloozc gevallen, dat zij hare uitstekende eigenschappen ontwikkelen. Deze geneesmiddelen bereid onder het persoonlijk toe* voorzigt van Professor Holloway, worden verkocht in zijn Etablissement le Londen, 244, Strand Temple Bas.) Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als vólgt Doosjes Pillen van /"0,80-1,85 3,ƒ6,75 ƒ13,50 ƒ20,50. Potjes Zalf van -0,80 -1,85 - 3.7,05-13,85- 20,95. Men heeft een groot voordeel bij de grootste pol en te koopen. N. B. Bij iederen pot is een, in alle talen gedrukte tereglwijzing om de zieken in alle mogelijke omstandig heden de benoodigde inlichtingen te geven. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den beer J. BAL, Gz. Apotheker te Zierikzee. den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes, den lieer O. E. BOON EN, te Hoofdplaat J. STRAATMAN Hoofd-Dépótbouder le 's Hertogen bosch, alsmede, te LondenStrand 244. Holloway s Etablissementenen te Neiv-Vork80 Maiden Laine, Uit gevoel van menschenliefde, zullen om niet raadge vingen worden gegeven aan dc zieken, die zich, per brief tot den Professor Holloway wenden, en hem hunne bij zondere gevallen mcdcdeelcn. op Woensdag den 22 Junij 1864. Entrée f 4,50. tegen genot van eene flesch Wijn, bij J. BAL, te Haamstede. van Amsterdam, onder directie van LOUIS HARTLOOPER. De ondcrgcleekendc berigt het geëerde Publicl van Haamstede cn omliggende gemeenten, dat hij de eer zal hebben gedurende de Kermis aldaar eenige Tooneel-Voorstellingen te geren in zijne Schouwburglentwaarin opgevoerd zullen worden Tooneel-, Blij- en Kluchtspelen, benevens Academie van levende Beelden of Tableaux Vivants, alsook groote Balletten, met zijn uitgezocht Per soneel van 28 personen. De roem en bijval, die hem overal tc beurt valt, zal hein ook alhier hit! gunsl doen verwerven, welke hij zich met dc zijne overal waardig maakt. Met de meeste achting, UWelEds. Dw. Dienaar, LOUIS HARTLOOPER, Tooneeldirecteur. oin TERSTOND in dienst te treden een be kwamen Kleedermakersknecht voor et' jaar vast werk. Men adressere zich in persoon t met franco brieven bij A. v. d. JACHTKlccdet maker te Oost- en West Barendreclit uil 't land van Schouwen P. G., voorzien v» een getuigschrift van goed gedrag van zijn Borgt- meester, redelijk kan ploegen, goed kan zaaijci die altijd goed gezaaid heeft voor zijn buurman goed verstand heeft van Meê-uitploegen, (hel Met-) ploegen kan te diep gaan, zoowel als te ligt)n| tevens op vracht rijden kan, zoowel bij naci als bij dag, voorzien van een uitmuntend got gehoor en gezigtwerd gaarne geplaatst bij et boer of kastelein. Adres met franco brieven, ondt letter W, bij den Uitgever dezes. A. van DAMME, te Wisselcerlieverlangt terstoij of Bakkers-JongenP. G. Brieven franc' Ter Snelpersdrukkcrij van P. »e LOOZE. tc Zierikn- Apeldoo openbare en ter gelegenli Ten 12 ure waarna de zelen, een gezeten in haar gehoor Ten 6 ut rog. dragom Morgen d deputation. Den 22sti de Faam pl, - Z. M. Oranje zijn ongeluk ontg sclsche bosc beide vorste blikken uit een der paa alle krachtsi het schijnt, hel niet gein te brengen, tol staan k verbrijzeld e van bet Lot 18 Ju i'nmeente aa h, '.dl aangeb vn.'nwenbeel- selii Men ins- Krist Tillen co bloeit, ven. f de Ko tsMklij zilveren «'-er - 11. U. S Jen vrot 'gen schenken i« personeel va ws gcplaal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 2