EINDOPEiUIMING Altensie s. v. p. Holloway's Zalf. Zwart en Bruin. Nog slechts 6 dagen. Linnens en Witte Goederen. Nog eenige Japonnen SLUITING Volks -Leesbib lio t heek Let wel I). Q. Mulock Houwer. Jhr. A. O. y. cl. Santheuvel. Medekiezers J. Broodman, Cz. Kiezers. A. Buijze, Hz. D. Q. Hu lock Houwer, D. Q. Mulock Houwer, P. Schillemans, Hz. Aan onze Mede-Kiezers A. Buijze, Mz. Mede- K iezers A. A. Mes, Gz. A. Buijze, Mz. Eenige Kiezers I). Q. Mulock Houwer, D. Q. Mulock Houwer, Medekiezers D. Q, Mulock Houwer. Kiezers. A. A. Mes, Gz. Kiezers. A. A. Mes, Gz. P. Schillemans, Hz. J. Langoumois de Does. Kiezers! A. A. Mes, Gz. Stenige Kiezers P. Schillemans, Hz., J. Langoumois de Does. Kiezers. A. A, Mes, Gz. Kiezers P. Schillemans, Hz., P. Schillemans, Hz. Kiezers. A. A. Mes, Gz. een STAMPER Terstond benoodigd; Eene Burger-Dienstmeid Om Katoen Zijden üf Wollen Sloffen fraai tc verwen. In pakjes met gebruiksaanwijzing, a 50 cl. Slerke Vloermatten van 57'/a cl. en 72'/a cl. Touwniatteii, Klccdcn, Gang- en Trap- Ioopcrs, in verschillende dessins en kleuren, van af 52'/, cl. de cl en lioogcr. J. de JONG ZIJLSTRA, Zierikzee. NB. Winkeliers genieten rabat. Verkoop locaal Hotel VAN VEEN, Oude Haven. ALGEUEELE EN FINALE OER NOG VOORRADIGE Mei dankzegging voor de genolenc gunst, hebben wij liet genoegen te berigten, dat bijna alles uit verkocht is. Ten einde geen enkele draad over Ie houdenzullen wij geen offer Ie groot achten, oin het nog voorradige weg te ruimen. Overzlgt van liet overgeblevene. C stukken Noord-Brabansch en Vlaamsch linnen, menagie-bleek, zuiver garen, geschikt voor hemden en lakens, a 5G cents per el. 9 stukken fijner soort, Weslphalens fabrikaat, 40 cis.; 14 stukken Hern hutter Linnen van 46 cs. lot 55 es. per el. Voorts cenigc stukken aangesneden Belfaster, Glasgouer en Russisch Hennep-Linnen zeer geschikt voor heeren en Dames- Hemden. 500 el onopgemaakt Zwitsersche Madapolam, 51 cents; 90 el Katoen van 25 cents, en eindelijk nog 200 el Brabrantsch Katoen van 56 cs. 4 stel Jacquards bewerkte Tafelstellen voor 12 personen a f 12.50; 40 dozijn linnen en halllinnen Zakdoeken voor 90 cs.. f 1, f1,50 tot/2, per half dozijn. Voorts nog eenige stukken gebor duurd en gefestoneerd Neteldoek. 70 el krimpvrij Flanel van 58, -44 en 50 cs per cl. «EERHART C.% van Rotterdam. van de s/4 en 'I, zwarte Zijde, van ƒ1,60, 1,90 en f2,20 per cl. Gaarne zenden wij de Goederen ter bc- zigtiging. Differente soorten van fijne Sponzen voor ver schillend gebruik drie soorten van Levertraan voor geneeskundig gebruik, als: echte Berger Lofodinschc van S Dbaisma van Valkenburg en echte Berger van LonuiJ d- Porton echte en goedwerkende Urfoanus-Pillcn bereid volgens het aloude recept, Slijm, «al- en Brlllemans Pillen oprechte van der Veen's Elixer Mangbltterbeste Pepermunt Eau <le Cologne, Vanille, Bessensap, beste Genua- Olie, enz. enz., terwijl HH. Landbouwers op merkzaam worden gemaakt op hel DOCCII- M E N S I S Middel ter zuivering bij de Schurft en ter dooding van het ongedierte bij vee, zonder raltenkruid, kwik of cenig ander mineraal vergif. Op la.^t van Z. M. den Koning scheikundig onder zocht en goedgekeurd. Te bekomen in de Neder- landsche Apotheek van Hf. J. de LOOZE ZOON, Chemisten en Droogisten op den Dam te Zierikzee. VAN DE op Zaturdag 30 April. Belanghebbenden worden ter kennis gebragt, dat de Hengst CESAR tol den 50 April zal rond rijden. Zij, wie hunne Paarden later willen laten dekken, kunnen dagelijks van Cesar geholpen wor den op de Hofstede bij den Heer J. J. IIOOGEN- BOOM, te Noordwelle. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat de VERLOTING van C. SCHREURSgehouden te Renesse den 23 April 1864, Prijzen zijn gevallen op No. 6, 22, 30, 63, 74, 84, 104, 126, 154, 137, 140, 145, 148. Bij de aanslaande verkiezing noodigen wij onze Medekiezers uit, om ook hunne stem uit Ie bren gen op den Heer Eenige Kiezers. Eon Kiezer maakt zijne Medekiezers attent, om goed toe te zien bij de aanstaande verkiezing, en toch vooral geen stemmen uit te brengen om den een of anderen vriend te believen maar de vraag voorop stellen wie diende zitting te nemen in den Gemeenteraad? Immers een die kennis van bouwkunde en waterwerken heeften als zoodanig beveel ik in het belang der gemeente den heer Daar de lieer J. BROODMAN Cz. bij de aanbeveling tot lid van den Gemeenteraad op den 6 April II. ons onmiddelijk heeft kennis gegeven bij annonce in den Zierikzeeschen Nieuwsbode van den 9 April daaraanvolgende dat hij alstoen voor die betrekking niet wonschte in aanmerking te komen, en wij nu tot ons genoegen geïnformeerd zijn voor die aanbeveling niet te hebben bedankt, zoo noodigen wij U nogmaals ten dringendste uit met ons tc kiezen den Heer Wilt mei ons op 2 Mei e. k. lol Lid van den Gemeente Raad verkiêzen, den Heer die de welvaart en den vooruitgang der Gemeente Zierikzee, en alzoo ook uwe belangen, kent en zoekt te bevorderen, en dan vooral kan, en die te meer zat behartigen, en die, volgens onze overtuiging, nooit schroómcn zal, mei bescheiden heid, zijne, op maatschappelijke kennis gegronde opinie, met bekwaamheid in den Raad Ie verde digen, en door overtuiging en volharding, bij zijne medeleden ingang Ie doen vinden. Ilij wordt u daarom, bij deze dringend aanbevolen. Zierikzee, 29 April 1864. Uwe Mede Kiezers. Aan de Kiezers In de gemeente Zierikzee. Geachte Kiezers! Weder wordt gij geroepen tot liet verkiezen van een lid voor den gemeenteraad uwer ge meente. Een achtingswaardig en kundig man heeft gemeend zijne nieuwe benoeming niet te moeten aannemen. Het hangt nu van U af, weder een gewenscht man in zijne plaats te krijgen, en daartoe wordt van U gevorderd op nieuw eenslemniig ter stem bus te gaan op Maandag 2 Mei e.k. Moeijelijk blijft bet eene keuze te doen, welke allen bevredigd echter moet men trachten mannen in den gemeenteraad te brengen, welke bij een helder en ontwikkeld oordeel onpartijdigheid zelfstandigheid en ijver paren en die gaven Kiezers! vinden wij vereenigd in den heer Makelaar. Dien heer bevelen wij U met vrijmoedigheid en vertrouwen aari-, hij toeh is geheel bekend met de belangen van Zierikzee. Zijne loopbaan hebt gij allen kunnen gadeslaanijverig en be kwaam in de belangen hem toevertrouwd; zijne zaakkennis wordt mede in en buiten onze ge meente op prijs gesteld. Wij mogen ook niet achterhouden, U opmerk zaam te maken dat Zierikzeesche neringdoende handelaren belangstelling mogen betoonen in hem, welke zooveel bijdraagt tot bevordering van handel en bedrijvigheid in de plaats onzer inwoning, hetgeen steeds gunstig werken moet voor alle belangen. Betoon uwen ijver voor uwe en stadsbelangen en kiest eenparig den heer Makelaar. Eenige belangstellende Kiezers. Eenige Kiezers zullen hunne stein uitbrengen op den Heer Bij de aanslaande verkiezing van een Lid voor den Gemcenle Raad zullen wij onze stemmen uit brengen op den Heer JOHANNES LANGOUMOIS de DOES, niet alleen om dat Z Ed. Makelaar in Granen zijnde, daar door in deze onafhankelijk is maar ook omdat wij gerecrlelijk durven aannemen, dal Z Ed. genoegzame kennis en bekwaamheden be zit, om in de Raadkamer op zijne plaats te zijn, en onze belangen Ie helpen bevordereninen kieze alzoo gelijk wij den Heer JOHANNES LANGOUMOIS DE HOES. Eenige Kiezers. Bij de aanstaande verkiezing voer een lid van den Gemeenteraad wordt aanbevolen de beer als iemand die met veel kennis van zaken en beider doorzigl de belangen van onze gcuieenlc ijverig zal behartigen en bevorderen. Eenige Kiezers. Weder moeten wij kiezen voor een Lid van den Gemeente-Raad, velen zijn hiertoe reeds voorgesteld, maar builen die Hoeren, kunnen wij nog bijzonder aanbevelen, een man van kennis, schrander en helder van doorzigl, in vele zaken reeds getoond, onafhan kelijk van karakter, bekwaam om onze belangen te bebarligen, en die man is de Heer Eenige Kiezers. Eenige kiezers die liet van belang rekenen dal in den Geineente-Raad geone personen zitting no men die slechts lijdelijk in deze Gemeente wonen en dus de voorkeur geven aan ben, die hier ge boren en gewonnen levens geacht mogen worden beier bekend te zijn niet de belangen dezer Ge meente, zullen bij de aanstaande verkiezing hunne stem uitbrengen op den Heer Reeds menig algemeen en bijzonder belang wordt met ijver door hem behartigd en zal hij ook in den Gemeente Raad een verdienstelijk lid zijn. hebben met belangstelling de aanbevelingen voor den lieer lol Lid van den Gemeenlc-Raad gelezen, en zullen daarom hunne stemmen op dien Heer uitbrengen. Oin versnippering van stemmen te voorkomen, stelt een Kiezer als Kandidaat tol Lid van den Gemeente Raad voor, den Heer gernstclijk vertrouwende dat Z. Ed. die keuze ge heel en al waardig is, om met andere achtenswaar dige Leden de belangen onzer Gemeente tc helpen behartigen. brengt bij de aanstaande verkiezing van een Lid voor den Gemeente Raad, ook uwe stemmen uil op den Heer Eenige Kiezers. Wilt gij een man die ijverig is om in hel alge meen belang werkzaam te zijn, ons geloond in den Watersnood, kiest dan met ons den heer Eenige kiezers. Laat niemand meer uwe keuze waardig zijn wijl bij noodige bekwaamheid bezit, dan de Heer Een kiezer. Een -Kiezer beveelt zijne Mede-Kiezers om als Lid voor den Gemeente Raad te kiezen, den Heer Als Gemeente-Raadslid word t aanbevolen, de Heer Begaafd met een flink versland en helder door zigl in zaken, zal hij ook de belangen der Ge meente naar cisch weten te bebarligen. Eenige Kiezers. De noodige kapasileil voor Lid in den Geinccnle- Raad, waar vele hunne slem op uil zullen brengen en die wij bijzonder aanbevelen, is den Heer Vele Kiezers. zullen bij de aanslaande verkiezing hunne slem uitbrengen op den Heer oindal wij weten dat die betrekking ten beste door Z. Ed. kan vervuld worden. Tol onze bevreemding mislcn wij lot heden onder de aanbcvolene voor raadslid den Heer Van de jeugd af aan in verschillende betrek kingen onder ons werkzaam, leerden wij hem tocli kennen als iemand met een helderen geestdie daarenboven gaarne anderen mei raad en daad bijslaat. WelnuKiezerslaat ons loonen dat wij der gelijke personen welen le waarderen. Komt getrouw ter Stembus en behartigt Uwe belangen; voldoet aan Uw burgerpligt en kiest voor Lid een waardigen burger den Heer Vele kiezers. Bij de vorige verkiezing hebben wij ten sterkste aanbevolen den Heer andermaal nemen wij de vrijheid om Z. Ed. nogmaals in uwe keuze aan te bevelen, als zijnde geheel onafhankelijk, en wel juisl bekwaam om onze en uwe belangen (e behartigen. Eenige Kiezers. Wij bevelen bij de aanslaande verkiezing, tot Lid van den Gemeenle-Raad, den Heer Voor Lid in den Gemeente Raad wordt aanbevolen de Heer Een Kiezer. De waarschuwing van de Natuur. Dc pijn is het kenmerk van eene of andere ongesteldheid of ziekte; wanneer zij verwaarloosd wordt, kan uil de ligchaamssmart van heden, morgen de doodstrijd geboren worden. De geneesmiddelen worden altijd gezocht en bevelen zich overal aan door den spoed, waarmede zij alle ziekten verdrijven, zoodra de minste ongesteldheid haren zetel en haren aard heeft geopenbaard. Deze ge neesmiddelen zuiveren hel bloed en regelen den omloop er van zoo goed dat elk orgaan volmaakt werkt, elke afscheiding van vochten natuurlijk is, en tegen de uit gave van eene kleine som, kan een ieder zich een volkomen welstand verschaffen. Het doel van de genees middelen van Hulloway is de pijn te lenigen, de smarten weg le nemen en de ziekte te verdrijven; zij bewerk stelligen zulks behoorlijk en altijd. Eene enkele proef neming zal den hardnekkigsten twijfelaar daarvan overtuigen. Doosjes Pillen van /"0,80-1.85 3,— ƒ6,75/T 3,50/'iO.ÖO. Potjes Zalf van -0,80-1,85- 3.7,05-13,85- 20,95. Men heefteen groot voordeel bij de grootste pot ten te koopen. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer J. B A. L Cz. Apotheker le Zierikzee. den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes, den heer O. E. EOONEN, te Hoofdplaat J. STRAATMzVN Hoofd-Dépöthouder te 's Hertogen bosch, alsmede, te LondenStrand 244. Hollowaj"s Etablissementenen te New-York80 Maiden Laine. Benoodigd in de Mcesloof »df. Koe" te Haamstede, voor den aanstaanden teelt. Sollicitanten gelieven zich te vervoegen bij den lieer J. A. BOLLE Boekhouder dier Sloof, vóór 20 Mei aanslaande. SS2g=> Terstond een Timmermansknecht be noodigd, bij Jb. PADMOS, te Etherzee. Jgggr» Terstond een ongehuwde Timmermans- en Metselaarsknecht benoodigd, bij P. MEU- LENBERG, te 's Gravenpolder. Es5 J. PLATSCHORRE te Scherpenisse vraagt terstond een Wagenmakers Knecht. Een bekwame Hoefsmidsknecht, die als Baas kan fungeren, liefst van de Proteslantsclie godsdienst en ongehuwd, voor één jaar vast werk. Adres met franco brieven, doch liefst in persoon, bij C GELUK, tc St.-Philipsland SS3? Terstond eene Bnrger-Bienstmcid benoodigd, bij Mejufvrnuw LAMMERS-Wii.tenburg. benoodigd, bij Mejufvrouw SLAAT, op den Dam, le Zierikzee. Zij die de naald kunnen liandieeren, zullen hel eerst in aanmerking komen. Ter Snelperstlrukkerij van P. df, LOOZE le Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 2