Zaturdag 50 April 1864. B E R I G T. Nieuwstijdingen. AANBESTEDING. Publieke Verkooping, groote partij Afbraak 20slc Jaarg. Eene partij Beestialen Een Wind-Houtzaagmolen, TE 14 O O P: T E KOOP: TE KOOP: Petroleum-Lampen Eau cle Cologne Double Superfine Tafel-Olie, 254ste Staats-Lolerij. boven de zonder duidelijk gelegen- toer zij wegens komen, brieven bosch. nde, kon van oer gewone worden ZIERIKZEËSCHE NIEUWSBODE Beu abonneert zich: In Nederland, bij den Uitgever. Bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. In Noord-Amerika, bij J. QUINTUS, te Grand Rapids, Staat Michigan. Abonnements-Prijs: Voor beide uitgaven. Voor 3 maanden1,30. Franco per post, in Nederland- 1,60. Voor Noord-Amerika, Franco New-York. - 3,90. Verschijnt t Op Woensdag en Zaturdag. Advertentiënt 10 cent voor eiken regel. Zegelregt voor iedere plaatsing, 35 cent. De inzending der Advertentiën kan geschieden tot Dingsdag en Vrijdag, des voormiddags 10 ure. Bureau: Zier ik zee, Hoek van de Schuithaven, B, No. 94. Brieven en Ingezoudene Stukken Franco. Wij kunnen aan het verzoek van som mige kiezers niet voldoen, om hunnen aanbevolen candidaat voor Lid van den Raad verder aan te bevelen. Wij blij ven onzijdig, en de tijd moet het leeren of de gekozene aan zijne verpligting en verwachting zal beantwoorden. Doch wij raden een ieder ernstig aan om toe te zien, welk persoon hij kiest, om de belangen dezer stad te behartigen. Men zij vooral bedacht om het stem biljet met een en naam en niet meer in te vullen. Red. Londen, 25 April. Gisteren tot op bel laatste oogenblik van Garibaldi's verblijf bier Ier slede, bebben onderscheidene depulalien zich bij hem doen aanmelden, len einde hem over Ie halen lol her roeping van zijn besluit, om reeds binnen een paar dagen de terugreis naar Caprera aan te nemen. Al die moeite is evenwel vruchteloos geweest. Garibaldi beeft de hoofdstad verlaten met het stellige voorne men om Maandag of uiterlijk Dingsdag scheep te gaan. Bij zijn afscheid heeft het ltaliaansch comité hern tot Prince's Gate plegtstalig uitgeleide gedaan. Hij heeft gezegd welligl spoedig zijn bezoek in Enge land Ie zullen hervatten. Een verschrikkelijke bolsing heeft den 5 dezer op den spoorweg van Nashville (Amerika) plaats gehad. Twee goederentreinen, hebbende ieder een waggon met reizigers achter zich, stoomden noord waarts. De voorste bleef welhaast staan de machinist van den tweede, ofschoon gewaarschuwd om zijne lokomolicf in te houden, liet haar legen den staart van den slilstaanden trein aanloopen, De schok was vreesselijk, de lampen vielen omver en staken de waggons in brand. Vier dames zijn in de vlammen omgekomen, vele andere personen heb ben gevaarlijke wonden bekomen. Deze gebeurtenis heeft een dusdanige verontwaardiging opgewekt dat men den machinist op het zelfde oogenblik zou opgehangen hebben indien hij niet de vlugt ge nomen had. Parijs, 25 April. Volgens hier ontvangen be- rigtcn uit Rome is de gezondheidstoestand des Pausen thans zóó zorgwekkend, dat er hoegenaamd geen kans meer bestaat op hel behoud van zijn leven. Men voegt er bij, dal Oostenrijk ijverig in de weer is, oin zich op de gevolgen van het on verhoopt overlijden des Pausen voor le bereiden, willende het bij die gelegenheid niet alles prijs laten aan Franschen invloed. Den 24sten heeft ecne pruissische kanonneerboot, bij bet posthuis van Wiltow, op bet eiland Rugen, met bet deensche schroeffrcgat Tordenskjold een gevecht gehad. Het deensch fregat afhoudende, werd eerst vruchteloos door negen minder snel loopende pruissische stoomsche pen vervolgd, tot het eindelijk werd ingehaald door de Grille, die het schip in brand schoot. Het gelukte even wel aan de deensche bemanning den brand te blusschen. De Rolf Krake en twee groote deensche fregatten kruisen nu ten noorden van de Alscnsond en doen van tijd tot tijd ecnige schoten op het strand. De ontruiming van Alscn hangt volgens anderen daar van af, of het eiland al of niet door de gepantserde schepen kan worden beschut. Een groot deel van de daar gelegerde troepen is bestemd om de armee in Noord- Jutland te versterken, die 30,000 man infanterie lelt en eene talrijke kavallcric. Deze strijdmagt zou de Pruissen in Jutland moeten tegenhouden. De Oostenrijkers zijn niet voornemens aan deze expe ditie der Pruissen deel le nemen, en de Pruissen noemen hun gedrag in Jutland tegenover de Denen een bliudckoo- spel. Zij jagen, zoo zegt een briefschrijver, de Denen naar hunne schepen, maar zij komen niet op het denk beeld om naar Aarhuus op te rukken zij schijnen vier weken lang geen zweem van begrip le hebben, dat er nog 6000 Denen op het vaste land zijnmen laat den vijand bij Horscns ongestoord ecne versterkte positie in nemen, terwijl de Pruissen voor de duppeler schansen een hevigen strijd voeren. Wij begrijpen wel, gaat hij voort, dat die werkeloosheid niet toegeschreven kan wor den aan von Gablenz, dat graaf Rechberg de hoofdschul dige is, maar onbegrijpelijk is het ons dat de oosten- rijksche pers zich verwondert dat het den Pruissen ernst blijkt te zijn met den oorlog. Mag men gelooven wat sommige engclsche en fransche bladen zeggeo, dan zouden Frankrijk en Engeland op de conferentie in de allereerste plaats de schorsing der vij andelijkheden vorderen en indien de Pruissen en Denen niet lot een wapenstilstand besluiten willen, gewapen derhand tusschcn beiden treden. In den nacht van 17 op 18 dezer zijn door middel van inbraak uit het kasteel Stolzenfclz ontvreemd twee prachtige sabels. De ecne had keizer Napoleon ten jare 1811, bij gelegenheid van de geboorte van zijn zoon, als geschenk van de stad Parijs ontvangen de andere was vroeger eigendom van koning Murat. De greep en de schede van beide sabels waren van fijn goud, rijk bezet met edelgesteenten. De klingen heeft men terug gevonden; het goud en de rest zijn verdwenen. Zwolle, 26 April Door liet provinciaal kerk bestuur van Overijssel is Ds. van Rijn met algemeene stemmen als predikant ontzei, na een verhoor voor geheel het provinciaal kerkbestuur le hebben onder gaan. Men zegt dat er een zeer eenvoudig middel is ge vonden om het insect, dat zoo vele huizen onbewoonbaar maakt, de wandluis, uit te roeijen. Dit ntiddcl, door toeval ontdekt, beslaat in de aantrekkelijkheid, welke de plant, peperkruid (Icpidium rurale der kruidkundigen) genaamd, op deze insecten uitoefent. Een gedeelte van deze gedroogde plant werd in een vertrek gebragt, waarin dit ongedierte zoodanig huisvestte, dat men het, door welke middelen ook, niet had kunnen verdrijven dadelijk werd het met wandluizen overdekt, die kort daarop stier ven, terwijl de overige zoodanig bedwcld waren, dat men ze in het vuur kon werpen, zonder dat er een ontsnapte. GEMENGDE BEP.IGTEN. De getrouwe kerkganger te Biezelinge wordt aangeraden geen vuile laster meer uit te brengen tegen de diakens, omdat zij geen Gezangen zingen. Die man schijnt nog niet op de hoogte te zijn van de Synode; want die geeft vrijheid dit te laten. Ook is men geen getrouwe kerk ganger zoo lang men lastert. Een vader in het zicken- geslicht te N., die zeer dikwijls de zieken vermaant om geen geraas te maken, doet zulks zelf op eene zoodanige wijze, dat hij het gehcele Geslicht in rep en roer brengt. Zijn gebrom begint reeds des morgens ten 6 ure en eindigt des avonds ten 10 ure. De beroemde leugenaar te Driewegen moest, wanneer hij nog meer zijne colega's met een bezoek vereert, niemand meer te belasteren, en vooral geen mcnschen die met hern niets te maken hebben. Met zijn mond en zijne oogen zoude hij de geheele gemeente wel willen dwingen, maar dat zal toch niet gaan. Aangekomen te Kloetingen een wilrok tot groote spijt van Adriaanljc, daar zij gedacht had hem in de fuik te vangen. Onder Weslenschouwen moest een boeren knecht zijn gunst niet verzoeken om paarden te dresse ren, en vooral zoo veel onwaarheden niet verspreiden, anders zal ziin haar geblokstaard worden. Tc Brou wershaven zal ten looneele gevoerd worden Het huwelijk van Jan en Tannctjc, blijspel met zang, waarin voorkomt: Met zulke logge wijven, Komt men toch aan de schijven. Een boeren-zoon van Zonncmaire heeft le Dreischor te haastig willen zijn. Hij gaf een meisje slechts één uur tijd om zich te bedenken of zij met hem in de huwelijksboot wilde stappen, maar hij werd afgekeurd: Dus, boeren-zoon, Dit is uw loon Door dit bedrijf, Krijgt gij geen wijf. Marktprijzen te Zierikzee. 28 April 1864. Boter, laagste koers /"0,60, middel koers 0,625, hoogste koers ƒ0,65 per 5 ons. Kip Eijcren, laagste koers ƒ0,475, hoogste koers ƒ0,500 per 25 stuk. Eenden Eijercn, laagste koers ƒ0,625, hoogste koers 0,65 per 25 stuk. Ondertrouwd S. de BRUIJNE, Jz. Renesse, en 29 April 1864. E G. de OUDE. Ondertrouwd A. van BLOPPOEL Zierikzee, en 29 April 1864. P. J. RINKLER Algemeene kennisgeving. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, provincie Zeelandmaken bekend, dat door hen op Vrijdag den 20 Mei 1§6&, des namiddags ten 2 ure, in bel open baar, ten Gemeentehuize aldaar, behoudens nadere goedkeuring, zal worden aanbesteed Het VERGROOTEN van het Schoolge bouw der Gemeente niet het ONDER HOUD gedurende vijf maanden na de voltooijing, benevens de Levering zoo veel noodig, van de daartoe ver- cischtc Materialen. De Voorwaarden van Aanbesleding liggen van heden af ter lezing Ier Secrclaric dezer gemeente zullende aanwijs in loco plaats hebben op den dag der Aanbesteding, des namiddags len één ure, door den Heer A. W. Olivier, Provinciaal— Opzigler te Axelbij wien mede inlichtingen verkrijgbaar zijn. Zaamslag, den 22 April 1864. L. van DIXHOORN, Burgemeester. E. 11. WORTMAN, Secretaris. De aangekondigde Vcrkooping op den 2 Mei 1864, in de Uitspanning de Zwaan, van den Molen met Huls en Tuin, gevolgen en toebehooren van dien, slaande en gelegen in de Gemeente Oost en West Souburg, is voorloopig uitgesteld, De Griffier G. van WAGE, le Brou- JN£j~jJlwcrshaven, zal, len verzoeke van den ËfiffiÈjfillWelEd. Heer F. C. KöHLER, op den Huize Wageningen," onder Bommenede op Dings dag den 5 Mei 1864, 's voormiddags 10 ure, in hel openbaar presenteren te verkoopen 13 extra baatgevende Melkkoeijen zeer soliedc Melkgcrcedschappen en hetgeen verder zal worden geveild. ten overstaan van den Deurwaarder J. BETHE, op Woensdag den 4 Mei 1864, des voormiddags ten half elf ure, aan bet Bolwerk le Zierikzee van eene van den steencn Windkorenmolcn het Hartbe slaande in: Een eiken As, lang 7,20 El, zwaar 0,68x0,68 El, een dennen Roede, met hek en borden, lang 25 El, beide sedert twee jaren nieuw en in goeden slaat verder een llovcnwicl, een Spoorwiel, drie Scliijfloopcn met palmhouten staven, een complete Tang, een Molen steen, 2 halve dito, dienstig voor ecu Smid, verschillende kapitale Bindten, geschikt voor Stijlen, Mestput- en Hekdampalen, alsmede nog ecu Staakijzer, een ijzeren Balans inet bouten Schalen en ijzeren Gewigten, voorts cenig Uzcrwerk en Lood en circa 100,000 onde harde IJsselsteen, welke laatste inmiddels UIT DE HAND TE IiOOP zijn. Te bevragen bij K. SCHIPPERS, te Colijnsplaat, en P. ELEN- BAAS, te Zierikzee. De Notaris J. SIPKES, zal op Woensdag 11 Mei 1864,, 's voormiddags om 9 ure, leu verzoeke van de Erfgenamen van Wijlen JAN de V1STER aan den tweeden Dijk onder Sint- Maartensdijk, publiek verkoopen 1 Bruin Mcrriepaard, oud 4 jaren, 1 Dito, oud 5 jaren 1 Ditooud 1 jaar 1 Dito met Veulen4 Melkkoeijen, 1 tweejarigen Os, 1 tweejarigen Vaars 6 Melkkalveren 1 jaarling Vaars, 1 Geit, 2 Loopvarkens 45 Hippen en Banen 23 Eendenvoorts ecu partij Bouw- en Mclkgercedschappen, gedorschen Granen Hooi Stroo Mest Meubelaire Goederen, enz. Alles bij biljetten breeder omschreven. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ, zal, ten verzoeke en op de Hofstede van Mej. de Wed. P. L VIS, te Haam stede, op Dingsdag 17 Mei 1864, des morgens 9 are, publiek verkoopen Rouw- en Mclkgercedschappen, mitsgaders huisraad. Breeder bij Biljetten omschreven. Op Donderdag den 19 Mei 1864, des namiddags ten 1 ure, in hel Logement van den Heer M. Augustijn, te Zierik- zee, zal publiek worden verkocht genaamd «de Zwalutv", zijnde een achtkanten bovenkruijcr, met daarbij behoorciide Sluizen, Baikgaten, Gronden en Gevolgen, staande aan de overzijde der Nieuwe Haven, tc Zierikzee. Nadere informatiën le bekomen ten Kantore van den Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ aldaar. Een hecht sterke BOEIJERSCHUIT ggg/jtf met completen Inventaris, Ankers en sj Hettings, groot volgens meetbrief 27 ton, te Zierikzee, bij den Eigenaar A. de KLERK. Alsmede beste Roermondschc Kolen a 75 cent per Mud. Bij C. de WILDE, Dz., onder Sint-Maar tensdijk, 1500 bossen Rogge- 1500 bossen Tarwe- Stroo en twee jonge Paarden. Bij AUGUSTIJNte Tholen verscheidene en elegante Hangers voor dezelve, zoo goed als nieuw, zeer geschikt voor ecne Sociëteit of b. v. voor een kleine Kerk. Direct uit de Fabriek IN COMMISSIE ONTVANGEN: in halve wille en kanlflcsschen. huile d'olives Nice d' A. RAYNAUD en COMP. C. le CLERCQ, St.-Domusstraat. Bij J. OCHTMAN op de Varremarkl zijn te bekomen Beele en gedeelten van LQTEIV in Koop voor alle de klassen, in Koop per klasse en in Huur, Prijs-Courant. De Trekking der Eerste Klasse begint 25 Mei 1864.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 1