EENE HOFSTEDE, Openbare Verkooping. SC HE EPS- A F li RAAK, Men vraagt te koop: T E li OO P Uil de hand te koop: 116 Schapen met 60 Lammeren Mangel wortel-Zaad Echt Kitsinger Bier, liammenas-Bonbons De Pillen van öolloway. een Broodbakkers-Knecht, Timmermans-Knecht Terstond benoodigd: Timmermans-Knecht tie Hectische kurstie lusjrlien beiden ic komen oind.it hot Fr.insehu volk dit wil, en wat liet volk wil, moet de Keiier ook willen. Te Parijs ino gen geene volksvergaderingen gehouden worden, dan mei toestemming der regering, omdat de regerings daden Ie scherp worden beoordeeld. lie Fransclie minister Fould heeft de griep. Uil het binncu- laiul van Rusland, worden 120 000 man Rassen verwacht om de Pruissen bij Ie springen als hel tioodig is. Den verjaardag van den keiler van Rusland is in de Poolsche stad Kalisch zoo luis terrijk gevierd, dat de keizer 25,000 roebels boete aan die stad opgelegd heeft kwijtgescholden. Te Utrecht circuleert een adres van sympathie aan het Hectische volk Dit volk wordt vergeleken bij het Nederlandsche volk in 1850, dat ook aan zich zelven niet alleen werd overgelaten, maar door lus- schenkomst der grootc mogendheden nog verhinderd werd om de scheiding regtvaardiger te maken. Volgens rle jongste bepalingen, mogen van vreem delingen alleen Denen, Nooren en Zweden voor hel leger in Ned Oost Iodic worden aangenomen Eenige dames te Kloeliuge moesten zich wal fat soenlijker gedragen up koopdagen, daar zij.anders er niet np zullen toegelaten worden, of publiek zullen worden verkocht met de varkens gelijk Te Balli heeft een korporaal gcvischt, om de dochter van een veerman in de fuik Ie krijgen, maar het zal niet gelukken. Verkocht te B een kabinet niet voor de plaats, zoo als de vrouw zegt, maar om geld te hebben. Ja, zoo gaat hel, als men een put voor een ander graaft, dan vail men er zelf in. Ecnc schoenmakers-dochter te B. wordt ge waarschuwd, hare papegaaijen snavel zoo niet Ie misbruiken, daar dit nadeelig kan worden voor den pikdraad. Een onbcslorvcne weduwnaar aan den N is met zijne werkvrouw zoo iu zijn schik en zij met heul, dal zij leven als twee tortelduifjes. Zij geniet ook meerder voorreglen als vroeger zijne wettige vrouw, zoo lang als hel duurt. Aan de Groote Lint heeft een vechtersbaas strikken gelegd aan den Linzendijk, om cene rijke weduwe te van gen, maar het zal niet aaukumen want Hij praat gelijk een kind, Heeft aliijd snaps bij al zijn wind, Zoo als die vechtersbazen, Meest doen bij volle glazen. Eene vrouw te Nieuwerkerk wordt gewaar schuwd, om wanneer zij nog meer klompen gaat koopen, dan geen paar klompen ouder hare rokken vast Ie naaijen, en alzoo met twee paar klompen heen Ie gaan en maar één paar te betalen, daar anders haren naam bekend zal gemaakt worden. Tevens wordt zij aangeraden, om toch in dien winkel Ie blijven komen en niet rood te worden, opdat niemand aan haar zoude kunnen zien, wie er een klompendief is. \V. onder Westen Schouwen moest nalaten zoo veel kwaad van anderen te spreken; want Hij moest begrijpen Dat dit leelijk staal; Hij spreekt van een ander, En weel van hen geen kwaad. Ziel eerst toch op u zelven, Met uw gestreken haar, Want met uw gouden ringen, Maakt gij te veel misbaar. I1T3-3Z01TD31T3 3TTTZZ31T. Mijnheer de Itedacleur I Vergun dit onderstaande eene plaats iri Uw veel gelezen Blad. Onlangs trok een berigl in de Nieuwe Roller- damsche Courant, welke ik slechts bij toeval lees, mijne aandacht, het was niets meer of minder dan de kennisgeving van Zijne Excellentie, den Minister voor ile Biuiieiilaudschc Zaken, houdende koninklijk besluit aangaande de onteigening der gronden, be nondigd zijnde lot daarstelling van den verbeterden waterweg naar de Noordzee, uitgaande van Roller- dam en eindigende bij den Briel. Zoo lezende viel mijne aandacht onwillekeurig op de verbetering der waterwerken binnen de stad Brouwershaven welke aldaar ten uitvoer worden gebrugl, en begon mij zelven af Ie vragen zou die Rotlcrdamschc waterweg wel heel voordeclig zijn voor Brouwershaven mij dunkt thans neen, eu wei om de volgende redenen Bij ile verzanding van den mond der oude en nieuwe Maas, ontstonden dn zandbanken de Maas- droogte op den regteroever, aan den hoek van Hol land en de Zechoiidenplaat op den linkeroever aan de kust van Voorue gelegen, terwijl midden lus- sclien deze twee zaudmassa's zich een betrekkelijk naauw nfgeloud vaarwater bevind, de Fit geheelen, loopcude op het eind nagenoeg droog, toen dit gal onbevaarbaar werd wees men de Goerrc aan en stichtte hel Voornsche kanaal, eu hij de verzanding van laatstgenoemd Zeegat, werd Brouwershaven als noodhaven aangewezen. Dan als nu eens dien nieuwen waterweg wordt daargcstcld, zal er dan wel een Rollerdamsch schip meer hel Brouwershuvcnsche gat binuenloopeu Wij mogen wel inel zekerheid besluiten van neen, en gelooven daarbij, dal du nieuw aangelegde wer ken wel eens eene overtolligheid konden worden. De spoorweg van die stad over hel Zijp, kan met regt een luchtbel genoemd vvotden, het is er verre van af hel denkbeeld Ie vcrwczcntlijken een goe deren vervoer van die haven per spoor naar de Duitschc markten, evenmin als van de stad Zie- rikzee Wij spreken niet legen dat de gelegenheid niet aller gunstigst is en niet kleine kosten zoude kunnen daargesleld woiden wat nu een schat van millioenen Nederlandsche guldeus zal kosten dan wij begrijpen zeer goed dat de zuu rijke eu mog- tige Hollandsche koopsteden, zich de grootste op offeringen zullen getroosten ten einde met alle kracht legen te gaan, dat Brouwershaven en Zie rikzee hunne plaats zouden vervangeneu dit zou werkelijk gebeuren, indien «Ie middelen voorhanden warenwant leg op Slaveuissc de benuodigde dok keu aan, eu sluit van daar een spoorweg aan In t algemeen spoorwegnet vast, dan is die plaats bin nen eene halve eeuw gelijk aan den Helder. Nog veel minder is denkbaar de daarstelling van een spoorweg van Brouwershaven lot aan den Val bij Zierikzee, dan toch zou men beter doen van Zie rikzec uit te gaan, waar alle hulpmiddelen voor handen zijn. De spoorweg tot aan den Val bc- leekcud niets, daar men op dat punt de goederen ten vervoer weder in sloombooten zou moeten laden en verder naar Bergen op Zoom overbrengen. Wij gelooven zeker, dal de Nieuwe Haven te Brouwershaven ledig zal blijven zoowel als dat een spoorweg van daar lot aan den Val, den aan deelhouders op 50 pCt. jaarlijks aan verlies te staan zoude komen. Want welk vervoer van goederen is er denkbaar van af Brouwershaven, kan inen wel iels anders veronderstellen dan granen en meekrappen als mede het vervoer van vel vee? waie het, dat alles op een punt te zamen koude komen, en van rlie stad per stoomboot naar hel eerste slation van den spoorweg gebragt worden, dan dit is ondoenlijk, wie kent niet, de beurtschippers welkevan on derscheidene plaatsen der eilanden Schouwen en Duiveland in ilc vaart zijn, als van Burgh Re- nesse, Brouwershaven, Bommenedc, Bruiuissc, Vi- anen enz. die gelegenheid van verzending is Ie gemakkelijk, om die niet te willen behouden, reken veel minder up vervoer voor rle handelmaatschappij, eene losplaats voor Engeland, vooral niet indien de Zeeuwsche baan is daargesleld enz. Misschien nog wel iets hierover nader, ZZee, Maart 1864. Kp marktprijzen te Zierikzee. 24 Maart 1864. laagste koers f 0,57® Boter, laagste koers f 0,57® hoogste - 0,60 Kip-Eijeren, laagste -0,65 middel - 0,678 hoogste -0,70 Eenden Eijercn laagste - 0,70 middel - 0,72' hoogste - 0,75 per 5 ons. 25 stuks. Getrouwd Se.rooskerke, 25 Maart 1864. W. VERBOOM eu JANNA de BRUIJNE. Heden overleed alhier lol mijne mijner Kinderen en Behuwd Kinderen bittere droefheid mijn' hartelijk geliefde Echtgenoot ABRAHAM RE.V1EEUS Lid van den Gemeenteraad in den gezegenden ouderdom van ruim 81 jaren. Ik uiogl met hem ruim 52 jaren iu een gelukkigen Echt zijn vcreenigd. Noordgoiuve, J. STOUTJESDIJK, den 25 Maart 1864. Wed. A. Remeeus. De Notaris J. M. BOUVIN zal, op Woensdag den 50 Maart 1864, 's voor middags ten 10 ure, op hel Heerenhof onder Ooslerland. publick presenteren te verkoopen Een zwart Kulnpnard. oud acht jaren, twee extra baalgevcude Mclkkoeijen, twee driejarige Vaarzen, een andcrhalfjarige Vaars, twee drie jarige en een tweejarigen Os. een Loopvarken, hooi, Stroo, cirka 25 voeren mest, Mangei- wortel. een pecCnmoien en andere Goede ren meer. geborens 18 Maart. Eene dochter van I. Keclcman en M. de Paauw. Een zoon van P. van 'l Noordende en J. Nes- Iclaar. Drie zoons van J. P. van Krieken en A, van der Valk. 20 dito. Eene dochter van A. Verseput en G. van Erp. Eene dochter van K. Manui en 11. A. Denlz. Eene dochter van L. Nijs en M. Verlinde. 22 dito. Een zoon van A. Juin cn E. Sonde. Een zoon van T. Leijdekkers en J. van der Werff. gehuwd: 23 Maart. J. Berrcvoets, jm. en A. van der Jagt, jd. overleden: 19 Maart. K. Lukus, oud 47 jaar, vrouw van A. de Jong. 21 dito. J. C. Leijdekkers, oud ruim 3 jaar, dochter. 22 dito. J. van dc Stolpe, oud ruim 24 jaar, jong dochter. 23 dito. M. Vingerhoed, oud ruim G m. z. Op Woensdag Jen 50 Maart 1864, zullen de Gebroeders BANNET, te E llewoulsdijk, tcu overstaan van den aldaar residerende» Notaris J. T. PRU.MERS, op de kaai te Ellemulsdijk, presenteren Ie verkoopen Ecnc aanzienlijke partij beslaande in greenen cn eiken Flanken 150 stuks eiken Falen van 12 Int 16 voet Kettingen, eene massa Brandhout cn hetgeen verder zal worden geveild. Ellkwoutsdijk, GEBR.' BANNET. 21 Maart 1864. ■Ji De Notaris Mr. J. J. ER- gr MER1NS zal, ten verzoeke van A. van BURGH, np Woensdag den 6 April 1864, 's morgens ten 10 ure, op Ue door hem bewoond wordende Hofstede onder Haam sledepubliek presenteren Ie verknopen 5 Faardcn I Veulen 6 mclkkoeijen 5 Vaarzen, 3 Ossen, 2 Loopvarkens 50 Hippen, 1 Bond met hok eu ketting, eene pailij Bouw- en melkgercedschappcn. Hooi, Stroo, 1 mestput van 1UU voer en meer andere Roerende Goederen. De Notaris Mr. J. J. ER- MERINS zal ten verzoeke van APRIAAN LOBEWIJK. op Diugsdag den 19 April 1864, 's namiddags ten 5 ure, in de Herberg Ie Ooslerland, publiek presenteren te verkoopen: mei tl Bonders 63 Roeden ÏO Ellen Bouw- en Welland, gelegen in de Gemeente Ooslerland. Nadere informatici) Ie bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. De Notaris Mr. J. J ER MERINS zal, ten verzoeke van de Erven van den beer J. Cücjfe-jj-lBHfc GAST, Wz.op Diugsdag den 26 April 1864 's morgeus Irn 9 ure, op de hofstede „den Osse" onder Duicendijke publiek presenteren Ie ver koopen 5 Paarden, 1 Dekhengst, 1 Aandeel In den Hengst Cesar der Commissie van Landbouw, 8 mclkkoeijen, 1 Vare Koe, 12 Vaarzen, 6 Ossen, 1 Stier, 5 Hohkelingen, 4 Loop varkens, 2 Schapen, 2 Hanen, 16 Kippen, 2 Karnhonden niet Kettingen, I Kicm- wagen, 1 Drielingwagcn met huif, 2 Boe renwagens, 1 Ferwetkar met Hollaudscli wiel, 5 Baksleden, 2 Slepers, 7 Eggen, 2 Ploe gen, 1 Windmolen, 5 Ladders1 Krui wagen, Zeilen, Zeeften, 1 Waterbak en Goot, eene partij Sclieepshont, divers Stroo, 10 a 12,000 ponden Wciliooi, 1 mestput van ongeveer 200 voer, 1 Kafnicstput, eenig Huis raad en meer andere Boerende Goederen. En op Woensdag den 27 April 1864, 's morgens ten 9 ure, op de Hofstede „dc Schuilkadc," onder Brouwershaven 6 Paarden, 6 Melkkoeijen, 5 Vaarzen, 2 Kalveren, 4 Bokkelingcn, 1 Drieling- wagen met Huif, 2 Boerenwagens, 1 per- wetkar met Hollaudscli wiel 3 Baksleden 1 Sleper, 5 Eggen, 6 ploegen, 1 Kotblok, 1 Stoofslcde op wielen 1 Kruiwagen 1 Windmolen. 1 Waterbak eu Goot, Zeilen, Ladders, Zeeften, cene partij Scheepslioiit, divers Stroo, 28- a 50,000 ponden Wcihool 1 mestput van ongeveer 150 voer 1 Kaf mestput, eene partij mutsaards en Knuppels, eenig Huisraad en meer andere Roerende Goederen Nadere information te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris le Zierikzee i. Willigen of Kanadasche pooten, zwaar regt soort met alle takken er aan. 2.° Idem Idem, minder soort met id. 5." Mem Idem, Stekken en minder afval, geschikt tol aanplant Gegadigden vervoegen zich franco, met opgave van den prijs, waarvoor zij genegen zijn elke soort afzonderlijk vrachtvrij Ie leveren op de Hocvc van den lieer B. GKMBERCIE of, RUITER onder Haamstede, bij C. Peers en C. van der Panne, aldaar. Twee écn zestiende Aandeelen in de BUITEN-MEESTOOF „de Koos," te Brou wershaven. Franco lol ultimo dezer maand le bevragen ten Kantore van Jltr. W. M. H. de JONGEte Zierikzee. bij C van PROOIJEN, le Ooltgensplaat tFlakhee Ie koop, bij S. K1STER, te Nieuwerkerk. De ondergelcekeode berigl bij deze, dat hij wederom ontvangen beeft de BIEREN voor dit saisoen uil dc Brouwerij „DE HAAN," te Amsterdam welke tot de navolgende prijzen, op fust eu gebotteld op Iteele en halve ilessclicii le bekomen zijn p.ton 4 ton. p. flescli Hollandsche Alc f10.05 1 5,45 20 Cis. Dubbel Princessebier - 8,65 - 4,45 13 Nieuwllgt - 7.40 - 3.80 12 Faro - 7,40 - 3.80 12 Maastrichts - 7,40 3,80 12 Princessebier, No 1 - 6,65 - 3,45 10 2 - 5,15 - 2,65 8 Voorts is bij hem le bekomen a 30 Cts. per flcsch, direct uil dc beroemde Brouwerij van Til. EIIEMANN Ie Uitzingen ontvangen benevens eehte Schot- sche Alc, India Fale Ale eu London Porter. Tut de levering van bovenstaande beveelt iiij zich bij voortduring minzaam aan, bcluvcnde eene sulicdc bediening. Zierikzee, J. WAALE, 24 Maart 1864. Verrenieuwstraat. VE BW ACHT Engelsch Gemberbier h 16 Cl. per flescli eu echt Brusselsch Lambiek 4 25 Cl. per flescli. DEPOT VOOR ZEELAND. van C. RRESCHF.R cn FISCHER te Mainz, legen hoesten eu burslaandoeningcn bij J. M. GASILLE ApolhecarEtc. le Zierikzee. Gebruikt uw oordeel. Het groole vermogen der geneesmiddelen van Holloway is gedurende de laatste vijf en twintig jaren erkend geworden. Men heeft bevonden dat zij geschikt zijn om de vaste en vloeibare declcn, waaruit hel ligchnain is zamengesleld, le zuiveren om den aard der funeliën behoorende tot ietier ligchaams orgaan te regelen; 0111 de spijsvertering te bevorderen en om het zenuw-gestel le versterken. Zij zijn zamengesteld uit den fijnsten balsem zonder inmenging van eenige minerale of giftige zelfstandigheid, bij gevolg kan het gebruik van Holloway's geneesmiddelen hoewel zij wonderbaarlijk op de onder drukking der kwalen werken, nimmer nadeelig werken zelfs niet op het zwakste gestel. Geen ordelijk huishouden moet versloken blijven van dit kostelijk huismiddel, vooral in de jaargetijden, waarin het bloed hoofdzakelijk zuivering noodig heeft. Door hel vermeerderd debiet zijn de Prijzen van heden af als volgt Doosjes Pillen van f0,80-1.85/ 3,— f 6,75 M3,50 f20.20. Potjes Zalf van -0.80 -1,85 - 3.— - 7,50 -13,8o - 20.20. Door de groote hoeveelheid te nemen bevoordeelt men zich aanmerkelijk. N. B. Bij iedere dons is een billet dat verklaart hoe men de palicnten moet behandelen. Zijn op franco aanviage a Complnnt le bekomen bij den lieer O. E. BOON EN, te Hoofdplaat den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Hoofd-Dépólhouder le 's Hertogen- hosch, alsmede, te LondenStrand 244. Holloway s Etablissementen te New-York 80 .Maiden Laine. A. van DAMME, le Wissenkerhe [N.B verlangt TERSTOND of met ME! as, de P. G. Brieven franco. Met 1 MEI een bekwame benoodigd, van dc P. G. bij JAC BROUWER Ie Ooslerland. Brieven franco doch bel liefst iu persoon. Een bekwame van de II. G. bij G van OOSTENBRUGGE Mr. Timmerman te Stellendam (eiland Flakkee). Brieven franco. Ter Snelpersdrukken) van P. m LOOZEte Zleriktec.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 2