t 20,000 CU0C0LADE Holloway's Zalf. WIN D-KORKN.il O LEN Te hu ui* tegen Mei: Een kapitaal Woonhuis Puik wil- en bruin Klaver-, Verwacht bij C. Appel: TAPIJTEN, KARPETTEN EN LOOPERS. 255ste Slaals-Lolerij. een Broodbakkers-Leerling, Een bekwame Smidsknecht, Terstond gevraagd: Schoenmakers-Knecht DIENSTMEID eene bekwame Dienstmeid bij de Vereeniging Vriendschap en Vermaalt Te B worden reeds |>olieie-uiaimen gebruikt, om de orde Ie bewaren in de Voreeiiigiug »A'ut en Genoegen" lerwijl de gioolstc oproermakers niet meer worden toegelaten. Dos een mooi boelije Ken machinist van B beeft bij liet bezoeken der co'nedie ie Nicuweslois bel spreekwoord omen moet het vleesch goed onder de pekel hondeneer aangedaan door bel zijne er meer dan duhheld onder Ie houden, en zal nu wel vordering maken. Ken muziekman te Brielle is dol van vreugde nu bij bel geluk heeft eeue uiilandsche sclioonc Ie behagen Mij laai dan ook haar portret aan ieder zien die maar wilt maar ongelukkig moei hij de brieven die hij van haar krijgt lalen ver talen; zoodat een ander het nieuws eerder weel dan hij Marij» Ie Kllepak in Z B. wordt aan geraden, zoo gedienstig met Ie zijn voor zijn huur man bij het narren, anders zal hij gevaar loopeu weggejaagd Ie worden. Ken vreemdsoortigmensch te Cohjiisplaal, wordt aangeraden, wanneer hij weder eene dame wilt bezoeken, zoo geweldig niet aan de vensters Ie kloppen en dan als een dolzinnige in huis Ie loopeu, daar dil niet noodig is waul luar vader zegt immers Zoo gij uw lief wilt spreken, Komt dan beleefd in huis, Kn dan eens rond gekeken. Maar maakt Zoo geen gedruisch Kn wilt gij verder treden, Als gij haar soms niet ziet. Man is Marie tevreden, Kn gij diebl geen verdriet. Te C moest een scliooivorst des zaturdags avonds grene nieuwtjes op halen bij een oliefant want die lange smul is mei te vertrouwen, en die zal die gek nog gekker maken dan hij is Den hospes uil het Lte Z wordt verzocht Zooveel niet Ie babbelen en zijne zaken wat beter Ie doen, want anders zal bij op slraat gezel wor den. Keu korporaal te Neuzen is uti aan liet spiering vangen docll op een Bal te Botterdam beeft hij eene koude geval omdat hij vergeten had zijn overjas aan te doen. Voor het aanslaande Oranje-feest ie Goiinchem op 20 Februari) a s worden Ie Woudriclieui jongelui gevraagd voor de boogvliegeiidste dames, om hel feest luister bij Ie zeilen. De gezamenllijkc bijdragen voor hel op riglen van een gcdeukieeken voor den hertog van Saksen-Wei.nar bedragen reeds ƒ20,000. Voor de nagelatene betrekkingen van de verongelukte visschers Ie Middelbandsheeft Zijne Majesteit f 200 gezonden aan de commissie van ondersteu ning In Frankrijk is uien begonnen om kalve ren te mesten met levertraan, en in eenen korten lijd zijn die diertjes zoo vet als varkens. IlTOESOi-TPEira 3-T-JZZ31T. Algemeen is hel bekend, dat op vele plaatsen, ook hier Ie lande voorbehoedmiddelen Ier voor koming van ongelukken of mogelijke omstandig heden worden aangewend zoo is men thans in navolging van audeieii er op bedacht door lele- giafi>che hcriglcii een ophanden zijnden storm te voorspellen, ten einde de noodige maatregelen Ie nemen, om de schepen zooveel mogelijk op onze kosten iu veiligheid Ie brengen, vóór bel gevaar aanwezig is. Dank zij deze voorzorg, maar liet is bevreemdend dat men omtrent andere hoogst be langrijke aangelegenheden zoo zorgeloos is. Ik zal li»ij slechts bepalen lot de provincie Zeeland, wier eilanden als liet ware de bolwerken voor een groot gedeelte van ons vaderland uilmaken. Genoeg is hel bekend dal er jaarlijks (en tcregl) groole sommen gelds worden hesleed lol ondei houd van derzelver dijken maar niet algemeen is hel bekend dat meest alle deze eilanden mei derzelver polders des winters (wanneer wij de stormen zonder lele- giafische heriglen verwachten kunnen) als hel ware zonder materialen, ten minste zeer schaarsch voor zien zijii, daar de reserve plaatsen nagenoeg ledig zijn. In hoeverre ik hiciiu waarheid schrijf, ge tuigt de laatste storm van 1863, welke slechts een korte tijd gewoed heeft. Naauwelijks was de eerste vloed gepasseerd of de meeste materialen waren reeds verbruikt en gcenc meer voorhanden. Toen was er geen uitweg dan dezelve (in dit saisoen, waarin de schippers mei storm en vorst te kampen hebben) uit Holland te laten aanvoeren. Gelukkig bedaarde de storm, anders waren welligl vele polders in eene zee heiscliapeu. Door den nood gedrongen, werd van alle kanten om toevoer geschreven waaraan slechts gedeeltelijk kon voldaan worden daar de meeste schippers hunne winterkwartieren reeds betrokken hadden en niet altijd genegen zijn hunnen eigendom aan storm en vorst prijs Ie geven. Wij willen u een oogcnblik bepalen hoe het op andere plaatsen omtrent deze voorzorg gaat Op onze hovenrivieren worden niettegenstaande er materialen genoeg vooihanden zijn, de dijken he lium lijk beslagen en voorzien, en des voorjaars weder afgebroken ijs in liet water of niet dil gaal geregeld door; ja zdfs de zoogenaamde Lingo dijk (een binnendijk) wordt alle jaren van noodwerk voorzien en bijna nooit geluiiikt. Wcuschelijk Ware hel dal deze voorzorgsmaatregelen ook in Zeeland in acht genomen werden, ten einde groole rampen te vooi komen. W. Ken schippcr-ooggetuige. Welke verandering Is wezenlijke verbe tering Hel zal iederen inwoner van Nederland dank hebben doen gevoelen tegenover de regering toen de voordrag! van wel lot afschaffing der belas ling op de brandstoffen door de 2de Kamer mei eene groole meerderheid werd aangenomen, en die aan neming door de Eerste Kamer der Stalen-Generaal werd goedgekeurd. Niet te verwonderen, dal wij dank moeten betuigen aan onzen vvaaruigen Minister van Biiiiieulandsche Zaken, dcu heer Thorbeckeeen der weinig overgeblevenen van het zoo beroemde negental, hetwelk sinds de herziening der Grondwet, steeds zijne slem in de vergaderingen der volks vertegenwoordigers liet hooreu, en er zich met de horst op toelegde om de belastingen, drukkende op de eerste levensbehoeften af Ie schaffen en het verlies, hetwelk de schatkist hierdoor zoude lijden, aan Ie vullen door oplegging van meerdere lasten, op mishaie artikelen van weelde enz. In navolging van de handelingen der regering, moeten wij ook aan het bestuur onzer stad Zierikzee den verdienden l«»f toebrengen, dal hel den sledelijken accijns gelijktijdig mei dien van hel Rijk heeft afgeschaft (het ware te wenschen, dat alle besturen (lit in het belang hunner gemeenten even eens deden!) De wet zal dus binnen kort worden ten uitvoer gebragl, en ieder gevoelt blijdschap; waul hel valt niet te betwijfelen; of het is niet onaanzienlijk ten profijte voor de beurs, indien men voor een on misbaar artikel in het gebruik, op eens met vijfiig procent verminderd wordt. Stellig is het toch, dat indien tegenwoordig een huishouden aan brandstoffen voor honderd gulden heuoodigd is, het voor dezelfde massa, in het vervolg maar vijfiig golden zal noodig lubben om dc/elve Ie verbruiken; terwijl de koop man in gelijke male de billijkheid wel zal inzien, en dus met zijne winst gelijk aan die der vorige zal tevreden zijn, en, niet zal trachten iu de plaats der schatkist te treden Dan hoe zal het verder gaan wij begrijpen het zeer goed, dat de afge schafte belastingen door andere moeten vervangen worden, want de uitgaven der schatkist moeten door die dor inkomsten gedekt worden, en hoe zullen die gevonden worden? Het spreekt van zelve, dal men de handelingen der regering niet vooruit mag loopeu, vooral, als men hare zienswijze voor het afgeloopcne en hel nieuw daargesielde goed moei kruien; doch wij mogen toch wel cenigc veron derstellingen aanvoeren, altijd iu hel afgeirokkenc, de groole vraag is zal de belasting geheven worden op artikelen van weelde, of op fabricaal of traficaal, of zal er eene veiT.ooging plaats hebben op liet personeel, of een aantal opcenten geheven worden op de onderscheidene belastingen Indien men bij voorbeeld, de deuren, vensters, schootsleenen, mobilair verhoogde, dan zoude de weldaad der afschaffing al eene heele nadeelige terugwerking uitoefenen en voornamelijk op den zoogenaamde» middelstand, deze is het toch welke in die vermeerdering op de personele belasting wel de groo ste grieve zoude ondervinden, en wel degelijk om hel behoud der eerste had belmoren te hidden, even als de arme weduwe om het Ie ven van den regerende» hertog had opdat haar niet iels ergers mogte gebeuren. Die verhooging Zou dus ons brengen iu de handen van ecueii veel erger drukkende» toestand. Maar wil men eenen anderen weg inslaan, dan gelooven wij wel, dat ieder met ons zal instemmen, dat dit een veel doeltreffender maatregel zoude zijn, l.iter zullen wij dit ontwikkelen. Dan iets dal van nog veel meer belang kan geacht worden is dil hoe menig een heeft Staatschulden als effecten iu eigendom, waar van geen cent belasting wordt betaald, en dus eene zuivere revenue oplevert voor den bezitter, staat dit gelijk, durven wij iu gemoedc vragen, met de opbrengsten van hem, die een gelijk kapitaal aan vaste goederenbezit? wij gelooven neen, en eindi gen hier niet den weiisch dat onze zoo wijze Staatsmannen, dit wel degelijk in overweging mo gen nemen hel diende toch te wezen gelijke monniken gelijke k appen. ZZeeFebruarij 1864. Kp. Wordt vervolgd.) ur<j<rtijlie gs3)f<inö it geboren: 8 Febr. Eene dochter van A. Berkhout en H. Ros kam. 9 dito. Eene dochter van J. P. Engelman en U. C. Jansen. 10 dito. Een zoon van J. van Burgli en J. van den Bout. 11 dito. Een zoon van II. Land man en H. Koopman. overleden: 4 Fehr. W. Koevoets oud circa 61 jaarman van J. E. Reimeriuk. 6 dito. J. Opperman, oud 40 jaar, man van J. M. Luijcx. \V. Verkaart, oud 31 jaar vrouw van F. de Bie. U. van Oorschot oud 49 jaar, Weduwe van D. Boot. ft vertint U>n. Ondertrouwd F. J. OLIVIER, Jz. Heden beviel door Gods goedheid van eeo' welgeschapen ZOON E van oer ZANDE geboren IIiknsch. Keruwerve, den 9 Febm.irij 1864. Drriscuor den 13 Februarij 1864. Heden overleed, lui diepe droefheid van mij en mijne Kinderen, mijne geliefde' Echlgenool BARBARA JACOBA le NOBEL, in den ouder dom van bijna 44 jaren. A. ZONNEVIJLLË. Algerneene en bijzondere bekendmaking. Voor de menigvuldige bewijzen van deel neming, mij beloond bij hel overlijden van mijnen geliefden Echlgenool. den WclEdelGoslrengen lieer DANloL STEINBUCH Direclour van bel Post kantoor alhier, beluig ik bij deze mijnen opregten dank. Zierikzee, 16 Februarij 1864. Wed. STEINBUCH. Scil.vli.lG. De Nnlaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal, len verzoeke van den beer M. PLA rSCIIORRE qq op Donderdag 18 Fèhruarij 1864, des middags len 12 lire in hel Logement van den beer II. van Veen, Ie Zierikzee, publiek verkoopen: Een steenen genaamd »HET HART," slaande op den stadswal bij de Nobelpoorl Ie Zie rikzee, mei den daarbij behoorenden Inventaris. Inmiddels UIT DE HAND TE KOOP, waar- onirenl infnrinaliëii zijn Ie verkrijgen bij den heer Vei kruiper en den Notaris voornoemd. De Notaris J. pk KATER, Nz., zal, op Vrijdag den 19 Februarij 1864 len verzoeke van hel Armbestuur van Westenschouieen, veilen en verkoopen Des morgens 9 ure, 48 Roeden, 30 KI itwaar «jolig Esschen Hakhout, bij de Haag. Des avonds 6 ure in de herberg Ie Westenscliouwen43 Roeden 30 Ellen dito in 4 perceclen alles slaande en gelegen in bel Bosch, nabij de hofstede van den beer Jon. de Vlieger, onder Westenschouieen. Zi De Deurwaarder M C van ELSACKER zal, op Vrijdag den 4 Maart 1864, des vourmidilags om 10 ure, len verzoeke van F STOLS, Landbouwer onder St. Annaland, op bet door licrn bewoond wordende Hoefje, publiek verkoopen 5 l'aarden, 4 Mclkkoeijen, 5 Vaarzen, een vette Os, 2 tweejarige Ossen, Houw en Mclkgereedschappen, eene partij Kant- hooi, lluisnieubelen, enz. De Notaris WAGTHO zal, len ver zoeke van de Erfgenamen van wijlen iggé.APR. GELUK, Az op Woensdag den 9 Maaii 1864, des voormiddags len 9 uren, op de duur tien overledene bewoond geweest zijnde Hof- slede, in den polder „den Broek," onder Tholen, iu bel openbaar verknopen 12 Paarden 26 stuks Hoornvee3 Loopvarkens, Houw- en Melkgcreedschap, IHeubclen en hetgeen verder zal wurdeu geveild, alles bij billenen breeder omschreven. en Erve, slaande in de Korle Nobelslraat. Te bevragen bij den Uilgever dezes. I.ucern- Incarnaat Mangclwortel en Paardcnpeeën Zaad Ie bekomen bij MULOCK HOUWER, iu de Meelslraal. Een assortiment Gaven wij vóór 14 dagen bel geëerde Publiek kennis, dal in de Eerste Klas der nekkende Slaals-Lolerij de hoogste Prijs van 20,«OO is gevallen, llians hebben wij le berigleu, dat len onzen iu de Tweede Klas weder is ge trokken, op No. 5671, de hoogste prijs van *1, en Brussel, 12 Februarij 1864. Lenige kennisgeving M. van ELEW1JCK. zijnde een HEEL LOT gesplitst in Luien. t Ten onzen kanlore zijn voor de Derde en vol gende Klassen iiug LOT K. IV verkrijgbaar. Dc Trekking vangt- aan den 22 Februarij a s. GEBR BUIJZE. ui! de Fabriek van D. M. GKOOTE9, Gcbr.' WESTZAAN bekroond op de jongste internationale Tentoonstelling Ia O IT D S IT. Deze Chocolade is in pakjes van Ned pil voorzien van Cachet en Fabiieksmerk of als Poeder-Chocolade in Flesscbeu van en Ned. pd., duur bel gebeele lijk verkrijgbaar. Kiekten der vrouwelijke kunne. Er zijn verschillende ongesteldheden der zenuwen en in tien omloop ties hloeds die de vrouw geduldig, doch nicl wijs verdraagt tot dat er groote ziekten uit voortkomen In dergelijke ongeregeldheden zoowel als in hysterische gevallen moet men de zalf van Holloway tweemaal daags sterk op den ruggegraat inwrijven en de gelukkigste uitkomsten in de herstelling der onderdrukte organen zul len er het gevolg van zijn. De pillen van Holloway moeten dan ook gebruikt worden oin de spijsvertering te bevorderen. De ziekten der vrouwen, hetzij dat dezelve uit het geliecle gestel of uitecnig ligchaamsdeel voortkomen, heizij dezelve chronisch zijn of zich pas vérlooncn, ofschoon dezelve gewoonlijk zoo mocijclijk te behandelen zijn. zullen toch alle wijken voor de middelen van Holloway, welke dezelfde uitwerking op ieder gestel hebben. De zalf en pillen moeten te zamen gebruikt worden voor de genezing der volgende kwalen. Open beenen Zwerende borsten Brandwonden Steenpuisten Beijen- en muskieten- steek Winterhanden Kanker Stjjve gewrichten Likdoorns [Schurft Melaatscbheid. zwerende tepels Zweren Keelpijn Ontsteking derlevernie- Huidziekte ren en baarmoeder. 1Scbeurbuik Jicht Zeere boofdon Lendenpijn I Puisten van allesoorten Aanbeden (Wonden enz, eus. Rheumatiek i Doosjes Pillen van ƒ0,80-1,85/ 3,/6,75 13,50 f20.20. Potjes Zalf van -0.80 -1,85- 3.-7,50-13,85- 20.20. Zijn op franco aanvrage a Comptant le bekomen bij Oen heer J. BAL, Cz. Apotheker te Zierikzee. den lieer J. P. VERLINDEN te Bergen-op-Zoom. J. STRAATMAN Hoofd-Dépötbouder te 's llertogcri- lioscli, alsmede, le hondenStrand 244. Holloway s Etablissementen te New-York 80 Maiden Laine. Een ongehuwde Krood en Kescliuit- bakkers-Knecht, bet vair grondig ver slaande op een dorp werkzaam geweest zijnde kan mei 1 MEI a.s. legen hoog loon geplaatst worden. Iemand genegen zijnde, vervoege zich in persoon of mei gefrankeerde brieven aan den Brieven- hushuudcr le Rurgh Mei MEI aanslaande, een bekwame ongehuwde Krood- en Keschuit - bakkersknecht bcnoorligd, van de P. G. Adres mei franco brieven docll liefst in persoon bij W. WONDERGUM, Jz le Colijnsptnat. Met 1 MEI a.s. benoodigd, KJ 7 niet jonger dan 16 jaren, bij G. van OOSTEN, le Yerselte. Brieven franco. Er wordt tegen MEI verlangd hel boerenwerk verslaande, van goede gcluig- schrifieo voorzien. Adres mei franco brieven bij oe GRUIJTER, Mr. Smid le Rakanje. JC-W* TERSTOND een Wagenmakers- Knecht, P. G., benoodigd, bij Al. BROERSË Ie Oostkapelle Een on ge huwde legen een jaar vast werk, nicl kost en inwoning, bij D van BEEK le Waarde. Brieven franco doch liefst in persoon. SS5 Wordt légen MEI, eene KKItKEiV- MEID gevraagd, bij Mevr. GORDON SPANPAW. Mei MEI aanstaande eene MEID be noodigd, die mei de pul kan omgaan en Huiswerk kan verriglcnen geene wasch aan huls, le Goes, Wijk A, No. 61. Met MEI c.k., eene bekwame benoodigd van goede getuigschriften voorzien. Franco Ic bevragen bij den Boekhandelaar S. OCHT- A1AN, Jz., le Zierikzee. Met MEI e.k., tegen hoog loon, benoodigd. Te bevragen bij den Boekhandelaar S. OCHTMAN, Jz., le Zierikzee. Ter Snelpersdrukkcrij van P. de LOOZE, tc Zierikzee. de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1864 | | pagina 2