T ■P'MMmiji, I, Aanbesteding Grindweg. Bouwgereedschap, VERPACHTING Petroleum-Lampen Alles tot zeer lage prijzen. Kil RIETDEKKER [Gezondheids-Bier.) 251ste Staats-Loterij. Verwwaren, Oliën en Vernissen, Holloway's Zalf, Eene Waardige Stichting twee Timmermans-Knecht De eerste kamer heelt daarna het ontwerp op het middelbaar ouderwijs aangenomen met 20 tegen 7 stemmen. De tweede kamer is thans bepaaldelijk bijeen geroepen legen Dingsdag, 12 Mei, des middags ten twee ure. GEMENGDE BEP.IGTEM. De wet op hel afkoopbaarslellen der tienden is door ile Eerste Kamer afgekeurd op grond van onuitvoerbaarheid Wal zal de Koning nu aan vangen? De Eerste Kamer ontbinden, of zijne mi nisiers ontslaan?... De lijd zal 't lecrcn De boeren zullen zich nog een lijd lang moeten ge troosten om met den plaagdraak der tienden op gescheept Ie blijvennog jaren lang zullen zij minstens 10 percent van den opbrengst der tienden moeien missen voor administratie-kosten en ver diensten voor den tiendeu koopcrals10 pet. voor koop10 pet. administratie kosten van den eigenaar, en 20 pet. voor den kooper, dat niet Ic veel is Maar gelukkig worden de leden der Eerste Kamer niet benoemd voor hun leven, zoo als bij de geboorte van ons Koningsschap; zij worden ge kozen door de Provinciale Stalen, en de Provinciale Staten worden gekozen door de burgerszoodal hel eigen schuld is, wanneer de tienden nog drie of vier jaar bestaan. Een bakker te Pi moest zoo niet knoeijen met dien vreemden bloem, daar ilit zeer schadelijk voor ilc gezondheid is. Ook moest hij zoo niet rijden en rossen met een boer, anders zal hij voor de derde maal door den oven springen; terwijl de arbeiders reeds zcggcu Hel brood is wit, Maar zonder pil; Het is van paardeuboonen, Die men in 'l brood kan toonen. Tc S... is een bakker toch eindelijk in de hu welijks boot geslapt; en nu is het noodig dat hij het politieke liegen nalaten mag, anders zal viouw en bakkerij verloren gaan. - Een kastelein en zoon te R. moesten zoo veel bittertjes niet pakken, en zoo veel kwaad van anderen niet spreken. Een kastelein moet hooien, zien en zwijgen, en nooit dronken zijn. Te Rltoon heeft een persoon zijne aardappelen verkocht, doch door ongerust beid heeft hij ze niet durven leveren maar De schippers komen niet meer, Dat doel den zandman zeer. Aldaar moest een man in de kerk zoo hard niet zitten schreeuwen, want het is of men in de kerk in eene smederij is. Eene weduwe te Br...., is zoo verliefd dat zij zich blanket en haar haar golft om rnooijer te schijnen als zij isen nu zingt men O, juffer I golf uw haar toch mooi, Dan krijgt gij Lauw ligt in de kooi Verkoop dus zoo maar valscho waar Het monster kent men aan het haar. Een Hottentotje aan den Doorendijk moest niet gaan wieden in den tuin van een ander, omdat dien van haar nog niet half schoon is, zou min als van Judoka in den molenpolder. Een En gelsch varken te Zaamslag moest zoo hoogmoedig niet zijn als het in Schapcrspolder met een ram gekoppeld wordt. Wordt verwacht te Neuzen het vertrek van een goudvink naar Breda, waar door de spiering in waarde zal gaan verminderen. Te B. heeft een verschrikkelijke!! brand geweest in den schoorsteen van het stadhuis, waarbij het geheel dagelijks bestuur zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaaktde burgemeester heeft water gedragen, en de wethouders en secretaris hebben gepompt; allen hebben dan ook natte voeljcs gekregen en des anderen daags hadden zij pijn in hun buik. De kippige Klaas te N. zal eerstdaags eene luisterrijke partij geven ter eere van de terugkomst van jufvrouw Airtje uit het prinsenkwarlier, lot groole droefheid van een wijnkooper die ziek van schrik geworden is, en is om zich wat te vertroosten en tot herstel van gezondheid uit de stad gegaan. Op het Maarland Ie Brielle hebben thans zulke hevige ge vechten plaats, lusschcn oude en jonge dames mei plooi-ijzerspoken en tangen dat de buren er niet van slapen kunnen zelfs heeft eene buurvrouw zoodanig verschrikt geweest, dat zij veranderd is in eene vare koe, en is moeten verhuizen. De dames uil den beschaafden stand aldaar zijn ho rendol van blijdschap over de komst van het nieuwe garnizoen en loopen den gehcclcn dag voorbij de Sociëteit om de officieren Ie bekooren, vooral is er een zeker meisje die er wel een vangen zal met poeder van sympathie, zoo als zij zegt: Ieder is dan ook nieuwsgierig om de uitwerking van dit wondermiddel te zien. Te Brielle zal ten tooneele gevoerd worden De bruiloft van Dooris en Mina, of een gevecht over hel ontvreem den van bruidsuikers; na hetzelve: Een ronden- dans met bebloede neuzen. In den Leeu warder gemeenteraad werden in de laatste dagen hevige debatten gevoerd aangaande de verlichting mei gas. «Hoe krijgen wij het op, al liet geld van den ouden 1" roept een zot Ie Heen. die onlangs door twee Zeciiwsche dametjes schrik kelijk in de maling is genomen; en die hem liever iu Zeeland als een vogelverschrikker in een kersen boom plaatsen dan hem tot echtvriend te nemen. Van de twaalf oude mannen, aan welke de koning van lleijeren op witten donderdag de voelwassching volbragl, was de oudste 101, de jongste 86 jaren oud. Zij telden te zaïuen 1078 jaren. JltroomidiCiiUjpwwiest en tussclienliggendc Plaatsen en Veeren. Dagen en Uren van Jttct Van Zlcrikfcec Vrijdag l'smorg.10 Zondag 3's nam.12 tl 30m, 15 Wocnsd. 6 Vrijdag 8'smorg Zondag 10 Wocnsd.13 Vrijdag 30 30 Zondag 17 's nam. 12 15 1 5 6 9». 10 Wocnsd.20 Vrijdag 22 Zondag 24'sinorg Wocnsd 27 Vrijdag 29 Zondag 31 1 1 5» 8 10 11 30 vertrek in de maand 1 8 8 .3. Van Rotterdam Zaturd. 2'sniorg. 6um. Dingsd. 5 7 Dund. 7 8 30 Zaturd. 9 9 30 Dingsd, 12,smidd.l2» Dond. 14 'snain. 1» Zaturd. 16'smorg. 6» Dingsd. 19 7 Dond. 21 8» 30» Zaturd. 23 10 30 Dingsd. 26,smidd.l2 Dond. 28 12» Zaturd. 30'snam. 1 Heden overleed, op liet alleronverwachtst, onze hartelijk geliefde Zoon JACOB, in den nog jeugdigen leeftijd van slechts 24 jaren. Wij willen Gode zwijgen en in Zijnen ondoorgrondelijke!! wil bernslen. NOORD WELLE, den 2 Mei I860. C. L. GAST T. GAST, gel), van den Bout Algeineene en bijzondere Kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze waarde Moei, Mejufvr. JOHANNA HOCKE, Cd., in den ouderdom van twee-en-zeventig jaren en zes maanden. Zonnemaire, J. HOOGENBOOM. 5 Mei 1865. K. HOCKE HOOGENBOOM. V De ondergeteekenden brengen hij dezen hunnen vriendelijken dank aan allen, die van hunne belangstelling deden blijken, hij gelegenheid van hun aOjarig Huwelijks-Feest, dal zij op den 29 April II. door Gods goedheid met al hunne kinderen en kleinkinderen nog in goeden welstand mogten vieren. C\ de WILDE, Dz. C». DEURLOO, Jd. St.-Maartensdijk, 2 Mei 1862. 't' Gevoelig voor de vele blijken van belang stelling, bij onze 25jarige Huwelijks vcreenigiiig ondervonden, betuigen wij aan al onze Vrienden en Bekenden, zoo wel builen als binnen deze stad, onzen opregten dank. zleribzee, L. den BBOEDER, 5 Mei 1865 Fung. Visiteur. M. oe BURGEMEESTER. Burgemeester en Wethouders van Veere c. a. (provincie Zeelandzullen ouder nadere goedkeuring, op Woensdag 15 Mei 1863, des namiddags len 4 ure, op bel Raadhuis aldaar, openbaar bij inschrijving cu opbod Aanbesteden Ret begrinden van den Boschiveg (gemeente Veere) ter lengte van onge veer 818 Ellen. Het Bestek ligt ter lezing o. a. op <le Secretarie van het Raadhuis. Afschriften van dal Restek zijn op franco aan vrage, legen vergoeding, verkrijgbaar op voormelde Secretarie. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Burgemeester van Veere. Veere, c. a., 10 April 1865. Burgemeester en Wethouders voorn.'1, SNIJDER. De Secretaris, J. P. van den HEUVEL. De Notaris Mr. T. A. WAGTHO, residerende te Tholen, zal, op Woensdag den 15 Mei 1865, des voormiddags len 9 ure, op de Hofstede Luchlenburg bij Tholen, in bel openbaar presenteren Ie verkoopeu: 11 Paarden, 12 Melkkoeijen, 12 Vaarzen, 4 Halveren, 1 !8priiigstier, 5 Varkens, j kalkoenen, (.linzen, Eenden en Hoen- dors, 1 Paaiitv en 1 Randbond voorts als: 1 Speelwagen, 1 Kapchais, 1 Ruif kar, 5 Boerenwagens, 2 Hlikkarren, 1 War- renslede met tuig, ploegen, Eegden, Sle den, Slepers1 Rolblok 1 Molbord, Kafniolcn, pêemolen, Stalgcrecdscliap, enz. 1 Karnmolen, Karnton en verder Relk- gerecdscliap, en eindelijk eene partij MEU BELEN, als: 2 Kabinetten, 1 Secretaire, I Spiegel bureau, 1 piano, Tafels, Stoelen, spiegels, schilderijen, Bedden met loebe- liooren, porceiein, Glas cu Aardewerk, Koper, Tin en wat verder zal worden geveild. van 80 it 90 Bunders uitmuntende Bouw en Weilanden voor veertien achtereenvolgende jaren, bij enkele inschrijving. Voorwaarden Ier lezing ten Bureele van den Hoofd Opzigler in den Anna Jacoba-Polder, tegen over bet Zijpe, Provincie Zeeland. De ondcrgelcekcnde geeft zijnen Stad - en Landgenooten beiigt, ontvangen te hebben eene ruime sortering NIEUWIGHEDEN, Spie gels en Schilderijen, met bruine en vergulde lijsten in alle grootten, Cigarendraaijers met muzijk, verlakte Bladen en Trommels in alle modellen, bruine Tafeltjes cu Werkdoozen, Porseleinen en Bisqui Vazen, Japanschc Bladen en Werkdoozen, Pendules, Faas- en fransche Eleclro en Brclania-melaal Serviesen Eijer- en Xuurstellen, Spiegelbollen voor Tuinen, alsook fijne Fransche Parfumeriën en Keepen. A. W. van WOERKENS, Sleenenbrug. De ondergeleekende berigt bij deze aan zijne Stad - en Landgenooten, dat hij verlinlsd is van de Meelstraat naar bet Maal- slraalje, in bet buis vroeger bewoond door A. Hertstf.in. licleefd beveelt hij zicli verder iu de gunst zijner Stad- en Landgenooten aan, onder belofte van eene prompte en civiele bediening. Zierikzee, G. de BRAAL, Jr. 4 Mei 1865 Kleermaker De ondergeleekende berigt bij deze aan zijne Stad en Landgenooten, dat bij op heden in de St. Domnsstraal, Wijk C, Nu. 152, geopend heeft een Bier- en KoÜfijhuis, waarin levens ver krijgbaar zullen zijn: Madera, Aalbcssenwijn, benevens andere soorlen van dagelijksche Wijnen. Minzaam beveelt hij deze nieuwe Onderneming in de gunst van bet geachte Publiek aan, belovende door goede kwaliteit en civiele bediening zich het vertrouwen waardig Ie zullen maken. Zierikzee, A. HERTSTEIN. 4 Mei 1865. De ondergeleekende brengt bij deze Ier kennis zijner Landgenooten, dat hij zich als alhier gevestigd beeft. Beleefd bevoelt hij zich iu ieders gunst aan en belooft eenc prompte en civiele bediening. Brouwershaven, L. van den HOEK, Oz. den 4 Mei 1863. Wederom een nieuw getuigschrift aan gaande de voortreffelijkheid van liet Den Heere JOHANN HOFF, Centraal dépól Ie Amsterdam. Groenloo, 11 Maart 1863. Mijnheer Ik acht mij verpligl opentlijk te erkennen, dal ik door liet gebruik van een 20tal flcsschcn van Uw beroemd Malz Extract geheel hersteld ben geworden van aanhoudende steken en bijna ondra gelijke pijnen in de zijde, die mij gedurende tien jaren dag en nacht onophoudelijk kwelden en waartegen ik, na vele geneeskumligep, zoo binnen als buiten 's lands geraadpleegd te hebben, |e vergeefs alle mogelijke vourgeselircvcnc middelen aangewend had Thans nu ik, door de onder vinding, de heilzame uitkomst van dit uitmuntend gezondheids bier heb leuren kennen, vermeen ik gercgligd te zijn dezen drank, reeds een zekere Europcschc vermaardheid verkregen hebbende, aan allen, die in zieklentoestand verkceren en door nutteloos aangewende geneesmiddelen moedeloos aan hunne genezing beginnen te wanhopen, len sterkste Ie mogen aanbevelen. (Get J HEIMANS, {Bank van Leen Hel Depót voor Zeeland is gevestigd bij Heer M. F. G. de KATER te Zierikzee. Bij den ondergeleekende zijn verkrijgbaar Sïe en Gedeelten van I.oten, in koop voor de Klassen, in koop per Klas en in Huur. Dc trekking der eerste Klasse begint op Maai den 1 Junij 1865. J. OCFITMAN. tol de minst mogelijke prijzen te bekomen J. Cz. KORSTEN, Oude Haven, Zierilc Spoedige dooi. Wanneer de sneeuw schielijk smelt, heeft inen gewc lijk ongevondc mist, vernielende uitvvassingen, buiter woon sterke vochtigheid enz. De lieden, die zwak horst, jichtachtig of aamborstig zijn, lijden altijd veel zulke gelegenheden; dergelijke lieden behoeven dan slee twee maal daags dc aangedane deelcn met de zalfj in te wrijven, en zich overigens voor de nattigheid koude in acht te nemen dan zullen zij hun zeiven p en hunnen vrienden ongerustheid besparen. De pi van Holloway moeten dan ook gelijktijdig genomen word om de kwade dampen te verdrijven door welken blbed en de longen benadeeld worden door de gezam lijke werking van deze edele middelen zal men de j zieri plaats maken voor eetlust, rust en kracht. De zalf en pillen moeten tezamen gebruikt won oor de genezing der volgende kwalen. Open beenen. Zwerende borsten. Brandwonden. Steenpuisten. Beijen- en muskieten- steek. Winterhanden. Kanker. Stijve gewrichten. Likdoorns. Schurft. Melaatscbheid, zwerende tepels. Swcren. Keelpijn. Ontsteking der levernie- Huidziekte. Ten en baarmoeder. Scheurbuik. Jicht. jZeere hoofden. Lendenpijn. Puisten van alle soo Aanbeijen. Wonden, enz, eus. Kheumatick. Door het vermeerderd debiet: zijn de Prijzen van heden af als volgt Doosjes Pillen van f0,80-1,85/ 3,— /6,75 /T3,50 f20. Potjes Zalf van -0,80 -1,85 - 3.7,50-13,85- 20 Door de grootste doozcai of potjes te nemen d men zich een groot voordeel. N. B. Bij ieder doosje pillen of potje zalf is een paj gevoegd, dat den patiënten aanwijst hoedanig te handel Zijn op franco aanvrage a Cou.ptant te bekomen den heer J. BAL, Cz. Apotheker te Zicrik; den heer J. P. VERLINDEN te Bergen-op-Zoou J, STRAATMAN Uoofd-depóthouder le's Hertog bosch, alsmede, te Londen, Strand 244. Holiówc Etablissementen le New- Vork, 80 Maiden Lai naar aanleiding van de viering van hel Vijftigjarig Feest van IVeërlands Herstelde Onafhankelijkheid. Een woord lol het Volk, door W. P. D AU ZON DE BOISMINAB. Gepensioneerd Majoor. gSS* Hoeren Leden van de diverse Subccn missiën worden op deze Brochure attent gemaal,t Prijs 5 cent. Alom te bekome TERSTOND BENOODIGD bij FRANS RIJNBERG, Ie St.-Maartensdijk. (CS" TERSTOND een 8chocnmakci Knecht benoodigd, bij L. HEENBLOK le Kr ningen. Brieven franco. Ter Snelpersdrilkkcrij van P. de LOOZE, te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1863 | | pagina 2