WAGENMAKER!!, Heeren-Hoeden Tungkijderij. Holland op zijn smalst. Een Schokker-Vaartuig, Woon - en Pakhuizen, Een WOONHUIS, Eene DAMSCHUIT, Uit de hand te koop De Pillen van Holloway. Maréchaussee te Voet spoorweg van Goor naar «ie Duitsclie grenzen. 14°. Bepalingen omtrent ilcn accijns op liet builciilandsch gedistilleerd. 15°. Verhooging van Hoofdstuk VIII der slaatsbegrootiug voor 1859 (loodsgelden enz.) 10°. Goedkeuring van eene schikking tot wijziging van het verdrag van handel en scheepvaart met Frankrijk; 17°. Voorziening in de verevening van door de algemcene rekenkamer afgewezen vorde ringen; en 18°. Wijziging van het Vilde hoofdstuk der Slaalsbcgrooting voor 1862 II. Door de Tweede Kamer der Slalen-Generaal is verworpen het wetsontwerp lot toekenning van eene subsidie aan de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij. En III aanhangig gebleven ile volgende wetsont werpen: 1°. Vier ontwerpen lol regeling van het geneeskundig slaatstoczigt, enz. 2.° regeling van het rcglsgehied der regtcrlijke collegien, enz 3°. vereeniging der gemeenten Haarlemmerliede en Spaarnwoode, Houtrijk en Polanen en Zuid-Schalk wijk; 4°. helling der grondbelasting in de provincie hel hertogdom Limburg; 5°. nadere regeling van het gebruik van het koloniaal batig slot van 1860; 6°. regeling van de exploitatie der staatsspoor wegen; 7°. bekrachtiging van sommige artikelen eener concessie van exploitatie der staatsspoorwegen; 8°. verhooging van hoofdstuk VI der staatsbegroo ting voor 1865 voor de pantsering van schepen; 9°. goedkeuring van cenigc bepalingen van hel ver drag van vriendschap, handel en scheepvaart lusschen Nederland en «Ie Hawai-cilanden; 10°. goedkeuring van cenigc bepalingen van hel handelsverdrag tnsschcn Nederland en Zwitserland gesloten 11°. nadere regeling van het tijdstip, waarop de wel, houdende eene nieuwe regtcrlijke inrigting, zal in werking treden; 12°. concessie lot het aanleggen en cxploi- leron van ccncn spoorweg van Sumarang over Socrakarta naar Djokjokarta 15°. definitieve vast stelling van het IXde hoofdstuk (koloniën) «Ier slaatsbegrootiug voor het dienstjaar 1865 14°. vrije invoer in Netlerl. Indie van grondstoffen voor de nijverheid; 15°. onteigening van perceelen voor de verbetering van den locstand van Enschede 16°. opheffing van het fonds, vermeld in art 57 der wet van 15 Junij 1887 (Staatsblad N°. 87) (jagt en visscherii;) 17°. onteigening van jiercoclon icn behoeve van den spoorweg van Boxtel naar Hel mond, en 18°. naturalisatie van A. H. Schliiter en zeven anderen. GEMENGDE BERIGTEN. Een geldwolf te Z. in de gedaante van een meelzakdie met praten aan den kost wilt ko men, zal nu in viseh gaan handelen maar Hij moest het liegen laten Waaraan hij is gewend Men zal hem daarom halen Want 't is reeds lang bekend Met vroom te zijn en liegen Kan men er veel bedriegen. Een jonge compiimenlmaker Ie Westdorpe wordt gewaarschuwd, zoo veel niet naar Sas van Gend e loepen voor eene jufvrouw met geheime bood schappen of hij moet beter loeren zwijgen. l'e W. heeft een timmerman zijn schaafbank ver ruild voor kluiten, en zal nu boer worden maar lij zal wel een paar bunders land noodig hebben uit arbeiders en meiden op te zaaijen en dan ral het nog onkruid zijn, zooals er reeds een struik in zijnen tuin is ontkiemd. Een droo- gers-meid Ie S. wordt verzocht hare schulden te voldoen, anders zullen hare pronkstukken in beslag genomen worden. Vertrokken van Rilland een «vitrok naar Scherpenisse, toen de zon reeds lang ander was, om van niemand gezien te worden. Een klompenmaker te Krniningen zegt Wanneer een lastertong mij steekt En zeer lot nadeel van mij spreekt Daar zal ik niet om klagen Maar denk aan 'l geen men dikwijls ziet Hel zijn de slechtste vruchten niet Waaraan de wespen knagen I Want lastertaal en leugen spreken Zijn zeker de gemeenste streken. Een zwart duifje met een wit kopje te Sclier- lenissc, is in de verbeelding dat het niet gepaard ral worden, daarom lokt het nu zelf een rood lofrikje maar het mag wel voorziglig zijn, want :r zullen strikken gespannen worden. Aange- ;omen te Brouwershaven eene pronk-dame van ten vuurtoren, en zal na hare volbragte zending rerlrekken naar Rotterdam. Op Paasch-Maandag tal er te Kruiningen verloot worden een Paauw net veelkleurige en schitterende vederen, waar een omediant vele lootjes naar nemen zal Want zou dit pronkjuweel Voor een Comcdiant Niet passen Daar men die toch niet veel Ziet wassen Aan een waterkant XUÖEZOCTDEHE STTTZZE1T. Het zal wel geen betoog noodig hebben dat tt waarachtig ernst is om den geprojecleerden aanleg in hel leven te roepen, en geen wonder: Amsterdam toch maar altijd na den koningde koning van Nederland, inaar door de Tweede en Eerste Kamer De Eerste en Tweede Kamer der Stalen-Generaal Eu die stad heeft gelijk, ofschoon wij als Zeeuwen in onzen zuidelijken achterhoek mogen schimpen, brommen en den vuist opsteken dat helpt al niet met al Amsterdam zegt Eerst de kat uit den boom kijken en dan de handen uit den mouw steken eerst de breedte van het water en de lengte van den stok kennen, eer wij den sprong ondernemen eerst de berekeningen van anderen met de onze vergelijken en dan handelen met de spreuk en het is niet Ie ontkennen het is goed Eerst voor zich zeiven zorgen, en dan laten wij het overschot, zooals b. v. de afgeklo ven beentjes en soep met water aangemengd voor een ander. Wij kunnen niet ontveinzen dat de voorgenomene daarstelling allen lof verdient zij toch heeft zich ten doel gesteld, orn te behouden, wal hel is, namelijk de tweede koopstad van Eu ropa te blijven, en dit te blijven, door do daar stelling dier hulpmiddelen, welke uit een zeer klein kapitaal zullen voortvloeijenlees de exploitatie van kanaal en haven na verloop van zeven jaren ad. tweemaal honderd (luizend gulden per jaar een som opbrengen van f 1,400,000. De inpoldering der gronden, ten getale van p.m. zesduizend bunders, waarvan afgenomen voor de plaatsing der gebou wen twee honderd bunders blijft dus vijfduizend acht honderd bunders, welke gerekend worden eene waarde te be zitten van achttien honderd h vijf en twintig honderd gulden per bunder dan is de gemiddelde som per bunder een en twintig honderd en vijftig gulden, en dit zesduizend maal genomen, (want de gebouwen, welke op de twee honderd bunders geplaatst worden, zullen de noo- tlige rente wel opleveren) bedraagt de som van f 12,900,000 Totaal dier gelden f 14,300,000 Met dit kapitaal in hel vooruilzigt, is dus de onderneming meer dan dubbel gedekt, en kan men bepaald lot eene negotialic overgaan dit stoute plan moge verbazing hebben gewektliet resul taat doel ons zien: De Nederlander gaat niet over tot de daarstelling zijner reusachtige plannen of hij moet het credit en debet volkomen berekend heb ben, en dan moet de slotsom een batig saldo op leveren. Bij eene nadere beschouwing is de doorgraving van Holland op zijn smalst, eene ware concurren tie, tegen de ontwerpen van tien verhelerden wa terweg naar Rotterdam, maar vooral legen de daar stelling van de zuidelijke spoorweglijn uitgaande van Viissingen, en den doodsteek voor den transito handel van Antwerpen. Het denkbeeld alleen is groot. De diepstgeladenc schepen, zullen in den tijd van drie uren vol en zoet van uil de Noordzee in de haven van Amsterdam binnen vallen, dit staat gelijk met hulpmiddelen voor Viissingen of hel aanvangs punt van den Zeeuwschen spoorweg maar niet gelijk, met den handel, welke de eerstgenoemde stad bezit, over het geheelc vaste land, het is koopvaart, geldmiddelen, uitgebreide wisselhandel door zijn spoorweg aan het algemeen spoorwegnet verhonden in betrekking gesteld met de Duilschc markten wij willen hier tlie soliditeit der Zeeuwen niet op den achtergrond plaatsen, doch zij bestaat helaas in eene kleinere mate. Welk punt zal Engeland kiezen? liet zal Amsterdam zijn, dat rijk zal zich riglen al ware het maar uit gemak op Ncérlands eerste koop stad. Men zoude hier in het midden kunnen bren gen, dat Viissingen hij ijsgang de voorkeur zoude verdienen, daar men ten allen tijde die haven be reiken kan dit staat gelijk met Amsterdam men leze en oordecleDe sluizen aan de Noordzee worden gebouwd achter eene binnenhavenkotn in overeenstemming met hel kanaal, dit toch kan aan gemerkt worden als in tijd van nood, te moeten dienen voor eene hulplosplaats, welke door ijsgang, met eenen spoorweg van 2 a 3 uren kan bediend worden, en na lossing, zelfs bij den strengslen winter de schepen weder aanstonds zee zouden kunnen kiezen. En nu wcnschen wij wel, geplaatst te zien, de beschrijving van de brug over het Y in verband met dit groo'.sche werk, vroeger ingezonden, doch zeker door gemis aan plaatsruimte in de ko lommen van den Nieuwsbode opgenomen. Z7.ee, Maart 1865. K'. Men neme de evenredigheid van de verkorting door stoom inacht. r-ltjfc* it Q^xtr'xhzee. geboren: 24 Maart. Een zoon van G. van der Linde en A. Storm. 26 dito. Een zoon van G. G. Gilden en M. T. Axer. Eene dochter van J. Moermond en G. Slout- jesdijk. Een zoon van G. v. d. Vliet en A. C. Cats. 27 dito. Een zoon van C. L. Hendrikse en G. A. C. de Brakke. 29 dito. Een zoon van C. Horrevocts en M. Biesheuvel. 30 dito. Een zoon van J. M. Koole en T. M. Bal. Eene dochter van A. Douw en A. de Waard. 31 dito. Een zoon van J. Bartelse en B. van Dijke. Eene dochter van A. Pcute en J. Bakker. Ondertrouwd zierikzee, I April 1863. Algemcene kennisgeving. J. WILTZON en S DOELEMAN. Getrouwd Ellemef.t, 1 April 1863 B. BOOT en C. BATENBURG. Nieuwerkerk 31 Maart 1865. Bevallen van een' Zoon, M. KASHOEK, Echtgenoote van J. L. van OOST. Voorspoedig bevallen van een' welgeschapen 70UN, P. van ue PANNE, geliefde Echtge noote van Haamstede, W.m SMALLEGANGE. 51 MaarM865. Heden overleed onverwacht, na eene lang durige ongesteldheid, mijne hartelijk geliefde Moeder Mejufvrouw de Wed. S. CORVER Cazant, in den ouderdom van 67 jaren. Rotterdam, H. M. CORVER. 1 April 1865. Algemcene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen veel geliefden Vader, den Wel Edelen Heer Jb. van de REPE, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijkcn dank. J. J. van de REPE. Uit aller naam. Dc Deurwaarder J. van der RENT zal, ten ver/oeke van Jhr. W. M. H. de SfflSJONGE. op Zalurdag den 4 April 1863, 's morgens ten 10 ure, vóór het Huis gemerkt No. 22, te Zonnemairepubliek verkoopeo 2 Paarden (14 en 15 jaar) 1 Hoe, 2 twee jarige Vaarzen, 1 tweejarige Os, 1 Boeren wagen, 1 Drielingwagen, Eggen, ploegen, Sleper, bakslede en verdere HOUW- en ME LEGERE E DSCHAPPEN mitsgaders ruim 50 voeren Mest. De Notaris J. SIPKES zal, als daartoe regterlijk gemagtigd publiek veilen en verkoopen 1.° Een Huis, Schuur en Erve, staande en gelegen aan de Noordzijde der Oude Slraat Ie Sint Maartensdijk. 2.° 3 Bunders, 72 Roeden, SO Ellen Welland, ouder Sint-Maartensdijk, in den polder het Oude land," kadaster sectie E Nos. 211 212, 2l2bis, 215, 2l5bis, 216. 21Gbis. 5.° 1 Bunder, 14 Roeden, 60 Ellen Weiland, onder dezelfde gemeente, in gezegden Polder in Jan Daakshock sectie E, Nos 333 en 555bis. 4.° 3 Bunders, lt Roeden, 30 Ellen Weiland, zijnde Vroonland, onder gemelde gemeente in den Heercnhoek, sectie E, No. 555. 5.° '/ls Aandeel in de Mcesloof »dc Nijverheid," onder Sint Maartensdijk. Alles behoorende lot den hoedel van wijlen W. de GRAAF, Az. Waarvan dc veiling plaals heeft in de herberg van N. Noom, op Woensdag 8 April en de ver- kooping in de herberg van de Wed. Quakkelaar, op Woensdag 15 April 1863, beiden 's namiddags om 6 ure. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoeke van de benifieiaire Erfgenamen van wijlen ROELOF EDE- T./gggk. LENHOSCH, op Vrijdag den 10 April 1863, 's namiddags ten 2 ure, in het MsS* Logement van de Wed. F. van 't Hof, Ic Brouwershaven, publiek presenteren Ie verkoopen: genaamd »de Vrouw Ester," groot 34 Ion, met deszelfs Ankers Zeilen Touwen, kettingen staand en loopend Want en verderen Inventaris. En eene Roeiboot met toebehooren. Alles liggende in de haven Ic Brouwershaven. Nadere information Ie bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris te Zierikzee. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal ten verzoeke van de We duwe en erfgenamen van wijlen den Heer J. PLAAT1NGop Woensdag den 15° April 1863, (in plaals van op Dingsdag den 14 April 1863,) des voormiddags ten 10 uur, in het Loge ment van den fleer M. Augustijn Ie Zierikzee met regtcrlijke magtigingpubliek presenteren te verkoopen E e n I g e mitsgaders aanzienlijke en kostbare BOUW- en WEILANDENalles staande en gelegen onder de gemeenten Zierikzee en Kerkwerve. Breeder hij biljetten omschreven. De Notaris Mr. C. van der LEK de saCLERCQ, zal ten verzoeke van zijne Principalen, als onherroepelijk gevolmngtigden van wijlen JAN VERSEPUT, Jz., publiek verkoopen te Burgh, op Maandag den 20 April 1863, des middags ten 5 ure in de herberg van J. SPEEL MAN, aldaar. Erf en Tuin, Ie Burghsluis, sectie C. No. 81 en 82 en genaamd DE DANKBAARHEID aldaar leggende, groot 57 tonnen met den gebéden inventaris van Zeilen slaand en loopend Wand Ankers en Gereedschappen. Terwijl Ie voren, des voormiddags ten 10 nre, aan gemeld Woonhuis, door een bevoegden Amb tenaar zullen worden verkocht cenigc Meubc- larre Goederen, mitsgaders Planken, Balken en hetgeen verder zal worden geveild behoorende aan den faillielcn Boedel van J. df. Witte, aldaar. Eene welbeklantte binnen Tholen, bij M. M. de LANGE, Ie Tholen. BSs5» De ondergeteekende bcrigt dc onlvangsl van ENGELSCHE en FRANSCHE MODELLEN, eerste kwaliteit, alsmede Moderne P E T T E M. Zierikzee, J. df. GRAAF, Cz., Maarl 1865. Poslstraal, wijk C, No. 105. Met toeslemming van hel Edel Acht baar Bestuur der gemeente Nieuwer kerk, zal te Kapelleop Maandag 6 April 1863, zijnde 2.° Paaschdag, naar den ring gere den worden. Deelnemers gelieven zich vóór dien tijd bij den ondergeteekende aan te melden. E. DROOGENDIJK. Kindscheid, ouderdom. De nadenkende geleerde stelt vast, dat het bijna zeker is, dat bij het begin en bij het einde van het leven de inenseh door dezelfde soort van ziekten aangetast wordt. Rusteloosheid herhaalde ongesteldheden he- naauwd ademhalen en gejaagdheid zijn de voorloopers van hersen ziektendie echter door het naauwkeurig gebruik der geneesmiddelen van Holloway meest altijd voorgekomen worden. De bejaarde lieden moeten dadelijk de pillen gebruiken maar bij de kinderen moet mén den ruggegrand en de maag met dc zalf inwrijven, waar aan de kleine lijder, aangezien het geen pijn veroorzaakt zich zal onderwerpen. Deze middelen zullen ook bevon den worden dienstig te zijn hij dergelijke ongesteldheden maar van Chronischen aard. Zij bieden hunne be schermende hulp aan den eerwaardigen ouderdom en aan de hulpbehoevende kindschheid. Doosjes Pillen van /"0,80-1,'S3 3,— ƒ6,73 ƒ13,50 ƒ20,20 Potjes Zalf van -0.80 -1,85 - 3.7,50-13,85- 20,20 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer O. E. B O O N E N te Hoofdplaat den heer B. van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Uoofd-depóthouder te 's Hertogen boschalsmede, te LondenStrand 244. Holloway's Etablissementen te New-York* 80 Maiden Laine. Er wordt gevraagd Een Persoon die genegen is om hij het Wapen der te dienen mits zonder ligchaamsgcbrekcn goed kunnende lezen en schrijven en een borgtogt stellende van 150 Gulden. Die zes jaren gediend heeft, kan zonder storting worden aangenomen, met overlegging van voldoende heivijzen. Belanghebbenden adresseren zich, met opgave van ouderdom en lengte, met franco brieven, aan J van ZUTPHEN Maréchaussee te Sprundel N.-Braband SSt* Wordt gevraagd tegen 1 MEI a. s. Een bekwame Brood- en Itcschuitbak- kers-Knecht, P. G. en van goede getuigschrif ten voorzien. Adres, liefst in persoon, bij C. v. d. SLUIJS, Ic Stad aan 't Haringvliet. Ter Snelpcrsdrnkkcrij van P. de LOOZEtc Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1863 | | pagina 2