SIIRI N.° NIEUWE GEKHEDEN, m AAN TE BESTEDEN: AANBESTEDEN: drie- en tweejarige Meede, Uit de hand te koop: Gearriveerd Schaal- en Maatkolen KLEINE SPOTVOGEL, De Pillen van Holloway. gcheele stilstand van onderscheidene fabrieken wordt bij gemis van aanvoer van katoen weldra to gemoet gezien, waardoor duizonde arbeiders en wevers door gebrek aan werk broodcloos zullen geraken en waar uit bijgevolg ligtelijk ongeregeldheden kunnen ge boren worden. Mogl hierin door spoedig aanleg van spoorwegen of ontginning van heidevelden in deze streken kun nen worden voorzien, dan zoude dit voorzeker veel kunnen bijdragen tot leniging der armoede, welke zich bij den nedercnden winter maar al te zeer zal doen gevoelen. Eindhoven, 25 Aug. Gisteren avond ongeveer ten lO'/j ure kwam de brigadier-rijksveldwachter C. Dietz, gestationeerd te Stratum, in ecue tap perij le Gestel nabij Eindhoven. Eenigc personen verlieten bij zijne komst de tapperij. Op straat schijnt lusschen deze en gezegden brigadier twist te zijn ontstaan. Onder deze personen bevond zich A. van Mierlo, oud 20 jaren, bakker, wonende te Gestel; deze werd op straat door genoemden briga dier met eene pistool doodgeschoten. De kogel had hel hart doorboord. De brigadier, die zich da delijk vrijwillig in arrest heeft begeven, zegt dat zijne pistool door de worsteling is afgegaan. De officier van justitie en de reglcr-commissaris waren dadelijk in loco, en hebben gedurende deu nacht de instructie voortgezet. Aangaande dit voorval schrijft men ons uit Eindhoven het volgende: Gisteren avond, na het be paalde uur van sluiting, kwam in eene herberg te dezer slede, de in het naburig Stratum gcstalioncer- den brigadier-rijksveldwachter, die de aanwezigen aanmaande de herberg te verlaten en hunne namen op le geven, omdat zij in overtreding waren met het politie-reglement. Aan deze aanmaning werd in zooverre voldaan dat de gasten de herberg verlieten, doch in plaats van hunne namen op te geven, begonnen zij den rijksveldwachter uil te jouwen, waarop deze een dier personen vastgreep, die later bleek zekere van Mierlo te zijn, ten einde hem voor een hulpofficier te ge leiden: doch daar laatstgenoemde zich geweld dadig legen den beambte verzette, zag de B. V. zich genoodzaakt van zijn pistool gebruik te maken om den arrestant le bedreigen en iu bedwang le houden. Maar noch vermaning noch de verlooning van dal vuurwapen kon de arrestant afschrikken om zich door slaan, sloolen en schoppen feitelijk en ge welddadig te blijven verzettenonder welke wor steling de haan van het pistool werd overgehaald door een knoopsgat van den jas van Mierlo en door hetzelfde toeval nedersloeg, waardoor het schot afging en een kogel het hoofd van den weerspan nige doorboorde, die eenige oogenblikken daarna den geest gaf. Zlerikzee, 27 Aug. De miliciens der ligling van 1861, die deu 20 Mei II. hij de onderscheidene wapenkorpsen in activiteit zijn opgetreden, ten einde daarbij gekleed en in den wapenhandel geoefend te worden, en aan wie bij de onlangs plaats ge had hebbende loting bij hunne respectieve korpsen een nummer ten deel is gevallen, hetwelk hun niet verpligl oin voor ontbrekende vrijwilligers onder de wapenen le moeten blijven zullen ingevolge bevel van het departement van oorlogin stede van den 22slcn der volgende maand, reeds op September a. s. met onbepaald verlof naar hunne haardsteden tcrugkeeren, en zulks gelijktijdig met de milliciens der ligtiug van 1859 die aan de wapenoefeningen in bet kamp bij Millingen hebben deelgenomen, die mede op dien datum met onbepaald verlof huiswaarts keeren. De godsdienstoefening voor de protestanten in de legerplaats bij Millingen zal op zondag 51 Au gustus, laatsten kamp-zondag, worden geleid door dr. J. J. van Oosterzee, predikant te Rotterdam. In den nacht van woensdag op donderdag heeft een dragonder te 's Hcrtogenbosch zijn ka meraad in de kazerne, nadat zij eerst op de Wevers plaats reeds twist hadden gehad, een oor afgebeten. Ten behoeve van den spoorweg van Rosendaal naar Bergen op Zoom, is bij koninklijk besluit, opgenomen in de Staatscourant vanjl. zalurdag, de onteigening voorgeschreven van de voor dien spoor weg noodige eigendommen door de gemeenten Rosen daal, Wouw en Bergen op Zuom, uitgaande van den spoorweg van Antwerpen naar Moerdijk, bij Rosen daal, met een liogt langs Vijfhuizenberg eu Huls- donk, en vervolgens in regte rigting loopende langs Vinkenbroek, het dorp Wouw, de Roskam en Vrc- denburg, om met een bogt Bergen op Zoom te na deren, en oostwaarts daar langs regt door te loopen tot de grensscheiding der gemeente Woensdrecht. GEMENGDE BERIGTEN. Zoo als lang te zien is geweest, zoekt Napoleon den paus te verzoenen niet Victor Emanuel, waarmede hij de overige vorsten van Europa geene ondienst doen zal. Napoleon schijnt dus liever met de gekroonde hoofden bevriend le zijn, dan met ongekroonde, zoo als Garibaldi en zijn ouden vriend Mazzini. Maar al is nu Victor Emanuel met den paus verzoend, zullen daar 20 millioen Italianen mede tevreden zijn Het is niet te denken. Dezer dagen bevindt zich een llaliaansch generaal in Nederland, op eene buitenplaats onder Loosdrecht. De Hongaren maken zich gereed om Garibaldi te hulp te komen, zoodra de gordiaanschc knoop moet doorgehakt worden. Prins Napoleon heeft aan Garibaldi een brief geschreven, om hem aan te sporen tot toegevendheid je gens koning Emanuet. Bij de groote revue te Parijs gehouden is ook een voormalig adjudant van Garibaldi geweest, tot verwondering van alle officieren en soldaten. Te Warschau heeft weder eene volksbeweging plaats gehad, waarbij de vrouwen in feestgewaad verschenen. Het bestuur der gemeente Lcxinond vraagt op eene bezoldiging van f'.213 'sjaars, iemand die waarneemt de betrekking van veldwachter, straatlantaarnopstcker en van gemeente-ontvanger. Dat is dus wel een zuinig bestuur. Izaiik in den vogelboek moest zich wat beter gedragen in de godsdienst-oefening en zijne oogen van de meisjes afhouden want dit past niet voor een eer zaam man; en nu zingt men: tiet is zijn eerste vreugd, Op iedere maagd te lonken En wel liet meest op hen Die met veel sieraad pronken. Hij vindt het meest vermaak, Daar, waar dc junkheid malt, En geeft er weinig om Hoe diep soms iemand valt. Zoo is dit ijdcl niensch Beneden regt en wet Al heeft hij een papa, Die hem tot deugden zet. Nu dan losbandig inensch Wil op dien raad tocli letten En al die grillen toch Voor altijd van u zetten. Twee dametjes te St.-Annaland worden aangeraden zoo veel kwaad vao anderen niet te spreken, daar zij anders met de kermis geen slagters-zoon, met den zoon van baas Krijn zullen losmaken. Een vaikens-boer te St. wordt aangeraden, zijne schulden te komen betalen bij een havenmeester. Jan van onder St.-Annaland moest zulke kostbare geschenken niet geven aan Betje, daar dit lieve kind daar volstrekt niet op gesteld is. Eene dame te Neuzen wordt aangeraden niet meer naar Eilcwoutsdijk te gaan oin een vrijer in dc fuik tc krij gen, want hel zal niet gelukken, daar zij te breed van crinoline valt en te smal van geld. Eenige talent volle mannen tc St.-Maartensdijk worden verzocht hun geliefkoosd werk te staken, daar er op hen zal gelet worden. Het ware dan ook beter dat zij hunne gebreken op hun rug schreven dan die van anderen vergroot uit te bazuinen. Eene halve dikke jufvrouw te Nieuwer- kerk aan den stikring is zoo neêrslaclitig dat zij geen vrijer kan krijgen voor de Zierikzecsche kermis, dat zij niet slapen kan, en uu zal er geloot worden wie haar zal mede nemen. Het smalle Sientjc bij de wereld moest zoo veel snaps niet hebben, want zij maakt zicli daardoor nog gehalcr als zij is. ZKTGEZOITDE1TE ST'JZZEIT. Iets over de leiding der Volksverhuizing in betrekking tot ons Vaderland. Het eertijds zoo bloeijende en welvarende Neder land verkeert (wie zal dit ontkennen in eenen kwijnenden toestand, en wel in dien vorm dat zij de middenklasse met eenen totalen ondergang be dreigt. Die stand werd door graaf Floris V en keizer Karei V de kern der natie genoemd de vrijheden eu voorregten, door eerstgenoemden vorst zoo ruimschoots geschonken werden door den tweeden op ruime schaal voortgezethij hechtte zooveel waarde aan hen, dat hij binnen Antwerpen getuigde: »De kooplieden en ambachtslieden maken mij eu mijne landen rijk." Nederland vroeger het loevlugtsoord voor ver armde buitenlanders, kwijnt. Het heeft gedurende een aantal jaren zijne kinderen met gansche scharen deu overtogt naar de nieuwe wereld zien aannemen, om zich daar te vestigen. Betreurenswaardig mag het genoemd worden dat in die provinciën waar vroeger de grootste welvaart heerschte, ook deri grooten druk gevoeld wordt. Wij noemen het dubbel betreurenswaardig, in dat schoone land zooveel bronnen van welvaart in eigen boezem hebbende, levende in bet genot eener gepaste vrijheid, onder eene regering, welke het belang der natie steeds op den voorgrond plaatst, woelt dc vernielende geesel van achteruitgang in de ingewanden van nijverheid, koophandel en zeevaart. Hij, wie de overtuiging wil, sla de oogen op de voorheen zoo bloeijende sleden van Zeeland. Zij verheffen nog wel hunne torenspitser), het over blijfsel van vroegere grootheid, in de hoogte, doch de afgebrokene straten en de ruime pleinen in korenvelden herschapen alsmede de aangeslibde havens en ledige pakhuizen getuigen maar al te zeer, dat het de puinhoopen zijn van het verwoest geluk. Van waar zal de opbeuring en de herstelling van vroegere welvaart uitgaan, en welke middelen zal men aanwenden om het lot le verbeteren Wij zien de aanwending en de leidingwelke gegeven wordtde uitweg is geopend want de Kaap de Goede Hoop biedt een loevlugtsoord aan, onder de bescherming van de regering en afzon derlijke maatschappijen kan men derwaarts ver trekken, eu men ontziet dan ook geen kosten om scheepsladingen met Nederlanders er heen te zenden. In hoeverre dit doelmatig is te noemen willen wij niet bcoordeelen, maar ons met de volgende vragen vergenoegen 1." Heeft Nederland geen overzeesche bezittingen? 2.° Kan het onmogelijk genoemd worden den stroom van landverhuizers uit Nederlandonder bescherming van het gouvernementdaarheen te leiden 5." Zou de bevolking der koloniën door die onzer eigenen niet weldadiger werken dan door vreemden? 4.° Liggen niet duizende bunders land woest, welke voor ontginning vatbaar zijn 5.° Zouden niet duizende verarmde Nederlanders, met vooruitzigt van verbetering in hunnen toestand, den overtogt aannemen Zzee. Aug. 1862. Vervolg hierna.) September 186 2. Van Zlerikzee Van Rotterdam: Woeusd. 3'smorg. 8 um. Vrijdag 5 10 Zondag 7 'smidd.12 Woensd.10 12 Vrijdag 12 12 Zondag 14 'smorg. 5 Woensd.17 7 Vrijdag 19 9 Zondag 21 11 Woensd.24 11» 30» Vrijdag 26 ,smidd.l2 Zondag 28 'smorg. 5 Dingsd. 2'smorg.10 u Dond. 4'smidd.l2 Zaturd. 6'sraorg. 5 Dingsd. 9 6 Dond. 11 Zaturd. 13 Dingsd. 16 Dond. 18 Zaturd. 20 Dingsd. 23 Dond. 25 Zaturd. 27 Dingsd. 30 6» 7 10 11 6 6» 6» 7» 10 43 m. 30 30 30» 30 30» 30 30» geboren: 23 Aug. Een zoon van H. Schoenmaker en J. W. Alburg. Een zoon van J. van der Ree en L. de Jonge. 24 dito. Eene dochter van Mr. P. Paulus en A. E. Maurilz Ganderheijden. 25 dito. Eene dochter van J. Opperman en J. M. Luijcx. overleden: 26 Aug. W. Keieman, oud 27 jaar, jonge dochter. 27 dito. J. C. Ermcrins, oud 23 jaar, jonge dochter. 28 dito. J. Jacobs, oud 53 jaar, man van A. C. Schoenmaker. Op den 27slc" Augustus 1862, is te Zierikzee in den ouderdom van 23 jaren over leden, JOHANNA CATHARINA ERMERINS, ge liefde oudste Dochter van Mr. J. J. ERMERINS. Eenige kennisgeving. Heden overleed, tot onze groote droefheid, ons jongste Kindje ADRIANA MARGARETHA ruiin 9 weken oud. ZoNNEMAIRE, J. v. d. WERF. 27 Augustus 1862. L. v. d. WERF, geb. van Bloois. Algemeene kennisgeving. De DIJKS-DIRECTIE van de Polders onder Poortvliet c. a. Zeelandzal, op Woensdag den 10 September 1862, des voormiddags elf uren, op hel Gemeentehuis aldaar, in het open baar aan den minst inschrijvende presenteren De leverantie aan gemelde Polders gedurende 1 jaren aanvangende met 1 Januarij 1863van de be- noodigde Dijkmaterlalen, bestaande in Brabandsch Rijs en Staken, Walchersehe of Hollandscbe Staken, PerkoenpalenHaring band, Droog en Bladriet. De Voorwaarden liggen ter lezing in de herberg van G. A. Ampt, le Poortvliet. De Dijksdirectie M. M. de LANGE. Ter ordonnantie E. C. van STAPELE. De DIJKGRAAF der Vrije Polders van St.-Maartensdijk zal, in tegenwoordigheid van het Dijksbestuur. op Donderdag den 11 Sep tember aanstaande, des middags ten 12 ure, op het Gemeentebuis te St.-Maartensdijk publiek De leverantie der benoodigde Dijks- materialen, aan opgcmelde Polders, voor den tijd van zeven achtereen volgende jaren waarvan het Bestek Ier lezing zal liggen in de beneden-voorkamer van het Gemeentehuis, van deu 6 lot deu 10 September, des morgens van 9 tot 12 ure. St.-Maartf.nsdijh, den 25 Augustus 1862. De Dijkgraaf voornoemd CHR." WAS, Jz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Neuzen maken bekenddat de in die gemeente dit jaar zal aanvangen op Maandag den 15 September aanstaande. Nedzen, den 25 Augustus 1862. Burgemeester en Wethouders voorn.d, J. P. DRONKERS, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. De Notaris Mr. C. van dek LEK i>t l, CLERCQ zal, ten verzoeke van de Erf. F genamen van wijlen den heer JOH.' HOCKE, o» Maandag den 8 September 1862 des namiddag i ten 6 ure, in de herberg van A. van der Mee» I le Bommenede, publick presenteren te verkoopen' EENE PARTIJ te Velde liggende in den polder Bommenede Een donkerbruin IMcrriepaard. Te bevragen bij JOH.' GAST, le Duivendijkt) Die een partijtje nieuw ZOMER. ZAAD te verkoopeu heeft adressere zich zoo spoedig mogelijk bij den Uitgever dezes. De ondergeleekende heelt de eer zijnen geachten Begunstigers kennis te geven, dat hij zijne AFFAIRElot heden gedreven op den Dam, wijk B, No. 82, heeft verplaatst naar de Poststraat, wijk B, No. 51, schuin over den Kruidenierswinkel van den heer K. Joppe, blijvende hij zich bij voortduring in de gunst zijner Stad- en Landgenooten aanbevelen. Zierikzee, G. J. TUITEN, oO Augustus 1862. Schoen- en Laarzenmaker. Het Eng. Schoonerschip TRAVELLERKapt," George Holt, met eene lading WEW-CASTEl lste kwaliteit voor rekening van A. P. PAULUSSEN. DE V IJ F D E 0 f Houd opIk zon mij ziek lagchen Dit is eene nieuwe verzameling van 255 1PP Anecdoten, geestige gezegden, humor, sa- lire enz. in proza en poëzij. Prijs 30 Ceui. RUIM 200 Aardigheden, Spitsvondigheden, Kwink slagen, enz. Prijs 50 Cent. Bovenstaande worden uitgegeven te Amsterdam bij G. THEOD. BOM, Kalvcrslraal, E, 10. Be stellingen en gelden in Postzegels franco. Galziekten. Er is geen orgaan in het menschelijke ligchaain, dat zoo dikwijls en onder zulke verschilleude vormen onge steld kan zijn, als de lever, en te gelijkertijd is er geen ongesteldheid, waarbij men zoo spoedig goede geneesmid delen moet gebruiken. Door het bestaan van de pillen van Holloway is een ieder gelukkigiijk dadelijk in staat zich hiertoe de geneesmiddelen te verschaffen. De pillen geholpen door de krachtige wrijving van de zalf op dc regter zijde zullen spoedig alle onrustbarende voorteekenen van slechte spijsvertering wegnemen, en het getrouwe gebruik van dezelve zal een volmaakt herstel len gevol- ge hebben, zonder dat men daarbij veel voorzorg behoeft i te nemen in zijns gewoonten en in het gebruik van voed- I sel. Door deze behandeling wordt de opgezette lever tot zijnen vorigen gezonden staat teruggebragt, en de vol maakte spijsvertering niet minder bevorderd. De pillen van Holloway zijn bet beste genees middel der wereld door de volgende ziekten. Dagelijksche ander daag- sche en derden daag- sche Koortsen. Aamborstigheid. Galziekten. Blaasjes op de huid. Pijn in dcingewanden. Koliek Verstopping in de darmen, Tering, Verzwakking. Waterzucht. Roode loop. Roos, Vrouwen-ziekten Aanvallen van Beroerten. Jicht. Hoofdpijn. Slechte spijsvertering. Ontsteking. Geelzucht. Leverziekten. Lenden-pijn. Aambeien. Rhumatiek. Moeijelijk wateren. Huidziekten. Klierzi ekten of Kouingi- zeer. Keelpijn. Steen en Graïvecl. Secundaire verschijnselen Gezwellen. Zweren. Etterk builen. Wormen van alle soort«n. Venerische ziekten. Tic-douloureux. Zwakheden uit welke oot zaken ook, enz., 90* Doosjes pillen van /'0,80-1,SB 3,fd,7S f 13,30 f20,20 Potjes Zalf yan -0.80 -1,85 - 3.7,50-13,85 - 20,20 Door de groote hoeveelheid te nemen bevoordeelt men zich aanmerkelijk. N. B. Bij ieder doosje pillen of potje zalf is een papier gevoegd, dat den patiënten aanwijst hoedanig te handelen. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen hij den heer O. E. B O O N E N te Hoofdplaat den heer G. van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Hoofd-depöthouder te 's Hertogen- boscli, alsmede, te LondenStrand 244. Hollowa Etablissement, en te Nen-York. 80 Maiden Laine. Met NOVEMBER, eene KEUKEN MEID benoodigd, bij Mevr. L. KELLER Voos den Dag. Ter Snclpcrsdrnkkerij van P. de LOOZE, te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1862 | | pagina 2