Holloway's Zalf. De Koning verlaat Zeeland. Een Landbouwers-Inspan INBOEDEL. Koffïjhuis-Gereed schappen Uit de hand te koop: uitmuntend Vlas te Velde Uit de hand te koop: uitmuntend Vlas te Velde, Wordt aangeboden Een Paviljoen-Schuit een Boven-Kanier te huur, IJZER WAREN. de hoogste Prijs v. ƒ.20,000 een Prijs van i 000. Wordt verwacht Lees- en Leerboekje Een Wagenmakers-Knecht herstemmingen moeten p'fnatrf ficlihnt tnsschdfi otld- ininistcrs eii uicliwelhigch. De |/la»ts Vdn Kbslir, hel aristocratische Haarlem zal ilc eer Ifehbcn waarschijnlijk bom Huil de 3de Kamer in te loodsen, de eenige plaats waar van Hull in aanmerking is gekomen, zelfs te Amsterdam niet. Ook te Middelburg moet cenc herstemming plaats hebben lusschcu een oud minister plus oud commissaris des kouings, en mijnbeer Fis. De Middelburgers laten dus blijken dat het gccnc Zierikzecuaars zijn die hebben zich door gecne vogelverschrikkers bang laten maken, maar gehandeld zoo als het wezen moet. Nu de ccrepoortcn opgeruimd zijn en tie druktcus afgeloopcu, begint Zierikzce weer op eenc bijna uilgeslorveuc stad te gelijkenhonderde mensclien loopen zonder werk, en de behoefte is hij velen grooter dan in den wittier. »\Vel huurtgaat gij niet naar Middelburg naar het landbouwkundig congres, daar zult gij nog wat kunnen leeren vroeg iemand II. vrijdag te Brou- wershaven bij de wed. van 'l Hof aan ecu verren buurman. »Ach I" antwoordc hij, »nu de mensclien zoo knap worden, verbeteren zij nietszij welen overal raad voor, en niets helpthonderde re cepten zijn er opgegeven voor de aardappel-ziekte, en niets heeft nog geholpende longziekte duurt 50 jaar, en niemand weet er beter middel op dan om de zieke kocijen dood Ie slaan en In den grond te sloppen en zoo ook gaat het met de zieke schapen en varkensneen huurt als ik ntijti geld wil vermorsen, dan ga ik liever naar eenc bocren-kermis, dan dat ik het laat verbrassen door congres-mannen die zitten te ploegen, snijden en eggen in gebradene rolstukken en bekers champagne. Mijn koewachter heeft er zooveel versland van als die mannen." De Anlwerpsche kooplieden hebben geld geboden voor de loodsen der marinewerf te Vlissingen, cu zouden zich dan daar vestigen. Bij gelegenheid van het vee congres te Middelburg, zal tie stad nog prachtiger verlicht zijn, dan toen Zijtte Majesteit en gevolg er eenige dagen heeft vertoefd. De gelukkige zegeningen welke de komst des konings in Zeeland heeft achtergelatenzijn een dozijn cikeitkroon- litlders, die aan Zeeland gekost hebben, alléén aan de genicente-kasscn, f 175,523,99'/,. Uit Hol land worden aanzienlijke sommen naar Oud over gemaakt, lol ondersteuning der werkelooze volks menigte, en in geheel Nederland zouden die som men ingeschikt kunnen worden, lot zelfs hij de afleiders op de dorpen toe, en onder de ridders van hel metalen kruis. De gedenkdag der overwin ning hij Waterloo is te Zierikzce wcêr in diepe stille gevierd geworden. Ieder was ontroerd én aangedaan over de verlossing van hel Franschc dwangjuk. Ken jongen uil tien Kievits-hoek zegt ik zal mijne dame haar afscheid nog moeten geven, allecu om hare trotschlicid en die dame zegt Hoe zou ik zonder Item Itt 't leven kunnen blijven Al hoor ik anders niet Dan vaders hevig kijven Kn moeders hard verwijt In dit mijn ongeval Terwijl mij al het volk- Met vingers wijzen zal Maar, wat men van hem zegt Ik zal mijn woord volbouwen Ku niemand zal ik ooit Dan hem, en spoedig, trouwen, Al ware 'l dat ik zelfs Opregt rnogt zijn bemind '1 Zij vau een Kdelman Of van een Vorsten-kind. Op het Loo worden groole toebereidselen ge maakt, om Keizer Napoleon en den onder koning van Egypte plcglig Ie ontvangen. Zoo men zegt, moet het Suez-kattaal de hoofdoorzaak van het bezoek van den Onder-Koning van Egypte in Europa zijn. Sommigen denken dat dit kanaal gedempt zal worden met Engelsche guines. Het stille Keetjede dienstmaagd van een graaf onder N., probeert alle middeltjes om een GSjarigen vrijer te behagen. Nu, dat zal wel gaanwant oud mal, boven al. Daarvan weet Sicnlje ook meè te praten. Al daar wordt een houder van tie wet aangeraden zijn fatsoen niet te grabbel te gooijen hij moest bedenken dat hij in den Baad zit. IWOBSOlüPBa'B STTJZZBIT. Verkiezing. Ofschoon wij als mensch, eerbied hebben (vooral voor den tilcl) zoo als de aanbeveling was, kies den hoog-wcigehoreu lieer jonkheer meester Jean Frangois Schuurbcquc Bocije, vermcenen wij toch verblijd te mogen zijn, dat de keuze als volks vertegenwoordiger wederom gevallen is op den ouden heer Anemaet, hij neme hel ons niet kwalijk hem in ronde taal aldus te noemen. Niet in het worstelperk willende treden over do politieke of staalkundige gevoelens (altijd afge scheiden van die als mensch) danken wij toch den Hemel, dal de keuze gevallen is op een der negen mannen van het jaar achttien honderd acht en veertig. Ofschoon een reiziger den blaam op ons Zeeuwen werpt: van nog eene zekere ruwheid te bezitten, wij bekennen dit want het isde nabijheid van het element in welker tegenwoordigheid wij ais hel ware geboren zijn, bet is de handhaving tier spreuk Luctor et Kinergo (ik worstel en ont zwom) hiertoe behoort meer dan natuurlijke kracht en daardoor is forschheid in uitdrukkingen maat niet minder goed geineend den Zeeuw aangeboren, nimmer worden wij slaven, en zullen steeds woord houden wij rekenen geen bastaardsof ingewor- pene vreemdelingen. Wij mogen niet verfijnd, maar 'l zal wel waar heid wezen. De zin goed rond, goed Zeunwsclt, slaat op 't gelaat te lezen. Do vrijheid is de leus, zij staal fier op den drempel. Door daden drukt de Zeeuw op alles zijnen stempel. Ofschoon hoogst ingenomen niet de keuze van den heer Aneniael als lid der Tweede Kamer heeft het ons toch een weiniglje gehinderd, dat de afgeknipte zonen van Zuid-Holland, en in den school van Zeeland opgevangen, de uitdrukking hebben gebezigd: kiest geen Zicrikzeeëtiaar, immers verkeert daardoor stellig de schrijver in de ge dachte, dat er niemand zoude te vinden zijn die in liberale gevoelens met den edelen volks vertegenwoordiger gelijk stond, co in kennis kun wedijveren, wij kunnen er wel eenige opnoemen, des noods nogal een aantal doch onnoodig, mis schien is de uitdrukking ttiel voorbedacht dan zij is toch kwetsend; vooral daar wij Zeeuwen ge toond hebben in het minst geen provincialisme maar wel de algetneene belangen ties Vaderlands in liet oog te hebben gehouden door met eene groote meerderheid te kiezen den lieer Aucmact. ZZee, Juttij 1863. Kp. Lang zal het ons heugen, dat de geliefde Vorst Zeeland met een bezoek vereerde, en daaraan zal zich steeds blijven vasthechten de toast, door onzen Burgemeester de EdelAchtb. Heer Cau op liet diner den Koning toegeliragt. Het slot was na genoeg aldus Sire I gij ziet de opregtheid, waar mede men U ontvangt, de luister welke deze ver gezeld zij geschiedt echter niet uit overvloed maar uit waarachtige liefde voor en gehechtheid aan uwen doorluchtiger) persoon. Dat was rond borstige, manhaftige taal, den ronden Zeeuw, eeuen n-gcreiideii burgemeester van Zierikzce waardig. Wij geloovcn, dat in de uitdrukking dier woorden de gevoelens van al zijne Stadgenoolcn zijn uit gedrukt. Zijne Majesteit begreep dan ook duidelijk de hem niet zooveel openhartigheid loegebragte toast, daar hij dezelve met bewogene slem nagenoeg op de volgende wijze beantwoordde Eerbied voor het schoonc gewest en dcszelfs be woners' Ik hen er Irolscb op een afstammeling van een Vorst te zijn uil het huis van Oranje- Nassau, van den grooteu Willem de Zwijger, die in dit gewest, toen hij als balling rondzwierf, in het getrouwe Zeeland een volk vond, dat hem het eerst als den Vader des Vaderlands huldigde. Nimmer zal ik Zeeland vergelen; en steeds deszeifs belangen zooveel immer in mijn vermogen is te behartigen. God zij met U Vaarwel waren de laatste woorden, welke den Koning hij het verlaten van den Zeeuwschen bodem door den heer Burge meester der gemeente Bruinisse, werden toegeroepen. Dal de Vorst hierbij diep bewogen was is geen wonder bet was het slotwoord dat tevens den harlclijkslcn wenscli bevatte hel hield toch de bede in, om den hartelijk beminden Vorst Ie stellen ouder de hoede en bescherming van den Koning der Kouingen. Kom, trouw aan d' cd'len Vorst, En den Oranje-stam 1 Die Zeeland heeft bezocht, Kn iri ons midden kwaui. Nog lang leev' hij voor ons, Kii na een tal van eeuwen Bezoek' zijn nageslacht, Als Hij de trouwe Zeeuwen. ZZee. Junij 1862. Kp. Heden beviel van eene Levenloozc Doch ter, P. C. TUITEN, geliefde Echtgenoot vau Kortgene, (N.-Beveland,) L VERBURGT. 13 Junij 1862. Mr. F. van DEINSE, Advocaat en No taris te Hulstzal, op Dingsdag 24 Junij, 's morgens om 10 uur, ten verzoeke van en op de Hofstede, bewoond door den heer P. J. van Wese- mael, in den polder «Groot Uambron," gemeente Stoppeldijkten gevolge van uitscheiding van bedrijf, in het openbaar verkoopen bestaande in O extra kloeke Werkpaarden waaronder 3 Veulen-Merrie's van 5, 4, 5 en 8 jaar, 3 Rulnpaarden van 6 12 en 15 jaar en een Jaarling-Veulen8 zeer schoonc en baatgevi-nde Hoejjeif, 3 Kalfvaarzen, 1 Jonge 8prSng*(ier, 84 Huuders, 4 Vaarskalvcrs I'll een ret Stier-kalf, 3 Kibbc-zeugen, 1 eenjarig Ileervarken, 12 Loapvarkens, eene groote partij Hoenders, lianen, Kalkoenen, 4 nieuwe TOcnwagens met ijzeren assen, een Spcclkar op verren, l zware Kar 3 nieuwe Ploegenf Ondergrond-ploeg 3 ijzeren- en 6 houten Eggen, Holblok, 9 Mtolbord, 3 Sleden en verder ISouiv- en nielkcrsge- reedscbap, 1 groot nieuw Zaadzcil, 1 kleine dito en CO Graanzakken, wijders 3 Bunders weigewassen Klavers en 2'/i Bunder Vlas te Velde. Mitsgaders ccnen zeer zimlelijken cri volledigen Alles breeder in de aanslagbiljetten vermeld. De Deurwaarder J. van dek BENT zal, op Woensdag den 95 Junij 1862 des voormiddags ten 10 ure, aan het Huis, wijk B No. 548, op den hoek vau hel Maalstraatje en de Melkmarkt Ie Zierikzeepubliek verkoopen Eene part ij en MEUBILAIRE GOEDERENwaaronder een ESillard met toebehooren Buffet Stoelen, Tafels eu Glaswerk. Daags te voren van 2 tot 4 ure te bezien. 5 gemeten Ie bevragen bij A. STOLS Landman te Sint- Pllilil 8 gemeten en G£ roeden te bevragen bij J. de NIJS te St -Pliiiipsland. metende 61 ton in zeer goeden staatmet completen Inventaris, hetzij in KOOP of t'n RUILING met een BOEM R-SG19 DIT, melende 40 a 43 ton, mede iu zeer goeden staal. Adres hij den Hoofd Opzigter in den Awna- Jacoba-Polder tegenover het Zijpe provincie Zeelandof bij de Hecrcii van N1EVERVAART HE1JT1NK A; C.°, tc Dordrecht. Voor één of twee mensclien bij L 1 SILVIUS Winkelier op de Varremarkt hij wien ook voor ceu civiele ptijs TE KOOP is een nieuwe Bakkers builalsmede Traan cn Verw Olij. Ittanovcrschc Klaver- en IHaaijers-Zelssen en Snijmessen, op voorwaarde van goed in ge bruik, ulsincde Sikkels, bij J. BROODMAN, op den Dam te Zierikzce. In het Dépot van Zeeuwsche fijne Koek uit de Koekbakkerij van W. H. BAL, te Middel burg zijn te bekomen Sucadc- Snipper-, Ontbijt- en meer andere Koeken (zuivere honing- sinaak) hij de onderstaande Hceren Depothouders, als: J. C. 'KORSTEN, te ZieriltzeeA van DAMME, Ie Wissenkerke J. B. de ZAAIJER, le Haarlem-, G. van UOSSUM, te Zalt RommelG. de ZEEUW, te VlissingenJ. de SMIT, te NeuzenJ. de DIE, te Korlgeen L. JORIS, te ZaainslagP. DRON- KERS, te Klooslerzande. NB. Soliede personen, worden nog als Depot houders aangevraagd in andere Plaatsen. Brieven franco. - Bij GEBR.' BUIJZE, Gekwalificeerde Col lecteurs te Zierikzeezijn reeds in de Eerste Klas der pas begonnen 248slc Slaats-Loterij getrokken op 1/10 cu 2/20 Loten, No. 17049, en op 4/3, 1/10 cn 2/20 Loten, No. 1901 Ten hunnen Kantore zijn voor de Tweede en volgende Klassen nog L®irEIV tc bekomen. Tevens wordt belanghebbenden, die verzuimden hunne gewone Loten voor de Eerste Klas af te halen, berigl, dat dezelve nog voor hen in gereed heid liggen. De trekking der Tweede Klas begitil 25 Junij a. s voor rekening vau den qndérgetaekénde wedernm eenige ladingen Engelsche- Rrabandsche. en itulir Schaal- en Maatkolen voor de Haar den en Kagehels. Tot liet doen van Leveranliën recommandeert hij zich wederom iu dc gunst zijner geëerde Stall en Landgcnootcn. Thans IN LOSSING: het Schip aden eenigrn ZoonKapt. J. Stiiijp. met eene lading Bukr Haard- en Hagchelkolen, extra kwaliteit. M F. C ue KATER. De SMIDS AFFAIREvroeger ge- dreven door J. J. ROMHOUTS zal deur tSsjeSsmii. mijn Zoon en een bekwaam Mees terknecht op dezelfde wijze worden uitgeoefend. Beleefdelijk beveel ik mij cu mijne 9 kinderen in aller welwillendheid aanuw de veizckering gevende van eene spoedige cn accurate bediening, Zierikzee, H. VERHULST, 17 Junij 1862. Wed. J. J. Rombouts. De ondergeteekendc geeft door deze aan hare geachte Stad- en Landgcnootcn berigt, dat zij zich alhier gevestigd heeft en hij een ieder aanbeveelt tot het Wasschen Stijven en Strijken van alle soorten van DAMES-KLEE DEREN tol in de fijnste soorten toe. Daar zij dit vak te Rotterdam met het besto gevolg heeft uitgeoefend vleit zij zich grond te hebben om zich hij een ieder 1c kunnen aanbevelen. Zierikzee, J. ADAMSE, 16 Junij 1862. Wed. F. Kenfer. AdresBreedslraat ten huize van A. Adahsg. SêsSE** ondergetekenden, aangesteld zijnde (de eerste ter vervanging van den lieer G. Vbrdooren naar elders vertrokken) als AGEN TEN der Belgische Maatschappij van Al- gemeene Assurantiën tegen Brandgevaar, gevestigd te Brusselhebben de eer hiervan kennis te geven. Zij nemen de vrijheid om genoemde Maatschappij, welke zich door lage prciniefaérekeniug en daaraan gepaarde soliditeit aanprijst aan een ieder met bescheidenheid aan te hevelen. Tevens berigten zij, dal ook de Belgische Maat schappij van Assurantiën op het Leven, de do tale Fondsen en de Overleveringen door hen vertegenwoordigd wordt. Voor inlichtingen gelieve men zich bij hen te vervoegen. Zierikzee, 11 Junij 1862. C. van dek VLIET, Dz. J. M. LOCKER de RRUIJNE, te Brouwershaven. Door den Boekdrukker P. de LOOZE, te Zierikzee, zal over 14 dagen worden uit gegeven OVER DE eerste beginselen der Aardrijkskunde en de provincie Zeeland, (Derde verbeterde en vermeerderde druk) DOOR J. A. MANUS van der JAGT Hoofd-Onderwijzer te Burgh. Xwakheld der verstandelijke vermogens» De zwaarmoedige gedachten die ons drukken liebben bare oorzaak in ongesteldheid van de tnaag of van dett lever. Eene geringe dosis van deze geneesmiddelen lieeft reeds menigmaal de zelfmoord belet. Wanneer wij ooit door volstrekte lusteloosheid of onderdrukking des geestcs overvallen worden, laat ons dan in tijds de oorzaak van onze ziekte wegnemen door de middelen van Hoiloway te gebruiken, die men zich verzekerd kan houden, dat alles weer zullen in orde brengen. De zalf moet twee maal daags gewreven worden over den lever en over de maag, ook over het hart, wanneer men door hartklopping geplaagd wordt. Met behulp van dc pillen zullen de gelukkigste uitkomsten verkregen worden, zonder dat het zwakste gestel er iets bij lijdt. Wanneer men deze be handeling eenigen tijd onderhoudtdan zullen spoedig alle droefgeestige gedachten verbannen worden. Door het vermeerderd debiet: zijn dc Prijzen van heden af als volgt Doosjes Pillen van ƒ0,80-1,SB 3,— ƒ6,73 /"13,Ü0 ƒ20,20 Potjes Zalf van -0.80 -1,83 - 3.— - 7,30-13,85-20.20 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den lieer J. BAL Gz. Apotheker te Zierikzee, den heer J. P. VERLÏNDEN te Bcrgen-op-Zoom. J. STRAATMAN Hoofd-depóthouder te's Hertogen bosch, alsmede, te LondenStrand 244. Hoiloway s Etablissementen te Netv-Vorl<. 80 Maiden Laine. wenschte zich van heden af geplaatst te zien. Te bevragen bij den Uilgever dezes. Brieven franco. ZIERIKZEE. Drukkerij P. UB LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1862 | | pagina 2